Ugrás a kommentre

5x18 - The Jedi Who Knew Too Much


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De milyen más olyan Jedit tudnál mondani, akire azt mondod, hogy az tényleg ütne? Akik több szerepet kaptak, azok mind egy szálig ott virítanak az ep3-ban. Ilyen szempontból tényleg csak Barriss marad, mivel őt törölték az ep3-ból. De ő meg annyira kézenfekvő... :para:

Biztos nem Barriss volt. A trailerben amit Te is láttál, feltűnik Ventress. :) De az ő szerepe is olyan homélyos mint maga a tettes kiléte. Egyébként érdekes amikor Letta azt mondja Ahsokának, hogy azt javasolták neki, hogy csak hozzá forduljon segítségért... Ez azt feltételezi, hogy eleve Ahsokára utaztak? :hmm:

 

Asszem' ez eddig mindent überelt! :o:shocked: Több értelmes mondatra egyelőre nem futja...

Tudtam, hogy így lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barriss nagyon adja magát, azért nem tartom valószínűnek. Tipikus krimi húzás, beállítanak valakit, akire aztán mindenki gondolhat és jöhet a fordulat, hogy jéééé, mégsem ő.

És mi van, ha a készítők pontosan arra számítanak, hogy azért nem fogunk Barriss-re gyanakodni, mert tudják, hogy azt hisszük, hogy azt akarják, hogy azt higgyük, és ezért nem fogjuk azt hinni? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van, ha a készítők pontosan arra számítanak, hogy azért nem fogunk Barriss-re gyanakodni, mert tudják, hogy azt hisszük, hogy azt akarják, hogy azt higgyük, és ezért nem fogjuk azt hinni? :hehe:

Ez szép vót! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt több, mint egy évben is láttam nagyon jól összerakott és mély tartalommal rendelkező epizódokat, de engem az Umbara-i események óta nem mozgatott meg semmi ennyire, mint most ez a rész. A Sabotage nem nyűgözött le különösebben, bár nem volt rossz, ez a rész viszont nagyon megragadta a fantáziámat és rengeteget ötleteltem a történéseken :)

 

Az elején már az "alcím" cím is érdekes, az önbizalomról és a bátorságról. Ez személyesen Ahsokára vetítve volt nagyon érdekes és a rész eleji párbeszédek ezt erősítették meg, előrevetítve egy felettébb érdekes folytatást. Előtte azonban említést szeretnék még tenni a temetésről is. Yoda szavaiban fel véltem fedezni olyan gondolatokat, amik a hagyományos szertartásoknál is el szoktak hangzani. Ami nagyon tetszett, hogy amikor Yoda annál a résznél volt, hogy mindenkinek eljön a maga ideje akkor elkezd svenkelni a kamera és sorba mutatják Palpatinet, Windut, Obi-Want, Anakint akiket mind láttunk akkor "mikor eljött az idejük", végül megállapodik a kép Ahsokán (mellette látszott Barriss is, bár lehet, hogy őt is látjuk majd meghalni itt a sorozatba) ez lehet, hogy jelent valamit és búcsút kell mondanunk a lánynak, egyébként ez a felvétel szerintem egy nagyon jó megoldás volt, azt nem tudom, hogy ez tudatosan csinálták így, vagy ezt a párhuzamot csak én láttam bele... mindenesetre én örültem neki ;)

 

Ezután sokkal érdekesebb dolgok következtek. Barriss szerepeltetéséről és a helyzetéről a konfliktusban majd később írnék, de egyelőre annyit, hogy szerintem itt remek ellensúlyként szolgált a reakciója Ahsoka reakcióhoz. Ugyanis, ahogy Ahoska megnyilvánult nekem már itt előrevetítette, hogy lesz még valami afférja Lettával. Ez a helyzetkép viszont remek alapul szolgált a karakterek ütköztetésére és kiemelte Anakin fejlődését is. Ne feledjük ez az időszak az ő fejlődéstörténetét is dokumentálja abból a személyből, aki az Ep. II-ben volt azzá, amivé az Ep. III-ra vált, mert szerintem nagyok a különbségek. Itt az ő reakciói ezt nagyon szemléletesen példázták, míg a Tarkinnal folytatott kis párbeszéde és a beszélgetésüknek a hangvétele pedig a kettejük közti kapcsolatot erősítette, ami a hasonló nézeteik miatt alakult ki :) Tarkint egyébként itt még nem volt gyanús, később azzá vált...

A továbbiakban Ahsoka csapdába csalása nem is lehetett volna egyértelműbb. Pont vele akar beszélni a fogoly, teljesen egyedül... nekem ez felettébb különös volt, nem tudom ez a jediknek, vagy Anakinnak hogy nem tűnt föl! :?

Letta helyzete lehet a kulcsa az egésznek. Ami szintén különös, hogy hirtelenjében nagyon közlékeny lett. Eredetileg úgy volt, hogy a Templom alatti cellákba zárják be további kihallgatás véget. Ezek után átszállítják a katonai börtönbe és valamitől/valakitől(akivel lehet, hogy közbe találkozott) nagyon megijedt. Az, hogy Ahsokára utaznak egyértelműnek tűnik abból, hogy Lettának azt mondták(ki mondta :? ), hogy ha segítségre szorulna akkor Ahsoka az a jedi(!) akihez fordulhat!!! Ennél kevésbé lehettek volna kézenfekvőbbek, ebből látszott, hogy ez előre ki volt tervelve és mondták neki, hogy Ahsokát keresse majd. :)

Aztán az egész helyzet egy csapásra az ellenkezőjére fordult. Nem sokkal később már Ahsoka volt a cellában, mint fogoly. Ki és hogyan ölhette meg Lettát? Ki befolyásolhatta a bizonyítékokat? Ki engedte ki a lányt és ki ölte meg a klónokat? Nagyon sok kérdés merül fel ennél a szegmensnél, az értékelésem végén majd megpróbálom megválaszolni mindet... ;)

Előtte azonban érdemes még említést tenni a klónok és Anakin reakcióiról. A klónok eleinte nagyon szívélyesen, hálásan fogadják, aztán ez a helyzet is az ellenkezőjére fordul és már "vörös kódot" adnak ki ellene. Anakin pedig szerintem az érettségét bizonyította annál a jelentnél amikor nem ment neki a klónoknak, mikor nem akarták beengedni. Tudott gondolkodni, nem veszítette el a fejét, de emellett végig nagyon vigyázott Ahsokára, az első adandó alkalommal utasítja a katonákat, hogy ne lőjék le a tanítványát és látszott rajta, hogy nagyon megijedt nehogy valami baja essen, úgyhogy én nem mondanám érzéketlennek, futni nem hagyhatta és nem is gondolnám, hogy itt Ahsokára kellett volna hallgatni, ő ugyanis nagyon zaklatott volt, azzal hogy menekült csak rontott a megítélésén. (pl. amikor rátalál a halott, illetve sérült klónokra, ha ottmarad és segítséget hív hozzájuk sokkal jobb fényben tűnt volna fel, mint hogy csak otthagyta őket... Akkor elkapták volna, de ezzel jelezhette volna ártatlanságát...

