Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Padmé szerelme volt a legfőbb mozgatórugója, hogy átállt. Későbbi viselkedése azért volt, mert megízlelte a hatalmat és megrészegült tőle, ez megy a való világban is, hát még egy olyan hatalom (Sötét oldal) tükrében ami képes eltorzítani egy ember gondolkodásmódját és lelki világát.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kettejük közül mindig Padmé volt az elhivatott, a kötelességtudó. Ennek fényében annyira szép és egyben tragikus, hogy a végén még is ő lett volna hajlandó mindent feladni és elvonulni. Kiépülő diktatúra ide vagy oda, szerintem ő ezt komolyan gondolta, egyértelműen a családját előtérbe helyezve, így nem gondolom, hogy később mégis aktivizálta volna magát mondjuk Bail oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Padmé szerelme volt a legfőbb mozgatórugója, hogy átállt. Későbbi viselkedése azért volt, mert megízlelte a hatalmat és megrészegült tőle, ez megy a való világban is, hát még egy olyan hatalom (Sötét oldal) tükrében ami képes eltorzítani egy ember gondolkodásmódját és lelki világát.

Kb. így gondolom én is. :) Ezt az egész átállást egy valamiféle spirituális élménynek képzelem, mintha az eskütevőt megszállná egy gonosz szellem, vagy még inkább, amikor a saját magában lévő gonosz, a Sötét Oldal, avagy a sárkány, amelyet eddig visszaszorított önmagában, az eskü htására előretör és átveszi a hatalmat. És máris létrejön a másik személyiség, egy Sith.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. így gondolom én is. :) Ezt az egész átállást egy valamiféle spirituális élménynek képzelem, mintha az eskütevőt megszállná egy gonosz szellem, vagy még inkább, amikor a saját magában lévő gonosz, a Sötét Oldal, avagy a sárkány, amelyet eddig visszaszorított önmagában, az eskü htására előretör és átveszi a hatalmat. És máris létrejön a másik személyiség, egy Sith.

Korábban már átbeszéltük itt ezt, és én is így gondolom. A jelenet is egyértelműen spirituális, többről van szó mit egyszerű beszédről. Ez egy igazi sith rituálé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban már átbeszéltük itt ezt, és én is így gondolom. A jelenet is egyértelműen spirituális, többről van szó mit egyszerű beszédről. Ez egy igazi sith rituálé.

Igen. És ekkor már nem lehet azt számon kérni, hogy Anakin miért bántotta Padmét, vagy miért gyilkolt gyerekeket, lám, egy kegyetlen gyilkos, aki még a szerelmét is feláldozza a hatalomért... Csakhogy ekkor Anakin már nem létezik, csak Vader él. Ő fojtogatja Padmét, ő támad rá Obi-Wanra. A Sith rituálé működött.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Akkor és ott teret engedett neki és azonnal rá is telepedett. Persze Anakin akkor még lehet, hogy azt hitte lehet vissza út, vagy nem vette komolyan az egészet. Viszont Palpi nagyon jól tudta, hogy ezzel elveszejtette a srácot. Padmé halála egyenes következmény volt. Ez olyan mintha valaki belövi magát pl. heroinnal. "Á csak egyszer csinálom, nem lesz ebből baj" - mondja, de utána már nem fog tudni leállni róla. :) Yoda is megmondta hogy működik ez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán szeretem ezt a fajta megközelítést. Mintha Anakin skizo lett volna és hirtelen eluralkodott volna rajta a rossz személyisége és így lett a chocapic. Azért nem tetszik ez az értelmezés, mert túlságosan elválasztja egymástól Anakin-t és Vader-t, mintha tényleg totálisan különböző karakterek lennének. Noha szvsz pont az az egyik esszenciája a Saga-nak, hogy egyetlen Anakin Skywalker van, egy összetett személyiség, akiben bőven van jó és rossz is és hol melyik dominál. Nem két egyéniség (fekete és fehér) viaskodik benne, hanem egy árnyaltabb (szürke) szellem bolyongását követhetjük végig. Egy úton látjuk végighaladni, ami pozitív és negatív állomásokat egyaránt átszel.

