Ugrás a kommentre

5x20 - The Wrong Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Még mindig - mint az előző epizódnál is - keresem az állam....egyszerűen...ahh....

Hihetetlenül remek záró rész lett ez. Nem értek nagy meglepetések, az előzeteseket és a spoiler-eket megnéztem, nem bírtam volna ki. Mekkora bűn lenne, ha nem kattintanék rá egyetlen fülecskére sem....

Én nagyon szeretem/szerettem az Anakin - Ahsoka párost és ez így most nagyon nagyon megérintett engem...de hát, egyszer ennek is meg kellett történnie, igaz?....

Nem érhet így véget a sorsa, még nem....

Az már biztos, hogy ez a történetszál visz mindent.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért annyira nem vagyok felhőtlenül elégedett, mint sokan, de azért nagyszerű rész volt.

 

A történetről:

A Tanáccsal kapcsolatosan most vagyok hajlandó belátni, hogy kiábrándítóan viselkedtek. Korábban csak feltételes vagdalkozás volt velük szemben, most eljött az igazság pillanata és ezt a csatát elvesztették, megbuktak. Ettől függetlenül meg tudom érteni mit miért tettek, annak ellenére, hogy nem értek velük egyet és méltatlannak találom. Ahsokát a sorsára hagyták, leginkább a saját bőrük mentése érdekében és mert lusták voltak energiát ölni abba, hogy kiderítsék mi történt. Kritikán aluli... Obi-Wan volt az egyetlen tiszta ember, aki nem ezzel a számító magatartással viszonyult az egészhez.

Ahsokánál bejött, amit jósoltam. Ha nem hajlandó megnevezni Barrisst, akkor esélye sincs. Legalább Ventresst szóba hozta Tarkin, különben még őt se dobta volna be, aztán mehetett volna a kínpadra. Azt azért halkan megjegyezném, hogy a Tanács tagjai tudták, hogy Anakin nyomozásba kezdett, de nem próbálták leállítani. Magyarul elfordultak a lánytól, de látszik, hogy nem azért tették, mert elhiszik a bűnösségét. Hanem önzőségből és mert nem hisznek abban, hogy képesek kideríteni az igazat.

Végül Barriss lett a tettes, várható volt, bár kicsit primitív. Az indítékai nevetségesek. Írták itt páran, hogy igaza volt, ő látja reálisan a Rend helyzetét, stb.. Mégis miért? Tényleg a Rend lenne felelős a háborúért??? Tényleg a Rend kaszabolja az ártatlanokat a galaxisban és miattuk szenvednek??? Tényleg minden megoldódna ha a Rend kilépne a háborúból??? Akkor győzne a Köztársaság, levernék a szeparatistákat és újra eljönne az áldott béke??? Ezt nem gondolhatja komolyan senki...

Ahsokát felmentették, bár kicsit könnyedén. Az ok, hogy a robbantásban, gyilkosságban nem felelős, de mi van a szökéssel? Mi van a klónok elverésével? A meneküléssel és a parancsok megtagadásával? Szóval kicsit ügyesebben is lezárhatták volna ezeket.

A Rend elég szánalmasan próbálta javítani az eddigi kritikán aluli viselkedését. Egyértelmű, hogy azért ütötték volna lovaggá Ahsokát, hogy ezzel beismerjék a hibájukat és engeszteljék a togrutát. A történések után már ez volt a legjobb út, ezért nem hibáztatom őket, meg kellett próbálni. Eleve nem kellett volna hagyni idáig fajulni a dolgokat.

Ahsoka nem ment vissza, DE azt mondta egyelőre. Ez nekem nagyon tetszett. Nem fordult el se az eszméitől, sem pedig a Rendtől. Egyszerűen időre van szüksége, ami totál érthető. Azért egy ilyen eset után nem tud az ember már másnap a többiek szemébe nézni mintha semmi nem történt volna. Nagyot nőtt a szememben és a jellemfejlődése elért egyfajta csúcspontot.

Az, hogy tudta Anakin kilépési szándékait, az nem feltétlen Padméra utalhat. Bár ugye ne felejtsük el, hogy mindkettejükkel nagyon jó viszonyt ápol, tehát akár Padmé gesztusaiból is következtethetett, nem csak Anakinéiból. Másrészt pedig nagyon jól ismerte Anakint, nyilván érezte rajta sokszor a vívódást. Eleve nyílt titok volt ez. Kb. mindenki tudta, hogy Anakin nem olyan jedi, mint a többi, sokkal problémásabb és veszélyesebb.