 

A menekülős rész nagyon látványos volt, a katonák reakciói is beszédesek. Rex is lelövette volna, érződik bizony Umbara hatása! Az utalás egyértelmű volt a már említett filmre, a vége jelenetet már sok helyen ellőtték, de nekem egy kicsit az Ep. V is beugrott, amikor Luke állt szembe Vader-el és ő is leugrott (persze a környezet más volt).

Összességében a karakterek szempontjából egy nagyon fontos részt láthattunk. Dramaturgiailag az egyik legjobban megszerkesztett epizód volt. A párbeszédek nagyon erősek és hangsúlyosak voltak a történet szempontjából és az egész résznek megvolt a monumentalitása és egy olyan sötét hangulata, ami alapján tényleg úgy éreztem, hogy egy filmet látok, ami sajnos véget ért a 22. percben. A látványra szintén nem lehet panasz, mind a "díszletek", mind az akciók terén. A börtön épülete egyértelműen a Birodalmat hozta fel bennem is, volt itt nagyon jó vágások is, pl. amikor kintről mutatják a börtönt, felette elhúz egy csillagromboló majd a következő kép: premier plán - Tarkin, majd ahogy vonul két katona között Ahsoka cellája felé :clap: Belül a börtön nagyon emlékeztetett a Halálcsillagra, de talán ez még annál is jobban nézett ki ;)

 

Akkor végül rátérnék a legizgalmasabb részre, az áruló kilétére. Rengeteget ötleteltem ezen és eszembe jutott egy elég meredek gondolat, bár lehet, hogy nagyon mellé lövök majd vele :D Először azok akik szerintem nem voltak... (a két legnépszerűbb jelölt)

Barriss - nagyon gyanúsan viselkedett, ami lehet, hogy csak azért volt, hogy hangsúlyosabb legyen Ahsoka elégedetlensége és utána könnyebben be lehessen mártani, lehet, hogy ő így éli meg a gyászt, de az is lehet, hogy tényleg ő az áruló. Ha igen, akkor viszont nagyon egyértelműnek tűnik, ő nekem túl kézenfekvő lenne és ahogy az értékelésében Ody is írta, a robbantást is neki kellett volna elkövetni, ami igencsak megkérdőjelezi a motivációit.

Ventress - hát róla annyit írnék, hogy tegnap még nagyon úgy tűnt, hogy ő lehet az, de azóta sokat gondolkodtam ezen megnéztem még egyszer az epizódot és megváltozott a véleményem, egyre jobban úgy látom, hogy nem ő volt. Egyébként ő is elég kézenfekvő lenne.

Na mármost én úgy gondolom (és remélem is!), hogy valaki olyan lesz az elkövető, aki itt volt előttünk és nem a kényelmes megoldást választják és majd csak úgy bedobnak nekünk valami ismeretlent! Ezek alapján két részre osztanám a problémát, egyik ha tényleg jedi volt a tettes, a másik a "sötét ármány".

Egyelőre niemandok ugyan, de volt két ismeretlen jedi hátul a 3. sorban Kit Fistóék mögött. Egy calamari az egyik, a másik meg egy weequay. Utána a folyosókon feltűnik mindketten feltűnnek, a weequay hosszabban is, ráadásul akkor is látható a háttérben mikor Ahsoké és Barriss beszélgetnek. Ez volt az első ötletem, de aztán ezt elvetettem...

Ott kezdődik, hogy Letta biztos, hogy látott, vagy találkozott valakivel, vagy valamilyen impulzus érhetett, hogy Ody szava járásával élve úgy "becsokizott", hogy egyből hívatta Ahsokát, ami természetesen egy jól megtervezett csapda volt! Ez az esemény lehetett a Templomban (ahol rengeteg potenciális elkövető van ugyanis sok a jedi, akik közül elméletileg valamelyik a tette, illetve ott volt Palpatine is, aki a temetésre jött, de lehet, hogy előtte találkozott, véletlenül vagy szándékosan a fogollyal), vagy pedig a börtönben ijedhetett meg (nem hiszem, hogy magától a létesítménytől, ugyanis azt mondja, hogy veszélyben van az élete ezt viszont korábban nem mondta mikor elfogták, tehát azóta történhetett valami, ami lehet, hogy pont a börtönben esett meg). És itt kanyarodnék rá a másik ötletemre. Nekem Fox és Tarkin is nagyon gyanús. Elsőre meredeknek tűnhet, de elmondom miért. Tarkin volt, aki bemászott a képbe Obi-Wan mellé és szólt Ahsokának, hogy a fogoly vele akar beszélni, tehát előtte Tarkin már kihallgathatta, beszélhetett vele így könnyen lehet, hogy ekkor történt meg az az eset, ami miatt Letta odacsalta Ahsokát és az egész így volt kitalálva. Az elkövetőnek én Palpatinet sejtem, mármint, hogy ő ölte meg Lettát. Valahol a közelben volt (nem úgy értem, hogy az épületben, de nem túl messze) egyébként, mint a hadsereg főparancsnoka bármikor besétálhatott az épületbe és egyedül maradhatott valahol, ahonnan az ő hatalmával távolról is végrehajthatta ezt a fojtásos mutatványt! ;) Akkor nézzük Foxot. Leszögezném nem arra gondolok, hogy Fox a társai ellen fordult, inkább olyasmire, hogy befolyásolta Palpatine az erő segítségével, vagy nem is Fox volt, hanem valaki felvette a páncélját (az eredeti Hitchcock storyba is volt egy álruhás fazon, bár nem hiszem hogy ennek köze lenne ehhez)...

Nekem úgy tűnt, mintha olyan túl megtervezetten reagálna. Tarkinról is ez a véleményem és amikor mondta, hogy ide nem járkálhat be idegen csak úgy, illetve Ahsoka nem érzett semmit az jutott eszembe, hogy igen ez így van. Lehet, hogy nem is volt itt senki és távolról ölték meg Lettát, illetve, hogy nem jött be senki csak akik bent voltak. Itt gondoltam Foxra, aki ott volt szinte mindenütt, az üldözésben is ő ment utána a legvehemensebben, amikor meghal Letta két klónnal van bent abban a megfigyelő szobában és valamin pont matat, mikor észreveszik a társai a kamerán Letta fuldoklását, jah és a két klón háttal áll neki. (persze az is, hogy lehet, hogy a másik két klón közül volt az valamelyik...) Könnyen odatehették az ajtó nyitó kártyát, ugyanis mikor Tarkinnal mennek be, akkor is egy olyan kártyával nyitnak ajtót, így a klónok, lehet éppen Fox odatehették direkt neki miután elintézték a klónokat kint...Ők vették át Ahsoka kardjait és utána azokkal ölték meg a klónoka ta folyosón, majd otthagyták direkt neki, ezek után ki jön ki az ajtón egyből... pont Fox!!!

