Ugrás a kommentre

A Dagobah bolygó


Lenci

Ajánlott hozzászólás

A Dagobah a sw egyik legbizarrabb helyszíne. Kimondottan barátságtalan, sáros, pocsolyás, fura madárszerűségek és "kvázigyíkok" lakják, az R2-t megenni próbáló vizi izéről nem is beszélve. Viszont kiváló búvóhely a legnagyobb jedi számára.

 

Vajon Yoda miért ezt a Hilton szállónak kis túlzással sem nevezhető sárfészket választotta lakhelyül? Vajon ismerte korábbról? És a meditáción kívül mihez lehetett itt kezdeni? Napozni pl. biztos nem lehet. Én elég hamar bekattannék egy ilyen helyen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dagobah a sw egyik legbizarrabb helyszíne. Kimondottan barátságtalan, sáros, pocsolyás, fura madárszerűségek és "kvázigyíkok" lakják, az R2-t megenni próbáló vizi izéről nem is beszélve. Viszont kiváló búvóhely a legnagyobb jedi számára.

 

Vajon Yoda miért ezt a Hilton szállónak kis túlzással sem nevezhető sárfészket választotta lakhelyül? Vajon ismerte korábbról? És a meditáción kívül mihez lehetett itt kezdeni? Napozni pl. biztos nem lehet. Én elég hamar bekattannék egy ilyen helyen...

 

Az egyik kedvenc bolygóm.

Hogyan került oda?:

Ugye rájött, hogy a Kamino-t kitörölték, elkezdett kutatni más "elveszett" bolygók iránt.Többet is talált, és köztük volt a Dagobah.Ezt a bolygót nem hozta nyilvánosságra, gondolva hogy egyszer talán jól fog jönni egy elfelejtett bolygó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez EU, de valamikor Yoda idejében leszállt itt egy Sith, akivel Yoda megküzdött, a hajó távirányítóját meg itt "felejtette" a pilóta. Luke később megtalálta, de ez már nem a Sith-hez kapcsolódik, másik történet. Emiatt van sötét kisugárzása a helynek. Luke ezzel magyarázta azt, hogy Sidiék nem érzékelték Yodát. A sötét és a világos oldal együttes megléte semlegesítette egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem anank a helynek a megléte, kiléte másodlagos. Valahogy olyan vidék, amit jobb, ha sose tudunk meg, milyen is, mert akkor elveszne a varázsa, a miszticizmus, ami körüllengi. "Erős, sötét dolgok lakják. A gonosz birodalma." Szvsz hátborzongatóak ezek a szavak, és szerintem így is van.

 

De azért nekem is van elméletem. E szerint pedig a fa alatt a barlangban valahogy felgyülemlett, örvénylik az Erő és emiatt képes kivetíteni a kezdő Jedikben lakozó félelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azért írtam amit, mert Yoda azt is mondja, hogy csak az van ott, amit Luke magával visz.

Szerintem a kezdő tanítványok, ha azt mondják nekik, hogy azt a helyet a Sötét Oldal lakja, a gonosz birodalma, és oda be kell menniük, akkor csak félelmet visznek magukkal, illetve a képességet saját Sötét Oldaluk legyőzésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akkor csak félelmet visznek magukkal, illetve a képességet saját Sötét Oldaluk legyőzésére.

 

Vagy inkább megláthatják a legnagyobb félelmüket, amit le kell győzniük! Mindenesetre érdekes hely az a barlang. 8) Nem akarom jobban boncolgatni, majd az EPV chapterezésnél leírom a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akkor csak félelmet visznek magukkal, illetve a képességet saját Sötét Oldaluk legyőzésére.

 

Vagy inkább megláthatják a legnagyobb félelmüket, amit le kell győzniük! Mindenesetre érdekes hely az a barlang. 8) Nem akarom jobban boncolgatni, majd az EPV chapterezésnél leírom a véleményem.

 

Mindenki a csapterezésre tartogat. Hol van az még? Azt hittem erre is van ez a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda idézte elő az egész látomást. A barlangmak semmi extra kisugárzást sem tulajdonítok.

 

Szerintem pedig Yoda biztos régebbről ismerte a bolygót, 900 év tralán egy ilyen gigantikus galaxis feltérképezéséhez is elegendő kellett, hogy legyen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A titokzatos barlang.Van ezzell kapcsolatban két dolog, amit 20 éve nem tudok megmagyarázni magamnak.

Az első az amikor Luke elindul a barlang felé és közben magára csatolja a fegyverövet.Yoda azt mondja ,hogy arra nem lesz szüksége.Luke mégis magával viszi.

Namost az első kérdés, az lenne, hogy mi van ha nem viszi magával a fegyvereit?Akkor mit csinál a szellem Vaderrel?Yoda erre nem gondolt?

Lehetne az a magyarázat, hogy a szellem Vader azért jelent meg mert magával vitte a fegyvereit, félt valamitől.Ha nem vitte volna magával akkor lehet hogy nem jelent volna meg Vader.

