Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Nahát és itt van az egyik legrosszabb vágás, amit a szinkron némileg elmos ám a feliratos verziónál a falat kapartam mindig, mintha kivágtak volna egy részt Palpdious kismonologjából. :34: Amikor Anyakínhoz beszél.

Hát ott végig Anakinhoz beszél, kicsit konkrétabban? Én nem vettem ott észre vágási hibát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs hiány csak ugrik mint egy lemez, az érzet olyan mer képváltás, új mondat...engem idegesít, mindig azt hittem ott van tekercscsere, de a digitálison is éreztem, a szinkronnál nem annyira...

 

Igen, mert ott más hangszínben kezd el beszélni. De lehet, hogy vágtak is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem lenne csoda ennél a jelenetsornál. Nem egyszerre vették fel az egészet (vagy ezt épp igen? ), így aztán lehet, hogy az az idegesítő váltás két különböző időpontban felvett mondat között van. Nem tudom, csak tippelgetek itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Helósztok!

 

Ezzel a témával kapcsolatban eszembe jut az a hosszas bizonytalanság, amely azt a kérdést övezte, hogy MIÉRT MENNEK A JEDIK PALPATINE-hoz?

 

Emlékszem eredetileg azt mondtuk, hogy a jogokat akarják a Jedik visszakérni. Aztán jött Tibi, és hangot adott kétkedésének, miszerint, miért akarnák a Jedik visszakérni a rendkívüli jogosítványokat, amikor még zajlik a háború?

Erre aztán jöttek a spekulációk, hogy vajon Winduék sejtik-e, hogy Palpatine Sith, ha igen, miért csak négyen mennek, vagy ők csak beszélgetni akarnak Palpatine-nal, mire az felfedi magát. Aztán vége csak az lett, hogy azért mennek oda, mert visszaakarják kérni a jogokat. Más kérdés, hogy azt is tudják már róla, hogy Sith, így ezt nem éppen "tárgyalás" formájában képzelik el... :)

 

Egyébként ezt a kavarást a párbeszéddel nem értem. Most akkor melyiket vették fel eredetileg a mostani párbajból, és melyik részt tették hozzá utólag? És Palpatine asztal mögüli kiugrása előtt melyik beszédrészeket intézte Anakinhez? (valami ilyesmit hallottam ki Szisz szavaiból).

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbajban könnyen fel lehet fedezni, melyiket mikor vették fel, ugyanis az első forgatásokon Palpatine-nak Anakin dobja oda a kardját, míg az utóforgatáson már Palpatine a saját kardját használja. A poén, a filmben csak a kezdéskor használja Palpatine a saját kardját, utána végig Anakin fegyverét használja:

pdvd0027gw.jpg

A párbeszédet viszont szerintem teljesen újravették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán vége csak az lett, hogy azért mennek oda, mert visszaakarják kérni a jogokat. Más kérdés, hogy azt is tudják már róla, hogy Sith, így ezt nem éppen "tárgyalás" formájában képzelik el... :)

 

Biztosra nem tudták, hogy sith. Hiába mondta neki Anakin, még akkor se akarta elhinni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán vége csak az lett, hogy azért mennek oda, mert visszaakarják kérni a jogokat. Más kérdés, hogy azt is tudják már róla, hogy Sith, így ezt nem éppen "tárgyalás" formájában képzelik el... :)

 

Biztosan nem tudták, hogy sith. Hiába mondta neki Anakin, még akkor se akarta elhinni. :)

 

Ebben lehet valami. Mondjuk ha én tudom, hogy itt van a Sith Lord egy köpésnyire, és eddig lazán átvert, Windu helyében tuti rászabadítottam volna minden közelben kévő harcképes Jedit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben lehet valami. Mondjuk ha én tudom, hogy itt van a Sith Lord egy köpésnyire, és eddig lazán átvert, Windu helyében tuti rászabadítottam volna minden közelben kévő harcképes Jedit...

 

De ne feledjük el hogy letartóztatni mentek, nem megölni.És nemhitték volna hogy 4 Jedi mestert megölne, ha egy padawan is végzett egyel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 hogy 4 Jedi mestert megölne, ha egy padawan is végzett egyel.

 

Miféle padawan? Anakin már nem volt padawan, ha rá céloztál. Már lovag volt, de abból sem egy mezei példány :)

 

Windu ilyesmit mond: ha igaz, amit mondasz....

Ergo nem hitték csak úgy el minden szavát. Részben a jogok miatt, és talán részben az igazság kiderítése miatt mentek. Egyébként már félig úton voltak, mikor Anakin közölte velük a tényeket, tehát az eredeti, csak a kancellárnak, és nem a Sith-nek szóló összeállításban mentek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarde: Ergo nem hitték csak úgy el minden szavát. Részben a jogok miatt, és talán részben az igazság kiderítése miatt mentek. Egyébként már félig úton voltak, mikor Anakin közölte velük a tényeket, tehát az eredeti, csak a kancellárnak, és nem a Sith-nek szóló összeállításban mentek.

 

De akkor miért akarták letartóztatni Palpatine-t? Nem volt rá indokuk, csak az, hogy Sith. Tehát ha azért mentek oda, mert le akarták tartóztatni, akkor ergo elhitték, hogy Sith. Máskülönben így tudnám elképzelni a párbeszédet:

 

"Áh, Windu mester! Ezek szerint Grievous tábornok halott. Meg kell hagyni, hamarabb jött, mint vártam."

" Azt hiszem, ideje elbeszélgetnünk főkancellár. A háborúnak vége. Le kell mondania a különleges jogosítványáról."

 

Szerintem így nézne ki a dolog, ha nem hinnének ANakinnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nyilván nem abban a percben indultak Palpihoz, amikor Obi megölte Grivit. Jó pár óra eltelt addig. Biztos látták, hogy semmilyen lépést nem tett a főkancellár, ezért már ott le akarják tartóztatni. Persze az is lehet, hogy elhitték Anakin azon állítását, miszerint nem akarja visszaadni a jogokat.

 

Azt se feledjük, hogy a Jedik azt hiszik, hogy a főkancellár Sidious befolyása alatt áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A háborúnak vége. Le kell mondania a különleges jogosítványáról."

Jaj, ne... ne jogosítványozzunk, a hideg futkos a hátamon ettől a szótól, ha Palpatine jogaira értelmezik. Hagyományos értelmében jogsi az autóvezetéshez kell, nem egy kormány vezetéséhez (ha ahhoz is jogsit adnának, akkor sokaktól el kéne az venni). Maradjunk inkább a jogoknál, értelmesebb szó itt (legnagyobb balfogása a magyar szinkronnak).

ON

 

Szerintem eredetileg is letartóztatni mentek, mert ahogy Ody is mondta, sejtették, hogy a kancellár a Sith befolyása alatt áll, és gondolták, hogy Palpatine elmozdítása esetén előbújik Sidious - bejött nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letartóztatni akarták a különleges jogok vissza nem adása miatt. Valahol előtte elhangzik, hogy ha nem adja vissza, el kell távolítani, és a Jediknek kell biztosítani a békés átmenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.