Jó persze ez lehet elég meredek, lehet, hogy csak véletlenek voltak a klónokkal kapcsolatos gyanúim és csak az én képzeletem túl élén... meg ez csak az én ötletem és lehet, hogy ezért csak belemagyaráztam a dolgokat, de nekem ez is eszembe jutott :)

 

Összességében tehát nagyon jó rész volt, nagyon megragadta a fantáziámat és még ennél is nagyobb volumenű részekre számítok ;) Nagy taps jár az epizódnak :clap:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, még mindig a rész hatása alatt vagyok, és előttem már mindenki leírt mindent, de egy valami azért maradt :D

Ki folytotta meg Lettát az Erővel? Mert nem Ahsoka volt... Más nem volt a szobában, csak ő... Valaki igen. Valaki megfolytotta. Az a valaki a cellán kívül tartózkodott. A cellák fala jó vastag. Akkor igen nagy Erő érzékenységre van szükség, hogy ennyi sok vastag falon "átmenjen az Erő" vagyis ilyen messziről elkapni valakit az Erővel... Csak is egy nagyobb hatalmú Jedinek(Sithnek?) van ereje. Ventress-nek nem igen van ekkora hatalma, de lehetséges hogy a fivérek óta nött a hatalma, és azt se feledjük, elvileg Sidious azért adta ki parancsba Dookunak Ventress megölését mert nőtt a hatalma. Szóval, igen lehet hogy ventress volt, de lehetett Maul is, de a legnagyobb Erővel rendelkező személy Sidious. Habár eléggé megrendült (valószínűleg) az inkognítója a Mandalorra tett látogatása óta, szóval, nem tudom... Ahsoka-nak meg kellet volna éreznie a folytogatás forrását, nem? Ha nem, akkor ez azt bizonyítja, hogy a tettes nem csak a cellán kívül, hanem a börtönön kívül tartózkodott. De akkor már tényleg nagy hatalom lehet szó, olyan messziről stb.

Szerkesztve: - Klónok Háborúja
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű írás Wilde! :peace:

 

(pl. amikor rátalál a halott, illetve sérült klónokra, ha ottmarad és segítséget hív hozzájuk sokkal jobb fényben tűnt volna fel, mint hogy csak otthagyta őket... Akkor elkapták volna, de ezzel jelezhette volna ártatlanságát...

Pont ez bennem is felmerült! Szerintem itt az volt a baj, hogy szinte "lerohanta" az éppen belépő Fox, aki szinte azonnal megnyomta a riasztót.

 

Akkor végül rátérnék a legizgalmasabb részre, az áruló kilétére....

Érdekes és jól összerakott teória! Én továbbra se hinném, hogy Palpi ennyire nyíltan részt vállalna egy ilyen tervben. Főleg ha használja a sötét oldalt azt biztos megéreznék a Jedik. Főleg, hogy Ahsoka ott van ahol a fojtogatás történik. Ráadásul ez azt feltételezi, hogy a klónok és Tarkin is tud mindent a sith lordról ami szintén csak nehezen hihető. Hmmm... eltelt két rész és még mindig sötétben tapogatózunk. :)

 

Ahsoka-nak meg kellet volna éreznie a folytogatás forrását, nem?

Nahát épp ez az! Tarkin is ezt kérdezi tőle, ami elég gyanús. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, még mindig a rész hatása alatt vagyok, és előttem már mindenki leírt mindent, de egy valami azért maradt :D

Ki folytotta meg Lettát az Erővel? Mert nem Ahsoka volt... Más nem volt a szobában, csak ő... Valaki igen. Valaki megfolytotta. Az a valaki a cellán kívül tartózkodott. A cellák fala jó vastag. Akkor igen nagy Erő érzékenységre van szükség, hogy ennyi sok vastag falon "átmenjen az Erő" vagyis ilyen messziről elkapni valakit az Erővel... Csak is egy nagyobb hatalmú Jedinek(Sithnek?) van ereje. Ventress-nek nem igen van ekkora hatalma, de lehetséges hogy a fivérek óta nött a hatalma, és azt se feledjük, elvileg Sidious azért adta ki parancsba Dookunak Ventress megölését mert nőtt a hatalma. Szóval, igen lehet hogy ventress volt, de lehetett Maul is, de a legnagyobb Erővel rendelkező személy Sidious. Habár eléggé megrendült (valószínűleg) az inkognítója a Mandalorra tett látogatása óta, szóval, nem tudom... Ahsoka-nak meg kellet volna éreznie a folytogatás forrását, nem? Ha nem, akkor ez azt bizonyítja, hogy a tettes nem csak a cellán kívül, hanem a börtönön kívül tartózkodott. De akkor már tényleg nagy hatalom lehet szó, olyan messziről stb.

Az Erő egy olyan energiamező, amely az életből árad, így számára nem jelent gondot holmi vastag cellafal. Ahogy Darth Vader is simán megfojtotta a saját admirálisát az EPV.-ben, miközben ő a parancsnoki hídon volt, Vader pedig a meditációs gömbjében. (Az ő hatalma nagyságáról és a tényről, hogy ő a Kiválasztott, most tekintsünk el.) Szóval nem kell ehhez különösebben nagyobb hatalom, pusztán egy kis koncentrálás, hogy megfojtsa Lettát. Az viszont tény, hogy az illető a közelben tartózkodott és biztos, hogy nem a börtönön kívül, mert valakinek meg kellett vágnia fénykarddal azokat a klónokat. Egy olyan személyt keresünk, aki nem szúrt szemet a klónoknak és ez a valaki csakis egy Jedi lehetett. Egy olyan Jedi, akinek módjában állt belenyúlni a számítógépes rendszerekbe és minden bizonyítékot eltüntetni belőle.

 

A végén még kiderülne, hogy az ifjú Padawanok voltak a Young Jedi Adventure-ből, Zatt meghamisította a bizonyítékokat és gondoskodott a nano-droidokról, Petro pedig levágta a klónokat... Mekkora poén lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többet gondolkodom a tettes kilétén, annál kevésbé vagyok biztos bármiben is, viszont azért pár dolgot végiggondolva ki merek jelenteni néhány feltételezést:

1. Bariss: nem valószínű, mert azon kívül, hogy gyanúsnak láttatják, semmi nem szól ellene, és én nem tartom képesnek arra, hogy a távolból, ajtón keresztül bárkit is meg tudna fojtani - mégiscsak padawan még, ha a korábban megismert jellemétől el is tekintünk, ez szerintem elég is indoklásnak.

