Ugrás a kommentre

Szürke és Sötét Jedik


LordGravon

Ajánlott hozzászólás

Nabo víztükrös elmélete teljesen helytálló, Jedi szemszögből nézve. Én viszont a két oldal együttes egyensúlyáról beszéltem. Ezt el is mondtam, hogy mást jelent az egyensúly egy Sithnek és Jedinek. Azért gondolok úgy az egyensúlyra, mint egy mérlegre, mert szerintem csak úgy lehet ezt az egész jó-rossz konfliktust igazán megérteni, ha először megjárjuk mindkét oldalt, majd utána már nem veszünk részt benne, hanem kívülről szemléljük. Ha viszont benne ragadunk ebbe párharcba, akkor nem tudjuk elkerülni, hogy ne válasszuk a sötét vagy a világos oldalt és ilyenkor leszűkül a gondolkodásmódunk, így csak az egyik oldalon keresztül látjuk a világot.

Nem is merjük a prófécia igazságtartalmát és eredetét. Ha eleve jediktől származik, akkor jó eséllyel ők is a saját szemszögüknek megfelelő egyensúlyról írtak. Vagy felülemelkedtek az általad is írt szűkebb látókörön, ki tudja. De még az is lehet, hogy nem is jediktől ered. Szóval tényleg jelenthet bmit. Pláne, hogy nincs leírva rendesen a lényeg, az aktuális jedik se tudták mi van. Ők biztosan a saját értelmezésüket használták, erre is mondták Yodáék többször, hogy könnyen lehet tévút.

Mivel a prófécia ennyire bizonytalan, ezért nem is adok komolyabb hitelt neki. Inkább csak egyfajta faktornak nevezem, aminek komoly szerepe volt abban, hogy azt láttuk a képernyőn, amit.

 

Ahsoka hogy érted, hogy Szürke Jedi?

Teljes mértékben a jedi elveknek megfelelően nevelkedett és gondolkodott. Hithű jedi. Csak éppen nem a Rend tagja, így nem lehet simán jedinek nevezni. Mivel viszont (valószínűleg) nem lépett sötét utakra, így sötét jedinek titulálni méltatlan lenne. Tehát pont ilyenkor jöhet jókor egy ilyen szürke jedi eshetőség.

Bár hozzátenném, hogy nem tartom egy túl jó elnevezésnek, csak ha már van egy ilyen fogalom, akkor érdemes lehet erre azt használni. De vmiféle "kirekesztett vagy kitaszított jedi" nekem jobban feküdne. (Mint pl. a Fallout-ban a Brotherhood Outcasts.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legmegfelelőbb az ex-Jedi vagy csak szimplán Erőhasználó kifejezés, mivel már nem a Rend tagja. Egy Szürke Jedit leginkább az életfilozófiája miatt nevezik szürkének, mert ő nem úgy látja az Erőt, mint az általános Jedik. Ott van Jolee Bindo, aki ezt el is mondta. Egyébként nem értem miért ne lehetne egy Szürke Jedi a Rend tagja. Ez sincs meghatározva. Szerintem eleve ez a "szürke" elnevezés egy olyan világnézetre utal, miszerint az Erő csakis a sötét és világos találkozásaként létezik, nem pedig külön-külön. A fekete-fehér találkozásából jön ugye létre a szürke stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legmegfelelőbb az ex-Jedi vagy csak szimplán Erőhasználó kifejezés, mivel már nem a Rend tagja. Egy Szürke Jedit leginkább az életfilozófiája miatt nevezik szürkének, mert ő nem úgy látja az Erőt, mint az általános Jedik. Ott van Jolee Bindo, aki ezt el is mondta. Egyébként nem értem miért ne lehetne egy Szürke Jedi a Rend tagja. Ez sincs meghatározva. Szerintem eleve ez a "szürke" elnevezés egy olyan világnézetre utal, miszerint az Erő csakis a sötét és világos találkozásaként létezik, nem pedig külön-külön. A fekete-fehér találkozásából jön ugye létre a szürke stb.

Igazából csak az a gond, hogy minden jedinek más volt a világlátása, mint a többieknek, hisz mindenki egyedi. Persze, van aki jobban kilóg a sorból, de a filmekben pont azt láttuk, hogy igencsak nagy a szórás. Nem láttunk olyan esetet, ahol egységesen tudott volna dönteni csak a Tanács néhány tagja vagy mondjuk az a pár jedi, aki épp érintett volt az ügyben. Mindig mindenki másképp gondolkodott.

