Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Tegnapi okoskodásom után úgy volt illendő, hogy pofáraessek.

Úgy látszik egy érvelés eltörpül amellett, amire a mindenható erő képes.

Megkövetek mindenkit aki a vén mesterből kinézte ezt.(főleg R2-D2-t)

Egyébként Yoda a tcw miatt sokat esett a szememben így nem tudtam rá szavazni jóérzésből sem.

A magam részéről kikiáltom Obi-want bronzérmesnek, hisz a győztessel szemben többet elért mint Vader. Vagy akkor máris ezüstérmes? :rock:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is kamilláztam rendesen :oops: Nem igazán tudom mire vélni Yoda sikerét...

 

..hát tudd meg a látszat csalt..mert vele volt az erő..és az erő hatalmas... :D

Nagy meglepetés szerintem is, amúgy.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

..hát tudd meg a látszat csalt..mert vele volt az erő..és az erő hatalmas... :D

Nagy meglepetés szerintem is, amúgy.

 

Akár populáris, akár "szakmai" viszonylatban nézem, nem tudom megmagyarázni Yoda sikerét. Ettől függetlenül nekem tetszett ez a szavazás, régóta látogattam ilyen rendszeresen a starwars.com-ot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár populáris, akár "szakmai" viszonylatban nézem, nem tudom megmagyarázni Yoda sikerét. Ettől függetlenül nekem tetszett ez a szavazás, régóta látogattam ilyen rendszeresen a starwars.com-ot. :)

 

figyu szerintem bunda az egész és a disney áll mögötte. hogy nézne már ki náluk, ha győzne a gonosz? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Barangoltam egy kicsit YT-on és belebotlottam ebbe. Nem bírtam kihagyni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=M_QcRPNfUuE

 

Csak egy kis feeling, hogy miért is nyerhette Yoda a TIM-t.

 

Ez az egyik azon jelenetek közül, amelyeknél minden egyes alkalommal borsódzik a hátam. Ez egyszerűen az első alkalomtól kezdve mindig födhöb@sz, már elnézést a kifejezésért. :D

A klasszikus trilógiából amúgy is a legtöbb számomra felejthetetlen és katartikus jelenet a kis zöld öreghez kötődik. Egyszerűen ő a SW filozófiai esszenciájának megtestesítője. Hálás vagyok a sorsnak, hogy többek közt ilyeneken is nőhettem fel (még ha nem is abban a korban, amikor új szenzáció volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hm ez a yodás jelenet.... mennyire más az Ep3 óta. Úgy értem, C-3PO memóriája törölve lett, de az övé nem. Ő pontosan tudja ki Yoda mester. :rock: És amiről Yoda beszél, hogy ne higgy a korlátaidnak, az Padmé hozzáállása volt kezdetektől. Padméé, akit ugye R2 szimbolizál.

Köszi hogy belinkelted :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Édesanyámat hoznám még példának, aki alapvetően nem rajong a Star Wars filmekért, kivétel ez alól az Episode I, az is éppen Jar Jar miatt.

Ez egy szép dolog. Azt viszont talán meg lehet érteni, hogy sok SW rajongónak éppen ezért (is) böki annyira a csőrét Jar Jar. Mert úgy érzik, hogy komolytalanná teszi a Saga-t és gúnyt űz belőle. Egyáltalán nem gond, ha vki pl. miatta kedveli az Ep.1-et, de ettől még nehezen összeegyeztethető a SW esszenciájával és mondanivalójával. Egy habzószájú (mert bizony ilyenek is akadnak) SW fannak pedig egyenesen szentségtörés, hogy vki egy ennyire bugyuta és esetlen szerencsétlenségen keresztül kapcsolódik a Saga-hoz, azt ez alapján ítéli meg.

Félreértés ne essék, én nem értek egyet a gondolatmenettel, de ettől még a jelenség létezik.

 

Ami az EP VII-et és Jar Jar-t illeti: éppenséggel kíváncsi lennék Jar Jar sorsára az ismert események tükrében... értsd, hogy mi történt vele és népével a birodalmi időkben és azt követően.

Ezzel egyetértek. A gungan-ek sorsa engem is érdekel, ahogyan Jar Jar-é is. Ugyanakkor továbbra is tartom magam ahhoz, hogy túl öreg lenne már az Ep.7-ben és jó lenne inkább egy újabb "házikedvenc" karakter. A gungan-ek viszont nyugodtan jöhetnek.

 

Ő ugyanis a galaxis történetében az egyszerű ember. Gondoljunk csak bele: készülőben a galaxis történetének legnagyobb "eseménysorozata", minden sarkon jedik, sith-ek, Anakin, királynő stb. Mi azonban átlagemberek vagyunk. Na ez az átlagember Jar Jar is, aki nem érti az eseményeket, fél a nagy dolgoktól, egyszerű szemlélődő, aki örökös görcsben van, hogy a nagyokhoz képest esetlen, s mindent elront. Ez nem azt jelenti, hogy szánalmas figura, hanem azt, hogy olyan mint egy átlagember.

