Jump to content
Obi1

Karakterek

Recommended Posts

Jövőre meg símán erősödhet annyit Kylo vagy Rey, hogy döntős legyen vagy nyerjen is. Ismétlés kizárva!

Jövőre még nem hiszem, inkább két év múlva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok Luke-nak a győzelemhez, amit egyértelműen meglepetésnek tekintek. Most először érzem úgy, hogy a győztes nem feltétlenül "érdemelte meg" a sikert, ha egy ilyen szimpátiaszavazásnál egyáltalán beszélhetünk ilyesmiről. :) Luke remek karakter, de szerintem messze van a SW legjobbjaitól és ezen az Ep.7 egy leheletnyit se változtatott. Lehet, hogy a nézők és rajongók körében akkorát ütött az eltűnése, majd feltűnése, hogy emiatt hirtelen nagyságrendekkel jobb figurának értékelik, mint korábban, de nem érzem megalapozottnak. Nem árt megjegyezni, hogy az összes korábbi győztest magabiztosan söpörte le.

Idén számomra egyértelműen Rey és Kylo szereplése volt a kellemes élmény. Jó esélyük van arra, hogy a sequel után bevonuljanak a legnagyobbak közé. Boba szarvát végre Vader-en kívül is le tudta törni valaki, Sidious viszont sajnálatos módon továbbra is méltatlanul alulértékelt. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a Rebels évadzárója után mennyiben változna Ahsoka és Maul népszerűsége, de ezt már sose tudjuk meg. Jövőre arra lehetünk leginkább kíváncsiak, hogy a Rogue One szereplői közül esetleg képes lesz-e bárki is hasonlóan berobbanni, mint idén Kylo és Rey.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Teljesen egyetértek csolival: Luke az akire sokan vártak, de végül majdnem hiába. Ha az ep.7-ben annyit szerepel mint a korábbikban vagy mint most Han, szerintem simán kiesett volna, ahogy eddig is. De a közönség most ki van éhezve Luke-ra, mert ő az akiből mindenki sokat remélt az ep.7 bejelentése után, de végül csak épp hogy megmutatták. Ő az egyetlen akire elmondható a régi brancsból: nem tudni mit lehet tőle remélni és emiatt mindenki fantáziája szabadon szárnyalhat. Hogy Leia vagy Chewie mit fog csinálni az ep.8-ban az érdekességben kanyarban sincs ahhoz a kérdéshez képest hogy mit fog csinálni Luke?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ja és egy eddig nem látott képpel promózták Luke győzelmét, gondolom nektek is feltűnt.

Vajon miért egy ilyenre esett a választás? ;)

old-luke_0f902e2f.jpeg?region=0%2C282%2C1560%2C780&width=600

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na, vajon miért? :)

A fenéért nem tud úgy fordulni, hogy láthassuk, megvan-e még a fénykardja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na, vajon miért? :)

A fenéért nem tud úgy fordulni, hogy láthassuk, megvan-e még a fénykardja.

Hát ez az! :angry: Én is kerestem..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hát ez az! :angry: Én is kerestem..

Nem baj Rey hozta a másikat. Lehet hogy annak dramaturgiai oka van. Kylot végén a nagyapja kardja sújtja agyon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem baj Rey hozta a másikat. Lehet hogy annak dramaturgiai oka van. Kylot végén a nagyapja kardja sújtja agyon.

Szerintem a kék kard Rey-é marad, ha már "megszólította". Persze Luke-ban feltört pár emlék a kardot látván, de csak megvan neki a jól bevált zöld.

Ettől még bejöhet a számításod, -bizonyos értelemben már be is jött, hisz Kylo megkóstolta a kék kardot- de szerintem Rey által fogja továbbra is ízlelgetni.

