Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Ha megosztó lenne (a TiM-ben szavazók körében is), akkor egy sima 1-1 elleni meccsen gyengébben szerepelne. A megosztó karaktereknek akkor van előnyük ezen tulajdonságukból, ha több ellenfelük is van (mint mondjuk korábban a selejtezőkben volt), mert akkor az ellenszavazók voksai megoszlanak. Ha csak ketten vannak, akkor mindenki, aki utálja vagy nem csípi Kylo-t, simán átszavaz a másik jelöltre. Ráadásul Jango elég vagány és jó karakter is lenne ehhez. Ren sima sikere számomra azt támasztja alá, hogy az ebben a versenyben szavazók körében kifejezetten népszerűnek mondható.

Épp erre utaltam alább. Ez a szavazás is megmutatta mennyire megosztó: semennyire. Attól hogy van egy marginális csoport, akinek nem tetszik még egy népszerű figura nem lesz megosztó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp erre utaltam alább. Ez a szavazás is megmutatta mennyire megosztó: semennyire. Attól hogy van egy marginális csoport, akinek nem tetszik még egy népszerű figura nem lesz megosztó.

Ja akkor félreértettelek. Szerintem Kylo elég megosztó, csak a TiM szavazóinak körében nem. Én legalábbis azt tapasztaltam, hogy a megosztósága inkább a SW rajongói körén kívül érvényes, ill. pont a rajongók és egyszerű nézők között. Az ismerőseim közül pl. a legtöbben olyanok kritizálják, akik amúgy nem fan-jai a szériának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira komoly ez a szavazósdi, hogy az előbb felmentem az oldalra és leadtam még egyszer a voksokat. :D

Ja, én is, és véletlen jól Yodára nyomtan (nem akartam szavazni, csak a túlérzékeny egerem kattant egyet). Úgyhogy akkor már Jangóra is leadtam a szavazatom. Így máris eldőlt a lelkemben a dolog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja akkor félreértettelek. Szerintem Kylo elég megosztó, csak a TiM szavazóinak körében nem. Én legalábbis azt tapasztaltam, hogy a megosztósága inkább a SW rajongói körén kívül érvényes, ill. pont a rajongók és egyszerű nézők között. Az ismerőseim közül pl. a legtöbben olyanok kritizálják, akik amúgy nem fan-jai a szériának.

Ugyanebből a téves logikából sikerült itt a fórumon páraknak levonniuk azt a következtetést, hogy a film maga is megosztó, mert "ezt mondják az ismerősök". Közben meg az összes nagy szavazáson, a kritikusok túlnyomó többségénél remekül vizsgázott a film, a jó szájhagyományt pedig a bevételi adatok is kiválóan alátámasztják. Pont ilyen alaptalan városi legenda az, hogy Kylo megosztó. Nem egyáltalán nem az. Ha az lenne eleve nem lennének ennyire jók a visszajelzések a filmre. Abból hogy az ismerőseid mit gondolnak aligha alakul ki egy reprezentativ kép a több milliós néző közönségről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de ha kb. mindenkinek az ismeretségi körében megfigyelhető egy jelenség, akkor az általánosítható. Az önmagában nem sokat ér, hogy nálam vagy nálad, vagy XY-nál mi a helyzet, de ha az adott karakter (vagy akár az egész film) a legtöbb ember ismerősei közt megosztó, akkor jó eséllyel globálisan is az lesz, hiszen a többmilliós tábor javarészt pont ezekből a körökből fog kikerülni. A kritikusok véleménye más tészta, reprezentatívnak viszont pláne nem mondható. Nem tudom mit értesz "nagy szavazás" alatt, de korántsem biztos, hogy ezeken tömegesen szavaznak olyanok is, akiket amúgy hidegen hagy a SW, vagy akár az egész filmes világban nem mozgolódnak annyira. Az újabb filmek a nézői szavazásokon általában előnnyel indulnak és a korai fázisban sokszor magasabban állnak, később pedig visszaesnek kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És honnét tudod, hogy a legtöbb ember ismerettségi körében megosztó? Megkérdezted a Legtöbb Embert? Például az én ismerettségi körömben egy szem, azaz, két szem ember rühelli. Az egyik azért, mert irritálja Adam Driver feje, a másik azért, mert megölte Hant. Senki másnak nincs vele különösebb baja, sőt, még azok az ismerőseim, akik szerint az ep7 egy kalap bantha pudu, azok szerint is Kylo az egyik, aki miatt érdemes legalább egyszer megnézni. Tehát akkor miből is általánosítasz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én ismerettségi körömben senkinek nem volt baja vele, pedig a legtöbbjüket nem nagyon érdekli az SW.

