Ugrás a kommentre

5x18 - The Jedi Who Knew Too Much


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezek a Coruscanti biztonsági klónok teljesen más kategóriát képviselnek mint a fronton harcoló társaik.

Az egyszer biztos. Ez az egész börtön tipikusan olyan, ami egy nagy katonai diktatúra idejében épült. (A Birodalom előszele, mondhatni.) Az egész olyan monumentális és sugárzik belőle az erő és a hatalom.

 

Ezzel az a baj, hogy az a történés, hogy Letta Ahsokát a börtönbe hívja, nem volt előre tervezhető. Már úgy tűnt vége az egész históriának, erre bejelentkezik Tarkin és felmelegíti a helyzetet.

Pedig igen, hogy ha a tettes gondoskodott arról, hogy Letta mindenképp Ahsokát hívja a börtönbe, miután elkapták. Persze ehhez az kellett, hogy Anakin és Ahsoka legyenek azok, akik a nyomozást vezették. Így Letta lehet, hogy nem hülyeségből ment a Templomhoz, hanem azért, mert a megbízója erre kényszerítette.

 

Épp az volt gyanús, hogy nincs hang. Ahsoka némította el.

Oh, efelett elsiklottam. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg a nézetei miatt, hogy a Jedik letértek a helyes útról és ahelyett, hogy a béke őrei lennének, katonai vezetőkként működnek a háborúban.

De erre eddig még egy fikarcnyi utalás se volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyszer biztos. Ez az egész börtön tipikusan olyan, ami egy nagy katonai diktatúra idejében épült. (A Birodalom előszele, mondhatni.) Az egész olyan monumentális és sugárzik belőle az erő és a hatalom.

Teljesen olyan. Lehet, hogy ezek a klónok nem is tudják milyen a háborúban harcolni. Esetleg magasabb rendűnek képzelik magukat. Volt egy ilyen kis szócsata Rex és Fox között ami esetleg erre utalhat.

 

Pedig igen, hogy ha a tettes gondoskodott arról, hogy Letta mindenképp Ahsokát hívja a börtönbe, miután elkapták. Persze ehhez az kellett, hogy Anakin és Ahsoka legyenek azok, akik a nyomozást vezették. Így Letta lehet, hogy nem hülyeségből ment a Templomhoz, hanem azért, mert a megbízója erre kényszerítette.

Ez nekem már túl meseszerű és sok benne a feltételezés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De erre eddig még egy fikarcnyi utalás se volt.

Igen, ez az én, saját belemagyarázásom, mint lehetséges indíték. Lentebb írtad, hogy valószínűleg csak beetetés, hogy elterelődjön róla a gyanú, ami nagyon jó forgatókönyvírói húzás, csak már többször megfigyeltem, hogy a The Clone Warsban aki árulónak tűnik, az valószínűleg az is, ritkán volt olyan ehhez hasonló csavar, ami igazán meglepett volna. The Hidden Enemy-t leszámítva persze. R3-S6, Pre Vizsla, Almec, Pong Krell, csak hogy néhány nevet említsek. A TCW-nek nem stílusa a csavarra csavarral válaszolni, általában minden az, aminek látszik. Remélem ezúttal nem így lesz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban igaz KisKósa, de ez láthatólag nem is olyan történet mint a többi. :) Itt ép a csavar forrása az érdekes.

Ez a második olyan szál az évadban, amitől nem sajnálom a négy részt, sőt, indokolt is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, úgy ültem le a rész elé, hogy nem lesz túl rózsás a helyzet, na de ennyire..... Egyszerűen fantasztikus, moziélmény szerű és nem kevésbé jól megírt történetű, pörgős rész volt, Ahsoka nagyon nagyot alakított.

