Ugrás a kommentre

A Dagobah bolygó


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Pedig kellene a forrás mert így lehet, hogy csak álmodtad. :) Én sose hallottam erről.

 

Hja, hogy minden magyarázathoz kell forrás???? Akkor hol van a forrás a te és a többiek magyarázatára? Hm?

De van itt nekünk egy Tiburunk aki még az 1550-es évekből is elővarázsol némi infómorzsát az SW-hez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hja, hogy minden magyarázathoz kell forrás???? Akkor hol van a forrás a te és a többiek magyarázatára? Hm?

De van itt nekünk egy Tiburunk aki még az 1550-es évekből is elővarázsol némi infómorzsát az SW-hez. :)

Én nem mondtam, hogy Lucas tervei voltak. Amit én írtam azt Tiburtól hallottam. Lehet, hogy csak rajongói spekuláció de ha úgy is van, nekem megfelel. Legalábbis amíg nincs 'offical' magyarázat rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig kellene a forrás mert így lehet, hogy csak álmodtad. :) Én sose hallottam erről.

 

 

Hát, én mindig is azon voltam, és az eredetileg megjelent könyv(Jedi visszatér) alapján mindenki azt feltételezte ismerősi körömből, hogy az ikrek a Dagobahn születtek, és 2-3 éves korukig ott is nevelkedtek. És bizony még a húgom is anyázott, mikor Padme belehalt a szülésbe... Mert erre nem számítottunk. Ezért írtam már egyszer-nem itt, hogy az előzményekkel nekem az a bajom, hogy azokhoz igazították a 4-5-6-ot, mikor fordítva kellett volna. ÉS így bár jó a történet, de nekem sosem lesz egész...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem két lehetséges verzió van.

Az egyik, hogy korábban egy víziós álmában látta a helyet, mint ahogy Anakin az Ep1-ben, hogy nagy sereget fog vezetni.

A másik, hogy Ben a Hoth-on elültet némi képi információt az agyában a helyről, hogy az ismerős legyen neki, és tudja, hogy jó helyen jár.

Persze az is lehet, hogy csak egy ismerős érzés fogta el, mint Vadert a Halálcsillagon... :D (Ugye Ben mindkét helyen jelen volt valamilyen formában... :) )

Személy szerint az első verziót tartom a legvalószínűbbnek, de a második sem zárható ki. Esetleg a kettő együtt is lehetett. A harmadik, csak véletlenül jutott eszembe, és valójában semmi esélyt nem adok neki, hisz Luke a táj ismerős voltáról beszél.

 

 

Nekem ezekkel a belemagyarázásokkal van bajom:( huszon évig benne is volt a Jedi visszatérben, hogy Leia emlékszik az anyjára, bár csak képek, érzések. Aztán, mivel nem illik az új verzióba, ezeket kivágják. És jöhetnek az izzadt magyarázatok. Lehet magyarázni, de az a lényeg, hogy Lucas megváltoztatta a sztorit. Ennyi És nekem ezután nincs az a magyarázat, ami elfogadható lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

huszon évig benne is volt a Jedi visszatérben, hogy Leia emlékszik az anyjára, bár csak képek, érzések. Aztán, mivel nem illik az új verzióba, ezeket kivágják.

Melyik verzióból is? Mert nekem a legfrisseb ep6 van meg (2006) és abban még mindig benne van ez a jelent (honnét a bánatból van szedve, hogy ezt valaha is kivágták??????????). Nem vágtak ki semmit az ep1-2-3 kedvéért az ep4-5-6-ból, sőt, Naboot, Coruscant és Palpatine ep5-ös jelenlétét leszámítva semmi sem változott meg az ep1-2-3 miatt az ep4-5-6-ban még a 2004-es DVD-n sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem úgy történt, hogy ahogy Anakin már kiskorában megálmodta, hogy egyszer Jedi lovag lesz, úgy Luke is álmodhatott arról, hogy egyszer majd el kell mennie Yodához, hogy tanuljon tőle, csak ő nem értette az álom üzenetét ilyen konkrétan, így nem is emlékezett rá ilyen tisztán, csak annyiban, hogy ismerős volt neki a hely.

Vagyis volt egy jövőt idéző látomása, csak nem volt tudatában ennek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem úgy történt, hogy ahogy Anakin már kiskorában megálmodta, hogy egyszer Jedi lovag lesz, úgy Luke is álmodhatott arról, hogy egyszer majd el kell mennie Yodához, hogy tanuljon tőle, csak ő nem értette az álom üzenetét ilyen konkrétan, így nem is emlékezett rá ilyen tisztán, csak annyiban, hogy ismerős volt neki a hely.

