Ugrás a kommentre

5x19 - To Catch a Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Például a stílusából (korábban már harcolt vele), meg nem ugyanabban a ruhában volt, mint Ventress. Bár ez talán még kevés. :hmm:

Ezekből gyanút foghat. De Ahsoka biztos benne, hogy nem Ventress a fő elkövető. Azt gondolja, hogy mégis a pénzért támadta meg és adta át a klónoknak. Viszont a nyomozásnak ettől még menni kell tovább, mert az eredeti tettest nem sikerült felfedezni. Eközben akárhogy kiderülhet, hogy nem is Ventress támadta meg.

Amúgy meg "mindegy" is, hogy rájön-e az ál-Ventress trükkre. Az ismert számára, hogy Barriss küldte a raktárba, erre nyilván rákérdeznek majd a jedik a kihallgatásánál. Már a holobeszélgetésüknél is többször kérdezte Ahsoka honnan vannak az infok, Barriss mindig kitérő választ adott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Izgalmas folytatása volt az előző résznek, szinte mindent megtudtunk (legalábbis úgy tűnik). Bár azért nagyon remélem nem minden az, aminek tűnik. Mert abban ugye hol az izgalom? :)

 

Nos, kíváncsi voltam a Jedik reakciójára, amit az elején rögtön meg is kaptam. Nagyon árulkodó volt az, ahogy görnyedt testtel, szinte sunyítva hallgatják Tarkin szövegelését. Apropó Tarkin! Hihetetlen pofátlan már most. Úgy osztja a Jedi tanácsot, mintha kadétokkal beszélne. Ráadásul hazudik, mint a vízfolyás hisz mi tudjuk, hogy nem Ahsoka volt a tettes, de ő bizonyítékokat hoz fel a bűnösségére! A Jedik láthatóan nem tudják mit gondoljanak, viszont itt tetszik Anakin viselkedése, aki talán az egyedüli akinek markáns véleménye van az ügyben. Persze Windu egyből maradásra akarja bírni (…), hisz érzelmileg érintett (Windunak ez a mániája). Ez azért érdekes, mert talán azt is mutathatja, hogy Windu bizalma Anakinban talán már nem a régi. Amikor a csatornákon át üldözte Ahsokát az nem zavarta a tar mestert? Na de mindegy. Ezután jöttek az alsó szintek, és Ventress. Észrevettétek, hogy a 1313 –as emelet kimaradt? :D Ettől független nagyon jól meg lett csinálva. Tetszettek az alsó szint rendőrei is, ahogy a mocskon át kergetik a lányt. Aztán jött Ventress belépője. Obi-Wan után most Ahsokával haverkodott össze. Remek fejvadász vált belőle, ráadásul nem is feltétlen gyilkol, ez a bunyóban remekül látszott. :D Egyébként azt a harcot akár aranyosnak is titulálhatnám. :) Ventress feltűnésénél is volt pár érdekes dolog. Először is az, hogy a szenátus vérdíjat tűzött ki Ahsokára. Ezt meg hogyan? :o A szenátus mióta üldöztethet Jediket? Mi folyik itt? Persze Ventress van olyan ügyes, hogy meg is találja Ahsokát. A két lány kettőse nagyon jó volt. Eszembe juttatta azokat az időket, amikor még egymás ellen harcoltak (pl. jó kontraszt a Cloak of Darkness, amiben vérre menő küzdelmet folytatnak), de most egy oldalra állnak. Na jó, nem lettek puszipajtások, de azért a kapcsolatuk mégis csak normalizálódott. Tetszett, hogy Ahsoka ígérete szerint megpróbál majd segíteni Ventressnek. Aki egyébként nagy tudás birtokában lehet, hisz Dooku mellett sok mindent megtudhatott a szeparatistákról. Csodálom, hogy ezt a Jedik még nem aknázták ki. No de térjünk rá a cselszövésre, mert az aztán igen csak egy irányba mutat ezek után. Barriss Offee. Az a kedves és szerény lány, akit megismertünk ekkora átalakuláson ment volna keresztül? Úgy elintézte Ventress –t mint a sicc (apropó, miért nem ölte meg?), aztán úgy szórakozott Ahsokával, mint egy darab rongybabával. És egyáltalán. Ilyen sokrétű tervet hogy tudott kieszelni? Én most már csak három dologra tudok gondolni az összeesküvéssel kapcsolatban. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezek közül valamelyik fog beigazolódni.

 

1. Barriss a tettes, valami történt vele időközben, de mindenkit megvezetett, senki nem vett észre rajta semmit. Megmondom őszintén, annyira egyértelmű most már, hogy ő áll a dolgok mögött, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem ő volt. Odaküldi Ahsokát, ahol később a támadó is megjelenik, majd mindent úgy intéz, hogy Ventress –re kenhesse az egész támadást. Ahsokát együtt látják Ventress –el, majd megtalálják a nanodroidok között (itt nagyon jó volt Anakin, ahogy megsimogatja az eszméletlen lányt. Igazán emberi pillanat volt mester és tanítványa között). Létezik –e ennél tökéletesebb 22 –es csapdája? Kötve hiszem.

 

2. A másik lehetőség az, amit csoli is felvetett. Luminara áll a háttérben. Egyáltalán őt miért nem láttuk eddig? Hol van? Mintha dugdosnák előlünk. Amúgy is egy női támadót keresünk, szóval simán lehet Luminara, neki az ereje is megvan ahhoz, amit az epizódban a támadótól láttunk. A kérdés nála megint csak az, hogy mi motiválja? Mik a céljai? Ja és az is fontos, hogy ha ő volt, akkor máris elkönyvelhetjük a győzelmét. Ergo ő biztos nem fog lebukni az évadzáróban. Egyébként ez az eshetőség a legnagyobb aggodalommal tölthet el minket, mert ennek még igen rossz vége is lehet jövőhéten.