 

A temetés nagyon keservesnek látszott a Rend számára, jó sok ismerős arc tűnt fel, még az őszhajú Yularen is tiszteletét tette. Tarkin Jedi-ellenes természete zseniálisan meg volt alakítva, Palpatine talpnyalója ízig-vérig. Ahsokával való nézeteltéréseiből nem ez az első, régi sebeket téptek fel vele, a lány még mindig nagyban ellenzi a katonaság bevonását. És igencsak jól összehozták Anakinnal, megint. Barriss nekem elsőre furcsának tűnt, de ez lehet amiatt hogy nagyon régen szerepelt. Jó volt a barátságos kis beszélgetésük Ahsokával, látszott, hogy mennyivel lazább, élénkebb csaj a togruta mellette - Anakinnak köszönhetően :)

 

Az hogy Letta csak Ahsokával hajlandó beszélni rámutat, hogy az elkövető már ott szándékosan a lány leradírozására hajt, fogalmam sincs ki lehet az alak, de tényleg mindent számításba vett. És akkor jött egy olyan momentum, ahol eltátottam a szám. A haditechnika szerelmeseként kiguvadt a szemem a köztársasági bázis láttán, az egész klón-arzenál sava borsa felvonult egyetlen hatalmas placcon (ismét láthattunk Juggernautokat :rock: ) valamint olyan karbantartó árok vonult mögötte amibe két Venator is elfért. Mi van, ha az a Köztársaság Nagy Hadseregének legfőbb vezérlési pontja? :o Szóval nekem különösképp bejött a hely. Nomeg itt tartják Pogglet, Tambort és Loathsomot is szóval nem ványadtseggű bokorugró banda védheti.

Amikor az a valaki elkezdte fojtogatni Lettát, már tudtam, hogy na b*szki kezdődik :chainsaw: :chainsaw: Mindenesetre tudjuk, hogy tuti Jedi az illető. Szegény Ahsoka tehetetlen volt, tipikus bemártós jelenetsor, olyan volt mint a futóhomok. Legnagyobb szerencsétlenségére Tarkin a góréja az egész kuplerájnak, ahogy beszélt vele, áradt a Jedi gyűlölet belőle, és nyilván nem csak a bizonyítékokra hagyatkozott hanem a személyes afférjuk, és Ahsoka véleménye a katonaság beavatkozásáról is hozzátett bőven ahhoz, hogy még csak emberszámba se vegye :angry:

És ahol betelik a cérna, elszakad a pohár, az bizony Anakin bejutási kísérlete. Mi az hogy megtiltja a bemenetelt a saját kezessége alá tartozó padawanhoz? Ekkora genyát, kíváncsi vagyok mennyire tesz jót a kis barátságuknak. Ráadásul még ha kell fegyverrel is kiutasítják, ennyit végleg a Jedik komolyan vételéről.

 

Ahsoka pedig besétál a méterről méterre gondosan felállított bemártásba, csöbörből-vödörbe kerül, ennyire még nem sajnáltam karaktert a sorozatban, nagyon elkeserítően alakult a sorsa :( Az volt a legdurvább, hogy még friss fénykardvágások voltak a hullákon. A massiffes különleges osztagosok sisakja nagyon durván nézett ki azzal a plusz ruhalappal, baromira tetszett. És azok a szobrok, a zászlókkal nagyon impozánsak voltak. Valamint itt láthattuk a klón bajtársiasság legszebb jelképét, a falat, az első geonosisi csata áldozatainak jelzésével és nevével. Ha jól számolom megközelítőleg százezer név lehet rajta :(

A következő üldözéses jelenet volt az, ami meghozta a moziszerű élményt, nagyon látványos volt. Ahsoka mit ne mondjak igencsak ügyes kis akrobatikákat nyomott le, nem semmi a csaj ez tény :) Ja és egy újabb régi arcot láthattunk Odd Ball személyében.

 

A végső Szökevény adaptációs jelenet őszinte leszek már-már szívszorítóként hatott, látni a tanítványt, akit már pont eleget üldöztek, a mestere hívását elutasítva, nekivág a maximális kiszámíthatatlanságnak, nagyon bátor döntés, de vajon jó? Ez egy olyan kérdés ami nem elhanyagolható, mert nem biztos hogy meg kellett volna tennie (persze a dráma megkívánta). Természetesen fel sem tudom fogni mit élhetett át Ahsoka abban a percben, de akkor is jelentős döntés volt. Ami a folytatást illeti, a spoilermentességbe lehet belehalok, de továbbra is fenntartom, mert baromira kifizetődő. Hihetetlenül izgalmas két rész vár ránk, szóval jöjjön aminek jönnie kell, hajrá Ahsoka!

Ody, az első sorodon jót nevettem, valahogy utólag belegondolva nekem is ez lehetett az első értelmes gondolatom :lol:

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamint itt láthattuk a klón bajtársiasság legszebb jelképét, a falat, az első geonosisi csata áldozatainak jelzésével és nevével. Ha jól számolom megközelítőleg százezer név lehet rajta :(

Ez hol is volt? Valahogy elkerülte a figyelmemet. Csak nem az episode guide-ból az infó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez külön fb-n kiszivárgott infó. Ez az a nagy kivilágított barna fal aminek a tetején is fut Ahsoka.

Plusz még egy hatalmas érdekességet vetem észre a bázison. A homlokzaton lévő Köztársasági kerék szimbólum mellett mindkét oldalon olyan gömb alakú generátorok vannak mint a birodalmi csillagrombolók pajzsgenerátorai :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Umbara óta a legjobb rész amit láttam :clap:

Egyébként, ha bwin-en lehetne rá tenni én is Ventressre fogadnék :P, az egyértelműnek tűnik, hogy Palpatine az értelmi szerző, esetleg csak közvetett módon bízta meg a "banyát" (hogy kapcsolódjak én is egy kicsit az Indul a bakterházhoz :D ). Ventressben és Ahsokában van néhány hasonló dolog, amelyek segítségével könnyen el lehet hitetni, hogy a lány a tettes, de ezzel kapcsolatba a részletes indoklásomat/érvelésemet, illetve az epizódról az értékelésemet, majd holnap osztom meg... ma már túl késő van egy ilyen hosszú íráshoz :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Umbara óta a legjobb rész amit láttam :clap:

Pont így! Ez valami atomjó volt! A rész alatt többször libabőrös lettem (például amikor a végén Anakin és Ahsoka beszélgetnek). Nem csak a történések voltak izgalmasak, de a rendezés is első-osztályú lett: az első öt percben például ugyan még nem történt semmi olyan ami miatt izgulni kéne, mégis már annyi feszültség volt a levegőben hogy azt már szinte harapni lehetett. Ha ez ilyen szinten fog folytatódni, akkor megvan a sorozat messze legjobb szála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bariss az előző részben is feltűnt, mikor Anakin a tüntető tömegből kiemeli Lettát és beviszi egy szobába kikérdezni, akkor mielőtt bezáródna a szoba ajtaja látszik, hogy Bariss elsiet az ajtó előtt és beles.

 

Persze ez semmit nem jelent, nem tudom, hogy fog kapcsolódni későbbiekben a történethez ( lehet ő fog segíteni Ashokának), azt elképzelni, hogy valamiképp ő is benne van a dologban kizártnak tartom, ugyanis ő még kb. padawan, esélye sincs igy bejutni láthatatlanul a börtönbe, észrevétlenül ott ténykedni, plusz folytogatni.

 

 

Ventress előzetesek alapján számításba jöhet, de akkor meg a karakterfejlődését nem értem, elvégre ő már nem -annyira- rossz.

UPDATE találtam érdekes infót, Ventress lehet úgy kerül képbe, hogy vadászat indul Ashoka után és voilá.

 

Szerkesztve: - Varbaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, mintha az EPIV időszakába csöppentünk volna. Tetszett a végén az utalás a Szökevény című filmre, amikor Harrison Ford áll a csatornacső szélén és Tommy Lee Jones próbálja jobb belátásra bírni. Valójában az egész történetszál a Szökevényre épül.

 

A tettes nem

Ventress.