 

Meg azt érzem, hogy Vader és Anakin ilyen mértékű megkülönböztetése szembemegy a Saga koncepciójával és felépítésével. A történetvezetés egyértelműen kiadja az ívet: hogyan "züllik" le a veszélyes múltú, de amúgy jószívű gyerek, hogyan siklik ki az élete a jediknél, hogy nem tud megbirkózni a magas elvárásokkal és a hatalmas erejével, hogy törnek elő belőle egyre durvábban a negatív jellemvonások, amik aztán teljesen elhomályosítják a pozitívakat is, jóval később pedig hogyan buknak újra felszínre a jó tulajdonságok, alakul ki ebből egy egyre erősödő vívódás, ami végül visszavezeti a helyes útra. Ez a folyamat szerintem sokat veszít az éléből, ha két figura harcaként értelmezzük, amiben hullámzott, hogy éppen melyik az uralkodó.

 

Rituálénak is nevezhetjük az eskütételt, végül is annak tekinthető, elég színpadias is volt. A lényeg, hogy szerintem semmiféle sith mágia vagy trükk nem történt, Anakin-t megtörték és mindent félredobva engedelmeskedett. Az meg pláne nem jó út, ha a felelősség alól próbáljuk meg kiforgatni. Meghozta a döntéseket és teljes mértékben felelős ezekért. Ugyanúgy az átállásért és gyerekgyilkosságokért, Padmé haláláért, ahogyan a megtérésért, Luke megmentéséért és Sidious megöléséért. Valahol sorsszerű lehetett, hogy a Kiválasztottnak mindkét oldalt be kellett járnia (az már a sors furcsa fintora, hogy milyen módon, hisz igazából jediként és sithként is szenvedett rendesen) és így hozhatott végül egyensúlyt, jelentsen is ez bármit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javarészt egyetértek a gondolataiddal, de nézd meg azt a jelenetet újra, mikor Anakin azt mondja:

 

" I pledge myself to your teachings."

 

Nézd meg a szemét és a viselkedését. Ott igenis történik "Sith mágia", egyszerűen bekebelezi a sötét oldal, és olyanokat tesz ezután, amire Jediként képtelen lett volna. Az a jelenet olyan, mintha Sidious "megdelejezné" Anakint, aki még azzal sem foglalkozik, hogy Palpatine bevallja: ő maga sem tudja a halál kijátszásának kulcsát (vagy csak titkolja). Ott egyértelműen valami érzelmi "mágia" történik, és Anakin elszabadul a lejtőn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. És ekkor már nem lehet azt számon kérni, hogy Anakin miért bántotta Padmét, vagy miért gyilkolt gyerekeket, lám, egy kegyetlen gyilkos, aki még a szerelmét is feláldozza a hatalomért... Csakhogy ekkor Anakin már nem létezik, csak Vader él. Ő fojtogatja Padmét, ő támad rá Obi-Wanra. A Sith rituálé működött.

Ha ez igaz lenne akkor a műtétje és a páncél felrakása után nem az lenne az első gondolata, hogy hol van Padmé és nem lenne ennyire dühős, hogy meghalt. És nem tudná visszahozni Luke. Luke már akkor rájött, hogy itt nem valami két lábon járó szörnyről van szó, hanem az apjáról amikor ezt még Yodáék se vették észre. Anakin sosem tűnt el.

 

Szerintem is megrontja a lelkét Palpatine, de ezt azért teheti meg mert a gonosz csirája ott van benne. Nem egy új lelket rak bele, nem szállja meg semmi hanem a saját rossz tulajdonságait felnőveli. Ha nem igy lenne akkor ez egy borzasztó gyenge történet lenne, hisz ez kivenné Anakin felelősségét és semmissé tenné azt a két és fél része óta tartó épitkezést ami pont arról szólt, hogy megmutassa: igenis ott van benne a gonosz magja.