Luke inkább Snoke-ot rendezze le, ha kérhetem. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem az lenne a legtetszetősebb, ha Rey ugyan kezdetben megtartaná a kultikus fénykardot, később viszont (akár mert ezt elveszítené valahogy, mondjuk Kylo megkaparintja) készítene magának egy sajátot, ami dupla pengés lenne, összhangban a botos harci alapképzettségével.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem az lenne a legtetszetősebb, ha Rey ugyan kezdetben megtartaná a kultikus fénykardot, később viszont (akár mert ezt elveszítené valahogy, mondjuk Kylo megkaparintja) készítene magának egy sajátot, ami dupla pengés lenne, összhangban a botos harci alapképzettségével.

Nem tartom magamat profi fotómanipulátornak, de megihletett a posztod, és igen jól szórakoztam a lentiek készítése közben :)

(Csak a kánon színekből válogattam, bár erősen kétlem, hogy a mozivásznon eltérnének a kék/zöld sémától.)

rey_saberstaff_2.png

rey_saberstaff_3.png

rey_saberstaff_4.png

rey_saberstaff_5.png

rey_saberstaff_6.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem tartom magamat profi fotómanipulátornak, de megihletett a posztod, és igen jól szórakoztam a lentiek készítése közben :)

Ahhoz képest egész jók lettek. ;) Felmerült korábban ennek a kétféle színű duplapengés kardnak az ötlete, vagány lenne. Én inkább azt preferálnám, hogy jöjjön valami filmekben ritkább vagy egyedibb szín Rey kardjának. Az animációs sorozatokban jócskán bővült a kánonban előforduló lista, meríthetnének belőle a filmeknél is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nagy képeket ne töltsünk fel ide. Inkább kicsinyítsük ha lehet.

Rendben! Ha mégis nagyobbat szeretnék feltölteni, akkor majd felpakolom valamilyen képmegosztóra, és akkor nem az oldal tárhelyét terheli. :)

Ahhoz képest egész jók lettek. ;) Felmerült korábban ennek a kétféle színű duplapengés kardnak az ötlete, vagány lenne. Én inkább azt preferálnám, hogy jöjjön valami filmekben ritkább vagy egyedibb szín Rey kardjának. Az animációs sorozatokban jócskán bővült a kánonban előforduló lista, meríthetnének belőle a filmeknél is.

Nem tudtam aludni, volt időm vele molyolgatni. :D Hát, én amit eddig kánon műben láttam, az a kék, a zöld, a vörös, a lila (Windu), a sárgászöld (Ahsoka), a fehér (szintén Ahsoka) és a sárga (templomi őr). Én viszont kétlem, hogy eltérnének a filmekben attól, hogy a jó oldali főszereplőknek kék vagy zöld, a rossz oldalnak pedig vörös fénykardja van. De majd kiderül 2017-ben. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Idén nem lesz this is madness?

Márciusban már menni szokott..

Biztos voltam benne, hogy Rogue one-nal kiegészülve nekifutunk idén is.

Szerkesztette: csoli1138

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Idén nem lesz this is madness?

Márciusban már menni szokott..

Biztos voltam benne, hogy Rogue one-nal kiegészülve nekifutunk idén is.

A Star Wars facebook csoport alapján úgy látom, idén nem lesz, majd csak jövőre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Star Wars facebook csoport alapján úgy látom, idén nem lesz, majd csak jövőre.

Aha. Pedig jó móka. Számítottam rá idén. Főleg mert bővült a paletta nem is kevéssel.

Persze ez most is az örök döntős Vadernek kedvezett volna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Megfelelő topik híján - vagy csak lehet átsiklottam felette, felteszem itt a kérdésemet.

A SW világában honnan származhat az emberi faj? Hiszen minden idegen népnek van egy anyabolygója. Az ember meg nagyon durván szét van szóródva szinte mindenütt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Megfelelő topik híján - vagy csak lehet átsiklottam felette, felteszem itt a kérdésemet.

A SW világában honnan származhat az emberi faj? Hiszen minden idegen népnek van egy anyabolygója. Az ember meg nagyon durván szét van szóródva szinte mindenütt.