Vele csak kényszerű szövetséget köt majd Ashoka.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Varbaro Zéé, szerintem ezeket az érdekes infókat gyorsan töröljétek mielőtt valaki megharagszik! Tudtommal következő részes spoilereket spoiler tag-el sem lehet epizód topikokba rakni

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy jelenet, amikor a vízen tükröződött a csatorna fénye. Wow. :D Eszméletlen volt az egész szökés, mert igazi filmes hangulata volt. Az egyetlen szépséghiba, hogyha Ahsoka így el tud balettozni ágyútűzben ennyi katona elől, akkor a nagymestereket hogy tudták csak úgy lepuffantani a 66-os parancs során? Szóval értitek... Ahsokának túl kell élnie a sorozatot. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami eszméletlenül jó rész volt. :) Nekem eddig ez a szál sokkal jobban tetszik, mint a Maul-kvadrológia. :)

 

A Jedik temetése szépre sikeredett, örültem, hogy mindenki részt vett rajta, aki számított. Barriss Offee egyre furcsább nekem. Valamit tudhat az biztos, bár nem hinném, hogy konkrétan neki lenne köze a robbantáshoz, de talán ismeri az illetőt. Egyébként ő már az előző részben is egy pillanatra gyanús volt: amikor Anakin kihallgatta Lettát, épp a közelben somfordált és be is nézett a kihallgató szobába. Tarkin megjelenése ismét hatásköri konfliktusokat szült. Nagyon tetszett, hogy azt mondta, Palpatine kevés dolgot csinál megfontolás és gondos előkészítés nélkül. :) Tényleg, az admirális (szépen előrehaladt a ranglétrán) vajon mennyire van beavatva?

 

A katonai börtön, ahová Lettát szállították, kimondottan hangulatosra sikerült, teljes mértékben a Halálcsillag börtönblokkját idézte. Ez is jelzi, hogy egyre inkább közeledünk a háború végéhez. Aztán amikor Tarkinnál megszólalt a Birodalom theme, már nem is kellett több a hasonlósághoz. :) Az íírók nem feledkeztek meg az elfogott szakadár vezetőkről. Örülök, hogy Wat Tambort, Poggle herceget és Loathsom tábornokot itt őrzik, s nem abban a másikban, ahol ki-be járkálnak a bűnözők. :lol: Érdekesség amúgy, hogy Letta halála után a negyedik képernyő már egy taktikai droid celláját mutatta. Fura. :D

 

Vajon ki lehet ilyen nagyhatalmú Jedi, hogy ekkora távolságból megöli az egyetlen gyanúsítottat? Ráadásul a hangvevő is csődöt mondott, így nem csodálom, hogy a klónok azt hitték, hogy Ahsoka tette. Még a mozdulatai is erről árulkodtak. A lány egy hatalmas összeesküvés áldozatává vált, amelynek célja, hogy Anakin és Ahsoka elhidegüljön egymástól. Az utolsó, szívszorító jelenetet látva, ez valamelyest sikerült is. Én továbbra is Palpatine-ben látom a terv értelmi szerzőjét, de talán csak azért, mert egyelőre más személyt nem tudok elképzelni. Ahsoka menekülése a TCW egyik legösszetetebb jelenete. Fantasztikus volt, nagyon emlékeztetett amúgy egy filmre, de most nem ugrik be, melyikre. :lol:

 

Ja, és örülök, hogy említés szintjén bekerült a TCW-be az Anoat-szektor, ahol tulajdonképpen az egész Episode V játszódik. :) Nagyon várom a következő részt. 10/10.

 

szerk: A hozzászólásokat olvasva meg is van a kérdéses film, Werebazs, én is A szökevényre gondoltam. :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én minimum egy Eeth Koth szintű jedire számítok -ha már feltűnt és a 3-ig el kell tűnnie, ha jól tudom-,

ha jedi áll a háttérben, de elég volt már az árulókból, jobban tetszene egy sötét ármány.

