Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No, itt az utolsó antik cikk...

 

Nem tudom, ki hogy került kapcsolatba a Baljós árnyakkal, de rengeteg írás van róla a korabel CINEMÁ-ban, illetve VOXban. Ha érdekel bennetek, s ki tudjátok várni, majd valamikor beszkennelem és fölteszem. Persze, csak ha van rá igény.

 

Az antik írások azért jóval nagyobb kincsnek számítanak.

 

"És itt még nem is a félig manó, félig boszorkány Jodára gondolunk..."

 

Zseniális! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, itt az utolsó antik cikk...

 

Nem tudom, ki hogy került kapcsolatba a Baljós árnyakkal, de rengeteg írás van róla a korabel CINEMÁ-ban, illetve VOXban. Ha érdekel bennetek, s ki tudjátok várni, majd valamikor beszkennelem és fölteszem. Persze, csak ha van rá igény.

 

Én örülnék nekik, hiszen még sehol sem voltam akkor... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, itt az utolsó antik cikk...

 

Nem tudom, ki hogy került kapcsolatba a Baljós árnyakkal, de rengeteg írás van róla a korabel CINEMÁ-ban, illetve VOXban. Ha érdekel bennetek, s ki tudjátok várni, majd valamikor beszkennelem és fölteszem. Persze, csak ha van rá igény.

Köszi szépen ezeket a régi cikkeket :)

Cinemáim akkoriban voltak, ellenben Voxot még nem vettem, ha nem lenne nagy fáradtság, akkor szerintem jöhetnek (előbbiek is, mert az újságok valahol már el vannak dobozolva) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon jó cikkek, köszi szépen!

Aranyos dolog Vadert "arcnélküli" fekete lovagnak titulálni épp az EP6-nál. :) Palpatine titulusa viszont nagyon rendben van: az Uralkodó.

 

A '97-es Cinemát még a városi könyvtárban fénymásolgattam, az alapján rajzoltam meg életem első csillagrombolóját és Darth Vaderét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon jó cikkek, köszi szépen!

Aranyos dolog Vadert "arcnélküli" fekete lovagnak titulálni épp az EP6-nál. :) Palpatine titulusa viszont nagyon rendben van: az Uralkodó.

 

A '97-es Cinemát még a városi könyvtárban fénymásolgattam, az alapján rajzoltam meg életem első csillagrombolóját és Darth Vaderét.

 

 

Szívesen. :)

 

Én meg anno Birodalom visszavág képregény alapján rajzoltam tele másfél füzetet. Ma már lehet, nem tudnám megcsinálni..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvasgattam őket és elképesztő mennyire nem jutott be ide információ Nyugatról, vagy az újságírók voltak tájékozatlanok. :D Ez a Lucas 2000-re akarja befejezni a 3. trilógiát hatalmas. :D Ennyi sületlenséget, komolyan. :D :D

De van egy bája azért. Anno tényleg kevés info volt a filmekről itthon, alig tudtunk róluk valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhiszed, hogy ez akkor nem is tűnt olyan lehetetlennek??

 

Másfél évtizeddel az ezredforduló előtt oly messzinek tűnt az ezredforduló...

 

Nézd, én akkor voltam tinédszer, olvastam anno pár lapot is. Én úgy gondolom hogy Lucas akkor sem akart 3 trilógiát, a smiley erre vonatkozott ,nem az évre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, én akkor voltam tinédszer, olvastam anno pár lapot is. Én úgy gondolom hogy Lucas akkor sem akart 3 trilógiát, a smiley erre vonatkozott ,nem az évre.

 

 

Akkor már ketten voltunk akkor tinédzserek... :)

 

Érdekes, én mindg is elhittem, hogy kilenc film lesz. Meg még sokáig bíztam is benne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm is bizott benne. Mikor a Baljós Árnyak munkálatai megkezdődtek a hivatalos oldalon már megcsinálták a 7-8-9-nek is a helyet.

 

Amikor olvastam ezt a cikket, akkor ez nekem is eszembe jutott. De nem voltam biztos benne, hogy tényleg ilyen volt a starwars.com-on vagy csak az emlékeim csaltak meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láthatnánk esetleg? Még 2001-ben is azt hitték, hogy lesz 3. trilógia??? :o

 

A Star Wars Year by Year-ben van a kép. Jövőhéten majd megpróbálom beszkennelni a munkahelyen.

