Ugrás a kommentre

5x17 - Sabotage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy fránya és sajnos tartósabb betegség miatt még csak most tudok értelmes véleményt írni. Tudom nem divat ilyen későn hosszabban írogatni, de a világért se hagynám ki egy ilyen kitűnő részről való véleménykifejtésemet.

 

Az alapszituáció remekül meg lett valósítva, örültem Cato Neimoidia viszontlátásának. Ez egy olyasmi ritka alkalom volt, ahol már a bevezető narráció része magának az epizódnak, szóval egy kicsit gyorsan pörgött le az eleje ,de sebaj. Végre itt vannak az Eta-2 es Actisok, nagyon szép munkát végeztek a modellezők., akárcsak a hídvárosok megvalósításában. Kedvenc mester-padawan párosunk ismét a régi szép időket idézték, amikor folyton csipkelődtek ütközet közben.:) A repülésük abszolút az EPIII-at idézte, csak a szerepek voltak mások. Szintén hozzátettek ehhez a Droid Tri-Vadászok és kullancsdroidvető-rakétáik. Anakin már egész rutinos lesz velük Coruscant idejére. Tényleg jó ötlet volt az Erővel letaszítani őket, plusz ahogy R2 szétlapított egyet a szárnylemezzel, frenetikus volt :D Mondjuk elég sunyik ezek a kullancsok.

Ahsoka improvizált terve a mestere megmentésére derék ötlet volt,ügyes ez a lány, látszik, hogy nem ez az első "olyan" alkalom :) Plusz még R2 betrollkodott egy kicsit, komolyan már én is aggódtam.

A háttérben széteső Munificent és az elsuhanó Consular, bár háttérelemek, szerintem tök jó látványt nyújtottak. Plusz, ha elég rövidke pillanatokra is, de láthattuk Rex papával a vadiúj jetpack-troopereket, méghozzá a Tethet is megélt Lucky Lekku fedélzetén - ilyen kis apróságokkal engem megvettek kilóra.

Yoda arcáról már elsőre látszott, hogy gáz van, és szerintem jobb ötlet volt úgymond kívülállókat behívni nyomozásra, hisz a sötét-jedi elmélet, tényleg nem alaptalan.

 

A Tanács tornyában, valamint az egész Templomban is valóban sokkal jobban odafigyeltek, hogy élettel teli legyen, és nagyon sok rég nem látott Jedit láthattunk viszont,(Barriss, Sora Bulq, Tera Sinube, Eekar Oki) aminek külön örültem. És akkor színre lépett a SW univerzum Horatio Caine-je Russo ISC (vagy Caruso CSI? :D ). Nagyon jópofa egy droid, a fel-le tologatható "napszemüvegével" és a komoly szövegeivel :D

Érdekes volt látni, hogy milyen sokféle népség dolgozik a Templomban, volt ott minden - arcona, pantorai, mon cala, sőt mintha egy sakiyan is lett volna ott. Itt megjegyzem, hogy Ahsoka milyen jól belejött a nyomozó szerepébe, és milyen ügyesen kezelte a helyzetet. :)

 

A Templom előtt tüntető tömeg, bár nem önszántukból, hanem a robbantás miatt voltak ott, jó előszele annak, hogy a nép a Jediket hibáztatja a sok halálért.

Cin Drallig behozataláért egy nagyon-nagy pacsi jár a készítőknek, plusz a Revan stílusú viselettel rendelkező Templomi őrök is üde újdonságként hatottak. (engem egyből az Őrző Végrehajtókra emlékeztettek a Thief: Deadly Shadows-ból :) )

Ironikus, hogy szegény Cin mesternek nagyjából 1-1,5 év múlva Anakintól és az addig a Templom környékén védelmi feladatot ellátó klónoktól kell tartania a legjobban.

Ez a Letta már az elején furán hatott, vajon miért ment be önként kihallgatásra, ha ő az elkövető? És még követeli hogy találják meg a férjét (lehet hogy nem 100-as).

