Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

A Star Wars fanokra ki gondol?

 

Sajnos a Disney, mint az kiderült, nem egységesen gondol az SW fanokra. Ha ez így lenne, nem állították le volna a TCW-t. Csak az Original Trilogy rajongói érdekli őket. De remélem, hogy nincs igazam és bejön az elméletem.

 

Szerintem is ez a legmegfelelőbb korszak, másrészt az EU sem nagyon dolgozta fel (remélem, ha ez a sorozat megvalósul, a TFU történetét kigolyózza).

 

Az egyik legboldogabb SW fan lennék, ha mindez megvalósulna. Két szívfájdalmamat is enyhítené egyszerre (Ep.3 és 4 közti űr kitöltetlensége és TFU). :D

De inkább nem is ringatom magam ebbe az egészbe. Majd ha minden hivatalossá válik, akkor talán elkezdek előre örülni, de addig biztosan nem. :)

 

Mitöl örvend ekkora közutálatnak a TFU? Nem volt az olyan rossz játék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább hagyjuk... Másik topikban már ejtettem pár szót a témáról. ;)

 

Ja, értem. Elolvastam.

 

Egyébként ha lenne egy ilyen Dark Times sorozat, akár a Galaktikus Polgárháború körül is foroghatna. Így lehetne a címe akár Star Wars: The Civil Wars is. :) A Lázadók Szövetségének megalapulását érdekes lenne látni, igaz a TFU-ben már hozzányúltak ehhez a témához, tehát símán felülírhatják vagy éppen átemelhetnek belőle dolgokat. Nekem nem lenne ellenemre.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez a legmegfelelőbb korszak, másrészt az EU sem nagyon dolgozta fel (remélem, ha ez a sorozat megvalósul, a TFU történetét kigolyózza).

Én spec ennek nem örülnék. Érdekes lenne, ha a sorozat kigolyózna olyan alkotást, amibe Lucas beavatkozott.

Az lenne a legjobb, ha Dave Fiolini legalább olyan mértékben megpróbálná féken tartani az írókat, ahogy a TCW esetében tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy a TFU történetét kigolyózná az új sorozat, már amennyiben tényleg ebben a korszakban fog játszódni. Tudjuk, hogy sokan sokféleképp állnak a játékokhoz, úgyhogy ezeket a köröket nem futnám le újra. Az viszont tény, hogy sztorijuk 3-2 évvel az Ep4 előtt játszódik (vagyis már az éra vége felé), míg a sorozat valószínűbb, hogy az Ep3 egyfajta folytatásaként funkcionálna, amely szép lassan elindít minket az Ep4 felé. Nekem legalábbis így tűnik logikusnak. Ha persze sok évadot megélt szériává növi ki magát, nem elképzelhetetlen, hogy eljutunk az Ep4-ig, de a kevesebb, mint 3 évet felölelő TCW is 8 évadon keresztül tervezte bemutatni ezt a nem túl nagy időintervallumot.

 

Azt a gondolatot nem tudom elvetni, hogy a Disney a TCW és az Underworld projektek keresztezéseként akarja létrehozni az új animációs sorozatot, ami részben magyarázná a kaszát is. Mint sokan tudjuk, a tv sorozat nagyjából 100 epizódjának sztorija már aránylag készen áll a forgatásra, de az anyagiak nem teszik lehetővé a megvalósítást. Ha figyelembe vesszük, hogy a készülő új trilógia, illetve a további filmek valószínűleg nem kevés zsetont felemésztenek a felvásárlás után minden bizonnyal nem túl vastag Disney-nek, akkor érthető, ha a tv sorozatból semmi nem lesz, eredetileg tervezett formájában. Ám animációként feldolgozhatók a már elkészült történetek, melyeket gyönyörűen lehetne ötvözni a TCW elvarratlan szálaival (inkább nem kezdek bele a felsorolásba). Így két legyet ütnének egy csapásra: bár a tervezett formától eltérően, de az Underworld koncepciója megvalósításra kerülne, míg a TCW is kapna egyfajta folytatást. Magam részéről nagyon örülnék ennek... amellett, hogy így a TCW tovább élne, megkapnánk az Underwold sorozatot is egy csomagban. Ráadásul ez a korszak a kedvenceim közé tartozik, amivel tudtommal nem vagyok egyedül. Bár behatárolt éra (a TCW is az volt), rengeteg potenciál rejlik benne, amit hatalmas baromság lenne kihagyni. Felteszem, Filonit sem véletlenül hívták vissza... Az már a TCW kaszájakor világos volt, hogy az "Ep7-re koncentrálunk" magyarázat süket duma. Nincs ezen mit szépíteni, a tervben lévő animációs sorozat a bizonyíték rá. Szintén nem tartom elképzelhetetlennek, hogy szándékosan etették a népet annak érdekében, hogy az ominózus pillanatban bombaként robbanjon a hír, különösen a TCW-fanok körében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adná az Erő. :)

Ez így nagyon jó elképzelés, és mindkét fél jól járna vele.