Qui-Gon se volt semmivel különcebb, mint mások. Yoda, Windu, Obi-Wan, Anakin, Ahsoka, Qui-Gon. Mindegyik kakukktojás. De még Mundi, Plo, Sinube, Fisto, Piell vagy Tiin is tanúbizonyságát adta, hogy nincs igazán átlagos jedi. Mindegyiküket nevezhetjük ez alapján szürkének. Van aki ezt látja fekete-fehérnek és van aki azt. Van aki ezt tudja jobban árnyalni, van aki azt. Miért lenne szürkébb Qui-Gon, mint bármelyik másik?

 

Az pedig nem biztos, hogy a jedik tényleg úgy gondolták/tudták, hogy van sötét és világos oldal. Egyszerűen így emlegették és oktatták, mert így lehetett, így volt kézenfekvő. Mi is tudjuk, hogy a való életben nincs jó és rossz, nincs szép és csúnya, nincsenek erkölcsi kategóriák, mégis használjuk őket, mert hasznosnak bizonyultak. Nem lehet minden külön esetet órákig elemezve ítélkezni. Fel kell állítani néhány sarkos skatulyát és abba pakolgatni a dolgokat és a skatulya "színe" szerint dönteni. Nem filozofálunk azon, hogy a terrorista, a tömeggyilkos, a sorozatgyilkos vagy a bérgyilkos mit csinál, rossz embernek tartjuk őket és kész. Ezt lehet az utódoknak is könnyen és egyetemesen átadni, mint erkölcsi tanítást. Sokszor túlzásokba esünk és az baj, de általánosságban ez egy megkerülhetetlen és fontos folyamat.

Szóval Palpi-nak igaza volt abban, hogy a jedik dogmatikusan állnak a dolgokhoz és nincs igazuk ezzel a jó és rossz, sötét és világos elmélettel. Csak ugye anno a sithek is ugyanígy tolták, amíg többen voltak. Aztán amikor ez megváltozott, akkor folyamatosan egymást irtották, mert az anarchia ezt eredményezte. Kellett a Ro2, ami megoldotta a problémát. Csak épp 2 emberre meg lehet oldani a részletesebb, szélesebb körű felvilágosító oktatást, de tömegesen ez nem működik. Így a Jedi Rend kénytelen volt dogmákhoz és kódexekben leírt alapelvekhez tartóan működni. Ez amúgy a sithekből se veszett ki teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legmegfelelőbb az ex-Jedi vagy csak szimplán Erőhasználó kifejezés, mivel már nem a Rend tagja. Egy Szürke Jedit leginkább az életfilozófiája miatt nevezik szürkének, mert ő nem úgy látja az Erőt, mint az általános Jedik. Ott van Jolee Bindo, aki ezt el is mondta. Egyébként nem értem miért ne lehetne egy Szürke Jedi a Rend tagja. Ez sincs meghatározva. Szerintem eleve ez a "szürke" elnevezés egy olyan világnézetre utal, miszerint az Erő csakis a sötét és világos találkozásaként létezik, nem pedig külön-külön. A fekete-fehér találkozásából jön ugye létre a szürke stb.

Szerintem is talán az ex-Jedi a legjobb definíció Ahsokára, illetve a hozzá hasonló Jedikre. Elvégre hiába hagyta el a Rendet, továbbra is korábbi elvei szerint éli életét, a Világos Oldal tiszta képviselője. A többi Jedire inkább illene a "szürke" kifejezés... a háború nem egy, nem két tagot eltorzított és kifordított magából, illetve elveiből, ezzel együtt egyre messzebbre taszított a Világos Oldaltól.

A "szürke" kifejezést azokra használnám, akik megrekedtek a két oldal közti határvonalon, egyensúlyban van bennük a világosság, és sötétség, egyszerre használják mindkét oldalt. Hirtelen Ventress ugrik be, akit ebbe a kategóriába tudnék sorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is talán az ex-Jedi a legjobb definíció Ahsokára, illetve a hozzá hasonló Jedikre. Elvégre hiába hagyta el a Rendet, továbbra is korábbi elvei szerint éli életét, a Világos Oldal tiszta képviselője. A többi Jedire inkább illene a "szürke" kifejezés... a háború nem egy, nem két tagot eltorzított és kifordított magából, illetve elveiből, ezzel együtt egyre messzebbre taszított a Világos Oldaltól.

