Ugrás a kommentre

Metróközlekedés


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Nem gondolom, hogy túl populáris lesz ez a topik, azonban erről is lehetne beszélni. A modern nagyvárosok esetében csak az ún. metróközlekedést érdemes fejleszteni, ami nem feltétlenűl jelenti azt, hogy a föld alatt kell haladnia egy adott szerelvénynek, hanem sokkal inkább azt jelenti, hogy a közlekedő vonatot szintben sem közúti, sem gyalogos, sem egyéb forgalom nem keresztezheti. Én pl. nagyon szeretem a metrókat, ezért voltam/vagyok a "régi helyünkön", a starwars.hu-n Darth Metró...

 

Kinek valami jó/rossz emléke a metrókról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom a metrót. Ha lehet, mindenhova oda megyek.

Sokkal gyorsabb valahogy elvergődni, egy metróállomásig, mint beutaztni, busszal villamossal.

 

Ezekről a gázolásokról a Kontroll jut eszembe. Te azt bírod Lenci?

 

Két éve a fizika tanárom felesége ugrott a metró elé, de élőben ilyen szerencsétlenséget hálaazégnek még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha metró akkor Kontroll :D

Az a rész jutott eszembe mikor szedik össze a sínekről a pasi szerveit és közben a főzés rejtelmeibe avatják be egymást :P

 

Időnként igazi "utazás" hallgatni az alagútban a metró hangját, és volt hogy a Deákon azzal szórakoztunk a barátnőmmel, hogy elolvassuk mi van a mozaikokba írva. :P

 

A Metropolis kifejezés nem ebből ered?

Mindig csodálattal gondolok a mérnökökre és a munkásokra, akik megépítenek egy ilyen föld alatti labirintust úgy, hogy nem omlik bele a város.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretek metrózni, ha Pesten járok, ahova csak elér, oda metróval megyek.

Milánóban olyan a metró, hogy miután kiért a városból, a felszín felett megy, már amelyik vonal elér a peremvárosokig.

Kontrollt láttam, nekem tetszett. Azért is jött be nagyon, mert végre olyan közegben játszódó film, ami nem idegen a számomra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a hazai metró-hálozat elég gyér, föleg a külföldi kollégákhoz képest, ráadásul pl. Párizsban a legújabb metrónál egy üvegfal választja el a metrót a várakozóktól; és amikor megáll akkor az ajtóknál lévő üvegfal is kinyilik, igy biztos senki nem esik be, se véletlenül se szánt szándékkal... egyébként mit szoltok hozzá, hogy felujitják az állomásokat és mindenhol ugyanolyan fehér lesz? Hallottam olyanokat utazás közben akik szidták mondván, hogy ezzel elveszik az állomások egyénisége... hát mivel eddig az egyéniségük nagyjából abban fulladt ki, hogy egyik mocskosabb volt a másiknál, igy szerintem teljesen korrekt ez a felujitás :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó lesz ez a felújítás, de előbb-utóbb azt is "megszínesítik" :P Ez ellen sajnos nem tudunk mit tenni. Ez a párizsi metró szuper lehet.

Egyébként nekem úgy rémlik, hogy a sárga (nem tudom, hanyas számú), nagyjából az Andrássy út alatt járó vonal állomásai egységesek. A másik két vonalnak nincs valami nagy "egyénisége", semmi extra, egyedül a sárga vonal néz ki jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha metró akkor Kontroll :D  

Az a rész jutott eszembe mikor szedik össze a sínekről a pasi szerveit és közben a főzés rejtelmeibe avatják be egymást :P

 

Ehhez a részhez kötődik az egyik legnagyobb poén is. Az újonc jegykezelő lehányja a tapasztalt kolléga cipőjét. "Majd azt mondom lesz*rt egy madár". :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keveset jártam eddig metróval. Amúgy tetszik a cucc, hangulatos.  8)  

 

Obi! Horror! Hogy bírtad? Melyik testrészét láttad? :D

 

Hát, fogalmam sincs.Cafatokat láttam.Sokat nem , mert elzavartak mindenkit.

Egyszer pedig(amikor ovodás voltam) láttam hogy egy palit agyoncsap télen az áram, és leesett a villanypóznról.Meghalt.Pár perc múlva már fekete zsákban vitték el.Tele vagyok jó emlékekkel 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a mi metrónkat nem Párizshoz kell hasonlítani, mert az talán a világon a második legjobb. Az első szerintem Tokyo lehet, már amennyire én ismerem ezeket.

 

Nekünk Bécshez kell hasonlítanunk magunkat, vagy Prágához,

Varsóhoz.

Bécsnek 5 metró vonala van. A többit nem tudom.

De nem vagyunk sokkal lemaradva.

 

Mérges vagyok, hogy a 4-es metrót nem hozzák ki Budafokra, pedig még az elején szó volt róla. Ha kihozták volna akkor akárhová eljutok marha gyorsan. Kocsival se mennének be a városba, mert itt van a külvárosba a metró, kényelmesebb mit a városban parkolóhelyet vadászni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a mi metrónkat nem Párizshoz kell hasonlítani, mert az talán a világon a második legjobb. Az első szerintem Tokyo lehet, már amennyire én ismerem ezeket.

 

Nekünk Bécshez kell hasonlítanunk magunkat, vagy Prágához,  

Varsóhoz.

Bécsnek 5 metró vonala van. A többit nem tudom.

De nem vagyunk sokkal lemaradva.

 

Mérges vagyok, hogy a 4-es metrót nem hozzák ki Budafokra, pedig még az elején szó volt róla. Ha kihozták volna akkor akárhová eljutok marha gyorsan. Kocsival se mennének be a városba, mert itt van a külvárosba a metró, kényelmesebb mit a városban parkolóhelyet vadászni.

