Ugrás a kommentre

Palpatine "letartóztatása" és ami azután történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Oké, hogy Obi-wan gondolhatta azt is, hogy

 

"Ez a nem teljesen tájékozott politikus azt se tudja miket beszél, csak heccelni akar minket, és ezért mondott Sith lovagot"

Ez már a szavaim újabb kiforgatása mert én nem gondoltam olyanra és nem is írtam olyat hogy Obi arra gondolhatott hogy Palpi azt se tudja miket beszél meg hogy heccelődött velük de ha így jött le neked akkor így jött le.

De emiatt az "azt se tudja miről beszél" szöveg miatt már kezd valami felmerülni bennem ha már többször is felemlegetted és remélem hogy az a valami nem igaz.

 

Obi-wanék tudták a Láthatatlan kézen, hogy Dooku Sith, mert ha nem tudták volna, máshogy reagáltak volna Palpatine szavaira, nem viccelődéssel

Akkor meg vegyük úgy hogy elfogadom ami ugyan nem igaz azt hogy tudták csak hogy vége legyen ennek az egésznek de azért ezt a magyarázó szöveget szerintem nem lett volna szükséges ilyen szájbarágósan megfogalmaznod. Nem vagyok én dedós.

Csak azt ne írdd hogy nem gondoltál dedósnak amikor írtad mert tudom hogy nem. Vagy inkább mondjuk úgy hogy merem remélni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó Donát, szép volt :)

Minden szóval egyet értek.

Dooku Sithségéről nyílvánvalóan tudtak. Egyrészt, mivel aki a Sötét Oldalon áll, az csak Sith lehet a filmekben. Semmi más. Slusz, pasz. A Jedik szemszögéből sem vetődhet fel semmi más lehetőség, mert nincs más lehetőség. Ha lett volna, a mesélő megmutatja. Márpedig Dooku mindent bemutatott, ami egy Sith-re jellemző, és mindezt Jedik szeme láttára: vörös karddal hadonászot, Jediket gyilkolt, háborút kezdeményezett, erővillámozott. Ha nem állna a Sötét Oldalon, nem ment volna ilyen messzire. Yoda is kimondja, hogy átállt a Sötét Oldalra. És hát nincs más lehetőség, mint a Sith.

Hogy Anakin eztán nem reagálta le, hogy Sidious tud a szeparatisták hollétéről, az szerintem egyetlen dologból adódik: valószínűleg nem akkor esett le neki a nagy terv tantusza, mikor Sidious elé dobta a csontot, hogy hol vannak Gunray-ék. Anakinnak addigra már jó sok ideje volt mindezt átgondolni. Hiszen még fényes nappal derült fény a titokra, de a Vader nevet este kapta meg. Akárhogy is, pár óra biztos eltelt. Szerintem a tanácsteremben erről is elgondolkodott. Tehát teljes mértékben ismerhette a helyzetet, mikor Sidioust választotta. Kis gondolkodással már a tanácsteremben, vagy ki tudja, talán a Templomba való visszarepülés közben, vagy az iroda ajataján való kilépéskor, esetleg már a Palpatine-nal való beszélgetés alatt összeállhatott benne a kép, hogy Palapatine áll mindkét fél élén, így tudja, hol vannak a Szeparatista vezérek. És azért annyira nem hülyegyerek, hogy abban a néhány órában, míg megtudta az igazat és Sidious kiadta neki a Mustafarra repülés parancsát, ne jött volna rá erre a nyílvánvaló dologra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó Donát, szép volt  :)

Minden szóval egyet értek.

Dooku Sithségéről nyílvánvalóan tudtak. Egyrészt, mivel aki a Sötét Oldalon áll, az csak Sith lehet a filmekben. Semmi más. Slusz, pasz. A Jedik szemszögéből sem vetődhet fel semmi más lehetőség, mert nincs más lehetőség. Ha lett volna, a mesélő megmutatja. Márpedig Dooku mindent bemutatott, ami egy Sith-re jellemző, és mindezt Jedik szeme láttára: vörös karddal hadonászot, Jediket gyilkolt, háborút kezdeményezett, erővillámozott. Ha nem állna a Sötét Oldalon, nem ment volna ilyen messzire. Yoda is kimondja, hogy átállt a Sötét Oldalra. És hát nincs más lehetőség, mint a Sith.