 

A másik pedig az lenne, hogy amikor Luke készülődik a Bespinre akkor Yoda mondja neki, hogy ne feledje ,hogy járt a barlangban.Hogy járt?Sehogy?Levágott egy szellemet ami megmutatta neki, hogy belőle is lehet Vader, ha átáll a sötét oldalra.Ezt nem értem.Miért mondta Yoda negatív értelemben.Szerintem Luke példásan teljesítette a feladadtot.Mit kellett volna tennie?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Namost az első kérdés, az lenne, hogy mi van ha nem viszi magával a fegyvereit?Akkor mit csinál a szellem Vaderrel?Yoda erre nem gondolt?

Lehetne az a magyarázat, hogy a szellem Vader azért jelent meg mert magával vitte a fegyvereit, félt valamitől.Ha nem vitte volna magával akkor lehet hogy nem jelent volna meg Vader.

 

Yoda azt mondja, hogy csak az van a barlangban amit magával visz. Vagyis csak a saját félelmeivel találkozhat a barlangban. Azzal, hogy Luke felkapcsolja a fegyvert egyértelművé válik a félelme... hogy még nem elég érett és kész szellemileg arra, hogy jedi legyen (vagyis hogy teljesen megszabaduljon a félelmeitől). Ha Luke ilyen lenne, akkor bemenne a barlangba és semmit se találna... de mivel fél (és pont ezért a kardot is viszi) megjelenik Vader, aki nem egy szellem, csupán egy látomás...

 

A másik pedig az lenne, hogy amikor Luke készülődik a Bespinre akkor Yoda mondja neki, hogy ne feledje ,hogy járt a barlangban.Hogy járt?Sehogy?Levágott egy szellemet ami megmutatta neki, hogy belőle is lehet Vader, ha átáll a sötét oldalra.Ezt nem értem.Miért mondta Yoda negatív értelemben.Szerintem Luke példásan teljesítette a feladadtot.Mit kellett volna tennie?

 

Azért negativ értelem, mert Luke ott azzal szembesül, hogy a jövőjében benne van, hogy egyszer gonosszá válik; ezért mondja Yoda negativ értelemben, mintha azt mondaná: "Ne menj, mert ne feledd a sötét oldal is lehet a jussod"... ehelyett azt mondja "Ne menj, emlékezz a barlangra". A kettő kb egy és ugyanaz, de az utobbi sokkal Yodásabb :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik pedig az lenne, hogy amikor Luke készülődik a Bespinre akkor Yoda mondja neki, hogy ne feledje ,hogy járt a barlangban.Hogy járt?Sehogy?Levágott egy szellemet ami megmutatta neki, hogy belőle is lehet Vader, ha átáll a sötét oldalra.Ezt nem értem.Miért mondta Yoda negatív értelemben.Szerintem Luke példásan teljesítette a feladadtot.Mit kellett volna tennie?

 

Pedig a barlangban kudarcot vallott! Egyszerűen azért, mert a végén dühből támadt Vaderre, és levágta a fejét. Ilyet egy Jedi nem tehet. Nem vélelen volt a levágott maszk mögött Luke arca...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Jé, én is pont ezt akartam megkérdezni most, amit Frenkia az "előbb". :D

 

De én arra gondoltam lehetséges magyarázatként, hogy Luke azért bukott el a barlangban, mert rátámadt Vaderre, aki addig nem mutatott aggresszív szándékokat. Szerintem Bomarr, a te verziód is jó lenne, ha nem látnánk közben Yoda arcjátékát. Ha úgy lenne, ahogy te mondod, akkor már akkor lemondóan csóválná a fejét Yoda, amikor Luke felcsatolja az övét, elvégre akkor már tök mindegy, hogy mit csinál a barlangban, elbukott a próbán. Viszont Yoda itt nem csóválja a fejét, csak figyelmezteti, hogy arra nem lesz szüksége. Akkor viszont csóválja, amikor Luke kinyírja "Vadert", azaz megöli az ellenfelét. - persze lehet, hogy tévedek :wink:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
De hogy lett ekkora sötétség a Dagobah bolygó barlangjában?

Hát ugy, hogy mint a legtöbb barlangba ide se süt be a nap :)

 

Komolyra forditva: valamelyik EU iró majd biztos megmagyarázza (de lehet, hogy már meg is történt) pedig jobb ha bizonyos dolgokat balladai homály fed (szerintem). Igy sokkal titokzatosabb marad maga a hely :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd derengeni valami :)

a Birodalom Örököseiben luke visszamegy a Dagobahra és R2D2-val találnak 1 adóvevőt ami egy sithlovagé(?) lehetet a klónháborúk alatt

 

1991 -ben még nem tudtak semmit 3. részről:)))

Szerkesztve: - Darth Fuge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem két magyarázat is van. Az egyikben Yoda ölt itt meg egy Sötét Jedit valamikor a klón háborúk előtt/közben, aki Kardast is elcsúfította. A másikban - egy képregényben - egy yodaszerű fiatal padawan végzett egy Sithel évezredekkel az ep1 előtt.

 

De erről Modi tudna többet írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem két magyarázat is van.

Az elsőről olvastam, a második megismerése még rendesen előttem áll :)

Car'das elcsúfítása nem rémlik, csak az, hogy kikészítette az a Sith, és utána Yoda segített rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.