 

Innentől Vader jelenetei is üresek lennének, hisz ha ő egy új figura aki leváltotta Anakint, akkor csak egy két dimenziós gonoszról beszélünk, amihez képest egy átlag Disney-rajzfilm gonosza is Shakespeare karakter. De pont az a lényeg hogy nincs két karakter. Ez két név alatt ugyanaz az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem szeretném Anakint teljesen tisztára mosni, és azt sem állítom, hogy nincs felelőssége abban, amiket tett. Csupán szerintem pozitívabban árnyalt a karakter annál, mint ahogy Ti látjátok. Ebben azért is hiszek őszintén, mert anno ez volt az, ami miatt az egész előzmény trilógia visszamenőleg is teljesen elbűvölt. Az, hogy egy ikonikus gonosz karaktert utólag meg tudott tölteni élettel, emberiességgel, szimpatikussá tette olyannyira, hogy nekem mint nézőnek is szinte szívem szakadt belé, hogy így végződött az Ep3 - annak ellenére, hogy tudtam, mi lesz a vége.

 

Én nem igazán szeretem ezt a fajta megközelítést. Mintha Anakin skizo lett volna és hirtelen eluralkodott volna rajta a rossz személyisége és így lett a chocapic. Azért nem tetszik ez az értelmezés, mert túlságosan elválasztja egymástól Anakin-t és Vader-t, mintha tényleg totálisan különböző karakterek lennének. Noha szvsz pont az az egyik esszenciája a Saga-nak, hogy egyetlen Anakin Skywalker van, egy összetett személyiség, akiben bőven van jó és rossz is és hol melyik dominál. Nem két egyéniség (fekete és fehér) viaskodik benne, hanem egy árnyaltabb (szürke) szellem bolyongását követhetjük végig. Egy úton látjuk végighaladni, ami pozitív és negatív állomásokat egyaránt átszel.

Az előbb kicsit már sarkítottam, szándékosan. Nincs két külön karakter, de Vader megszületésével Anakin Skywalker olyan, mintha meghalna. Az értékrendje megváltozik és ez mindent megváltoztat. Szerintem ő nem szürke, hanem fekete és fehér keveréke, ami folyton kavarog benne, és a végén a fekete elborítja a fehéret. Vannak vágyai, ami tilos volna számára, mégis vágyik rá: a hatalom, az hogy ő ne csak egy nagy egész (a Jedi Rend) része legyen, hanem valaki, aki irányít - és a szeretet, a kötődés, amit Jediként nem vallhatna magáénak. De ettől ő még alapvetően nem rossz ember, legfeljebb rossz Jedi - és kiváló alapanyag a Sith-ségre térítéshez.

 

Meg azt érzem, hogy Vader és Anakin ilyen mértékű megkülönböztetése szembemegy a Saga koncepciójával és felépítésével. A történetvezetés egyértelműen kiadja az ívet: hogyan "züllik" le a veszélyes múltú, de amúgy jószívű gyerek, hogyan siklik ki az élete a jediknél, hogy nem tud megbirkózni a magas elvárásokkal és a hatalmas erejével, hogy törnek elő belőle egyre durvábban a negatív jellemvonások, amik aztán teljesen elhomályosítják a pozitívakat is, jóval később pedig hogyan buknak újra felszínre a jó tulajdonságok, alakul ki ebből egy egyre erősödő vívódás, ami végül visszavezeti a helyes útra. Ez a folyamat szerintem sokat veszít az éléből, ha két figura harcaként értelmezzük, amiben hullámzott, hogy éppen melyik az uralkodó.

Ezt hasonlóan látjuk. A személyiség fejlődési ívet én is fontosnak tartom, és nem is arra gondoltam, hogy skizofrén lenne.