Amúgy szerintem valamikor az EP2 után döntötték el (vagy hozták nyilvánosságra), hogy nem lesz folytatás. Lucas is az EP3 előtt nyilatkozta azt, hogy a saga Darth Vader története, és a hatodik résszel véget ér a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Year by Year-ben van a kép. Jövőhéten majd megpróbálom beszkennelni a munkahelyen.

Amúgy szerintem valamikor az EP2 után döntötték el (vagy hozták nyilvánosságra), hogy nem lesz folytatás. Lucas is az EP3 előtt nyilatkozta azt, hogy a saga Darth Vader története, és a hatodik résszel véget ér a történet.

 

Köszi, várom!

 

Hát ezen most meglepődtem, mert sokan úgy kezelik ezt a 9 részt mint egy urban legend a 80-as évekből.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némá, becsukott szemmel is tudtam, hogy az index cikk fog fikázni, és láss csodát.. tényleg! :)

 

Viszont az index hozzászólói közül kiemelnék két nagyszerű kommentet.

 

"Vorennaal

 

A filmről is megosztom a véleményemet: 10/10

 

Na most itt is kell magyaráznom, mert néhány kretén hamar rátámad az emberre, hogy az denemúgyvan mert tegnap is néztem és elaludtam rajta, ergo a film unalmas és rossz és különbenis.

Azt azért relatíve kevés intelligenciával is el lehet fogadni, hogy egy film nem azért lesz 10/10, mert mindenki odáig van érte. Tehát lehet az csúcs a nélkül is, hogy a nézők többsége különösebben szeretné.

 

Az új trilógia kapcsán a legfőbb ütközőpont a megmondó emberek jelenléte. A megmondó ember az értékteremtő ember ellentéte. Azt jelenti, hogy az értékteremtő pofázás helyett csinál valamit, mondjuk egy vázát vagy akármit, közben a megmondó ember pedig meg mondja, amit meg akar mondani.

A megmondó embert azok is utálják, akik amúgy maguk sem tartoznak az alkotó társadalomhoz, de visszás nekik a másik pofázása. Mert az emberek többsége lelkébe kódolva tudja és érti, hogy a megmondó ember szemben az alkotóval igazából egy senkiházi. Namost az emberek egy jelentős része ugyan nem kreatív, de mégsem lép be a nagy megmondók táborába, mert érzi, hogy ha csak 5 centis a fütyi, azt nem kell erőltetni a címlapon.

Engedtessék meg, hogy egy kretén példát említsek.

A fenti cikk megmondója említi, hogy micsoda értelmetlen dolog Luke Skywalkert unatkozó tininek bemutatni, miközben ott a Bonta Esti (mert ez a neve), de akkor legyen így, tátuini fogatverseny.

Aranyapám…vannak emberek, akik mondjuk (csak hogy hazai példával színesítsem az eszmefuttatást), minimálbérből tengődve élik életüket. És bizony, ezek az emberek sokszor unatkoznak. Azonban a legelvetemültebb kretének sem szokták megkérdezni a társadalom eme szegletétől, hogy édes egy aranyapám, ugyan miért unatkozol, mikor a Hilton szállóban ott vár a rulett asztal. Éppen ezért a fenti cikk elemzésébe ennél fogva belekezdeni is teljesen felesleges."

 

"Jankove

 

Ha az indexen azt írják hogy szar, akkor tuti hogy semmi baja, megyek megnézem.

"

 

+ 1

 

"gergerke

 

Azt hittem eddig hogy ekkora hülyeségeket csak politikáról meg a telefonokról tudtok írni" :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy hogyan állok az indexhez és a többi hasonszőrű online laphoz azt személyes és szuverén jogom eldönteni :D:P ... de kösz a tanácsot. Értékelem, de a véleményem nem változik.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Index mondjuk abban nagyon jó, hogy tudják, hogyan kell a látogatottságot egy húzással többszörösére növelni. Benyomnak egy "már megint szar a SW" cikket, és tódul a nép minden oldalról, a számláló meg csak pörög, a hirdetők meg örülnek nagyon. Nem véletlen (azon kívül, hogy szerintem a negatív kritikát is meg lehet úgy foglamazni, hogy az embernek ne az legyen az érzése, hogy a cikkíró izomból fröcsög), hogy ezek egyszerűen ösztönből hozzák ki mindenkiből a vitakedvet. Akinek nem tetszett, az elégedetten nyugtázhatja, hogy bizony-bizony neki van igaza, akinek meg tetszett, az meg szinte kapásból ugrik védeni a kedvencét. Átlátszó, de ha egyszer ennyi embernek szívügye, hogy bármilyen módon is véleményt nyilvánítson, beválik.

Mondjuk nem sok film van, ami a bemutató után közel 13 évvel is ilyen vitákat generál, szerintem ez már magában egy fejezet a filmek történetében :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Index mondjuk abban nagyon jó, hogy tudják, hogyan kell a látogatottságot egy húzással többszörösére növelni. Benyomnak egy "már megint szar a SW" cikket, és tódul a nép minden oldalról, a számláló meg csak pörög, a hirdetők meg örülnek nagyon. Nem véletlen (azon kívül, hogy szerintem a negatív kritikát is meg lehet úgy foglamazni, hogy az embernek ne az legyen az érzése, hogy a cikkíró izomból fröcsög), hogy ezek egyszerűen ösztönből hozzák ki mindenkiből a vitakedvet. Akinek nem tetszett, az elégedetten nyugtázhatja, hogy bizony-bizony neki van igaza, akinek meg tetszett, az meg szinte kapásból ugrik védeni a kedvencét. Átlátszó, de ha egyszer ennyi embernek szívügye, hogy bármilyen módon is véleményt nyilvánítson, beválik.

Mondjuk nem sok film van, ami a bemutató után közel 13 évvel is ilyen vitákat generál, szerintem ez már magában egy fejezet a filmek történetében :D

Mégis, egy hírportálnak mi más lenne a fontos, mint a látogatottság? A tények közlésén túl ugyebár, amit viszont a kultúra rovatban számon kérni elég nagy butaság. Szerintem nagyon is rendben van, hogy a filmekhez készítenek provokatív, szubjektív kritikát. Utóbbi elvárt, előbbi pedig természetes, ha életben akar maradni az oldal.

 

Pl. a nemzetisport esetében szánalmas, ha bulvárcikkeket hoznak le első oldalon csak azért, hogy növeljék az olvasottságukat. De az egy sport lap. Az index viszont tudósít mindenféle hírről, és egyértelmű, hogy a filmekről élvezetesen csak szubjektíven lehet. Nem tetszik a véleményük? Akkor hagyd figyelmen kívül. Vagy védd meg az igazad, és jól járnak. A te döntésed.

 

Őket szidni, mert provokatívak, olyan, mintha a skorpiót piszkálnád, mert megcsíp. Ez a természetes, ha életben akar maradni. A sajtó választás joga - tudtommal: még - egyelőre szabad, úgyhogy jól ki lehet velük b/szni, és lehet mást olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólások között talán a legdurvább az volt, amikor az illető szerint a nagy rajongókat (tehát azokat, akik szeretik ezt a filmet is) a Dunába kell lőni.

Ekkora elmebetegséget sem olvastam még.

 

A Dunába kell lőni? Valószínűleg átsiklottam felette, amikor nézegettem a kommenteket.

Hát azok után, hogy a Transformers 3-al kapcsolatban egyesek azt írták, hogy akinek az tetszett, az szimplán gyökér, paraszt és igénytelen seggarcú idióta, már nem nagyon lep meg... bár ezek a jelzők még nem kívánják egyúttal az illető(k) halálát is, itt úgy tűnik sikerült ezt a szintet is felül múlni. Minden elismerésem nekik! :)

 

Az, hogy az index "tényeket" közölne... hmm, inkább nem írok semmit, mert úgyis háború lenne.

 

Elsősorban amikor véleményezem az indexet, nem a filmkritikáiról beszélek... hanem az egész oldalról.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.