Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

:yes: :yes:

2 hét, és Középföldén barangolhatok Gandalfékkal

Köszi, jó kis jelenet, várom már ezt a filmet.

Ody, szerintem Jake itt konkrétan Sherlockra gondolt, mivel ő maga pedig a hangját adja... és innentől erősen spoileres :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde

 

Meg ugye a Necromancer megformálója is, aki ugy Sauron nagyúr, és Gandalf fog vele csatázni Dol Guldur-nál, talán már az első rész elején flashbackben, de nem tuti. :yes:

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde

 

Meg ugye a Necromancer megformálója is, aki ugy Sauron nagyúr, és Gandalf fog vele csatázni Dol Guldur-nál, talán már az első rész elején flashbackben, de nem tuti. :yes:

 

Spoiler annak, aki nem ismeri Dol Guldur eseményeit:

 

Akkor még meg sem történik, miért volna erről szó az első rész elején? Kb. a 3. rész idején történik majd meg valójában.

 

 

Egyértelműen az év filmje lesz. :)

Jó volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazi kihívás lesz, mikor a Hobbit trilógia bővített változatot és a LOTR bővített változatot egy napon keresztül nézni kell otthon a kényelmes fotelben pár év múlva :D :D :P :P

 

Egyszer majd bevállalom. :):hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde, jaja, igazad van :oops:

Ha már kezdés, akkor kapásból arra tippeltem, hogy

 

az idősebb Bilbo fog mesélni Frodonak a kalandjáról, és úgy tűnik, hogy ez bejön, máshol írták, hogy így kezdődik a film. Egyébként csak ennek van értelme, ha már Frodoval ismét találkozunk. Úgy különösebben semminek nem mond ellent egy ilyen kezdés.

 

 

Az igazi kihívás lesz, mikor a Hobbit trilógia bővített változatot és a LOTR bővített változatot egy napon keresztül nézni kell otthon a kényelmes fotelben pár év múlva :D :D :P :P

Ez az, amit fix, hogy nem fogok bevállalni. De nem biztos, hogy ebből is lesz bővített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csináltam egy ilyet egy haverommal. :D Igazi önmérgezés volt, kólával, pattogatott kukoricával stb. :D A végére meg már az őrület jelei. :D

 

szerk: Riddick, kitalálom azt a 3 filmet. :D Batman, Bosszúállók, Felhőatlasz. Más nagyon szerintem nem volt, ami nagy durranás lett volna.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra számitanék, hogy az Avatar után talán ez lesz az első film, ahol tényleg jól fog mutatni a 3D. Látszik hogy a tecnikai részét nagyon oda akarják tenni. Annak ellenére bizakodok, hogy Jackson legújabb filmjei (King Kong, Lovely Bones) egyáltalán nem tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, majdnem. Persze jól szórakoztam a Bosszúállókon, de közelében sincs, hogy bekerüljön a saját idei TOP5 listámba. Tehát: TDKR, Prometheus, Cloud Atlas. ;) De egy dolgot mindenképpen hozzá kell tennem. NEM azért tetszettek/tetszenek ezek a filmek, mert nagy durranások. A hype engem hidegen hagy. Nem a hype után megyek nem az alapján választok filmet. Számomra nagy durranások voltak, innentől kezdve tök nyolc nekem, hogy egyébként nagy durranás volt-e a világban vagy sem. ;)

 

Véleményem szerint bitang jól fog festeni 3D-ben a Hobbit!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha Jake... én egyszer csináltam Gyűrűk Ura bővített változat maratont. Hát durca volt. Valahogy a 6 SW film nem terhel meg ennyire, pedig közel ugyan annyi idő.

Én legutóbb filmenként két részben néztem meg a bővített változatokat , és így pont jó volt. Volt idő beszélgetni a történtekről előtte-utána, és nem merültünk ki annyira. Azért egy 4 órás film önmagában is húzós egyszerre.

 

 

http://cinemacity.hu/

 

Hobbit jegyelővétel a mozikban. Már lehet jegyet venni a kiszemelt előadásra személyesen a pénztárnál.

