Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Egy maratont ki fog bevállalni a hat bővített filmmel? :D

Hát az kösse fel a gatyát! :lol:

Majd' 20 óra tiszta játékidő. Hajrá. Én max napi 1-2 film tempót vállalok majd be, de megszakításokkal valószínűleg.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg fogom csinálni, de csak és kizárólag a mozi változatokkal. Egyszer letoltam egy GYU Trilógiát (bővített) kemény menet volt. Időben kb annyi, mint a 6 SW film egymás után. :D Szóval csakis a mozi változat jöhet szóba a maratonhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen sokkal jobbak a bővítettek (ez mindkét trilógiára igaz... bár az Öt sereg csatáját még nem láttuk így, de részemről megelőlegezem a bizalmat!) de 1 napos maratonba bővítettel nem mennék bele. Egyáltalán kijönne egy napból a 6 film bővített változata? Fáradt vagyok most pontosan utána nézni a hosszaknak és kiszámolni... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyben a 6 filmet emlegeti valahogy a kemény Lotr-fan tábor? Van erre szó?

Fogalmam sincs, hogy van-e rá valamilyen kifejezés.

 

Egy maratont ki fog bevállalni a hat bővített filmmel? :D

Nem hiszem, hogy valaha bevállalok egy ilyet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a szekeres részt bűn volt kihagyni a mozi verzióból.

Lehet, hogy csak a képminőség miatt, de szerintem ezzel a gagyinak tűnő effekttel nem akkora bűn, hogy kihagyták. Amikor a kosokon ülnek, konkrétan úgy éreztem, mintha műkosokra ültették volna őket és mögéjük vetítették a hátteret... :para:

(Bár mivel szerintem a film legtöbb jelenete trükktechnikailag kínos, így annyira nem lóg majd ki az összképből.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár mivel szerintem a film legtöbb jelenete trükktechnikailag kínos, így annyira nem lóg majd ki az összképből.

Azért a "legtöbb" az túlzás de tény sokk elég furcsa trükk van benne. Sajnos Peter Jackson-t és megfertőzte ugyan az a betegség amit Geroge Lucas-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az ILM-mel ellentétben a WETA nem nőtt fel a feladathoz. :( Mondjuk CGI nélkül egy ilyen filmet lehetetlenség lenne ilyen látvánnyal összehozni, de azt is lehet jól és rosszul csinálni - szóval nem betegség, pláne nem manapság. Jackson kérhet annyi CGI-t, amennyit akar, ha a WETA azt jól megcsinálja, nem lenne semmi gond vele. Szóval ez nem Jackson hibája, a WETA volt kevés ehhez. Vagy legfeljebb annyiból az ő hibája, hogy nem követelte meg az elvárható legmagasabb minőséget, hanem ezekkel a közepes effektekkel is beérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a "legtöbb" az túlzás de tény sokk elég furcsa trükk van benne. Sajnos Peter Jackson-t és megfertőzte ugyan az a betegség amit Geroge Lucas-t is.

És az előbbi mennyivel kevesebb fricskát kapott érte!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az ILM-mel ellentétben a WETA nem nőtt fel a feladathoz. :( Mondjuk CGI nélkül egy ilyen filmet lehetetlenség lenne ilyen látvánnyal összehozni, de azt is lehet jól és rosszul csinálni - szóval nem betegség, pláne nem manapság. Jackson kérhet annyi CGI-t, amennyit akar, ha a WETA azt jól megcsinálja, nem lenne semmi gond vele. Szóval ez nem Jackson hibája, a WETA volt kevés ehhez. Vagy legfeljebb annyiból az ő hibája, hogy nem követelte meg az elvárható legmagasabb minőséget, hanem ezekkel a közepes effektekkel is beérte.

