Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Most olvastam a legújabb kimaradt jelenetet a starwars-hu-n. Az jutott eszembe, hogy ha az eredeti ötletet nézzük, akkor Windu hogyan halt volna meg? Anakin fénykardja kiesik az ablakon Palpi kezéből, Anakinnál így már nincs kard. :)

Nem "kivillámozta" volna... Az ablaknak semmi komolyabb szerepe nem volt a jelenet eredeti formájában. A legkorábbi verzió szerint Palpatine az asztala előtt villámozta volna halálra Windut, aki ott esett volna össze. Anakin ezt végignézte volna, majd Palpatine elkezdte volna győzködni őt, hogy álljon át, mert az jó. :yeah: És hogy úgy tekinthet rá, mint az apjára stb.

Utóforgatás nélkül ez a film, de főleg ez a jelenet elég gáz lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szerintetek Anakin érzései Palpatine felé hogyan változnak meg azután, hogy a Sith lord felfedi magát? Vajon az is közrejátszott Anakin döntésében, hogy Palpatine a barátja, mentora volt, aki mindig törődött vele? Vagy ezek az érzések eltűntek abban a szent szúrásban, hogy Palpatine-ról kiderült: Ő a Sith lord. Vajon tényleg képes lett volna Anakin egyszerűen hátbadöfni Palpatine-t, amikor a Sith háttal áll neki? (persze most függetlenül attól, hogy Anakinnek élve kellett Palpatine). Ha megölhette volna (Padmétól függetlenül), megölte volna vajon, vagy visszatartotta volna az sok-sok év, amit egy normális ember társaságában töltött?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem nyírta volna ki mert akkor még úgy-ahogy a Jedik útján járt. Dookut is a Jedi módi miatt nem akarja rögtön lenyakazni.

Amikor azt mondja hogy ki szeretné nyírni szerintem az járhatott a fejében hogy Palpi egy veszélyes alak akit régóta köröznek és aki az egész TPM-es cécót és a klónháborút kezdeményezte. Meg talán az is hogy évekig az orránál fogva vezette.

Megérdemelte volna a vén hazaáruló a halált de Ani mégis jobbnak láthatta inkább a Jedik kezére adni mert az illik egy Jedihez és úgyis a mesterek hatáskörébe tartozik hogy az öreg tróger sorsáról döntsenek.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami ilyesmire akartam célozni azzal hogy talán azért is ki akarhatta nyírni mert az orránál fogva vezette. Onnantól egyértelmű hogy nem tekinti a barátjának azt aki évekig "szórakozott" vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se tudta volna elnézni neki hogy évekig haverkodott vele miközben ide-oda kavart de attól még nem hiszem hogy tényleg kinyírta volna.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, félreértesz! Nem úgy értem, hogy ez még nagyobb dühre sarkallta volna, sőt épp ellenkezőleg! Szerintem Anakin nem tudta ezt csakúgy elfelejteni. Szerintem Anakinnek nagyon fontos volt Palpatine 13 éven át, és ezen nem biztos, hogy abban a pillanatban túl tudta tenni magát a fiú. Az egy dolog, hogy Sith volt, de a barátja is! Vagy ezt abban a pillanatban már el is felejtette Anakin, amint megtudta, hogy Palpatine egy Sith?! Képes lett volna erre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint Anakin sith lett már nincs olyan, hogy barát. Emlékszel? Csak maga fontos. Akkor, ott Palpi irodájában, amikor letérdelt az öreg elé és behódolt neki, ő is olyan útra lépett, ahol az önös érdekek számítanak. Jó példa a későbbi beszélgetése Padméval, hogy Palpit is megölheti ha akarja. Szerintem meg is tette volna, ha Padmé mellé áll.

 

Egyébként már akkor rájött, hogy egy hazug ember APlpi, amikor kiderült, hogy sitj. Szerintem onanntól kezdve csak addig akart vele foglalkozni, amíg el nem árulja a titkot. Utánna mehet a lecsóba. De ezekről miért nem az Anakin topikban beszélünk? :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy Sith volt, de a barátja is! Vagy ezt abban a pillanatban már el is felejtette Anakin, amint megtudta, hogy Palpatine egy Sith?! Képes lett volna erre?