Ahsoka további sorsa nagyon nyílt lett, majd kiderül mi lesz.

 

Pozitívumok:

Anakin és Obi-Wan viselkedése az egész rész során

Ventress szerepe és magatartása

Padmé szerepeltetése Ahsoka védelmében

Anakin és Barriss összes jelenete (nekem leginkább a leleplezős rész tetszett)

Ahsoka érettsége, kitartása és őszintesége

Ahogy Plo visszafogja Obi-Want, amikor az Anakin és Ahsoka után menne, egyszerűen az egyik kedvenc jelenetem az egész TCW-ból

 

Negatívumok:

Kíváncsi lettem volna a Rend részletesebb álláspontjára. Yoda szerint ellentmondásos döntést hoztak, érdekelt volna legalább az ismert tagok véleménye. Mert a kollektív döntés szégyenteljes, de ettől még komoly harcok dúlhattak köztük mi legyen.

A bírósági tárgyalásnál még mindig nem látunk semmi konkrét bizonyítékot, Padmé felvetései teljesen jogosak, de senki nem foglalkozik velük. Az egész szálból hiányzik az, hogy tényleg tárgyi bizonyítékok kerüljenek elő. Valójában biztosan nem így zajlanának az ilyen döntéshozatalok, hogy mindenki csak szájkaratézik. Ez elég idegesítő.

Barriss értelmetlen viselkedése és az indítékainak röhejessége. No meg, hogy miért tartotta meg Ventress kardjait, ráadásul a saját szobájában...

Plo és Luminara túl kevés szerepet kapott (utóbbi semmit), pedig fontosak lettek volna.

 

Saját továbbgondolások:

Lehet, hogy én vagyok nagyon túlkomplikált, de úgy érzem, Barriss nem magától tette ezeket és nem azért amit elmondott. Olyan furcsa volt ahogy Tarkin és Palpi reagált az egészre (az "arckifejezésük" is árulkodó volt). Amit Barriss mondott annak az ő szájából semmi értelme nem volt, viszont tökéletesen egybevágott azzal, amit Palpi (és Tarkin) is mindig felhozott a jedik ellenében. Valahogy ez nekem sok véletlen egybeesés.

Anakinban itt tört el egy újabb pohár és sodródott megint csak közelebb a sötét oldalhoz. Új megvilágításba helyezi, miért volt annyira felháborodva a 3. részben, amikor nem lehetett Mester. Az az egyetlen olyan jelenet, amely implicit visszautal az Ahsokával történtekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus lezárása egy fantasztikus történetszálnak... vagy akár egy fantasztikus sorozatnak. Én az utóbbit nem szeretném, de ha mégsem lesz 6 . évad, akkor örülök, hogy így zárták le. Azért reménykedjünk a folytatásban. :)

 

Az egész epizódot egy megmagyarázhatatlan baljós, rossz érzés lengte körül. A Jedi Rend ismét meghasonlott önmagával. Ki kellett volna állniuk Ahsoka mellett, hiszen ez lett volna a kötelességük. Még akkor is, ha minden a lány ellen szólt... ám gyakorlatilag szó nélkül odadobták Tarkinnak és a bíróságnak nevezett tetemre hívás számára. Örülök, hogy Padmé elvállalta az ügyet, így legalább szerepet kaphatott az évadban. :)

 

Gyakorlatilag már az előző részben egyértelművé vált, hogy Barriss a tettes, de azért reménykedtem egy csavarban. Az nem lett megmagyarázva, hogy hol tartózkodott, amikor Lettát megölte, de a rész drámaiságához mérten ez vajmi kevésbé számít. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy Ahsoka története itt lezárul. Nem tudom elképzelni, hogy ha lesz folytatás, milyen formában fog felbukkanni.

 

Többet nem tudok írni, kavarognak a gondolataim a fejemben. Még meg kell néznem egyszer-kétszer, hogy letisztuljon minden.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnapra talán lehiggadok, de most írtókedvem van nagyon. Barrisnak kitöném simán a nyakát, Windut meg magam dobnám ki az emeletről. :D A Tanács meg mehetne utcát seperni. Tarkinnal mi legyen? Hát életfogytiglan napi 1 pohár vízzel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nekem teljesen elegem van már Yoda viselkedésből. Folyamatosan rossz döntéseket hoz, utána meg szomorkodik, mintha ő nem lett volna részese az egésznek. Látja a jövőt és az esetleges következményeket, vagy legalábbis ezt mutatja magáról, de csak azért is arra az útra lép, hogy bekövetkezzen. Egyszerűen nem értem... Windu a másik. Komolyan, hogy nem sült le a bőr a pofájáról, amikor a meghurcoltatás után Ahsokának felajánlotta a lovagi címet? Ebből is látszik, csak dobálóznak a címekkel. ráadásul a derék Windu még azt is megjegyzi, hogy gratulál, Ahsoka, kiállta a próbát... nonszensz. Szánalmas volt, ahogy próbálta menteni a menthetetlent. csak szegény Obi-Want sajnálom, hogy egy ilyen töketlen társasághoz tartozik. :(