De Jackson nagyon is hibás. Túl sok CGI alkalmazása az ő sara pl az elöző filmben Beorn házában CGI tej meg hasonlók. Ahogy az egyes jelnéteknek megkoreografálása. Túl sokszor át esett a ló túl oldalára olyan hülye jelenetekkel mint pl a hordós jelenet ahol az alap ötlet jó volt de amikor repülő hordók a meg minden hülye akciót bele vitt nem csoda nem nézet ki jól. ( most hirtelen ezek ugrottak be de az öt sereg csatája is tele van ilyesmivel)

 

De ebbe a filmbe ami nagyon látszót hogy a teljes csatát stúdióba vették fel emiatt már alapból rossz az egész mer mindent CGI-val kell megoldani és ezért ilyen túl mű minden. LOTR-ban sokkal jobban megoldatta ugyan azt, a csaták kevésbé voltak ennyire sterilek pedig akkor CGI messze nem tartott ott ahol most.Ha akkor ment akkor most is menni kellett volna szóval Peter Jackson igenis hibás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak a képminőség miatt, de szerintem ezzel a gagyinak tűnő effekttel nem akkora bűn, hogy kihagyták. Amikor a kosokon ülnek, konkrétan úgy éreztem, mintha műkosokra ültették volna őket és mögéjük vetítették a hátteret... :para:

Eredetileg nem akartam negativkodni, de most hogy beirtad: igen, ez nagyon gyengének tűnik. A beírások alapján már azt hittem hogy egy tisztességes akció-jelenet de megint ez a CGI akrobatika. Nagyon sajnálom, hogy Jackson meg se próbált olyan dinamikájú jeleneteket forgatni a Hobbithoz, mint amilyen a Gyűrű Szövetsége végén látható. Az uruk-hai harcos és Aragorn kardcsatája elképesztően lenyűgöző, adrenalin-pumpáló jelenet. Egy R-besorolású Hobbitba azt hittem már valami ilyesmi is belefér. Eh.... de örülök, hogy a bővitettben benne lesz a temetés meg a koronázás. Azok tényleg hiányoztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ebbe a filmbe ami nagyon látszót hogy a teljes csatát stúdióba vették fel emiatt már alapból rossz az egész mer mindent CGI-val kell megoldani és ezért ilyen túl mű minden.

Nos, egyrészt, attól, hogy valamit stúdióban vesznek fel kék/zöld háttér előtt, az még nem jelenti, hogy az CGI lesz. Másrészt, ez nem mű, ez szimplán rossz effekt. Irreális mozgások, a fizika és a csontváz látható hiánya, rossz animáció. Ezek igenis nem rendezői, hanem az ezzel foglalkozó emberek trehánysága. Egy stúdióban rögzített jelenetet is meg lehet oldani úgy, hogy nem üvölt minden képkockáról, hogy CGI. Itt van ez a kép az Avengersből.

304ff2679a357213fd5d6424607c8d0d.jpg

A filmben szerintem rá nem jöttél, hogy az egész végső csatát stúdióban vették fel, egy másodpercet nem forgattak az alapcsapattal New Yorkban. Viszont a háttérben, a zöld háttér helyett nem CGI házak vannak, hanem valódi felvételek New Yorkról, amit a secound unit rögzített. Hulk, a vasember páncél, a füst és a törmelék, az CGI. Vagy egy másik kép, ahol még csak nem is stúdióban forgattak, a környezet mégsem ugyanaz a filmen, mint a valóságban volt:

iRZCOBG.jpg

Mégsem érezni egy percig sem, hogy itt valami is nem valódi, nem volt ott.

Attól, hogy zöld háttér előtt vesznek fel valamit, az nem lesz CGI automatikusan. Lehet oda tenni miniatűröket, modelleket, másik szereplőket, valódi felvételeket valódi helyekről. Az, hogy az végül hogyan fog kinézni a vásznon, az a trükköt készítő szakemberen múlik - ha természetellenessé teszi a fényeket, a színeket, ha rossz a kompozit, az az ő sara, illetve az azt jóváhagyó rendezőé (ahogy ezt írtam is). És ma már gumiembernek sem kell lennie egy CGI embernek, már ezeket sem lehet megkülönböztetni a valódiaktól, ha a munka elsőosztályú.