 

3. A legérdekesebb ötlet, aminek én szívem szerint a legjobban örülnék, az az álcázó holomátrix használata! Tehát a támadó valójában egy férfi, csak a mátrix segítségével nőnek álcázza magát. A támadó eleve nagyon erős, és úgy mozog, mint egy sötét oldali erőhasználó. Legalább is nekem a mozdulatai, a mindenen átgázolása ezt mutatja. Plusz a legjobb érv az maga a Hitchcock mozi, a To Catch a Thief, amiben a tolvaj férfinak álcázta magát a lopás közben (igaz Bomarr?). Ha azt vesszük, hogy minden részben van utalás az adott filmekre, akkor ebben a részben lehetne ez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedik reakcióját páran már "lehúzták", én nem látok benne semmi kivetnivalót. Mivel minden bizonyíték Ahsoka ellen szól, kénytelenek számításba venni a lehetőséget, miszerint ő tette. Az szerencsére nem jött be, amitől tartottam, hogy szó nélkül a lány ellen fordulnak.

Windu és Anakin soha nem bíztak egymásban. Mindig köztük volt a legtapinthatóbb a feszültség (ezt már az 1. részben is megalapozták). Itt is ők "esnek" egymásnak. Windu egyébként nem mond akkora hülyeséget. Egy padawant a mestere húzzon ki a ...-ból? Mit szólna ehhez egy "külsős", amikor annyi jediellenes eszme van? Hamarabb sütnék rá Anakinra is a bűnrészességet, minthogy elhinnék Ahsoka ártatlanságát. Plo fedezte fel a kis togrutát, folyamatosan követte a pályafutását (szerintem az egyik legfinomabban legszebb szála ez a TCW-nak). Ráadásul erről a külsősök nem tudnak, bőven érthető lenne rábízni a dolgokat. Persze Mace Anakin érzelmeit megint semmibe veszi, de ezt már megszokhattuk tőle (többek közt ezért is reptette meg Palpi később).

Tarkint én is már most rühellem, de azt azért ne mondjuk, hogy hazudik. Akkor hazudna, ha be lenne avatva és úgy állítaná a dolgokat, hogy tudja nem igazak. Valószínűleg ő is csak át van verve és hisz a bizonyítékoknak. Persze a stílusa bicskanyitogató.

Ventress feltűnése nekem kissé kidolgozatlan volt. Jó ötlet, de összecsapott megvalósítás. A biztos pénz helyett abban bízni, hogy egy bukott padawan majd kikönyörgi a teljes amnesztiát egy ekkora bűnöző esetében...

Az ügyet kivonták a jedik hatásköréből, szimpla katonai ügy, amiben már a Szenátusnak is komoly beleszólása van. Ahsoka bizonyíthatóan bűnös és ez a Palpi-féle jómadaraknak kapóra is jön, persze hogy kijárták a vérdíjat.

Ventress életben hagyása biztosíték lehet. Mivel Ahsokával látták, akár együttesen ítélhetik el őket és sokkal kevésbé keresnek újabb tetteseket. Azt meg úgyse teheti meg, hogy előáll, hogy elverték és nem ő volt. Rögtön elfognák és nem hinne neki senki.

Barrissről már leírtam a kételyeimet, egyetértek Ody meglátásaival is. Csak remélni tudom, hogy nem szúrják ki a szemünket vele.

A Luminarás ötlet nagy játék lenne, erről is írtam már.

Álcázó holomátrix... Nagy zsuga, tetszik. A technológiát már felfedték korábban és nagyot ütne. Az egyetlen gond az lehet, hogy akkor miért nem tudta simán felvenni Ventress kinézetét? Vagy olyan precíz arcmimikákat, gesztusokat nem tud koppintani? Nem vagyok tisztában a működésével, szóval lehet, hogy csak ilyen kis mértékű álcázásra van vele lehetőség. Ez a felvetés is TOP kategóriás, olyan, amilyet elvárnék a készítőktől is.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álcázó holomátrix... Nagy zsuga, tetszik. A technológiát már felfedték korábban és nagyot ütne. Az egyetlen gond az lehet, hogy akkor miért nem tudta simán felvenni Ventress kinézetét? Vagy olyan precíz arcmimikákat, gesztusokat nem tud koppintani? Nem vagyok tisztában a működésével, szóval lehet, hogy csak ilyen kis mértékű álcázásra van vele lehetőség. Ez a felvetés is TOP kategóriás, olyan, amilyet elvárnék a készítőktől is.

Elvileg komplett alakokat is lemásol, de itt most nyilván nem lehetett ezt meglépni. Viszont ha ez a helyzet, akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad. Semmivel se jutottunk előrébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3. A legérdekesebb ötlet, aminek én szívem szerint a legjobban örülnék, az az álcázó holomátrix használata! Tehát a támadó valójában egy férfi, csak a mátrix segítségével nőnek álcázza magát. A támadó eleve nagyon erős, és úgy mozog, mint egy sötét oldali erőhasználó. Legalább is nekem a mozdulatai, a mindenen átgázolása ezt mutatja. Plusz a legjobb érv az maga a Hitchcock mozi, a To Catch a Thief, amiben a tolvaj férfinak álcázta magát a lopás közben (igaz Bomarr?). Ha azt vesszük, hogy minden részben van utalás az adott filmekre, akkor ebben a részben lehetne ez.

