Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Amúgy abba belegondoltatok, hogy Sidious itt nem fegyvertelen? A második fénykardja még ott lehet a ruhaujjában, technikailag a pofán rúgás után simán előkaphatta volna a másodikat és folytathatta volna a vívást, ha akarja.

Nem igazán filóztam még ezen, de simán elképzelhető. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyébként titokban Kolar, Tiin és Fisto "mesterek" is Palpatine szolgálatában álltak, évtizedek óta belülről bomlasztva a Jedi Rendet a Nagy Terv érdekében. És ezért még az életüket is feláldozták, nagy respect nekik. :D Csak ez lehet az egyetlen logikus magyarázat arra, hogy ennyire irdatlanul balfék volt mindhárom a főkancellár letartóztatásakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit sajnálom hogy Ani a hárítás helyett inkább lecsapta Windu kezét. Szívesen megnéztem volna egy Windu halálával végződő párbajt köztük.

Szerintem már nem akartak több párbajt a filmbe. :)

 

Ott volt a Dooku vs Anakin & Obi, a Grievous vs Obi, a Windu vs Sidious, a Yoda vs Sidious, az Anakin vs Obi. Ha már lett volna még, akkor inkább a 3 bohóc szerencsétlenkedését oldották volna meg tisztességesebben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu legyőzte volna Anakint 1v1be, ezért is van a kéz levágás szerintem párbaj helyett.

 

Egy örök kérdés: amikor Windu pengéje centikre van Sidious fejétől miért az a kaszaboló mozdulat egy sima előre lépés/döfés és a fénykard úgy hatol át Palpatine fején, mint forró kés a vajon, akkor mennyi mindentől megkímélte volna a galaxist :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor is klassz lett volna egy Ani-Windu párbaj. :D

Szerintem is klassz lett volna, de ez már kimarad az életünkből. :)

 

Windu legyőzte volna Anakint 1v1be, ezért is van a kéz levágás szerintem párbaj helyett.

Mondjuk ebben nem lennék ennyire biztos, de már sose derül ki. Ha Anakin komolyabb gondba került volna, akkor ráadásul az öreg is tuti közbelépett volna.

 

Egy örök kérdés: amikor Windu pengéje centikre van Sidious fejétől miért az a kaszaboló mozdulat egy sima előre lépés/döfés és a fénykard úgy hatol át Palpatine fején, mint forró kés a vajon, akkor mennyi mindentől megkímélte volna a galaxist :D

Windu szemszögéből valóban kérdés, miért akart ilyen teátrálisan lecsapni Sidious-ra, pláne hogy látta és érezte Anakin-on, hogy meg akarja kímélni az öreget. Azt viszont nem hiszem, hogy Sidious ne tudta volna megoldani a helyzetet, ha Windu csak simán le akarja szúrni vagy Anakin mégse lép közbe. Annyira közel nem volt az a lila penge és láttuk milyen ereje van az Erővillámoknak. Szerintem azzal vagy esetleg valami Erőlökésfélével átvészelte volna a meleg szituációt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyébként titokban Kolar, Tiin és Fisto "mesterek" is Palpatine szolgálatában álltak, évtizedek óta belülről bomlasztva a Jedi Rendet a Nagy Terv érdekében. És ezért még az életüket is feláldozták, nagy respect nekik. :D Csak ez lehet az egyetlen logikus magyarázat arra, hogy ennyire irdatlanul balfék volt mindhárom a főkancellár letartóztatásakor.

Filmen belül :D Egyébként meg azért voltak balfékek, mert szerintem teljesen rossz az egész jelenetsor/koncepció :) Úgy is, hogy nagyon szeretem ezt a részt :)

Anakinnak pedig valóban csak hárítania kellett volna Windu kardját, ha egy kicsit gondolkodik. De ez utóbbi cselekedet sosem volt az erőssége, ebben a szituban pedig pláne nem.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnak pedig valóban csak hárítania kellett volna Windu kardját, ha egy kicsit gondolkodik.

 

Az igazság az, hogy Anakin nagyon megvolt elégedve saját robotikus végtagjával mely megkönnyítette életét és tulajdonképp csak segíteni akart Windunak, hogy ő is átérezze eme nagyszerű konstrukció előnyeit :D Valamint anno Anakin kedvezményesen kapott új kart annak fejében, hogy eztán segít a marketingben és az értékesítésben :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazság az, hogy Anakin nagyon megvolt elégedve saját robotikus végtagjával mely megkönnyítette életét és tulajdonképp csak segíteni akart Windunak, hogy ő is átérezze eme nagyszerű konstrukció előnyeit :D Valamint anno Anakin kedvezményesen kapott új kart annak fejében, hogy eztán segít a marketingben és az értékesítésben :D

:lol: MLM rendszerű kar értékesítés - mert így a fénykardot én is könnyen emelem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ani mégis gondolkodott egy keveset. Simán juthatott arra a következtetésre hogy Windu a karlevágás esetén minimálisabb veszélyt jelent az öregre mivel a hárítás sokkal rizikósabb lett volna. Kilogikázhatta hogy egy Winduval vívott párbajnak rossz vége (pl. Ani meghal majd Windu Palpival folytatta volna a párbajt aminek végén akár utóbbi is veszíthetett volna) is lehet.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Az Obi topicból átnyargalva, vetem fel, hogy: volt az alternatív verziója a jelenetnek, amiben Anakin jelen volt.

Kardmarkolata máig tettenérhető ugye...

Szóval mivel sok fantáziadús "versus-ok" szóba jöttek, valaki akinek nem kopott még meg, mesélhetne, hogy hogy is nézett volna ez ki Anakinnal? -amit nyilván elég sokáig így képzeltek el. Ésmiért is lett törölve? Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát szerintem ezt passzoltuk....

 

 

 

Szintén egy kérdés. A cselekményben szerintetek mennyi idő telik el Grievous megölése és a 66-os között?

 

Coruscanton ugye a parkolóban mondja Windu hogy "most kaptuk a hírt" aztán Coruscant sötétbe borul és amikor Anakin kihúzza a lábát Sidious irodájából, feltehetően első dolga fölhívni Cody-t. Utapaun ezalatt Obi-wan leporolja a ruháját, kényelmesen visszaszáll Boga nyergébe, és nagyjából azon az útvonalon amerre jöttek, visszamegy Pau City-be. Érkezéskor vált két szót Cody-val, aztán amikor hátat fordít, Cody fogadja a bejövő hívást.

 

Szóval ez kb mennyi idő alatt történik? (Most tekintsünk el a más helyszínen máshogy telő idő jelenségétől.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pár óra. Winduék nyilván nem a hangárban kapták a hírt, hanem a parancsnoki központban. Bár az A-Team már harca készen, minden lehetőségre és azonnali bevethetőségre készen állhatott, szóval a hír meghozása után max. annyi telt el, míg lementek a toronyból a hangárba (plusz talán még értesítették Yodát, hogy a rettenthetetlenek mennek keményen szájba vágni Palpatine-t). Viszont szerintem az is jó pár perc, hiszen bazi nagy az az épület. Aztán jó pár perc lehetett, míg a Templomból átjutottak a dómba - bár az ep6-ból tudjuk, hogy relatív közel vannak egymáshoz, de azért nem egymás szomszédságában állnak -, a dómon belül is le kellett küzdeni némi távot, stb. Szóval én egy-két órát tippelnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodának nem szóltak szerintem, mert akkor az öreg tuti mondta volna nekik, hogy meg ne próbálják nélküle.

Ez nagyon igaz. Főleg h Yoda semmit nem tudott a Kashyyykon. Elbizakodottak voltak még a Tanács tagjai is :(

 

