Ugrás a kommentre

A Halálcsillag


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Talán az ep4 legfőbb helyszine ez a mesterséges "bolygó", amire mindig is azt hittem, hogy zsír új, most meg megtudtam, hogy 20 évvel az ep4 előtt már elkezdték építeni...

 

A Halálcsillag "dizájnja" persze erősen eltér attól, ami a prequel-ekben megszokhattunk. Kevés cicoma, nuku fényűzés, mert itt minden praktikus. Egyébként elég lahngoló létesítmény, de hát nem is azért épült, hogy szép legyen, tény, hogy hatásos (volt amig meg volt).

 

Veézzük ki tehát, az ep4 fő helyszínét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Deathstar...hmmm...Ronda egy létesítmény.Bár a belső díszletek a saga egy legjobbja.Kifogyhatatlan rohamosztagosok. :)

 

Én azt nem értettem mindig, hogy amikor a rohamosztikat lelövik Luke-ék, és felveszi, a ruhájukat, nincsen a ruhákon fegyver okozta sérülés.

Negatívum számomra hogy itt ölik meg Obit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halálcsillag szerintem egy olyan ikon az SW-ben, mint Vader, vagy a csillagrombolók! Érdekes, hogy a Szaturnusz Mimas nevű holdja, pont így néz ki. Majd ha találok képet, beszúrom. :)

 

Egyébként pedig jó kis labirintus. Hogy tudnak ott eligazodni egyáltalán? :D Nincs valahol a neten egy térkép róla?

A bejárati nyílása nagyon emlékeztet a 2001 Űrodüsszeia hasonló építményére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Csak azt tudom, hogy kb2 millió fő a legénység.

1,250,109 :wink:

 

Egyébként az első Halálcsillag mérete eddig 120 km volt (átmérő ), a második pedig 160 km. De Saxtonnak köszönhetően ez hamarosan megváltozik, és az első Halálcsillag lesz 160 km, a második pedig 900 !!!

Ugyanezt eljátszották az Executorral is, ami most már 19 km hosszú ( az eddigi EU kiadványok szerint 8 km volt, néhol pedig 12 km-nek írták )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a túróért módosítgatják??? Értelmetlen, ígyis-úgyis k*rrrva nagy.

 

Én úgy tudtam, hogy az átlag szuper csillagrombolók 8 km-esek, az Executor meg 12 km.

 

Miért módisítgatják a csillagrombolók/halálcsillagok méretét:

 

Curtis Saxton miatt. Ő az, aki hosszú cikkeket írt arról, hogy az Ewokoknak miért kellett volna kihalniuk a második Halálcsillag felrobbanásakor, és ő írta az sw.hu-n lévő Vader sérülései cikket:

ezt

Ő kiszámolta a filmben látott arányok alapján, hogy az Executor 11-12 mérföld. Ezután hozzájutott a forgatáson használt csillagrombolómodellekhez, amiket lemért, és ezzel bizonyította, hogy az Executor nem 8 km... Aztán az Executor becsapódása alapján kiszámolta a második Halálcsillag méretét is, ami szerinte 900 km. Ez még nem is lett volna gond, mivel csak egy rajongó, aki szereti a realitást. A gond ott kezdődött, amikor kitalálták a Saxtonisták, hogy a filmben látott arányok a döntőek, hiszen a film G-level canon, míg az EU művek amikben az Executor hosszát megadták, csak a C szintet érték el. És mivel a film az EU fölött áll... Hiszen Lucas "megmutatta", hogy a sima csillagromboló mekkora az Executorhoz képest, és az EU írók ezt nem írhatják felül. Az LFL-nek ezek után már tele volt a t*ke, és az egyszerűbb utat választották: legyen Saxton EU író.

És lám a Fantsztikus Gépezetek ep2-es változatát már ő írta, folytatva az ep3-assal ,és az itthon meg nem jelent Complete Locations könyvel. Ezekbe persze leírta a saját bizonyításait, így elkezdve lecserélni az eddigi számokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj tervezőm. Ez hülyeség. Feleslegesen megkavarni azt, ami már így is jól össze van kavarva. Így születnek szöges ellentétek egymással, mert mindenki a saját maga igazát löketi. Mert mind a két adat fent fog maradni, és aztán senki nem fogja eldönteni, melyik az igazi.

Lucasnak minden egyes hajóra meg kellett volna adnia a méreteket, aztán szevasz, abba kössön bele valaki.

Szvsz SW rajongó ne nagyon ragaszkodjon a realitáshoz, mert az az SW esetében saját értelmezést nyer. Jó példa a Vader sérüléseiről szóló írás: szépen levezetett, de ebből alig valósult meg valami az Ep2-3-ban. Anakin szénnéégése és karlevágása egyedül.

Én megmondom a Halálcsillag megcáfolhatatlan méretadatá:

Átmérő: bazi nagy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom egetrengetően fontosnak a méretek pontos számadatait. Ezekre az adatokra soha nem figyelek, nem jegyzem meg őket. Ergo, nekem mindegy, mekkorát írnak, mert egy idő után kimegy a fejemből. Egyedül a csillagrombolók méretét jegyeztem meg, nem is olyan régen, de akkor inkább "elfelejtem" azt is.

Maradok Dzséjt remek és helyénvaló méretmeghatározásánál:

 

Én megmondom a Halálcsillag megcáfolhatatlan méretadatá:  

Átmérő: bazi nagy

 

Nem a pontos méretadatok tudásától számít valaki SW rajongónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Curtis Saxton miatt. Ő az, aki hosszú cikkeket írt arról, hogy az Ewokoknak miért kellett volna kihalniuk a második Halálcsillag felrobbanásakor (...) Ez még nem is lett volna gond, mivel csak egy rajongó, aki szereti a realitást.

 

Na itt kezdődnek a bajok. Az SW-nek semmi köze a realitáshoz.

Ezek a méretek csak arra jók, hogy ne csak azt mondjuk rá, hogy "bazi nagy". Hanem valamihez tudunk viszonyítani, és akkor még jobban elámulunk, hogy még bazi nagyobb, mint gondoltuk.

 

Az SW-nek semmi köze a realitáshoz. Ez az fiatalember bármennyire szereti a realitást, ezzel került abszolút vakvágányra. Ha a saját realitásunkba és fitikai törvényeinkbe akarjuk beilleszteni lehetetlen. Mert a hang nem terjed az űrben. Nincs tűz az űrben, vagyis nem tudnának olyan szépen égni a csillagrombolók, az Endor felett, mint ahogy azt teszik.

Az SWnek saját szabályai és saját realitása van, saját fizikai törvényei. Amit úgy hívunk fantázia. Ez mindenkinek a sajátja mindenkinél más, nem lehet mindenkiét összeegyeztetni. Nem lehet, egy könyvben leírni mi van, és csak az a jó. Mindenkinek saját magyarázatot kell találnia, amit ő elhisz és az jó, ha ez a része elveszlik, mert valaki megváltoztatja a méreteket, mert a mi fizikánkba az lehetetlen, akkor elveszik a varázs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Curtis Saxton miatt.

Ő kiszámolta a filmben látott arányok alapján, hogy az Executor 11-12 mérföld. Ezután hozzájutott a forgatáson használt csillagrombolómodellekhez, amiket lemért, és ezzel bizonyította, hogy az Executor nem 8 km... Aztán az Executor becsapódása alapján kiszámolta a második Halálcsillag méretét is, ami szerinte 900 km. Ez még nem is lett volna gond, mivel csak egy rajongó, aki szereti a realitást. A gond ott kezdődött, amikor kitalálták a Saxtonisták, hogy a filmben látott arányok a döntőek, hiszen a film G-level canon, míg az EU művek amikben az Executor hosszát megadták, csak a C szintet érték el. És mivel a film az EU fölött áll... Hiszen Lucas "megmutatta", hogy a sima csillagromboló mekkora az Executorhoz képest, és az EU írók ezt nem írhatják felül. Az LFL-nek ezek után már tele volt a t*ke, és az egyszerűbb utat választották: legyen Saxton EU író.

És lám a Fantsztikus Gépezetek ep2-es változatát már ő írta, folytatva az ep3-assal ,és az itthon meg nem jelent Complete Locations könyvel. Ezekbe persze leírta a saját bizonyításait, így elkezdve lecserélni az eddigi számokat.