 

Rituálénak is nevezhetjük az eskütételt, végül is annak tekinthető, elég színpadias is volt. A lényeg, hogy szerintem semmiféle sith mágia vagy trükk nem történt, Anakin-t megtörték és mindent félredobva engedelmeskedett. Az meg pláne nem jó út, ha a felelősség alól próbáljuk meg kiforgatni. Meghozta a döntéseket és teljes mértékben felelős ezekért. Ugyanúgy az átállásért és gyerekgyilkosságokért, Padmé haláláért, ahogyan a megtérésért, Luke megmentéséért és Sidious megöléséért. Valahol sorsszerű lehetett, hogy a Kiválasztottnak mindkét oldalt be kellett járnia (az már a sors furcsa fintora, hogy milyen módon, hisz igazából jediként és sithként is szenvedett rendesen) és így hozhatott végül egyensúlyt, jelentsen is ez bármit.

Ahogy írtam is bevezető sorokban, nem is a felelősségét kérdőjelezem meg, hanem a motivációit látom kissé más arányban. Valamint még az szerintem egy felfogásbéli különbség köztünk, hogy szerintem ő maga is áldozattá vált, hiszen jószerint semmit nem kapott meg abból, amit várt a Sötét Oldaltól: sem a korlátlan hatalmat (Sidious hatalma sokkal nagyobb volt fölötte, mint eleinte gondolta, amikor még arról ábrándozott, hogy legyőzi és ő fog uralkodni a világon), sem a feleségét, aki pont miatta halt meg. Elítélem a tetteit, de közben meg mélységesen sajnálom őt magát is. :(

 

 

Javarészt egyetértek a gondolataiddal, de nézd meg azt a jelenetet újra, mikor Anakin azt mondja:

 

" I pledge myself to your teachings."

 

Nézd meg a szemét és a viselkedését. Ott igenis történik "Sith mágia", egyszerűen bekebelezi a sötét oldal, és olyanokat tesz ezután, amire Jediként képtelen lett volna. Az a jelenet olyan, mintha Sidious "megdelejezné" Anakint, aki még azzal sem foglalkozik, hogy Palpatine bevallja: ő maga sem tudja a halál kijátszásának kulcsát (vagy csak titkolja). Ott egyértelműen valami érzelmi "mágia" történik, és Anakin elszabadul a lejtőn.

Erre gondoltam én is. Mint valami kábítószer, ami megszünteti a gátlásokat.

 

 

Ha ez igaz lenne akkor a műtétje és a páncél felrakása után nem az lenne az első gondolata, hogy hol van Padmé és nem lenne ennyire dühős, hogy meghalt. És nem tudná visszahozni Luke. Luke már akkor rájött, hogy itt nem valami két lábon járó szörnyről van szó, hanem az apjáról amikor ezt még Yodáék se vették észre. Anakin sosem tűnt el.

 

Szerintem is megrontja a lelkét Palpatine, de ezt azért teheti meg mert a gonosz csirája ott van benne. Nem egy új lelket rak bele, nem szállja meg semmi hanem a saját rossz tulajdonságait felnőveli. Ha nem igy lenne akkor ez egy borzasztó gyenge történet lenne, hisz ez kivenné Anakin felelősségét és semmissé tenné azt a két és fél része óta tartó épitkezést ami pont arról szólt, hogy megmutassa: igenis ott van benne a gonosz magja.

 

Innentől Vader jelenetei is üresek lennének, hisz ha ő egy új figura aki leváltotta Anakint, akkor csak egy két dimenziós gonoszról beszélünk, amihez képest egy átlag Disney-rajzfilm gonosza is Shakespeare karakter. De pont az a lényeg hogy nincs két karakter. Ez két név alatt ugyanaz az ember.