Vagyis volt egy jövőt idéző látomása, csak nem volt tudatában ennek. :)

 

Erről beszélek. Ki lehet találni, hogy volt, de nekem ez már csak egy magyarázat lesz. 20 évig, kiskoromtól alapnak fogadtam el, hogy Luke a Dagobahn volt Leiával, majd onnét vitték el őket. És nincs magyarázat, ami ennél logikusabb lenne. Számomnra:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik verzióból is? Mert nekem a legfrisseb ep6 van meg (2006) és abban még mindig benne van ez a jelent (honnét a bánatból van szedve, hogy ezt valaha is kivágták??????????). Nem vágtak ki semmit az ep1-2-3 kedvéért az ep4-5-6-ból, sőt, Naboot, Coruscant és Palpatine ep5-ös jelenlétét leszámítva semmi sem változott meg az ep1-2-3 miatt az ep4-5-6-ban még a 2004-es DVD-n sem.

 

 

Elnézést, de ha benne van, akkor még értelmetlenebb a dolog. Ennél már az is jobb lenne, ha kivágnák! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről beszélek. Ki lehet találni, hogy volt, de nekem ez már csak egy magyarázat lesz. 20 évig, kiskoromtól alapnak fogadtam el, hogy Luke a Dagobahn volt Leiával, majd onnét vitték el őket. És nincs magyarázat, ami ennél logikusabb lenne. Számomnra:)

Amikor 15 év után viszik filmre egy ennyire közkedvelt trilógia előzményeit, szerintem kikerülhetetlen, hogy az eredeti koncepció ne változzon meg valamennyire, mégha a fő csapásirány meg is marad. Az egész Star Wars egyetlen ember kitalációja, aki 15 év múltán simán másként gondolhatott dolgokat, mert megváltozott a világ és benne ő maga is. Ezzel nekem nincs bajom, mert a két trilógia a legtöbb dologban, a lényeges dolgokban teljesen passzol. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről beszélek. Ki lehet találni, hogy volt, de nekem ez már csak egy magyarázat lesz. 20 évig, kiskoromtól alapnak fogadtam el, hogy Luke a Dagobahn volt Leiával, majd onnét vitték el őket. És nincs magyarázat, ami ennél logikusabb lenne. Számomnra:)

 

Anno a Jedi visszatér könyv volt, mert ugye a filmet nem lehetett minden másnap megnézni. Volt hogy egy évben 5-6 szor elolvastam. És megbeszéltük. Egyszer plvasd úgy el, hogy nem veszed figyelembe az ep 1-2-3-at. Amikor ezekről szó sem volt. Akkor a leírtak egyre utaltak, Luke és Leia egy darabig együtt nevelkedtek az anyjukkal a Dagobahn. Ep 3 után ez sztorno. Gondold el, hogy csinálnának még egy előfilmet, és csak egy ilyesmit átírnának, ami nem volt konkretizálva, de biztosra vesszük! Vajon mennyire lenne könnyű elfogadni a sik magyarázatot, ami születne? :)

 

Természetesen ha a fejem tetejére állok, akkor is Padme a szülésbe halt bele. De a TUDAT, hogy nem így TUDTAM, ez bennem marad örökre, ezen nem tudok változtatni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor 15 év után viszik filmre egy ennyire közkedvelt trilógia előzményeit, szerintem kikerülhetetlen, hogy az eredeti koncepció ne változzon meg valamennyire, mégha a fő csapásirány meg is marad. Az egész Star Wars egyetlen ember kitalációja, aki 15 év múltán simán másként gondolhatott dolgokat, mert megváltozott a világ és benne ő maga is. Ezzel nekem nincs bajom, mert a két trilógia a legtöbb dologban, a lényeges dolgokban teljesen passzol. :)

 

Van amiben ennél rugalmasabb vagyok. Palpatinet simán elfogadtam, őt jól vitték végig. És persze hogy kukacoskodás valahol, de ez számomra fontos momentum volt valahol :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a Jedi visszatér könyv volt, mert ugye a filmet nem lehetett minden másnap megnézni. Volt hogy egy évben 5-6 szor elolvastam. És megbeszéltük. Egyszer plvasd úgy el, hogy nem veszed figyelembe az ep 1-2-3-at. Amikor ezekről szó sem volt. Akkor a leírtak egyre utaltak, Luke és Leia egy darabig együtt nevelkedtek az anyjukkal a Dagobahn. Ep 3 után ez sztorno. Gondold el, hogy csinálnának még egy előfilmet, és csak egy ilyesmit átírnának, ami nem volt konkretizálva, de biztosra vesszük! Vajon mennyire lenne könnyű elfogadni a sik magyarázatot, ami születne? :)

 

Természetesen ha a fejem tetejére állok, akkor is Padme a szülésbe halt bele. De a TUDAT, hogy nem így TUDTAM, ez bennem marad örökre, ezen nem tudok változtatni...