 

Vajon mi lesz Barriss sorsa? Kivégzik? Lesz utalás a sorsára (már ha lesz egyáltalán folytatás...)

 

Kiskósa: a Jedi Tanácsban nem Pablo-Jill, hanem Coleman Kcaj foglalt helyet. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nekem teljesen elegem van már Yoda viselkedésből. Folyamatosan rossz döntéseket hoz, utána meg szomorkodik, mintha ő nem lett volna részese az egésznek. Látja a jövőt és az esetleges következményeket, vagy legalábbis ezt mutatja magáról, de csak azért is arra az útra lép, hogy bekövetkezzen. Egyszerűen nem értem... Windu a másik. Komolyan, hogy nem sült le a bőr a pofájáról, amikor a meghurcoltatás után Ahsokának felajánlotta a lovagi címet? Ebből is látszik, csak dobálóznak a címekkel. ráadásul a derék Windu még azt is megjegyzi, hogy gratulál, Ahsoka, kiállta a próbát... nonszensz. Szánalmas volt, ahogy próbálta menteni a menthetetlent. csak szegény Obi-Want sajnálom, hogy egy ilyen töketlen társasághoz tartozik. :(

A Jedi rend iránti érzéseim óriási átalakuláson mentek keresztül. Ilyen érzelmeket eddig csak a filmek tudtak kiváltani belőlem. Holnap majd én is írok bővebben. Ezt még emészteni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nekem teljesen elegem van már Yoda viselkedésből. Folyamatosan rossz döntéseket hoz, utána meg szomorkodik, mintha ő nem lett volna részese az egésznek. Látja a jövőt és az esetleges következményeket, vagy legalábbis ezt mutatja magáról, de csak azért is arra az útra lép, hogy bekövetkezzen. Egyszerűen nem értem... Windu a másik. Komolyan, hogy nem sült le a bőr a pofájáról, amikor a meghurcoltatás után Ahsokának felajánlotta a lovagi címet? Ebből is látszik, csak dobálóznak a címekkel. ráadásul a derék Windu még azt is megjegyzi, hogy gratulál, Ahsoka, kiállta a próbát... nonszensz. Szánalmas volt, ahogy próbálta menteni a menthetetlent. csak szegény Obi-Want sajnálom, hogy egy ilyen töketlen társasághoz tartozik. :(

 

 

Teljesen egyetértek. Már korábban valami mással kapcsolatban (nem TCW kapcsán) kifejtettem, hogy a Jedi Rend valóban megérett a radikális változásra, nem, a kiirtásra nem, de a reformációra mindenképpen! Ehhez kétség sem férhet... és ennek szükségességét most a TCW is egyértelműen megmutatta.

 

Hogy is mondta Dooku Kenobinak az EP II-ben?

 

"A sötét oldal elhomályosította a látásukat (Jedi Rend)" Érdekes, hogy Dooku pont az igazság pedzegetésével zavarta össze Obi-Wan-t.

 

Véleményem szerint a Jedi Rend-et lezüllesztette a háború (ahogy Anakin is mondta) ... látásukat elhomályosította a sötét oldal és béklyóba kötötte őket saját dogmáik is, amikhez görcsösen ragaszkodtak. És igen, óriási a feleőssége ebben az egészben Windunak és Yodának is! Qui Gon, ha élne tuti nem venne részt a Rend sok baromságában, ahogy azt korábban sem tette.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nekem teljesen elegem van már Yoda viselkedésből. Folyamatosan rossz döntéseket hoz, utána meg szomorkodik, mintha ő nem lett volna részese az egésznek. Látja a jövőt és az esetleges következményeket, vagy legalábbis ezt mutatja magáról, de csak azért is arra az útra lép, hogy bekövetkezzen. Egyszerűen nem értem... Windu a másik. Komolyan, hogy nem sült le a bőr a pofájáról, amikor a meghurcoltatás után Ahsokának felajánlotta a lovagi címet? Ebből is látszik, csak dobálóznak a címekkel. ráadásul a derék Windu még azt is megjegyzi, hogy gratulál, Ahsoka, kiállta a próbát... nonszensz. Szánalmas volt, ahogy próbálta menteni a menthetetlent. csak szegény Obi-Want sajnálom, hogy egy ilyen töketlen társasághoz tartozik. :(

 

Vajon mi lesz Barriss sorsa? Kivégzik? Lesz utalás a sorsára (már ha lesz egyáltalán folytatás...)

