Ugrás a kommentre

5x19 - To Catch a Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem hangzott el konkrétan, nem kell kétségbe esni :D

 

Nos Werebazs részéről "konkrétan elhangzott", a videóról nem tudok nyilatkozni.

De pb-vel értek egyet s Werebazsnak is megírtam válaszul-merthogy privátban elnézést kért-, hogy Filoni is bek@phatja, hogy az sw melegágyában nem törődik a spoilerekkel és kauboj' kalapban vigyorogva b@ssza el más ötletelését. Egy hét kellemes agyalásnak lőttek.. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyük sorjában, mi történhetett, ha feltételezzük, hogy a miriali Jedi áll az események mögött... az indíték homályos, de ha van alapja Letta szavainak, Barriss a Jedik önmagukból való kifordulását elégelte meg, és nyilvánította ki véleményét azzal, hogy támadást intézett sajátjai ellen. Hogy mennyire logikus, vagy nem logikus erőszakkal tiltakozni az erőszak ellen, abba a következő rész végéig nem érdemes belemenni (ahol remélhetőleg minderre fény derül), de egy elvei mellett elvakultan hívő személy könnyen tehet irracionális tetteket. Arctalanságot magára öltve, névtelenül könnyedén hozzájuthatott a nanodroidokhoz, gyakorlatilag akárhol, majd Lettával elintéztethette a robbantást az elmetrükk vagy megfélemlítés eszközeinek akármelyikével. De Anakinon kívül Barriss volt az egyetlen Jedi, aki fültanúja volt a Templom folyosóján lefolytatott beszélgetéskor annak, hogy Ahsoka igen nyíltan hangot adott nemtetszésének, miszerint Letta egy katonai létesítmény fogja lesz, ezáltal kicsúszik a Jedik ítélethozatalának jogosultsága alól, akik így képtelenek megfelelő büntetésben részesíteni. Ezt egyértelműen kihasználhatta a miriali, kapva az alkalmon... hogy ezzel azt a lányt veri át undorító módon, aki maximálisan megbízik benne, az indokolja az esetleges lelkiismeret furdalását, amit én sokáig a Tutso Mara halála miatti szomorúságnak tartottam (persze a kettő együtt is lehetséges). Nem véletlenül kérdezte a togruta lányt, hogy helyes-e elzárkózni az érzelmei elől. Mert el akart zárkózni, megszabadulva a nyomástól, hogy Ahsokát készül elárulni. Barriss volt az is, aki egy meg nem indokolt "nyom" miatt odaküldte Ahsokát a fegyverraktárhoz, ahol tovább erősítette a padawan lány ellen irányuló egyébként sem gyenge gyanút.

 

De érdemes megnézni a fizikai jeleket is... a "rejtélyes idegen" elég egyértelműen nőnek tűnik, ráadásul Barriss paraméterei tökéletesen illenek rá. A harci képzettségének feljettségét nem venném alapul... egyrészt, Barriss már megkaphatta a Lovag címet, ami indokolhatja képességeit. Másrészt, mint az sok esetben kiderült, megesik, hogy a körülményekhez igazítják, hogy adott karakterek milyen formában vannak. Harmadrészt, nem kéne megfeledkezni arról sem, hogy Ahsoka keresztülment egy s máson, kezdve a börtönből való szökésétől a menekülésen át az Alsóváros viszontagságaiig. Mindezek fizikailag bőven leterhelhették annyira, hogy a látott végeredmény szülessen. De alapul vehetjük a lelki összhang hiányát is, ami kihathat a fizikai teljesítményre... valaki (valószínűleg egy Jedi) be akarja mártani, míg a Rend, ahol 13 évig élt gyakorlatilag nemigen hisz neki, leszámítva mesterét és Plo-t, ami felérhet egy késszúrással a szívébe. Önmaga tisztázására minimális, ha nem zéró esélye van önerőből. Ezek fényében már az figyelemre méltó, hogy mindaddig helytállt, amíg Barriss (vagy a "rejtélyes idegen", ha így jobb) ki nem ütötte. Azt sem gondolom véletlennek, hogy az illető maszkkal leplezi személyazonosságát... mi ez, ha nem egyértelmű utalás arra, hogy Ahsoka ismeri őt (és mi is)? Ennél fogva, ki is zárhatjuk az ismeretlen, no name Jedi vagy a Palpatine Sötét Jedije opciókat, nem ütne akkorát. Inkább tartom a nézők elbizonytalanításának eszközének a maszkot, mint annak, hogy Ahsoka elől titkolja kilétét. Mert mi van, ha megtudja a lány, hogy Barriss árulta el? Ki hinne a szavának azt követően, hogy "megölt" pár klónt, és az ellene irányuló gyanút erősítve elmenekült, majd rátaláltak azon nano-droidok társaságában, amikkel robbanást intéztek a Templomban? Persze érthető, hogy Barriss titkokban akarja tartani kilétét, de akkor sem gondolom, hogy kevésbé lenne nyert ügye, ha Ahsoka tudná, hogy ő tette...