Kemény, hogy végig jelen volt az illető a börtönben. A friss fénykard vágta sebek durván szemléltetik ezt.

Ilyen hidegvért Barissről nem feltételeznék és halálra folytogatást sem. Egyrészt, mert padawan, másrészt a jelleme miatt.

 

Egyéb apróságok: Ahsoka először szólította így nyíltan Anakinnak a mesterét ugye?

Nagyon személyessé tette a párbeszédet. :clap:

És a csaj elvesztette másodlagos fénykardját, jól láttam?

Nálam ez nagy pirospont, nem szívleltem az ötletet, hogy "egy padawan kétszer elmenjen az Illumra".

És Tarkin milyen szenvtelen volt -nem hazudtolta meg magát-, ahhoz képest, hogy Ahsoka megmentette a Lola Sayu-n.

Csak nem benne van a kis játszmában a lány ellen? ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen hidegvért Barissről nem feltételeznék és halálra folytogatást sem. Egyrészt, mert padawan, másrészt a jelleme miatt.

Az efféle pszichopaták ismérve, hogy amíg nem lepleződnek le, addig a gondosan felépített álcájuk miatt nem mutatkozik meg az igazi énjük, így akár lazán lehetett volna ő is. Ugyanúgy, ahogy Lolo Purs sem tűnt jellemét tekintve Onaconda Farr gyilkosának. Ráadásul többen megemlítették a kihallgatószobás leskelődését, ami lehet jelentéktelen momentum, de az is lehet, hogy nem az. (Ha nem emlegetik fel, eszembe sem jut.)

 

És Tarkin milyen szenvtelen volt -nem hazudtolta meg magát-, ahhoz képest, hogy Ahsoka megmentette a Lola Sayu-n.

Csak nem benne van a kis játszmában a lány ellen? ;)

Minden bizonyíték szerint a lány megölt egy szemtanút. Persze, hogy nem fog vele kedvesen bánni. Tarkin egy ilyen személy, őt nehéz lenyűgözni. Részben emiatt a mentalitása miatt van most ott, ahol. Tény, hogy a főkancellár jó barátja, de kétlem, hogy kizárólag talpnyalással lett admirális. Kb. eddig az egyetlen ember, akit Tarkin tisztel Palpatine mellett, az Anakin. Ettől függetlenül biztos, hogy Tarkinnak fikarcnyi köze sincs a dologhoz, még akkor sem, ha nem kedveli a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyéb apróságok: Ahsoka először szólította így nyíltan Anakinnak a mesterét ugye?

Nagyon személyessé tette a párbeszédet. :clap:

 

Nem, már szólította Anakinnak pl.: a Brothers-ben is.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nomeg itt tartják Pogglet, Tambort és Loathsomot is szóval nem ványadtseggű bokorugró banda védheti.

Poggle érdekes, mert őt korábban még a sima börtönben őrizték. Nyilván a nagy szökés után hozták ide, mint nagy jelentőségű foglyot.

 

Amikor az a valaki elkezdte fojtogatni Lettát, már tudtam, hogy na b*szki kezdődik :chainsaw: :chainsaw: Mindenesetre tudjuk, hogy tuti Jedi az illető. Szegény Ahsoka tehetetlen volt, tipikus bemártós jelenetsor, olyan volt mint a futóhomok. Legnagyobb szerencsétlenségére Tarkin a góréja az egész kuplerájnak, ahogy beszélt vele, áradt a Jedi gyűlölet belőle, és nyilván nem csak a bizonyítékokra hagyatkozott hanem a személyes afférjuk, és Ahsoka véleménye a katonaság beavatkozásáról is hozzátett bőven ahhoz, hogy még csak emberszámba se vegye :angry:

Tarkinon nagyon látszott, hogy már alig várta ezt a pillanatot. Amikor mennek a folyosón a két klónnal, és az a hideg tekintet ami az arcán ült....abból sok minden kiolvasható volt. :) Nem is akart hinni a lánynak.