Elég biztos vagyok abban, hogy az öt sereg csatájában sem minden CGI, ami zöld háttér volt a forgatáson. A tájak simán lehetnek valódi tájképek, az épületek modellek, stb. A LotR-ben valószínűleg azért tudta jobban megoldani, mert jobban odafigyelt rá, magasabb minőséget követelt meg. Bár azért ott is vannak megbicsaklások, például a szörföző Legolas, vagy az olifánton akrobatikázó Legolas, vagy a kártyavárként szétdőlő falak. Meg akad néhány igen természetellenes látkép is. Az első kettőben még nem is annyira, de a harmadikban már érezhető, hogy ott Jackson kevéssé figyelt oda, a WETA meg nem vette komolyan. Például, az ilyen képekre gondolok, ez még akkoriban is borzalmasan festett. Hát látni, hol ér véget a stúdió!

p6uNz.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a WETA-t védjem egy kicsit, a probléma egyik forrása a werkek alapján, hogy Jackson az utolsó pillanatig variál. Ma a CGI/kompozit technika majd hogy nem ott tart, hogy szinte bármit meg lehet élethűen csinálni: a fillérekből készült District 9-ben totál hihető lények rohangálnak. Ami a Hobbitot illeti: ahol a WETA kapott időt ott látszik hogy nagyon is tudnak: Smaug elképesztően néz ki.

 

Csak az a baj, hogy sok készitő -és ide tartozik Jackson is- úgy van a CGI-vel, hogy mivel azt a maszkokkal és a forgatáson ott lévő diszletekkel ellentétben az utolsó pillanatig lehet variálni, ezért variálja is. Csak azt nem veszi figyelembe hogy ez pusztán elvi lehetőség. A WETA hiába izzad vért -és megteszik, a bemutató előtti pillanatig heggesztik- egy pár hét alatt összedobott effekt nem lesz olyan mint az amit gondos tervezés és több hónapnyi munka előz meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, egyrészt, attól, hogy valamit stúdióban vesznek fel kék/zöld háttér előtt, az még nem jelenti, hogy az CGI lesz.

De hogy nem mert CGI-val betenni a háteret a a jelent megvilágítást árnyékokat, meg amit lejjebb írtál, és el kell tüntetni a zöld háttér világos zöld színének a vissza tükrözésest. Az mind mesterséges környezet építés ami szerintem már a CGI fogalma alá tartozik.

Másrészt, ez nem mű, ez szimplán rossz effekt.

Ugyan az, a rossz effekt miatt kelt mű érzetet

Egy stúdióban rögzített jelenetet is meg lehet oldani úgy, hogy nem üvölt minden képkockáról, hogy CGI. Itt van ez a kép az Avengersből.

Hát ez pont nem jó példa ezen a képen is látszódik meg a film alatt látszódott hogy stúdió az egész. Jól megvolt csinálva az nem vitás. De a Mad Max példa az sokkal jobb ott aztán tényéeg nem érződik. Meg lehet oldani hogy ne látszódjon de az a függ az adott jelent összetettségétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy sok rendező már úgy kezeli a cgi-t, hogy; "-jó lesz az!" "-2015 van, 20-30 éves már a technika.

És ezért van az, hogy gányabb munkák kerülnek ki, mint 20 éve. Egyes esetekben persze.

Régen csak kiegészítés volt, vagy ha főszerepet is kapott a technika, arra nagyon odafigyeltek(pl.:T2).

A legnehezebb még mindig súlytalanság kérdése. Ezt a legkönnyebb észrevenni, ha valami túl légies. Vagy ahogy Fulcrum írta, mikor az is cgi, aminek nem kéne annak lennie.