 

Ezt nagyon szépen levezetted. Gyakorlatilag nincs kétely efelől már bennem se. Persze még próbáltam más belelátni korábban, mint ahogy írtam is, de szerintem ez marad a felállás. Innentől a különféle reakciók lesznek az érdekesek. Arra, hogy ez mit jelent a Jedi rendre nézve majd a jövőhéten térek ki.

 

Nyilván nagy érvágás lesz számára, ha megtudja, hogy azon személyek közül árulta el valaki, akikben maximálisan megbízott, de előnyére is válhat számára emberismeret terén, továbbá jóval óvatosabb, és gyanakvóbb lesz, mint a Sabotage-ban, ami akár egy fontos erényévé is vállhat. Idővel megtanulja, kiben bízhat és kiben nem. Nekem nagyon tetszik, hogy ilyen tisztalelkű, jószándékú, és kissé naiv személy, de sajnos ez utóbbi tulajdonság szemmel láthatóan könnyen válhat olyan hátránnyá, ami életveszélybe sodorja. Ezen a téren pedig vagy így vagy úgy, de fejlődni fog. "Mondjanak bármit, még mindig Jedi vagyok." - ez nagyon tetszett, a történtek ellenére kitart elvei mellett, és nem adja fel.

 

De ki is ábrándulhat a Rendből. Ki tudja mi lesz vele? Hogy fogja viselni ezt az egészet? Jelenthet ez egy szakadást is nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos Werebazs részéről "konkrétan elhangzott", a videóról nem tudok nyilatkozni.

Megnéztem a videót, nem mondta meg ki a tettes. Amúgy sísapkában volt. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra leszek kíváncsi, hogy ezek után a korábban felvetett kérdéseimre mit válaszol majd az új rész, ha egyáltalán foglalkozik vele. Gyanítom egyébként, hogy nem, hisz elég sűrű lesz megint az epizód és aligha marad idő ilyen "apró finomságokra".

 

A 4-esre én magam annyit tudok mondani, hogy Barriss úgy gondolta Ahsoka nem ugrana rá egy újabb (közvetett) csalira, benne viszont megbízik. Azt, hogy megbízik benne, eddig még nem használta ki, itt az ideje. Így jobban belekeverheti a bajba, ami után már annyira hiteltelen lesz a togruta, hogy hiába mártaná be (Barrisst).

Az 5.-en viszont sokat kell még filóznom, mert arra egyelőre nincs épkézláb ötletem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ki is ábrándulhat a Rendből. Ki tudja mi lesz vele? Hogy fogja viselni ezt az egészet? Jelenthet ez egy szakadást is nála.

Most látok először reális esélyt rá, hogy esetleg kiábrándul a Rendből azok bizalmatlansága és tehetetlensége miatt. De ehhez szerintem még kevés az, ami jelenleg történik vele. Esetleg a 6. évad során tovább viszik ezt a vonalat. Azt ígérték, az 5. évad után tisztább képet kapunk, de gyakorlatilag még mindig bármi megtörténhet... Nem lehet felemelő érzés a helyzete, de a történtek után, remélhetőleg éretten, megértően kezeli a dolgot, és nem fordít hátat eddigi életének, elveinek (ebben az esetben egyébként nyilvánvaló, hol kötne ki).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy hithű, és ráadásul a régi békés Jedi elvekben hívő lovag terrorral és mások bemártásával áll ki ezekért az elvekért? Ez nonszensz. vizet prédikál és bort iszik. Aki itt machinál az majdnem olyan játékos mint a sith -ek. Az ilyen mézes-mázas elvekben hívő Jedi sose lenne ennyire erőszak orientált. Ez ellenkezne mindennel amiben hisz.