Valaki megpróbálkozik a HRF 3D-s vetítéssel? :yes:

Hű, már csak két hét.... Várom már. :) A 3D-t még nem tudom, hogy bevállaljuk-e, de lehetséges.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hobbit jegyelővétel a mozikban. Már lehet jegyet venni a kiszemelt előadásra személyesen a pénztárnál.

Valaki megpróbálkozik a HRF 3D-s vetítéssel? :yes:

Második körben, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. Jan.4-én lesz egy vizsgám, majd aznap, ha még akkor adják ebben a verzióban (úgy sejtem, hogy igen). IMAX 3D-re megvannak a jegyek, anyukámmal megyek, ő még nem látott ott filmet, így elsősorban az IMAX-be vinném el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Íme véleményem A hobbit első részéről.

Arról már korábban volt szó, hogy A hobbit egy gyerekmese, ezért nem várhatunk el tőle sem olyan drámát, sem olyan monumentalitást, mint A Gyűrűk Urától. Mondjuk én szeretem azt a fajta monumentalitást, ami az utóbbiban megjelenik, de ez legyen az én bajom. Kicsit óvatosan álltam ahhoz a kezdetkor, hogy vajon mivel fogják kibővíteni az egyébként normál hosszúságú regényt úgy, hogy kettő, majd három film legyen belőle. Aztán olvasva, látva a koncepciót, meggyőzött, hogy igenis működhet, ha konzisztens tud maradni Tolkien világával, vagyis a készítők nem engedik el túlzottan a fantáziájukat azzal, hogy egyes részeket kitöltsenek csak úgy, mert „kell” a cselekmény a filmidőbe. Kizárólag A hobbit és A Gyűrűk Ura regényeket, valamint utóbbi Függelékeit tudták felhasználni, és pont ma olvastam a MTT oldalán, hogy még Az erebori kutatás című írás sem felhasználható jogi okok miatt (ilyenkor fene a szerzői és miegymás jogokba!), azért szerencsére a Függelékekben található kronológiában címszavakban sok minden szerepel pluszban még a törikönyvszerűen megírt egyéb írások mellett.

Mielőtt megírnám a fenntartásaimat, előre bocsátok annyit, hogy a film nagyon jó, ismét Középföldén járunk, a különböző szálak jól működnek egymás mellett és még a szükséges flashbackek is jól megállják a helyüket. Remek mese és kaland, szó se róla, a tömegfilmek tucatjai közül messze kiemelkedik. Nem is kell, hogy felérjen A Gyűrűk Urához, de mivel ez inkább egy kalandtörténet, mint valami heroikus eposz, nem is lehet ugyanúgy vizsgálni őket. Ellenben, mint önálló filmalkotást igen, és pont itt van némi problémám: a megvalósítás.

Olvastam más helyen, hogy A hobbit esetén megbillent a látvány és a történet között az összhang, szerintem ez nagyjából nem így van, a látvány tényleg fantasztikus (IMAX-verzió), de a történet sem marad el mögötte (még ha egyébként szerepel is egy-két marhaság a történetben).

 

Konkrétan a nazgúl sírra gondolok, mert ez nem összeegyeztethető Tolkien világával, ahogy olvastam a fenti honlapon, eredetileg ennél is meredekebbre írták ezt a részt, csak közben kikerült a filmből, ellenben a Fehér Tanácsban benne maradtak az utalások.

Az allergia szó sem idevaló, de az angol eredetiben nem is ez szerepel, remélhetőleg ezt javítani fogják a DVD-re/BD-re. Ezek végül is apróságok, a nézők többségét nem hiszem, hogy érdekelné vagy zavarná.

 

 

Nem teljesen értek egyet azokkal, akik azt írják, hogy hosszú és vontatott, ugyanakkor kb. 15-20 percet simán lehetett volna vágni, hogy picit feszesebb legyen a tempó. Csak apróságokat, egy-egy párbeszédet nem ennyire elnyújtani, és a többi. A törpök vacsoráját percekkel rövidebbre vágnám. Radagast nekem is sok volt egy picit, de legalább ha már A Gyűrűk Urából kihagyták a karakterét, itt kapott egy-két jelenetet.