Én is a régi trilógián nőttem fel, a nyolcvanas években, számtalanszor elolvastam a könyveket, mert pontosan úgy volt, ahogy Te is írtad, hogy a filmeket nem lehetett megnézni akármikor, de bennem ezek a változtatások nem okoztak ekkora törést, bevallom őszintén. A teljes történet megismerése nekem annyi plusszt adott, hogy ezek az apró ellentmondások egyáltalán nem számítanak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a régi trilógián nőttem fel, a nyolcvanas években, számtalanszor elolvastam a könyveket, mert pontosan úgy volt, ahogy Te is írtad, hogy a filmeket nem lehetett megnézni akármikor, de bennem ezek a változtatások nem okoztak ekkora törést, bevallom őszintén. A teljes történet megismerése nekem annyi plusszt adott, hogy ezek az apró ellentmondások egyáltalán nem számítanak. :)

 

Nem törés, csak zavarja az egységet, pont mert annyira vártam (túlságosan, tudom), szóval ennél azt reméltem, illeszkedik majd a kis dolgokban is. Nem vártam a midiakármiket, nem vártam a szüleiktől elvett Jedi tanoncokat, de azt igen, mikor Leia és Luke az anyjukkal a Dagobahn vannak Yodával. Aranyos lett volna! :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel: A leglogikusabb magyarázattal: hogy számtalan R2-es kószál szerte a galaxisban,melyek egy része, mondhatni jelentős része kék. Így Obi-wannak elsőre nem eshetett le, hogy ki is ez a droid, és honnan jött.

 

 

 

Leeshetett, mert az EP III-ban elég szépen vitatkoznak róla Anakinnal. :)

De ez már ide azt hiszem offtéma. Dagobához az ikrek illenek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel: A leglogikusabb magyarázattal: hogy számtalan R2-es kószál szerte a galaxisban,melyek egy része, mondhatni jelentős része kék. Így Obi-wannak elsőre nem eshetett le, hogy ki is ez a droid, és honnan jött.

 

És mindegyik Artu egységhez tartozik egy aranyszínű is, idegesítő stílussal?:):)

 

Jójó, ez komolyan kukacoskodás már... :D :D De épp ma jutott eszembe, hogy mi lett volna, ha Anakin anyját nem a tascenek ölik meg, hanem őt látja Anakin meghalni, és végül az ő halálát okozná. Padme meg elmenekült volna Yodához a Dagobahra... :):):) Jóó, álmodik a nyomor, de ez jobban passzolt volna a régi cuccoshoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, én mindig is azon voltam, és az eredetileg megjelent könyv(Jedi visszatér) alapján mindenki azt feltételezte ismerősi körömből, hogy az ikrek a Dagobahn születtek, és 2-3 éves korukig ott is nevelkedtek. És bizony még a húgom is anyázott, mikor Padme belehalt a szülésbe... Mert erre nem számítottunk. Ezért írtam már egyszer-nem itt, hogy az előzményekkel nekem az a bajom, hogy azokhoz igazították a 4-5-6-ot, mikor fordítva kellett volna. ÉS így bár jó a történet, de nekem sosem lesz egész...

Ez a könyvben volt, az meg EU. Nem is Lucas írta, ami meg is látszik azon, hogy Padmé Polis Massán szült. Bár ha nagyon beépült a könyv élménye, akkor biztos rossz lehetett...azért anyázni mégse kellene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezekkel a belemagyarázásokkal van bajom:( huszon évig benne is volt a Jedi visszatérben, hogy Leia emlékszik az anyjára, bár csak képek, érzések. Aztán, mivel nem illik az új verzióba, ezeket kivágják.

