Ugrás a kommentre

Anakin és Padmé drámája


pb69

Ajánlott hozzászólás

Ez az elmélet nekem se tetszik. A mások által feszegetett témákba annyira nem mennék bele, de tény és való, hogy a TCW-s mágiáknál azért merőben más körülmények voltak. Ez persze nem zár ki semmit, de valóban nagyon perverz lenne, ha egy ilyen horderejű dolgot így utólag kéne megtudni, hogy off-screen intézték.

 

Nekem az egyik legfőbb problémám az, hogy a SW univerzumban is irreálisnak hat az ötlet. Sidious-nak fogalma nem volt arról, hogy Padmé hol van, ahogyan Vader-nek sem. Egy random (valószínűleg az Erőhöz semmilyen kivételes szálakkal nem kötődő) helyen lévő, még csak nem is Erőérzékeny lényből elszívni az életerőt, mindezt (pl. jedik előtt) totálisan észrevétlenül... Ennyi erővel bármikor bárkit eltehetett volna láb alól ezzel a módszerrel. Elég sok esemény vesztené ezzel a képességgel értelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik legfőbb problémám az, hogy a SW univerzumban is irreálisnak hat az ötlet. Sidious-nak fogalma nem volt arról, hogy Padmé hol van, ahogyan Vader-nek sem. Egy random (valószínűleg az Erőhöz semmilyen kivételes szálakkal nem kötődő) helyen lévő, még csak nem is Erőérzékeny lényből elszívni az életerőt, mindezt (pl. jedik előtt) totálisan észrevétlenül... Ennyi erővel bármikor bárkit eltehetett volna láb alól ezzel a módszerrel. Elég sok esemény vesztené ezzel a képességgel értelmét.

Pontosan ezért nem működhetett bárki mással! Mert csak az Anakin-t és Padmét összefüző érzelmi kötődésen keresztül, volt képes legyőzni a távolságot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, a cikk indirekt ugyan de ezt is érinti: felveti, hogy mégis honnan a fenéből, tudta Palpatine azonnal rávágni Vader kérdésére, hogy Vader maga ölte meg Padmét, méghozzá haragjában?

 

Holokamerákon (amik egy iparkomplexum esetén feltételezek, hogy vannak) át láthatta, amint folytogatta Padmét az, hogy élt-e ezután Padmé az neki teljesen mind1 volt így is úgyis azt mondta volna amit mondott ezzel is megfosztva Vadert az utolsó dologtól amit szeretett így nem hagyva más választást számára mint, hogy beletemetkezzen a Sötét oldalba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ezért nem működhetett bárki mással! Mert csak az Anakin-t és Padmét összefüző érzelmi kötődésen keresztül, volt képes legyőzni a távolságot!

Ja, értem már a teóriát. Hát, egy félhalott Vader lelki kötődésén keresztül elérni Padmé-t, elég extrém. Ne felejtsük el, hogy Vader maga sem érezte igazán mi van a lánnyal. Azt mondta, hogy életben hagyta, ami persze igaz, de később meghalt és ebből Vader nem érzett érdemben semmit, hiszen rákérdezett a sorsára. Ezek után furcsa lenne, ha Sidious mégis rajta keresztül lett volna képes életerőt elszívni. Az öreg szerintem inkább hergelni akarta Vader-t, hogy segítse a sötét oldalban való elmerülését és megtapasztalhassa mire képes így.

 

Egyébként Padmé nem cserben hagyta a gyermekeit a halálával, hanem pont így adódott nekik a lehető legnagyobb túlélési esély. Nyilvánvaló, hogy ha anyaként életben marad, akkor az nagy veszély. Alapvető volt, hogy szeparálva legyenek, de ez eleve elviselhetetlen kín lett volna Padmé-nak, külön bujkáljon valahol a gyerekek nélkül. Őt könnyebben megtalálhatták volna a sithek és kiszedték volna belőle az infokat. Arra is fény derült volna, hogy ikrek vannak és a hollétük is kiderült volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na először is, Mi az, hogy higgadjak le? Ha érvelek egy teória mellett, amivel én egyetértek, ti meg nem, akkor egyből nem vagyok észnél? És kettőnk közül mégis ki sértegette a másik véleményét, azzal, hogy "baromság"? Miféle logika ez már ne is haragudj!? Most igen, most nem vagyok "higgadt"! Eddig a pillanatig abszolút az voltam!