 

Kiskósa: a Jedi Tanácsban nem Pablo-Jill, hanem Coleman Kcaj foglalt helyet. :)

Mondjuk azt azért jegyezzük meg, hogy más a Jedi Tanács, mint "szervezet", és megint más Yoda, Windu, Obi-Wan és a többiek, mint egyének.

Yoda azt mondta sokan nem értettek egyet Ahsoka kizárásával. Ahogyan anno Anakint se akarták sokan bevenni a Rendbe. Könnyen lehet, hogy Yoda nem akarta kizárni Ahsokát, én inkább ezt láttam rajta. Viszont Windu, Saesee Tiin és nyilván sokan mások viszont igen. Tudtommal Yoda is egy a Tanácstagok közül, nem erőltetheti rá a Rendre a döntését. Eddig se nagyon láthattuk, hogy mi a konkrét véleménye a dolgokról, inkább csak közvetítette a kész döntéseket.

A jövőt pedig Yoda sem látja, ahogyan a következményeket sem. Minden homályba burkolódzik, ahogyan mondta is. Sokat elárult az arckifejezése, miszerint mindig ráeszmélt, hogy rosszul döntöttek, de már későn.

Winduval kapcsolatban igazad van, de tudjuk, hogy őt nem az eszéért vagy a szívéért szerették.

 

A Rend válságban van, ez nem vitás. Yoda arckifejezése a végén nagyon sok mindent elárult. Az Ep.2-es nézése volt, amikor kioktatta Obi-Want arról, hogy nem győztek, hanem a sötét oldal leple borult rájuk. Itt ugyanez. Ahsoka felmentésével a Rend nem győzött (pláne, hogy egy másik jedi volt a tettes), hanem megbukott. Arra a szintre jutottak, hogy fogalmuk sincs ki kicsoda és kikben bízhatnak.

Ahogy Windu is mondta, nem tudnak úgy élni a hatalmukkal, nem tudják úgy használni az Erőt, mint korábban. A háború, a sötét oldal terjeszkedése annyira összezilálta a galaxist és az Erőt is, hogy csak sodródnak az árral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Winduval kapcsolatban igazad van, de tudjuk, hogy őt nem az eszéért vagy a szívéért szerették.

 

Én személy szerint nagyra tartottam Windut egy időben, még utoljára a RotS tájt, és még az ő pártját fogtam. Mert hát erős volt, meg persze ott volt neki az a lila fénykardja, a fene vigye el! :D De most már egyre inkább látom, hogy mekkora paraszt, már elnézést a kifejezésért, és ez különösen a TCW-ban mutatkozik meg. :angry: Egyre többet csalódok benne... meg az egész Tanácsban is. Egyedül Yodára meg Obi-Wanra nem vagyok dühös, mert tudom, hogy ők majd jóvá teszik, amit elszúrtak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szál gyakorlatilag a Jedi rend váláságról szól, Ahsokán keresztül nézve a dolgokat.

 

Most lehet teljesen megérteni hogy Anakin átállt a sötét oldalra. Komolyan ezeknél még Sidious is tisztességesebb. A zseniális még az ebben a szálban hogy Az EP3 bizonyos jeleneit óriási többlettel növeli meg. Már pontosan tudható hogy Anakin miért bizalmatlan a Tanáccsal szemben.

 

Holnap sokat fogok írni róla, mert rengeteg tanulságot tartalmaz a rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom a legtöbben holnapra tartogatják a hosszabb értékelést.

 

Annyit ha kérhetnék, hogy majd esetleg térjetek ki a 15:45-ös hozzászólásomban leírtakra, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre. :) :)

Vajon csak én látom ennyire másképp az eseményeket és komplikálom túl a dolgokat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom a legtöbben holnapra tartogatják a hosszabb értékelést.

 

Annyit ha kérhetnék, hogy majd esetleg térjetek ki a 15:45-ös hozzászólásomban leírtakra, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre. :) :)

Vajon csak én látom ennyire másképp az eseményeket és komplikálom túl a dolgokat?