A holografikus rekonstrukciós animáció nagyon jól nézett ki, azzal a zenével ami alatta ment. Még Miamiban is megirigyelnék az biztos :) És behozták a nanotechnológiát ebbe az univerzumba is, volt ambíciója a készítőknek ennél a résznél.

Russo igencsak egyedi tervezésű lehet, ha ilyen sebességgel tud átnézni több száz órányi anyagot. A kis segédjei aranyosak voltak, és látszólag szorgalmasak.

 

A következő jelenetnél a Coruscant ege mintha olyan lett volna, mint az EPII-ben, a klónok harcba indulásánál. Na és akkor az apropó, Palpatine úgymond törvényes úton szeretne belekontárkodni a dolgokba, a Katonai Rendőrség segítségével (csak nem Tarkin lenne a megbízott? :D ) Ez látszólag eléggé kiborította Ahsokát.

Amikor Russo bejelenti, hogy megtalálták Jackart, én valamiért szinte egyből gondoltam, hogy a hullájára utal, de hogy a kezére :|

 

És akkor viszontláthattuk a fenséges Coruscant kevésbé fenséges alsóbb részét, amit évadról évadra hatásosabban ábrázolnak. A kutakodás Jackar házában azzal a zenével tök jó volt, már-már azt hittem előugrik valami (hogy is ne számítana az ember ilyenekre a Massacre után? :D) Azért eléggé kicseszés volt Letta részéről szó szerint megetetni a bombát a férjével, és én még azt hittem Jackar kamikaze küldetést hajtott végre. A menekülős rész, ahogy többeteknek is, úgy nekem is tetszett, azokkal a lebegő bódékkal együtt.

Anakin nyilván csak azért nem bánt Poggle módjára a csajjal mert a padawanja is ott volt, pedig látszott rajta, hogy megtenné.

A zárójelenetben pedig szerintem nagyon sok előreutalás és mondanivaló van, kezdve Windu mondatával, hogy a háború minden nappal népszerűtlenebbé teszi a Rendet, nomeg Anakin része a csalódást okozó Jedikről, ez a két mondat akkora EPIII előszelet fújt, hogy még a Templomban is huzatot csinált :D Az élettel teli Templom megvalósítását pedig az utolsó századmásodpercekre se hagyták fel, jó sokan járkáltak arra, és még egy gyakorlósisakban brillírozó kis ifjoncot is sikerült beszúrniuk :).

 

No és akkor a végén egy kicsit a szál főszereplőjéről:

Ahsoka ebben a részben egyértelműen azt akarja kimutatni, hogy mennyire hisz a Rendben, és hogy nincs annál fontosabb dolog neki. Látszólag elkeseríti az a tudat, hogy egy rendtársa állhat a merénylet mögött. Szóval egy abszolút pozitív Jedi Anakin mellett, aki nagyon szúrhatja Palpi szemét. Nyilván ez volt a bemelegítés, de már itt is érezhette azt a néző, hogy nem lesz valami rendjén, és valószínűleg a Windu által emlegetett Katonai Rendőrségnek is szerepe lesz a konfliktusában. A lényeg, öröm látni, hogy ilyen elkötelezett Jedi vált abból a kislányból, aki a Cristophsison megjelent, tényleg a legesleg - idegen szóval élve - "resourceful" karakter, és ez előreveti, hogy nagyon nagy kaliberű 3 rész következik, és az öveket be kell csatolni.

A résszel nagyon meg vagyok elégedve, tökéletes felvezetés, ha így folytatják, azt se bánnám, ha ez lenne a sorozat zárása. Ja és a klasszikus témák nagyon jól csengtek :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig jobb későn mint soha, főleg ha valaki litániát ír. :D Egyébként remekül ráéreztél a katonai rendőrség felbukkanásának lehetőségére. Ez nyilván fel fogja bosszantani a Jediket, és egy újabb adalék arra, hogy Windu miért utálja annyira Palpit az EPIII -ban. Belekotnyeleskedik az ügyeikbe! Én örülnék ha feltűnne majd Tarkin. :D

 

Amit Ahsokáról írtál azzal is egyetértek. Olyan jó lenne megnézni az évadvégi trailert, mert az egy mix a lány eddig életéről (is). Csak az elejét láttam, de roppant hangulatos. Na majd ha lement a szál, bepótolom. :) Igazi érett Jedi lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt ez a rész, főleg annak örültem, hogy az ugyancsak vontatott Droid-szál, és az enyhénszólva elkapkodott Maul-szál után, végre ismét egy jól ütemezett epizódot láthattam.

