Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Rey nem volt kérdés, számomra ő az Ep.7 legjobb karaktere, így összességében is már most elég szép helyen áll a globális rangsoromban. Ezra-t meg nem kedvelem igazán, a rebels-es csapatból is legkevésbé őt csípem, úgyhogy ez még csak könnyített a döntésen. :) A másik fronton Boba-ra böktem, mert szerintem most még jobb karakter, mint Hux. De ha utóbbiból a továbbiakban kihajtják a potenciált, akkor később már előrébb kerülhet nálam is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyivel több potenciál van kihajtva Bobából mint Huxból?

Azért az Ep.2-vel és a TCW-szal együtt már szerintem jóval több. Az OT-ban elég kevésnek éreztem, ahhoz meg pláne, hogy kultuszkarakter legyen belőle, a mai napig nem igazán értem. A prequel érában látottak alapján már egy jobb karakternek tartom, noha szerintem még így is az egyik, ha nem a legtúlértékeltebb. Ennek ellenére Hux-nál jelenleg nálam előrébb tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tökösek lennének és tartani akarnának egy jó fricskát a boba-rajongóknak, akkor egyszer beraknák a Madness-be Boba-t Daniel Logan képével! Akár csak egy csörtére. :evil:

Akkor meglátnánk mit ér a figura túlhype-olt nem megérdemelt ázsiója. Mert még egy Obi-wan vén fejjel is ér valamit, Boba hatalmasat esne mert a karaktere fabatkát sem ér a saga összképét nézve sem!

Egyeltalán nem mindegy, hogy ki milyen benyomást keltve van versenyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bobara és Reyre ment a szavazat. Hux nekem iszonyúan rideg, miközben megszállott is, a kettő nálam nem működik jól. A legtöbb ellenféllel szemben Boba elvesztené a szavazatom, de itt és most nem. Rey... remélem ő nyeri az egész versenyt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bobara és Reyre ment a szavazat. Hux nekem iszonyúan rideg, miközben megszállott is, a kettő nálam nem működik jól. A legtöbb ellenféllel szemben Boba elvesztené a szavazatom, de itt és most nem. Rey... remélem ő nyeri az egész versenyt! :)

Az én Predict the madness-emben Ő nyerte! Márpedig nyilvános, hogy az az "oscar előszobája". :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elindult az új szavazás. Leia és Poe között elég szoros volt nálam a helyzet.

 

Leia

+ Az egyik legjobb női karakter a sagában, szókimondó, vagány de néha sebezhető

+ Skywalker, ami sokat nyom a latban

+ Kedvenc jelenet: Leia vs. Tarkin a HCS szétrobbanásánál

- Az EpVII-es image nála rombolt a legtöbbet

- Kicsit mindig is háttérben volt a fiúk mögött

 

 

Poe

+ Nagyon szimpatikus karakter, tele élettel, aki kellően vagány

+ Oscar remek színész

+ Kedvenc jelenet: mikor szétlövi föntről a TIE-okat és a rohamosztagosokat

- Kevés játékidőt kapott eddig, nem volt idő igazán kibontani a történetét

 

Összességében Leiára ment a szavazat, de szoros volt. A VIII. után ez simán fordítva is lehetne.

 

Grievous vs. Kallus

 

Na itt nem is volt kérdés: Kallusra szavaztam! Az egyik legjobb birodalmi karakterré nőtte ki magát, Grievous pedig tipikusan a nagyobb a füstje, mint a lángja. Halljuk, hogy elintézett egy csomó Jedit, a TCW-ben látjuk is, de elég sokszor sül fel. Ez igaz Kallusra is, de ő elindult egy komplexebb - és rögösebb - karakter úton, úgyhogy rá szavaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe és Kallus. Leia sosem volt a szívem csücske (ez azt hiszem, általánosan elmondható nálam a Skywalker-famíliában :D), Poe viszont nagyon hamar szimpatikus lett. Kallus meg nagyon sokat nőtt idén a Rebelsben, míg Greivous csak egy cool karakter. Egy másik cool karakterrel szemben rá szavaznék, de Kallusszal szemben semmiképpen sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia és Kallus. Poe nálam egyelőre csak egy jobbfajta Wedge 2.0, valószínűleg a következő epizódban már jobban elmélyítik a karakterét. Kallus viszont nem kérdés, Grievous nekem annak idején a Clone Wars sorozat után a filmben inkább csalódás volt, a TCW meg még inkább rombolta a nimbuszát. Kallus ezzel szemben egy nagyon jó karakter, nem véletlen volt ő volt közel egy évig az avatarom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia valahogy bennem se tudott mély nyomot hagyni. Az OT legnagyobb kihasználatlanul maradt ziccerének tartom, nagyon sok lett volna a karakterében, de szinte semmit nem kezdtek vele. És hát az Ep.7 se épp emelt a megítélésén. Csak azért szavazok most rá, mert Poe-t még az Ep.7 viszonylatában is keveset láttam ahhoz, hogy érdemben megítéljem. Nagyon jó figurának tűnik, legalábbis a 7-es alapokra egy fasza karaktert lehet felépíteni, de nem tudom végül merre mozgatják a szálait. Mindenesetre nagyon valószínű, hogy már az Ep.8 után jóval feljebb kerül a rangsoromban, alighanem Leia elé. Hacsak utóbbival nem robbantanak még valamit.

