Ugrás a kommentre

5x15 - Shades of Reason


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szépen összefoglaltad amit már mi is boncolgattunk. :)

Ja, remélem nem baj, csak magam is végig akartam gondolni Mandalore politikai helyzetét, hogy felfogjam az epizódot. :D Ez az átka annak, ha nem az elsők között nézem meg a részt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már két napja láttam a részt de még mindig lenyűgöz gondolatban. Természetesen visszavonom az előző részhez írt véleményemből azon gondolatokat mely Maul szánalmasságára utal. Ott még sajnáltam, sőt le is néztem, azt hittem kinyírják 5 perc alatt a szövetségesei. Hát jó nagyon tévedtem. Tavaly az sem tetszett hogy visszahozzák, teljesen feleslegesnek tartottam, de beletörődtem. Egészen eddig a részig. Nagyon durva hova fejlődött a póklábas elmebeteg létből. Most már azt is értem hogy miért hozták vissza. Soha nem láttunk egy Sith-et felemelkedni a semmiből a filmekben, mindig már "készen" kaptuk őket, Sidious is már szenátor volt. Pontosan ezt az űrt tölti ki Maul aki mostanra tényleg kiérdemelte a Sith Nagyúr megnevezést.

Egyszerűen brilliáns volt a terve Mandalore megszerzésére. Bűnözőkkel riogatni a lakosságot majd a jogos felháborodásukra rendteremtőkkel legyőzni őket. Gondolom a bűnözők most a cellákban azon agyalnak hogy jól átverték őket. Azt hihették hogy kapnak majd valami szeletet a hatalomból. Hát nem. A hatalmi versengés Vizsla és Maul közt zajlott. De még hogy. Ahogy többen is írtátok Vizsla ostobaságot követett el Maulék lenézésével és elfogásával amire Maul számított. Szerintem direkt sittre akart kerülni mert úgy gondolta(vagy tudta) hogy Satine ellenlábasa is ott csücsül és vele szövetkezhet akit bábként irányíthat miközben ő a háttérben húzódik meg. Ez is mekkora ötlet már tőle. Így úgy jut hatalomhoz hogy a Jedik nem is sejtik hogy Mandalorét egy Sith irányítja.

Savage tökéletesen betölti Maul mellett az erőszakos állat szerepét. Semmi volt neki az a pár Halálör. Láthatólag elég is neki ennyi. Maul szól ő meg megfojtja a delikvenst.

Satine-t sajnálom, megegyezik a nézete az enyémmel jobb a béke mint a harc, de most egyet kell értenem a többséggel hogy ilyen helyzetben ez nem megy. A katonái gyakorlatilag a nullával egyenlő véderőt képviseltek. A hatalomba tuti nem jut vissza.

Aztán jött a párbaj ami szerintem is a TCW legjobbja. Maul tisztességesen(ami meglepő egy Sith-től) nem használta az Erőt, és így is győzedelmeskedett. Vizsla meg megbűnhődött önhittsége miatt. Bo-Katan meglépése egy újabb konfliktus forrása lesz szerintem.

A nép balgaságáról annyit hogy ez mindenhol így működik. Szinte az összes diktátor úgy jutott hatalomra hogy populista rendcsináló politikát igért, a nép meg bekajálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen brilliáns volt a terve Mandalore megszerzésére. Bűnözőkkel riogatni a lakosságot majd a jogos felháborodásukra rendteremtőkkel legyőzni őket. Gondolom a bűnözők most a cellákban azon agyalnak hogy jól átverték őket. Azt hihették hogy kapnak majd valami szeletet a hatalomból. Hát nem.