 

Cato Neimoidia nagyon jól nézett ki (hidakról fejjel lefelé csüngő városok :lol: ). Jó volt, hogy végre feltűntek az Eta-2-esek, és naná, Anakin-nak egyből sikerült leamortizálnia az övét :D Kicsit fura volt, hogy ezúttal senki nem világított rá Anakin hajótörő-tendenciájára, de legalább az ep guide nem felejtkezett el róla :D

Szuper volt, ahogy Ahsoka kimentette Anakin-t, és nem csak azért, mert nagyszerű akció jelenet volt, de azért is, mert ez már a második alkalom, hogy az évad kontrasztot adott Ahsoka képességbeli fejlődésénének, azzal, hogy egy az első évadoshoz hasonló helyzetbe rakták őt. Gondolok itt arra, hogy a „Jedi Crash”-ben megmozdítani is alig tudta Anakin-t, most meg simán a vállára kapta, és vagy tíz métert ugrott vele :clap:

 

A nyomozás nagyon bejött. Jó volt, hogy Anakin megemlítette Krell-t, az viszont nem tetszett, hogy simán egy kalap alá vette az idealistákat. Jó persze Anakinról van szó, de akkor is, valahogy nem éreztem helyén valónak. Végre kaptunk R2 mellé egy másik kompetens droidot is Russo „sszemélyében”. Nagyon bejött ez a kis droid, a „szemüvegével”, meg a szenvtelen, „profi” hozzáállásával.

Abban a jelenet, amikor Ahsokáék kihallgatták a túlélőket egy kicsit kizökkentett, hogy mindegyikük munkásruhában volt, mintha bizony legfeljebb egy-két óra telt volna el a robbantás óta, pedig ennél jóval több időnek kellett eltelnie, amíg Anakin és Ahsoka visszatértek Cato N-ről. Ez, hogy a hiperűr ugrást úgy kezelik, mintha percek alatt átlehetne szelni vele az egész Galaxis-t olyasmi ami mindig is zavart a sorozatban. Oké ez a filmekben is jelen volt, de ott azért nem volt ennyire szembetűnő.

A tüntetés is jól sikerült, és pláne jó volt a meglepi vendég Cin Drallig :D. Felmerült, hogy Letta miért is jelentkezett a Jedik-nél, ha egyszer ő az elkövető, de miután végig gondoltam, rájöttem, hogy egyáltalán nem is furcsa: Valószínűleg sejtette, hogy előbb-utóbb a Jedik eljutnak Jackar-ig, és tartott tőle, hogy házkutatást rendeznének nála. Mivel nem akarta megkockáztatni, hogy felfedezik a lakásában a nanodroidokat, odament, és megpróbálta elterelni a gyanút Jackar-ról. Nyilván nem számított rá, hogy robbanásból megmaradtak felismerhető nanodroidok, arra pedig biztos nem, hogy Jackar keze is épségben marad (hiszen ez még minket kiakasztott! :D )

Fantasztikus feeling-je volt Anakin és Ahsoka házkutatásának, mikor először néztem, minden pillanatban attól tartottam, hogy valami mindjárt felrobban, főleg, mikor az anti-klón holoakármi villogni kezdett.