2. Elhangzott Vetress neve, na őt biztos nem gondolnám, mert kezd jó útra térni, nem illene bele a jellemfejlődésébe épp most egy ilyen tett.

3. Valamelyik, akármelyik "ismeretlen" Jedi: elvileg elképzelhető, de mégis nagy csalódás lenne, még Krell után is. Ő legalább nem a saját társait küldte halálba, hanem klónokat, ami azért nagy különbség. Anakin mészárlása is kisebb jelentőségű lenne, ha előtte már valaki más Jedi (vagyis ex-Jedi, hiszen aki ilyet tesz, az már nem az) szintén ölt volna a templomban, és talán ez a legnyomósabb érv ezen lehetőség ellen.

4. A sötét oldal képviselője: akárhonnan nézem, ez a leglogikusabb megoldás, mégha kicsit elcsépeltnek is tűnhet, hogy mindig Palpatine-t vesszük elő, ha valami rendkívül nagy gonoszság történik. De egyébként tényleg: a nagy disznóságokhoz mindig volt köze, legalább közvetetten. Szóval én most is őt várom a háttérben, hogy valaki az ő megbízásából cselekedett.

 

No, remélem, jövő szombaton közelebb kerülünk a megoldáshoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Bariss: nem valószínű, mert azon kívül, hogy gyanúsnak láttatják, semmi nem szól ellene, és én nem tartom képesnek arra, hogy a távolból, ajtón keresztül bárkit is meg tudna fojtani - mégiscsak padawan még, ha a korábban megismert jellemétől el is tekintünk, ez szerintem elég is indoklásnak.

Most miért, annyira nem nagy cucc megfojtani valakit az Erővel, szerintem. Nem nehezebb, mint megemelni egy tárgyat, az pedig szerintem simán megy neki, ha nem menne, szerintem még a frontra sem engednék ki, nem hogy anno a Geonosisra, ahol mennyire forró volt a háborús zóna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont tény, hogy az illető a közelben tartózkodott és biztos, hogy nem a börtönön kívül, mert valakinek meg kellett vágnia fénykarddal azokat a klónokat. Egy olyan személyt keresünk, aki nem szúrt szemet a klónoknak és ez a valaki csakis egy Jedi lehetett. Egy olyan Jedi, akinek módjában állt belenyúlni a számítógépes rendszerekbe és minden bizonyítékot eltüntetni belőle.

Tiltakozom! :D Ez egy katonai börtön. Szerintem itt a Jedik nem lófrálnak ki-be csakúgy. Ráadásul ezt még Tarkin is megerősíti. Plusz ha épp abban az időben lenne ott egy másik Jedi is hivatalosan, akkor az elég bukta szagú lenne számára. Ezzel nem jutottunk előrébb. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiltakozom! :D Ez egy katonai börtön. Szerintem itt a Jedik nem lófrálnak ki-be csakúgy. Ráadásul ezt még Tarkin is megerősíti. Ráadásul ha épp abban az időben lenne ott egy másik Jedi is hivatalosan, akkor az elég bukta szagú lenne számára. Ezzel nem jutottunk előrébb. :)

Akkor az illető a szellőzőket használta, vagy tudom is én. (Apropó, ebben Barrissnek van gyakorlata a Brain Invaders óta. :D) Valakinek le kellett vágnia azokat a klónokat, tehát a Jedi biztosan odabent volt, ha máshogy nem is, akkor beszivárgott és nem hivatalosan tartózkodott bent. (Fegyverleadás, ugye.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az illető a szellőzőket használta, vagy tudom is én. (Apropó, ebben Barrissnek van gyakorlata a Brain Invaders óta. :D) Valakinek le kellett vágnia azokat a klónokat, tehát a Jedi biztosan odabent volt, ha máshogy nem is, akkor beszivárgott és nem hivatalosan tartózkodott bent. (Fegyverleadás, ugye.)

Mit szólsz Wilde elképzeléséhez? Abba az egyenletbe nem kell másik Jedi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem lehetséges, hogy valaki a másik cellában volt és a falon át fojtogatta Lettát? :) Egyébként elég lenne a folyosó képét megnézni a kamerán, hogy a semmiből mégis hogyan pottyant le a cella elé a kártya vagy menekülés közben ki kaszabolta le a katonákat. Na de mindegy, ilyen apróságokon nem szakad fennakadni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit szólsz Wilde elképzeléséhez? Abba az egyenletbe nem kell másik Jedi. :)

A Barrisszes elmélete annyiban hibádzik, hogy továbbra is Letta volt a tettes Jackaron keresztül és nem ő, még ha ő is lett volna a kiötlő, akkor is csak a megbízó szerepét töltötte volna be.

 

A Non-Jedi Elmélet pedig... Érdekes. Bár egy kicsit olyan tipikusan SW Saga Fórumos, hogy majdhogynem minden konspiráció mögött Palpatine-t sejtünk, még ott is, ahol valószínűleg nem rajta álltak a dolgok. Gondolhatnánk, hogy megvan rá az indítéka, hogy Ahsoka eltűnjön a képből és hogy Anakin még inkább a Sötét Oldal felé sodródjon. Csak egy dolgot nem értek akkor: Miért pont most? Anakin Ahsokával, vagy nélküle is ugyanúgy sodródik a Sötét Oldal felé, lassú léptekben, úgy, hogy észre sem veszi, Palpatine-nak ez bőven megfelel. Palpatine-nak nem az a célja, hogy Anakint kiábrándítsa a rendszerből, hanem hogy a Jedi Rendből ábrándítsa ki. Anakin nyilván nyomozni kezd majd az ügyben, nem hagyja annyiban a történteket és ha napvilágot látna az, hogy Tarkin esetleg benne van, akkor kétlem, hogy a köztársasági vezérkar tagja maradna. (Márpedig még meg kell tennie nem kis utat, hogy végül Nagy Moff legyen belőle az EPIII. végére.) Tarkin ellenszenves, módszeres, számító és utálja a Jediket, de szerintem nincs benne az ügyben. Fox pedig max. tényleg csak akkor, hogy ha valaki átvette felette az irányítást, de ez nem holmi elmetrükk, hanem teljes körű elmekontroll. Foxra valahogy nem tudok gyanakodni.

 

Persze dűlőre csak a következő epizódokban jutunk majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaaagy, Barriss a tettes, csak nem tud róla! Teszem azt irányítják valahogyan? Erőn keresztül, vagy ilyen tudatmódosító cuccal, akármi. Vagy ha csak simán pszichopata lenne és kiderülne, hogy ő az, ezek után Ahsoka lehet önként otthagyná a Jedi Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az illető a szellőzőket használta, vagy tudom is én. (Apropó, ebben Barrissnek van gyakorlata a Brain Invaders óta.