A "szürke" kifejezést azokra használnám, akik megrekedtek a két oldal közti határvonalon, egyensúlyban van bennük a világosság, és sötétség, egyszerre használják mindkét oldalt. Hirtelen Ventress ugrik be, akit ebbe a kategóriába tudnék sorolni.

Igen, teljesen jogos, hogy a szürke nem igazán jó kifejezés Ahsoka sorstársaira. Ezért is hoztam fel más ötleteket. Az ex-jedi se rossz, csak ez se adja át igazán, hogy még mindig az elveiknek megfelelően él. Persze, azt se tudjuk, hogy egyáltalán így van-e. :)

 

Ventress azért egyáltalán nem szürke. Őt egyértelműen a sötét jedi kategóriába tenném. Sokan szerintem kicsit túlértékelik a jellemfejlődését. Mert ok, hogy rengeteget javult amióta nem Dooku "kifutója", de ettől még nem lett egy pozitív vagy semleges szereplő. Messze van ő attól, hogy a világos és sötét közt legyen félúton.

Ugyanúgy egy bűnöző, aki már nem a szeparatisták végrehajtója és bérgyilkosa, hanem a saját érdekében cselekszik, a saját törvényeinek megfelelően él. Olyasmi lett, mint egy szimpla fejvadász vagy hétköznapi bűnöző. Nem láttunk jeleket arra, hogy ne lenne ugyanolyan könyörtelen és hidegvérű, ha a saját élete szempontjából szükségesnek érzi. Emellett semmi pozitívat nem tesz önszántából. Ahsoka-t is csak azért segíti, hátha megúsz 1-2 dolgot, ill. mert később Anakin fenyíti. Attól, hogy nem mészárol le tucatnyi ártatlant, még nem lesz jóarc.

 

Abban több ráció van, hogy a Rend többségi tagjai "szürkévé" váltak a háború és a sith manipuláció miatt. Csak ugye akkor megint ott tartunk, hogy kb. minden jedi szürke jedi. :) Lehet, hogy nincs is sok értelme ezzel a szürkeséggel foglalkozni. Ha egy fogalomhoz ennyire nem lehet megtalálni még csak kb.-ra se az alapvető jelentését, akkor kár használni. ;)

Ehhez képest a sötét jedi olyan fogalom, amiről már első hallásra is a legtöbb SW fannak van egyfajta konkrét elképzelése, ami nagyjából egységes is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ex-jedi se rossz, csak ez se adja át igazán, hogy még mindig az elveiknek megfelelően él. Persze, azt se tudjuk, hogy egyáltalán így van-e. :)

 

Ventress azért egyáltalán nem szürke. Őt egyértelműen a sötét jedi kategóriába tenném. Sokan szerintem kicsit túlértékelik a jellemfejlődését. Mert ok, hogy rengeteget javult amióta nem Dooku "kifutója", de ettől még nem lett egy pozitív vagy semleges szereplő. Messze van ő attól, hogy a világos és sötét közt legyen félúton.

Ugyanúgy egy bűnöző, aki már nem a szeparatisták végrehajtója és bérgyilkosa, hanem a saját érdekében cselekszik, a saját törvényeinek megfelelően él. Olyasmi lett, mint egy szimpla fejvadász vagy hétköznapi bűnöző. Nem láttunk jeleket arra, hogy ne lenne ugyanolyan könyörtelen és hidegvérű, ha a saját élete szempontjából szükségesnek érzi. Emellett semmi pozitívat nem tesz önszántából. Ahsoka-t is csak azért segíti, hátha megúsz 1-2 dolgot, ill. mert később Anakin fenyíti. Attól, hogy nem mészárol le tucatnyi ártatlant, még nem lesz jóarc.

