Ugrás a kommentre

Obi-Wan vs Anakin


pb69

Ajánlott hozzászólás

Szerintem se valószínű felvetés ez. Aligha tér el annyira a sithek és jedik vívása, ill. eleve miért bajlódott volna ezzel Anakin. Küzdött a legjobb tudása szerint és tuti nem az fogta vissza, hogy másképp kéne harcolnia. Egész egyszerűen annyi történt, hogy Obi nagyon jól használta ki Anakin lelki és mentális megtörtségét, ill. azt, hogy jól ismeri a fiút. A párbaj arról szólt, hogy Vader ész nélkül csapkod és minden dühét beleadva erőből akarja lenyomni Obi-t, aki viszont ésszel áll a dologhoz és a lélektani mélypont ellenére is képes koncentrált maradni. Addig "bóklászik" és vezetgeti Anakin-t maga után, amíg sikerül egy egész jó helyzetbe kerülni, amit aztán könyörtelenül ki is aknáz. Anakin akkor nyerhette volna meg a párbajt, ha lenyugszik és nem kergeti agyatlanul egykori mesterét, hanem ő próbálja irányítani az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindketten nagyon jól ismerték egymàst vívàs szempontból is.

Anakin itt még nagyon ifjú sith, tuti hogy ösztönösen vív.

A végét elarcoskodta. Amúgy ha rákanyarodhatunk a filmgyàrtási szempontokra;

Mikor Obi végül levágja az akkora sz@r, hogy ihaj. Szemmel nem lehet követni!

És kikockácva ugyan tetten érhető a mester zsenialitása, miszerint fordulat közben egy mozdulattal levágja a kardot tartó kezet, majd a két lábat én mást vártam. Gyönyörű párbaj megfelelő arányban a közelik és nagytotálok, erre az uccsó pillanata ilyen lett.

És a hab a tortán, hogy a moziban még egy tekercsváltás is jutott erre a pillanatra.

3 szor làttam moziban 3 különböző városban, de a dvd megjelenésig reménykedtem, hogy valami elveszett a tekercsvàltàskor. Mint tudjuk nem sokat vàltozott az otthoni platformokra sem..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész egyszerűen annyi történt, hogy Obi nagyon jól használta ki Anakin lelki és mentális megtörtségét, ill. azt, hogy jól ismeri a fiút. A párbaj arról szólt, hogy Vader ész nélkül csapkod és minden dühét beleadva erőből akarja lenyomni Obi-t, aki viszont ésszel áll a dologhoz és a lélektani mélypont ellenére is képes koncentrált maradni.

Ez a lényeg, pontosan ez történt.

Lehet, hogy Anakin ösztönösen jobb vívó, Obi-Wan viszont higgadtabb, és ebben a helyzetben a higgadtsága többet ért. Ő is felindult volt, nagyon is, mégis sikerült úrrá lennie az érzelmein. Anakin meg pont azt élvezte, hogy végre nem kell fékeznie magát, sőt, szabadjára engedheti az érzéseit, a gyűlöletét, minden frusztrációját - de ez meg elhomályosította az ítélőképességét, és hiába figyelmeztette Obi-Wan, legyőzhetetlennek érezte magát.

Az elbizakodottság a koncentrációval szemben alul maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
  • 7 évvel később...
2024. 01. 03. - 21:53, csoli1138 írta:

Érdekességnek elmegy, de nem estem hanyatt, valami deepfake-hez hasonlót használtak, az eredeti képanyag szinte szinte végig érződött alatta, nem csak a hangok. Persze biztosan melós volt ezt elismerem! 

Úgy rémlik több évig készült. Persze lehet csak havi pár órát foglalkoztak vele (nem hiszem).

Nem von le az értékéből, ha okosban oldották meg. 

Anakin hangja más, de Obié megszólalás után is ugyanolyan.

Szívesen megnéznék egy bővített ROTS verzíót így is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Szisz írta:

Úgy rémlik több évig készült. Persze lehet csak havi pár órát foglalkoztak vele (nem hiszem).

Jól emlékszel, több évig készült. És azért ez nem olyasmi, ami elé csak havi pár órára ül le az ember.

 

2024. 01. 03. - 21:53, csoli1138 írta:

Érdekességnek elmegy, de nem estem hanyatt, valami deepfake-hez hasonlót használtak, az eredeti képanyag szinte szinte végig érződött alatta, nem csak a hangok. Persze biztosan melós volt ezt elismerem! 

"Amazing. Every word of what you just said was wrong."

 

Milyen eredeti képanyagot érzel te alatta, milyen deepfake? Az egész full animációt, a karakterektől a helyszínekig mindent újraalkottak. Erre akkor is rá lehetne jönni, ha egy fikarcnyit sem értesz a 3D-hez. Hiszen láthatóan olyan kameraszögek is vannak benne, ami sosem volt a filmben. Ha nem lenne full 3D-s helyszín készítve, hanem a film képanyagát használnák, bajosan lehetne új szögeket alkalmazni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így még nagyobb tisztelet a készítőknek. Jobb a minősége, mint a TCW-nek.

 

Kérlek, a jövőben ne töröld ki a hozzászólásodból azokat a szakaszokat, amikre mások már reagáltak, különben értelmetlenné teszed a hozzászólásukat!Visszaállítottam az eredeti gondolatodat - by Dzséjt

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért nem csoda, ők évekig dolgozhattak egyetlen 15 perces jeleneten, amiben alig van pár helyszín és összesen két emberi szereplőt, meg pár statikusabb droidot és objektumot kellett animálni. Ezzel szemben a Lucasfilmnek 1-1,5 éve van arra, hogy elkészítsenek nagyjából 20-25 perces epizódokból álló, kábé 15-20 részes évadokat, amikben rengeteg szereplőt, helyszínt, eszközt, járművet, mindenféle objektumot kell megalkotni, aztán leanimálni (és nekik még a szöveget is nulláról kell felvenniük, ahogy új zenéket is készítenek szép számmal). Így azért könnyebb minőségibbnek lenni.

Ezért sosem fair, amikor valaki elkezd lobogtatni egy home made animációt, hogy az mennyivel jobb, mint egy hollywoodi produkcióban. Közben ő évekig dolgozott azon a pár perces snitten (és az esetek többségében önmagukat csapják be, mert amúgy nem jobb az ő munkájuk - kevesebb az olyan, amikor egy ilyen mű tényleg jobb). De ugyanez megy videojátékok esetében is, amikor valaki előáll azzal, hogy egy mod mennyivel jobb - ja, csak a mod az eredeti játék módosítása, plusz a modder akármennyi időt ölhet bele, és bizony sok mod évekig készül még úgy is, hogy az alapjáték ott van forrásnak. Home made annyi időt, energiát és pénzt fordíthatsz rá a saját szórakoztatásodra, amennyit csak akarsz, de határidőkkel és behatárolt költségvetéssel dolgozó cégek, amiknek sokszorosan több munkát kell elvégezniük számottevően kevesebb idő alatt, ugyanerre nem képesek. És még így is a TCW magas minőségű volt, főleg, ahogy haladtunk előre az időben. A 7. évad szvsz. simán mozifilm szintet hozott, és ezzel az animációs szakmában dolgozó ismerőseim is egyetértettek. Még manapság is, általában a 20 perces epizódokkal operáló animációs sorozatok úgy néznek ki, mint a Rebels vagy a Resistance, nem úgy, mint a TCW vége vagy éppen a The Bad Batch.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 01. 03. - 21:53, csoli1138 írta:

Érdekességnek elmegy, de nem estem hanyatt, valami deepfake-hez hasonlót használtak, az eredeti képanyag szinte szinte végig érződött alatta, nem csak a hangok. Persze biztosan melós volt ezt elismerem! 

Dettó. Fan munkának jó, de egyébként nem egy nagy eresztés. Mondjuk eleve elkövettem azt a hibát hogy a dicsérő hozzászólások után néztem bele és elhittem hogy tényleg ugy néz ki mintha profi munka lenne. Ezek után ez a faarccal levitt fénykardpárbaj kicsit megmosolygtató volt. Elég ciki lenne ha igy néztek volna ki a fénykardpárbajok a TCW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fan munkának fantasztikus, de ennyi. Engem a görbülő és csíkot húzó fénykardok is zavarnak, meg még pár apróság, de nem igazán számít mert nem a profizmus volt a cél, hanem egy remek rajongói kisfilm összehozása, ami sikerült is. Nem több, nem kevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.