Ugrás a kommentre

Box Office


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Analízis: J.J. Abramssal a fedélzeten az SW EPVII beléphet majd a 2 milliárdosok klubjába is!

http://www.boxoffice.com/articles/2013-01-analysis-jj-abrams-and-the-financial-potential-of-star-wars-episode-vii

 

Simán elképzelhetőnek tartom. Ha az Avengers csinált 1,5 milliárdot, akkor egy SW (jó történet, remek színészek, hihetetlen látványvilág) ezt még meg is fejelheti jóval. A Disney okosan csinálja majd, remélhetőleg :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a része is nagyon érdekes lesz a dolognak. Jelent pillanatban nehéz elképzelni, hogy két milliárdot hozzon, de az Avatar után semmi se elképzelhetetlen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Baljós Árnyak mai árfolyamon lazán hozná az 1 milliárdot - sőt a 3D-s újrabemutatóval ténylegesen is átlépte ezt a határt - igy annyi azt hiszem kijelenthető, hogy nemzetközi szinten ennyit az ep.7-nek is minimum hoznia kell. A Walt Disney mondjuk alapvetően nagyon ért a marketinghez - Lucas saját bevallása szerint tőlük tanult, amikor elkezdte az SW-k reklám-kampányát szervezni anno- és ha jó az alapanyag akkor szerintem nem fog gondot okozni nekik a kíváncsiság feltüzelése. Mivel a prequellel ellentétben fogalmunk sincs hogy honnan hova tartunk lehet, hogy az infók szolid csepegtetése lenne a legjobb fogás, amikből ugyan nem derül ki, hogy mi is lesz ez az egész, de mégis mindenki látni akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom a 2 milliárd dollár mozibevételt. Az Avatar is a 3D-s jegyárak magasabb volta miatt érte el.

És szerinted ez mérhető egy Star Wars 3D-vel? Ez egy Star Wars film, ahogy Bomarr írta, az ep1 lazán hozta mai árfolyamon ezt az összeget, hát mire lesz képes egy vadi új Star Wars, Abrams-szal (mert azért ez már húzónév, pláne, ha az Into Darkness is sikeres lesz), és 3D-vel. Mert az 100%, hogy 3D lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk 2015 nyara nagyon brutálisnak ígérkezik.

Májusban érkezik Disney Avengers 2-je, ami kitombolja majd magát szépen az adott hónapban.

Akkor júniusban Justice League film lesz, Batman Superman és a többi DC hős összecsap.

Júliusban új Karib Tenger Kalózai film érkezik Johhny Deppel, a Disney a napokban közölte az infót.

Most így hirtelen a legnagyobb nagyágyúk jutottak eszembe.

Ilyen filmek között kell majd szépen teljeseíteni az SW-nek. Hajrá.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy lesz a verseny a nézőkért az szent, bár én az említettek közül kettőre is el szeretnék menni. Mindenesetre szerintem elvárható az 1 milliárdos bevétel, sőt talán Abrams nevével azokat is meg lehet venni, akik esetleg az új rendező és a Disney égisze miatt aggódtak.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyiktől sem féltem az SW-t. :) Egyelőre szerintem nagyon egyértelmű, hogy 2015 legnagyobb durranása lesz, legalábbis ami a neveket illeti. Nem hiszem, hogy az EPVII, a korábbiaktól eltérve, a téli időszakban jönne ki. Szerintem maradnak május környékén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szerinted ez mérhető egy Star Wars 3D-vel? Ez egy Star Wars film, ahogy Bomarr írta, az ep1 lazán hozta mai árfolyamon ezt az összeget, hát mire lesz képes egy vadi új Star Wars, Abrams-szal (mert azért ez már húzónév, pláne, ha az Into Darkness is sikeres lesz), és 3D-vel. Mert az 100%, hogy 3D lesz.

 

 

Igen, mérhető. Az összes sw nagyjából az 1 milliárd dollár környékén mozgott. A 2 milliárdot még 3D-vel sem fogja elérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem, de ezúttal tehetek kivételt. :P

 