 

És ahol betelik a cérna, elszakad a pohár, az bizony Anakin bejutási kísérlete. Mi az hogy megtiltja a bemenetelt a saját kezessége alá tartozó padawanhoz? Ekkora genyát, kíváncsi vagyok mennyire tesz jót a kis barátságuknak. Ráadásul még ha kell fegyverrel is kiutasítják, ennyit végleg a Jedik komolyan vételéről.

Ott majdnem elszabadult Anakin. :) Érdekes, hogy visszafogta magát... Először azt hittem Tarkin miatt, de a végén elmondta, hogy nem.

 

Ashoka pedig besétál a méterről méterre gondosan felállított bemártásba, csöbörből-vödörbe kerül

Először én is azt hittem, hogy Anakin csempészte be a belépő kártyát valahogy, de aztán gyorsan rájöttem, hogy másról van szó. Mesteri bemártás volt annyi szent.

 

Valamint itt láthattuk a klón bajtársiasság legszebb jelképét, a falat, az első geonosisi csata áldozatainak jelzésével és nevével. Ha jól számolom megközelítőleg százezer név lehet rajta :(

Az a fal nekem is feltűnt, mert elüt a többi építménytől. Százezer....

 

A következő üldözéses jelenet volt az, ami meghozta a moziszerű élményt, nagyon látványos volt.

Szerintem eddig ez a sorozat leglátványosabb üldözése.

 

A végső Szökevény adaptációs jelenet őszinte leszek már-már szívszorítóként hatott, látni a tanítványt, akit már pont eleget üldöztek, a mestere hívását elutasítva, nekivág a maximális kiszámíthatatlanságnak, nagyon bátor döntés, de vajon jó? Ez egy olyan kérdés ami nem elhanyagolható, mert nem biztos hogy meg kellett volna tennie (persze a dráma megkívánta). Természetesen fel sem tudom fogni mit élhetett át Ahsoka abban a percben, de akkor is jelentős döntés volt. Ami a folytatást illeti, a spoilermentességbe lehet belehalok, de továbbra is fenntartom, mert baromira kifizetődő. Hihetetlenül izgalmas két rész vár ránk, szóval jöjjön aminek jönnie kell, hajrá Ahsoka!

Nekem eléggé "Satine érzésem" van Ahsokával kapcsolatban. Bár nem hiszem, hogy meghalna, de hogy valami nagyon elromlik vele kapcsolatban abban biztos vagyok. Ezt csak egy dolog tudná esetleg még helyrebillenteni. Ha kiderülne minden a másik merénylőről, és ténykedéséről. Ami még nagyon fontos ezzel kapcsolatban az a Jedik reakciója, amit eddig nem láttunk. Yoda és a többiek mit szólnak vajon a kialakult helyzethez? Főleg Yodára leszek kíváncsi....

 

Volt egy jelenet, amikor a vízen tükröződött a csatorna fénye. Wow. :D Eszméletlen volt az egész szökés, mert igazi filmes hangulata volt. Az egyetlen szépséghiba, hogyha Ahsoka így el tud balettozni ágyútűzben ennyi katona elől, akkor a nagymestereket hogy tudták csak úgy lepuffantani a 66-os parancs során? Szóval értitek... Ahsokának túl kell élnie a sorozatot. :cool:

Igen, az a csatornás üldözés mesésen volt meganimálva. Mint írták is, Ahsoka egyrészt tudta, hogy vadásznak rá, másrészt pedig nem is akarták megölni. :P Bár az érdekes, hogy ez csak Anakin határozott parancsa miatt lehetett így. A klónok alapjáraton simán kinyírták volna a lányt.

 

Ez valami eszméletlenül jó rész volt. :) Nekem eddig ez a szál sokkal jobban tetszik, mint a Maul-kvadrológia. :)

Már látom is magam előtt az évad végi szavazáson a kibontakozó nagy harcot a két történet szál között. ;)

 

Tényleg, az admirális (szépen előrehaladt a ranglétrán) vajon mennyire van beavatva?