Hoppá, most, hogy mondod, eszembe jutott a Weapons Factory-s szerepe is: megjegyzett kétszáz elágazást egy hangyabolyban! Egy ilyennek gyerekjáték észrevétlen behatolni holmi pro-birodalmi létesítménybe! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, most, hogy mondod, eszembe jutott a Weapons Factory-s szerepe is: megjegyzett kétszáz elágazást egy hangyabolyban! Egy ilyennek gyerekjáték észrevétlen behatolni holmi pro-birodalmi létesítménybe! :D

Hogy az a kis... Még hogy nem képes kitervelni egy ilyesmit, ez a csaj egy zseni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez ütött rendesen. Holnap majd írok valami bővebbet, mert csak 1 óra volt míg elolvastam a hozzászólásokat. :D Viszont Wilde megadta a pofonegyszerű megoldást. Hogyhogy nem jöttem rá erre. A tettes aki megfojtotta Lettát klónegyenruhában volt. Simán járkálhat benne bárhova. A fojtogatás meg abban a szobában történt ahol a biztonsági kamerák voltak. Úgy fojtotta meg Lettát mint Vader az EP 5-ben a parancsnokot. Képernyőn keresztűl. Hogy ki? Természetesen Sidious nagy valószinűséggel Tarkin segítségével hajtotta végre az egészet. Tarkin be is vallja a liftnél. A kancellár mindent előre eltervez. Az meg tuti hogy tudja hogy Palpatine= Sidioussal. Csak Sidiousnak áll érdekében ez az egész, egy Jedinek nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érthető okok miatt nagyon vártam ezt a részt, szerencsére kizárólag pozitívan kellett csalódnom. A szememben mérföldkőhöz érkezett a sorozat, hihetetlen, amit ebben a 22 percben műveltek a készítők. :o Eddig talán egy epizódból sem áradt ennyire a kilátástalan, drámai, sötét és komor hangulat, mely rányomta bélyegét a részre, egyúttal fantasztikus szférát adott neki, szépen megalapozva az egyébként remek történetet, és a sorozat (sőt, számomra az egész Star Wars univerzum) legkiválóbb karakterének drámáját.

 

Szívfájdító volt ilyen szituációban látni Ahsokát, aki különösen korához viszonyítva példa értékű padawanná serdült, nyílegyenes úton haladva a lovaggá válás ösvényén. Sajnáltos, hogy egy ilyen, nyilvánvalóan előre kitervelt, és konkrétan ő ellene irányuló incidens miatt sötét felhő takarja el a jövőjét, és ártatlanságának fényében mégis az áruló gyilkosnak való megbélyegzés jut ki neki. :angry: Szomorú, hogy idáig zülledt a Köztársaság, vele együtt a Jedi Rend. Magam részéről nem is bánnám, ha Ahsoka a jövőjét ettől az önmagából kifordult rendszertől távol élné le, mert számomra visszataszítóvá vált a működése. Amikor egy pozitív értékrendszer megtestesítőjét ilyen könnyedén (még ha profi tervvel is) csőbe lehet húzni, a bizonyítékok fényében pedig senki nem hisz neki, az több, mint kiábrándító. Elszomorító, hogy a személyek java részének előbb jut eszébe hinni egy meghamisítható/félreérthető "bizonyítéknak" (bármennyire is tűnik egyértelműnek ), mint a Galaxis egyik legjólelkűbb személyének szavában bízni... hol van az emberismeret, hol van a bizalom, hol vannak a valódi értékek? Ez már rég Palpatine Birodalma, a sötétség előszele, ebből is szépen le lehet szűrni. Gyakorlatilag hosszú ideje az is volt. Hogy papíron még Köztársaságnak nevezik, az ég világon semmit nem jelent. Gusztustalan, Jedi-gyűlölő admirálisok; egymást szemrebbenés nélkül árulónak feltételező "béke őrök"; egyre inkább hatalom vesztett Jedi-mesterek és jóhiszemű, de tehetetlen politikusok? Egy valaha példaértékű, pozitív alapokra építkező, demokratikus rendszer megromlott maradványai ezek.

 

Másrészről viszont bízom benne, hogy Ahsoka megállja a helyét a történetben, ezáltal újabb, előnyére váló karakterfejlődésen keresztüljutva, és még inkább kiemelkedő Jedivé fejlődik, aki tanul tapasztalataiból. Abban biztos vagyok, hogy mindenképpen értékes tapasztalatokkal fog gazdagodni mind emberismeret, mind az általa képviselt Köztársaság és Jedi Rend kapcsán, melybe mindezidáig kissé talán naivan bizalmát fektette, és hitt benne. Elég a Sabotage-ra gondolni, ahol jóformán képtelen volt elhinni, hogy egy Jedi terrorakciót tervezzen saját rendje ellen. Ugyanakkor, szerintem ez egy nagyon tiszta, jóhiszemű tulajdonság, amiért nem tudnám hibáztatni.

 