 

 

Elolvastam az írásodat, de én sajnos már az előző részben is megutáltam a Tanácsot. Én kirúgnám őket a Rendből. Nekik nem politikusoknak és a politikának kell megfelelni hanem az általános erkölcsi értékeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire még sosem éreztem kevésnek a játékidőt egy TCW rész során. A jelen részben elmesélni kívánt tartalom sokkal többet igényelt volna! Ebből a történeti szálból pedig elsőrangú, mozifilm hosszúságú sztori is születhetett volna. Úgy érzem, nem aknázták ki eléggé a szál nyújtotta lehetőségeket, amit baromira sajnálok. Részemről ezzel együtt is a sorozat legjobb történetévé lép elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most lehet teljesen megérteni hogy Anakin átállt a sötét oldalra. Komolyan ezeknél még Sidious is tisztességesebb. A zseniális még az ebben a szálban hogy Az EP3 bizonyos jeleneit óriási többlettel növeli meg. Már pontosan tudható hogy Anakin miért bizalmatlan a Tanáccsal szemben.

 

Én is így érzem. Amikor először láttam A Sithek bosszúját, valahogy nem értettem, hogy miért állt át Anakin olyan könnyedén, a szerelme elvesztésének félelmét nem tartottam elégnek ahhoz, hogy az egész Rendet kiírtsa. Winduhoz igen, de gyerekek életét elvenni? Ez a szál azért is tetszik annyira (sőt nálam a legjobb az egész sorozatban), mert megpróbál egy hátteret adni ahhoz, hogy a végére miért gyűlölte annyira a Rendet.

A 66-os parancs kiadásakor a jediket is nagyon sajnáltam, majdhogynem vérzett a szívem értük. Itt megmutatták, hogy semmivel sem jobban a sitheknél: ahogy első szóra elhittek Tarkinnak mindent, inkább hittek egy kívülállónak, mint a saját gyermekükben. S mindezt közvetlen bizonyítékok nélkül. Tényleg jó szó a koncepciós per arra, amit rendeztek. S a végén ahogy felajánlották Ahsokának, hogy lovaggá ütik, az tényleg pofátlan volt. Winduban mostanra egy igazi s*ggfejet ismertem meg, a Tanács többi tagja sem jobb igazából. Egyedül Obi-Wan az, akit becsülni tudnék, meg talán Plo Koont, mert ő legalább bocsánatot kért. Egyszer azt mondta valaki: 'megérett a Rend a pusztulásra', 'talán az Erő akarata volt, ami végül történt, lehetőséget adva a megújulásra, a megtisztulásra'. Mélyen egyet tudok vele érteni.

 

Ahsoka meg elhagyta a Rendet, ez várható volt a rész előtt is. Nagy meglepetés nem ért, nagyjából ezt is vártam, de a megvalósítás megint zseniális volt. Most másodszorra megnézve még jobban tetszett. Magyarul azt hiszem, még nagyobbat fog szólni.

Visszatérni a könnyek miatt meg szerintem nem fog.

 

Kiskósa: a Jedi Tanácsban nem Pablo-Jill, hanem Coleman Kcaj foglalt helyet. :)

 

Ha a pletykák igazak és ha a Disney is úgy akarja, akkor lesz még egy új tag rajta kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem végig az egész szálat egyben. Egyszerűen fantasztikus. Nem hittem volna, hogy ezt fogom tudni mondani, de Ahsoka remek búcsúztást kapott a sorozattól. Bárcsak a Jediktől is hasonlót kapott volna.

 

Ami a Ahsoka lovagságát illetti: szerintem inkább a tálalás volt pofátlan, nem maga a tény, hogy felajánlották neki. Az tagadhatatlan, és színigaz, hogy miden értelemben kiérdemelte, jobban is, mint bárki más, akit eddig láttunk (talán Luke-ot leszámítva). De az, ahogy Windu mosolyogva azt mondja, neki, hogy ez volt a próbája, hát azon tényleg nekem is égett helyette a pofám. Már eleve mi ez? Az örök-mogorva Windu pont azok után képes elvigyorodni, amik ebben a négy részben történtek??? Szívesen megnéztem volna közelről az ő pofáját is, mikor Ahsoka ugyanúgy hátat fordított nekik, ahogy tették azt ők vele.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a pletykák igazak és ha a Disney is úgy akarja, akkor lesz még egy új tag rajta kívül.