Azt sosem vitattam, hogy a gonosz csírája megvan benne, ahogy ezt több tette is bizonyítja. Darth Cupsy-nak írtam is, hogy az eskükor a gonosz énje hatalmasodik el rajta, az érdekes inkább az, hogy sokkal intenzívebben történik ez meg, mint ahogy azt egy normális embertől várnánk. Az eskü megváltoztatja, nem úgy, hogy Sidious új lelket rak bele (ezt csupán a meseszerűsége miatt írtam), hanem úgy, hogy minden erkölcsi gátlását feloldja, és a jóságot, ami még megvan benne, jó mélyre száműzi benne. Így értettem, hogy ő akkor már Vader és nem Anakin.

 

A végén meg szerintem azért dühös és kétségbeesett, mert akkor jön rá, hogy Sidious becsapta: a szeretett nőt elveszítette és gyakorlatilag nyomorék lett, Nem egészen erre számított, fogadni mernék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd meg a szemét és a viselkedését. Ott igenis történik "Sith mágia", egyszerűen bekebelezi a sötét oldal, és olyanokat tesz ezután, amire Jediként képtelen lett volna. Az a jelenet olyan, mintha Sidious "megdelejezné" Anakint, aki még azzal sem foglalkozik, hogy Palpatine bevallja: ő maga sem tudja a halál kijátszásának kulcsát (vagy csak titkolja). Ott egyértelműen valami érzelmi "mágia" történik, és Anakin elszabadul a lejtőn.

Nem hinném, hogy ez mágia lenne. Olyan, mintha megdelejezné, de szerintem semmi ilyen földöntúli dolog nem történik. Egyszerűen beérik Sidious nagy manipulációjának gyümölcse, nemcsak a Birodalom előkészítése terén, de Anakin-t illetően is. Úgy forogtak a dolgok, hogy Anakin itt már végképp megtörik és elveszíti a józan ítélőképességét. Már semmi nem számít neki, csak az épp aktuális legnagyobb vágya, ami először még Padmé, aztán már a hatalom.

Nem kellett itt ehhez varázsolni semmit, a sötétség magvai eleve ott voltak a fiúban, ezt Palpi mindig szépen öntözgette, majd a megfelelő időben és körítéssel learatta a termést. Anakin szemében és testbeszédén pedig szerintem nem valamiféle "transz" tükröződik, hanem az, hogy elborult az agya, mint valami pszichopatának ha elemében van. Minden gát felszakadt benne, megszűntek a korlátok, amire mindig is vágyott. Mert igenis vágyott rá, hogy minden kötöttséget levetkőzve szabadon tombolhasson és kiélhesse elfojtott indulatait.

 

Nincs két külön karakter, de Vader megszületésével Anakin Skywalker olyan, mintha meghalna. Az értékrendje megváltozik és ez mindent megváltoztat. Szerintem ő nem szürke, hanem fekete és fehér keveréke, ami folyton kavarog benne, és a végén a fekete elborítja a fehéret.

...

Darth Cupsy-nak írtam is, hogy az eskükor a gonosz énje hatalmasodik el rajta, az érdekes inkább az, hogy sokkal intenzívebben történik ez meg, mint ahogy azt egy normális embertől várnánk. Az eskü megváltoztatja, nem úgy, hogy Sidious új lelket rak bele (ezt csupán a meseszerűsége miatt írtam), hanem úgy, hogy minden erkölcsi gátlását feloldja, és a jóságot, ami még megvan benne, jó mélyre száműzi benne. Így értettem, hogy ő akkor már Vader és nem Anakin.

Értem, amit írni akarsz, de a kiemelt részekből nekem csak úgy jön le, mintha két személyiségről és skizofrén helyzetről lenne szó. Azt írod, hogy nem erre gondoltál, aztán mégis kb. ezt írod körül egyre pontosabban. ;)

 

De ettől ő még alapvetően nem rossz ember, legfeljebb rossz Jedi - és kiváló alapanyag a Sith-ségre térítéshez.