 

Párizsban tényleg nagyon jó a metró.Az egyik ismerősöm ott lakik, és minden nap metróval megy suliba(ott írja meg a házit is).Mindenki imád ott azzal utazni.Csak asszem nagyon drága.Bár itthon se jobb a helyzet...Már majdnem 200FT egy jegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ellenőrök: feltünt bárkinek is, hogy a női ellenőrök sokkal rosszabbak, mint a férfiak? Sajnos.

 

Hát, szerinte épp fordítva.A csaj ellenőrökre csak rákell mosolyogni, és elenged 8)

És ha egy férfi ellenőrre mosolyognék rá minimum lecsukna 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ellenőrök: feltünt bárkinek is, hogy a női ellenőrök sokkal rosszabbak, mint a férfiak? Sajnos.

 

Hát, szerinte épp fordítva.A csaj ellenőrökre csak rákell mosolyogni, és elenged 8)

És ha egy férfi ellenőrre mosolyognék rá minimum lecsukna :D

 

Tehát az ellentétes nem mint bliccelő a lényeg? 8) Biszex ellenőrőröket a BKV-hez!

Nekem is a nőkkel vannak érdekes tapasztalataim, a metróból utánam jött a villamosra. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ellenőrök: feltünt bárkinek is, hogy a női ellenőrök sokkal rosszabbak, mint a férfiak? Sajnos.

 

Hát, szerinte épp fordítva.A csaj ellenőrökre csak rákell mosolyogni, és elenged :D

És ha egy férfi ellenőrre mosolyognék rá minimum lecsukna :o

 

Tehát az ellentétes nem mint bliccelő a lényeg? 8) Biszex ellenőrőröket a BKV-hez!

Nekem is a nőkkel vannak érdekes tapasztalataim, a metróból utánam jött a villamosra. :o

 

Minek?Úgyis televan buzikkal 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villamos is much more friendly  :D

 

Villamos is much more tapizás. 8)

 

Téged is? 8) Eccer azt hittem tapucinálok, aztán leszálltunk és az osztálytársnőmmel egymásra néztünk: Téged is? Remegtünk a félelemtől, de egyikünk sem mert kiabálni, mert az olyan ciki. A metrón ilyet nem tapasztalatam, más a terep, zártabb és ettől nem merik úgy elengedni magukat.

Tényleg valakinek volt már fóbiás élménye metrón?

Vagy orrvérzés a nyomáskülönbségtől?

Benntragadás az alagútban?

Szeretek a sötét kocsikba szállni, biztos gyerekes :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villamos is much more friendly  8)

 

Villamos a következő, amit szeretek. Az összes többi járműt nem, mert imbolyognak és hosszabb úton rosszul vagyok rajtuk.

De a villamos e szempontból barátságos 8)

Velem még nem fordult elő tapizásos "baleset".

Fóbiám még nem volt metrón, sem más hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metrot szeretem.Gyors.Az ellenörők ellen meg van egy módszer.Venni kell jegyet ,vagy bérletet.

Különben hiába menne el mindenhova a metro.Rengeteg ember akkor is az autót használná.Egyszerüen derogál nekik bkv-n utazni.Megszerzi az autóját és ki nem lehet robbantani belőle.Mintha szégyen lenne bkv-val utazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metrot szeretem.Gyors.Az ellenörők ellen meg van egy módszer.Venni kell jegyet ,vagy bérletet.

Különben hiába menne el mindenhova a metro.Rengeteg ember akkor is az autót használná.Egyszerüen derogál nekik bkv-n utazni.Megszerzi az autóját és ki nem lehet robbantani belőle.Mintha szégyen lenne bkv-val utazni.

 

Én mindig veszek bérletet, de azért már k*rva sokba kerül!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metrot szeretem.Gyors.Az ellenörők ellen meg van egy módszer.Venni kell jegyet ,vagy bérletet.

Különben hiába menne el mindenhova a metro.Rengeteg ember akkor is az autót használná.Egyszerüen derogál nekik bkv-n utazni.Megszerzi az autóját és ki nem lehet robbantani belőle.Mintha szégyen lenne bkv-val utazni.

 

Én mindig veszek bérletet, de azért már k*rva sokba kerül!

 

 

DETTÓ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ellenörők ellen meg van egy módszer.Venni kell jegyet ,vagy bérletet.

 

Mindig veszek jegyet, két eset volt, amikor nem volt jegyem, pont akkor kaptak el. Más bezzeg simán utazik jegy nélkül, és sokszor megússza.

Egyik eset: jöttem haza Olaszországból, egész éjjel utaztam, dög fáradt voltam. Anyu elém jött, segített hazacipekedni. Mentünk a metróba, és a nagy élménybeszámoló közben egyszerűen elfelejtettünk jegyet lyukasztani. Örültem, hogy végre hazaértem.

Másik eset: volt osztálytársammal mentünk állást keresni. Első utunk a reptérre vezetett. Leszálltunk a vonatról, onnan busszal. Csakhogy abban a h*** vonatmegállóban sehol nem lehet jegyet venni. Mit tehet egy vidékről jött emberke? Megy jegy nélkül. Akkor is elkaptak minket.

Mindkétszer nő volt, és elég szemét módon viselkedtek. Igaz, hogy nem tudhatták, hogy nem mindennapos eset, hogy jegy nélkül utazunk, de akkor is!

 

Egyébként meg nagyon szeretek tömegközlekedni, egész életemben így utaztam, megszoktam. Nekem nem hiányzik az autó. Kivéve, mikor gólyabál, szalagavató vagy egyéb rendezvény volt, és csak azért kellett lelépni a legjobb hangulat közepén, mert el kellett érni az utolsó vonatot. De ez ritka eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.