SZUUUSZA!!!

Na most megint az vagyok.

Majd objektíven olvasd vissza a mai (tegnapi) hozzászólásaidat itt és a filmek topikban. Árad belőle a nyugtalanság, ezért írtam, hogy higgadj le. Igen, tartom a véleményem, hogy a teória marhaság. Ezt meg is indokoltam alább. És nem értem, miért kell személyes sértésnek venni. :roll: Talán te találtad ki? Te vagy az értelmi szerző, hogy ilyen érzékenyen érint, ha szerintem (szerintünk) hülyeség? Szerintem nem dőlt össze a világ, ráadásul pontosan megindokoltuk alább miért az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd objektíven olvasd vissza a mai (tegnapi) hozzászólásaidat itt és a filmek topikban. Árad belőle a nyugtalanság, ezért írtam, hogy higgadj le. Igen, tartom a véleményem, hogy a teória marhaság. Ezt meg is indokoltam alább. És nem értem, miért kell személyes sértésnek venni. :roll: Talán te találtad ki? Te vagy az értelmi szerző, hogy ilyen érzékenyen érint, ha szerintem (szerintünk) hülyeség? Szerintem nem dőlt össze a világ, ráadásul pontosan megindokoltuk alább miért az.

A filmes topiknak nem sok köze van, ahhoz, amit itt írtam, ott kifejtettem mi volt a problémám.

 

Az pedig, hogy egy kicsit szenvedélyesen érvelek valami mellett, nem jelenti, hogy nyugtalan vagyok.

 

Ami a teóriát illetti: nem, nem én találtam ki, de egyetértek vele, ezért ha "marhaság"nak titulálod, akkor azzal engem is lemarházol, ez pedig szerintem bőven benne van a "személyes sértés" kategóriában! Én pontosan ezért szoktam rá figyelni, hogy lehetőleg ne válaszoljak ilyen stílusban senkinek, semmilyen felvetésére, akármi is a véleményem róla, és azt hiszem jogosan várhatom el ugyanezt visszafelé is!

 

Az érveitekről annyit, hogy ahogy én érveim nem tudtak titeket meggyőzni, ugyanúgy nem győztek meg engem a tieitek.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éééés? Ez a cikk is csak feltételezés.

Akkor meg minek citálod ide be az én Talzinos elméletem? Én tudtam, hogy ez feltételezés, és szerintem ez egy abszurd feltételezés. Te is tudod, hogy feltételezés, akkor meg minek az én teóriám egy totál más témában? Én nem a képességet kérdőjeleztem meg, hanem, hogy abban a jelenetben egy olyan dolog zajlik le, amire se előtte, se alatta, se utána SEMMI utalás nincs, bárhogy is próbálja a sarkaiból kifordítani és értelmetlenné tenni a jelenetet a kedves cikiíró,

 

Nem állítom, hogy minden klappol, de abszurdumnak nevezni azért túlzás.

Nem, nem az, mert szerintem ez abszurd abban a jelenetben és még le is írtam, miért tartom annak. Most jöjjek azzal, amivel a véleményüket megvédeni képtelenek jönnek? Én így gondolom, szólás szabadság van, jogom van a saját véleményemhez, ha nem tetszik, ne olvasd. :P:evil::hehe:

 

Yoda akkor kapott a szívéhez, amikor a klónok elkezdték irtani a Jediket. Windu-nál csak fintorgott egyet.

