Ugrás a kommentre

A Dagobah bolygó


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Tegnap láttam a filmet, és közben lettem rá figyelmes, hogy Yoda tudja mi játszódott le a barlangban, hiszen figyelmezteti Luke-ot, hogy kudarcot vallott. Ez is azt bizonyítja, hogy valami köze volt a látomáshoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a filmet, és közben lettem rá figyelmes, hogy Yoda tudja mi játszódott le a barlangban, hiszen figyelmezteti Luke-ot, hogy kudarcot vallott. Ez is azt bizonyítja, hogy valami köze volt a látomáshoz. :D

De Anakin is tudja a Naboo-n, hogy anyja veszélyben van a Tatooine-on. Ha ő suhancként képes erre akkor Yoda is képes lehet érzékelni azt, hogy mi történik tőle pár méterre (de utolag is megbeszélhették akár).

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Két lehetőséget látok:

1. Mert alkonyul fölötte, szóval baromi közel van ahhoz, hogy végelgyengülésben meghal.

2. Az X-Szárnyú sajnos csak egy személyes. Furán nézett volna ki a csomagtartóba betéve, vagy Luke ölében ücsörögve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se felejtsük el, hogy a Bespini találkozás Luke próbája volt, neki kellett helyt állnia, még akkor is, ha Yoda nem értett egyet azzal, hogy máris próba elé áll, mondván, hogy még nincs rá felkészülve. Ő pontosan tudta, ki és mi várja ott Luke-ot. Szerintem semmiképpen nem ment volna vele, még fiatalabb korában sem.

 

Plusz igaz az is, hogy nem is volt már szegény elég jó kondícióban ehhez a kalandhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan is azt mondja, hogyha Luke elmegy, egyedül marad, mert ő sem állhat mellette. Márpedig Obi-wan beszélt már egyszer Vader "társaságában" (EpIV...), tehát ez nem lenne neki akadály, sokkal inkább arról van szó, hogy Luke próbatétel előtt áll. Ha ugyanúgy feláldozza a galaxis sorsát a szerettéért (Leia--Padmé), mint Anakin, akkor nem tehetnek semmit a Jedik. Ha viszont képes ellenállni a sötét oldal csábításának, akkor már-már Jediként térhet vissza a Dagobah-ra.

 

A gond csak az időzítéssel volt. Obi-wanék azért ellenkeztek, mert Luke még zöldfülű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így igaz. Zöld volt a füle ahhoz, hogy Vader elmondja neki az igazat. Obiék nem attól féltek hogy fizikailag mi rosszat tesz vele, hanem attól, hogy esetleg belerondít az ő "Meg kell ölnöd Vadert" agymosásukba. És jééé, tényleg beleköpött a levesükbe. Ez ellen Yoda jelenléte nem sokat segít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem csak erre gondolok. Hanem tudják, hogy Anakin Padmé miatt, valaki miatt, akit szeretett, és szenvedni látott, állt át a sötét oldalra. Luke pedig úgy indul el a Dagobah-ról, hogy látja Leiát szenvedni.

 

 

Anakinnél azért más is szerepet kapott. Méghozzá a hatalomvágy. Azért Luke ettől tartózkodott. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Valószínűleg azért, amit később Yoda mond: "Az Erő álltal sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat."

Lehetséges, hogy az Erő álltal álomban már látta, vagy valahogy már érzékelte ezt a bolygót, mint jövője fontos megállóját (Anakintól sem állt távol a jövőbe látás padawan kora előtt, így akár Luke is bepillantást nyerhetett már az oktatása előtt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem két lehetséges verzió van.

Az egyik, hogy korábban egy víziós álmában látta a helyet, mint ahogy Anakin az Ep1-ben, hogy nagy sereget fog vezetni.

A másik, hogy Ben a Hoth-on elültet némi képi információt az agyában a helyről, hogy az ismerős legyen neki, és tudja, hogy jó helyen jár.

Persze az is lehet, hogy csak egy ismerős érzés fogta el, mint Vadert a Halálcsillagon... :) (Ugye Ben mindkét helyen jelen volt valamilyen formában... :D )

Személy szerint az első verziót tartom a legvalószínűbbnek, de a második sem zárható ki. Esetleg a kettő együtt is lehetett. A harmadik, csak véletlenül jutott eszembe, és valójában semmi esélyt nem adok neki, hisz Luke a táj ismerős voltáról beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke oly módon emlékszik, hogy az akkori terveknek megfelelően még ott született volna. Ezek után jöttek a belemagyarázások, mint Leia vs. anyja esetében.

Ez az info honnan van? Én ezt sehol se hallottam/olvastam. Ez legalább annyira belemagyarázás, mint amit én írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az info honnan van? Én ezt sehol se hallottam/olvastam. Ez legalább annyira belemagyarázás, mint amit én írtam.

 

Lucas kezdetleges tervei voltak anno. Így lett volna teljesen logikus az egész, azzal együtt, hogy az ikreket is onnan választották volna szét. Csak most ne kérdezz tőlem oldalt a netről, mert ez még a nyolcvanas évekből maradt fönt hírforrások alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas kezdetleges tervei voltak anno. Így lett volna teljesen logikus az egész, azzal együtt, hogy az ikreket is onnan választották volna szét. Csak most ne kérdezz tőlem oldalt a netről, mert ez még a nyolcvanas évekből maradt fönt hírforrások alapján.

Pedig kellene a forrás mert így lehet, hogy csak álmodtad. :) Én sose hallottam erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.