Nem is az az érdekes, hogy mennyi lesz a bevétel. A milliárdot simán megüti. Hanem az, amit minden filmnél kellene nézni, hogy a film összköltségének (gyártás, reklám együtt) hányszorosát termeli meg a film. A megtérülési ráta. Mert nagyon szép. hogy az Avatar ennyi, az Avangers annyi, ha maximum a háromszorosát, négyszeresét termeli meg a költségeinek az nem nevezném kiemelkedőnek. A classic trilógia a 20,30, 40 szeresét is megtermelte a költségeinek. A prequell részenként legalább a 10 szeresét megtermelte. Szerintem ezek az arányok lényegesek, mert az Avatar talán a 3 szorosát termelte meg és 1,5 milliárdnál állt meg. A másik dolog amit tudni kell, hogy a mozi bevételek fele marad meg tisztán a gyártónak, a másik fele a mozi tulajdonosoké. Így már egyik film sem olyan nyereséges, ami legalább 3 szoros megtérülést nem produkál.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háromszoros elég durva túlzás. A kétszeres már bőven elég. Csak hogy érzékelni lehessen: Abrams Star Trek filmje úgy vált kasszarobbantóvá, hogy nemzetközi szinten 386 millió dollárt hozott egy 150 milliós költségvetés mellett. A pénz nagy részét pedig nem a mozisok hanem a külföldi forgalmazók nyúlják le, akik a 386-ból a 127 USA-n kivüli milliót valoszinüleg elég jól lecsapolták. És mégis: Abramsnak a korábbiaknál is nagyobb nevet hozott az ST-nek minden korábbinál nagyobb nézettséget, a stúdiónak pedig éhséget a hasonló folytatásokra.

 

Meg aztán az arány se minden. Az fantasztikus hogy például anno a Blair Witch Project 60 ezer dolláros büdzsé mellett hozott egy 248 milliós nemzetközi bevételt. Ilyen arányt egy SW nyilvánvalóan sose hoz. Az új SW film, ha 200 millióba fáj akkor várhatóan mondjuk a költségei ötszörösét termeli vissza... de nem hinném hogy bárki sopánkodna emiatt a Disney-nél mivel hogy ez 800 milliós pluszt jelent. Hiába ezerszer jobb a Blair Witch aránya, attól az még nem egy SW szintű nyereség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háromszoros elég durva túlzás. A kétszeres már bőven elég. Csak hogy érzékelni lehessen: Abrams Star Trek filmje úgy vált kasszarobbantóvá, hogy nemzetközi szinten 386 millió dollárt hozott egy 150 milliós költségvetés mellett. A pénz nagy részét pedig nem a mozisok hanem a külföldi forgalmazók nyúlják le, akik a 386-ból a 127 USA-n kivüli milliót valoszinüleg elég jól lecsapolták. És mégis: Abramsnak a korábbiaknál is nagyobb nevet hozott az ST-nek minden korábbinál nagyobb nézettséget, a stúdiónak pedig éhséget a hasonló folytatásokra.

 

Meg aztán az arány se minden. Az fantasztikus hogy például anno a Blair Witch Project 60 ezer dolláros büdzsé mellett hozott egy 248 milliós nemzetközi bevételt. Ilyen arányt egy SW nyilvánvalóan sose hoz. Az új SW film, ha 200 millióba fáj akkor várhatóan mondjuk a költségei ötszörösét termeli vissza... de nem hinném hogy bárki sopánkodna emiatt a Disney-nél mivel hogy ez 800 milliós pluszt jelent. Hiába ezerszer jobb a Blair Witch aránya, attól az még nem egy SW szintű nyereség.

 

Szerintem a ST esetében a Paramount legalább 5,6 szoros megtérülést várt. Mi SW rajongók sokkal hűségesebbek vagyunk a 10,12 szeres sem elképzelhetetlen.. Én tuti , hogy legalább 3 szor megnézem a moziba, rajtam nem fog múlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a ST esetében a Paramount legalább 5,6 szoros megtérülést várt.

Frászt, biztos forrásból tudom, hogy a Paramount tökéletes bukást várt (olyanok mondták személyesen, akik dolgoztak a filmen). Csak Abrams tudta meggyőzni őket az elkészítéséről és még neki sem adták meg azt az összeget, amit eredetileg kért, mert biztosak voltak benne, hogy a film nem lesz nyereséges, így nem akartak nagyot bukni. Abramsnak mélyen a zsebébe kellett nyúlnia, hogy kiegészítse a költségvetést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frászt, biztos forrásból tudom, hogy a Paramount tökéletes bukást várt (olyanok mondták személyesen, akik dolgoztak a filmen). Csak Abrams tudta meggyőzni őket az elkészítéséről és még neki sem adták meg azt az összeget, amit eredetileg kért, mert biztosak voltak benne, hogy a film nem lesz nyereséges, így nem akartak nagyot bukni. Abramsnak mélyen a zsebébe kellett nyúlnia, hogy kiegészítse a költségvetést.

 

Ez nagyon úgy hangzik, hogy a Paramount egyáltalán nem akarta a ST-et folytatni és csak J.J erősködött. Ez valahonnan ismerős, talán a 70-es évekből, valami Lucas erölködött valami üroperán, amit senki nem akart rajta kívül, mert nem hittek nyereségben.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve irreális lett volna 5-6-szoros megtérülést várni amikor a régi ST filmek mind sokkal kevesebbet hoztak. Az utolsó két ST film szereplése:

 

Insurrection - 58 millió dolláros büdzsé 112 milliós bevétel világszinten (ebből a legfontosabb piac, az USA, ahol nem nyelik le a forgalmazók a money-t: 70 millió)

 

Nemesis - 60 milliós büdzsé, 67 milliós bevétel világszinten (USA: 43 millió)

 

Egyértelmű, hogy amikor látták, hogy Abrams ST filmje 150 millió mellett csak az USA-ban 257 milliót termel, kiugrottak a bőrükből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon úgy hangzik, hogy a Paramount egyáltalán nem akarta a ST-et folytatni és csak J.J erősködött.