Ja, elnézést, akkor csak fintorgot. És az talán nem azt jelenti, hogy megérezte a dolgot még úgy is, hogy nem valaki a közelében lévő felé irányult a dolog, és mellesleg, ott sem volt? Szerinted mi másért fintorgott, Tarfull az orra alá rottyantott, vagy mi? :) Azért fintorgott, mert Yoda megérezte, hogy Palpatine éppen győzött Coruscanton. Talán ezután jogos a feltételezés, hogy azt is megérezte volna, ha a Jedik reménységének az anyjából az orra előtt szívja ki az életet, amit mellesleg - és ez most a te okfejtésedhez is kapcsolódik - nem is kellett volna már a Jedik elől eltitkolnia, hiszen "Palpatine ekkor volt hatalma csúcsán, a Sötét Oldal ekkor volt a legerősebb, a Jedi Rend kiirtva, Yoda veszített."

 

Az pedig, hogy nem láttuk a rituálét, nem jelenti, hogy nem végezte el...hopp, mi van ha pont azt kezdte el, amikor odatérdelt Vader mellé a lávafolyó partján?

Még el is hinném, ha Palpatine hóna alatt látok egy gyanúsan kéken foszforeszkáló tálat és egy rituális tőrt. Sajnos ezt nem láttam, se itt, se amikor kiszállnak a hajóból, se később a műtőben. Sehol semmi olyasmi nincs, ami csak egy ici-picit jelezné, hogy Palpatine ott bármiféle rituálét csinál. És ahogy Donát mondja: egy ilyen horderejű magyarázatot ellőni off screen marhaság lenne. Mintha Sidious hatalomátvételét kihagyták volna a filmből.

És még ott van, amit Pb is írt, ha bármikor elérhető lenne számára egy ilyen képesség, amit se távolságok, se rituálék, se Jedik nem befolyásolnak, miért nem használta más ellen? Azt írod, hogy mert csak Anakinon keresztül érhette el Padmét (mellesleg, ahogy Dookura végig szükség volt a Yoda ellen irányuló akcióban, ráadásul a gróf mindent látott, hallott, érzett, ami akkor történt, eléggé valószínűtlen, hogy Vader hagyta volna a dolgot), de kérdem én, másnak talán nincsenek szerettei a Galaxisban? Palpatine-nak talán nehezére esett volna elfogni Leiát és rajta keresztül kinyírni Bailt?

 

Ennek pontosan annyi alapja van, mint a teóriának. Lehetséges, de semmi nem bizonyítja.

Ennek ezerszer több alapja van, mint a teóriának. Elég csak józan paraszti ésszel belegondolni. Ha valaki, aki fényévekről, a valaha élt két leghatalmasabb Jedi (Anakin és Yoda) orra előtt képes titokban valakiből kiszívni az életet és átadni valaki másnak, és amúgy is "szinte mindenről tud", nem mellesleg, megérezte Darth Maul térnyerését és Vader életveszélyben létét, nehogy már ne vette volna észre, hogy áldozata mellett ott van, él és lélegzik a Kiválasztott két gyermeke. Vagy Palpatine csodálatos képességei csak addig működnek, amíg a teóriáddal összeférnek?

 

De azt is látjuk, hogy amíg egy csöpp reményt lát, addig semmit nem ad fel!

Láttuk addig, de ugye a karakterfejlődés lényeges része, hogy olyasmit is a karakter részévé válik, ami addig nem volt az. Az lett volna karakteridegen, ha Padmé fejbe lövi magát, vagy nekitámad Anakinnak, vagy elküldi a francba Obi-Want. Az, hogy három mozifilm és a TCW eseményei után eljutott egy olyan szintre, ami szellemileg és fizikailag is kicsinálta, nem az. Padmé erős jellem volt, ugyanakkor fiatal és végtelenül naiv. Teljesen reális, hogy mindaz, amin keresztülment, tönkretették. Reálisabb, mint egy olyan légből kapott teória, aminek a filmekben, de igazán még a TCW-ben sincs a leírtak alapján semmi esélye.

