Ugrás a kommentre

5x16 - The Lawless


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

16. rész - The Lawless / A törvényen kívüli

 

epguide516.jpg

 

Írta: Chris Collins

Rendezte: Brian Kalin O'Connell

 

Helyszín: Mandalore, Coruscant

 

Szereplők:

Darth Maul - Sam Witwer

Satine Kryze - Anna Graves

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Savage Opress - Clancy Brown

Darth Sidious - Ian Abercrombie

Bo-Katan Kryze - Katee Sackhoff

Korkie Kryze - Whit Hertford

Yoda - Tom Kane

Ki-Adi-Mundi - Brian George

Lagos - Ryan Templeton

Almec - Julian Holloway

Mas Amedda - Stephen Stanton

Amis - Omid Abtahi

Soniee - Ashley Moynihan

 

Történet

Obi-Wan Kenobi a Mandalore -ra érkezik, hogy segítséget nyújtson Satine Kryze hercegnőnek és népének. Hamarosan azonban szembesülnie kell azzal, hogy Darth Maul szörnyű csapdát állított neki, amiből nincs kiút. Eközben a káoszt kihasználva Darth Sidious is akcióba lendül.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Az epizód egy felirattal kezdődik: „Ian Abercrombie emlékére”. Palpetine hangja 2012, Január 26.-án távozott el. Az epizódban hallhatjuk utoljára őt.

- Most láthatjuk a sorozatban először "élőben" Darth Sidioust, eddig csak hologramon tűnt fel.

- Darth Sidiousnak két fénykardja van, ez nyilvánvaló az EP 3-ból, de nem volt lehetősége őket egyszerre forgatni, mivel egyiket elveszítette a Mace Winduval vívott harcban.

- Obi-Wan újra belebújt Rako Hardeen (Deception szál) álcájába amikor megérkezett Mandalore-ra.

- A szebb napokat is megélt Twillight-on látható egy rajz, mely Anakint ábrázolja egy fogatban, felette Aurebesh felirat: "Varázsló!" A hajó utoljára 2x03 Children of the Force -ban bukkant fel.

- Újra láthattuk a Moogan kereskedőket, utoljára a 3x05 Corruption című részben szerepeltek.

- Korkie, Amis, Lagos és Soniee még tinédzserek voltak a 3x06 The Academy -ben.

- Végre megtudhattuk Bo-Katan teljes nevét: Bo-Katan Kryze.

- Mikor Savage meghal, visszaveszi „eredeti” alakját.

- Kis, hordozható pajzsokat építettek be a Death Watch lojalisták a szuper kommandósokkal vívott harc után, így mikor nincs fedezék, ezt használják.

 

Concept Art galéria

 

conceptart01.jpg

Darth Sidious karakter modell illusztráció

 

conceptart02.jpg

A Death Watch szuper kommandósok karaktermodellje

 

conceptart03.jpg

Death Watch szuper kommandó parancsnok

 

conceptart04.jpg

A Twillight illusztrációja

 

conceptart05.jpg

Darth Sidous siklója (módosított Jedi nagykövet hajó)

 

conceptart06.jpg

A Twillight pilótafülkéje

 

conceptart07.jpg

Darth Sidious fénykardjainak markolata

 

conceptart08.jpg

A birodalmi vörös őrök karakter dizájnja

 

conceptart09.jpg

A zilált kinézetű Satine Kryze karakter illusztrációja

 

conceptart10.jpg

A haldokló Savage Opress karakter illusztrációja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat legjobb része, ehhez kétség sem férhet. Hatalmas drámákat élhettünk meg, igazából ezek voltak a történet fénypontjai, mint például Satine halála. Pár évvel ezelőtt számítottam rá, hogy ez be fog következni, de most, hogy megtörtént... Szívszorító volt. A kadétok időközben jó nagyra nőttek, Korkie-n kívül alig ismertem fel a többieket. Kíváncsi lettem volna, ki lehetett a tüskés sisakos Death Watch tag, gondolom ő lett a Maul szankció vezetője. Satine és Bo-Katan testvérek... Mondjuk hasonlóak voltak, de eszembe nem jutott volna. A zene bámulatosan jó volt. Kb. az egész sorozatban nem történt ennyi esemény, mint most, vegyük csak sorjában:

 

- A Twilight elpusztul.

- Satine Kryze meghal.

- Mandalore-on kitör a háború.

- Savage Opress meghal. (Tetszett az önkritikája amúgy, igaza volt.)

 

Csoli mérges lesz, de a történet nyitva van hagyva. Nem láthattuk meghalni Mault. Sidious azt mondta, hogy nem fogja megölni, de sajnos az azután következő mondatát nem értettem. Mintha azt mondta volna, hogy más hasznát fogja venni. Kíváncsi vagyok, hogy mire gondolt. Savage Opress és Mandalore története ugyan a TCW szempontjából szerintem véget ért, de úgy vélem Maul még nem halt meg. Sidious amúgy nagyon badass volt, akrobatikusabb, mint az EPIII.-ban, igazi gonosz, aki csak kéjesen mosolyog, ha meghal, vagy szenved valaki. Akármekkora szemétláda volt Maul a Satine gyilkosságnál, sosem lesz annyira zsigerből gonosz, mint Sidious. Mestermű a The Lawless. Most már mindenki érti, miért kellett Mault visszahozni, hát ezért. A sorozat legjobb epizódjának megszületéséért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, még kiegészítem:

 

- Utalás Obi megérzésére; anakin's the father isn't he (csak most Satine nővérére vetítve)

- Obi és az őr beszélgetése; ezt a hajót te módosítottad (hatalmas szöveg)

- Utalás Maul eredetére, hogy nem önszántából lett gonosz, hanem kényszerítették a nővérek.