Sokak szerintl állati cool, amikor Legolas a lóra pattan a Két toronyban a farkastámadáskor..

A legszarabb jelenet a filmben! Annyira nem fogja meg a hámot amibe kapaszkodik, hogy..ihaj. hogy nagyon nem. Fos-szar, Digi-golas az is..

Máskor meg szemkápráztató gyönyörűségek vannak. Ez egy ilyen szakma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom azokhoz akik szeretik azt a lóra pattanást. Szerintem baromi jól néz ki. Legolasnak sok gáz olyan jelenete van ahol a légiessége van kihangsúlyozva akció közben, de az szerintem nem tartozik közéjük.

Ajjaj. Bocsesz.. Szerintem légies az is. Nekm mindig is volt bajom a fizikájàval. Lehetetlen egy mozdulat, még egy tündétől is. Ahogy a kezével ráfog...látszik, hogy valami másra fog ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? A tündék hogy szoktak ugrani általában? Szerintem kár ilyeneken fennakadni. Ez olyan mintha a Jedik tetteit kérdőjeleznénk meg. Mesehősök csinálhatnak ilyeneket. :)

Tudom,hogy egy tünde lába a földet sem éri. Eszerint kapaszkodáskor a hámot sem kell fognia.

Legolasnál kimagyarázható, de én akkor is a gyenge trükkök közé sorolom ezt a jelenetet.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen épp ezaz, hogy én nem tudok róla, hogy lenne valami nagy szabálykönyv arról hogy a szinte súlytalan tündék hogy ugranak lóra. Természetesen a jelenet ellent mond az általunk ismert fizika törvényeinek, de hát ez a lényege. Legolas nem ember. Ha sürgős akkor nem szállhat úgy lóra ahogy mi szoktunk.

 

Ahol bajom van Legolassal ott se annyira a fizika, mint inkább a képességeinek az eltúlzása a bajom. Egymaga le tud szedni egy olifántot teljes "legénységgel" együtt? Akkor miért is kéne izgulnom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert neked nem tetszik ne legyen már kőbe vésett igazság, hogy rossz lett a trükk. Egyébként rég láttam és újranéztem a jelenetet: még mindig baromi jó.

Oké én békejobbot nyújtok! Nem evidencia, csak sajàt véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy nem mert CGI-val betenni a háteret a a jelent megvilágítást árnyékokat, meg amit lejjebb írtál, és el kell tüntetni a zöld háttér világos zöld színének a vissza tükrözésest. Az mind mesterséges környezet építés ami szerintem már a CGI fogalma alá tartozik.

Erről bármilyen trükktechnikai szakembert megkérdezhetsz, és ugyanez lesz a válasza: nem, az mind nem tartozik a CGI fogalma alá. A CGI azt jelenti, hogy Computer-Generated Imagery, egy számítógéppel létrehozott 3D-s grafika. Csak és kizárólag a filmek azon elemei tartoznak eme fogalom alá, amit nulláról építenek meg számítógéppel. A bevilágítás nagyon nem ide tartozik, a kék/zöld háttér levétele sem (amit technikailag nem levesznek, csak eltakarnak), semmi ilyesmi. Az a CGI, amit a számítógépen teremtenek meg és animálnak le. Sajnos ez a gyakori tévhit az, hogy a Star Warsra is mindenki ráfogja, hogy minden CGI.

Amire te gondolsz szerintem, a gyűjtőnév, azaz a vizuális effektus, ismertebb úgy, hogy VFX, de az nem egyenlő a CGI-jal. Ennek vannak alkategóriái meg különböző típusai, és azok labirintusában van a CGI is, meg a digitális megvilágítás, a kompozitálás (annak is van több alkategóriája, ezek egyike az, amikor egy filmképet több különböző elemből raknak össze), stb. Úgy is lehet mondani, hogy minden CGI VFX, de nem minden VFX CGI.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.