 

Az IGN-en írta valaki, hogy Palpatine volt az push-up melltartóban. Ezt bátorkodtam kizárni, de az nekem is eszembe jutott a filmről, hogy lehet egy ilyen utalás (mondjuk ott fordítva volt a felállás, tehát férfiból --> nő, nem pedig nőből --> férfi), ezzel nekem csak az a bajom, hogy ez túl meredek lenne és én egy ilyet nem nézek ki a készítőkből. Ettől függetlenül nagyon kreatív megoldás lenne, de van egy olyan érzésem, hogy ilyen szempontból sokkal egyszerűbb ez a szál annál, mint amit belelátunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IGN-en írta valaki, hogy Palpatine volt az push-up melltartóban. Ezt bátorkodtam kizárni, de az nekem is eszembe jutott a filmről, hogy lehet egy ilyen utalás (mondjuk ott fordítva volt a felállás, tehát férfiból --> nő, nem pedig nőből --> férfi), ezzel nekem csak az a bajom, hogy ez túl meredek lenne és én egy ilyet nem nézek ki a készítőkből. Ettől függetlenül nagyon kreatív megoldás lenne, de van egy olyan érzésem, hogy ilyen szempontból sokkal egyszerűbb ez a szál annál, mint amit belelátunk...

Valószínűleg igazad lesz, de akkor is túl egyértelmű a dolog, pedig itt most szerintem évadzáró révén nagy dobásra készülnek! Az nem kifogás, hogy eddig nem volt ilyen. Hát most majd lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiben számíthatott a támadó Ventressre az Ahsokához vezető sikátorban? Nekem úgy tűnik, hogy csak kapóra jött neki és amúgy szemtől-szembe lett volna a küzdelem..

Ha jediről van szó, akkor hallhatta, hogy Ahsokát Ventressel látták. Ettől függetlenül nyilván nem lehetett biztos abban, hogy pont akkor és pont ott bele fog futni, de vmilyen szinten számíthatott erre.

Az viszont tényleg érdekes, hogy ha nem lehetett ebben biztos, akkor hogyan biztosította volna az álcáját ha mégse találkoznak?

Így inkább arra hajlok, hogy a tettes úgy kalkulált, Ventressel együtt fog Ahsoka a raktárba menni, kint várt a kopaszra, aztán elkalapálta. Akár már az érkezésüket is a helyszínen figyelhette és várhatott a megfelelő alkalomra.

Amúgy ha tényleg Barriss volt a bűnös, akkor baromi gyorsnak kellett lennie. Leadta az infot a Templomból (legalábbis nagyon úgy tűnt onnan), mire Ahsoka és Ventress indultak is. Ráadásul ha azt sejtette is, hogy Ventress is Ahsokával van, azt nem tudhatta, hogy előbbi pontosan ismeri a raktár helyét. Csak pár emelettel kellett feljebb menniük, míg a Templom nyilván eléggé kiesik az alvilág eme bugyraitól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg igazad lesz, de akkor is túl egyértelmű a dolog, pedig itt most szerintem évadzáró révén nagy dobásra készülnek! Az nem kifogás, hogy eddig nem volt ilyen. Hát most majd lesz. :D

Szerintem pontosan azért nem lehet más, mint Barriss, mert túl egyértelmű, és mert évadzáró. Ha ezek után kiderül, hogy mégsem ő az, az egyrészt hatalmas anti-climax lenne, másrészt hogy a fenében zárnák így le a szálat 22 percben? A nagy dobás itt nem valami eget rengető csavar lesz, hanem az, ahogy az utolsó pillanatban elkapják és sikerül/nem sikerül tisztázni Ahsokát. A holomátrix-os felvetésed pedig ott hibádzik, hogy mindig, amikor egy ilyennek a használója hozzáért valamihez vagy valakihez, vagy őt megérintette valaki, olyankor volt egy pillanatnyi meghibásodás a mátrixban. És ez a csaj legalább háromszor érintkezett Ahsokával: egyszer Ahsoka rúgta meg őt, egyszer ő rúgta hasba, egyszer pedig csakúgy a falhoz vágta Ahsokát. És egyszer sem volt hiba.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jediről van szó, akkor hallhatta, hogy Ahsokát Ventressel látták. Ettől függetlenül nyilván nem lehetett biztos abban, hogy pont akkor és pont ott bele fog futni, de vmilyen szinten számíthatott erre.

Az viszont tényleg érdekes, hogy ha nem lehetett ebben biztos, akkor hogyan biztosította volna az álcáját ha mégse találkoznak?

Így inkább arra hajlok, hogy a tettes úgy kalkulált, Ventressel együtt fog Ahsoka a raktárba menni, kint várt a kopaszra, aztán elkalapálta. Akár már az érkezésüket is a helyszínen figyelhette és várhatott a megfelelő alkalomra.

Amúgy ha tényleg Barriss volt a bűnös, akkor baromi gyorsnak kellett lennie. Leadta az infot a Templomból (legalábbis nagyon úgy tűnt onnan), mire Ahsoka és Ventress indultak is. Ráadásul ha azt sejtette is, hogy Ventress is Ahsokával van, azt nem tudhatta, hogy előbbi pontosan ismeri a raktár helyét. Csak pár emelettel kellett feljebb menniük, míg a Templom nyilván eléggé kiesik az alvilág eme bugyraitól.

Így van, szerintem ez a valaki végig a nyomukban lehetett, mint ahogy már a kezdetektől fogva testközelből kísérhette az eseményeket.

 

Szerintem pontosan azért nem lehet más, mint Barriss, mert túl egyértelmű, és mert évadzáró. Ha ezek után kiderül, hogy mégsem ő az, az egyrészt hatalmas anti-climax lenne, másrészt hogy a fenében zárnák így le a szálat 22 percben? A nagy dobás itt nem valami eget rengető csavar lesz, hanem az, ahogy az utolsó pillanatban elkapják és sikerül/nem sikerül tisztázni Ahsokát. A holomátrix-os felvetésed pedig ott hibádzik, hogy mindig, amikor egy ilyennek a használója hozzáért valamihez vagy valakihez, vagy őt megérintette valaki, olyankor volt egy pillanatnyi meghibásodás a mátrixban. És ez a csaj legalább háromszor érintkezett Ahsokával: egyszer Ahsoka rúgta meg őt, egyszer ő rúgta hasba, egyszer pedig csakúgy a falhoz vágta Ahsokát. És egyszer sem volt hiba.