 

A másik ágon nekem Kallus a nyerő. Grievous egy nagyon ötletes és cool (hogy Dzséjt szavaival éljek) kinézetű karakter, de a TCW-ban elbaltázták. Annyira sokat szerepeltették és szinte mindig csak a menekülés és meghátrálás jutott neki, hogy teljesen leírták a karakterét. Közben meg folyton hallgathattuk a dicshimnuszokat, hogy amúgy off-screen mekkora spíler, csak ebből mi nem sokat láttunk, így meg nem működik a dolog. Amúgy szoros volt a dolog, ha Kallus-nál nincs a múltkori Rebels rész, akkor lehet úgy járt volna, mint Poe. Így viszont azt gondolom, hogy belőle már ezen rövid idő alatt is többet hoztak ki, mint Grievous-ből, úgyhogy megelőlegeztem (félig-meddig előleg) neki a bizalmat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is leadtam a szavazatom. Poe és Grivi lett a támogatottam. Előbbi azért mert bár kevéssé ismerjük, de az alapján amit eddig láttam belőle hatalmas kedvenc, utóbbi pedig nem is volt kérdés számomra. Kallus sem rossz, de a rajzolt/animált karaktereket sosem tudtam igazán komolyan venni.

Ráadásul ha elképzelem hogy melyiküktől félnék jobban, Grivitől, ahogy elindul felém úgy ahogy Obi felé az Ep3-ban, vagy Kallustól.... Lényeg a lényeg, számomra ez egyértelmű menet volt.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig már úgy vártam, hogy beírod: R2. :D

Hát ezzel még várnod kell legalább egy évet. :D Bár könnyen lehet, hogy hiába, mert ha nem lesz selejtező, akkor már az első fordulóban is könnyen alulmaradhat nálam a kis "kuka". Amúgy durva, mert a sequel elkészültével, ha lesz olyan karakter, aki mind a 9 Saga filmben (és a két animációs sorozatban is) szerepel, akkor az R2 (és esetleg 3PO) lesz. Mondjuk az Ep.7-ben kevesebb szerep jut neki, mint bármely eddigi filmben, de azért ott van. A folytatásban szerintem már több időt kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap leszek kíváncsi a Luke- Han meccsre.

Még nem kerültek össze.

Vajon a régi coolság és a nagy halál győz, vagy régi hős frissen nyert misztifikálódásával?

Luke az előző években nem teljesített túl fényesen. Jó, mondjuk Yoda, majd Obi-Wan nagyon bivaly ellenfelek voltak viszonylag az elején, de tavaly főtáblára se került a selejtezőkből. Ráadásul az ő megítélésén szerintem nem sokat dobott az Ep.7. Han viszont már eddig is több ízben megszorongatta Obi-t, az új film pedig egyértelműen nála hozta el a legpozitívabb változást a korábbi szereplők közül. Őt én a végső sikerre is esélyesnek tartom, úgyhogy Luke szerintem nem sok sót fog enni mellette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke az előző években nem teljesített túl fényesen. Jó, mondjuk Yoda, majd Obi-Wan nagyon bivaly ellenfelek voltak viszonylag az elején, de tavaly főtáblára se került a selejtezőkből. Ráadásul az ő megítélésén szerintem nem sokat dobott az Ep.7. Han viszont már eddig is több ízben megszorongatta Obi-t, az új film pedig egyértelműen nála hozta el a legpozitívabb változást a korábbi szereplők közül. Őt én a végső sikerre is esélyesnek tartom, úgyhogy Luke szerintem nem sok sót fog enni mellette.

 

Egyébként Vader és R2D2 kapta a szavazatomat. Előbbihez nem tudok mit hozzáfűzni. Csak akkor esnék gondolkodóba, ha Palpatine lenne az ellenfele. Minden más esetben Vader a nyerő. R2D2 pedig muszáj volt. Az öreg Ben amúgy sem volt sose a szívem csücske, R2 meg mindig is zseniális volt.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hanra és Sidiousra szavaztam. Luke-ot Han akkor is verné nálam, ha nem lenne ep7, s bár Maul az egyik kedvenc karakteremmé nőtte ki magát a TCW-nek hála, Sidiousszal szemben ezen a szavazáson annyi esélye van, mint egy fénykardpárbajban... Vagy Erőhasználatban. Na jó, egy szépségversenyen talán meg tudná verni egykori mesterét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.