 

Feltűnt bárkinek, hogy Radagast botja ugyanolyan, mint ami Gandalfnál van A Gyűrű Szövetségében? Más: bár nem magamtól jöttem rá, hanem fent említett honlapon olvastam, Radagast azért látta ilyen formában a Feketemágust és a Boszorkányurat, mivel maia, ezért lát a szellemi síkban is, nem csak a fizikai valóságban. A magyarázat tetszik, és teljesen logikus is.

 

Ami megint csak nem jött be, hogy több olyan jelenet is szerepelt a filmben, amit már láttunk a korábbiakban, ezeket másképpen is megoldhatták volna, mert így teljesen utánérzést hagytak maguk után.

 

Pl. a sasok lepkével való hívása. A sasok nem maradhattak ki, szerves részei a könyvnek, kár lett volna teljesen átírni. Vagy pl. amikor Völgyzugolyban megjelennek a törpök körül a tündék, az pont olyan, mint amikor a rohírok Aragornék körül köröznek A két toronyban.

 

Nagyon tetszettek olyan apróságok megemlítése, amik kimaradtak A Gyűrűk Urából, vagy éppen tovább bővítik az ott megjelent, de A hobbitban is szereplő helyszíneket, stb. Ilyen Völgyzugoly.

Színészek: na ők szenzációsak, Bilbó és Thorin nagyon-nagyon eltaláltak, mindkét színész remek választás, és élvezet is őket nézni a vásznon. A többiek is jól hozzák a figurájukat, egyedül Galadriel nem tetszett, már a trailerben azt láttam, és már ott is zavart, hogy olyan merev, mintha félne, hogy összeráncolódik a ruhája. A filmben pedig különösen kizökkentő.

Zene. A filmzene album nagyon tetszett, bár még nem hallgattam agyon. Ennek ellenére, mintha a filmen nem teljesen azt kaptam volna vissza. Majd több meghallgatás és legalább egy megnézés után biztosan jobban hallom majd, hogy valóban így van-e. A régi zenék átültetése nagyjából működik, a megszokott helyszínekhez, karakterekhez, történésekhez jó a hozzájuk írt zenét visszahallani (bár néha nem ártott volna legalább egy picit módosítani, aktualizálni). De csak nagyjából, mert néha fölöslegesek, és volt olyan eset is, amikor egyáltalán nem passzolt jól a jelenethez. Az új főtéma zseniális, nagyon szeretem, de mondjuk kettőnél többet szerepelt a kelleténél, és ezen kívül nem is hallottam emlékezetesebb új dallamot. Holott a többi film tobzódott bennük, A két torony és A király visszatér esetén is voltak ismétlések, de ott nagyon harmonikusak illeszkedtek az újakkal, és legalább féltucatnyi emlékezetes dallamot tudok mondani mindegyik részből. Úgy érzem, mintha utólag valamit összekatyvaszoltak volna a zenében.

Enyhén hiányzik az egységnek az az érzése (vagy inkább a teljes filmen átívelő alig érezhető, de mégis tökéletessé varázsoló és jelenlévő harmonikusság), ami A Gyűrűk Ura láttán fog el, és ez nem magyarázható a történettel. Ezek apró kis nüanszok (fentebb vázoltak), melyek rendezői hibák, PJ-nak most egy kicsit kevésbé sikerült megteremtenie azt az összhangot, mint amit pl. A Gyűrű Szövetségénél. A kisebb-nagyobb hibákból sok van. Az idővonalról pedig nem is beszélnék, az már A Gyűrűk Uránál sem stimmelt, de azért nem rovom fel sehol sem hibának, mivel filmen lehetetlen volna az időbeli történéseket úgy ábrázolni, ahogyan egy könyvben. Ezek szükséges módosítások ahhoz, hogy jól adaptálhatóak legyenek a regények.

Attól még ez egy remek film, csak éppen nem rohannék ismét, sürgetően megnézni a moziban ellenben az „előzményekkel”.

A fentieken még javíthatnak a következő két rész esetében. Érzésem szerint mindkét folytatás jobbnak (vagyis majdnem tökéletes filmnek) mutatkozhat egy kicsivel több odafigyeléssel (remélhetőleg az építő jellegű kritikákat majd figyelembe veszik zenénél, vágásnál), a történet bővül olyan elemekkel, amelyek pluszt adnak majd a mozi verzióhoz (is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.