No igen, de azok a pixeledések csak azért kellettek, mert a történet megkívánta (mondjuk szerintem nem kívánta meg, de mindegy). Most, hogy nem kell, így az is elmarad. Á a francba...jöhetne most az évadzáró. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt az sw macska és később vele az árnyjáték!

Sok mindent behoztak ezzel az alsóbb szinttel. Az SW macska tényleg aranyos. :) Hogy játszott már az étellel? :lol:

 

Érdekes deja vu érzés fogott el a twi'lek kisgyerek és az anyukája esetében, gondolom mindenki tudja miről beszélek :)

Ó igen. Milyen rég is volt. :) Egyébként ez egy nagyon aranyos jelenet. :D

 

Amikor a Tanács megbízta Plot a kutatással, nem tudom hogy vagytok vele, de amikor Anakin szerepe a keresésben szóba került, és ki akarták hagyni, érezni lehetett, hogy Anakin és a Tanács között pattanásig feszült a helyzet, mondhatni érezni lehetett a levegőben. Obi hála az égnek megmentette a helyzetet, jó hogy egykori tanítványa mellé állt.

Bizony ám! Yoda és Obi is betolta volna Anakint az ügybe, csupán Windu volt aki ellenvetéssel élt. És pont ez hiányzik az EPIII -ból! Obi és Yoda. Csak Windu marad a templomban... Gyönyörű alap ez megint a filmeknek.

 

Anakin arca nem semmi volt, amikor meglátta Ventresst.

Szerintem tudta, hogy él (Obi nyilván elmesélte neki). Itt inkább amiatt döbbenhetett meg, hogy Ahsokával együtt látta.

 

A párbaj. A sorozat egyik legjobbja szerintem, Ahsoka egy ideig állta a sarat, de nagyon reménytelen helyzetbe került, és hát nem is volt felkészülve (ennek ellenére azt mondom "Impressive. Most impressive.") Amiken keresztül ment, nem csoda, hogy egy idő után alulmaradt,- újabb deja vu az arcába fújó gőz formájában -,

Na és kinek fújt a gőz az arcába (szemébe) korábban? ;)

 

amikor Wolffe - aki egyébként sem egy tétovázós klón- belép, már az is gondosan megtervezettnek tűnt. Mondjuk meg lehet bocsátani a parancsnok gyors lecsapását, egyszer már eljátszotta a türelmét.

A szép szó nem hatott, pedig a végsőkig kivártak, hogy ne lőjenek. Betelt a pohár. :)

 

Az utolsó jelenet nagyon sok dolgot sugall, durva dolgok fognak történni a következő részben, ami az általam eddig legjobban várt évadzáró. A legjobban Windu mester kérdése csigázott fel "By Ahsoka, or against her?". Tehát Mace látja, hogy az éremnek két oldala van, és a történtek ellenére még lehet ártatlan a lány, ami reménykedésre ad okot. Az világos, hogy a megoldás kulcsa Ventress lesz, ő tudja amit tudni kell.

Miért is Ventress a megoldás? Szerintem nem tud semmit. Egy kiváló fejvadász, aki a zsákmányra hajtott és elfogta.

 

Már bocs, de akkor a Jedi Rendnek kellene fejpénz tűznie ki valakire? Egy bűnöző elfogása elsősorban nem a jedik feladata, most is csak azért folytak bele jobban, mivel a saját házuk táján áll a bál.

Azt meg korábban írtad, hogy a "robbanást is rákente". Még szép hogy rákente, hisz egy külső szemlélőnek(!) minden arra utal, hogy Ahsoka áll az egész mögött, kezdve azzal, hogy a robbantó személyesen őt kérte, mint egyetlen akiben megbízik, utána volt köztük egy olyan beszélgetés, amit valami szabotázs kapcsán nem hallott senki rajtuk kívül, majd a koronatanú erő-fojtogatás áldozatává válik. A szökés körülményeiről nem is beszélve.

De ő kézzel fogható bizonyítékokról beszél arról, hogy Ahsoka vágta le a klónokat. Ez hazugság mert nem ő vágta le őket, és nem ő alkalmazott elmetrükköt rajtuk.

 

Csak arra tudok gondolni, amiről korábban elmélkedtem. Ahsokával moralizálnak néhány sort a Brain Invadersben, ahol Barriss idézi fel Mace Windu szavait, miszerint a Jedik a béke őrei, nem katonák. Hogy ha a történtek fényében visszatekintünk erre a beszélgetésre, feltételezhetjük, hogy Barriss ezeket a nézeteket vallja és talán úgy véli, az Anakinhoz hasonló Jedik megfertőzik a Jedi Rendet. Lehet, hogy Barriss eltökélten hisz a régi módi Jedi elvekben és csak azt látja, ahogy a Rend sorra szegi meg azt, amire felesküdött. És nem csak egy-két tagja, hanem kollektíven, olykor a Jedi Tanács maga is olyan eszközökhöz nyúl, ami nem helyes. Pong Krell, köztiszteletben álló Jedi Mester klónok százait, ha nem ezreit mészárolta le kedvtelésből. Anakin pedig, a Kiválasztott rendszeresen megszegi a szabályokat, a Rend pedig ez ellen nem tesz semmit. Ahsoka is egyre inkább olyanná válik, mint a mestere, a Young Jedi Adventure-ben pedig ezeket a magvakat az ifjakban is elülteti. Azok a gyerekek a háborúban nőnek fel és már az első komoly küldetésükön megszegik az utasításokat. Persze ezzel önmagában Barriss nem érne el semmit, de ha azt nézzük, a merénylet tüntetéseket szült a Jedi Templom előtt. Egy jel, egy burkolt üzenet a Jedi Rendnek arra, hogy térjenek már végre észhez.