Az üldözéses jelenet is ütősre sikerült és jópofa volt az a droid, amelyik akkorát visított mikor Ahsoka átugrott felette :D

 

Amit még megemlítenék az a zene. Nekem általában csak akkor szokott feltűnni, amikor direkt a zenére figyelve nézem a részt, egész egyszerűen azért mert annyira jól beleszövődik az eseményekbe, hogy úgy van ott, mintha ott sem lenne. Ez a rész egyike volt a néhány kivételnek, ahol fordult a kocka: olyan szuper volt a zene, hogy nem is ő szövődött bele az eseményekbe, hanem mintha az eseményeket szőtték volna bele a zenébe…úh asszem ez most elég kacifántos lett, azért remélem értitek, hogy értem? :D

 

9/10

No megyek nekiülök a Jedi Who Knew Too Much értékelésének, de nem garantálom, hogy még ma kész leszek :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült, hogy Letta miért is jelentkezett a Jedik-nél, ha egyszer ő az elkövető, de miután végig gondoltam, rájöttem, hogy egyáltalán nem is furcsa: Valószínűleg sejtette, hogy előbb-utóbb a Jedik eljutnak Jackar-ig, és tartott tőle, hogy házkutatást rendeznének nála. Mivel nem akarta megkockáztatni, hogy felfedezik a lakásában a nanodroidokat, odament, és megpróbálta elterelni a gyanút Jackar-ról. Nyilván nem számított rá, hogy robbanásból megmaradtak felismerhető nanodroidok, arra pedig biztos nem, hogy Jackar keze is épségben marad (hiszen ez még minket kiakasztott! :D )

Ez a magyarázat tetszik, és logikus is. Persze ez még nem jelenti azt, hogy Letta egyedül dolgozott, ezt továbbra is kétlem. :) De gondolom, Ti már okosabbak vagytok e téren a következő rész fényében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon tetszett ez a rész. Kicsit furcsa volt ez CSI szerű felépítés, de jól adaptálták a környezetbe. A zene pedig frenetikus volt! Meg is nézem gyorsan a folytatást. Kíváncsi vagyok, mi lesz benne, ha már ennyi hozzászólást szült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak így érdekességképp: nemrég belém hasított a gondolat, hogy honnan is indult ez az Ahsoka-szál.

A Cato Neimoidian megmentette Anakin életét, közvetlen mielőtt visszarendelték őket a Templomba. Elég kemény mivé fajultak aztán az események...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak így érdekességképp: nemrég belém hasított a gondolat, hogy honnan is indult ez az Ahsoka-szál.

A Cato Neimoidian megmentette Anakin életét, közvetlen mielőtt visszarendelték őket a Templomba. Elég kemény mivé fajultak aztán az események...

Nem véletlenül. Talán a Wrong Jedi kommentárjában említették, hogy pontosan azért volt a jelenet, hogy mutassák Ahsoka mennyit fejlődött, hogy most már tényleg ő az, aki megmenti Anakin-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh de jó volt ez a rész. Nem is tudom, hogy volt e már ilyen full nyomozós, szinte már CSI feelingje volt, csak sokkal darkosabb, sejtelmes, lassú zenével fűszerezve. Nagyon állat volt. Az elején még kaptunk egy kis Catot ami nagyon látványos volt és vicces is a kullancdroidokkal, tetszik hogy kicsit rávezetik az EP3ra az embereket. Russo haláli arc volt, kár hogy már nem volt korábban. Mondjuk ha Jedi lett volna, az tényleg érdekesebb lett volna, mondjuk attól még nem dől össze a világ. Nyilván nem tett volna jót a hírüknek, és egymás bizalmát is talán megingatta volna, de hát a Jedik sem tökéletesek. Attól még hogy egy rossz útra téved, mint az már előfordult, attól még a többi lehet jó, és bízhat egymásban.

Az a rész tetszett a legjobban amikor hologrammal visszaidézték a robbanást ők meg ott mászkáltak benne. Remek volt. 8,5/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...
  • 2 hónappal később...
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nute Gunray képes volt a saját világára támadni csak a látszat kedvéért

Valójában nem az ő világa. Nute Gunray Neimoidián született, Cato Neimoidia "csak" egy kolóniája a neimoidiai népnek. Persze ettől még elég nagy sunyiság, hogy a saját népe kolóniáját támadja. Mondjuk lehet, hogy a neimoidiai nép maga alapvetően tényleg nem szimpatizált a Gunrayekkel és Dodokkal.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.