Pedig az ep.2 végén még nem tudják, hogy sith. Dooku mindent bemutatott ami egy sithre jellemző? Milyen kár hogy ezer év alatt csak egy bukkant fel azt is az egy szál Obi-Wan látta...

És a film végén nagyon ugy tünik, hogy Dookut még nem hiszik sithnek. Fel se merül, hogy simán ignorálják amit mondott hisz talán a sithek holléte felől nem egy sithtől kéne útmutatást kapni... Obi-Wan mégis ezirányba tapogatozik és nem azaz ellenérv, hogy Dooku nem fogja kiadni a mesterét/tanitványát, hanem hogy a sötét oldal hatása alatt van és ezért hazudik, de azért figyelembe veszik.

 

Lucas is azt mondja, hogy csak a film végén miután Dooku megérkezik Coruscantra és beszél Sidious-al, derül ki, hogy ő Darth Tyrannus és hogy valójában ő egy Sith Lord.

És ez csak a nézőnek derül ki.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a sithek holléte felől nem egy sithtől kéne útmutatást kapni...

Hát ez mindig is gyanús volt nekem és most is az mert tisztára úgy csinált akkor amikor elmondta Obinak hogy egy Sith kavar a szenátus körül mint aki elárulta a mesterét.

Ez a szöveg csak azért kellett hogy elbizonytalanítsa a Jediket vagy miért?

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez mindig is gyanús volt nekem és most is az mert tisztára úgy csinált akkor amikor elmondta Obinak hogy egy Sith kavar a szenátus körül mint aki elárulta a mesterét.

Ez a szöveg csak azért kellett hogy elbizonytalanítsa a Jediket vagy miért?

Igy van... minden amit Dooku tesz szeparatista-vezetőként az szinjáték, beleértve az Obi-Wannal való dumcsiját is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hogy elterel, meg minden, ez tény. Ezért csinálta, ezért mondott igazat, mert tudja, hogy úgy sem veszik be elsőre. Később valószínűleg már sejtették, hogy igazat mondott. De attól még Sith és tudhatják.

Bomarr, akkor szerinted minek hiszik Dookut, ha nem Sith-nek? Yoda nem azt mondja a végén, hogy "Dookut megkísértette a Sötét Oldal." vagy "Dooku a Sötét Oldal felé közelít." hanem, hogy "Joined the Dark Side Dooku has." Csatlakozott, átállt. A Sötét Oldalon van. A filmek alapján, Yoda szerint mi más lehetne olyas valaki, aki a Sötét Oldalt szolgálja, ha nem a Sith tanítványa.

Az meg, hogy csak Obi-Wan találkozott ezer év óta egy Sith-tel először, pont támpont, hogy felismerje a Sithet Dookuban is. Azon túl, valahogy kétlem, hogy Yoda nem tudja, mi a jellemző egy Sithre. Tudja, hogy csak ketten vannak, ami értdekes, mert Ki-Adi-Mundi és Windu még azt is kizártnak tartotta, hogy léteznek még. Azt is gyaníthatja, hogy a fénykardját sem véletlen cserélte le vörösre, márpedig a filmekben minden Sith és kizárólag a Sith használt vörös kardot. Aztán, erővillámok jönnek ki belőle. Ez kire jellemző? A Jedire vagy a Sith-re? Szóval a kérdés, ha az ep2 végén Yoda kijelenti, hogy Dooku csatlakozott a Sötét Oldalhoz (ami egy Jedi számára tudjuk, hogy mit jelent), akkor mi másnak hihették, mint Sithnek? Pláne úgy, hogy tudták, mindig csak kettő van, és egy meghalt 10 évvel azelőtt. Tehát akármelyik is volt az, mester vagy tanítvány, már mindenkép mester és tanítvány kell neki. És mivel nem futkosnak a Sötét Oldalt használók a galaxisban, leszűrhető, hogy az az egy a Szeparatisták élén az egyik a kettőből.