Remélem Stass Allie vagy Agen Kolar, ők filmes Jedi-tanácstagok, de még nem szerepeltek a TCW-ben. Remélem nem lesz itt nagy kavarás. :S (rémlik egy képregény, ahol egy addig sosem látott, névtelen grant szerepeltettek tanácstagnak..)

 

Kis számvetés (Coleman Kcaj miatt nem OFF :D)

 

Az EP2-ben a jól ismertek (Yoda, Windu stb.) mellett tanácstag volt Tiin, Even Piell, Coleman Trebor, Oppo Rancisis, Shaak Tii, Eeth Koth, Adi Gallia, Depa Billaba. A TCW eddig nem kavart meg semmit, maximum a tagcserék idejét borította fel.

 

A jól ismertek (4 fő), Tiin és Shaak Tii maradtak az EP3-ra is. Eeth Koth eredetileg meghalt a geonosisi csatában, de a TCW ugye visszahozta (hogy minek, az rejtély). Az ő helyét kell valamikor átvennie a másik zabraknak, Agen Kolarnak. Tehát Koth-nak mindenképp meg kéne halnia, ha lesz még TCW. Coleman Trebor azzal az értelmetlen hősködéssel szépen beírta magát a Jedi Kódex futottak még rovatába, az ő helyét vette át a Wookiee szerint Kit Fisto. A Wookiee szerint Oppo Rancisis helyét Kcaj vette át: tehát akár az öreg off-screen halála megtörténhetett (ha jól emlékszem egy képregényben Sora Bulq öli meg). Piellt a TCW-ben nyírták ki. Őt elvileg Anakinnak kellett volna követnie, de mivel az időrendet megkavarták, ide be lehet illeszteni egy új Jedit. Ott van még Depa Billaba, akit Obi-Wan vált fel. Elvileg Billaba áttért a Sötét Oldalra, vagy vmi ilyesmi. Adi Gallia most halt meg, így Stass Allie nyugodtan jöhet. :)

 

Stass Allie tehát már minden baj nélkül jöhet, Kolarhoz Koth-nak még meg kell halnia, Rancisis és Billaba szerepeltetése nem lenne szerencsés, hiszen az utódaik, Kcaj és Obi-Wan, már ott ülnek a Tanácsban. Piell helyét meg átvehetné egy új Jedi egy rövid időre. Mert az EP3-ra neki is meg kéne halnia.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értettem, hogyha a Tanács tudta tesztelni a gyerek Anakin érzéseit a felvételkor, akkor olyan nagy kunszt lett volna Ahsoka gondolataiba is belefürkészni, hogy igazat mond vagy hazudik? Mert ha érzik, hogy határozottan állítja, hogy ártatlan, akkor talán ki is állhattak volna mellette... Én ennek a lehetőségnek a kihagyását csalódásként éltem meg Yodától. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokakkal együtt én is nagyon vártam ezt a részt, mert egyrészt Ahsoka karakterét a kezdetektől fogva megkedveltem, másrészt az előző három rész olyan találgatásokra adott okot, és olyan krimiszerű volt, amelyre én A Clone Wars történetében nem emlékszem. Leszögezem, hogy nem vagyok fanatikus rajongó, és lehet, hogy sok mindennel nem vagyok tisztában, de ez a quadrológia annyira megragadott, hogy gondoltam írok pár szubjektív sort.

A befejező részben tetszett az, hogy az izgalmak mellett az érzelmek nagy mértékben és széles spektrumban voltak jelen.

A kétségbeesés lépcsőin már végigment Ahsoka és Anakin, de most láthattuk a Tanács reakcióit is. Anakin elszántsága és ki-kirobbanó dühe nagyon valósághű volt, ő volt az egyetlen szimpatikus karakter a Jedik közt. Obi -Wanban feljeslett a segítő szándék, de nagyon gyengén. Padmé szerepeltetését jó ötletnek tartottam, jó volt látni egy olyan női karaktert Ahsoka mellett, aki 100%ban pozitív. Kicsit olyan volt nekem az a jelenet, amelyben együtt ültek Padméval a "cellában", mintha anyát és lányát látnánk. Érzelmileg szerintem sokat jelentett Ahsokának Padmé együttérzése és segítőkészsége. Ahogy a nagy tárgyalóteremben Padméra, illetve Tarkinra nézett, az mindent elmondott szavak nélkül is.

 

Az, hogy a rövid előző cselekményösszefoglaló után Tarkin volt az első megszólaló nagyon jól megteremtette, és felidézte azt a baljós atmoszférát, amit már az előző három rész is. Hihetetlenül negatív és ellenszenves figura lett számomra, hiába tette Barris azt, amit, ő nem váltott ki belőlem annyi indulatot, mint Tarkin.