Biztos nem felejtette el de én úgy gondolom hogy ha továbbra is a barátjának tartotta volna akkor nem rohant volna hogy feladja. Aztán elfilózgatott és rájött hogy a Jedik talán bele akarják dobni az öreget szalonna helyett a lecsóba és elment hogy megmentse mert különben keresztet vethetett volna a titokra.

Szerintem ha a történtek ellenére még mindig számított volna neki a barátságuk akkor akár rögtön be is ajánlkozhatott volna Sith-nek miután Palpi a titkot megemlítette és nem ment volna el árulkodni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Nekem feltűnt volna Anakin helyében, hogy Sidious tudta hol vannak a szeparatista vezetők... :)

Ez tényleg érdekes! Mondjuk az is lehet, hogy Anakin azt gondolta, hogy Főkancellárként megvannak a maga értesülései, ahogy Grievous lelőhelyét is előbb tudta meg, mint a jedik... ugyanakkor a körülmények ahogy közli vele szinte magától értetödően, ráadásul a jedik halála után (joggal merül fel, miért nem mondta előbb, ha tudta)... ha Anakint nem ilyen felhevült pillanatában kapja el ez a plusz információ akkor gyanakodhatott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már mindegy volt neki. Akkor már Sith hűséget fogadott, gyakorlatilag átengedte magát a sötét oldalnak (gondolatban, később meg tettekben...). Nem véletlen, hogy erre már az átállás UTÁN derül fény. Ha előtte, akkor hamarabb leesett volna neki a tantusz, kérdés, hogy Padmé miatt hagyta volna-e Windut cselekedni, vagy ugyanúgy levágta volna-e a kezét.

 

Egyébként még egy ok, ami miatt ez mellékes: Anakin azt is tudta Palpatine-ról, hogy Sith, ergo nem egy jámbor, kedélyes kancellár, mégis a Jedik ellen cselekedett, és a Sith-eket választotta. Amikor rájött, hogy Palpatine Sith, valószínűleg az is az eszébe jutott, hogy ő robbantotta ki az egész háborút, de ez nem volt elég a mérleg jobbik oldalában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anélkül is összeállhatott neki a kép: Palpatine Sith. Ergo ő irányítja a szepiket. És mivel ő maga a főkancellár is, ő irányítja az egész háborút. Anakin azért szerintem volt olyan okos, hogy ezt kikövetkeztette azután, hogy Palpatine felfedte magát előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez miért egyértelmű? Ezt senki nem tudta!

Dookuról tudták, hogy Sith. Dooku irányította a Szeparatistákat. Sithből csak kettő van. Palpatine a másik, azaz Sidious, akiről tudták, hogy ő irányította a Naboo elleni blokádot, amit a Kereskedelmi Szövetség alkotott. A KSz pedig a Szeparatistákkal volt. Ráadásul mindkét oldalon egy-egy Sith állt vezérként, és ha a háború nem egy családi perpatvar mester és tanítványa között, akkor logikus, hogy Palpatine áll a piramis legtetején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne vicceljetek már! Yoda az EpII-ben kijelenti, hogy Dooku átállt, a sötét oldalra (ergo Sith). Dooku pedig bizonyítottan a szeparatista mozgalom feje. Innentől kezdve egyértelmű, hogy a Sith Lord irányítja a szeparatistákat. Anakinnek pontosan tudnia kellett, hogy ha Palpatine a Sith Lord, akkor Ő irányította a szeparatistákat, és a háború egy nagy játék volt, ahogy azt Obi-wan is megfogalmazza Padménak.