Épp ebben a topikban említette februárban Dzséjt, hogy a Coruscantról származik az emberi faj: http://www.swsaga.hu/topic/154-halhatatlansag-hallhatatlansag/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Bezony, az emberi faj a Coruscantról származik, az az eredeti anyabolygójuk. Paraméterei nagy vonalakban meg is egyeznek a Földdel. Ott is 24 óra egy nap, 365 nap vagy 12 hónap egy év (ez ugye egyben a galaktikus standard idő is), egy napja van (és négy holdja), az átmérője 12240 km (a Földé 12 742 km), a gravitációja 1 G, a légköre pedig emberek számára abszolút belélegezhető - az más kérdés, hogy a filmek idején mi a túró termeli még a bolygón a levegőt, mivel növény maximum a függőkertekben és a vázákban van, de kétlem, hogy az ilyen gáztermelés mellett még elég lenne. :) Még egy érdekesség: a filmek idején még mindig a legtöbb lakója ember, az össznépesség (1 billió) 68%-át tesszük ki mi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Köszi a választ! A levegőellátás kérdését majd tisztázza a LSG. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Több mint 6 évvel ezelőtt elkezdtem összeállítani egy listát az SW filmek legjobb haláljeleneteiről (ennek egy töredéke megtalálható ebben a topikban). De a projekt végül abbamaradt, mert a gépem amire lementettem az írásaimat bemondta a csődöt és elveszett az egész. Újraírni meg anno már nem volt kedvem. Na most újra nekiveselkedek (néhány bejegyzés az előző írásomból, vagyis a megmaradt töredékből lett kölcsönözve). Természetesen maga a lista változott: már csak azért is, mert ezúttal már a Rogue One és a Force Awakens-ből is kerültek be helyezettek. A szubjektív (!) sorrendbe ezúttal is fel lehetett kapaszkodni erős drámai erővel éppúgy, mint némi humorfaktorral. Mert nem mindenki távozik ám dicsőségesen. Az utolsó 9 helyezettel kezdem.

Az élőszereplős kánon Star Wars filmek 40 legemlékezetesebb halál-jelenete
Top 40 - 32

40. Galen Erso (Zsivány Egyes)

TbQzBLX.jpg

„Lyra sokszor úgy érezte, hogy egy droiddal társalog, bár tagadhatatlan volt, hogy egy nagyon intelligens droiddal” – saját felesége így emlékszik vissza a kapcsolatuk kezdeti szakaszára (a Katalizátorban). Szó mi szó: Galen nem volt egy nagy nőcsábász. Ha Lyra nem kezdeményez tán sose jönnek össze. Nagy kár lett volna, mert akkor sose születik meg Jyn, nem lesz ki megindítsa a scarifi támadást és akkor a Halálcsillag tán sose robban fel. Mi minden múlik egy kis flörtön! Galen tipikusan az a fazon, aki egy békésebb időszakban elég unalmas életet élt volna, de a sors a hős szerepet szánta neki. És ő bizony élt is vele. A listára azonban főleg egy bizonyos tényező miatt került fel: Galent ugyanis tévedésből ugyan, de a lázadók „bombái” ölték meg. Egy éve ki gondolta, hogy még ilyet is látni fogunk.

39. Geonosisi szörnyterelgetők (Klónok támadása)

doPoaBi.jpg

Erről a bogárszerű fajról és kultúrájukról ugyan csak keveset tudunk meg a Saga második felvonásában, de egy valamit biztosan: a rémek vibrodárdával való böködése minden bizonnyal errefelé sem számít álommelónak. Mikor az egyikük hátába egy acklay lába ékelődik, olyan elégedett üvöltések hangzanak fel, hogy az sem kizárt: az ő kivégzésük is a show része. A legesélytelenebbnek a nexu vezetője tűnik. Mire kettőt pislant már ki is tekerték a nyergéből. Aligha vigasztalhatja az a kétes dicsőség, hogy ő és a társa ezzel megkaparintották a lista 39-dik helyét.