És pont azért nem hisznek neki - azon túl, hogy szerintem mindegyikük meg van arról győződve, hogy érezné a Sith jelenlétét - az ep2 végén, mert tudják, hogy Sith, és hogy ha igazat beszél, akkor kvázi feladta a mesterét. Ami érdekes dolog lenne. Viszont mégis élnek a gyanúperrel, mert azt is tudják, hogy a Sith szó mellé nehéz odakötni a hűség szót, azaz az árulás is Sith módszer, és Dooku miért ne árulná el a mesterét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Yoda ep.1-es monologjából az tünt ki, hogy bárkit megkisérthet a Sötét oldal. Ott azt mondja Anakinnak, hogy a félelem-haragot szül bla bla bla és ott a Sötét oldal. Én ebből ugy vettem le, hogy egy erőhasználó akár sith mester nélkül is a sötét oldalra állhat.

 

És szerintem ezért van a "csak csecsemő" szabály meg hasonlók, mert féltik a sötét oldaltól a tanulókat... nem azt hogy jön egy sith mester és gyorsan kitanitja őket, hanem hogy maguktól odasodrodnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, megkisérteni szerintem is megkisérthet bárkit. Szerintem átállni is átállhat bárki. Csak mikor már ott van, akkor kell a mester, hogy kitanítsa a Sith praktikákra. Ez olyan, mint, hogy az Erőt használhatod, de oktatás nélkül nem jutsz tovább egy bizonyos szinten (lásd Leia, tudjuk, hogy vele van az Erő, hogy ösztön szinten használja is, de messze nem Jedi). Szóval, átállhatsz a Sötét Oldalra Jedi mesterként is, de Erővillámot nem fogsz eregetni tréning nélkül.

De, szvsz nem túl jellemző a Galaxisban a Sötét Oldalra állás, még a Jediknél sem (gondolom rendesen kiokítják a tanulóikat ez ügyben, csak Anakinnál nem jött ez össze). Egész pontosan, szerintem az ep1-2-3 alatt volt az elmúlt ezer év legnagyobb forgalma a Sötét Oldalnak, egészen addig mindig csak két pártfogoltja volt. Mert ha a Sötét Oldal olyan lenne, hogy minden második Jedi elcsábul, akkor a Jedik foghatnák a fejüket.

Azon kívül, elég nagy a különbség megkisértés és átállás között. Luke-ot csak megkisértette, Dooku és Anakin átállt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugy tünik annyira nem is különbözik a véleményünk :)

 

Igen, abban én is biztos vagyok hogy kicsi a vándorlás... már eleve a jedik eléggé bebetonozzák magukat azzal, hogy csecsemőkortól bábáskodnak a lurkók felett... és padawan koruk végéig ott strázsál mellettük egy jedi mester, aki minden sötét oldalra tett kilengésüket megelőzheti (arról nem is beszélve, hogy a korábbi korokban maga a Sötét oldal is gyengébb volt... Yodáék ugye beszélik az ep.2-ben hogy fogy az erejük és a sötét oldalé nő... ha régen gyengébb volt akkor nyilván elcsábulni is nehezebb volt tőle, bár ez már elég elvont)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plussz azt se feledjük, hogy össz-vissz 20-an hagyták el a Rend-et, Dookuval együtt (ez nem tudom mennyire számít EU-nak). Na most ezeknek az embereknek mellszobrai vannak az archívumban. Ha egy is közülük (Dookut leszámítva) átállt volna a Sötét oldalra, kétlem, hogy mellszobrot emeltek volna a számukra. Tehát valószínűleg az EpII és a Sith-Jedi háború között Dooku volt az egyetlen, aki lelépett a Rendből és át is állt, azaz Sith lett. Gondolom ebben az is közre játszik, hogy nem is volt hova átállni. A Jedik úgy tudták, hogy a Sith-ek kipusztultak, alternatíva sem volt tehát, és amit mondasz, nyílván az is fontos, hogy csecsemő koruk óta nevelik őket, ergo agymosást kapnak.