 

+1 ;) Sok mindent kellene megmagyarázni az évadzáróban. Remélem nem marad ki semmi és logikus válaszokat kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+1 ;) Sok mindent kellene megmagyarázni az évadzáróban. Remélem nem marad ki semmi és logikus válaszokat kapunk.

Nyilván csak olyan lehet akit ismerünk mi is, szóval már csak egy jó indok kell. Felőlem lehet bárki, csak legyen pár mondattal bemutatva a motiváció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos én vagyok lamantin, de én még mindig bízom a csodában. Hátha Filoni is csak trollkodik egy keveset. Ritkán rágnak vmit ennyire a közönség szájába, csak nem direkt magukkal csesznek ki azzal, hogy minden kétséget eloszlatnak.

Kezdem úgy érzeni, mindent vagy semmit játékot játszanak a készítők. Vagy beüt az évadzáró és magunk mögött tudhatjuk majd a TCW egyik, ha nem a leginkább epic szálát. Vagy mindent elpufogtattak előre és vhogyan véget ér a dolog. Utóbbi nagyon rossz szájízt generálna, mert annyira magasra tették a lécet, hogy egy szimplán csak jó befejezés méltatlan lenne. Itt tökéletes, elkápráztató, eget rengető végkifejlet kell.

 

Ahsoka meg ne "romoljon meg", mert akkor aztán nálam kiborul a bili. :) Ő egy olyan karakter, akinek pozitív hősként kell elbukni. Tisztán és szívbemarkolóan, hűen minden olyan hithez és elvhez, amit eddig képviselt. Ezzel kell jelképeznie mindazon borzalom előszelét, ami a 3. részben megtörténik majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván csak olyan lehet akit ismerünk mi is, szóval már csak egy jó indok kell. Felőlem lehet bárki, csak legyen pár mondattal bemutatva a motiváció.

félek, hogy indok és motiváció téren már csak a sabotage c. részre támaszkodhatunk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túl sokat vártok ettől a száltól. :) Itt nem a tettes kiléte lesz az érdekes annyira, hanem a kialakult helyzet. Mert itt bizony a Jedi rendről állítanak ki bizonyítványt, plusz a lovagok és a polgárok-hatalom kapcsolatáról. Szerintem ez a lényeg. Én még most se tértem napirendre afölött, ahogy a rész elején sunyítanak Tarkin hologramja előtt. Nincs egy t*kös lovag köztük aki felállna és az asztalra csapna? Ok, hogy minden Ahsoka ellen szól, de egy admirális akkor se pattogjon már, és főleg ne vádolja őket zendüléssel.

 

félek, hogy indok és motiváció téren már csak a sabotage c. részre támaszkodhatunk..

Ilyenekről akkor kell spekulálni, ha majd lesz konkrétum. Addig csak "félünk", aminek őszintén megmondva sok értelmét nem látom. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy tényleg annyira Ahsoka sorsa a központi, hogy túldimenzionáljuk a tettes személyét, de akkor is... :)

 

A jedik szerepvállalásával kapcsolatban én nem igazán értem miért ekézik őket ennyien. Vegyük át egy kicsit a dolgokat!

A legfontosabb az alapszituáció. Tömegek tüntetnek a háború ellen és a többség elégedetlen a Jedi Rend szerepével. Elvárnák a lehetetlent, azaz, hogy úgy kössenek békét és vessenek véget a háborúnak, hogy egyben a Köztársaság győzedelmeskedik és nem megadják magukat a szeparatistáknak. Ezt súlyosbítja, hogy a főkancellár és a Katonai Rendőrség már-már jediellenesnek mondható, korántsem látszik az az együttműködés, ami mondjuk Valorum idejében látszott.

Ehhez jön hozzá az a rendkívül problémás dolog, hogy Dooku után Krell is elárulja a jediket, ill. a Rend is megosztott a háborúval kapcsolatban. Mindez tovább rontja az alaphelyzetet.

Na és ekkor történik a merénylet. Egyszerűen kénytelenek számításba venni a jedi tettest. Egyrészt maguk miatt is óvatosabbnak kell lenniük egy esetleges újabb áruló lehetősége okán. De ami még fontosabb, ebben a kiélezett helyzetben nem tehetik meg, hogy mindenki után nyomozni kezdenek, csak épp belső nyomozás nincs.