Meglepő módon, de Anakinban pozitívan csalódtam, bevallom, nem ezt vártam... látszott rajta, hogy őszintén aggódik padawanja sorsáért, és teljes mértékben hisz ártatlanságában a bizonyítékok ellenére. Ez az a viselkedés, amit alapjáraton elvárnék egy Skywalker-kaliberű lovagtól. Ők ketten már jónéhány közös kalandon átestek Christophsis óta, ami alatt alaposabban megismerték a másik személyiségét, jellemvonásait. Nyilván, valamelyest Anakin oly problémás ragaszkodási vágya is uralta tetteit, de ettől még tény marad, hogy Dooku, Krell és egyéb negatív tapasztalatai ellenére meg tudta őrizni a lányba vetett bizalmát, ami a szememben értékelendő. Főleg az előző rész fényében, ahol zokszó nélkül képes volt elhinni, hogy egy Jedi áll a merénylet mögött, pillanatra sem bizonytalanodott el, mint Ahsoka. Szimpatikus volt továbbá, hogy hidegvérét kezdve elveszíteni már-már kétségbeesetten igyekezett megóvni a lány életét, amikor a klónok halálos energiasugarakkal akarták megölni. Látszott, hogy szereti és törődik vele, retteg, hogy baja esik, vagy elveszíti. A klónok azt a személyt akarták megölni, akinek bűnösségére csupán egy kétes igazságtartalmú felvétel szolgált... érthetetlen, miért nem a kábítósugarakat vetették be már eredendően is. :fuckoff: A csatornánál kibontakozó jelenet egyrészről baromi hangulatos, és jelentőségteljes volt, másrészt, tovább emelte kettejük kapcsolatát, hiszen mint kiderült, mindketten maximálisan bíznak a másikban, de a körülményekre való tekintettel egyikük sem tehetett mást. Anakin kapcsán pozitívum volt továbbá, hogy nem engedett a kísértő csábításnak a börtönben, és engedelmeskedett a klónoknak. Szerencsére, a csatornához érve némi higgadtságot erőltetett magára, és igyekezett hideg fejjel, nyugodtan meggyőzni tanítványát, hogy térjen vissza vele. Még ha maximálisan érthető is volt Ahsoka kifakadása, Anakin teljes mértékben tehetetlen volt az ügyében. Lássuk be, nem kezdhetett el klónokat mészárolni a lány megszöktetése céljából, mert azon kívül, hogy erősítette volna a gyilkosság gyanúját, semmit nem oldott volna meg. Talán úgy vélte Skywalker, hogy Ahsoka elfogásával tisztázni tudja a nevét "jó barátja", Palpatine révén, esetleg a Jedi Tanács közbenjárásával. Fogalmam sincs, jómagam mit tetettem volna Anakin helyében, mert ebből a helyzetből egyszerűen nem kerülhetett ki győztesként. Ugyanakkor, Ahsoka menekülési vágya is több, mint érthető, szépen kifejtette, miért... nyilvánvalóan egy mesteri felültetés áldozata, így valószínű, hogy a legfelsőbb körökben keresendő a személy, aki a bemártásáért felelős. Ez a személy pedig nem fogja hagyni (főleg nem ilyen profi terv kiagyalása után), hogy egy nyomozás/tárgyalás után tisztára mossák a padawan nevét. Hiába hisz benne Anakin, Ahsokának egyetlen reménye van csupán: elkerülve az őt hajszoló hatóságokat megpróbálni fényt deríteni az ügy végére, tisztázni nevét, és előkerítve mind az áruló Jedit (már ha valóban Jedi volt - több, mint kétséges), mind az értelmi szerzőt. De azzal gyakorlatilag a halálos ítéletét írta volna alá, ha feladja magát, és Anakinnal tart. Szerintem a lehető legjobb döntést hozta meg, miközben látható módon elképesztő terhet cipelt a vállán, és olyan nyomás nehezedett rá, amivel egy 16 éves padawannak csaknem lehetetlen, legalábbis végsőkig embert próbáló feladat megküzdenie. Engem mindig is elképesztett, mekkora fejlődésen esett át első feltűnése óta, ez a tendencia pedig hatványozottan növekedni látszik. Akármi is történik majd vele a Wrong Jedi végére, biztos vagyok benne, hogy egy jelentős mértékben megváltozott Ahsoka Tano szemtanúi lehetünk. Egy olyan karakteré, aki reményeim szerint, tovább tetézi iránta való elfogultságom... :) Nagyon tetszett, amikor az érzéseiről beszélt barátnőjének, Barriss-nek, miszerint nehéz megállnia, hogy az érzései kötődéssé, és fájdalommá alakuljanak. Itt némileg érzékelhető Anakin egyik legfőbb problémája, a ragaszkodás és érzelmi kötődés. Ennek kapcsán továbbra is csak abban tudok reménykedni, hogy mesterétől eltérően helyes döntések sorozataként méltó lezárást kap a története. Ám ez a rész rávilágított arra, mennyi lehetőség rejlik még a lányban, mennyi kiaknázatlan elem van még a karakterében. Ilyenkor sajnálom igazán, hogy a TCW szülötte, és kevés esély van akár egy későbbi mozifilmes, vagy egyéb spin-offos feltűnésére, és további szereplésére. Nem szeretném, ha meghalna, viszont szívesen látnám, hogy túlnő a TCW-n, és karakterhűen képes átvonulni egy másik műbe a Star Wars közeli jövője során. De megint kezdek elkalandozni... Nem mellesleg, a Barriss-szel való párbeszéde során jó volt az utalás a Geonosis-on történtekre, ami fontos mérföldkő mindkettejük életében.

 

A tettes kapcsán semmi nem egyértelmű! Ezt valószínűleg a végsőkig homályban hagyják, addig legfeljebb tippelgetni tudunk. Ha valóban Jedi a tettes, annak úgy lenne igazán értelme, ha olyan személy lenne, akit alaposabban ismerünk, nem egy semmiből előrántott, jelentéktelen, no-name figura. Sokkal kevésbé válna hatásossá, hiszen jelen szálban többek közt épp azon van a hangsúly, mennyire törékeny dolog is a bizalom. Ennek ábrázolása pedig akkor működne igazán, ha egy Ahsokához közel álló Jedi lenne áruló. Barriss-nél erre egyszerűen nem létezik alkalmasabb személy. Ugyanakkor, nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez belefér a Barriss-ről eddig kialakított képbe, másrészt, nem lenne jó látni, ha Ahsoka legjobb barátnője (ahogy majd a jövőben mestere is) sötét vizekre evezne. Ezen kívül, eddig semmi az ég világon nem utalt arra, hogy a miriali lány lenne a robbantás felelőse. Benézett a terembe, amikor Anakin bement Lettához? Ha elhaladok egy nyitott ajtó előtt, megesik, hogy én is benézek... nagy dolog. Különben mi a bizonyíték arra, hogy egyáltalán Jedi a tettes? Letta szava, amiről nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem vehető készpénznek, illetve az Erővel való fojtogatás, ami szintén nem zár ki mindenki mást a Jediken kívül. Ha valóban őszinték voltak Letta szavai (szerintem igen, őszinte rettegés ült a szemeiben), még akkor is fennáll annak az egyszerű opciónak a lehetősége, hogy az illetőt csupán Letta hitte Jedinek. Cad Bane-t is nézték már Jedinek, csak mert magára kapott egy barna köpenyt. Az értelmi szerző bebizonyította, hogy csaknem a végletekig biztosította tervét, így egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy az eszközével, Lettával is csupán féligazságokat közölt, vagy közöltetett. Számos magyarázat adható arra is, miként volt képes az illető bejutni a fegyházba. Láthattunk már láthatatlanná váló fejvadászokat, de arra is volt példa, hogy klónok páncélját használták álcázásképpen. Az egyértelmű, hogy fénykardot használt az illető a klónok likvidálásához (persze ez lehetett Ahsoka fénykardja is), tovább erősítve a padawan ellen irányuló gyanút. Letta megölésénél gyakorlatilag bárhol meghúzhatta magát, nem egyszer fény derült már rá, hogy az ilyen mutatványok végrehajtásához, nem kell az áldozat közvetlen közelében lenni. Ami az Erő-használó teóriát segíti elő, az az illető Ahsoka előtt való észrevétlen felbukkanása, mivel leárnyékolhatta jelenlétét a padawan előtt.