Hát az ezelőtt közvetlen írtaktól még valóban nem feltétlenül tekinthető rossz embernek, de azért egyéb tettei alapján már ezt is nehéz lenne tagadni. Már a buckalakók mészárlása is elég erős, hiszen bármennyire is emberi dolog a bosszú, azért nem épp normális megoldás a teljes kompániát legyakni. Ahogyan ezt ő maga is elismeri és érzi, hogy nem jó ez így, nemcsak jedi mércével, de amúgy se. Ellenben a Templomban történtek, legfőképp a gyerekek legyilkolása, ill. a Padmé elleni fellépése már egyértelműen azt támasztják alá, hogy Anakin nem jó ember. És itt jön be a képbe az, hogy Vader és Anakin egyetlen személy, hiába változott ez a személy sokat. Nincs olyan, hogy Anakin nem rossz ember, Vader meg igen, mert ugyanarról beszélünk.

 

Ahogy írtam is bevezető sorokban, nem is a felelősségét kérdőjelezem meg, hanem a motivációit látom kissé más arányban. Valamint még az szerintem egy felfogásbéli különbség köztünk, hogy szerintem ő maga is áldozattá vált, hiszen jószerint semmit nem kapott meg abból, amit várt a Sötét Oldaltól: sem a korlátlan hatalmat (Sidious hatalma sokkal nagyobb volt fölötte, mint eleinte gondolta, amikor még arról ábrándozott, hogy legyőzi és ő fog uralkodni a világon), sem a feleségét, aki pont miatta halt meg. Elítélem a tetteit, de közben meg mélységesen sajnálom őt magát is. :(

Az nem kérdés, hogy Anakin maga is egyfajta áldozat és lehet sajnálni a sorsáért. Ugyanakkor szerintem leginkább saját maga áldozata lett. Ráadásul az egy dolog, hogy a sötét oldalon se kapta meg, amire vágyott, de csak rosszabb lett volna a helyzet, ha megkapja. Ugyanis se emberek visszahozása a halálból, se a galaxis leigázása és afeletti rémuralom, se a mindenkinél nagyobb erő és hatalom stb. nem épp nemes elvek. Aztán ki tudja, hogy ha ezek közül csak pár ténylegesen kijut neki (vagy nem kényszerül a páncélba), akkor meg lehetett volna-e téríteni vagy örökké elmerül a sötétségben.

 

Szóval ahogy korábban írtam is, a sors furcsa fintora, hogy Kiválasztottként bejárta a sötét és világos oldalt is, de mindkét esetben szenvedőalanya volt inkább az egésznek. Ezért joggal lehet sajnálni, de érdemes megjegyezni, hogy a szenvedéseit saját maga generálta. A jedik közt ő feszegette a határokat, borogatott fel mindent, ő volt telhetetlen és vágyott nemcsak a Renddel szembeni, de természetellenes képességekre és hatalomra. Nyilván a jedik is követtek el hibákat, de alapvetően Anakin körül izzott mindig a levegő és keverte magát bajba. Ő haverkodott Sidious-szal és mentette meg, majd tett esküt neki, miután a jedik intelmei és figyelmeztetései beigazolódtak.

Egy olyan gonosz és zseni manipulátornak, mint Sidous, hűséget fogadni és szolgálójává lenni olyan kockázat, ami bőven magában foglalja a bukást és megkeseredett jövőt. De aztán Anakin vádolta meg és taszította el magától, majd fojtogatta meg Padmé-t és Obi-nak se hagyott választást a harcon kívül. Ilyen formán (pláne a párbaj lefolyását tekintve) a lány elvesztése és a saját súlyos sérülései is az ő tettein alapultak. A gyermekeit is ezért nem láthatta felnőtt korukig. Na meg sikerült neki kijátszania a halált (mint anno pl. Maul-nak is), de ő is nagy árat fizetett érte. Nem Padmé-t hozták vissza, hanem Anakin-t mentették meg a halálos sérülései ellenére, de ennek eredményeképp megkeseredetten vegetálhatott félgépként egy páncélbörtönben, fizikálisan és lelkileg is széttörve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Tisztában voltak vele, igen. Sőt, direkt azért épült oda a Jedi Templom első változata, hogy az ott élő Jedik semlegesítsék a Sötétséget. Ugyanakkor azóta nem lépett be oda senki, hogy kiverték a Sith-eket a Coruscantról és megépült rá az első templom. Legközelebb Darth Sidious ment be oda.