De egy hithű, és ráadásul a régi békés Jedi elvekben hívő lovag terrorral és mások bemártásával áll ki ezekért az elvekért? Ez nonszensz. vizet prédikál és bort iszik. Aki itt machinál az majdnem olyan játékos mint a sith -ek. Az ilyen mézes-mázas elvekben hívő Jedi sose lenne ennyire erőszak orientált. Ez ellenkezne mindennel amiben hisz.

 

Először az is megfordul bennem, hogy mi van, ha félig az irigység hajtja. Hogy keményen dolgozik és még mindig nem ütötték lovaggá, bezzeg Anakint úgy ütötték lovaggá, hogy el sem végezte a próbákat és máris kapott egy tanítványt, aki lám csak talán az egyik legfiatalabb, aki Padawan lehetett. De aztán rájöttem, hogy ennek az irigységnek akkor lenne értelme, ha Ahsokát lovaggá ütötték volna, Barrisst pedig nem.

Nem hinném, hogy ilyen kicsinyes indok miatt forgatta volna fel a Jedi rendet. :)

 

4. szint:

Ha már tovább fűzi a fonalat, akkor miért is kell "személyesen" felvenni a kapcsolatot Ahsokával? Eddig félre tudta vezetni közvetett módon is, erre most közvetlenül próbálkozik. Simán észrevehette bki, hogy kapcsolatban van a szökevénnyel, ami bukta. Illetve mégis mit gondolt, ha Ahsokától megkérdezik mégis mit keresett ott a raktárban, akkor nem fogja elmondani, hogy kitől kapta a fülest? Már a "telefonon" is 2x megkérdezte honnan vannak Barriss infoi, már neki is gyanús. Gyakorlatilag eddig senkiben még csak fel sem merült Barriss bűnössége, most meg 99%-os eséllyel belekeveri magát az ügybe.

Ez csak egy dologra mutathat. Nem, Barriss volt. :)

 

5. szint:

Miért tetézi az eddigi ostobaságokat azzal, hogy személyesen elmegy a raktárba? Újfent egy rakat felesleges rizikó. Tudta, hogy Ahsoka odamegy. Elég lett volna odacsődíteni a klónokat és kész a buli. Erre lett volna több lehetősége is. Simán jelezhette volna a jediknek, hogy Ahsoka kereste őt segítségért. Ezzel pozitív fényben tüntethette volna fel magát, noha önként szerepet vállalt volna az ügyben. De akár távolról is robbanthatott volna a raktárban, így újabb bűnt elkövetve, de továbbra is teljesen kimaradva a nyomozásból és rivaldafényből

Ha nem Barriss volt akkor tök mindegy mit gondolnak egy másik Jediről. :) Lehet, hogy addig őt is kinyírja, ami valljuk be elég sanszos (már ha tényleg nem ő volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és kinek fújt a gőz az arcába (szemébe) korábban? ;)

Luminarának (nem felejtettem el), de Ahsoka is ott volt a párbajban, ami miatt beugrott, hogy ez már volt valahol.

Ventressre csak mint esetleges megoldásra gondoltam, talán lehet szerepe a végkifejletben, vagy legalábbis én szívesen megnézném :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luminarának (nem felejtettem el), de Ahsoka is ott volt a párbajban, ami miatt beugrott, hogy ez már volt valahol.

Ventressre csak mint esetleges megoldásra gondoltam, talán lehet szerepe a végkifejletben, vagy legalábbis én szívesen megnézném :)

A bemártáshoz semmi köze, persze ettől független még felbukkanhat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody!

Winduról korábban írtam egy kis szösszenetet. Az vele a legnagyobb baj, hogy abszolút nem képes kalkulálni a lelki tényezőkkel. Szinte mindig tökéletesen racionálisan átlátja a dolgokat és jó ötletei vannak, csak hát az élőlények nem így működnek. Ez az, amit Yoda, Obi-Wan és a többiek be tudnak látni, figyelembe tudják venni. Itt is ez a különbség ütközött ki.

Úgy látom Tarkint nagyon nem bírod elviselni. :) Én sem igazán, de most szerintem alaptalanul ekézed. Láttuk már korábban és fogjuk később is a 4. részben, hogy Tarkin olyan egyszerű, mint egy faék. Az ő szemszögéből minden úgy látszik, hogy Ahsoka a tettes. Minden erre utal, ő meg nem az a típus, aki elkezd kombinálni. Ráadásul tudat alatt a jediellenessége is kielégítésre kerül így. Az végképp nem jut eszébe, hogy másik jedi is tehette. Szóval nincs itt szó hazudozásról, csupán tájékozatlanságról. Feltéve persze, hogy nincs benne a buliban.

Barriss tekintetében tökéletesen egyetértünk.

 

Amúgy nekem is kegyetlenül bejönnek ezek a visszautalások korábbi epizódokra. Sokszoros extra töltettel tudja feldobni az adott jeleneteket. Ez pedig annyira SW-os. Még a legegyszerűbb, leghétköznapibb jelenetekbe is bele van csempészve vmi kis utalás, különlegesség, amitől elkapja az embert a feeling.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó te Istenem :o

 

Mi volt ez? :o Mi? :o Ne mááááár :o Annyit kapkodtam az állam után.... Valami hihetetlenül jó rész volt, az évadból - merem mondani - a kedvencem, a kedvenc történetszálam. Már rég nem álmodtam semmit, erre ma sikerült erről a részről....ugyan ezek történtek benne, csak ott Anakin nem hitt, nem tudott hinni Ahsokának....elég borzasztó volt... :|

Visszatérve a részre:

Ahogy már írtam, szerintem nagyon jó rész volt, izgalmakban most sem volt hiány. Nem tudom elhinni, hogy Barris ilyeneket tegyen.... nem ... de a végén tuti ő lesz ...