Öööööö mit vágtak ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még lehet :) Te sem hallhatsz mindent. És a fórumon sok minden máshoz sincs forrás mellékelve :D

Lehet hát én nem is azt mondom, hogy nem! De azért ha így van akkor is jó lenne valami hivatkozás, ha már 'Lucas mondta'. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a könyvben volt, az meg EU. Nem is Lucas írta, ami meg is látszik azon, hogy Padmé Polis Massán szült. Bár ha nagyon beépült a könyv élménye, akkor biztos rossz lehetett...azért anyázni mégse kellene. :)

 

 

Na látod, Rettenet, hogy van EU, meg könyv, meg kánon! (nem szeretem az összehasonlítást más művekkel, de ott van a Potter. Más nem írt hozzá, a rajongók meg fanfictionokat írnak - némelyik jobb mint az eredeti)

Szóval Lucas engedi az írásokat, jóóó sok pénzért, aztán megcsinálja a saját "folytatás-előzményét". Fent van a polcon, mind a 6 filmecske, több verzióban. És semmi bajom nem lenne a történettel, ha ez a pár apróság nem ütné egymást a két trilógiában. És kicsit elszomorít, hogy vajon 25-30 év műlva fognak emlékezni arra, hogy is nézett ki az első Csillagok háborúja film, az Ep 4, még a felújítások előtt? :D:)

 

(és képletesen anyázott. Ő írt is folytatást annó, Luke megtalálja az anyját benne. Csodálod hogy mérges volt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről beszélek. Ki lehet találni, hogy volt, de nekem ez már csak egy magyarázat lesz. 20 évig, kiskoromtól alapnak fogadtam el, hogy Luke a Dagobahn volt Leiával, majd onnét vitték el őket. És nincs magyarázat, ami ennél logikusabb lenne. Számomnra:)

Na ezek a prekoncepciók. :) Amit valaki magáévá tesz, még ha nem is támasztja alá semmi, azt nagyon nehéz kitörölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na látod, Rettenet, hogy van EU, meg könyv, meg kánon! (nem szeretem az összehasonlítást más művekkel, de ott van a Potter. Más nem írt hozzá, a rajongók meg fanfictionokat írnak - némelyik jobb mint az eredeti)

Szóval Lucas engedi az írásokat, jóóó sok pénzért, aztán megcsinálja a saját "folytatás-előzményét". Fent van a polcon, mind a 6 filmecske, több verzióban. És semmi bajom nem lenne a történettel, ha ez a pár apróság nem ütné egymást a két trilógiában. És kicsit elszomorít, hogy vajon 25-30 év műlva fognak emlékezni arra, hogy is nézett ki az első Csillagok háborúja film, az Ep 4, még a felújítások előtt? :):)

 

(és képletesen anyázott. Ő írt is folytatást annó, Luke megtalálja az anyját benne. Csodálod hogy mérges volt? :D

Ebben igazad van, és ez engem csak azért nem bánt, mert 90% -ban ignorálom a könyveket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van, és ez engem csak azért nem bánt, mert 90% -ban ignorálom a könyveket. :)

 

 

Én a filmek könyváltozatait pont azért szeretem, mert "teljesebb" képet ad. Meg tud magyarázni olyasmit, amit a filmbe nem lehetett, vagy nem akartak betenni. De ha én kitalálnék egy világot, akkor bizony ha folytatást írna valaki, vagy előzményt, akkor legalább elolvasnám, és csak akkor engedném kiadni, ha egyezik az én elképzelésemmel. Így elkerülhető lett volna, hogy valamelyik könyvben Luke keresi az anyját, másutt meg Írnak Boba fett múltjáról. :D:) És akkor is eleget keresnék vele, sztem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezek a prekoncepciók. :) Amit valaki magáévá tesz, még ha nem is támasztja alá semmi, azt nagyon nehéz kitörölni.

 

 

a semminél több támasztotta alá, emlékképek. Amire lehet más magyarázat, de a könyv és a film alapján ez volt a leglogikusabb:) És a legtöbben így is értelmezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka, a kezemben tartom a Jedi visszatér első kiadását. Egy idézet belőle:

"Obi-van ismét gyengédre fogta a hangját, hogy csillapítsa az ifjú barátja lelkében tomboló vihart. - Amint megszülettetek, különválasztottunk benneteket, hogy megóvjunk a Császártól. A Császár tudta, akárcsak én, hogy egy napon Skywalker ivadéka az Erő birtokában veszedelmes lesz számára. Ezért maradt a húgod a biztonságos névtelenségben." (Obi-Wan nevét a könyvben írják így.)

Ebben én semmi utalást nem látok arra, hogy a Dagobán nevelkedtek volna. Annak meg egyenesen ellent mond, hogy együtt.

 

Leia emlékeivel kapcsolatban valóban van egy kis probléma.

"- Leia... emlékszel az anyádra? Az igazi anyádra?

A kérdés teljesen meglepte. Mindig úgy szerette a nevelőszüleit, mintha valóban igazi szülei lettek volna. Szinte soha nem gondolt az édesanyjára - az csak álom volt.