 

Viszont amikor még a Sith-eknél nem élt a "Tanítvány-Mester" szabály, biztos vagyok benne, hogy több Jedi állt át a Sötét oldalra, mert nagyobb volt a kísértés. Szinte garantálva volt, hogy lesz egy Sith, aki kitanítja. Az elmúlt ezer évben azonban, ha egy Jedi a sötét oldalon találta magát a) vagy egy egész Jedi-Renddel találta volna szembe magát egyes egyedül b) bujkálnia kellett volna, és egy olyan Sith-et keresnie, akinek a létezésében még ő maga is kételkedik. Arról az esetről nem is beszélve, hogyha 2 Sith-et talál, mert akkor már megint gond van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igy van... minden amit Dooku tesz szeparatista-vezetőként az szinjáték, beleértve az Obi-Wannal való dumcsiját is.

Én ebben nem vagyok olyan biztos. Szerintem ebben az egész ep1-3-as ármánykodásban az a legprofibb, hogy a rosszfiúk több szálon futtatják a terveiket, mivel az indítékaik némileg különböznek.

Palpi és Dooku kapcsolata szimplán érdek és ezt mindketten tudják. Nekem legalábbis az Obi1 bepróbálása a Geo-n ezt mutatja.

Csak éppen Palpi nagyobb stratéga, mint Dooku.

 

A vitához:

Én a Palpi szabadításánál levő szituról mindig úgy gondolkodtam, hogy úgy állítja be az öreg, mintha a fogsága alatt Dookutól megtudta volna az "igazat". Tehát, hogy a jediknek így tűnjön.

De végülis az is jó, hogy már így kezelték Dookut.

Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy ha egy sith lorddal való találkozás az ep1-ben piros fénykardos személyt takart, akkor ez a szín szimbolizálja, hogy a rendhez tartozik.

Főleg ha azt is hozzávesszük, hogy az ep1 után a jedik tudták, hogy egy sith vezette a kereskedelmiek balhéját, igaz ezután a sith eltűnt, és bármennyire is mást állított Dooku (hogy cserben hagyta a kereskedelmieket Sidious), ha hazudik, akkor ő is a befolyása alatt kell, hogy álljon. Ráadásként piros fénykarddal nyomul, villámokat szorva...

 

Talán az egészet úgy lehetne összefoglalni, hogy azzal, hogy valaki átáll a sötét oldalra abból még nem következik egyenesen az, hogy sith. Alapvetően ez igaz. Viszont a saga története nem olyan időben játszódik, hogy ez így igaz legyen. Ugyanis a sötét oldalon csak sithek állnak ebben az időben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada: Jó amit írsz, és valóban elképzelhető lenne, hogy Palpatine úgy állítja be, mintha most tudta volna meg Dookuról az igazat. De akkor szerintem a minimum, hogy Obi-wan visszakérdezne, hogy "Ezt mégis honnan veszi?".

 

Az Obi-wan átállítás valóban érdekes. Szerintem azért került bele a filmbe (ahogy ez a kivágott jelenetek kommentárjában is elhangzik), hogy megtévessze a nézőt. Dooku vajon kinek az oldalán áll? És mit akarhat? Az Obi-wan csábítás bekavar a képbe, de még az is lehet, hogy Dooku komolyan gondolja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az egészet úgy lehetne összefoglalni, hogy azzal, hogy valaki átáll a sötét oldalra abból még nem következik egyenesen az, hogy sith. Alapvetően ez igaz. Viszont a saga története nem olyan időben játszódik, hogy ez így igaz legyen. Ugyanis a sötét oldalon csak sithek állnak ebben az időben.

Ezzel én maximálisan egyetértek azzal a kitétellel, hogy Dookuról nem következett egyértelmüen az ep.2 végén, hogy a Sith Rend tagja vagyis Sidious tanitványa a jedik számára. Hihették, hogy egy különc jedi aki átállt a sötét oldalra... amihez nem feltétlenül szükséges egy sith mester ahogy az az ep.1-es Yoda monológból kiderül. Ahogy te is irod: csak azért mert átáll valaki még nem sith.

 

Ahogy Dookuról az ep.2 végén Obi Windu és Yoda beszél nekem abszolut az jön le, hogy nem Sidious tanitványának hiszik. És Lucas is azt mondja Dooku Sidious-al való találkájáról, hogy "na most derül ki, hogy ő Tyranus és hogy sith lord".