38. Aayla Secura (A Sith-ek bosszúja)

sevM0lN.jpg

Ami a Trónok harcának a Vörös Nász, az a Csillagok Háborújának a 66-os parancs. Vér ugyan nem folyik, de halál az van dögivel. És akár csak a Starkok kivégzése a Jedi Rend felszámolása is nagybetűs fordulópont (gondolom valahol csak létezik olyan néző, aki az ep.1-el kezdte a sztorit. Kíváncsi lennék ő mit szólt ahhoz, hogy a jóknak szinte teljesen meszeltek az ep.3-ban). A jedi-irtó montázs egyik emlékezetes jelenete, amikor elhullik a kék jedinő. Eleve a helyszín se akármi: Felucia egy roppant izgalmas világ, ami szerencsére a TCW-ben többször is visszatért. Aayla pedig nos… hmmm…. ügyesen domborít. A pályafutását eredetileg még az ep.2 előtt a képregényekben kezdte, aztán Lucasnak annyira tetszett, hogy a filmekbe is beemelte. Ami a haláljelenetet igazán emlékezetessé teszi, hogy a klónok még Aayla hulláját is lövik. Ennél hidegvérűebbek már nem is lehetnének.

37. Az Első Rend katonája, aki lefejeli a földet (Az Ébredő Erő)

B2UbBjN.jpg

A B-kategóriás alkotásokban gyakran látni, hogy a kiiktatott gonoszok a lelövésük után azért igyekeznek biztonságosan összecsuklani. Oké, hogy meghaltak, de azért a színészek a csapó után nem akarják a beütött testrészeiket borogatni. Na ilyesmi ebben az esetben fel se merülhet. Remélem rendesen meglett fizetve az ürge, mert miután Finn lelövi olyan istenesen lefejeli a földet, hogy az csuda.

36. Cordé (Klónok támadása)

99YB5DO.jpg

Vajon, hogy sikerül majd a tónusváltás a Baljós Árnyak után? - merült fel bennem a kérdés 2002 májusában a moziban ülve. A válasz sem váratott magára sokat: a gyerekmeséket idéző (ez nem szidás!) ep.1 után berobban a vászon és máris ott haldoklik Padmé hasonmása. Hűha! – gondoltam, Lucas nem viccelt. Tényleg darkosodunk! Cordé persze SW kompatibilisen ússza meg a robbanást. Nem szakad le a fél arca és űrhajó alkatrészek se állnak ki a mellkasából, de erre itt nincs is szükség. Egy diszkrét vércsík a száj szélén és kettő a homlokon és a megfeketedett ruha ami mögött bármekkora sérülés lehet. Ide ennyi bőven elég. Már tudjuk, hogy óriási baj van a Köztársasággal. Valorum idején ilyesmik nem történtek Coruscanton.

35. Jabba embere (Jedi visszatér)

zSMtZqz.jpg

Klasszikus átlag-Béla. Semmit nem tudunk meg róla azon kívül, hogy megeszi egy nagy szörny. Nyilván már amikor leesik a bárkáról, felmerül benne, hogy ez bizony egy olyan nap, amikor jobb lett volna reggel fel sem kelni az ágyból, pedig eztán jön a java, ami miatt ide kerülhetett: míg a többiek csak simán bebukfenceznek vagy szimplán beleesnek, addig őt tényleg levadássza a kacsacsőrű homoklakó. Semmi dráma, de a maga módján nagyon jól mutat.