Ami a TFU-t illeti, szerintem is jobb, ha békén hagyják. Nem is kell felülírni, de nem is kell bevonni a sztoriját másba. Ha ez a sorozat a feltételezett időszakkal fog foglalkozni, jobb ha az elején kezdik a kort (akárcsak a TCW), és szépen időrendben (na nem egy Leland Chee félében :D) haladnak, és "mindent a maga idejében" láthatunk.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon boldog vagyok, mert az EPIII és az EPIV között lesznek a részek, így van esély fiatal Han Solo kalandjait követni, és persze Vader Nagyúr, és az Uralkodo és jelen lesznek ügyeletes főgonoszként. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Immár hivatalosan is megerősítették: az új sorozat címe Star Wars: Rebels és az EP III és IV közötti korszakot mutatja be, a lázadás életrehívásáról és az életben maradt jedik utáni hajszáról fog szólni.

Itt olvashathátok a bejelentést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon boldog vagyok, mert az EPIII és az EPIV között lesznek a részek, így van esély fiatal Han Solo kalandjait követni, és persze Vader Nagyúr, és az Uralkodo és jelen lesznek ügyeletes főgonoszként. :yeah:

És akár a TCW elvarratlan szálaiból is kedvü(n)kre előkaphatnak néhányat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán reménykedtem, hogy a TCW ilyen módon folytatódik. Ez a legjobb választás! Így nem szorulnak három év gátja mögé, egy valóban új érát prezentálhatnak (hiszen a felemelkedő Birodalom idejéről semmit sem láttunk még), miközben folytathatják a TCW-ben félbe hagyott történeteket. Rengeteg új szereplő mesélhető be, de szabadabban nyúlhatnak majd az ep4-5-6 mellékszereplőihez is. Kell a francnak fiatal Han Solo, vagy fiatal Lando, akarja a tököm látni az ifjú Leiat. Kérem szépen, itt a lehetőség hogy megismerjük a fiatal Ozzelt, Piettet, Madine-t, Dodonnát. Azt akarom látni, hogyan teremti meg Bail Organa és Mon Mothma a Lázadók Szövetségét, és láthassuk, hogyan kutatja fel és vadássza le Vader a túlélő Jediket (csak egybe gondoljatok bele: elkezdene vadászni Ahsokára!!! :yes: ).

De közben folytatódhatnának a TCW történetei, láthatnánk, hogyan élik meg a klón háború veterán klónjai, Rex és Cody azt, hogy megölték a Jedi bajtársaikat. Milyen lenne már Rexet Darth Vader mellett látni. Előkerülhetne Darth Maul, és nem néznénk furcsán, ha hirtelen feltűnne Boba Fett, hiszen akár már húsz éves is lehetne, azon meg azért mégis életképesebben áll a páncél, mint egy legfeljebb tizenhárom évesen.

És akkor az olyanról nem is beszéltem, hogy ahogy a TCW az ep2-ből szépen áthajlott az ep3-ba, ott világszinten ugyanúgy végbe mehetne a Rebelsben is a változás. Mekkora lesz majd látni, ahogy a V-Wingek és ARC-170-esek mellett feltűnnek az első TIE modellek, ahogy a Z-95-ösöket elkezdik majd leváltani az X-Wingek. És amikor megjelenik a legelső Birodalmi Csillagromboló teszem azt egy Venator mellett, már elképzelve is fenséges jelenet. Ha nem szúrják el, a Rebels lehet a tökéletes kapocs az ep1-2-3 és az ep4-5-6 között. És miért szúrnák el? Több TCW készítő is megmaradt, Filoni is ott van, egyszer már bizonyítottak, miért ne menne nekik másodszor? Pláne azután, amit a TCW-ben tanultak.

Ez a hír most baromira belelkesített. :yeah: :yeah: :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írják a Celebration Europe résztvevői kapnak majd egy exkluzív preview-t.

 

Mondjuk Weisman részvétele azért ad egy okot az aggodalomra: eddig minden rajzfilmsorozata, ami kapcsolatba került a Disney-vel kaszálva lett a második évad után. :hmm::para:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bombaként robbant a hír! Nálam teljesen kiverte a biztosítékot! Egyetértek Dzséjttel, ez ha jól csinálják hihetetlen zseniális lehet! Akár tekinthetjük a TCW folytatásának is, hiszen rengeteg remek karaktert lehet tovább vinni a sorozatban. Iszonyúan várom! Már csak a megvalósításra leszek kíváncsi, remélem marad a TCW színvonala. Azért ez sokkoló! Filoni marad, és többen a LucasfilmAnimation -ből is csatlakoznak, tehát az a sok tudás mégsem vész el amit felhalmoztak az évek alatt! Hurrá! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra leszek nagyon kíváncsi, hogy egyáltalán átveszi-e a TCW karaktereit. Nyilván a feltétlen szükségeseken (pl. Anakin, Obi, Palpi, stb.) kívül, a "sajátokra" gondolok (Ahsoka, Rex, Ventress, Bane, stb.). Vagy pl. előkerül-e újra Maul.