 

Nagyon, nagyon, nagyon várom a jövőheti epizódot, most végre minden(!) kiderül és minden tisztázódik....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enyhén szólva is magas elvárásaim ellenére remek rész volt, szépen építette tovább a két előzményében kibontakozni kezdő sztorit. Bár a The Jedi Who Knew Too Much-t nem sikerült felülmúlnia, mindenképpen igényes, hangulatos, érdekes és szórakoztató részre sikerült. :clap:

 

Várható volt, hogy a finálénál korábban nem lövik le a tettes kilétét, de immár annyira egyértelművé tették az utalásokat, hogy igen olcsó, felesleges és erőltetett húzás lenne, ha Barriss helyett előrántanának valaki mást. A következő 22 perc sokkal inkább elég arra, hogy Anakin (teszem azt, Ventress-szel karöltve) kiderítse, ki húzta csőbe Ahsokát, mint arra, hogy hihetően behozzanak a képbe valami teljsen újat. Emlékszem, anno Krell esetében is mennyit filóztunk, hogy miért teszi, amit tesz, végül győzött a legkézenfekvőbb megoldás. Luminara ötlete enyhén szólva sem tetszik... az egykori mester-tanítvány párosból mindenképp Barriss az, akiről könnyebb elképzelni, hogy Rendje ellen fordul, elég, ha visszagondolunk a 2. geonosisi csata eseményeire. Barriss már akkor kihangsúlyozta, hogy mi az álláspontja a Jedik háborúban való szerepét illetően, míg Luminara sokkal megrögzöttebb, a Jedik dogmáit vaskalaposabban követő nő, akitől aztán végképp karakteridegen, és mint írtam, a készítők részéről erőltetett lenne egy efféle húzás. Persze, jó olvasni ezt a rengeteg agyalást, ez mindenképp egy hatalmas előnye a sztoriszálnak, amit eddig nagyon kevés, ha nem egy ív sem volt képes ilyen szinten kiváltani. Én is sokat agyaltam, de igen nehéz összeszedni a gondolataimat, mert a The Wrong Jedi-ig semmiben nem lehetünk 100%-ig biztosak. Ennek ellenére, jelenleg minden Barriss bűnösségére utal, legalábbis nekünk, nézők számára. Én mindenképp efelé hajlok... Ahsoka nyilván a legjobb barátnőjét látja benne, elég arra gondolni, szegény milyen naivan belesétált a csapdába (valószínűleg szubjektivitásának köszönhetően) továbbá hitte azt, hogy Ventress meggondolta magát, és mégis fejpénzhez akar jutni személye által. Ha képes lett volna objektíven szemlélni a körülményeket (természetesen nem hibáztatom, hogy nem volt képes), talán gyanút fogott volna arra, hogy Barriss körül nagyon zavarosak az események, amik egyértelműen gyanúba hozhatják.

 

Vegyük sorjában, mi történhetett, ha feltételezzük, hogy a miriali Jedi áll az események mögött... az indíték homályos, de ha van alapja Letta szavainak, Barriss a Jedik önmagukból való kifordulását elégelte meg, és nyilvánította ki véleményét azzal, hogy támadást intézett sajátjai ellen. Hogy mennyire logikus, vagy nem logikus erőszakkal tiltakozni az erőszak ellen, abba a következő rész végéig nem érdemes belemenni (ahol remélhetőleg minderre fény derül), de egy elvei mellett elvakultan hívő személy könnyen tehet irracionális tetteket. Arctalanságot magára öltve, névtelenül könnyedén hozzájuthatott a nanodroidokhoz, gyakorlatilag akárhol, majd Lettával elintéztethette a robbantást az elmetrükk vagy megfélemlítés eszközeinek akármelyikével. De Anakinon kívül Barriss volt az egyetlen Jedi, aki fültanúja volt a Templom folyosóján lefolytatott beszélgetéskor annak, hogy Ahsoka igen nyíltan hangot adott nemtetszésének, miszerint Letta egy katonai létesítmény fogja lesz, ezáltal kicsúszik a Jedik ítélethozatalának jogosultsága alól, akik így képtelenek megfelelő büntetésben részesíteni. Ezt egyértelműen kihasználhatta a miriali, kapva az alkalmon... hogy ezzel azt a lányt veri át undorító módon, aki maximálisan megbízik benne, az indokolja az esetleges lelkiismeret furdalását, amit én sokáig a Tutso Mara halála miatti szomorúságnak tartottam (persze a kettő együtt is lehetséges). Nem véletlenül kérdezte a togruta lányt, hogy helyes-e elzárkózni az érzelmei elől. Mert el akart zárkózni, megszabadulva a nyomástól, hogy Ahsokát készül elárulni. Barriss volt az is, aki egy meg nem indokolt "nyom" miatt odaküldte Ahsokát a fegyverraktárhoz, ahol tovább erősítette a padawan lány ellen irányuló egyébként sem gyenge gyanút.

 