 

Összegezve az elképzelésem: vagy egy Ahsokához közel álló Jedi az áruló (Barriss), vagy egy Erő-használó külsős, aki Ventress és Savage példájából kiindulva, Palpatine (vagy Dooku) által megbízva bárki lehet. Akár egy Krell féle Sötét Jedi is... Én inkább az utóbbi verziót támogatnám, Barriss negatív karakterré formálása nem lenne szerencsés szvsz. Palpatine részvétét pedig ennyire közvetlennek nem gondolnám. Természetesen továbbra is őt gondolom a legfőbb értelmi szerzőnek (korábban leírtam párszor, miért, most nem tenném meg), de kétlem, hogy személyesen beszambázna a fogdába klónokat mészárolni, csak hogy befeketítse Ahsokát, vagy a távolból kezdene el az Erővel bűvészkedni egy Jediktől hemzsegő bolygón. Egyértelmű, hogy ennél sokkal komplexebb terve van. Tarkin elejtett megjegyzése is apró utalás lehet, mely szerint Palpatine ritkán cselekszik anélkül, hogy mindent számításba ne vett volna. Az admirálisból bőven kinézem, hogy ilyesmire vetemedik, mégsem tartom valószínűnek. Jelenleg csupán egy protokoll hű admirális, aki egyre feljebb juttatja magát a ranglétrán, hogy aztán szerelme, a Halálcsillag fedélzetén atomjaira robbanhasson. Nem hinném, hogy Ameddához hasonlóan csaknem a végletekig képben lenne Palpatine tervével. Valamennyire érthető, hogy Tarkin a bizonyítékok fényében bűnösnek titulálta Ahsokát, de ez nem változtat azon a tényen, hogy gyűlöli a Jediket, Ahsokával már a Citadell-trilógiában sem rokonszenvezett, holott a lány az életét mentette meg... gondolom azt az incidenst se felejtette el, amikor Ahsoka nem volt hajlandó átadni neki a Piell által elmondott koordinátákat. Az viszont már itt tisztán látszik, mennyire Birodalomba illő vezető. Ahogy arrogánsan vonul a folyosón... meg sem próbált hinni Ahsokának. :chainsaw: Végső soron nem lennék meglepődve, ha valamilyen szinten mégis aktív szerepe lenne a lány elleni összeesküvésben. Ő szól, hogy éreznie kellett volna az Erőben a másik Erő-használót (csak nem előre tudta, hogy mi következik, ezért iktatta ki a kamera hangrendszerét?) De ő volt az is, aki szólt, hogy Letta beszélni óhajt vele. Lettának nem feltétlen kellett beszélnie az "illetővel" az áthelyezése óta, mert mint említette, eddig is félt, csak nem mert beszélni, attól rettegve, ami végül bekövetkezett. Egyszóval: passz! :P De leírtam, melyik verziót tartom a legjobb lehetőségnek, ha meglepnek egy parádés fordulattal, annak csak örülni fogok.

 

Tarkin Anakinnal való kapcsolata ezúttal is haladt valamerre, tisztán látszik, mennyire egy húron pendülnek, ami jó alapot nyújt későbbi, birodalmi pályafutásuknak. Kár, hogy Tarkin még évekig élni fog, mert így nem reménykedhetek a halálában. :(

 

Az üldözéses jelenetre nehéz kifejező szavakat találni. Több volt, mint fantasztikus, gyönyörűséges, ámulatba ejtő, látványos, remekül összevágott és megrendezett! :clap: A történetet érzékletesen aláfestő sötét, baljós látványvilág, zuhogó eső, a mindezt kiegészítő komor zene... ennyire talán egy részben sem lehetett még harapni a drámai és feszült hangulatot. Ennyire még egy rész sem volt hatással az érzelmeimre. Tudtam, hogy nem eshet baja a lánynak, de egyszerűen szívfacsaró volt a sztori... A börtön épülete még inkább rásegített a hangulat fokozására, leginkább a birodalmi időket idézte a szobrokkal, vörös zászlókkal, mindennel. Ahsoka akrobatikus mozdulatainak koreográfiája is baromi látványos volt... nem semmi, milyen kétségbeejtő körülmények között állta meg a helyét. :clap: A végén az alvilágba való zuhanása jelképes jelentőséggel bír, és talán a jövőjét is előrevetíti: a sötét, hideg borzalomból egy még ridegebb, reménytelenebb és komorabb helyre/szituációba kerül. :para:

 

Biztos jó néhány dolgot kihagytam, mivel még mindig emésztem a részt (tudom, hatalmas bűn, de csak egyetlen egyszer láttam eddig). Kíváncsi vagyok, a maradék 2 epizódban merre halad tovább a sztori. Kissé ijesztő, hogy gyakorlatilag semmit nem tudok a folytatásról (egy felbukkanó ismerőst leszámítva), ugyanakkor izgalmas is. Bármi megtörténhet, Ahsoka sorsa nincs kőbe vésve. Akár ennek a sztorinak a végén is elindulhat azon az úton, ami a 6. évad során a végzetéhez vezet. :( Reméljük a legjobbakat!

 

Ha a 2 zárás akár csak megközelíti ennek a színvonalát és hangulatát, már nyert ügyünk van. Jelenleg nálam ez a TOP1-es az epizód, de ez talán nem meglepő.

 

 

Szerk.: Másodszori nézésre is fenomenális élmény volt! A hangulata nagyon ott van, utánozhatatlanul sikerült megragadniuk ezt a sajátos, feszült légkört. A látvány bőven filmes színvonalú, főleg a csatornás jelenetben. A zene ezúttal még jobban bejött (talán mert jobban is figyeltem rá). Az csak most tűnt fel, hogy miután Ahsoka kijutott a kártyával, a három klón még életben volt, akik könnyedén kiadhatták volna az árulót, de legalább tisztázhatták volna a lány nevét. A bejelentett három halott klón már egy másik hármas volt. Ha a rejtélyes illető elhallgattatta őket, miért nem hat halott klónt jelentettek :? De nem hiszem, hogy életben maradtak volna, különben elég komoly rizikót, és amatőr malőrt vállalt be a gyilkos.

