Ugrás a kommentre

Box Office


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

A Disney nyerhetett volna pár plusz milliót ha kicsit arrébb tolják a Blu-ray megjelenést, de úgy tűnik az apróval már nem foglalkoznak :)

Közvetve jó hír, hogy a Disney eddig uralja az idei évet. A Zootopia című meséjük ami se nem adaptáció se nem folytatás már 883 millió dollárnál tart WW-ben és Japánban még csak ezután fogják bemutatni. Múlt hétvégén pedig jó nagy meglepetéssel nyitott a Dzsungel könyve élőszereplős változata: egy hétvége után Amerikában már 103 milliónál, az USA-n kívül pedig 203 milliónál tart. A pénzcsap nem egy hamar fog elapadni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura dolog állt elő. Nincs már részletezés a boxofficemojon-n, ezért azt hittem lefutott a film. Viszont az összbevételt megint frissítették és nem csak domesticben hanem foreignben is. Ezek szerint még játsszák. :hmm:

 

Domestic totál 04.21 -ig: $935,910,912

Foreign totál 04.20 -ig: $1,129,793,000

 

Worldwide totál: $2,065,703,912

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura dolog állt elő. Nincs már részletezés a boxofficemojon-n, ezért azt hittem lefutott a film. Viszont az összbevételt megint frissítették és nem csak domesticben hanem foreignben is. Ezek szerint még játsszák. :hmm:

 

Domestic totál 04.21 -ig: $935,910,912

Foreign totál 04.20 -ig: $1,129,793,000

 

Worldwide totál: $2,065,703,912

Azt a 90 ezret már kiimádkozzuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik idén BO téren nem nagyon lesz kihívója az ep.7-nek. Sokan arra számítottak, hogy az Amerika Kapitány: Polgárháború esetleg komoly ellenfél lehet a pénztáraknál, de az előzetes adatok szerint az új Marvel film olyan 180 millió körül fog nyitni. Ami szép eredmény, de azért az ep.7 247 milliójától elmarad. Még sok múlik az esések mértékén, de pont ez az a terep amiben az ep.7 elképesztőt alakított. Még a második hétfőjén is 31 milliót hozott, ami döbbenetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ááá... a Civil Warnak esélye sincs. Nekem van egy olyan érzésem, hogy az ep7 rekordjait az ep8-nak sem lesz esélye megdönteni. Persze ne legyen igazam, de az ep7-nek volt egy igen komoly fegyverténye amellett, hogy remek film lett: visszatérő Star Wars volt. Az ep8-nak ez már nincs meg, már nem lesz "kötelez a divat" ereje, hogy mindenki premierkor akarja megnézni, és azok is lemorzsolódnak, akik csak kíváncsiak voltak, de az ep7 nem jött be neki. Plusz szerintem az ep7 lehet, hogy irreális elvárásokat is támasztani fog. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze kizárt, hogy az ep.8 megdöntse a rekordot. Az ep.5 is messze elmaradt az ep.4 eredményeitől pedig a közmegegyezés szerint nem egy rossz film. Az ep.9-nek van egy egészen picurka esélye, hogy az ep.7 közelébe menjen BO fronton. De a léc durván magasra lett téve: most például a legoptimistább becslések szerint az új Amerika kapitány jó esetben hozhat az USA-ban 500 millió körül is. Az MCU-ban először van benne Pókember ami óriási marketing tény, plusz az Avengers csapat jó része benne van. És ez az 500 millió, ha minden egybevág és tényleg összejön, gyönyörű szép. A nagy stúdió-vezetők túlnyomó része mindkét karját odaadná egy franchiseért ami igy tejel.

 

Csak közben az ep.7 meg hozott 936 milliót. Az ep.8-nál majd az lesz nehéz, hogy valahogy megbékéljünk vele hogy ennél százmilliókkal kisebb bevétel is fantasztikus és igenis annak is örülni kell. De nem véletlen mondják BO-elemző körökben hogy az ep.7 tönkretette kicsit az egész BO-elemzősdit: még a legfantasztikusabb pénzügyi sikerek is bénácskának tűnnek az ep.7 mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Újabb frissítés és ezúttal az utolsó! Amerikában véget ért a film történelmi menetelése.

 

Domestic totál: $936,662,225 - Final

Foreign totál: $1,131,513,827

 

Worldwide totál: $2,068,176,052

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Ami még esetleg segíthet, az a másfél távol-keleti karakter. Ha jól tudom az Ep7 Kínában nem teljesített annyira jól, feltételezések szerint részben Boyega miatt.