- Opress halála kihozza Maulból a törődést és az a harcot fébehagyva rohan a sérült testvéréhez.

- Satine szerelmi vallomása és ahogy Obi finoman megcsókolja az élettelen kezét.

- Obi monológja a jó és a gonosz hierarchikus viszonyáró. (A jó azért erősebb, mert képes az önmegtartóztatásra a gyűlölettel szemben.)

- Teljes tróntermi zenei szekvencia a Jediből, csillagos ötös.

 

...hosszan lehet még sorolni, majd más megteszi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100%-ból minimum 140%. A legjobb epizód a sorozatban. Egyszerűen letaglózott, hihetetlen dráma volt itt kérem szépen.

A sithek párbaja, a polgárháborús helyzet, az EPIV utalások(rámpás jelenet, Maul mondata mielőtt Sidious belép a trónterembe), Satine halála, és testvéri kapcsolata Bo-Katannal mind-mind egy tökéletes részt formáltak. Na meg a legnagyobb cliffhanger közel s távol, mi a fenét akar Palpi Maullal? Már most nem tudom kivárni a választ :D

Mivel Darth Sidious a top1 főgonosz karakterem, ezért külön elismerésem a készítőknek. Megtestesítették magát az ördögöt. Amikor állt az irodájában, miközben megy az ikonikus zenei téma alatta, éppen hogy csak a nyálamat nem csorgattam. Nem hiába írták ki az elején hogy Ian Abercrombie emlékére, az öreg nagyot alakított. Persze meg kell említeni Obit is, hisz ő a rész hőse, nagyon megsajnáltam amikor Maul leszúrta Satinet. A monológja a Sötét Oldalról tényleg frappáns lett, fel is dühítette Mault.

Plusz még a cameok, a moogaiak, Mas Amedda, és hát kedvenc kadétjainknak is örültem, kár hogy nem jutott nagyobb szerep nekik.

Összességében a sorozat legepikusabb szálja zárult le, meg is kéne néznem a Revivallal együtt. Sokaknak úgy tűnhet, az utolsó képkocka azt a látszatot kelti, hogy úgymond nem lett lezárva a szál, ám én úgy gondolom, hogy Mandalore története tökéletesen lezárult. Maul sorsa már egy másik történet, amiért megéri várni az elkövetkezendő évadokra :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy járható út van, hogy Maulból valami zombi-gyilok gépet fabrikálnak majd. Elég elcsépelt lenne, de a cél, hogy meg is maradjon és öntudatlan állapotba is kerüljön, hogy még véletlenül se legyen riválisa Palpinak. Szóval részemről annyi a tipp, hogy Maulból valami torzolmányt kreálnak majd. Az is lehet, hogy a TCW már nem viszi tovább Maul történetét és ezzel a lépéssel Filoni az EU alkotóknak akart kedveskedni. Jöhetnek az elcsépelt történetek a farkasemberré változtatott zombigyilkos Maul robotról. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OMG! :o

Mikor Satine Bo-Katannak mondta, hogy régen egy oldalon álltak, már sejtettem, hogy lesz egy ilyesféle reveláció, de akkor is mesteri húzás a készítők részéről, hogy tesók (és ezáltal Korkie valószínűleg Bo-Katan fia).

Maul és Obi párbeszéde, valami zseniális volt, ahogy Maul bosszúja is. Sidious és a fivérek párbaja, meg az azt megelőző párbeszéd... fantasztikus! Az is tetszett, hogy Savage visszaváltozott, miután meghalt.

Meg volt itt Ep IV utalás is, mikor Maul megérzi a jelenlétet, amit oly régen nem érzett már (a la Vader Obi Wan-nal).

Az is tetszett, hogy Sidious nem nyírta ki Mault, hanem egy sakkfigurájává tette a háborús játszmájában. Szerintem a következő évadban láthatjuk majd Mandalore megszállását, ahol a mostaniak alapján ismét Palpatine fogja irányítani mindkét oldalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hideget vagy meleget érzek?

hideg:

Kérem én nem ezt vártam! Kósa, te tudsz valamit rólam! :o

Változhat a véleményem, mert fontos és nagy rész volt, kétségtelen, de:

Satine-t annyira sajnáltam, hogy megöli ez a visszarángatott féreg, hogy nagyon.

Nekem nem kellett ez a dráma, és szegény Obi-wannak sem. Qui-gon és már Satine után is -Maul keze által- én mennék a sötét oldalnak!

Obi-wannal túl könnyen elbánt Maul. (megint, mint a Revenge elején) Erőviszonyok!!

Sidious-t köszönjük, de Dooku lett volna logikus, mielőtt az inkognitóját kockára teszi.

Dooku mondatai is üresek így; a "valami készül, valami nagyon sötét" tipusuak. Azért egy Sidious-szal való konzultációban minimum kimerülhettek volna.

Savage is jobb sorsra volt érdemes..sajnáltam.

A 22 perc megint kevés volt, az esemény és a tátongó űr amit a rész és még mindig Maul hagy, az meg sok!

meleg:

Twilight és az önfejű Obi-wan fejvadász álcában.

Bo Katan és csapatának akciói. Satine unokaöccsének szerepe is beérett.

A párbaj természetesen seggföldhözverős lett.

Bo Katan napvilágra került rokoni viszonya Satine-nal. :clap:

 

És pár kérdés: Ennyi volt? Mandalore ezzel letudva? Maul ezzel letudva? ej-ej...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sűrű volt, kapkodós és nem hatott rám úgy, mint az előző része. Ha valami, ez a rész eltudna viselni egy kevéske bővítést (plusz öt percet mondjuk). Sidious kicsit hirtelen vetette oda magát a Mandalore-ra, érdekelne, hogy eddig mire várt. Talán "előre látta," hogy drága tanítványa destabilizálja a Mandalore-t és a bűnszövetkezeteket, ami kétség kívül a majdani Birodalom hasznára válhat? Erős a gyanúm, hogy ez a helyzet, de el kéne ide egy kis plusz infó, úgy érzem. Ugyanígy kicsit sokalltam az események ismétlését, azaz a börtönből való kiszökést. Az előző résszel együtt ez három kitörés zsinorban, ebbe a börtönbe nehezebb bejuttatni foglyot, mint kivinni onnan. Emellett még kicsit epikusabb csatára számítottam a három Sith között, ámbár itt azért közrejátszhatott, hogy egy szerencsétlen avatarválasztás agyonvágta a bevezetőt számomra. Sokkal izgalmasabb lett volna, ha itt az epizódban értesülök arról, hogy Sidiousnak két fénykardja van és milyen királyul kapja elő őket. :angry:

De ennyi a rossz szájízről mert ezek ellenére nem sokkal marad el az előzőtől (bár hozzá tartozik a gyatra minőség és nálam erősen akadt is, majd holnap HD-ben valószínűleg jobban fog hatni az otthon melegében). Az események sorozata nagyon erős volt. Satine halála kétség kívül a legkritikusabb része a résznek, mivel ezzel Obi-Wan későbbi hozzáállása Anakin és Padmé kapcsolatához nagymértékben befolyásolva lesz. Például amikor elbúcsúzik az ep3-ban Amidalától a "so sorry" kifejezéssel, már tudjuk, hogy milyen mélyen megérti kettejük tragédiáját. Csak akkor még nyilván úgy gondolja, hogy Padménak kell elszenvednie azt a veszteséget, amit neki most itt. De a jelenet önmagában is drámai volt, ahogy Darth Maul előadja tervét majd lecsap, Kenobi pedig tehetetlenül nézi. Igen, a Sith gonosz, és most erőteljesen megmutatkozott, mennyire határtalan ez a gonoszság. Ám Obi-Wan példaértékű módon kezelte a helyzetet, igazi Jediként. Anakin bezzeg már kicakkozta volna Maul ülepét.

Aztán itt van a további - kicsit megint a kapkodást érzem, hogy Korki sorsa lazán el lett felejtve, miután tarkón vágták -, Bo-Katanról kiderült, hogy Satine testvére. Hehe, mondtam én, hogy a készítők terveznek vele. És ha örökletes a trón, akkor már tudjuk, ki kapja. Persze, a dolgok igencsak megváltoztak Mandalore-on, kitört a polgárháború - Satine halála még tragikusabb, hiszen vele meghalt Mandalore utolsó reménye is -, jön a Köztársaság, bevonulnak a klónok és innentől a bolygó óhatatlanul a birodalmi gépezet részévé válik. (Apropó, milyen királyak voltak a vörösfestésű Halálőrök. Csak kár, hogy a lézernyalábokkal már megint hasra ütésesen bántak a készítők... :facepalm: ) Satine minden vesződése, minden áldozata kárba veszett.

Na és akkor itt van Darth Maul, Savage Opress és Darth Sidious nagy találkozója. Jópofa, hogy a készítők előhalászták az ep3-as koncepciót és Sidious mancsába két kardot tettek. Jól állt neki és most aztán tényleg megmutatta, hogy nem ma kezdte a vívó sulit. A párbaj ezúttal is remekül festett, viszont annyira tetszene, ha kicsit még megtoldanák a BR-re. Olyan rövid volt, pedig ez a párbaj talán a legjelentősebb a Star Wars történetében Darth Vader és Obi-Wan Kenobi mustafari összecsapása után. Hiszen először láthatjuk hogyan mentek régen a dolgok, mert itt most nem Jedi vs Sith, Sötét Tanonc vs Sith vagy Sötét Tanonc vs Jedi a felállás, hanem Sith a Sith ellen. Mester a tanítvány ellen, két mester egymás ellen. Persze a mérkőzés nem volt kiegyenlített, Sidious elég egyértelművé tette, hogy csak játszadozik Maullal és Opressel. Már a belépője is jelezte, hogy a kisujja begörbítésével (a la Po, a Sárkányharcos :D) is képes lenne megölni mindkettejüket, az egész fénykardhadonászás csak egy laza kis torna volt. Épp csak átmozgatta az irodamunkában megfáradt tagjait. Aztán amikor megunta a gimnasztikát, hip-hop elkente mindkét partnere száját. Savage halála szinte borítékolható volt, érezhetően semmibe vette Sidious. Zseniális a pillanat, amikor arra sem méltatja, hogy bekapcsolja a kardjait ellene. Aztán nagyon gyorsan lenullázza a túlszteroidozott állatkát.