 

A visszaolvasást szerintem holnapra (azaz ma délutánra) halasztom, bár ilyenkorra már mindenki kibeszéli magát. :(

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban megrágva a témát, van egy fontosnak tűnő dolog, ami felett lehet, hogy átsiklottam Barrissel kapcsolatban! Ha azt feltételezzük, hogy ő volt a megbízó, akkor kezdjük az elején. Elvesztetett a bizalmát a rendben, más elveket vall a jedik útjáról... ezért megölte néhány társát és még pár alkalmazottat, ez teljesen logikátlan! Elképzelhető, ahogy írtátok, hogy bekattant. Nekem ezzel az a problémám, hogy túl hirtelen lenne, ha meg már régebb óta ilyen volt, akkor meg hogyhogy nem vette észre rajta senki, szóval nekem ez túl erőltetett. Mondjuk azt, hogy nem ő volt az értelmi szerző, hanem ő csak bosszút akart állni Lettán, a halott ismerőse miatt... (ez még ugye belefér a logika keretei közé) ez viszont ott bukik meg, hogy Lettának azt mondták, Ahsokát keresse, tehát ezt előre megtervezték, na mármost Barriss miért akarná bemártani a legjobb barátját? Erre lehet azt mondani, hogy bekattant, de akkor meg, ha zakkant miért kezd el egy ilyet leszervezni, miért nem cselekszik csak úgy és ráadásul miért pont Ahsoka ellen szervezkedik :? Szóval ez nekem nem kóser...

 

Fox(vagy bárki legyen is a páncél mögött) nekem azért volt gyanús, mert neki adja le a fegyvereit és komlinkjét Ahsoka és Fox gyakorlatilag ott volt minden egyes fontos jelenetnél az utána következőkben, ergo ott volt a szemünk előtt és nem egy teljesen ismeretlen valakit dobnak be. Az számomra egyértelmű volt, hogy a megölt klónokon a sebeket Ahsoka fénykardjával ejtették, tekintve, hogy ez még jobban megerősíti a gyanút ellene. A fegyvereket Fox kapja meg, ezek után könnyű szerrel végezhetett a társaival, nem is gyanakodhattak rá mikor közeledett feléjük, hiszen ő elvileg a parancsnokuk. Ráadásul Fox, mint a vezetőjük bármikor elküldhette maga körül a társait, így könnyen egyedül maradhatott, ha valami rosszban sántikált! Könnyedén odatehette a kártyát is Ahsoka cellája elé, befolyásolhatta a felvételeket, ott bent ő szinte bármit csinálhatott. Az is felettébb különös, hogy a kardok mellett ott van a földön a komlink is és mikor Ahsoka beleszól utána jelenik meg Fox. Mintha várt volna a jelre, hogy nah akkor Ahsoka kiszabadult, mehetünk utána bezárult a csapda :hmm: Azon a folyosón egyébként a klónokat, akik ott nem haltak meg lehet, hogy azokkal sokkoló botokkal tették ártalmatlanná amik az előtérben lévőknél voltak, ami rájuk is terelhetné a gyanút persze szerezhetett olyan fegyvert Fox is(számomra a többi klón közül ő a leggyanúsabb a fentebb említettek miatt), aki fölött lehet, hogy átvették az irányítást, de az is lehet, hogy valaki más rejtőzik az öltözékében... Ami viszont egy remek utalás lenne a filmekre, ugye említettük a Halálcsillagot ott is felvették a páncélokat és úgy álcázták magukat Hanék, de utalás lehetne az eredeti Hitchcock filmre is, a részben pedig volt filmes utalás nem is kevés lehet, hogy ezek is azok lennének...?

Persze az is lehet, hogy az itt leírtak mind mind a véletlen szüleményei ;)

Letta esete már más kávéház. Ő a kulcsa szerintem az eseményeknek. Tarkin szavaiból én úgy érzem, hogy tényleg nem volt ott senki (ez kicsit olyan volt, mintha készült volna ezzel a kérdéssel, mintha még jobban be akarnák bizonyítani, hogy csakis Ahsoka tehette, ezért tűnt nekem olyan előre eltervezettnek), viszont jobban belegondolva lehet, hogy Tarkin nem is kell az egészhez :hmm: Ettől függetlenül persze benne lehetett, miért ne avathatta volna be Palpatine az igazi terveibe, nem kifejezetten ennél az akciónál hanem már korábban. Ő szerepet szánt Tarkinnak, a kegyeltjei közé tartozott és lehet, hogy nem véletlenül emelkedett feljebb a ranglétrán, hanem felsőbb körök is belejátszottak... De, mint említettem ő nem feltétlenül fontos az akció véghezviteléhez, elég csak Palpatine és a belső ember, akit én Foxnak tippelek. Szerintem Palpatine tuti benne van és akkor ő is fojtotta meg Lettát, a többi meg elintézte az embere... A motivációról meg annyit, hogy ezt Darth Sky egy régebbi felvetésében nagyon jól megfogta, szerintem ez egy abszolút reális magyarázat lehet. El akarja távolítani Anakin mellől, azt meg nem tudhatja, hogy mennyire sodródik a sötét oldal felé, mire eljutunk az Ep. III-as átálláshoz Ahsoka már valahogy le van rendezve, gondolom ezt is számításba vették a sorsánál és ha Ahsokát elítélik, a jedik is akkor ez egy nagyon értékes pont lehet a sötét oldal felé! Palpatinenak Anakin nagyon sok vesződséget megér, simán összerakhatott egy ilyen tervet ;)

Ez persze csak az én személyes és ezzel együtt teljesen megkérdőjelezhető véleményem!

 

Jövő héten, vagy legkésőbb két hét múlva úgy is kiderül majd... nekem egyelőre ez az elképzelésem, de ahogy Yoda mondta az Ep. II-be még "meditálok rajta, ígérem" :D Mindenesetre azt, aki ezt írta, kitalálta azt meghívnám egy sörre, vagy amit akar :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos olvasgattam Wilde tegnap esti elméleteit. Lehet benne valami.

Valóban kézen fekvő, hogy Ahsoka kardjaival ejtették a sebeket és lehet hogy Fox nem az akinek látszik.

Végül is helyet kapott a történetszál-poszteren is..

De ki tudja?..

Már Ahsokánál voltak a kardjai, mire odaért a még vörösen izzó kard által vágott klónokhoz.

Pedig az ilyen vágatok hamar hülnek.

Ez csak most jutott eszembe, hogy milyen feszültségforrás volt ez számomra, hogy azt éreztem csak egy lépés távolságra van ez az ismeretlen genyó alak.

Áh már fogalmam sincs ki lehet, de karakterfejlődés ide vagy oda, nálam talán még mindig Ventress vezet egy orrhosszal a gyanúsított-listán.

Kvázi fejvadászként akárki megbízásából is benne lehet..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért vágjátok, hogy amikor az automata hang jelezte, hogy Letta életveszélyben van, pár másodperccel később a cella kamerájának képe is behangyásodott az irányítószobában?

 

Ja, az nekem is leesett...

 

Ha a tettesre kéne voksolni, én is Ventress-re szavazok, bár szerintem ez kissé másodlagos ami jobban érdekel, az az, hogy ki bízta meg? Mert biztos, hogy nem magánakcióról van szó...

Szerkesztve: - Zot Zellos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.