 

Megáll az eszem! :) Annak idején én is csináltam egy ilyen arányszámítást a film alapján (az ISD szélesség/hosszúság arányát mértem le az EP5-ben :) ), de ez már durva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Saxtonnak meglepően nagy rajongótábora van. Amikor pl Karen Traviss ( EU író ) az Insiderben közölte, hogy a ROTS idejében csak 3 millió klón volt, akkor a Saxtonisták elüldözték a TFN fórumáról :)

 

Egyébként terveznek egy új könyvet, ami az ep3 és 4 között fog játszódni, és a fő témája a halálcsillag lesz, emellett már többször utaltak rá, hogy a TV sorozatban felbukkan majd a HCS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Mivel első ránézésre nagyon sok ellentmondás van a Halálcsillag történetével kapcsolatban az EU és a filmek között, ezért röviden leírom a hivatalos magyarázatot... hátha érdekel valakit:

 

- 3 évvel a TPM után (vagyis 29 BBY ) Raith Sienar elkezdett tervezni egy hatalmas űrállomást. Sienar műve még Darth Maul űrhajója és a TIE vadász széria is. Ez a a terv valószínűleg még nem tartalmazott semmilyen szuperlézert ( Sienar nem volt szadista, csak megalomániás). Sienar megmutadta a terveit Tarkinnak, aki közeli barátja volt, de egy sikertelen Zonama Sekot elleni akció után, ahol jobban megismerhette Tarkin eszméit, úgy döntött, hogy inkább a háttérben marad. Tarkin eltulajdonította tőle a terveket. Sienar az Expeditionary Battle Planetoid nevet adta művének, ami még több kisebb egymáshoz kapcsolódó gömbböl állt volna.

[ Az álmok bolygója ]

- Tarkin ezután bemutatja a terveket ( amit magának tulajdonít ) Palpatinnak.

- Pár évvel a Klón háború előtt ( valószínüleg valamikor 24 BBY és 22 BBY között )a geonosisiak, akiket úgy ismertek mint a "galaxis munkásai" megkapják a terveket a Sithektől, hogy fejlesszék azt tovább. A külső váz tervei elkészülnek, de a szuperlézeré még csak nagyon kezdetleges állapotban van.

- A Geonosisi csata után ( 22 BBY ) Dooku elviszi a továbbfejlesztett terveket Sidioushoz. A szuperlézer szerkezete az itt látható hologrammon még sokban különbözik a véglegestől.

[ AOTC ]

dsaotc6fi.jpg

- Sidious elrendeli a Halálcsillag építésének megkezdését a geonosisiak által ( 21 BBY )

- A klón háború végén Vader és Palpatine megtekintik az épülő Halálcsillagot ( 19 BBY )

[ ROTS ]

GW7_4.92711.jpg

- A következő 16 évben folyamatosan építik a Halálcsillagot, de egyre több technikai problémába ütköznek, és ismétlődő szabotázsakciók (igen ez hivatalos) is akadályozzák az építkezést.

- 3 BBY: A szuperlézer tervei még mindig nagyon kezdetleges állapotban vannak ( ellenben az űrállomás többi részével ), ezért Tarkin összegyűjt néhány tudóst, akik Bevel Lemelisk vezetésével a Bendő bázis nevű létesítményen tökéletesre fejlesztik a szuperlézert, eközben a Bendőnél meg is építik a halálcsillag prototípusát, ami csak a szuperlézert tartalmazza egy külső kerettel.

[ Jedi Akadémia trilógia ]

prototípus:

protoDS.jpg

A HCS Despayre fölött:

despayre9az.jpg

- kb 1 hónappal az elpusztulása elűtt ( 1 és 0 BBY között ) a Halálcsillag üzemképes lesz, és felrobbantja első áldozatát, a Despayre börtönbolygót ( ami mellett épült ).

[ KJA könyvek ]

 

Az elgépelési/helyesírási hibákért elnézést...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 7 hónappal később...
- A következő 16 évben folyamatosan építik a Halálcsillagot, de egyre több technikai problémába ütköznek, és ismétlődő szabotázsakciók (igen ez hivatalos) is akadályozzák az építkezést.

Magyarul nem tudtak mit kezdeni a "fölös" húsz évvel a Halálcsillag-szálon:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.