Ugrás a kommentre

A Dagobah bolygó


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Én egyiket se támogatom. Nekem pont annyi elég, amit Yoda mond: azt a helyet sötét erő lakja... kellően hátborzongató, aminek a misztikumát teljesen hazavágja bármiféle magyarázkodás :)

Akkor a Dagobah barlandja rejtélyét homály fedi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez melyik story?

Ez a Jövő látomása, abban írnak erről (legalábbis én abban olvastam).

 

Car'das elcsúfítása nem rémlik, csak az, hogy kikészítette az a Sith, és utána Yoda segített rajta.

Lehet nem csúfult el, csak a kikészítésre emlékszem így. Régen olvastam már.

 

Én egyiket se támogatom. Nekem pont annyi elég, amit Yoda mond: azt a helyet sötét erő lakja... kellően hátborzongató, aminek a misztikumát teljesen hazavágja bármiféle magyarázkodás :)

Hát ennyi nekem is bőven megfelel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez vetítené előre Luke-nak, hogy Vader az apja?

A maszkból Luke bámul kifelé. Nekem ilyesmi jött le.

Jaja, de a látomását a hely gonosz ereje adja, amit Yoda is mond. Egyébként az érdekes dolog, hogy mit is vetit előre ez a látomás. Mert egyrészről lehet az is, hogy Vader apaságát, de lehet, hogy azt, hogy Luke jövőjében is benne van, hogy a sötét oldalra álljon, mint egykor Vader... ezutobbi márcsak azért is valószinü, mert később Yoda is igy hivatkozik rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is benne lehet, hogy a támadással Luke azt éri el (a Jedi védekezésre használja az Erőt, sosem támadásra), a sötét oldalon végezheti, ugyanúgy mint Obi-Wan tanítványa (alias Vader). Mert ugye ez is egy lecke, egy próba, amit Yoda állít Luke elé, hogy a fiú fogta-e a tanítást. Ha nem támad Vaderre, akkor nem az lett volna a végeredmény, ami; de ez a mi lett volna, ha ....kategória :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem két magyarázat is van. Az egyikben Yoda ölt itt meg egy Sötét Jedit valamikor a klón háborúk előtt/közben, aki Kardast is elcsúfította. A másikban - egy képregényben - egy yodaszerű fiatal padawan végzett egy Sithel évezredekkel az ep1 előtt.

Avagy ugyanazt a témát két EU-mű ragadta a mancsába.... szerintem amúgy nem kell pont ahhoz a helyhez kötődnie semmihez. Maga az Erő is létrehozhat ilyen "csomópontokat"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Birodalom Örököseiben luke visszamegy a Dagobahra és R2D2-val találnak 1 adóvevőt ami egy sithlovagé(?) lehetet a klónháborúk alatt

 

1991 -ben még nem tudtak semmit 3. részről:)))

mmmm.... ez úgy lenne szép ha a CW19-ben meg előtte Anakin meg Ventress nem a Yavin4en nyomatja, hanem a Dagobah-n. És még rendben is lenne, főleg hogy ugye Luke is a saját sötét énjével találkozik ott. (Ahogy Anakin a Yavin 4-en. Csak ő nem töpreng rajta hanem igénybe veszi Ventress ellen)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Luke készülődik a Bespinre akkor Yoda mondja neki, hogy ne feledje ,hogy járt a barlangban.

Talán mert próbának tekintette. Talán mert próba volt. És az csak és kizárólag a Jedi Tanácsra (jelen esetben egy fő) meg az illető Jedire tartozik. A nézőre nem :)

 

Szerintem Luke egyrészt:

-vitte magával a fegyvert

-agresszívkodott

-a sötétségben önmagára ismert

-a ráismerés után szedte a nyúlcipőt

 

Ez elég ahhoz, hogy éretlennek minősítse. Még nem állt készen, Yoda értékrendje szerint.