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ugy érzem, hogyha Dooku komolyan gondolná az Obis dumcsit, akkor nem azt mondaná, hogy a sith pár száz szenátort vezet, hanem kerek perec megmondaná, hogy ő a kancellár...

Szerintem is. Ezzel a húzással gyorsabban és célszerűbben félre tudná állítani Sidioust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Tegnap az fordult meg a fejemben, hogy azok után, hogy a Jedik megmentették Palpatine főkancellárt a "Láthatatlan kéz"-ről, és Palpatine is megköszöni Windunak a segítséget, hogy merülhetett fel a népben, hogy a Jedik tényleg a főkancellár életére törte ok nélkül (úgy értem valami olyan ok, ami még az IH-mentőakció során nem, később viszont már felmerült)?

 

Hogy mire gondolok: Ha a Jedik és Palpatine között tényleg ilyen "hatalmi" ellentét lenne, ahogy Palpatine azt lefesti a szenátus előtt a Birodalom kikiáltásakor, akkor a Jedik egyszerűen hagyták volna meghalni a Handen. Nem feltétlenül úgy, hogy nem küldenek érte senkit, csak egyszerűen "elszúrják", és meghal a főkancellár. Vagy Grievous örökre elrabolja (stb.) . Tehát a Jedik jóval egyszerűbben is megszabadulhattak volna Palpatine-tól, ha akartak volna.

 

Ezek után jogosan vetődhet fel a nép szemében, hogy valami nem stimmel ezzel a mesével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez látni kellett volna, hogy is kommunikálják a nép felé ezt az eseményt. Mert a mentőakció végülis nem pusztán a jedik, hanem a köztársasági hadsereg érdeme is, akik feltartották a szeparatista haderőt.

 

A mentés oroszlánrészét pedig az a jedi hajtotta végre, aki végül hűséges maradt a Kancellárhoz, sőt mondhatni valóságos "jobb kezévé" vált. Bár nem látjuk ezt a részét, de én ugy képzelem, hogy a köztársasági média ekkorra már erősen Palpatine akarata szerint hajladozik, aki ekkorra diktatorikus jogokat kapott, s ha kellően előre gondolkozik akkor tudja, hogy ezeket az eseményeket jól kell kommunikálni. Arra is rájátszhat, hogy a jedik nem hajszolják a dicsőséget Rendjük szabályai szerint, igy aligha csapnak az asztalra, ha a hirekben minden egyes győzelmet az újdonsült klón-hadsereg számlájára irnak (ami közben részben igaz is, hisz nélkülük a jedik se tudnának katonai győzelmeket kivivni... nem véletlen, hogy mindig azok a hazugságok müködnek a legjobban, amikben egy kis igazság is van). De összességében ez inkább a fantáziánkra van bizva. Én mindenesetre igy képzelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy vélem azért, mert a nép nem tudott arról, hogy Winduék miért is akarják letartóztatni Palpatine-t. Ők csak annyit hallottak, hogy azok az elvetemült Jedik az életére törtek, de az a hűséges embere, aki megmentette a szeparatistáktól, ismét a védelmére kelt. Gondolhatták azt is, hogy a Jedik csak hatalomvágyból akarták félreálítani a kancellárt, gogy ezzel megdöntsék a Köztársaságot, hisz ez folyamatosan el lett hintve az epizód során.

Ami a kancellárt illeti, az is lehet, hogy Palpatine még várni akart a Jedik "leleplezésével" és a hatalomátvétellel, csak Anakin bezavart a képbe. Hiszen végül is ő adta fel Sidiust Winduéknak, de végül önérdekből mégis úgy döntött, hogy átáll a sötét oldalra. Sidiusnak pedig ismét sikerült improvizálnia, és a terve végül így is bejött. Nemcsak maga mellé állította a Kiválasztottat, hanem a Jedikkel is sikerült leszámolnia, úgy, hogy a nép jogosnak vélte az egész gyilkolászást, hiszen szinte mindenki azt hitte, hogy a Jedik puccskísérletet követtek el a Köztársaság ellen.