Aztán az ügy egyetlen kulcsát elszállítják a Templomból, aki azért az Ahsokáért kiált, aki többször feltárta bosszúvágyát. Nem írom tovább, mert tudjuk mi történt, a lényeg, hogy minden bizonyíték a togruta ellen szól. Ezek után mit csinálnának a jedik? Szólaljanak fel, hogy hát biztos nem ő tette, mert bíznak benne? Tarkin is a maga vérlázító stílusában osztja őket, de mit kéne tenni? Kérjék ki maguknak az egészet? Amikor a bolond is látja (ne magunkból induljunk ki, mert mi kívülről átlátjuk az egészet), hogy Ahsoka a bűnös, akkor provokálják maguk ellen az amúgy is ellenséges közeget? Egyértelmű, hogy csak az elfogultságukat és inkompetenciájukat sugároznák ezzel, így tovább rontanák Ahsoka sorsát.

Semmi más esély nincs, minthogy a jedik rángassák ki a csávából a lányt. Ehhez be kell húzniuk fülüket-farkukat és csendben a háttérben vizsgálódni és cselekedni amíg lehet, és nem ítélkeznek mások végleg. Ha villonganak meg arcoskodnak, akkor kiprovokálják azt, hogy teljesen kizárják őket az ügyből, így ha bizonyítanák az ártatlanságot, akkor se érdekelne ez már senkit.

Azt meg ne felejtsük el, hogy közben folyik egy a galaxis sorsát döntően befolyásoló (legalábbis akkor ezt hitte mindenki) háború. Nem engedheti meg magának a Rend, hogy a jedik a Köztársaság ellenségeinek legyenek kikiáltva, mert az egyenlő a szeparatista győzelemmel és ezáltal a sithek uralmával. Megint tekintsük el Palpi tervétől, mert arról ekkor még nem tudnak semmit.

Szóval a Rend kényszerpályán van, sarokba szorítva, ez nem kérdés. Az sem, hogy részben ők is tehetnek erről, de nem hinném, hogy annyira lejáratnák magukat. Nem érzem azt, hogy szegénységi bizonyítvány lenne ez rájuk nézve. Próbálnak minél racionálisabban és célravezetőbben lavírozni a pöcegödrök közt, nem mindig nagy sikerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben sok igazság van, és én az asztalra ütést is képletesen értettem. De az, hogy egy ilyen Tarkin kirohanásra egy szót se szólnak... Meg ahogy beszól Plo mesternek is. A Tanács szava nem számít... Kicsit több belelátást kérnék az ügy folyásába, ha már Jedi az érintett. Nincs joguk tudni a bizonyítékokról? De így, hogy odatelefonálok és elmondom, hogy van bizonyíték Ahsoka ellen, ez így szerintem elég meredek és a Jediket kicsit semmibevevő eljárás. Egyébként a Rend ott bukta az egészet, amikor a hadsereg élére állt. Viszont az is igaz, hogy kényszerpályán vannak és nincsenek igazán jó megoldások. Ha a nép tényleg a háborús uszítót kezdi beléjük látni, akkor az már a vég kezdete...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nem a tettes kiléte lesz az érdekes annyira, hanem a kialakult helyzet. Mert itt bizony a Jedi rendről állítanak ki bizonyítványt, plusz a lovagok és a polgárok-hatalom kapcsolatáról. Szerintem ez a lényeg. Én még most se tértem napirendre afölött, ahogy a rész elején sunyítanak Tarkin hologramja előtt. Nincs egy t*kös lovag köztük aki felállna és az asztalra csapna? Ok, hogy minden Ahsoka ellen szól, de egy admirális akkor se pattogjon már, és főleg ne vádolja őket zendüléssel.

Én is egyre inkább így érzem, hogy ez a lényeg.

Megmondom őszintén, hogy nem örülök neki, hogy Bariss bűnössége egyre biztosabbnak tűnik (magam sem nagyon tudnék már ellene érvelni az eddig látottak alapján, noha továbbra is borzasztónak tartom, hogy egy Jedi és hogy ezen belül épp ő van a merénylet és főleg az egész cselszövés mögött), de ha a miértekre és a hogyanokra értelmes választ kapunk, akkor elfogadom a fentiekre tekintettel. Végül is mivel mással mutathatnák be a Jedi Rend további mélyrepülését a legplasztikusabban, mint egy hozzá hasonló minta Jedi pálfordulásával? Hatásos, nem mondom, de még napirendre kell térnem felette...

 

Ezzel együtt szuperjó volt az epizód. :) Ventress-t egyre jobban kedvelem, pont olyan szerencsés elegye (most már) a jónak és rossznak, hogy mindig izgalmas karakter maradhat. Most is úgy segített, hogy előtte megvillantotta azért a gonosz énjét is. :D

Ahsokát pedig nagyon sajnálom, mert hiába küzd, most már minden ellene szól. :( Kíváncsi leszek, Anakin mit tud még mellette felhozni a Tanács előtt, egyáltalán kiáll-e még érte teljes mellszélességgel (hát nagyon remélem, hogy igen, mert még egy csalódást nem szeretnék ezen a szálon belül...), és egyáltalán, ki tud-e állni mellette a Rend Tarkinnal szemben, vagy valóban már ennyire partvonalra csúsztak ki a játszmában?

 

Méltó befejezést várok, drámával, válaszokkal, sötét jövőképpel, ami Ahsoka jövőjének irányát is minimum sejteni engedi. Ha ez is meglesz, akkor nem bánom, hogy ki vált a történetíró eszközévé, hogy a Jedi Rend hanyatlásának újabb bizonyítékát nyújtsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a Rend kényszerpályán van, sarokba szorítva, ez nem kérdés. Az sem, hogy részben ők is tehetnek erről, de nem hinném, hogy annyira lejáratnák magukat. Nem érzem azt, hogy szegénységi bizonyítvány lenne ez rájuk nézve. Próbálnak minél racionálisabban és célravezetőbben lavírozni a pöcegödrök közt, nem mindig nagy sikerrel.

Nem is az a kérdés, hogy van-e mozgásterük, hanem az a szomorú, hogy valóban nincs sok. Kényszerpályán vannak, ahogy az egész háborúval kapcsolatban is így van. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is az a kérdés, hogy van-e mozgásterük, hanem az a szomorú, hogy valóban nincs sok. Kényszerpályán vannak, ahogy az egész háborúval kapcsolatban is így van.

Egyébként még így is a jobb döntéseket sikerült meghozniuk a legfontosabb kérdésekben.

Miután a klónok kihúzták egy részüket a gázból a Geonosison, elég visszás lett volna nem beszállni a harcba. Miután annak a csatának meg vége lett, elég tróger dolog lett volna nem szerepet vállalni. Na akkor mit szólt volna mindenki? A galaxist a háború zilálja, a Jedi Rend meg magasról tesz az egészre, mondván a béke őreik? Satine esetében is láttuk, hogy nem megy a semlegesség.

Azt meg ne felejtsük el, hogy a Rend a főkancellár "alá" tartozik, ilyenformán a Köztársasággal egybefonódott a sorsa. Ha nem háborúznak, akkor a Köztársaság ellen fordulnak. Nélkülük pedig a szeparatisták gond nélkül győztek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nehéz volt és egy csomó időmet elvette, de elolvsatam az összes kommentet. :D A rész hát... annyi kevés hogy "jó volt". Nem tok mit írni, osztom a véleményetek, de szerintem is barriss volt a tettes (bocsi ha az sw neveket általában elírom, mint pl. a Mault Moul-nak írom stb, de nehezemre esik megjegyezni a helyesen való írásukat). Szerintem Tarkin mindenről tud, lehet hogy az áruló jedivel szövetkezett, kitudja, hisz Tarkin feltehetően mindenről tud Sidious terveiről az EPI-től a IV.ig, mert ő még Leia állítása szerint rövid pórázon tartja Vader-t. Na mind egy mellékes, lehet hoogy Sidious ütötte le ventresst, de ez csak poén, így is megrendült az inkognítója a Mandalori kiruccanása óta. A Trailerekből (előzőleg) kinézve az jött le hogy Ventress támad rá Ahsoka-ra, és hogy visszautasította a jó odalt, és visszafordult a sötétségbe, de az nem volt benne hogy ventresst leüti az áruló és ő veszi fel a ruháját (amit amúgy nem tudom honnan szerzett----> a maszkra gondolok) bíztam benne hogy ventress átáll a jó oldalra, és ez idáig így is történik. Remélem át is fog. Bariss lehet tényleg csak azért csinálja az egészet hogy minél jobban felhívja magára Dooku figyelmét, Dookunak most nincs likvidátora, és Ventress és Opress után lehet hogy nem is akar tanítványt. De Ventress azt hiszi hogy Ahsoka ütötte le, Ahsoka azt hiszi Ventress támadt rá, a tanács egyre jobban azt hiszi, hogy Ahsoka a tettes mindenért, Anakin szeri ntem még ő se tudja mit higgyen: 1: Ventress mártotta be Ahsokat, 2: Ventress elcsábította Ahsokat a sötét oldalra, és együtt... (Anakin nem biztos hogy tudja hogy ventress kezd a jó oldalra térni, csak Obi-wan jeti a 4X22 óta, de valszeg nem mondat el Aninak.)