De érdemes megnézni a fizikai jeleket is... a "rejtélyes idegen" elég egyértelműen nőnek tűnik, ráadásul Barriss paraméterei tökéletesen illenek rá. A harci képzettségének feljettségét nem venném alapul... egyrészt, Barriss már megkaphatta a Lovag címet, ami indokolhatja képességeit. Másrészt, mint az sok esetben kiderült, megesik, hogy a körülményekhez igazítják, hogy adott karakterek milyen formában vannak. Harmadrészt, nem kéne megfeledkezni arról sem, hogy Ahsoka keresztülment egy s máson, kezdve a börtönből való szökésétől a menekülésen át az Alsóváros viszontagságaiig. Mindezek fizikailag bőven leterhelhették annyira, hogy a látott végeredmény szülessen. De alapul vehetjük a lelki összhang hiányát is, ami kihathat a fizikai teljesítményre... valaki (valószínűleg egy Jedi) be akarja mártani, míg a Rend, ahol 13 évig élt gyakorlatilag nemigen hisz neki, leszámítva mesterét és Plo-t, ami felérhet egy késszúrással a szívébe. Önmaga tisztázására minimális, ha nem zéró esélye van önerőből. Ezek fényében már az figyelemre méltó, hogy mindaddig helytállt, amíg Barriss (vagy a "rejtélyes idegen", ha így jobb) ki nem ütötte. Azt sem gondolom véletlennek, hogy az illető maszkkal leplezi személyazonosságát... mi ez, ha nem egyértelmű utalás arra, hogy Ahsoka ismeri őt (és mi is)? Ennél fogva, ki is zárhatjuk az ismeretlen, no name Jedi vagy a Palpatine Sötét Jedije opciókat, nem ütne akkorát. Inkább tartom a nézők elbizonytalanításának eszközének a maszkot, mint annak, hogy Ahsoka elől titkolja kilétét. Mert mi van, ha megtudja a lány, hogy Barriss árulta el? Ki hinne a szavának azt követően, hogy "megölt" pár klónt, és az ellene irányuló gyanút erősítve elmenekült, majd rátaláltak azon nano-droidok társaságában, amikkel robbanást intéztek a Templomban? Persze érthető, hogy Barriss titkokban akarja tartani kilétét, de akkor sem gondolom, hogy kevésbé lenne nyert ügye, ha Ahsoka tudná, hogy ő tette...

 

Remélem, arra azért fény derül Ahsoka számára is, hogy Ventress jelen esetben ártatlan - aminek nem mellesleg nagyon örülök. Sikerült tovább építeni az ő karakterét is, ráadásul hihető módon, hiszen megvillantotta régi önmagát azzal, hogy kész lett volna pénzért feladni Ahsokát. Így nem válik hihetetlenné az, hogy szinte "azonnal" összefogott a padawannal... még ha kissé naiv is volt, amikor azt hitte, valóban amnesztiát kap a Köztársaságtól a háborús bűnei fényében. Érdekes dolog az is, hogy egy Jedi ilyen könnyedén képes leplezni jelenlétét az Erőben... nem véletlen, hogy Ahsoka nem érezte sem a cellában, sem akkor, amikor közelharcot vívtak. Újabb pont amellett, hogy nem egy ismeretlen illetőről van szó. Ez a jelenet különben nagyon jó lett, talán az egyik legprofibban összerakott akció. Persze rossz volt látni a végkimenetelt, ami alapján Ahsoka még mélyebbre került, de nincs marcipánból, kemény csaj, így biztos vagyok benne, hogy ebből is kilábal majd, ami tovább fejleszti jellemét. Nyilván nagy érvágás lesz számára, ha megtudja, hogy azon személyek közül árulta el valaki, akikben maximálisan megbízott, de előnyére is válhat számára emberismeret terén, továbbá jóval óvatosabb, és gyanakvóbb lesz, mint a Sabotage-ban, ami akár egy fontos erényévé is vállhat. Idővel megtanulja, kiben bízhat és kiben nem. Nekem nagyon tetszik, hogy ilyen tisztalelkű, jószándékú, és kissé naiv személy, de sajnos ez utóbbi tulajdonság szemmel láthatóan könnyen válhat olyan hátránnyá, ami életveszélybe sodorja. Ezen a téren pedig vagy így vagy úgy, de fejlődni fog. "Mondjanak bármit, még mindig Jedi vagyok." - ez nagyon tetszett, a történtek ellenére kitart elvei mellett, és nem adja fel.

 

Jó, hogy fény derült rá (legalábbis tisztább képet kaptunk), mi történt a cellában. Az elmetrükk logikus feltételezés volt, így Foxot ki is húzhatjuk a gyanúsítottak listájáról. Sajnos több, mint valószínű, hogy Jedi a tettes, azok közül is a már fentebb említett. Tarkin viselkedése mondhatni a papírforma szerint zajlott, ugyanakkor nem váltott ki belőlem nagyobb ellenszenvet, mint máskor... az ő szemszögéből egyértelmű, hogy Ahsoka a tettes, Jedi-gyűlölete pedig nem segít abban, hogy ennek ellenkezőjéről akár megpróbáljon meggyőződni. Bár az érdekelne, mitől olyan egyértelmű a katonaság számára, hogy Ahsoka hajtotta végre az elmetrükköket (mint ahogy nem tette), nem egy másik Jedi? Az szabályosan meglepett, hogy Tarkin gyakorlatilag leugatta a Jediket, holott azért parányi közük nekik is van az eseményekhez, és némileg jobban ismerik az Erőt (elmetrükk), mint pár kívülálló.

 

A Tanácstermi jelenet érdekes volt, Mace-től megszokhattuk, hogy ilyen tárgyilagos viselkedést tanusít, a Skywalkerrel való ellentéte és bizalmatlansága pedig szintén benne van a karakterében. Mégsem hibáztatnám túlzottan... több, mint 50 éve alatt megélhetett egyet s mást, ki tudja, hány hozzá közel álló személyben kellett csalódnia. Így nem lehet elképzelhetetlen számára, hogy egy lány (aki a heves természetű és sokszor szabályokkal szembe menő Skywalker tanítványa) esetleg elárulja a Rendet. Persze Anakin és Plo viselkedése jóval szimpatikusabb, de ők akármit állítanak, érzelmileg kötődnek a lányhoz, így a megítélésük kevésbé lehet objektív, mint azé az emberé, aki úgy tekint Ahsokára, mint "egy padawanra a sok közül". Tetszett, hogy Obi-Wan kiállt Anakin mellett, ami érdekes adalék az Ep3-hoz. A végén, ahogy Anakin megérintette az eszméletlen Ahsokát, az nagyon beszédes, és érzelemgazdag momentum volt. Skywalkert sokkal szimpatikusabbá tette számomra a TCW, mint a 6 mozifilm együttvéve. Ami szerintem nem kis szó...