Köszönöm a válaszokat, őszinte leszek nekem a "csak" órák egy kicsit soknak tűnik. Azt nem tudjuk, hogy Anakin mennyi ideig nézte a naplementét mielőtt Mace-ék után indult - más nagyon nem volt, ami órákig tart, hacsak nem volt egy kiadós délutáni dugó a Templom és a Szenátus épülete között. Maga a párbaj (egy Sith vs négy Jedi) szégyenletesen rövid volt, Palpatine csak a végét húzta el mert be kellett várnia Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az, hogy Yoda semmit sem tudott? Eleve az volt a terv, hogy ha Grievous meghalt, akkor lemondatják Palpatine-t. Anakint is ezért küldték oda kémkedni. És mégis miért várták volna meg? Yoda egy invázió közepén volt, nem hagyhatott ott csapot-papot, hogy hazarohanjon egy mezei kancellárt lemondatni. Arra a Jedi Tanács négy másik tagjának bőven elégnek kellett volna lennie. Pech, hogy nem egy mezei kancellárról volt szó, de ezt már valóban nem tudhatta biztosra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se tudott az akcióról, azt Windu a saját szakállára intézte. Mezei kancellár? What A Fuck? Windu mondja, hogy ez a legrosszabb félelmeiket igazolja be, ergo számítottak erre is. Az egész szitut Windu mester kefélte el de rendesen. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem akarták eredetileg (tehát még leleplpeződése előtt) lemondatni Palpatine-t, csak visszavenni azokat a jogköröket, amiket a háború kitörése óta folyamatosan megkapott a Szenátustól. Biztos vagyok benne, hogy Yodát nem értesítette előre Windu, mikor megtudta, hogy a főkancellár a Sith-nagyúr. Gyorsan kellett cselekedni, meg gondolhatta, 4 tanácstag csak elég lesz a legyűréséhez (máig úgy gondolom, hogy az egyik legrosszabbul megkomponált EP3-as jelenet a letartóztatási kísérlet. Lucas eléggé dehonesztálta a Jediket ezzel a bénázással, amit Windu három társa leművel...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se tudott az akcióról, azt Windu a saját szakállára intézte. Mezei kancellár? What A Fuck? Windu mondja, hogy ez a legrosszabb félelmeiket igazolja be, ergo számítottak erre is. Az egész szitut Windu mester kefélte el de rendesen. :(

A gyanú és a biztosan tudás között van egy nem elhanyagolható különbség. Egy gyanú miatt nem fogják veszni hagyni a Kashyyykot, pláne, ha elég arrogánsak ahhoz, hogy elhiggyék, négyen elegen lesznek. Márpedig Windu elég arrogáns volt ehhez. Ráadásul, ennek a gyanúnak a bizonyításáért a kisujjukat sem mozdították, plusz tegyük még hozzá, hogy Windu még a hangárban sem hitte el Anakinnak, hogy Palpatine Sith, vagy, hogy Anakin egyáltalán igazat szól.

Az is nyilvánvaló, hogy arról nem értesítették Yodát, hogy Palpatine a Sith nagyúr, de ezt nem is állítottam. Hogyan tehettem volna, a hangárban tudja meg Windu is. De arról, hogy mennek "elbeszélgetni" vele, miután Grievous meghalt, azt tudnia kellett Yodának, hiszen ő is be volt kapcsolva a holoadásba, amikor ezt megtárgyalták. Nem Windu intézte ezt a saját szakállára, az egész Jedi Tanács ötlete volt. És nehogy már a Tanács fejének ne szólnának oda, hogy Grievous meghalt, megyünk, végrehajtjuk azt, amit megdumáltunk. Ez nonszensz. Az egyik fő értelmi szerzőt sötétben tartani nagy balf*szság lenne, pláne ilyen mértékű tettnél. Ahogy Yoda mondta, ennek az útnak a végén sötét dolgok várnak rájuk - ugye ekkor tárgyalták meg, hogy a Jedik elmozdítják Palpatine-t a jelenlegi jogköréből. ;) Tehát Yodának készen kellett állnia minden eshetőségre, ha sikerrel járnak, ha kudarcot vallanak Winduék. De csak úgy tud a Jedi Tanács feje készen állni, ha előtte szólnak neki, hogy mi az aktuális állás. És szerintem Greivous tábornok halála és Palpatine letartóztatási kísérlete nem olyasmi, amit elhallgatnak egymás elől a Jedi Tanács tagjai. Hát az egész Jedi összeesküvés erre ment ki, és pont az utolsó lépésről nem tájékoztatják Yodát? Mondom, ez nonszensz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem akarták eredetileg (tehát még leleplpeződése előtt) lemondatni Palpatine-t, csak visszavenni azokat a jogköröket, amiket a háború kitörése óta folyamatosan megkapott a Szenátustól. Biztos vagyok benne, hogy Yodát nem értesítette előre Windu, mikor megtudta, hogy a főkancellár a Sith-nagyúr. Gyorsan kellett cselekedni, meg gondolhatta, 4 tanácstag csak elég lesz a legyűréséhez (máig úgy gondolom, hogy az egyik legrosszabbul megkomponált EP3-as jelenet a letartóztatási kísérlet. Lucas eléggé dehonesztálta a Jediket ezzel a bénázással, amit Windu három társa leművel...)

