Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Fura belegondolni, de végül is az ep4 sem mai film :D Ha hozzávesszük, mennyi idős lehetett a forgatáskor, szépen kijön, hogy bizony már ennyi.

 

Addig örüljünk, amíg nem azt olvassuk, hogy "Natalie Portman ma 60 éves". :)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot neki. Le is hidaltam hogy már ennyi idős.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/09/25/mark_hamill_60_eves/

Mindenki megöregszik egyszer. :)

Mark Hamill pedig, ha befutott színész nem is lett belőle, de azért megtalálta a maga helyét a filmek világában, úgy tűnik. Boldog szülinapot neki!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Luminara pár pillanatig szerepelt az Ep3-ban, még a Kashyyyk-i csata előtt, bár nem könnyű kiszúrni. Ha jól tudom, eredetileg az ő halálát is bevágták volna a 66-osban elesettek közé.

 

Egyébként jók ezek a leírások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luminarát elég feltűnő látvány a Kashyyyk -on, nekem elsőre is feltűnt. :)

 

 

Megtaláltam, biztos láttam eddig is, talán csak nem kapcsoltam össze a látványt a névvel. Egyébként egy képsor a egész, ha az ember rácsodálkozik Kashyyykra, könnyen átsiklik felette.

 

 

pns845iffgyekzcowdlp_thumb.jpg

 

 

Meg tán az is megzavart, hogy a 66-osnál csak Yodát mutatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Nem tudom, melyikőtök követi figyelemmel, de elég érdekesen alakul a '"This is madness" szavazás a starwars.com-on... Én legalábbis megdöbbentem, hogy a rajongók Han helyett Obit vitték tovább...

 

http://starwars.com/this-is-madness/index.html

 

Tudom, hogy semmi messzemenő következtetést nem lehet levonni ezekből az eredményekből, de lehet, hogy a prequel és a TCW immár sikeresebb és ismertebb, mint a klasszik? Vagy csak több a fiatal netező???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő pont azon kevesek egyike, akik mind2 trilógiában szerepeltek. Ráadásul szerintem Obi az egyik legnépszerűbb szereplők egyike, de az is valószínű belejátszik, hogy a classic már nagyon régen volt, nem olyan friss az élmény az átlag rajongónak. A különbség amúgy nem volt nagy kettejük között, de engem ami inkább meglepett, hogy Leia továbbjutott Padmé-val szemben (bár ott is kevésen múlott). Egyébként én egy Obi vs. Vader döntőt vizionálok és szerintem Vader nyer majd :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, ne felejtsük el (ahogyan ő maga is), hogy a jó öreg Ben is Obi-Wan. :) Az összes részben szerepelt, noha a prequelben valóban nagyobb teret kapott, de azért a klasszikusban sem volt elhanyagolható.

Ezzel szemben Han csak a klasszikusban szerepelt és összességében eléggé kilóg a sztoriból. Amolyan vagány különc, akinek amúgy semmi köze a háborúhoz, aztán az egyik legfontosabb szereplővé lép elő. Ennek ellenére a jelentősége szerintem össze sem hasonlítható Obiéval, akinek minden fontos eseményhez köze volt.

Szóval kettejük közt leginkább ez jelenthette a különbséget. Ha Han nem lenne annyira "epic cool guy", akkor az eredmény sokkal simább lett volna.

 

A Leia-Padmé párbaj engem is meglepett egy kicsit, én utóbbira szavaztam. Leia nekem valahogy mindig is egy kicsit kidolgozatlannak tűnt. Aranyos, jófej, vagány csajszi, de nem igazán fejtették ki a jellemváltozásainak okait (pl. Hannal való viszony). Mondjuk számítottam a szoros, kétesélyes "csatára".

 

Engem inkább az Ahsoka-Rex csörte taglózott le. Sokkal fölényesebb Ahsoka győzelemre számítottam. Rex is szimpatikus karakter, de mégiscsak egy klón, aki kb. egy pillanatig sem fogott meg különösebben a TCW-ben. A togruta sorsát meg nem is kell nagyon ecsetelni, az egész sagában talán csak Han ment át akkora (pozitív) jellemfejlődésen, mint ő. Ráadásul a TCW főszereplője, ikonja.

Ezt csak úgy tudom értelmezni, hogy akik nem szeretik a TCW-t, azok itt is meg akarják fúrni és erre az a legjobb ha a sorozat legunikálisabb, legjellemzőbb karakterét húzzák le. Rex meg amúgy is csak egy klón (lehet sokan nem is tudják konkrétan ki), klónok meg vannak a filmekben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem inkább az Ahsoka-Rex csörte taglózott le. Sokkal fölényesebb Ahsoka győzelemre számítottam. Rex is szimpatikus karakter, de mégiscsak egy klón, aki kb. egy pillanatig sem fogott meg különösebben a TCW-ben. A togruta sorsát meg nem is kell nagyon ecsetelni, az egész sagában talán csak Han ment át akkora (pozitív) jellemfejlődésen, mint ő. Ráadásul a TCW főszereplője, ikonja.

Ezt csak úgy tudom értelmezni, hogy akik nem szeretik a TCW-t, azok itt is meg akarják fúrni és erre az a legjobb ha a sorozat legunikálisabb, legjellemzőbb karakterét húzzák le. Rex meg amúgy is csak egy klón (lehet sokan nem is tudják konkrétan ki), klónok meg vannak a filmekben is.

 

Szerintem nagyon sokan még mindig nem tudták/nem akarják elfogadni Ahsokát, ennek is betudható, hogy sokan ellene szavaztak. Én úgy gondolom, hogy a következő körből azért megint tovább fog jutni (kis különbséggel). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Leia-Padmé párbaj engem is meglepett egy kicsit, én utóbbira szavaztam. Leia nekem valahogy mindig is egy kicsit kidolgozatlannak tűnt. Aranyos, jófej, vagány csajszi, de nem igazán fejtették ki a jellemváltozásainak okait (pl. Hannal való viszony). Mondjuk számítottam a szoros, kétesélyes "csatára".

 

Nekem ez nagy csalódás volt. Leia egy mufurcgombóc, aki fél perc alatt dolgozza fel otthonának totális pusztulását. Színészileg szerintem az egyik leggyengébb alakítás Fisheré a sorozatban. De természetesen népszerűbb, és jobb karakter, mint Padmé, mivel ő classic, és az olyan menő, és olyan szexi az aranybikinije. Ilyen és ehhez hasonló kommenteket olvastam a SW hivatalos facebook oldalán. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem mindenestre meglepett, hogy Kenobi népszerűbb, mint Solo. Az én korosztályomban, a baráti körömben nem is volt kérdéses Han győzelme, s e tekinteben törvényszerű Leia továbbjutása is.

 

Azért erre a Luke vs. Yoda párharcra is kíváncsi vagyok. A felső ág itt amúgy jóval erősebb, míg a sötét oldalon szépen ellentétes ágon van Vader meg Palpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda továbbjutásával jelentősen borult a bracket-em a Madness-ben. Erre végképp nem számítottam, hogy Obi-Wan őt ne tudná maga mögé utasítani. A Light Side-ról alapból is ő volt a favoritom, de összességében is csak Vadert éreztem, aki le tudná győzni.

A mai szavazásra is kíváncsi leszek. Van egy olyan érzésem, hogy Boba és Chewie fog továbbjutni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.