 

Pontosan, ugyanazt mondjuk Dzséjttel, akkor csak lehet benne valami :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnek pontosan tudnia kellett, hogy ha Palpatine a Sith Lord, akkor Ő irányította a szeparatistákat, és a háború egy nagy játék volt

Szerintem is mert Ani egyből azt mondta Windunak hogy megtudta a szörnyű igazságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon érdekes, ugyanis amikor Obi felveti, vajon igaz-e amit Dooku mondott, hogy Sidious uralja a szenátust, Yoda leállítja, miszerint átállt a sötét oldalra, és ezért bizonytalanságot próbál szítani közöttük. Mint egy arra célozva, hogy ne higgyenek neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Aki átállt a Sötét Oldalra, a Sith, mivel nincs olyan, hogy "Sötét Jedi".

 

Hogy miért? Átállni a Sötét oldalra csak Jediként lehet, tehát erőhasználóként. Mindenki más, csak lepaktálhat, szövetséget köthet a Sötét oldallal, de az átállás benne foglalja azt is, hogy az illető bírja az Erőt. Aki a Sötét oldalra átáll, az Sith. Yoda sem azt a szót használja Luke-nak való magyarázatakor, hogyha Sith-té leszel, nincs visszaút, hanem, aki átáll a Sötét oldalra, annak nincs visszatérés. És erre rávágja Luke, hogy "mint Obi-wan tanítványát". Yoda pedig bólogat.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Aki átállt a Sötét Oldalra, a Sith, mivel nincs olyan, hogy "Sötét Jedi".

 

Hogy miért? Átállni a Sötét oldalra csak Jediként lehet, tehát erőhasználóként. Mindenki más, csak lepaktálhat, szövetséget köthet a Sötét oldallal, de az átállás benne foglalja azt is, hogy az illető bírja az Erőt. Aki a Sötét oldalra átáll, az Sith. Yoda sem azt a szót használja Luke-nak való magyarázatakor, hogyha Sith-té leszel, nincs visszaút, hanem, aki átáll a Sötét oldalra, annak nincs visszatérés. És erre rávágja Luke, hogy "mint Obi-wan tanítványát". Yoda pedig bólogat.

Ezt azért nem kéne összmosni... a Sötét oldal bárkit (erőhasználót) megkörnyékezhet, de azért, mert valaki a hatása alá kerül nem lesz annak a Sith Rendnek az azonnali tagja, ami ezer év óta mester-tanitvány szinten él.

 

Nem véletlen, hogy soha senki nem állitja a jedik közül hogy Dooku sith lovag.... ahogy arra Ody is jól rámutatott hatásosan ültette el a fülükben a bogarat, hogy a Sith a szenátus soraiban van, amit a jedik sejtenek is az ep.3 körül de eszükbe sincs a dolgot összmosni Dookuval és azt feltételezni, hogy a háború megrendezett.

 

Elképzelni se tudom egyébként, hogy a Luke-Yoda párbeszéd mit bizonyit ezügyben. Azt biztosan nem hogy aki sötét oldalra áll az sith lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudták róla, hogy sith és sosem állitották róla. Azt állitották, hogy átállt a sötét oldalra.

Valahogy én is így gondolom mert Dooksinak nem lett sárga a szeme és nem torzultak el a vonásai mint Sidinek meg Aninek. Talán a sors fintora hogy megkapta a Darth "vezetéknevet" és Sidi tanítványa lett gondolok itt arra hogy az öreg trógert mesternek szólítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt bizonyítja, hogy a Sith és a Sötét oldal szinoním fogalmak egy Jedi számára. Szerinted mi lesz azzal a Jedivel, aki kilép a Rendből és elcsábítja a Sötét oldal. Ha nem Sith, akkor mi? Sötét Jedi? Ó, kár hogy olyan nem lehet, mert az EU. Tehát vagy valaki Jedi, vagy renegát Jedi, de ha egy renegát Jedi a sötét oldalra ÁTÁLL (amit a filmben ki is mondanak), akkor Sith. Ezen nem nagyon lehet mit vitatni. Nem véletlen, hogy direkt közölte Lucas: A sötét Jedi egy EU dolog, a filmekben ilyen nincs.

 

De kár is a szavakon vitázni. Ha Dooku átállt, és a szeparatistákat vezeti, amik így a sötét oldal befolyása alatt állnak... hm... tényleg, tök valószínűtlen, hogy közük van a szintén sötét oldalon álló Sith-ekhez... pff... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.