Nem tudom nincs-e egyáltalán ezeknek vmi jogi akadálya.

Meggyőződésem, hogy az új sorozat legalább 20%-kal zsírkirályabb lenne ha folytatná a TCW hagyományait és elvarrná a félbehagyott szálakat. Persze csak akkor, ha mindezt kellő körültekintéssel és tisztelettel teszi. Ha nem, akkor viszont meggyalázhatja a TCW hagyatékát, ami viszont komoly öngól lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra leszek nagyon kíváncsi, hogy egyáltalán átveszi-e a TCW karaktereit. Nyilván a feltétlen szükségeseken (pl. Anakin, Obi, Palpi, stb.) kívül, a "sajátokra" gondolok (Ahsoka, Rex, Ventress, Bane, stb.). Vagy pl. előkerül-e újra Maul.

Nem tudom nincs-e egyáltalán ezeknek vmi jogi akadálya.

Meggyőződésem, hogy az új sorozat legalább 20%-kal zsírkirályabb lenne ha folytatná a TCW hagyományait és elvarrná a félbehagyott szálakat. Persze csak akkor, ha mindezt kellő körültekintéssel és tisztelettel teszi. Ha nem, akkor viszont meggyalázhatja a TCW hagyatékát, ami viszont komoly öngól lenne.

Nem hinném, hogy agyatlanul nyúlnának hozzá. Szerintem új sztorik lesznek, amibe finoman lesznek belefűzve a TCW -s karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minőség miatt nem kell aggódni. Greg Weisman egy még Filoni-nál is nagyobb kaliberű rajzfilmsorozat rendező-producer. Amin ezek ketten együtt dolgoznak, az csak jó lehet.

pb a TCW karakterei is a Lucasfilm tulajdonában voltak, azaz Lucasfilm-mel együtt őket is megvásárolta a Disney. Jogi akadálya tehát nincs a szerepeltetésüknek (Ventress egyébként az EU-ból lett átemelve, tehát nem saját). Az más kérdés, hogy a Disney felakarja-e használni őket? Mert a jónép bizony őket a Cartoon Network-el azonosítja, ami meg a rivális WB tulajdona, tehát lehet, hogy a fejesek rossz reklámnak tekintenék a felhasználásukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük Werebazs igazad lesz a minőséget illetően. Elkészült az új terület a sorozatnak, így egy új korszak veszi kezdetét. Reméljük ez is legalább olyan sikeres lesz mint a TCW -s azzal a különbséggel, hogy ennek már kialakult rajongó táborral vágunk neki. :D

 

Kíváncsi leszek mennyiben lesz más az egyes epizódok szerkezete mint a nagy elődé. Animáció, időtartam, komolyság. A három sarkalatos kérdés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor emberek, eljött a Canossa járás ideje! :lol:

 

Én azt hiszem, hogy a Disney-nél belátták, hogy az élőszereplős sorozat esélytelen az EpIII-IV-es érára. Akkor pedig miért ne lehetne egy animációs sorozatot erre az érára? Új szereplőkkel, nem pedig levegőben lógókkal - csak épp a TCW-s karakterek is visszatérhetnének, hiszen időben mindössze csak 2 év telne el (mondjuk).

 

 

Az élőszereplősről éppen tárgyalnak az ABC -vel. Abszolút nincs elfelejtve. Persze ringathatjátok magatokat ilyesfajta lázálmokba, de nem fog belőle semmi sem megvalósulni. :)

 

 

Természetesen semmilyen új animációs sorozat nem fog készülni. Leadják majd valamikor a TCW maradék részeit és rákoncentrálnak a filmekre.

 

 

Hát nem tudom, szerintem sanszosabb hogy egy már jól bevált, sikeres sorozatot új névvel folytatnak alacsonyabb költségek mellett, minthogy magas költségek mellett belevágnak egy full ismeretlen projektbe, ami ráadásul több energiát is igényel (ami az új filmek mellett nem biztos hogy van feleslegben), ráadásul a profitabilitása is kérdéses...

 

 

A trilógiák közötti sorozat per pillanat szerintem is kevés eséllyel kecsegtet. Ha az lenne a terv hogy valamilyen szinten folytatják a TCW-t akkor az szerintem magában a kasza-hírben is benne lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.