 

Hát szal elég bonyolult lett a helyzet, kíváncsi leszek a végkifejlettre.

Szerkesztve: - Klónok Háborúja
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin szeri ntem még ő se tudja mit higgyen: 1: Ventress mártotta be Ahsokat, 2: Ventress elcsábította Ahsokat a sötét oldalra, és együtt...

És tényleg. Anakin a végén már emlegeti Ventress -t. Elképzelhető, hogy rá akarják majd húzni a vizes lepedőt? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tényleg. Anakin a végén már emlegeti Ventress -t. Elképzelhető, hogy rá akarják majd húzni a vizes lepedőt? :hmm:

 

Elképzelhető, hogy valamilyen módon Ventress is pórul jár, de szerintem az Ahsoka - Barriss/áruló kettősből valakinek lefőtt a kávé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Ventress szerintem nem hiszi azt, hogy Ahsoka támadta meg. Az árnyról kiderült, hogy tévedés, a támadót pedig látta, hisz még utána is fordult. Teljesen más ruhában volt, mint Ahsoka, akinek ráadásul indítéka se nagyon lehetett. Ventress azt is látta, hogy a támadója megy Ahsoka után, aztán robbanás, stb.. Tehát vmilyen szinten tud a lány ártatlanságáról, csak épp nem tud odasétálni a jedikhez leadni az infokat, ha csak el nem fogják őt is, amire épp lehet is esély.

Azt azért nem jelenteném ki, hogy Ventress átállt volna a világos oldalra. Inkább amolyan semlegességnek mondanám. Már szinte csak a saját érdekeivel törődik, azt teszi, ami több haszonnal kecsegteti. Nem rabszolgája a sötét oldalnak és az önmaga szórakoztatására nem is öldököl, rombol össze-vissza. Tehát korábbi megoldásaihoz képest egyértelmű pozitív változás, de azért összességében még nem tekinthető jónak.

 

Ahsoka ártatlanságára az eddigiek alapján sajnos nem igazán utal semmi. Az viszont árulkodó lehet, hogy a börtönből való szabadulása óta bizonyítható, hogy nem ölt meg egyetlen klónt sem, de még csak súlyosan meg se sebesített senkit. Ráadásul Ventressel együtt sem tettek kárt senkiben és semmiben. Ez azért elég furcsa, ha abból indulunk ki, hogy korábban terroristaakciót hajtott végre a Templomban, megölve ezzel több tucat lényt, köztük jediket, aztán hidegvérrel megfojtotta Lettát és lekaszabolt jó pár klónt. Erős a kontraszt, nem csak a múltbeli, de az aktuális viselkedése, ill. a neki tulajdonított tettek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ez az! Ha képes lett volna felrobbantani a hangárt, és útközben klónokat ölni, akkor miért áll le velük tárgyaló módon beszélgetni, amikor az elfogás szélén áll. Ez az a két dolog ami nem fér össze, és látszhat belőlük, hogy nem úgy viselkedik mintha valóban ő lenne az elkövető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emellett azt hiszem az ügy kulcsa az lesz, Ahsoka mennyire képes bizalmatlan lenni és elmondani mindazt, amit tud az ügyről. Ez lesz számára a nagy próba. Ha vonakodik felköpni a barátnőjét, akkor jó eséllyel elbukik.