 

Na igen, a cikk indirekt ugyan de ezt is érinti: felveti, hogy mégis honnan a fenéből, tudta Palpatine azonnal rávágni Vader kérdésére, hogy Vader maga ölte meg Padmét, méghozzá haragjában? Hiszen tudta, hogy Obi-Wan túlélte az összecsapást, és innentől kezdve semmi oka nem volt biztosra venni, hogy Padmé halott. Valamiért mégis tudta, márpedig akkor miért ne hihette volna joggal, hogy a gyerekek meghaltak vele együtt?

Bár a két jelenet egymással párhuzamban működik a dramaturgia miatt, szintén elég csak józan paraszti ésszel belegondolni, hogy a két esemény távolról sem történhet egymással párhuzamosan. Padmét már azelőtt elvitte Mustafarról Obi-Wan, hogy Sidious odaért volna. Emellett, és ez a lényegesebb, Padménak nem volt szüksége különleges orvosi segítségre, Vadernek igen. Vader olyan sérülésekkel ért a kórházba, amibe mások már rég belehaltak volna, szóval aligha volt egy kidolgozott életmentő eljárás, nevezetesen, kizárt, hogy már előre le volt gyártva az egész Galaxisban teljesen egyedi, egy teljesen egyedi sérülésekhez elkészített életmentő ruha. És az is igen valószínűtlen, hogy Vader életmentő eljárása, aminek egyik következménye, hogy a ruhát összekapcsolták vele, annyi idő alatt lezavarható volt, mint egy olyan rutineljárás, mint a szülés. Sőt, gyorsabban, ha a jeleneteket nézzük, hiszen Padménál már beindult a szülés, amikor Vader megérkezett Coruscantra. Az meg teljesen kizárt, hogy real time ment a dolog.

Ilyesformán elég nagy magabiztossággal kijelenthető, hogy Vader sokkal később készült el, mint ahogy Padmé meghalt - amúgy, a jelenetek sorrendje alapján is Padmé halt meg előbb. Egy hosszú órákon, ha nem napokon át tartó eseménysorba kaptunk pár perces bepillantást, bepillantást a fontos pillanatokba. És mire Vader készen volt, Bail már simán leadhatta a Szenátusnak az információt, hogy Amidala szenátor meghalt. És ha ehhez még hozzátesszük azt, amit Cupsy mondott, vagyis, hogy a Mustafaron valószínűleg sok helyen fellelhető kamerák segedelmével Sidious a párbaj azon részét, ami az épületben zajlott, végignézhette (és ennek megtekintéséhez aztán bőségesen fűtrék érdekek), még megerősítést is kaphatott arra, hogy végül Vader ölte meg. Elvégre mi is látszódik egy felvételen? Vader az Erővel fojtogatni kezdi Padmét, aki eztán összecsuklik és soha többé nem mozdul.

 

És mindehhez még annyit, hogy két karakternek is alaposan betenne, ha kiderülne, hogy Sidious életszívó és pumpáló képességet használt eme jelenetben. Egyrészt, kifilézné Padmé tragédiáját. Az ő karakterének drámája pont az, hogy egy ilyen jóságos, naiv teremtményt megölt mindaz, ami történt vele. Megszakadt a szíve, ez egy remek metafora annak lezárására, ami az ep1-től az ep3-ig történt. A végső vereség a jóknak, a végső győzelem a rosszaknak, a végső szimbóluma annak, miféle gonoszság lett úrrá a Galaxison. Ha mindezért Sidious közvetlen felelős, az egész jelkép megszűnik létezni.

Másrészt, kinyírja Anakin egyik fontos karaktervonását: a halál legyőzését. Ha elvesszük Vadertől azt, hogy a Mustafaron szerzett sérüléseit nem saját maga, hanem Sidious rituáléinak hála élte túl, elvesszük azt tragédiát, amit a halál legyőzésének kutatása közben érte. Nevezetesen, hogy ugyan megszerezte a képességet a halál legyőzésére, de azt nem mások, hanem saját maga javára fordította: a végső Sith tett. Valami, amit Palpatine nem tudott elérni. A jó ember, aki Anakin volt, ezzel meghalt, megszületett Darth Vader. A képesség, amit a szerettei megvédésére akart használni, saját maga megvédésére fordította, míg a szeretteit megtámadta, azok ellen pusztító hatalmat vetett be. Ha eztán elvesszük, hogy ez az egész valójában Sidious érdeme, ez is semmivé válik.