Ugyanakkor azért nem volt köztudott tény a Rendben, hogy van egy ilyen a Templom mélyén, csak a Jedi Tanács ismerte (viszont Anakin nem ismerte meg, mert még Vaderként sem tudott a létezéséről).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
1 órával korábban, Donát írta:

Chirrut azt mondja, hogy sötéten áramlik az Erő akörül, aki gyilkolni készül. Lehet ezt érezte meg végül Windu is Palpatine körül, mikor mondta, hogy az Erő sötét oldala körülveszi a főkancellárt?

Palpinak értelemszerűen nagyon erős kötődése volt a sötét oldalhoz. A jediknek egyre gyanúsabb volt, így egyre jobban figyeltek rá, aminek voltak eredményei. Szerintem leginkább arról van szó, hogy ahogyan egyre inkább odafigyeltek a főkancellár körüli dolgokra, úgy egyre érezhetőbbé vált nemcsak az, hogy valami nem stimmel, hanem, hogy konkrétan az Erő sötét oldala is körüllengi őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Chirrut azt mondja, hogy sötéten áramlik az Erő akörül, aki gyilkolni készül. Lehet ezt érezte meg végül Windu is Palpatine körül, mikor mondta, hogy az Erő sötét oldala körülveszi a főkancellárt?

Lehetséges. Eleve az volt régen a mondás, hogy azért nem találják Palpit a Jedik mert nem használja koncentráltan az Erőt így nem buktatja le magát. Itt már nem kellett színlelnie, meg is érezték. Persze valószínűleg ez is volt a célja. Csapdát állított Windunak, aki örömmel sétált bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ami történt Anakin nélkül történt. Ki tudja ha ott van akkor mi lesz? Így a fiú arra lép be, hogy a barátja fekszik a földön felette Windu kivont karddal és meg akarja ölni. Amennyiben Anakin ott van elejétől fogva ilyen beállított szituációra nem kerülhetett volna sor.

Belegondolva, ha Anakin ott van, Sidiousnak iszonyú nehéz dolga lett volna. Az egészet arra tette föl, hogy Anakin "tehetetlennek, gyengének és sérültnek" lássa. Ezt nehéz elhinni úgy, hogy az öreg maga ránt kardot, sátáni sikollyal szó szerint odapattan a Jedikhez, és mire kettőt pislognak, hármat már le is vágott. Egy szóval, ha ott van Anakin, Sidiousnak valahogy ki kellett volna provokálnia a Jedik agresszív támadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Belegondolva, ha Anakin ott van, Sidiousnak iszonyú nehéz dolga lett volna. Az egészet arra tette föl, hogy Anakin "tehetetlennek, gyengének és sérültnek" lássa. Ezt nehéz elhinni úgy, hogy az öreg maga ránt kardot, sátáni sikollyal szó szerint odapattan a Jedikhez, és mire kettőt pislognak, hármat már le is vágott. Egy szóval, ha ott van Anakin, Sidiousnak valahogy ki kellett volna provokálnia a Jedik agresszív támadását.

Egy akkora machinátor, mint Sidious szerintem meg tudta volna oldani ezt is, vagy akkor nem a "gyengeségére" épít, biztos volt arra is terve mi van ha Anakint is hozzák a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egy akkora machinátor, mint Sidious szerintem meg tudta volna oldani ezt is, vagy akkor nem a "gyengeségére" épít, biztos volt arra is terve mi van ha Anakint is hozzák a Jedik.