34. Zev (Birodalom visszavág)

vXE6UMD.jpg

A lista összeállítása során jöttem rá, hogy a régi trilógiában az ep.4-ben és az ep.5-ben is eljátszák a nézővel, hogy kiválasztanak egy pilótát, megmutatnak róla egysmást, majd a csata végén a dráma fokozása érdekében kinyírják. A New Hope-ban Biggs-nek jut a megtiszteltetés (nem akarok spoilerezni a listáról, de ő előrébb van), míg az ep.5-ben Zev Senescáé a nem éppen hálás szerep. Ő keresi Hant és Luke-ot a hoth-i hómezők felett. Csak pár snittet látunk róla, de szimpatikus arcnak tűnik. Biztos jó lehet vele bedobni egy pofa sört –vagy egy korsó kék tejet?- a lázadók büféjében. Nyilván van pár jó sztorija is ilyen alkalmakra. A lépegetők elleni csatában is derekasan helyt áll, hogy aztán katonaként távozzon az élők sorából. Egy pár utcát/teret biztos elneveznek róla majd az új Köztársaság alatt.

33. Plo Koon (Sith-ek bosszúja)

q11xIvM.jpg

Az arcát sose láttuk, és a maszkja mögül kikandikáló részletek alapján lehet, hogy nem is baj. Mintha Plo mester a saját belsőségeit viselte volna az arca helyén. Aki pedig a maszkját tervezte tán azt hitte, hogy egy sith-nek vagy valami komolyabb tömeggyilkosnak dolgozik, mert a készülék igencsak vészjóslora sikeredett. De Plo-ban pont ez a kettőség az ami igazán érdekes: a jedi szépségversenyen aligha nyert volna mégis ő volt az egyik legszimpatikusabb tagja a Rendnek. A 66-os parancsot bemutató montázsnál egyik halál-jelenet se üt be annyira, mint az ővé. Ez pedig nem kis részben a TCW érdeme.

32. Windu (Sith-ek bosszúja)

J89hIpH.jpg

Az egyik drámai csúcspont. A kimondva kimondatlanul is a Yoda utáni második jedi a rendben eltávozik. Mit keres akkor ennyire hátul? Windu halála igen szokatlan. Ha csak pusztán a jelenetre koncentrálunk, nem derül ki 100 százalékosan, hogy meghalt. Tudom most ezzel egy fejrázás cunamit indítottam be. Ami jogos is, mert az alkotói szándék egyértelmű. Windu halott. A rendezői akarat olyan egyértelmű, hogy már csak az lenne ennél világosabb, ha a jelenet közepén Lucas berúgná a nappali ajtaját és odavetné: „Öreg, ne matekozz. Windut kinyírtam”. De a villámozással egybekötött zuhanás bennem még is hagy egy kis űrt. Ugyanakkor nem tudok elmenni amellett, hogy Windunak még a koponyáját is látni, ahogy nyeli a villámokat. Palpatine nagyon biztosra akar menni. Ami különösen feltornázza Windu távozását, mint drámai elemet az az a jelenetsor, amibe ez a halál be van ágyazva. Így jár a helyezés.

Folyt. Köv. (most remélhetőleg tényleg)

• Tetszik 6

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nyilván már amikor leesik a bárkáról, felmerül benne, hogy ez bizony egy olyan nap, amikor jobb lett volna reggel fel sem kelni az ágyból, pedig eztán jön a java, ami miatt ide kerülhetett: míg a többiek csak simán bebukfenceznek vagy szimplán beleesnek, addig őt tényleg levadássza a kacsacsőrű homoklakó. Semmi dráma, de a maga módján nagyon jól mutat.

:lol: Ezen konkrétan felkacagtam. Jól indul ez a lista! :yeah: Ami még eszembe jutott - nálam Zev mindig a vérző orra miatt különleges. Én nem tudom, hogy ki találta ki, hogy kezdjen el vérezni az orra - lehet, hogy a forgatáson a színésznek spontán eleredt - de annyira különleges számomra, és mindig ad egy kis furcsaságot a jelenetének.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Remek a lista, várom a folytatást. Nálam Aayla Secura egészen biztosan top5 lenne, de ez csak az én elvakult rajongásomnak köszönhető. Talán még Plo kerülne kicsit előrébb, bár ez inkább csak a TCW miatt sanszos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez