Ugrás a kommentre

5x16 - The Lawless


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó írás Ody.

Talzin vs. Sidiousra én is vevő vagyok!

Amúgy Obi-wan nem Hardeen ruhájában volt a részben, hanem full a sajátjában, amit Nal Huttán szerzett. :P

Igaz csoli, bennem az élt, hogy Hardeen cucca. :D

 

Vissza szívom, az Hardeen ruhája volt, csak a sisakját szerezte a Nal Huttán. Átakartál verni. :D

 

SZERK: elkészült a guide is, olvasgassátok egészséggel. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vissza szívom, az Hardeen ruhája volt, csak a sisakját szerezte a Nal Huttán. Átakartál verni. :D

 

SZERK: elkészült a guide is, olvasgassátok egészséggel. :)

 

Hát nem tudom. Ami rémlik, hogy a Nal huttára a coruscanti börtön rabegyenruhájában került.

Úgy tudtam, hogy minden új szerkót Pablo boltjában szereztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félrefordítás volt az érdekességekben mert nem a ruháját öltötte magára, hanem a személyazonosságát. :roll:

 

Megnéztem a Deception ide illő jeleneteit, és bocs de úgy tűnik igazam van. Hardeen ruháján nagy gombok vannak és ilyen bundaszerűség nincs a gallérján.

A börtönbe még a gombosban viszik, de ekkor viseli utoljára.

Hát hogy gondolhattad, hogy be akartalak csapni? :P

Kérem javítani a guide-ot! :P

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvashattad volna azért mit írtam. :)

 

A mi kis beszélgetésünk nem az érdekességekből indult, hanem az első hsz-edből tegnap!

Azt próbáltam helyre tenni és arra mondtad, hogy meg akartalak vezetni. A guide mellékes. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad csúcspontja volt.

Érdekes az okfejtésetek,hogy kire értette Sidious, szerintem is plaguisre, ő tudott életet teremteni a midicloriánokkal.

A másik dolog,hogy így elnézve itt is , és az EP3ba is ,hogy milyen erős palpatine ehhez képest tök irreális,hogy az EP 6 csak fogja vader és bedobja egy verembe és ennyi.

Lehet azt mondani,hogy öreg volt (86) de Dooku is 83 éves volt mikor még vígan kardozott Anakinnal. Ehhez képest Palp. a nagy sith öreg korára jól leépült.

Mondjuk ezt azzal is magyarázhatjuk,hogy mikor a klasszikus trilógiát írták gondolom ő csak a fő gonosz szerepét töltötte be akinek a kezébe a nagy hatalom van, de nem a saját ereje a lényeg hanem a hadseregé-é, ő a mester az uralkodó nem számít rá,hogy ellene fordul az embere (kérdés,hogy nem érezte meg a vívódását).

Ellenben ezzel a 3.epban viszont egy nagyon erős nagy (saját magában hordozott) hatalommal bíró embert mutatnak be aki egyszerre elbánik 3 (vagy 4) jedivel aztán ,yodával szemben is megállja a helyét ,na ezt az embert 20 év múlva csak úgy bedobják a verembe. Ez így ,hogy a 3. részben már így mutatják be felvet sok kérdést : mért nem kapta elő a kardját? mért nem lökte el magától vadert? mért nem ugrott el? stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így ,hogy a 3. részben már így mutatják be felvet sok kérdést : mért nem kapta elő a kardját? mért nem lökte el magától vadert? mért nem ugrott el? stb...

 

Igen, öregedett is Palpi apó, de ami fontosabb, hogy Anakin Kiválasztott maradt annak ellenére, hogy a Sötét oldal megmérgezte a lelkét. Teljesítenie kellett a feladatát így vagy úgy. Akkor, ott, abban a pillanatban, amikor a Jedi visszatért, Palpatine-nak el kellett buknia!! Abban a pillanatban minden klappolt ahhoz, hogy Anakin véghezvigye, amire kiválasztatott! A sors akarta így.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most sem maradhatnak el a válasz kommentjeim, szóval kezdjük. :D

 

A kadétok időközben jó nagyra nőttek, Korkie-n kívül alig ismertem fel a többieket. Kíváncsi lettem volna, ki lehetett a tüskés sisakos Death Watch tag, gondolom ő lett a Maul szankció vezetője.

A kadétokat csak éppen annyira öregítették amennyire még kellett. Érdemes megnézni az érdekességekben az összehasonlítást. Szerintem nem túlozták el. :) Az a szarvas páncélos Maul őr meg szerintem a régi kikötői vámtiszt lehetett. :D

 

Plusz még a cameok, a moogaiak,

Ők nekem is feltűntek! Almec hatalomra kerülése után ők is gyorsan visszatértek. Egyébként Sidious -hoz nagyon jól nyúltak a készítők, talán túl akrobatikusra is csinálták. :D

 

Az is lehet, hogy a TCW már nem viszi tovább Maul történetét és ezzel a lépéssel Filoni az EU alkotóknak akart kedveskedni. Jöhetnek az elcsépelt történetek a farkasemberré változtatott zombigyilkos Maul robotról. :lol:

Wittwer nyilatkozta, hogy Filoni már felvázolta mi lesz Maul -la, és nagyon szupernek találta. :D Szóval ez még ebben a sorozatban eldől.

 

Meg volt itt Ep IV utalás is, mikor Maul megérzi a jelenlétet, amit oly régen nem érzett már (a la Vader Obi Wan-nal).

Nekem az tetszett itt, hogy Maul mennyire meglepődött! Ráadásul egyből barna csíkos lett a naci. :D

 

Aztán Satine-nak lehetett volna annyi sütnivalója, hogy abban a kis jelentésben megemlít két tüsifejű erőhasználót, akik Maullal szövetkeztek, és így talán a Jedi Tanács érdeklődését is felkelthette volna.

Satine szerinted tudta, hogy Erőhasználókról van szó? :) Ő mindvégig meg volt győződve róla, hogy először Vizsláék, majd a bűnbandák állnak a háttérben.

 

de mikor törtek ki ekkora harcok a Mandalore-on? Meg kik harcolnak, mert az Éjjeli Baglyok kevesen vannak ahhoz, hogy ekkora felfordulást keltsenek?

Szerintem a kettészakadt szekció mögé felsorakozott pár Mandalore -i is, akik azért már nagyobb felfordulást tudtak csinálni. :) Polgárháború felé sodródtak, amiben mindenki benne volt. Jól látható ahogy Obi megérkezik Sundariba, hogy a többi város is füdtöl...

 

Innen visszanézve az én szememben megérte visszahozni Mault? Nem. Eleve jobban örültem volna, ha a Halálőrség, Vizsla vagy Bo Ketan (esetleg Boba) zárta volna le a Mandalore-szálat, plusz itt most kiderült hogy Savage egyetlen szerepe a az volt a TCW-ben, hogy visszahozza Maul a halálból. Kár mivel több volt benne is.

Hát szerintem meg épp azért lett olyan súlyos ez a szál, mert Maul benne van. Nélküle sokkal kevésbé ütött volna. Opress meg tényleg egy feltápolt állat volt, láthattuk mit jelentett Sidiousnak. Marha izgi lett volna egy Opressre épített sztori. :) Maul -al meg nem csak ennyi volt a célja a készítőknek, hanem még más is van a tarsolyban. Na az lesz az igazán ütős sztori.

 

A Sithek megérzik egymást, de Obi-van nem érzi Sideous jelenlétét? S hogy van az, hogy Palpatine direkt a saját hajójával megy rendet tenni? Így nem fedi fel magát?

Obi-Wan a sötét oldal jelenlétét érezhette, ami Maul és Opress miatt volt jelen. Szerinte. Így Sidiousnak ez egy elég jó álca is egyben, hisz a tesók "ernyője" alatt tombolhat egy kicsit. :) Egyébként mostanában sokat értetlenkedsz a részek miatt.

 

Egy kicsit még hozzászólnék a Plaguies-Maul témához. Szerintem ketté kell választani a dolgot. A színház jelenetben Palpatine azt mondja amit Anakin hallani akar: megoldást a bajaira. Az, hogy mennyi igazságtartalom van a kancellár szövegében már más kérdés. Maul abból a szempontból lehet érdekes Sidious számára, hogy talán az általa alkalmazott technikával se lehet túlélni ilyen módon azt a sérülést amit Maul elszenvedett. Így kíváncsi lehet, miként tudott így regenerálódni. Ezért is gondolom úgy, hogy el fog jutni a Dathomirra. Ott pedig kiderül minden: miért hozta vissza Talzin Maul -t, mit is akar egyáltalán. A haláluk érdekes lesz annyi szent. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még Talzin szerepére lennék kíváncsi Maul történetében. Érdekes, hogy egyedül ő tudta, hogy Maul életben van, és hol található. Ha Maul a Naboo-ról egyenesen a Lotho Minorra került (ahogy a vitatott képregényben van), akkor Talzin sokat tudhatott volna róla, hacsak nem volt részese valamilyen szinten a Sith felépülésének. Palpatine esetleg Maul révén akarja megszerezni ezt a képességet az öreglánytól. Az Ep3-as szállal viszont erőltetett az összefüggése számomra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadabbat mondok. Talzin=Plaguies? :D

Akkor kicsit már túl sok lenne a Sith-ből egy korszakra, ahhoz képest, hogy mindig csak kettő van. Plusz a Sith-ek csak ne kapjanak ilyen kiváltságot, mint halhatatlanság. Az maradjon már meg a Jedik jutalma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine szerinted tudta, hogy Erőhasználókról van szó? :) Ő mindvégig meg volt győződve róla, hogy először Vizsláék, majd a bűnbandák állnak a háttérben.

Végülis csak szemtanúja volt, hogy Savage az Erőt használva megfolyt egy DW őrt (és gondolom a Kenobi mellett eltöltött idő alatt, csak megtanulhatta, mi is az az Erő, és hogy néz ki ha használják). A meggyőződéséről meg annyit, hogy simán kihallgatta, Almec és Maul bájcsevegését az aktuális belpolitikáról.

 

Savage-hoz meg csak annyit, hogy hova vihették volna a karakterét, az csak az írókon múlott. Miattuk lett egy eszement másodhegedűs vadállat. Az meg hogy mire ment Sidious-szal... Kérdezem én: Maul mire ment Sidious-szal? Windu mire ment Sidious-szal? Basszus maga Yoda mester mire ment Sidiou-szal?!? Akárkit összemérünk vele, az csak kispályás lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kicsit már túl sok lenne a Sith-ből egy korszakra, ahhoz képest, hogy mindig csak kettő van. Plusz a Sith-ek csak ne kapjanak ilyen kiváltságot, mint halhatatlanság. Az maradjon már meg a Jedik jutalma.

Nem úgy értettem, hogy Talzin sith, hanem, hogy Sidious rá utal. Ergo, hazudik Anakinnak Plaguiesról. :) Bár a tudás az létezik, de fingja sincs róla abban a mélységben, ahogy Anakinnak szüksége lenne rá..

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont arra utalna, hogy Talzin hatalmasabb teremtmény Sidiousnál, ami semmiképp nem lenne szerencsés. Talzint sok rejtély övezi, főleg a képességei kapcsán, de csak ezért ne legyen már belőle a Galaxis majdani uralkodójánál is hatalmasabb, übertáp főgonosz. ;) Mert ha képes valamilyen módon kijátszani a halált, az nem intézhető el egy kézlegyintéssel, hogy "tud pár trükköt, amit az öreg nem, de ettől még nem lesz erősebb nála".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mond meg. :) Amikor lőnek rá a droidok köddé válik. Ilyet mikor csinált Sidious? Eleve amit eddig láttunk, abból az jön le, hogy Talzinnak sokkal nagyobb hatalma van Sidiousnál.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyannyira nagy hatalma van, hogy számos Éjnővérrel az oldalán nem volt képes leamortizálni egy kisebb droidsereget. Sidious töketlenkedését megnéztem volna a helyében. :) Dooku meggyilkolása érdekében is sikertelen próbálkozásokat volt csak képes végrehajtani. Miért nem tűnt el varázslatos képességeivel, majd jelent meg Dooku kastélyában (ahova holmi Ventress is simán bejutott), majd végzett vele? Mert ez volt a célja. Sidious ezzel szemben felpattant a hajójára, hogy leszámoljon a riválisaival... ha akarja az első támadásával kiszorítja az életet mindkettőből. Ezt valós hatalomnak nevezem. Talzin inkább látványos és rejtélyes, mint hatásos képességekkel rendelkezik. Mint írtam, sok rejtély övezi, de egyelőre nagyobb a füstje, mint a lángja. Egyébként, ha nagyobb hatalma van, miért nem taszítja le a pozíciójából Sidioust?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage -ból mit csinált....dolgokat "varázsol" elő a semmiből....Maul fejéből kiveszi az őrületet!!! ezek mind varázslatos dolgok, amiket előtte semelyik Erőhasználótól nem láttunk. Magyarázatot kapunk rá ne aggódj. Majd a hatodik évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.