Nagyon tetszett az a belső kihallgatásos jelenet. Rossz volt látni a korábban mindig csacsogó, lelkes, tettrekész lányt tehetetlenül, reményvesztetten. Testtartása, mimikája, szavai mind azt sugallták, hogy már mindent feladott, Anakinnal ellentétben. Ahogy fel-alá járkált, az jól mutatta a feszültségét, és a tenni akarását.

 

Rendkívül ütősnek érzetem látványilag-hangulatilag ahogy Anakin, Ahsoka és az őrök felemelkedtek azon a hengeren. Mikor Ahsoka egyedül maradt és fel kellett néznie a tanács tagjaira az is jelzésértékű volt számomra. A "bukott" lány a mélyben, az "igazságosztók" a magasban. Az atmoszférát jól megteremtette a teremben levő sötétség és fény ellentéte is. Abben a helyzetben, ott a mélyben, kitekert nyakkal felfelé nézve a mennydörgő jedikre, nem csodálom, hogy Ahsokának nem pörgött annyira a nyelve, és nem tudott jó védőbeszédet mondani magának. Igaziból időt sem adtak neki. Gyorsnak éreztem a kihallgatás menetét, egy kérdés, egy válasz, mintha egy vadidegent hallgattak volna ki....

Igen, mondhtatott volna Ahsoka egyet-s mást, pl. hogy Barrissel beszélt előzőleg, azért ment el a raktárba. ahelyett, hogy "Ventress besározott" beszélhetett volna arról, hogy nem azért őgyelgett vele, mert a sötét oldalra állt, hanem mert az el akarta kapni őt a pénz reményében, kifejthette volna a szövetségük lényegét.

De ha belegondolunk, hogy mennyire meg van törve, és mekkora nyomás nehezedik rá, és mennyire személytelenül bánnak vele, akkor elképzelhető, hogy lefagy. Mondja is, hogy az érzékei elhomályosodnak. Erre Yoda valamit a sötét oldalról magyaráz.

 

Nekem nagyon nem tetszett, hogy a JEDI tanácsban is mindenkinek el vannak homályosodva az érzékei. Semmit nem vettek észre Barris pálfordulásából. Jó, tudom, hogyha erre egyértelműen utaltak volna, akkor nem lett volna a "meglepetés", hogy ki az elkövető. Nekem elég lett volna mondjuk Yodának egy-két burkolt, nem egyértelmű megjegyzése , megérzése is akár Ahsokával kapcsolatban. A belső tárgyaláson ugyan említik, hogy nem egyöntetűen vélekednek Ahsokáról, de ezt jó lett volna meghallgatni részletesebben...

 

Olvastam, hogy valaki furcsálja, hogy Anakin nagyon hamar megtalálja Ventresst, de szerintem azért, mert az a következő jelenet a padmés -ahsokás beszélgetés után, az még nem jelenti azt, hogy rögtön Ventress nyomára akadt. Azt hiszem nem volt időre utaló szó arra vonatkozólag, hogy mikor lesz a tárgyalás. Dolgoznak a védőbeszéden, de lehet, hogy csak pár nap múlva volt a kihallgatás, nem? Ha meg mégis azonnal megtalálta Anaikin a kopasz csajt, hát engem az se zavar, végre valakit az erő vezet, és nem töketlenkedik "homályos érzékekkel". :)

Tetszik a párhuzam, amit Ventress maga és Ahsoka között von. Érdekes karakterré gyúrták át Ventresst, szimpatikus is, meg nem is.

 

Az első gondolatom az volt, mikor Barrist meditálva láttam a szobájában, hogy "Miért nem menekül?. Ott várja, hogy lecsapjanak rá? Vagy nem számított a lebukásra?" De ha menekülni kezdett volna, azzal egyértelműen lebuktatta volna magát. Az, hogy a fénykardokat a szobájában tartogatta, tényleg nem volt jó húzás, de így viszont egy nagyon látványos párbajt láthattunk azokkal. Tetszett ahogy Barrisst sarokba szorították, és kiugrott az ablakon. A jedi növendékeket és két párbajozó jedit látni furcsa kontraszt volt. Pláne az egyiket a piros kardokkal. Nem csodálom, ha egy-két palánta megállt a fejlődésben. :)

Az ifjoncok szerepeltetése azért is tetszett, mert azt juttatta eszembe, hogy lám Anakin, Ahsoka és Barriss is ilyen tisztán és lelkesen kezdte, aztán kiből mi lett/lesz a sors illetve az egyéni választások miatt... Ahogy Anakin nekicsapta annak a fának Barrisst, az eléggé jó volt. :)

 

Amikor Anakin bejön Barrissel, látszik Ahsoka arckifejezésén, hogy megkönnyebbül, de nem 100 %-ban és csak egy pillanatra, mert újra elkomorodik, nem is csodálom. Most meg az újabb ütés, hogy megtudja, hogy a barátnője mit tett vele. Megnéztem volna Luminara reakcióját is.

 

Amikor a Tanács belátja tévedéseit, örömmel vettem volna, ha nem Anakin kér először bocsánatot a lánytól, hisz ő mindvégig mellette állt.

 

Korábban arra tippeltem, hogy a kis togruta lányt úgy iktatják ki a sorozatból, hogy valamilyen hősi halált hal. Lehet, hogy ellentmondásnak tűnik, de úgy gondolom, hogy ha Ahsoka JEDIKÉNT halt volna meg, valamilyen nemes célért, az kevésbé lett volna megrázó, mint az a kálvária,amin keresztülment. Persze sajnáltuk volna úgy is, de egészen más színezettel, mint így. Ha "szimplán" meghalt volna egy párbajban, akkor az Anakinra is teljesen más hatást gyakorolt volna. Így, a koholt vádak, a Tanács vaksága, bizalmatlansága, Ahsoka megfosztása a jedi rangtól mind elősegítik azt, hogy megrendüljön Anakin bizalma a Rendben, és ez közelebb visz a III. részhez. Nem tudom elképzelni, hogy ezek után Ahsoka visszatér a jedik közé. Ez így frappáns lezárása a sorsának. Nekem működött a záró jelenet: zene, látvány, érzelmek, minden összhangban.

Nehéz lesz majd Ahsokának megbirkózni a gondolataival, érzelmeivel, de Anakinnak sem lesz egyszerű. Nagyon szerettem ezt a párost, ők is rendkívül kötődtek egymáshoz. Nem lesz könnyű feldolgoznia Anakinnak, hogy elhagyta a padawanja, habár amit majd ő okoz a mesterének, az felúlmúlhatatlan...

 

Rövidre zárva: ezzel a szállal közelebb került hozzám a sorozat, nagyon jó kis történet volt.

Szerkesztve: - PrincessLeia
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értettem, hogyha a Tanács tudta tesztelni a gyerek Anakin érzéseit a felvételkor, akkor olyan nagy kunszt lett volna Ahsoka gondolataiba is belefürkészni, hogy igazat mond vagy hazudik? Mert ha érzik, hogy határozottan állítja, hogy ártatlan, akkor talán ki is állhattak volna mellette... Én ennek a lehetőségnek a kihagyását csalódásként éltem meg Yodától. :(

Szerintem azért, mert Anakin tudatosan nem tudta használni az Erőt, így a Tanácsnak nem jelentett különösebb problémája megfigyelni Anakin gondolatait, Ahsoka azonban már Jedi kiképzésben részesült, szerintem fel van készülve arra, hogy elrejtse a gondolatait mások elől. (A Sötét Oldal szolgái ellen vívott harcban ez egyébként is elengedhetetlen.) Tehát simán ráfoghatják, hogy Ahsoka leplezi az érzéseit. Pláne, hogy a bizonyítékok eléggé ellene szólnak. Lásd: Palpatine is megtévesztett mindenkit, senki sem jött rá, hogy ő a Sith Nagyúr, igaz, ő más szinten van, mint Ahsoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Stass Allie vagy Agen Kolar, ők filmes Jedi-tanácstagok, de még nem szerepeltek a TCW-ben. Remélem nem lesz itt nagy kavarás. :S (rémlik egy képregény, ahol egy addig sosem látott, névtelen grant szerepeltettek tanácstagnak..)

 

Kis számvetés (Coleman Kcaj miatt nem OFF :D)

 

Logikus a levezetésed, mégis személy szerint a tippem pedig

 

Oppo Rancisis, mivel korábban Filoni említette talán még 2011-ben egy chaten, hogy elkészült a modellje, de még nem használták fel. Azóta rendszeresen felbukkan a neve, a wookiepedia a halálát YE 19-re teszi, az meg nagyjából most van, így még beférhet. Aztán lehet, hogy végül elvetették, mert túl bonyolult lett volna animálni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.