 

Szavazásokra lásd például az imdb-t, amit nagyrészt átlag Bélák és nem SW rajongók látogatnak. Nem reprezantitiv, de legalább több százezer -közel fél millió- ember véleményét tükrözi ami kicsit árulkodóbb mint a "haverok". Mindenesetre bájos hogy neked mindenhol ahol több száz, ezer, vagy több százezer ember véleménye látszik az nem fontos, de bezzeg a haverjaid, meg amiket mások haverjairól gondolsz az sziklaszilárd tény és a globális vélekedés legjobb fokmérője... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tisztázzunk pár dolgot, mert szerintem elbeszélünk egymás mellett. ;)

 

Ha valami/valaki megosztó, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nagyjából ugyanolyan arányban utálják és szeretik. Ez annyit jelent, hogy a döntő többségnek markáns véleménye van róla, nagyon kevesen állnak hozzá semlegesen. Tipikusan valaki vagy kifejezetten kedveli, vagy rühelli, nincs (vagy nagyon kevés az) átmenet. Kylo esetében eddig azt szűrtem le, hogy ő megosztó. Ezt egyrészt a saját ismerőseim véleményén keresztül, másrészt internetes fórumok, közösségi oldalak stb. források alapján.

Emellett úgy tapasztaltam, hogy nemcsak megosztó, de (részben ebből fakadóan) relatíve (a többi mondjuk Ep.7-es szereplőhöz mérten) elég népszerűtlen is. Han-ról, Rey-ről vagy Poe-ról nem is nagyon hallottam/olvastam negatív véleményeket, BB8-ről is nagyon keveset. Finn kapott még sok kritikát, de őt annyiból nem mondanám megosztónak, hogy sokan (köztük én is) elég semlegesen állnak hozzá, nagy vagy szélsőséges reakciókat nem vált ki belőlük. Hangsúlyoznám, hogy ezek alapján persze nem mondom, hogy globálisan is tuti ez a helyzet, de nyilván jobb híján a saját tapasztalatomból tudok kiindulni és ezekből ezt tartom valószínűbbnek. ;)

 

Azt nem állítottam, hogy Kylo hú de nagyon népszerűtlen vagy megosztó lenne, csupán azt, hogy nekem a TiM-ben kevésbé tűnnek jellemzőnek ezek a tulajdonságok. Az előző hozzászólásomat pedig általánosságban értettem, nem feltétlenül az Ep.7 vagy Kylo esetére. Nyilván nem ismerem a legtöbb embert, ahogyan más se. De amúgy igen, tegnap pont együtt söröztem a Legtöbb Emberrel és ő súgta meg a szisztémát. :D Az imdb jópofa, jól is áll az Ep.7, az már más kérdés, hogy csúszik lefelé. Szerintem reálisabb képet fog adni a film népszerűségéről pár év múlva. Bár alighanem akkor is elég jól fog állni. A megosztóság ettől még amúgy simán jellemző lehet rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most valami érdekesebb zajlik.

Meglátjk mire megy a két prequel érás karakter az újdonság varázsával szemben, vagy ha úgy tetszik a cukifaktor és a coolfactor ellen küzd Ahsoka és Dooku. Én rájuk tettem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pillanatig nem volt kétséges egyik döntésem se. Phasma egyelőre egy hatalmas nagy lufi, a páncélján kívül semmit nem tud felmutatni, míg Dooku egy kifejezetten jól sikerült és érdekes karakter szerintem. BB8 meg tök jópofa, de nálam egy Ahsoka-hoz képest a kanyarban sincs. Örülök egyébként az eddigi állásnak, mert mindketten elég szépen vezetnek, főleg Ahsoka-t féltettem. Talán egyszer az ő megítélése és népszerűsége is eléri azt a szintet, ami szvsz kijárna neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, abszolúte rosszúl érzed. :P

Annyira komoly ez a szavazósdi, hogy az előbb felmentem az oldalra és leadtam még egyszer a voksokat. :D

Ja, én is, és véletlen jól Yodára nyomtan (nem akartam szavazni, csak a túlérzékeny egerem kattant egyet). Úgyhogy akkor már Jangóra is leadtam a szavazatom. Így máris eldőlt a lelkemben a dolog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi ügyesek...

Persze nem vérre megy a dolog, de legalább az átlagos anti-hacker, mint én nem esne kísértésbe nyomkodni.

Ïgy ha ráér egy gyökérgyerek, simán belesz@rik a rendszerbe..

Emlékeim szerint már tavaly is lehetett. Na nem saját emlékek, de mintha itt írták volna mások is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bobba kapja be!!! :D

 

Ennyi év után se értem miért imádják ennyien ezt a f*szfejet! Itt most Hux ezerszer jobb nála és mégis ez a majom vezet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.