A Paramount fejesei konkrétan utálták már a Star Treket. Bomarr posztjában láthatod, hogy az utolsó két film bukás volt, a Nemesis konkrétan akkorát hasalt, hogy számos országban már be sem mutatták. Ezzel párhuzamban elhasalt az éppen futó sorozat is, az Enterprise, melynek egy évada már annyiba került, amiből két Nemesisre futotta volna, közben hétről-hétre esett a nézettség. Veszteség veszteség hátán, még jó, hogy négy évvel ekkora bukássorozat után nem akartak a franchise-hoz nyúlni, és pláne nem vártak tőle 5-6-szoros eredményt. Így lehetett ez az első eset a Trek történelmében, hogy a Paramount mellett másik produkciós cég (Abrams Bad Robotja) is beszállt a finanszírozásba, sőt, egy harmadik cég is, a Spyglass Entertainment. Szóval százötven milliót sem mertek befektetni, megosztották a költségvetést, semmi bizodalmuk nem volt a filmben. Szegény Abrams meg lemondhatott a Vulcan melletti űrcsatáról (eredetileg ugyanis az Enterprise együtt ért volna oda a flottával, és mivel az volt a legújabb és legfejlettebb hajó a Csillagflottában, az maradt volna utoljára, így szúrta volna ki Néró... Ehelyett bele kellett írni, hogy behúzva maradt a kézifék...)

 

De hál' istennek a Disney bízik a Star Warsban, így ha 2 milliárdban nem is, de 1 milliárdban tuti reménykednek, ráadásul itt is megosztottak a költségek és gondolom a Disney nem garasoskodik (bár gondolom már a Paramount sem filléreskedik a Star Trekkel, elnézve az előzetest Abrams már megkapta, amit a kívánságlistájára írt :)).

Azért mondjuk ha hozna a film 2 milliárdot, szerintem a Disney fejesei egy évig fiesztáznának, hiszen egy mozi visszahozná a Lucasfilmbe feccölt összeg felét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek filmek kis túlzással szólva egytől-egyig borzalmasak. Nem csoda, hogy a Nemesis is ekkorát bukott. Amikor 2005-ben kaszát kapott az Enterprise (pedig szerintem a DS9 után a második legjobb ST-sorozat), sokáig úgy tűnt, hogy vége Star Treknek. Abrams a sírból hozta vissza a franchise-t. Az 1 milliárd simán meglesz az új filmnél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az arányokon tényleg nagy hangsúly van, de szerintem a 3-szoros tuti meglesz, de lehet a 4-szeres is :) Az Ep. IV 70-szeres aránya természetesen nem lehet mérce, akkor még az újdonság varázsa is belejátszott. Míg a prequel első részének egy milliárd feletti sikeréhez is hozzájárult ez az érzés. De nézzük objektíven a számokat. (Itt most csak a költségvetés/mozis bevétel szerepel.)

A pénztáraknál a leggyengébben muzsikáló mozi az Ep. VI volt, azonban a kis költségvetése miatt még ez is majdnem 15-szörös megtérülést hozott! A leggyengébb arány az Ep. II-höz tartozik, de az is 5.6 (nagyjából) szóval szerintem 3-4-es arány egyértelműen reális cél lehet. Emellett természetesen a büdzséről sem szabad megfeledkezni, mert jó, hogy az első film 11 millióból készült, de ma már más világot élünk. Ami nekünk releváns lehet az az előzmény trilógia, ez pedig átlagosan 114.3 millió dollárból készült el (ebből az első két rész volt 115-115 milla), erre természetesen ma bőven rá kell számolni, de az új film bevétele szerintem simán megdöntheti az Ep. I rekordját. Az SW univerzum rajongó tábora folyamatosan növekszik, ahogy a generációk is nőnek fel és szerintem kevesen vannak, akik úgymond "kinőnek" belőle, inkább az esetleg azóta felnőtt gyerekeiket is bevonják és rengetegen lettek azóta is rajongók, mióta lement az Ep. III. Nekik ez az első mozis élmény azt jelentheti, mint sokaknak a classic, vagy pl. nekem és még sok velem korúnak a prequel :) Úgyhogy ezek alapján szerintem a 3 meglesz, de az is lehet, hogy megüti a négyet ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.