Átlagos volt Kínában, semmi kiemelkedő. Viszont biztos nem Boyega miatt. Egyébként nem is értem ezt a megjegyzést. Mi baj volt Boyegával a Kínaiaknak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átlagos volt Kínában, semmi kiemelkedő. Viszont biztos nem Boyega miatt. Egyébként nem is értem ezt a megjegyzést. Mi baj volt Boyegával a Kínaiaknak?

 

Ha jól emlékszem nem volt népszerű. Anno volt is belőle botrány hogy a kínai plakátokon lekicsinyítették őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A Solo bevételeivel párhuzamosan kérdésessé vált az is, hogy az Infinity War meddig juthat el, és beéri-e worldwide-ban a TFA-t. Még 66 millió kéne neki, de közben van egy rakat más film is már a mozikban, Solo, Deadpool 2, Ocean's 8. Szerintetek meglehet neki? Szerintem kevéssel, de most már el fog maradni tőle. Nagyon remélem. Ha behozza, az azt jelentené, hogy az embereket a 2010-es években jobban érdekli az, hogy a néhány éve összeverbuvált, nagyrészt eleinte azért alapvetően kevésbé ismert szuperhősökre alapozott Marvel-univerzum összeáll egy irgalmatlan zúzásra, mint az, hogy a Star Wars több, mint 30 év után, a régi hősökkel folytatódik.

 

Mégiscsak a két brand mérettetik meg itt, hiszen az Infinity War a legnagyobb dobása a Marvelnek, és ugyanígy a Force Awakens is az volt a Lucasfilmnek. Persze vicces, hogy végső soron egy ember dörzsölgetheti a tenyerét mindkét sorozat miatt, és az Bob Iger.

 

Engem nagyon szíven ütött, hogy a Black Panther többet hozott a The Last Jedi-nál. Egy alig ismert hős, akinek minimális a brandje, jobban eladható, mint az a két bombasztikus tény a TLJ körül, hogy Luke Skywalker visszatér (hosszabb időre), és Leia utolsó szereplése lesz. Persze a TLJ nagy bevételt szerző, ugyanakkor a TFA-t meg sem közelítő sikerében szerepet játszott a TFA némileg megosztó fogadtatása (azért sokan, akik nagyban várták, a film megtekintése után érdektelenné vált számukra a folytatás - nyilván nem a legdurvább rajongókra gondolok), és a sokadik heti nézettségére pedig már a rossz nézői reakciók is hathattak. Ugyanakkor jó kritikái voltak, és a rajongók által leginkább elismert Disney SW-film, a Rogue One után jött. És a marketingkampány is rendesen meg volt tolva, úgy hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

 Ha behozza, az azt jelentené, hogy az embereket a 2010-es években jobban érdekli az, hogy a néhány éve összeverbuvált, nagyrészt eleinte azért alapvetően kevésbé ismert szuperhősökre alapozott Marvel-univerzum összeáll egy irgalmatlan zúzásra, mint az, hogy a Star Wars több, mint 30 év után, a régi hősökkel folytatódik.

Hát azért nem néhány évnek nevezném nyilván nem olyan sok, mint az SW esetében, de nagyon gondosan építették az egészet az alatt a 10 év alatt.

Idézet

 

Mégiscsak a két brand mérettetik meg itt, hiszen az Infinity War a legnagyobb dobása a Marvelnek, és ugyanígy a Force Awakens is az volt a Lucasfilmnek. 

Nem valószínű, hogy lenyomja a TFA-t, de brand tekintetében ha valamit nem változtatnak az SW háza táján akkor a Marvel le fogja nyomni pénzügyi tekintetben ha párba állítjuk a leendő filmeket mindkét oldalról. A Marvel úgy csinálja ezt a bevételt, hogy évente 2-3 filmmel jelentkezik a franchise az SW-nél pedig ott volt a 10 éves éhkopp film téren, mindenki ki volt éhezve az új filmre, ha az IW második részét csak 5 év múltán adnák úgy, hogy közben semmi más Marvel film nem jönne szerintem még az Avatarnak is odapirítana.

Idézet

 

Engem nagyon szíven ütött, hogy a Black Panther többet hozott a The Last Jedi-nál. Egy alig ismert hős, akinek minimális a brandje, jobban eladható, mint az a két bombasztikus tény a TLJ körül, hogy Luke Skywalker visszatér (hosszabb időre), és Leia utolsó szereplése lesz. Persze a TLJ nagy bevételt szerző, ugyanakkor a TFA-t meg sem közelítő sikerében szerepet játszott a TFA némileg megosztó fogadtatása (azért sokan, akik nagyban várták, a film megtekintése után érdektelenné vált számukra a folytatás - nyilván nem a legdurvább rajongókra gondolok), és a sokadik heti nézettségére pedig már a rossz nézői reakciók is hathattak. Ugyanakkor jó kritikái voltak, és a rajongók által leginkább elismert Disney SW-film, a Rogue One után jött. És a marketingkampány is rendesen meg volt tolva, úgy hiszem.

Az a baj, hogy sokan nem azt kapták a TLJ-vel amit elképzeltek illetve a Legends felvázolt nekik (én sem) és így hiába lesz akármilyen jó is a film nem fog nekik tetszeni (én azért kedvelem) ergo nem nézik meg többször moziban, a Marvelnek ezzel szemben nagy előnye, hogy nem volt ideje az embereknek elképzelni a filmek folytatását illetve sokat agyalni rajtuk, mert folyamat jön az új anyag és ha nincs az emberek fejében egy elképzelt kép a folytatásról akkor azt nem is lehet "lerombolni"/"elrontani" maguk a filmek pedig AAA kategóriásak így nincs ok arra, hogy valaki ne szeresse őket és ne nézze meg őket többször a moziban.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fentiek mellett megjegyzem, hogy a Marvel-széria - nekem biztosan - egy naaagy csihi-puhi, egy kvázi sima akciófilm bizbasz az SW-hez és annak szellemiségéhez, finomságaihoz képest. A tömegek erre kíváncsiak inkább, ez látható-mérhető, azt gondolom. Filmes McDonalds... az SW szerintem több ennél, jóval. Különleges étterem, egyedi ízekkel, semmi átlagosság, egyen íz, stb. Persze másoknak meg átlagos lehet, Marvel vagy SW, akár mindegy is lehet, nyilván. ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Porg írta:

Fentiek mellett megjegyzem, hogy a Marvel-széria - nekem biztosan - egy naaagy csihi-puhi, egy kvázi sima akciófilm bizbasz az SW-hez és annak szellemiségéhez, finomságaihoz képest. A tömegek erre kíváncsiak inkább, ez látható-mérhető, azt gondolom. Filmes McDonalds... az SW szerintem több ennél, jóval. Különleges étterem, egyedi ízekkel, semmi átlagosság. ;)

Azért írtam, hogy pénzügyi tekintetben ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AAA kategóriát nem értem, Porg.

 

Szerintem épp az a Marvel stratégiájának lényege, hogy szinten tart. Folyamatosan körbepromózzák egymást a filmek. Az SW-vel, aminek a megjelenései happening-szerűek voltak mindig is (egyre kevésbé sajna, ez vitathatatlan), totálisan ellentétes taktika. Éppen ezért pont azt gondolom, hogyha 5 év lenne a különbség, és annyit kéne várni a következő Marvelre, akkor nem biztos, hogy olyan hatalmas bevételt szedne össze. Míg az SW-nél kell az az "újra összeállnak"-jelleg, mint egy régi rockzenekarnál, aminél esemény, ha egyszer-egyszer újra koncertezik. Nyilván a Marvelnek is van egy hatalmas rajongótábora, ami azért alapvetően a képregényekből táplálkozik, és nyilván a többség örül, mert azért többé-kevésbé a képregények világát próbálják rekonstruálni, mégis azt gondolom, hogy borzasztóan elöregedő filmekről van szó. Oké, az első Avengers nagyot szólt, és még mindig talán a sorozat legfényesebben ragyogó csillaga az első Iron Man. De ha eszembe jut a sok Thor, meg Amerika kapitány epizód, meg az Incredible Hulk, vagy az Ultron kora, akkor jóformán alig emlékszem pillanatra belőlük, alig-alig emlékezetes filmek. Ez persze nem igaz az Infinity Warra, ami a jobbak közül való, ahogy a Galaxis őrzői epizódok is. De összességében azt gondolom, hogyha most így, az IW cliffhangerével félbeszakadna 10 évre a Marvel, kétlem, hogy olyan kiemelkedő siker lenne, és úgy hatna az "elvonás", ahogy a Star Wars kapcsán. Inkább elfelejtődne a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.