Szóval már csak a három film dramaturgiája miatt is képtelenség, hogy Padmé haláláért és Vader megmeneküléséért Sidious felelős lenne.

 

Egyébként Padmé nem cserben hagyta a gyermekeit a halálával, hanem pont így adódott nekik a lehető legnagyobb túlélési esély. Nyilvánvaló, hogy ha anyaként életben marad, akkor az nagy veszély. Alapvető volt, hogy szeparálva legyenek, de ez eleve elviselhetetlen kín lett volna Padmé-nak, külön bujkáljon valahol a gyerekek nélkül. Őt könnyebben megtalálhatták volna a sithek és kiszedték volna belőle az infokat. Arra is fény derült volna, hogy ikrek vannak és a hollétük is kiderült volna.

Ez a teória viszont nagyon tetszik! :)

 

Ami a teóriát illetti: nem, nem én találtam ki, de egyetértek vele, ezért ha "marhaság"nak titulálod, akkor azzal engem is lemarházol, ez pedig szerintem bőven benne van a "személyes sértés" kategóriában! Én pontosan ezért szoktam rá figyelni, hogy lehetőleg ne válaszoljak ilyen stílusban senkinek, semmilyen felvetésére, akármi is a véleményem róla, és azt hiszem jogosan várhatom el ugyanezt visszafelé is!

Így értelmezni, ily módon magadra venni mások véleményét meg szimplán hülyeség. És nem, most nem téged hülyéztelek le, mint ahogy nem is téged marháztalak le az első hozzászólásomban, mert ha így lenne, ezt írnám: olyan hülye vagy... vagy ezt: te egy marha vagy. Remélem érezhető az árnyalatnyi különbség. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezzel semmi bajom nincs. Ha nem értetek egyet azt teljesen eltudom fogadni. De azért remélem nem baj, ha kifejtem, hogy nekem miért tetszik az ötlet.

 

Nem baj, sőt! Csak bírd a vitát a többiekkel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Gondolom Anakinnak eszébe sem jutott amikor fojtogatta Padmét, hogy egy gyerek is van a szíve alatt, pontosabban kettő csak ezt még senki nem tudta akkor. Nagyon durva, hogy akit megakart menteni a haláltól, közvetve a halálát okozta. És talán még mondta is neki Padmé, hogy menjenek el, éljenek a gyereküknek.  És a legdurvább, hogy Anakint ott már inkább a hatalom érdekelte és nem a családja. Teljesen elvakult, holott mindent feláldozott volna Padméért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin akkor már sith volt. Próbálta leplezni a dolgokat, de nem sokáig bírta. Padmé első ellenkezésénél előtört belőle a gonosz. Mondja is neki a lány, hogy megváltozott.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin Padmét akarta, de egyrészt akarta, ami már önmagában is necces, ráadásul leginkább birtokolni. Padmé egyértelművé tette, hogy az az út, amit Anakin felvázolt, illetve amin elindult, az számára elviselhetetlen. Anakin viszont arra akart haladni, így eldőlt, hogy nincs közös jövőjük. Innentől kezdve Anakinnál előjött, hogy ha Padmé nem tart vele, akkor már nem is számít. Ő nem Padmét szerette volna megmenteni, pontosabban saját magának akarta megmenteni. Azaz nem a lány számított,hanem az, hogy Anakiné maradhasson.

 

Anakin beszámíthatatlanságát és a józan ítélőképességének a teljes hiányát eleve jól mutatja, hogy mikkel akarja meggyőzni Padmét. Uralhatják a világot, ő lehet a leghatalmasabb, megölheti az uralkodót stb.. Ha kicsit is belegondolt volna, akkor rájön, hogy ez nemhogy vonzaná, de kifejezetten taszítja a feleségét. Padmé ezeknek dolgoknak a puszta gondolatától is zsigerből undorodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.