Maul hatalomra jutásával szerintem ki lettek engedve, mert a sith már korábban is mondta, hogy Mandalore lesz a bázis, és onnan hálózza be a független rendszerek bolygóit. Ez viszont ijesztő távlatokat nyitna meg. Maul egy ilyen szervezet élén egyszer csak előlépne... Azt hiszem sokaknak csokis lenne a gatyája. Mintha bizonyítani akarna Palpinak, hogy ő is tud a háttérben konspirálni. Akárhogy is legyen, ez a zabrak kib*szott nagy fenyegetés lett mindenkire nézve! Talán ezt akarta Talzin? De miért? (Erre majd a hatodik évadban visszatérünk. :D ) Asszem a hétvégén lesz egy Brothers - Revenge - Revival - Eminence - Shades of Reason megtekintésem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valamit megtudhattunk Darth Maul és Asajj Ventressel kapcsolatban, akkor az az, hogy a karaktereket fejlesztik. És azért Asajj például már sokkal szimpatikusabb karakter most, mint amilyen anno Christophsison volt. Persze, Bo-Katan most még nem lenne jó uralkodó, de még bőven megváltozhat, és mivel egyre több teret kap (legelőször még az arcát sem mutatták meg, egy noname fogdmeg volt pár sor szöveggel, most meg már ellenszegült Maulnak és ketté vágta a Halálőrséget -> ráadásul, mivel vannak követői, nyilván volt némi tekintélye a bandában), úgy érzem, van is valami céljuk vele a készítőknek. Persze lehet, hogy teljesen más, de én ilyen irányba vinném a karaktert. Igaz, még van hová fejlődnie.

Satine viszont csúnyán megrekedt a megszállott pacifista szintjén, és ha ebből még ki is törne, a nép már csalódott benne. Nekem ezután furcsa lenne, ha visszakerülne régi státuszába, mintha mi sem történt volna.

Átmeneti karakter meg sajnos nincs. Ha csak nem Satine unokaöccsét keverik bele, ő még talán... De azért jobb lenne, ha nem egy egyepizódos karakter lenne Mandalore megmentésének a kulcsa.

Teljesen jogos. Ha Bo-Katanból is sikerül olyan árnyalt karaktert kihozni a végére, mint Ventress-ből (akit mellesleg én sem nagyon szíveltem, aztán totál fordult a megítélése nálam is), én fogok örülni a legjobban. Ebből ma még számomra nem sok látszik, de a lehetőség megvan rá, szóval úgy legyen. :)

Satine uralkodásának vége, jelenleg nem aktuális, amit ő képvisel, ezt én is belátom, hiába kedvelem.

 

Én nem vagyok abban biztos, hogy őt választották. Ha így lenne, akkor nem megdönteni kellett volna a hatalmát, hanem a következő választást megnyerni.

Másrészt, valószínűleg az uralkodása kezdete még a háború előtre datálható, és békeidőben jó uralkodó lehetett.

Részemről is csak egy megérzés, hogy választották, valahogy elég demokratikusnak tűnt ehhez Mandalore működése. Én arra gondolok, hogy hasonlóan működhet a rendszer, mint a Naboo-n, a királynőt választják. Ez nem zárja ki, hogy megdönthetik a hatalmát, hiszen rendkívüli állapot esetén nincs idő bizalmatlansági indítványt indítani, szavazást kiírni. De tegyük fel, hogy nem választották - akkor viszont ő is erőből került trónra? :hmm:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul hatalomra jutásával szerintem ki lettek engedve, mert a sith már korábban is mondta, hogy Mandalore lesz a bázis, és onnan hálózza be a független rendszerek bolygóit. Ez viszont ijesztő távlatokat nyitna meg. Maul egy ilyen szervezet élén egyszer csak előlépne... Azt hiszem sokaknak csokis lenne a gatyája. Mintha bizonyítani akarna Palpinak, hogy ő is tud a háttérben konspirálni. Akárhogy is legyen, ez a zabrak kib*szott nagy fenyegetés lett mindenkire nézve! Talán ezt akarta Talzin? De miért? (Erre majd a hatodik évadban visszatérünk. :D ) Asszem a hétvégén lesz egy Brothers - Revenge - Revival - Eminence - Shades of Reason megtekintésem. :D

 

Mondjuk a bűnözőknek mindegy hogy ki a góré Vizsla vagy Maul. Gondolom az összes illegális tevékenységre szabad kezet kaptak a Sith által uralt területen. Igen brutális fenyegetés most már Sidiousnak is és persze a Jediknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről is csak egy megérzés, hogy választották, valahogy elég demokratikusnak tűnt ehhez Mandalore működése. Én arra gondolok, hogy hasonlóan működhet a rendszer, mint a Naboo-n, a királynőt választják. Ez nem zárja ki, hogy megdönthetik a hatalmát, hiszen rendkívüli állapot esetén nincs idő bizalmatlansági indítványt indítani, szavazást kiírni. De tegyük fel, hogy nem választották - akkor viszont ő is erőből került trónra? :hmm:

Satine hatalomra kerülésén még én se gondolkodtam el, de a pacifista életmódhoz való visszatérés nem "tegnap" kezdődött. Ezt tisztán látszott az előzőekből.

 

Mondjuk a bűnözőknek mindegy hogy ki a góré Vizsla vagy Maul. Gondolom az összes illegális tevékenységre szabad kezet kaptak a Sith által uralt területen. Igen brutális fenyegetés most már Sidiousnak is és persze a Jediknek.

Szerintem nem mindegy, mert Vizsla ki akarta őket végeztetni, vagy legalábbis száműzni Mandalore -ról. :) Maul -nak azonban más tervei vannak velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről is csak egy megérzés, hogy választották, valahogy elég demokratikusnak tűnt ehhez Mandalore működése. Én arra gondolok, hogy hasonlóan működhet a rendszer, mint a Naboo-n, a királynőt választják. Ez nem zárja ki, hogy megdönthetik a hatalmát, hiszen rendkívüli állapot esetén nincs idő bizalmatlansági indítványt indítani, szavazást kiírni. De tegyük fel, hogy nem választották - akkor viszont ő is erőből került trónra? :hmm:

Meg is örökölhette a szüleitől, mint utód. Én ezt tartom a legvalószínűbbnek.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az egész szembenállás a Halálőrség és az Új Mandalore-ok között már igen régi, nem csak egy pár éves konfliktus. Például Almec állítása szerint már az évekkel eme események előtt volt, hogy a harcos mandikat Concordiára száműzték. De amikor Obi-Wan a múltjukról beszél, akkor is hercegnőként hivatkozik rá és Satine már akkor is a törekvései miatt volt célpont. Márpedig az több, mint tíz évvel ezelőtt volt, ami elég hosszú egy megválasztott uralkodónak szerintem, pláne, hogy eddig az SW-ben mindig amellett álltak ki, hogy egy működő demokráciában a vezetőt legfeljebb két ciklus után le kell váltani, és egy ciklus legfeljebb 4-5 év lehet. Úgyhogy nekem nem úgy tűnik, hogy Mandalore-on alkotmányos monarchia lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az is kiderül Obi elbeszélésből, hogy tíz éve valami nagy galiba lehetett ott, mert Qui-Gon és ő akkor mentek oda rendet rakni. Amit írtál azt is előrevetíti, hogy Korkie lesz az utód...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Satine és a mozgalma (talán) vértelen forradalom útján kerülhetett hatalomra, kizártnak tartom, hogy demokratikus úton, hiszen elvileg az új mandaloriak előtt nem volt demokratikus berendezkedés a bolygón. Ha hozzáadjuk azt az EU-s infót, hogy közvetlenül az EP1 előtt egy több évtizedes polgárháború ért véget a Mandalore-on, akkor már nem is nehéz elképzelni, hogy a lakosságnak már elege volt a háborúkból és a szenvedésből.

 

Persze az sosem volt egyértelmű, hogy vajon Satine-nek az egész bolygóra van-e fennhatósága vagy csak a nagyobb civilizációs központokra (városokra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, de Vizsla az előző részben egyértelműen közli, hogy a Mandalore-on is maradtak támogatói. Szerintem a bolygón is vannak egy-egy szakadár csoportok, főleg a dzsungeles stb. területeken, ahol a központi kormány keze nem ér el. Persze ez mind csak feltételezés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg, a wookiepedia szerint (tudom, nem hivatalos, de legalább valami) Satine pacifista mozgalma polgárháborút nyert a Halálőrség és a régi Mandalore ellen, úgy került hatalomra.

Dzséjt, pedig nekem az öröklés elképzelésed jobban tetszett volna alapvetően, jobban is illett volna a nőhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, de Vizsla az előző részben egyértelműen közli, hogy a Mandalore-on is maradtak támogatói.

Ez még távolról sem jelenti azt, hogy Satine uralma csak a bolygó egy részére terjed ki. És azt sem, hogy néptelenebb területeken komplett Halálőrség sejtek működnek. Mivel a "reakció idejük" limitáltsága ugyanúgy szóba esett, több, mint valószínű, hogy Vizsla csak szimpatizánsok kisebb csoportjairól beszélt. Máskülönben fel lehetne velük venni a kapcsolatot és azonnal harcba hívni őket.