Ugyebár Barriss gyanús kell legyen Ahsokának. Olyan infokat tud, amiket nem tudhatna, amikor pedig Ahsoka rákérdezett ezekre, akkor feltűnően kerülte a válaszadást. Ráadásul a togruta szerint egy jedit kell keresni, ez is erősíthet a gyanún.

De még ha nem is feltételezi az egyik barátnőjéről, hogy ilyeneket tenne, akkor se védheti. A kihallgatáson meg fogják kérdezni tőle mit keresett a raktárban, hogyan talált oda. Ha erre nem adja ki a forrását, akkor semmi esélye nincs.

 

Ami még mellette szólhat, hogy ha a jedik megnézik a biztonsági felvételeket, akkor eléggé feltűnő Ahsoka "fojtogatási" technikája. Lehet, hogy egy laikus számára félreérthetőek (vagy épp egyértelműek, negatív irányban) a lány gesztusai és mozdulatai, de a jedik tisztában vannak vele hogyan is kell az Erővel fojtogatni vkit. Még egy olyan erős Erőhasználó, mint Dooku vagy Anakin sem tudott csak így "kalimpálva" fojtogatni bkit is. Ez inkább arra hasonlít, mint amikor felemelnek vkit/vmit. Ha Letta mondjuk a földhöz csapódik, akkor ok, de hogy ettől megfullad...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy Barriss lett a tettes (most már elég vicces lenne, ha előugrana egy noname Jedi), ez azért elég amatőr felépítése ennek. Pont egy olyan Jedit behálózni, aki sosem jelezte, hogy ellene lenne a Köztársaságnak. Hogy ez hiteles legyen, már jó pár résszel ezelőtt el kellett volna kezdeni Barriss jellemének ilyen irányú építését. És a frászt nem lényeg, ki a tettes, hiszen ez az egész mozgatórugója. Nem lehet csak úgy valakit előkapni a zaciból.

 

A helyszínek megint pazarok voltak, ha anno a második évadban fele ilyen változatosságot, mint az elmúlt két részben, sosem unom meg Corsucantot. Vajon milyen mélységekbe nyúlik le a város? És eleve, milyen durva, hogy van egy második város a város alatt. :o

 

A Jedi Tanács elmehet a fenébe. Egyedül Obi-Wan az, aki nem állított ki magáról szegénységi bizonyítványt, amikor finoman helyre tette Windut. A kopasz csoki meg kezd meghülyülni, úgy látom. Csak elindulunk abba az irányba, amikor már megkérdőjelezi Anakin kiválasztottságát. Talán ez az Ahsoka esett lesz az első és talán egyetlen nagy lökés, hogy Windu bizalma megrendüljön. Illetve, már megrendült, hiszen azért levágta, hogy Anakin hagyta futni Ahsokát

 

Ventress, továbbra is az egyik legjobban összerakott TCW szereplő. Ahonnan indult és ahová jutott, az zseniális.

 

A fénykardpárbaj is baromi jól nézett ki, lesz itt gond a szavazással, úgy érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Tanács elmehet a fenébe. Egyedül Obi-Wan az, aki nem állított ki magáról szegénységi bizonyítványt, amikor finoman helyre tette Windut. A kopasz csoki meg kezd meghülyülni, úgy látom. Csak elindulunk abba az irányba, amikor már megkérdőjelezi Anakin kiválasztottságát. Talán ez az Ahsoka esett lesz az első és talán egyetlen nagy lökés, hogy Windu bizalma megrendüljön. Illetve, már megrendült, hiszen azért levágta, hogy Anakin hagyta futni Ahsokát

Összefoglalnád (akár csak nagy vonalakban), hogy mivel is írta le magát a Jedi Tanács és Rend? Mik voltak a szánalmas lépéseik és mit kellett volna tegyenek helyette?