 

Abban több ráció van, hogy a Rend többségi tagjai "szürkévé" váltak a háború és a sith manipuláció miatt. Csak ugye akkor megint ott tartunk, hogy kb. minden jedi szürke jedi. :) Lehet, hogy nincs is sok értelme ezzel a szürkeséggel foglalkozni. Ha egy fogalomhoz ennyire nem lehet megtalálni még csak kb.-ra se az alapvető jelentését, akkor kár használni. ;)

Ehhez képest a sötét jedi olyan fogalom, amiről már első hallásra is a legtöbb SW fannak van egyfajta konkrét elképzelése, ami nagyjából egységes is.

 

Tökéletesen semmilyen kifejezés nem fogalmaz meg semmit pl.: jó-rossz. Ezek mind erős túlzásokon alapulnak, de azért így könnyebb rendszerezni a világunkat, mint azt már mondtad is. Szerintem ezeknek a jelzőknek eleve már a nevükben benne van a jelentésük. Mondjuk az ex-Jedit kapásból úgy lehet értelmezni, hogy az az illető már nem Jedi, legyen akármilyen is a világnézete. Ahsoka hiába gondolkodik Jedisen, ha egyszer már nem az, mert nem tagja a Rendnek. A Sötét Jedi meg nyilván egy rossz útra tért Jedire utal. A Szürke Jedi kifejezés viszont már nehéz eset, mert addig oké, hogy Jedi, nade szürke? Ez azért van, mert a Jedikről egyből a jófiúk, a világos oldal követei ugranak be nekünk és nem vagyunk hozzászokva ilyen ködösebb kifejezésekhez, mint a szürke. Az eleve egy olyan szín, ami a fekete-fehér keveredéséből jön ki, de mivel speciel a filmekbe nincs olyan Erőhasználó, aki mind a két oldal hatalmával tud élni egy minimális szinten, az nekünk furcsa, de szerintem nem lehetetlen, csak nehéz.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam egy érdekes leírást egy The Jedi Path című kézikönyvben a Szürke Jedikről:

 

"Ezek az úgynevezett szürke Jedik már a kezdetektől fogva velünk voltak. Habár nem hagynak fel a Jedik sötét oldallal kapcsolatos hitével, szúróssá válnak, amint arra kérik őket, hogy fogadjanak el utasításokat a Tanácstól. A szürke Jedik alkudoznak, útlevágásokat használnak, rejtegetik a cselekedeteiket mindenféle vizsgálat elől, abban a hitben, hogy a tapasztalatuk miatt nem vonatkozik rájuk semmilyen kötvény. Ők szabadúszók, akiket nehéz irányítani, de értékes tagjai lehetnek a Rendnek, amint meggyőzik őket, hogy kövessék a felállított hierarchiát."

 

Itt egy másik a KotOR 2-ből:

 

"A szürke Jedik azok, akik annak ellenére, hogy befejezték Jedi tanaikat, függetlenül tevékenykednek a Jedi Tanácson kívül. Általában céltalannak tartják őket, ámbár nem feltétlenül adják át magukat a sötét oldalnak."

 

Itt az egész kifejezés létrejöttének története:

 

A "Szürke Jedi" kifejezést először Qui-Gon Jinnre használták a Star Wars: Republic: The Stark Hyperspace War-ban, habár a forrás nem erősítette meg, hogy Jinn Szürke Jedi volt-e vagy sem és nem adott pontos leírást a kifejezésről. Később bemutatták Jolee Bindot a Star Wars: Knights of the Old Republic videojátékban, mint önjelölt Szürke Jedi. A játékban Bindo "Force alignment"-je még egyensúlyban is volt az Erő világos és sötét oldalával. Mindazonáltal egy "Gray Jedi Robe" nevű item szerepelt a játék folytatásában, a Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords-ban, amiben egy olyan leírás volt, hogy egy Szürke Jedinek nem kell "egyensúlyban" lennie az Erőben és leginkább egy olyan Jediről van szó, aki a Jedi Tanácstól függetlenül tevékenykedik, anélkül, hogy teljes mértékben átadná magát a sötét oldalnak.

 

Későbbi források ütköztek egymással a Szürke Jedik jellemzőit illetően. A Star Wars: Hagyaték 0. száma, a Knights of the Old Republic Campaing Guide, és a The Jedi Path: A Manual for Students of the Force olyan leírásokat adott, amelyek a Jedi Nagy Tanácstól való elhatárolódásra fektették a hangsúlyt. Ezen felül a Coruscant Nights I: Jedi Twilight novella bemutatott egy renegát Jedi csoportot, akiket "Szürke Paladinoknak" hívtak s őket úgy ábrázolták, mint akik el lettek távolítva a Rendből, mégis mentesítve vannak a sötét oldal hatásai és gyakorlati használata alól. Mindazonáltal, a Star Wars: Hagyaték 0 1/2-ik számában és a Jedi Training Manual-ban azt állították, hogy ezt a jelzőt azokra használták, akik elmerültek a sötét oldalban, anélkül, hogy megfertőzné őket.

 

Az "igazi Szürke Jedik" definíciója a Jedi Academy Training Manual-ban szerepelt, ami úgy írta le őket, mint azok, akik nem tartoznak egyik Erőre összpontosult szervezetbe se és akik megjárták az Erő mind a világos és a sötét oldalát, anélkül, hogy megfertőzte volna őket a sötét oldal. Ennek ellenére, a Jedi Training Manual-ban kijelentették, hogy az Új Jedi Rend a Jensaarai egész Erő-hagyományát Szürkének tartotta. Ráadásul a Star Wars: Hagyaték 0-ik és 0 1/2-ik számában meg lett erősítve, hogy az Új Jedi Rend a Birodalmi Lovagokat Szürkéknek tartotta, és a Voss Misztikások Szürkeségét igazolta a "Creating Worlds", a Star Wars: The Old Repbulic videojáték fejlesztői blogja.

 

Egyébként most találtam egy oldalt a Világos vagy másnéven világos oldali Sith-ekről is. :D

 

A Wookiepedián itt van ezekről a kifejezésekről egy-egy bővebb leírás:

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Gray_Jedi

http://starwars.wikia.com/wiki/Dark_Jedi

http://starwars.wikia.com/wiki/Light_Sith

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 évvel később...

Többször találkoztam már olyan kifejezéssel (többnyire EU-ban) hogy "sötét Jedi". Én ezt a kifejezést nem tudom hova rakni. Sötét Jedi = Sith-lovag? Vagy a kettő nem ugyanaz? Ha nem is ugyanaz, akkor is furának találom ezt a megnevezést. Kíváncsi vagyok, ki számít annak. Annak idején a Thrawn-trilógiában volt szó egy ilyen sötét Jediről, de csak említés szintjén, és nem tudtunk meg semmit arról, hogy ő Sith lenne-e vagy sem, és ha nem, akkor miben más, mint egy Sith-lovag. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Többször találkoztam már olyan kifejezéssel (többnyire EU-ban) hogy "sötét Jedi". Én ezt a kifejezést nem tudom hova rakni. Sötét Jedi = Sith-lovag? Vagy a kettő nem ugyanaz? Ha nem is ugyanaz, akkor is furának találom ezt a megnevezést. Kíváncsi vagyok, ki számít annak. Annak idején a Thrawn-trilógiában volt szó egy ilyen sötét Jediről, de csak említés szintjén, és nem tudtunk meg semmit arról, hogy ő Sith lenne-e vagy sem, és ha nem, akkor miben más, mint egy Sith-lovag. 

Olyan Jedi aki letért az útról és a Sötét oldalt használja, de attól még nem lesz valaki automatikusan Sith lásd az Éjnővérek is használták a Sötét oldalt mégsem Sithek voltak. A Sitheknek nagyobb, mélyrehatóbb tudása van a Sötét oldalról, mint egy Sötét Jedinek. C'Baoth klónja is sötét Jedi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már érthető. Viszont az olyan Jedi, aki letért az útról, a Sötét Oldalt használja (és mondjuk még a Rendet is elhagyta), az szinte már alig nevezhető Jedinek, így némiképp furcsának találom ezt a megbélyegzést. :D De hát nyilván nem volt jobb ötletük, hogyan nevezzenek egy ilyen alakot. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, caseyjones írta:

Sötét Jedi = Sith-lovag? Vagy a kettő nem ugyanaz? Ha nem is ugyanaz, akkor is furának találom ezt a megnevezést. Kíváncsi vagyok, ki számít annak. Annak idején a Thrawn-trilógiában volt szó egy ilyen sötét Jediről, de csak említés szintjén, és nem tudtunk meg semmit arról, hogy ő Sith lenne-e vagy sem, és ha nem, akkor miben más, mint egy Sith-lovag.