Persze, teljesen más lett volna a forgatókönyv arra az esetre. Egy ilyen zseniális terv aligha azon a bagatell vonatkozáson fog elbukni, hogy Anakin mikor toppan be az irodába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egy akkora machinátor, mint Sidious szerintem meg tudta volna oldani ezt is, vagy akkor nem a "gyengeségére" épít, biztos volt arra is terve mi van ha Anakint is hozzák a Jedik.

Nem is írtam, hogy nem tudta volna megoldani, csak azt, hogy sokkal nehezebb dolga lett volna. Így azért mégis kényelmesebben kinyírhatott négy Jedit és sokkal könnyebben eljátszhatta a "gyenge, rettegő" öregembert. De nyilván megoldotta volna azt is, ha ott van Anakin, elvégre ritka jó manipulátor volt (Winduval is milyen jól húzta az időt, hogy a színpad pont akkor álljon fel, amikor a kölyök belép), Anit meg nem az eszéért szeretjük. A legrosszabb esetben pedig szimplán megöli Anakint is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Persze, teljesen más lett volna a forgatókönyv arra az esetre. Egy ilyen zseniális terv aligha azon a bagatell vonatkozáson fog elbukni, hogy Anakin mikor toppan be az irodába.

Bagatell? Azon állt vagy bukott a terve!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bagatell? Azon állt vagy bukott a terve!

Hogy Anakin átáll-e, azon nem múlott semmi, legfeljebb az, hogy kiválasztott lesz-e a tanítványa vagy sem. Azon a ponton a Birodalom megszületése csak azon múlott, hogy Sidious él-e. Ha Anakin meghal a többi Jedivel együtt, semmi sem dől össze, ugyanúgy megszületik a Birodalom, ugyanúgy Palpatine lett volna az Uralkodó, legfeljebb egy másik tanítványt kellett volna választania, ami az inkvizítorok népes sorát elnézve nem lett volna olyan marha nehéz feladat. Meg persze, nem végzi egy aknában.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

. De nyilván megoldotta volna azt is, ha ott van Anakin,

Mivel Anakin az EpIIIas verzióban sem azért megy neki Windunak, mert Anakin fennakadna a bíróság vs. gyilkosság morális problémáján, hanem mert szüksége van Palpira, ezért érdemes megnézni az anakinos verzió buktatóit.

 

Tehát, ha Anakin az elejétől fogva ott van, akkor

a) Palpatine-nak el kell elérnie, hogy Windu meg akarja ölni, amit az EpIII-ban gyenge villámokkal is elér, szóval ez nem gond

b) lehetőség szerint meg kell kímélnie Skywalkert (nem mindenáron, de lehetőleg, ez bajosabb)

c) meg kell úsznia, hogy megöljék (ez 5 az 1 ellen azért nehezebb, mint 4 az 1 ellen, de Sidi elég nagy spíler). 

 

Ebben az esetben jobban az önvédelemre kell kidomborítania a csörtét, el kell érnie, hogy Anakin kimaradjon a buliból, de elég erőt kell bemutatnia, hogy Windu meg akarja ölni. És folyamatosan szajkóznia kell Anakin felé, hogyha meghal, Padmé is meghal. 

 

Érdekes verzió lenne, annyi szent, de Palpaine képességeit és Anakin motivációit ismerve nem lett volna lehetetlen. 

 

Ody, nálam Windu Anakinnel kapcsolatos döntése olyan, mint mikor a cserepadra rakod a legjobb játékosod, mert épp azon gondolkodik, hogy eligazol. Láttunk már ilyet nem egyszer a fociban is. Ha fejben nincs ott - Anakin esetében ezt Windu meg is állapítja - akkor csak ront a helyzeten, ha viszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.