Nem tudom olvastad-e a korábbi elmélkedésünket Ody-val erről a témáról? Úgy érzem ő nem volt annyira vehemens a jedik ellenében, de kíváncsi vagyok egy keményebb ellenvéleményre (ellenérvekre) is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon milyen mélységekbe nyúlik le a város? És eleve, milyen durva, hogy van egy második város a város alatt. :o

Az 1. szint lakhatatlan, a felszín az 5127. szint, és szerintem a legmegrendítőbb, hogy a lakható részeken minden egyes szinten (ami több ezret jelent) van egy-egy ilyen konkrét város, egymás alatt-felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, miért amatőr felépítésű Barriss bűnössége? Tudom, eleinte én is ágáltam ellene, de sokkal inkább azért, mert a Palpatine-os verzió jobban tetszett volna. De ha a következő részt profi módon valósítják meg, jól is elsülhet a dolog... Nem adta jelét, hogy a Köztársaság ellen lenne? Talán időközben alakult ki benne, a háború hatására, aminek mi nem voltunk szemtanúi. Gyakorlatilag alig ismerjük Barriss-t, nem tudhatjuk, mi játszódott/játszódik le benne. Mellesleg Krell is a "semmiből lett előrántva", mégis működött a renegát Jedi ámokfutása. Tudom, Barriss már aktívan szerepelt a 2. évad néhány részében (nem egy újonc Jedi), de mint írtam, alig ismerjük. Egyébként az "emberek" ilyenek... változnak, megváltoztatják álláspontjukat, esetleg elborult elmével logikátlan módon cselekszenek. Van ilyen, épp ezért, nem hiteltelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Ventress szerintem nem hiszi azt, hogy Ahsoka támadta meg. Az árnyról kiderült, hogy tévedés, a támadót pedig látta, hisz még utána is fordult. Teljesen más ruhában volt, mint Ahsoka, akinek ráadásul indítéka se nagyon lehetett.

Ventress -t még ne írjuk le, mert akár kapcsolatba is léphet Obi -val, hogy az infót leadja neki. Ha nem hülye, akkor egyértelműen rájött, hogy aki megtámadta az nem Ahsoka. Viszont az nem biztos, hogy tudta ki is az az alak. Abból hogy megtámadták még nem következik egyenesen, hogy Ahsoka ellenségéről van szó.

 

Emellett azt hiszem az ügy kulcsa az lesz, Ahsoka mennyire képes bizalmatlan lenni és elmondani mindazt, amit tud az ügyről. Ez lesz számára a nagy próba. Ha vonakodik felköpni a barátnőjét, akkor jó eséllyel elbukik.

És mi van, ha Barriss megpróbálja kinyírni a fogdában? Már ha ott marad... Tarkin ott fog toporzékolni a Jedi templom küszöbén, hogy adják ki neki Ahsokát. Erre mérget is lehet venni.

 

Nem értem, miért amatőr felépítésű Barriss bűnössége? Tudom, eleinte én is ágáltam ellene, de sokkal inkább azért, mert a Palpatine-os verzió jobban tetszett volna. De ha a következő részt profi módon valósítják meg, jól is elsülhet a dolog... Nem adta jelét, hogy a Köztársaság ellen lenne? Talán időközben alakult ki benne, a háború hatására, aminek mi nem voltunk szemtanúi. Gyakorlatilag alig ismerjük Barriss-t, nem tudhatjuk, mi játszódott/játszódik le benne. Mellesleg Krell is a "semmiből lett előrántva", mégis működött a renegát Jedi ámokfutása. Tudom, Barriss már aktívan szerepelt a 2. évad néhány részében (nem egy újonc Jedi), de mint írtam, alig ismerjük. Egyébként az "emberek" ilyenek... változnak, megváltoztatják álláspontjukat, esetleg elborult elmével logikátlan módon cselekszenek. Van ilyen, épp ezért, nem hiteltelen.

Pontosan így. Most már én is elfogadom, hogy lehet Ő a tettes. Dramaturgiailag, ha Ahsoka megrendítése a fő szempont, akkor nagyon jó választás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy Barriss lett a tettes (most már elég vicces lenne, ha előugrana egy noname Jedi), ez azért elég amatőr felépítése ennek. Pont egy olyan Jedit behálózni, aki sosem jelezte, hogy ellene lenne a Köztársaságnak. Hogy ez hiteles legyen, már jó pár résszel ezelőtt el kellett volna kezdeni Barriss jellemének ilyen irányú építését. És a frászt nem lényeg, ki a tettes, hiszen ez az egész mozgatórugója. Nem lehet csak úgy valakit előkapni a zaciból.

Meglehet, hogy nincs szépen felépítve, de akkor nem ütne. Itt épp az a lényeg, hogy senki nem számít rá, nem hisz abban hogy tényleg Barriss lenne az elkövető. Főleg, hogy pont az a lényeg, hogy a Renden belül senki nem vett észre semmit Barrisszen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.