 

Most néztem meg, a wookiepedia szerint (tudom, nem hivatalos, de legalább valami) Satine pacifista mozgalma polgárháborút nyert a Halálőrség és a régi Mandalore ellen, úgy került hatalomra.

Dzséjt, pedig nekem az öröklés elképzelésed jobban tetszett volna alapvetően, jobban is illett volna a nőhöz.

Hát, mivel emlékeim szerint a TCW-ben szó sem esik polgárháború árán történt hatalomra jutásról, plusz ez átkozottul nem egyeztethető össze Satine jellemével, én maradok a trón megöröklésénél, amíg a TCW nem cáfol meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint a pacifista Új Mandalore-iak frakció YE 730-ban került hatalomra (miután a Köztársaság és a Jedi Rend a sivataggal tette egyenlővé Mandalore-t, félve az esetleges háborútól). Ez működött is YE 60-ig amikor Jaster Mereel (Jango mestere) ki kiáltotta magát Mandalore-nak és egyesíteni kezdte a klánokat, mint Igaz Mandalore-iak. Azonban Mereel erkölcsi kódexe nem tetszett mindenkinek, elsősorban Tor Vizslának, aki így kivált az Igaz Mandalore-iak közül, és megalapította a Halálőrséget.

A polgárháborúban ez a két frakció háborúzott, csakhogy ebből a háborúból mindenkinek kijutott nemcsak a harcoló feleknek, ezért küldte el a Jedi Tanács Qui-Gont és padawanját, hogy védjék meg az Új Mandalore-iak vezetőit. Végül a polgárháború a két harcos frakció felbomlását eredményezte (bár az Igaz Mandalore-iakat inkábbb kiirtottak, míg a Halálőrség csak szétoszlott, miután Jango bosszúból megölte Tor Vizslát), az újjáépítés ismét az Új Mandalore-iakra - ezen belül is Satine-ra - hárult.

 

Szerk.: A teljesség kedvéért annyit javítok, hogy miután az Új Mandalore-iak átvették az irányítást, száműzték a harcosokat a Concordiára, így ők mindvégig a hagyományos életmód szerint folytatták életüket. Az állóvíz akkor kavarodott fel, amikor Jester Mereel Mandalore lett, és reformokat vezetett be (becsületes zsoldosokat szeretett volna csinálni a mandalore-iakból), és ez nem tetszett Vizslának és társainak, és így alakult meg a Halálőrség.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a polgárháborús magyarázat nekem is tetszik, főleg annak fényében, hogy Obi is említést tesz egy harcról.

 

Sam Witwer írta Jon Favreaunak twitteren - "I... Sincerely apologize, sir. " :D

Ez mekkora már. :lol:

 

Egyébként szerintetek ki lesz Satine utódja? Tippeket kérek. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak abban az esetben tetszene Satine újra választása, ha ő maga is változásokon menne keresztül. Rájönne, hogy az a mit képviselt nem tartható már. Mindenesetre én úgy látom, hogy ebben a részben eléggé le lett írva, és a nép se őt akarná már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha változtatásokat eszközölne, akkor lehet, hogy maradhatna... a nép meg egyelőre meg van vezetve. Mondjuk szerintem valószínűbb, hogy megölik, mint hogy tényleg visszatér a hatalomba. Nem kívánom a halálát, de én itt egy igazán drámai végkifejletet várok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Klónháború végleg véget fog vetni Satine idealizmusának, ezzel is hangsúlyozva ennek a háborúnak a tragikus, romboló erejét. Ha Maul elbukik, márpedig el kell buknia az EP3-ig, akkor sem áll vissza a régi rend a Mandalore-on. Addigra a régi sebek már túlságosan felszakadtak. Szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, közeledünk az ep3-hoz, már sok minden jelzi, hogy abba a coruscanti csata egyre közeleg (főleg a hadigépekben feltűnő ez), és ez bizony azt is jelenti, hogy a sötétség végleg teret nyer, és minden remény kiveszik. Satine és az Új Mandalore bukása érzésem szerint már ennek az útnak az egyik határa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.