Itt kulminál az, hogy Lucas az egész PT ben hogy kezelte a "no name" jediket.

99% uk néma, és egy rohamosztagos jelentősségével bír, ami szerintem nagy hiba.

Érdekes színes karakterek mentek pocsékba ezzel. És egy állati Badass párbaj helyett kaptuk ezt, amit perszer meg lehet magyarázni, de mindenki jobbat várt szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha a Sith-ségről értesítik Yodát akkor megmondta volna nekik, hogy várják meg. Annyit mondtak, hogy egy mezei kancellárt készülnek a különleges jogaitól megfosztani és számítanak arra, hogy ő nem hagyja annyiban. Ezért is mennek négyen - de hát az Ep2 elején sem egy Jedi beszélget a (különleges jogok nélküli) főkancellárral hanem emlékeim szerint legalább hárman vannak ott, szóval a négy Tanács-tag kb ehhez is lett volna elég. Aztán (Palpi számára szerencsés, Jedik számára katasztrofális) időzítéssel megérkezett Anakin, Windu pedig úgy gondolta, jó lesz az eredeti terv. Még Anakint sem vitte magával, mint ötödik Tanácstagot.

Szóval szerintem nagyon jó jelenet, láttuk hogy Windu magabiztossága pontosan mire volt elég. Palpi szó szerint ledarálta őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyire számít, de a könyvváltozatban értesíti Yodát a fejleményekről, arról is, hogy valóban Palpatine Sidious...

Mivel kánon, ez eldönti a vitát.

 

Szerintem ha a Sith-ségről értesítik Yodát akkor megmondta volna nekik, hogy várják meg. Annyit mondtak, hogy egy mezei kancellárt készülnek a különleges jogaitól megfosztani és számítanak arra, hogy ő nem hagyja annyiban. Ezért is mennek négyen - de hát az Ep2 elején sem egy Jedi beszélget a (különleges jogok nélküli) főkancellárral hanem emlékeim szerint legalább hárman vannak ott, szóval a négy Tanács-tag kb ehhez is lett volna elég.

Úgy van, vonjunk párhuzamot egy békeidőbeli politikai megbeszélés és egy fénykardpárbajba torkolló letartóztatás között... :roll::pfff:

Ja és persze, hagyjuk a Sith-et a trónján ülni, míg Yoda levezényli a kashyyyki csatát, ami akár hetekig is elhúzódhat, majd hazautazik, ami jó esetben is valószínűleg pár napos út. Addig meg a Jedik malmozzanak és várják, hátha a Sith Nagyúr nem csinál semmit a győzelme kapujában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kulminál az, hogy Lucas az egész PT ben hogy kezelte a "no name" jediket.

99% uk néma, és egy rohamosztagos jelentősségével bír, ami szerintem nagy hiba.

Érdekes színes karakterek mentek pocsékba ezzel. És egy állati Badass párbaj helyett kaptuk ezt, amit perszer meg lehet magyarázni, de mindenki jobbat várt szerintem.

Azért ezeknek a "noname" Jedik nagy százalékának elég nagy kultusza van. Ahhoz képest. :) Oda nem kellett badass párbaj, nem az volt a lényeg. Badass párbaj a végére kellett, amit meg is kaptunk.

 

Dzséjt. Így már ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezeknek a "noname" Jedik nagy százalékának elég nagy kultusza van. Ahhoz képest. :) Oda nem kellett badass párbaj, nem az volt a lényeg. Badass párbaj a végére kellett, amit meg is kaptunk.

 

Dzséjt. Így már ok.

Számunkra van kultuszuk. Szerintem Lucas tárgyként kezelte Őket.

És mondtam, hogy a párbajt meg tudjuk magyarázni.. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki számára legyen kultusza? Az UFO -knak? :D Nem az a lényeg, hogy a rajongók hogy viszonyulnak hozzájuk? És azért némelyik kapott is megfelelő szerepet. A párbajon mit kellett magyarázni? Ezt most nem értem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.