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a kancellárt illeti, az is lehet, hogy Palpatine még várni akart a Jedik "leleplezésével" és a hatalomátvétellel, csak Anakin bezavart a képbe. Hiszen végül is ő adta fel Sidiust Winduéknak

Igen, de Palpatine maga fedte fel magát Anakin előtt. A fiú addig semmit sem sejtett, szóval az ott akkor már úgy alakult, ahogy az öreg akarta, nem volt szüksége improvizációra. Hiszen még meg is jegyezte, hogy "Előbb jöttek, mint vártam önöket." És itt a "vártam" a kulcsszó, azért is üldögél olyan békésen ;)

Én is úgy gondolom, mint Bomarr, hogy megfelelően beadagolta a népnek a dolgot, illetve kulcsmomentum, hogy Anakin mindkét esetben a megmentő.

Illetve még az is közre játszott, hogy nem kellett a Galaxis összes lakóját meggyőzni a Jedik árulásáról, legfontosabb a hatalommal bíró emberek voltak, mint a Szenátus tagjai. Az olyanoké, akik szavának súlya van, akik képesek lehetnek lázadásra felbújtani a népek között, és akik meg is tudják szervezni. Szóval a vezetőké, akik a népet követik. Őket viszont Palpatine már jó előre bepalizta.

De még közüllük sem sikerült megnyerni mindenkit, hiszen tudjuk mit tett Bail Organa és Mon Mothma később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig kellett improvizálnia, legalábbis az irodában. Anakin még Sidius feladása után is hezitált, és amikor megérkezett az irodába csak azt látta, hogy Windu ráfogja a kardját Palpatine-ra, aki aztán eljátszotta a kétségbeesett, elárult és védtelen kancellár szerepét a fiú előtt, és elkezdte bizonygatni, hogy a Jedik el akarják őt tenni láb alól. Épp kapóra jött neki, hogy Windu fölébe kerekedett. Még azt is megkockáztatom, hogy utána már szándékosan hagyta magát, és közben meg uszította Anakint a Jedik ellen, és megint csak Padmét használta fel arra, hogy a maga oldalára állítsa a Kiválasztottat.

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha Anakin nem adja fel Palpatine-t, akkor a Jedik csak jóval később tartóztatták volna le. Sejtették, hogy a kancellár körül valami nincs rendben, de biztosat ők sem tudtak. Ezért is bízták meg Anakint azzal, hogy mindent jelentsen Palpatine-ról, aki véleményem szerint soha nem leplezte volna le magát a Jedik előtt, leszámítva a Kiválasztottat, akit ellenük akart fordítani. Valószínűleg Anakin miatt jöttek hamarabb, mint várta, és még így is kedvezően alakultak számára az események, ezért is írtam, hogy sikerült improvizálnia, mint már oly sokszor.

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is direkt így akarta Sidious. Az, hogy Anakin jelent-e vagy sem a Jediknek, mellékes. Grievous meghalt és Sidi tudta, hogy a Jedik csak erre vártak. Így bármelyik percben várható volt a felbukanásuk. Anakin amikor beszél Winduval, az éppen egy kommandó élén indul a kancellárhoz. Gondolom nem teázni akartak. ;) Tehát így is úgy is kiderült volna, hogy Palpadious a sith nagyura.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt mondom, hogy Anakin világosította fel (ebben a helyzetben ez most elég viccesen hangzik ;)) őket Palpatine-t illetően, hisz ennyire azért nem voltak rövidlátók. Persze, kiderült volna enélkül is, hogy ő Darth Sidius, de Anakin jelentése felgyorsította a folyamatot. Addig a Jedik is vacilláltak, hisz nem volt bizonyítékuk Palpatine ellen, csak gyanakodtak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hitte el teljesen, hisz nem volt bizonyítéka, csak érezte, hogy Palpatine egy Sith. Akkor meg mire fel mentek volna el letartóztatni őt?

Érezte? Ahhoz képest jól meglepődött amikor Anakin mondta neki. ;) Csak azt akartam kihozni ebből, hogy ha Anakin nem jelent Winduéknak, akkor csak Palpatine irodájában derül ki az igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.