Aztán jött Darth Maul. Az eddig hűdekemény Sith hogy meghunyászkodott, amikor Sidious megérkezett. Naná, jól tudhatta, mire képes. Ha azután, hogy térdre borult (Ssvage hogy leste már, szerintem azt sem fogta fel, hogy mi a fütyi van :)), és Sidious azt kéri tőle, hogy szecskázza fel Savage-t bébipapinak, ott helyben ledarálja a szeretett öcsikét. Annak ellenére, hogy amikor Sidi lukat ütött belé, azonnal utána ugrott. Amúgy ez megint egy szép húzás, jelzés értékű, hogy a Sötét Oldal nem teljesen reménytelen, még a legnagyobb gonoszban is van némi jóság.

Ami a történet végét illeti, hát érdekes, mivel nem láttuk Mault meghalni, ezért most nem jelenthetjük ki, hogy meghalt. Bár akkor sem, ha láttuk, elvégre, már egyszer láttuk kipurcanni, aztán tessék. :D Elviekben végül ki kellett sütnie belőle Sidiousnak az utolsó életerejét is, de záró szavai alapján erre nem vennék mérget. Ami azért kár, mert Maul történetének itt és most véget kellett volna érnie. Kész, ennyi, hatszáz, nem szabadna többé visszatérnie. És az életben hagyása sem lenne jó, hisz mindig csak két Sith van. Ha ezzel szemben Sidious akárcsak merő cseszegetésből életben hagyja Mault, megszegi a szabályt, pedig eddig kínosan ügyelt erre. Na majd kiderül, akárhogy is, én azért most remélem, hogy Maul felfordult (úgyse, de reménykedni lehet...).

 

Ami még az apróját illeti: a Twilight végleg kifingott. Szép hajó volt, kár volt odaadni Obi-Wannak. Ő minden hajóval lezuhan, ami a keze alá kerül ("another happy landing"). Közben volt néhány utalás az ep4-re is (Satine segélykérése Obi-Wan felé Leia üzenetét idézi, a Twilight-ba felcsalt Mandi TK-427-es és társa kellemetlen afférjára utal, amikor a Mandi az azonosítóját kérdi Obi-Wannak az egy másik fogolyszöktetést juttat az ember eszébe, és hát a Twilight is legalább olyan roncs mentőhajó volt, mint a Falcon... csak az nem esett le; és persze Maul megérzése régi mesteréről). És persze a muzsika, az hogyan lehetett volna rossz, amikor a filmből jött? Nagyon ott volt és jó érzés volt hallani az ismert taktusokat. És VÉGRE valaki rájött, hogy az ep2 óta Sidiousra a vörös őrség vigyáz!!! :yeah:

 

Összességében remek rész volt. Tényleg reménykedem egy kis bővítésben az BR-re, ez az epizód igencsak megérdemelné, de így is nagyon ott van. Kicsit tömör ugyan, néhol kapkodósnak érzem, de húsz percbe ennyi eseményt nehéz belesűríteni jó ütemben. Két rész minden esetre semmiképpen sem lehetett volna, annyit nem bírna el. Az előző rész ugyan jobban bejött a karakterfejlődés miatt (Maul ott nagyon király volt) és a végső párbaj miatt, de a sztoriszálban ez a második legjobb. Holnap HD-ban is megnézem, szerintem akkor tovább tisztul a dolog. Mi több, alkalomadtán végignézem az egész Maul szálat. Érdekes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem halt meg - legalábbis on-screen -, Sidiousnak céljai vannak vele.

Akkor ha nem lesz több maul-os rész

(kezdődik az ahsoka-s szál) akkor ezek szerint lesz 6. évad.

 

 

A részek topikjában csak az adott részről írj, vagy ha feltétlen szükségét érzed kitérni jövendőbeli részekre, használd a spoiler tagot! - Dzséjt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moul meghalt? Mert nem tudok angolul...

Mert ha nem, akkor ez azt jelenti, hogy lesz 6. évad. (Azért, mert így nem fejezhetik be, ha moul nem halt meg)

 

M A U L!

Az isten áldjon mán meg tesókám! Köszönöm!

 

Dzséjt veled asszem egyetértek, max abban nem, hogy szerintem simán lehetett volna két rész..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azt akartam írni, hogy most már tudjuk hogy Sidious a hóna alól rántja elő a fénykardjait.

Ja meg ha valaki ideges (Maul) vagy ha létszámilag alul érzi magát (Sidious és Obi-wan), akkor a Jar'Kai vívóstílust kell használni? :D (Mondjuk most szerintem Sidious nem azért vívott Jar'Kai -val, mert így "biztonságban érezte magát", hanem elrettentésképp.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem nyűgözött le, mint az előző (még a párbaj sem, mert szerintem a Vizsla vs. Maul egy kicsit jobban meg volt koreografálva), ez egész szál elbírt volna még vagy 2 részt.

Kezdjük ott, hogy ez a börtön már majdnem akkora átjáróház, mint a köztársasági, és (talán páran tudják khm... Aurra) én allergiás vagyok az ilyesmikre. Aztán Satine-nak lehetett volna annyi sütnivalója, hogy abban a kis jelentésben megemlít két tüsifejű erőhasználót, akik Maullal szövetkeztek, és így talán a Jedi Tanács érdeklődését is felkelthette volna.

Jó volt a Twilight-ot újra látni (és utoljára :evil: ), bár ez elég gyenguszka kis szökési terv volt Kenobi részéről. Viszont a trónterembeli moralizálás nagyon jó volt, ahogy Kenobi megszöktetése is (mandikat mindig jó látni harcolni :D ), de mikor törtek ki ekkora harcok a Mandalore-on? Meg kik harcolnak, mert az Éjjeli Baglyok kevesen vannak ahhoz, hogy ekkora felfordulást keltsenek?