 

A Coruscant alsóbb szintjeire való merülés nagyon hangulatos lett, ahogy önmagában az egész helyszín, mely még tovább színezte a Lethal Trackdownban látott összképet. A hangulat és az SW-feeling áthatotta ezeket a jeleneteket is, miközben ismét bepillantást nyerhettünk a hétköznapibb, a Galaxis nagyobb volumenű eseményeitől távol élő lények életébe. Külön bejött a képi világgal való játék... az előző részben sötétség borult Coruscantra (és Ahsoka sorsára), majd az eső is esni kezdett (tovább romlott a lány helyzete), végül, ebben a részben már kegyetlenül tombol a vihar, villámok ostromolják az eget (Ahsoka helyzete még kilátástalanabbá válik). Mindig is tetszettek az ilyen metaforák. :clap: A zene ismét bejövős, a különféle módon átalakított Ahsoka-témák remek hangulatalapozók. Remélem, érkezik majd OST a sorozathoz.

 

Összefoglalva, kiváló rész volt, nekem nagyon tetszik a szál az eddigiek alapján. Remélem, az utolsó részben ezekhez méltó módon fognak tetőzni az események... a lehetőség adott. Írnom se kell, de várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben néztem a részt, nekem sokkal többnek tűnt, mint 20 perc, annyi minden történt benne. :) Coruscant alvilága... mesés látvány volt, a megannyi faj, épület láttán csak az államat keresgéltem. hatalmasat fejlődött a látvány az első évad óta. Mindig is érdekelt, hogy a siklókon kívül még mivel lehet közlekedni... a coruscanti metró legalább annyira szakadt volt, mint a new york-i. :D A rendőrök, akikről először azt hittem, hogy droidok, nagyon jól néztek ki.

 

Ahsoka egyre mélyebbre kerül a gödörben. Örülök, hogy Ventress karaktere hű maradt a korábbi fejleményekhez és nem ő tervelte ki az egészet. Remekül együttműködtek ketten. Viszont most már egyértelműnek tűnik, hogy Barriss áll a merénylet és Ahsoka besározása mögött. Csak tudnám, miért? Nagyon jól harcolt a Ventress maszkja mögé bújt támadó, talán jobban is, mint ahogy Barriss szokott. Egyelőre nem tudom elképzelni, mi motiválhatta a lányt, hogy ily drasztikus lépésekhez folyamodjon. :)

 

Szerintem ez a három rész eddig magasan veri a Maul-szálat az 5. évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Oké, hivatalos: Barriss a tettes. Filoni-nak volt "képe" megjegyezni az epizód kommentárban, hogy "Gondolom, már sokan tudjátok, hogy kiáll a dolgok hátterében, és akiknek tetszik azok elfogadták, akiknek pedig nem, nos előttetek egy nehéz szombat áll." :D

 

Azért ezt nem ártott volna nem lelőni itt...

Én pl. egyáltalán nem szoktam nézni a kommentárokat, mivel sz*r vagyok angolból.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hivatalos: ...

 

Most nem értelek Werebazs..Lehet, hogy fáradok, de ez most komoly, vagy mi? Ha az, akkor akár hivatalos akár nem; Spoilerben a helye!

Nyugtass meg, hogy nem cseszted el a hetemet és a találgatási vágyamat!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Oké, hivatalos: Barriss a tettes. Filoni-nak volt "képe" megjegyezni az epizód kommentárban, hogy "Gondolom, már sokan tudjátok, hogy kiáll a dolgok hátterében, és akiknek tetszik azok elfogadták, akiknek pedig nem, nos előttetek egy nehéz szombat áll." :D

 

 

KÉSŐ BARÁTOCSKÁM!

1300 HSZ ÉS KÉT ÉV UTÁN SOKKAL TÖBBET VÁRTAM TŐLED, MINT HOGY ELLÖVÖD A FŐSPOILERT AZ UTOLSÓ RÉSZBŐL AZ AZT MEGELŐZŐ TOPIKJÁBAN!

iGYEKSZEM NYOMDAFESTÉKET TŰRŐ MARADNI, DE REMÉLEM TUDOD MIT JELENT A CSUPA NAGY BETŰ!

IGEN, ORDÍTOK VELED! NAGYON CSÚNYA VOLT!

2 HETE AGYALOK EZEN ÉS AKARTAM MÉG EGY HETET. KÖSZ! :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért erre már lehetett számítani...

 

 

Az egy dolog, de nehogy már egy ilyen trollkodás pártját fogjad. Ne kelljen megmagyaráznom, hogy tudtam, ami tudható de így nincs miért bejönnöm ebbe a topicba egy hétig.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hát nem volt Werebazs élete ötlete ezt nyersen betolni ide.

 

De igazából engem jobban zavar Filoni hozzáállása. Mégis mi ez, hogy ilyenkor ilyen szinten lelövi a poént??? Mert bele lehet szőni az utalásokat a sztoriba, lehet sugallni a megoldást, az nem olyan nagy baj. De azért az, hogy a részbeli történésektől függetlenül ezt csak így az arcunkba tolja... Ennek a szálnak Ahsoka sorsa mellett pont az volt a lényege, hogy agyaljunk, ki tehette ezen szörnyűségek sorozatát.

Ez kb. olyan, mintha Qui-Gon a Coruscanton elmondta volna Obi-Wannak, hogy Maul le fogja szúrni és neki kell majd kitanítani a Anakint, ill. hogy ha esetleg leesne egy aknába és van rajta egy pöcök, akkor kapaszkodjon bele, majd ha netán nem lenne keze ügyébe a saját kardja, akkor az Erő segítségével ugrás közben rántsa magához az övét és azzal vágja ketté Mault. Aztán csendben megjegyezné, hogy persze ez sem lesz elég a sithnek, mert majd még vissza fog térni később és megöli Obi titkos szerelmét.

 

Én még mindig bízom a csodában, de lassan már tarkini suttyóság az, amit Filoni csinált...

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.