Szerintem semennyire sincs beavatva. Még. Tarkin mindössze egy hithű és Jedi gyűlölő katona.

 

Vajon ki lehet ilyen nagyhatalmú Jedi, hogy ekkora távolságból megöli az egyetlen gyanúsítottat? Ráadásul a hangvevő is csődöt mondott, így nem csodálom, hogy a klónok azt hitték, hogy Ahsoka tette. Még a mozdulatai is erről árulkodtak. A lány egy hatalmas összeesküvés áldozatává vált, amelynek célja, hogy Anakin és Ahsoka elhidegüljön egymástól. Az utolsó, szívszorító jelenetet látva, ez valamelyest sikerült is. Én továbbra is Palpatine-ben látom a terv értelmi szerzőjét, de talán csak azért, mert egyelőre más személyt nem tudok elképzelni. Ahsoka menekülése a TCW egyik legösszetetebb jelenete. Fantasztikus volt, nagyon emlékeztetett amúgy egy filmre, de most nem ugrik be, melyikre. :lol:

Szerintem az aki fojtogatta Lettát az max. az ajtó előtt volt, nem messzebb. :) Ami meg Ahsoka és Anakin elhidegítését illeti, én nem hiszek ebben. Egyszerűbb lenne kinyírni a kis csajt, mint ennyit vesződni vele. Ráadásul ha meg bebizonyosodik, hogy Ahsoka ártatlan, az még erősebb köteléket fog szőni Anakin és Ahsoka között.

 

Ilyen hidegvért Barissről nem feltételeznék és halálra folytogatást sem. Egyrészt, mert padawan, másrészt a jelleme miatt.

Biztos nem Barris volt. Erről egyre inkább meg vagyok győződve.

 

Egyéb apróságok: Ahsoka először szólította így nyíltan Anakinnak a mesterét ugye?

Nem, már volt rá korábban is példa. Pl. a Brothers -ben. :)

 

És Tarkin milyen szenvtelen volt -nem hazudtolta meg magát-, ahhoz képest, hogy Ahsoka megmentette a Lola Sayu-n.

Csak nem benne van a kis játszmában a lány ellen? ;)

Na ez meg a másik Tarkin egy hálátlan szemétláda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két kérdésem azért lenne. Mi van azokkal a klónokkal, akiket csak elkábítottak? Őket biztos nem Ahsoka ütötte ki. Plusz azon a folyosón ahol megölték a klónokat nem volt kamera???

 

Jogos. Ez tovább erősít abban, hogy benne vannak ebben páran.

Főleg a már említett Tarkin. Nem azt mondom, hogy tudja, hogy Palpi Sith, de hogy van köztük egy kis egyezség; "hogy táncolj ahogy fütyülök és meglásd jó lesz az majd neked", az tuti.

 

Egyébként újranézve tényleg nagyon feltűnő, hogy egy jelenet különbséggel máris csak kivetítőn szerepel Tarkin is és Obi-wan is.

Ez csak bénázás, vagy mifene?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként újranézve tényleg nagyon feltűnő, hogy egy jelenet különbséggel máris csak kivetítőn szerepel Tarkin is és Obi-wan is.

Ez csak bénázás, vagy mifene?

Idő telik el a két esemény között. Már a múltkor is ez volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez bizony nagyon klassz rész volt. Talán az egyik legjobb a sorozatban. Az epizód elérte, hogy elejétől a végéig izguljak Ahsokáért. Nagyon feszültséggel teli epizód. Az epizód nézése közben végig az volt az érzésem, hogy Sidious mozgatja a szálakat. Szerintem Ahsokát el akarja most már távolítani Anakin mellől. Plusz azt is elérheti, hogy Anakin bizalma Ahsokában a későbbiekben megszűnjön. És megrendülhet a Jedikbe vetett bizalma is. Plusz egyre jobban érzem, hogy az egész események hozzájárulnak majd a Jedi-ellenesség növekedéséhez.

Kiváló volt, várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.