Sidious, meg hihetetlen mennyire erős. Két ilyen feltápolt "sith nagyurat" csak úgy a falnak kenni nem semmi. Az egész párbaj csak játszadozás volt, egy erődemonstráció.

A mandalore-szál remélem ezzel még nem ér véget, én még érzek benne potenciált, viszont reméltem, hogy Maul sztorija itt véget ér, de sajnos csalódnom kellett.

Innen visszanézve az én szememben megérte visszahozni Mault? Nem. Eleve jobban örültem volna, ha a Halálőrség, Vizsla vagy Bo Ketan (esetleg Boba) zárta volna le a Mandalore-szálat, plusz itt most kiderült hogy Savage egyetlen szerepe a az volt a TCW-ben, hogy visszahozza Maul a halálból. Kár mivel több volt benne is. És Maul... már félve várom mit terveznek vele :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azt akartam írni, hogy most már tudjuk hogy Sidious a hóna alól rántja elő a fénykardjait.

Ja meg ha valaki ideges (Maul) vagy ha létszámilag alul érzi magát (Sidious és Obi-wan), akkor a Jar'Kai vívóstílust kell használni? :D (Mondjuk most szerintem Sidious nem azért vívott Jar'Kai -val, mert így "biztonságban érezte magát", hanem elrettentésképp.)

Nem feltétlenül kell, de mivel két oldalról támadták egyszerre, így célszerű volt. Ha belegondolsz, az EPII.-ben Dooku grófnak sem volt szüksége még egy fénykardra, hogy elbánjon kettejükkel. Habár, ez nem teljesen pontos példa, mert az EPII.-ben nem harcolt két emberrel egyszerre. (Sőt, az EPII. egyik kivágott jelenetében maga Dooku gróf is a Jar'Kaihoz fordul.) Viszont az EPIII.-ban már kettejükkel vívott meg egyszerre és mint láthattad, remekül boldogult. (Attól most tekintsünk el, hogy Anakin utána 1 Vs. 1-ben simán hazavágta őt.) Persze Darth Sidious így is sokkalta erősebb volt náluk, ez tisztán látszott a stílusán, mindvégig fölényben volt. Ráadásul úgy tudom, hogy amúgy is két fénykardja van. Egy, amit az EPIII.-ban használt és annak egy fekete verziója, amit már Yoda ellen használt. Itt viszont célszerű volt, mivel hogy Darth Maulra mindenképp oda kellett figyelnie, ugyanis professzionális vívó. Savage Opress ugyan csak vagdalkozik, de őt Dooku és Maul egyaránt kiképezte, tanult egyet, s mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, azt a végén nem igazán értettem, hogy Maul miért dobja csak el úgy a kardjait és adja fel a harcot? Sidious elvágta volna a fénykardjait? Mert egyszerűen csak eldobja őket és kész, veszített. Nem igazán vettem ki, hogy mi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Briliáns rész volt, bár - ahogy már előttem is mondták - kicsit túl gyorsan pörögtek az események, viszont részemről minden a helyén volt benne. Én csak a végén lepődtem meg, hogy Sidious nem áramozta halálra Mault, hanem még tervez vele valamit. Hmmm... érdekes. :hmm: Mault már majdhogynem sajnáltam, mikor Savage meghalt. Úgy tűnik neki azért mégis csak vannak még érzései. Valóban jó döntés volt vissza hozni. Kíváncsi vagyok mi lesz vele ezután, már ha még a TCW-ban megtudjuk.

 

R.I.P. Satine. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó rész volt, olyan 15/10, legalább. Nem hittem volna, hogy überelni tudják az előző rész párbaját, de sikerült. Ami azt illeti, tényleg kissé gyors rész volt, nekem a legszembetűnőbb a(z) (eljövendő) Császár reakciója volt, az nem derült ki, hogy ő miért tudta rögtön, hogy ki áll a háttérben, és miért ment egyedül, amikor máskor inkább másra szokta bízni a titkos munkát. Ennek ellenére, nagyon örültem, hogy betették, sokkal izgalmasabb lett így a finálé, mint ha egy sokadik Obi-Maul párbajt kellett volna végignéznünk.

Ismét, (ebben az évadban már sokadszorra) örömmel tapasztaltam a grafika folyamatos javulását (amit most leginkább a Twilight-nál tapasztalhattunk, pl. amikor lőnek rá, vagy leszállásnál) illetve az akció jelenetek színvonala is sokat emelkedett (itt Bo-Katant emelném ki, amikor kiszabadította Obi-want).

 

És természetesen kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből kisülni, hisz még nincs vége a történetnek...

Szerkesztve: - Zot Zellos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az nem derült ki, hogy ő miért tudta rögtön, hogy ki áll a háttérben, és miért ment egyedül, amikor máskor inkább másra szokta bízni a titkos munkát

Elég csak egy kicsit hallgatózni az alvilágban, és át lehet látni a szálakat. A zsoldosok/testőrök nem azok a fajták, akik nem beszélnének egy-két pohár sör mellett az aznapi kalandjaikről, és voltak páran, akik láthattak két zabrakot fénykarddal néhány mandi élén harcolni.

Az meg hogy miért ment maga gondolom azért van, mert nem akarja, hogy mások is tudjanak arról, hogy mire akarja majd felhasználni volt tanítványát, vagy esetleg biztosra akart menni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, hogy ez a történetszál nyugodtan elbírt volna még egy részt. Mondjuk ha a D-squad sztori csak három részes lett volna, akkor simán belefért volna a 20 epizódba. Na de így sincs ok a panaszra. A kapkodás itt is megvolt, ám cserébe olyan látványban volt részünk, hogy biztos meg kell még néznem párszor ezt a részt, hogy minden apró részletet megfigyeljek. :)

 

Maul mandalori harcosai nagyon jól néztek ki azzal a vörös páncéllal. :) Habár a kifejtésre nem volt sok idő, valószínűleg néhány hét eltelhetett az előző rész után. Maul megszilárdította hatalmát, ám ugyanakkor Bo-Katan rebellis bandája sem tétlenkedett. Annak a börtönnek a biztonsági fokozatára rá férne némi erősítés, szinte ki-be járkálnak a szereplők. :D Satine megmenekítése nagyon látványos volt, főleg amikor a felhőkarcolók között repkedtek. Tetszett az EPIV-es utalás is. "Segítsen, Obi-Wan, ön az utolsó reményünk" A Jedik már megint meglehetősen rugalmatlanok voltak, de valamelyest érthető az álláspontjuk, úgy tűnt, a mandalori válsághelyzetnek semmi köze a Klónháborúhoz. Örültem Ki-Adi-Mundi felbukkanásának. :)

 

Nagyon jó volt viszontlátni a Twilight. Az elpusztítása meg is lepett. Maul nem tévedett, amikor azt gondolta, hogy Obi-Want elő lehet csalogatni Satine-nal. Újabb szökési kísérlet (:D) majd következett a TCW egyik legdrámaibb pontja. A hercegnő halála kegyetlen és tragikus volt. Maul ördögi feje valósággal megrémesztett. Megmutatkozott a különbség is Anakin és Obi-Wan között. Előbbi üvöltve rontott volna neki a Sith Nagyúrnak, még akkor is, ha abban a pillanatban nincs esélye. Ám Obi-Wan igazi Jediként viselkedett, nem hagyta, hogy az érzelmei vezéreljék. Hatalmas kontraszt kettejük között, perszer azt is hozzá kell tenni, hogy Anakinnak Padmé jóval többet jelentett, mint Obinak Satine.

 

Hogy miért pont most döntött Palpatine, hogy ideje megállítani egykori tanítványát, rejtély. Talán most jött el az a helyzet, amikor Maul komolyan veszélyeztette a terveit. Mas Amedda cameo-szerű szerepének is örültem. Jó volt hallani a birodalmi indulót, amikor Palpi hajója leszállt, egyből az EPVI-ot juttatta eszembe. Kicsit hiányoltam a hosszabb csevejt Maul és Palpi között. Elvégre tizenakárhány éve nem látták egymást. Persze Palpinak már nem volt mit mondania, Maul már nem tanítványa, ergo akadály a céljainak elérésében. Ismét kaptunk egy nagyon jó fénykard-párbajt, bár a Maul Vs. Vizsla azért jobban megkoreografált volt. Savage halála látványos volt, az öreg megmutatta, hogy mit tud. :) A befejezés először furcsa volt, sajnálom azért, hogy nem zárták le a szálat. Most vajon mi lesz Maul sorsa? Fog még szerepelni? Én egyértelműen a halálát vártam, így kicsit meglepődtem. :)

 

A rész 9/10. Fantasztikus volt ez a történetszál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért pont most döntött Palpatine, hogy ideje megállítani egykori tanítványát, rejtély. Talán most jött el az a helyzet, amikor Maul komolyan veszélyeztette a terveit. Mas Amedda cameo-szerű szerepének is örültem.

Újra nézve az epizódot immár HD-ban (így azért hatásosabb, hogy nem egy pixelhalmot látok és nem akad, és második nézésre kiegyenlítettebbnek is tűnik - de azért még mindig elviselnék pár percnyi pluszt), már biztos vagyok benne, hogy Sidious nem véletlen indult meg most. Eleve, a Revivalban megtudta, hogy az ex-tanítványa bizony az alvilágban ténykedik. Gondolom ezután, ha csak az Erőn át, de figyelemmel kísérte a ténykedését, legalábbis a Revival végén nekem nagyon úgy jött le Palpatine mondataiból és viselkedéséből (Darth Maul jelentéktelen, mondja a Sith Nagyúr a kettős szabály ismeretében), hogy számol vele, figyelemmel fogja kísérni, hátha idővel hasznot hoz számára. Persze figyelte - ezen a ponton talán jó lett volna néhány pillanat Palpinak a korábbi részekben is -, hogy ha Maul kezd veszélyt jelenteni rá, akkor félre állíthassa, illetve ha kibontakozik a számára kedvező cél.

Na már most, az epizódban mily meglepő, pont Satine halála után kéreti a hajóját (amúgy a jelenetben remek fény-árnyék játék van, az iroda árnyéka pont úgy takarja Palpatine arcát, mint a csuklya). Ugyanis ez az a pont, ahol a Mandalore megszállásának minden akadálya elhárult, mi több, még a független rendszerek bizottsága is alaposan meggyengült. És ebben a jelenetben az is egyértelműen látható, hogy Palpatine az Erőn át figyelte az eseményeket. Logikus feltételezés, hogy nem először nézett rá ex-tanítványára (mint ahogy alkalomadtán Tyranusra is ránézett, például amikor Asajj likvidálását parancsba adta -> amúgy mekkora már, hogy az a parancs vezetett végül ide!).