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A Sitheknek nagyobb, mélyrehatóbb tudása van a Sötét oldalról, mint egy Sötét Jedinek.

Illetve a sith-ek elkötelezettek a Sith Rend eszméi mellett, amely ilyen értelemben egy hasonló szervezet, mint a jedik közössége is. Nem attól lesz vki sith, hogy milyen mértékben és indíttatásból használja a sötét oldalt, hanem egyrészt attól az eszmeiségtől, amit magáénak tud és képvisel, másrészt pedig attól, hogy a Sith Rend "hivatalosan" is tagjának fogadja.

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Viszont az olyan Jedi, aki letért az útról, a Sötét Oldalt használja (és mondjuk még a Rendet is elhagyta), az szinte már alig nevezhető Jedinek, így némiképp furcsának találom ezt a megbélyegzést. :D De hát nyilván nem volt jobb ötletük, hogyan nevezzenek egy ilyen alakot.

Ez jogos felvetés, de ez az elnevezés szerintem csak arra utal, hogy egykoron jedi volt. Továbbá szerintem sok évezreden keresztül az egyetlen aktív Erőhasználó közösség, akik közül bkinek is esélye volt látni vkit, a jediké volt. Tehát azokat a képességeket és különleges erőt, amivel pl. ők is rendelkeztek, a köznyelvben jó eséllyel teljesen hozzájuk kötötték. A "sötét jedi" olyanokat tudott, mint a jedik, csak rosszra használta ezen hatalmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, pb69 írta:

ez az elnevezés szerintem csak arra utal, hogy egykoron jedi volt.

Az eredeti jelentése valóban egy rossz (sötét) útra tért Jedihez köthető, viszont nem csak rájuk használták ezt a kifejezést. Sötét Jedi az is lehetett, aki nem kapott semmiféle Jedi-képzést, viszont egy másik Sötét Jedi kitanította. Vagy az olyan sötét oldali Erő-használókat is nevezhették így, akik nem követték a Sith-tanokat. Persze ez egyelőre Legendák. A Kánon Sötét Jedijeiről eddig kb. annyit tudunk, hogy olyan sötét oldali Erő-használók, akik nem Sith-ek.

 

47 perccel korábban, pb69 írta:

Nem attól lesz vki sith, hogy milyen mértékben és indíttatásból használja a sötét oldalt, hanem egyrészt attól az eszmeiségtől, amit magáénak tud és képvisel, másrészt pedig attól, hogy a Sith Rend "hivatalosan" is tagjának fogadja.

 És mi a helyzet Darth Bane-nel? Ő alapjaiban változtatta meg az akkori Sith Rend (Sith Testvériség) eszmeiségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az eredeti jelentése valóban egy rossz (sötét) útra tért Jedihez köthető, viszont nem csak rájuk használták ezt a kifejezést. Sötét Jedi az is lehetett, aki nem kapott semmiféle Jedi-képzést, viszont egy másik Sötét Jedi kitanította. Vagy az olyan sötét oldali Erő-használókat is nevezhették így, akik nem követték a Sith-tanokat.

Itt jön képbe, amit írtam korábban. A köznyelvben a jedikkel nem a tényéleges jediséget azonosították, hanem a képességeiket, amikben igazán különlegesek voltak az átlagemberek számára. Mivel aktív Erőhasználóként csak őket látták, emiatt mindenkit jedinek hívtak, aki hasonlókat tudott. Csak aki rossz célra használta, arra ráaggatták, hogy sötét vagy gonosz, de jediként hivatkoztak rá, mert nem tudták mással összekötni.

5 perccel korábban, Darth Sky írta:

És mi a helyzet Darth Bane-nel? Ő alapjaiban változtatta meg az akkori Sith Rend (Sith Testvériség) eszmeiségét.

Ha egy szervezeten belüli vezető átalakítja a közösségét, akár teljes reformmal, attól az még megmarad. Érdekes, már-már filozófiai kérdés egyébként, de így működik a világ, ezt így szoktuk kezelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, közben látom, hogy van egy pont erről szóló topik:facepalm::oops:

Nem baj, legalább elindítottam egy diskurzust itt. :oops:

 

Szerk.: ez a hsz. eredetileg egy másik topikban volt, csak a moderátorok áthozták ide mindenestül, mert ide jobban passzol. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.