Luke kérdése azonban most elindított valamit benne. Gyermekkori jelenetek rohanták meg - suhanó, eltorzult látomások... egy gyönyörű asszony... egy ládába rejtőzve."

Azaz Padménak még egy ideig életben kellet volna maradnia ehhez az emlékhez. (Vagy Leia nem padméra emlékszik?)

 

Obi-Wan és Artu esetével pedig nem értem, mi a probléma.

"- Ezek szerint - tapogatózott Luke az Artu egységre mutatva - a robot a tiéd, ahogy állítja.

- Nos, éppen ez a legkülönösebb az egészben - vallotta be a láthatóan tanácstalan Kenobi, s a robotra pillantott. - Én ugyanis nem emlékszem, hogy valaha is lett volna robotom, pláne nem egy ilyen modern Artu egység."

Azaz, csak azt mondja, hogy Artu nem az övé. Ami igaz is, hisz valóban nem volt robotja. Az R4-es a Jedi Renddé volt, Artu pedig Padméé, majd Anakiné. Aztán került a Tantive IV-re, majd Luke-hoz. Az meg, hogy egy elég elterjedt R2-esben nem ismeri fel Artut, szerintem nem meglepő. C-3PO meg még akkor nem volt a közelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka, a kezemben tartom a Jedi visszatér első kiadását. Egy idézet belőle:

"Obi-van ismét gyengédre fogta a hangját, hogy csillapítsa az ifjú barátja lelkében tomboló vihart. - Amint megszülettetek, különválasztottunk benneteket, hogy megóvjunk a Császártól. A Császár tudta, akárcsak én, hogy egy napon Skywalker ivadéka az Erő birtokában veszedelmes lesz számára. Ezért maradt a húgod a biztonságos névtelenségben." (Obi-Wan nevét a könyvben írják így.)

Ebben én semmi utalást nem látok arra, hogy a Dagobán nevelkedtek volna. Annak meg egyenesen ellent mond, hogy együtt.

 

Leia emlékeivel kapcsolatban valóban van egy kis probléma.

"- Leia... emlékszel az anyádra? Az igazi anyádra?

A kérdés teljesen meglepte. Mindig úgy szerette a nevelőszüleit, mintha valóban igazi szülei lettek volna. Szinte soha nem gondolt az édesanyjára - az csak álom volt.

Luke kérdése azonban most elindított valamit benne. Gyermekkori jelenetek rohanták meg - suhanó, eltorzult látomások... egy gyönyörű asszony... egy ládába rejtőzve."

Azaz Padménak még egy ideig életben kellet volna maradnia ehhez az emlékhez. (Vagy Leia nem padméra emlékszik?)

 

Obi-Wan és Artu esetével pedig nem értem, mi a probléma.

"- Ezek szerint - tapogatózott Luke az Artu egységre mutatva - a robot a tiéd, ahogy állítja.

- Nos, éppen ez a legkülönösebb az egészben - vallotta be a láthatóan tanácstalan Kenobi, s a robotra pillantott. - Én ugyanis nem emlékszem, hogy valaha is lett volna robotom, pláne nem egy ilyen modern Artu egység."

Azaz, csak azt mondja, hogy Artu nem az övé. Ami igaz is, hisz valóban nem volt robotja. Az R4-es a Jedi Renddé volt, Artu pedig Padméé, majd Anakiné. Aztán került a Tantive IV-re, majd Luke-hoz. Az meg, hogy egy elég elterjedt R2-esben nem ismeri fel Artut, szerintem nem meglepő. C-3PO meg még akkor nem volt a közelben.

 

Mert az anyja...az anyja...Hogy is volt ez az anyjával?Mit mondott, ki volt? Mit mesélt neki? Gondolatai befelé fordultak, máshol jártak, más térben és időben, messze dagobah párás mocsaraitól, anyja szobájában, anyja, és...a húga..

 

Itt mindig úgy éreztem, hogy az a szoba a dagobahn volt, bár nem ez van leírva. Megnézem, honnét jöhetett még ez nekem, mert nagyon ez él bennem...

 

De a legjobb ez a pár mondat.Ben szavai:

 

Így hát elvittelek a Tatuinra, Owen öcsémhez!!!!... Anyád pedig magával vitte Leiát az Alderaanra, hogy ott Organa szenátor lányaként nevelkedjék fel.

 

Tehát Owen Ben öccse

Leiát az anyja vitte az Alderaanra

Az egyetlen, ami stimmelt, hogy Lukeot Ben vitte Owenhez. A könyv szerint...

 

Lehet Leia mondataira azt mondani, hogy álmodott. De Kenobiéra már nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.