Tehát, Sidious figyelte, amint Maul meggyengíti a legerősebb bűnszövetkezeteket, majd összezúzza a Birodalom megalapításának és fennmaradásának egyik útjában álló bolygójának stabilitását. Mert bizony a Mandalore harcosok később veszélyt jelenthettek volna a Birodalomra - képzeljétek el, ha ezek beszállnak a Lázadásba -, a semlegesség ilyen mértékű támogatása pedig a megalapítást nehezíthette, mert ezek a fegyveres, de semleges rendszerek komoly erőként léphetnek fel a legrosszabb pillanatban. Satine halálával és a Mandalore polgárháborúba taszításával viszont Sidious elől elhárult ez a kellemetlen tényező, és eztán nem is vesztegette az idejét, azonnal indult félreállítani a fivéreket.

Hogy miért ő ment, miért nem Dooku? Nos, ennek egyrészt dramaturgiai okai vannak. Semmi köze Tyranusnak Maulhoz, így hülyeség lett volna őt küldeni, az semmiféle jelentőséggel nem bírt volna a nézőnek. Aki azt várta, hogy majd Tyranus megy, az nem tudott, mit képzelt. Itt a lényeg Sidious és Maul találkozásán volt. Az egykori mester a korábbi tanítvánnyal, két Sith mester összecsapása. Másrészt, az alkotók ezzel lehetőséget kaptak Sidious képességeinek bemutatására. Még az ep3 sem prezentálta ezt eléggé - és őszintén szólva, Talzinhoz képest még itt is visszafogták -, de sokkal szabadabb teret kapott. Harmadrészt, Maul és Savage valószínűleg megölte volna Dookut. Maul fiatalabb és igen ügyes kardforgató, ráadásul a Sötét Oldal teljes erejéből áramlik benne, Dooku később ezt Anakinnal szemben sem tudta elhárítani. Opress-szel még talán elbánt volna egymagában, de ha Maul is ott van, márpedig ott volt, Tyranus nem valószínű, hogy győzött volna. Na meg, neki is kijár, hogy néha Sitheskedhessen és kardozhasson. :)

Sidious álcája pedig egy pillanatig sem volt jobban kockára téve, mint amikor Yodával meetingel. Láthatóan bárki, akivel azon a bolygón összefutott, meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért ő ment, miért nem Dooku? Nos, ennek egyrészt dramaturgiai okai vannak. Semmi köze Tyranusnak Maulhoz, így hülyeség lett volna őt küldeni, az semmiféle jelentőséggel nem bírt volna a nézőnek. Aki azt várta, hogy majd Tyranus megy, az nem tudott, mit képzelt. Itt a lényeg Sidious és Maul találkozásán volt. Az egykori mester a korábbi tanítvánnyal, két Sith mester összecsapása. Másrészt, az alkotók ezzel lehetőséget kaptak Sidious képességeinek bemutatására. Még az ep3 sem prezentálta ezt eléggé - és őszintén szólva, Talzinhoz képest még itt is visszafogták -, de sokkal szabadabb teret kapott. Harmadrészt, Maul és Savage valószínűleg megölte volna Dookut. Maul fiatalabb és igen ügyes kardforgató, ráadásul a Sötét Oldal teljes erejéből áramlik benne, Dooku később ezt Anakinnal szemben sem tudta elhárítani. Opress-szel még talán elbánt volna egymagában, de ha Maul is ott van, márpedig ott volt, Tyranus nem valószínű, hogy győzött volna. Na meg, neki is kijár, hogy néha Sitheskedhessen és kardozhasson. :)

Sidious álcája pedig egy pillanatig sem volt jobban kockára téve, mint amikor Yodával meetingel. Láthatóan bárki, akivel azon a bolygón összefutott, meghalt.

 

Amúgy leírtam ,szerintem miért lett volna logika Dooku szerepeltetésében. Jelentőségteljesebb így , csak nálam felvetette a hatásvadászat kérdését a logikával szemben.

Szerintem Dooku erősebb kell legyen a két fívérnél még együtt is. (Sith villámok?) Jó meglepetéssekkel most nem számolok.. ;) (pl.:Anakin-Ep3)

Hisz Obi-wan is kb. elbírt velük egyszerre a Revival-ban. Ki mennyire szívja föl magát..Általában a TCW-ban ez dönt és a nem a mi dogmáink egy szereplő erejéről..

Sidious álcája: igazat kell adnom, hisz jól megoldották, csak a kérdésem az volt, vajon nem karakteridegen-e, hogy magánakcióba vág?

Egyébként immár biztos vagyok benne, hogy Mas Ameddda tisztában van mindennel.

 

Független megjegyzés: A Jedi Tanács újabb "seggenülésről" tett tanubizonyságot, komolyan immár olyan bosszantó, hogy attól tartok, ha legközelebb a 3. részt nézem, lehet azt fogom mondani magamban: megérdemeltétek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Star Wars egy gigantikus hatásvadászat a logikával szemben! :) Az ep4-ben kellett volna ezen fennakadni, nem a TCW ötödik évadának tizenhatodik részében.

Nem karakteridegen Sidious-sztól egy ilyen akció, hiszen az ep3-ban és az ep6-ban is maga intézte az ügyeit. Beavatkozik ő, ha szükségét érzi, sőt, eddig mindig úgy tűnt, kifejezetten élvezi, ha kicsit ő is szerepelhet.

Mas Ameddáról már elég rég nyilvánvaló, hogy mindenről tud. Már az ep2-ben gyanítható volt, az ep3-ban pedig egyértelművé vált.

Obi-Wan mindkét alkalommal alul maradt a testvérekkel szemben. Felvette ugyan velük a harcot, de végül legyűrték. Vagyis, igazából mindig Maul gyűrte le. De anno például még Anakinnal együtt sem tudott elbánni Opress-szel. Van itt következetesség.

 

A Jedik tohonyasága valóban durva. Már nagyon a Köztársaság bábjai, nem érdekli őket a közjó. Nincs már náluk más, csak politika. Évszázadokkal azelőtt csapatostul mentek oda a mandikkal harcolni, most meg lazán hagyják, hogy polgárháborúba süllyedjenek, csak mert "ők semlegesek, és a Köztársaság..." Jedik... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évszázadokkal azelőtt csapatostul mentek oda a mandikkal harcolni, most meg lazán hagyják, hogy polgárháborúba süllyedjenek, csak mert "ők semlegesek, és a Köztársaság..." Jedik... :facepalm:

Mondjuk az akkori Tanács már azt a beavatkozást is ellenezte (nem is hiába, hisz a mandalore-i háborúkban "megromlott" jedik robbantották ki a jedi polgárháborút), igaz az indítékok mások, hisz itt csak a politika játszik közre, amíg ott eszmei ellenérvek voltak.

 

A jedik már ott elbuktak, hogy a CIS egyáltalán megalakult, az azt követő tetteik, már inkább a veszett fejsze nyelére emlékeztetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett a rész, csak olyan kapkodós lett. Én különválasztottam volna az Obi szálat és Palpatine látogatását 1-1 részre, hogy még több párbeszédet építsenek bele. Így viszont az egész kapkodós lett.

 

Imádtam Obi-van landolását, majd morgását Anakinról és ahogy a hajó rámpája nem akar kinyílni. Szeretem az ilyen kis apró poénokat. :D

 

Satine vallomása nagyon tetszett, ahogy a felnyársalásakor lenémított háttérzene is. Ez mindig roppant hatásos elem akármelyik filmben. Sajnáltam Obi-vant, de ahogy közölte a halálhírt Bo-Katannal félig hátrafordulva, az csapnivaló volt. :S Ami a testvéri viszony felfedését illeti, ehhez hasonlót már eljátszották ebben az évadban a madaras epizódban... Tehát jó látni a kapcsot a két karakter között, de egyben olyan erőltetettnek is tűnt.

 

Aztán ott van még Maul és Oppress. Szerintem Palpatine azt a kéjes örömet érezte meg az Erőben, ahogy Maul végigvitte a bosszúját és lehet a Sötét oldalon az ilyen kis sikerek számítank doppingszernek. Szerintem ezért is ment el leállítani a két Sithet. Én csalódtam Maulban, ahogy fejet hajt neki, majd mikor felsül, akkor még a végén kegyelemért könyörög... Nem is csodálkozom, hogy Palpatine vissza benyögi, hogy "nincs kegyelem", miközben ő maga az EP.III.-ban éppen ezt színleli Mace Windunak. Szép utalás volt. :)

 

Oppress búcsúszövege pedig pont úgy érződött, mintha nem értett volna egyet a Sötét oldallal. Legalábbis én ezt éreztem bele, hogy nem csupán érdemtelen tanítványnak hívta magát, hanem hogy a módszereit se fogadja el. Tehát követte a testvérét, de nem feltétlenül értett vele egyet, még ha pl. Vizsla kinyírásakor is mosolygott. Vagy csak szimplán halála pillanatában megvilágosodott, hogy a tesója milyen egy megalomán őrültet istenített.

 

Az már egy dolog, hogy az összes erőhasználó a forgatókönyvnek megfelelően gyengíthető vagy tápolható. Itt simán legyőzik Obi-vant (megint), míg utána ők maguk válnak Palpatine játékszerévé és dobálja őket az Erővel. Szóval fura. A Sithek megérzik egymást, de Obi-van nem érzi Sideous jelenlétét? S hogy van az, hogy Palpatine direkt a saját hajójával megy rendet tenni? Így nem fedi fel magát?

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Star Wars egy gigantikus hatásvadászat a logikával szemben! :)

 

Obi-Wan mindkét alkalommal alul maradt a testvérekkel szemben. Felvette ugyan velük a harcot, de végül legyűrték. Vagyis, igazából mindig Maul gyűrte le. De anno például még Anakinnal együtt sem tudott elbánni Opress-szel. Van itt következetesség.

 

1: Na ez tetszik! :D

2: Szerintem a Revival-ban nem maradt alul. Savage rendesen meg is kapta volna a pengéjét, ha Maul nem teszi keresztbe az övét közvetlen Gallia halála után.

Vagy csak Hondó szavai győztek meg? "-Futnak Kenobi elől!" Kicsit elfogult vagyok Obi-wannal kapcsolatban, nézzétek el nekem.

Számomra Ő a nagybetűs JEDI.

Azt meg ne is említsd, mikor a gyorstalpaló után Savage ha kellett bárddal ölt Jediket, Lenyomta Anit, Obit egyszerre sőt még Dooku és Ventress ellen is megoldotta.

Na az jó volt és sz@r egyszerre. :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.