 

 

Hoppá. Na ez a "Yoda értékrendje" most eltöprengtetett. Nem azért vágták ki az ep3 kudarcbeismerős jelenetét Qui-Gonnal, mert Yoda még nem ismerte be hogy a saját értékrendje nem megfelelő? Végtére ugye Luke elrohant előle, megtudott ezt-azt Vadertől, visszament, Yoda meg szomorkodott hogy éretlen volt még... közbben mint tudjuk pp elég érett volt, ha Yodánál maradt olna az Ep5ben, akkor túléretten került volna Vader elé, lekaszabolja... aztán ki dobja le az Uralkodót? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke pedig: nem ölhetem meg az apám.

Agymosás lett volna felsőfokon.

Pontosan! Továbbá Luke ugye a családi kötelékre hivatkozik, amit a Jedik (Yoda értékrendje) csak hírből ismer, mint hátráltató tényezőt. Szerintem jó hogy kivágták Qui-gon jelenetét, mert különben egy kis zöldséggel nőne a mesterükkel ellentmondó tanítványok száma:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem két magyarázat is van. Az egyikben Yoda ölt itt meg egy Sötét Jedit valamikor a klón háborúk előtt/közben, aki Kardast is elcsúfította. A másikban - egy képregényben - egy yodaszerű fiatal padawan végzett egy Sithel évezredekkel az ep1 előtt.

 

De erről Modi tudna többet írni.

Az a fiatal yodaszerű padawan az N-canon.

Yoda ölte meg itt a Clone Háborúk idején az egyik Bpfassh-i Sötét Jedi-t (nem Sith-et).

 

Yoda egyébként nem csak azért választotta a Dagobah-t száműzetésére, mert a barlang itt elnyomja a jelenlétét (ahogy azt az EU már sokszor kiemelte), hanem mert a Dagobah hiányzott a Jedi Archivumból, pont úgy mint Kamino.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda egyébként nem csak azért választotta a Dagobah-t száműzetésére, mert a barlang itt elnyomja a jelenlétét (ahogy azt az EU már sokszor kiemelte), hanem mert a Dagobah hiányzott a Jedi Archivumból, pont úgy mint Kamino.

Ja, ezt olvastam a Fantasztikus gépezetekben. A Kamino, a Dagobah meg még 36 bolygó, amelyeket felderítve értékes erőforrásokat, vagy ellenségeket talált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt ismét az Erő számlájára írom. Nagyon tetszik az ep1-ben megismert 'konvergencia az Erőben' kifejezés. Én ezt a barlangos dolgot is ide tenném. Azt mondja Yoda, hogy: "be kell menned oda". Nekem ez olyan, mintha Yoda érzékelte volna az Erőben, hogy most az Erő tesztelni fogja Luke-ot egy vízió által. És mivel Yoda már sokat tanult az Erőről az ep3 óta, lazán megérezte a történéseket.

Nyilván konvergencia az Erőben, mint olyan Anakinnál volt a legnagyobb és legkülönlegesebb, de Windu szerint nem csak személy körül lehet, hanem talán egy hely körül is (ezért kérdez rá Qui-gonnál gondolom). Ebben az esetben a barlang volt az, ahol az Erő összpontosította a midi-chlorianokat és tudatosította Luke-ban, hogy ha nem küzdi le a félelmeit, ő is könnyen a sötét oldal rabjává válhat, holott az ellen küzd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit túl meredek és egyszerű magyarázat az, hogy Yoda idézi elő. Sokkal misztikusabb, ha az Erőre fogjuk, szóval én is inkább Lada álláspontján vagyok. Egy kicsit érdekesen fogom én fel, szerintem ez olyan jövő-múlt-figyelmeztetés-próba. Megmagyarázom, az Erő teszteli Luke-ot, hogyan viselkedne a gyűlölt személlyel való találkozáskor. Egyben figyelmezteti, hogy ha így viselkedik, ő maga válik azzá a gyűlölt személlyé, és burkoltan a múltba is tekint, ad egy képet Luke-nak, ami már utal arra, hogy Vader az apja, így Vader későbbi állítása részben igazolást nyer. Miután az Erő itt megmutatta, hogy ő is lehet Darth Vader, már nem nehéz elképzelni, hogy az apja, aki sok tekintetben olyan volt, mint ő (erre Ben és Yoda is utalt) maga lehet Darth Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.