Ezzel azért részben vitatkoznék. Sok dolog jut eszembe Jar Jar-ról, csak épp az nem, hogy átlagos (átlagemberes) lenne. Nem a hétköznapisága miatt nem érti a dolgokat és ront el mindent, hanem mert egy "lúzer" típus. És ezt nem pejoratív értelemben írom. Sok filmben feltűnik egy ilyen balfék szereplő, aki visz egy kis színt és humort a cselekménybe. Neki inkább ez a szerepe, mintsem az átlagosság megjelenítése.

Az előbbi egy rendezői koncepció, a karakter célja a Saga-ban, egy "külső" jelentés. Ezt le kell választani a tényleges cselekménybeli szerepétől, a "belső" ténykedésétől. Ilyen tekintetben pedig egy eléggé nehézkes karakter. Nem véletlenül száműzték a gungan-ek sem. Ott azért nem mindenki királynő vagy jedi, mégse tűrték meg, mert onnan is kilógott. :)

 

Szerintem felesleges lenne Jar-Jar-t betenni az új moziba. Elég erőltetett is lenne, nem is elsősorban a személyisége miatt, hanem egyrészt az idő intervallum okán, másrészt szerintem bőven elég az a régi szereplő, akit bevesznek és én inkább az újakra lennék kíváncsi. Jar-Jart-t elsősorban a Detours-ban néztem volna meg, úgy gondolom az lett volna igazán az ő asztala, de a Rebels-ben bizonyos keretek között is lehetne létjogosultsága.

Maximálisan egyetértek.

 

Nem mondanám ellenszenvesnek és azt sem állítanám, hogy nem tud komikus, megmosolyogtató helyzeteket teremteni. De, sok esetben már inkább erőltetettnek és inkább szánalmasnak találom, mintsem viccesnek. A 2. - 3. részben elég keveset szerepelt, pedig van benne potenciál és aki azt mondja, hogy nem fontos és lényeges karakter, az szerintem nem értette meg a filmet, de balanszírozni kellene a jeleneteit, inkább több helyzetkomikumot belevinni, de megtartani abból a vonalból is, amit az Ep. II-ben láthattunk... akkor jó lehet és nem csak kisebb szerepekre, mint mondjuk a Klónokban.

Ebben érzek nagy igazságot, ezt pedzegettem én is korábban.

 

Ő egy érdekes karakter (és alapból szerethető is), színesít és humort csempész a nagyívű sztoriba. Ez fontos és amúgy is a SW sajátja volt mindig is (pl. Chewie, R2, 3PO, stb.). Ettől függetlenül Jar Jar egyszerűen sok volt az Ep.1-ben, a lázongás miatt pedig keveset merték szerepeltetni az Ep.2-ben és 3-ban, pedig itt már tényleges funkciója is lett volna a sztorit tekintve.

 

Én az Ep.1-ben jót szórakoztam a feltűnésén és a film eleji jeleneteiben (mocsár, szülőváros, hajókázás, űrhajózás). Keményen belecsaptak a buliba a film elején, így jól jött a könnyedebb hangvétel. Aztán a Tatooine-on is jót kacagtam néha, de már kezdtem unni. Feltűnt egy Darth Maul, egy Anakin, az Erő háttere, stb., és ezek alig kaptak szót, ellenben a gungan ökörködése rivaldafényben volt, ill. a humorforrás is kezdett elapadni és egyre erőltetettebb lenni az egész. Nálam a csatajelenetnél tetőzött a téma. Azért több ezer gungan áldozta fel magát a célért, őrült küzdelem folyt az űrben és a palotában, a sith-jedi küzdelemről már nem is beszélve. Egyszerűen nagyon nem illett az egész miliőbe az izzadságszagú baromkodása.

Képzeljük el, hogy az Ep.6-ban Vader és Luke párbaját megszakítják pl. azzal, hogy az ewok-ok keresztülesnek egymáson vagy Chewie monociklizik és közben gránátokkal zsonglőrködik. Az ominózus jelenetben egy ewok halála szerepel, hogy azért érezzük miről is szól ekkor a film. Ez volt nekem a nagy bajom az Ep.1-ben Jar Jar-ral. Ha értelmesen ábrázolják a csatajelenetekben, akkor kifejezetten jó emlékként maradt volna meg bennem és nem inkább negatív szájízzel.

Aztán az Ep.2-re szenátorhelyettes lett és nagyon komoly szerep is hárult rá. Elévülhetetlen érdemei vannak a Köztársaság bukásában és Palpi tervében. Rá játszották ki Padmé kivonásának taktikáját. Zseniális húzás az öregtől és a gungan se tehetett róla. A nabooi-gungan együttműködés ára lehetett a gungan előkelő pozíciójának oka. Látványosan átverték a gungan-eket, mert Padmé mellé tettek egy bohócot, amivel befoghatták a szájukat, de egyértelmű volt, hogy soha nem fog fontos szerepet kapni az amazon mellett. Pontosan erre játszott rá Palpi. Mindez lényeges és tanulságos az egész Saga-ra nézve, de mégis szinte senki nem fedezte fel a motívumot, mert annyira minimálra fogták a bemutatását.

Az Ep.3-ban aztán még ennyi se jut Jar Jar-nak és a gungan fajnak se. Pedig egy olyan faj, amiben nagyon sok potenciál van és remek alapokon nyugszik. Meggyőződésem, hogy ha nem vágják taccsra a karaktert az Ep.1-ben, akkor sokkal többet szereplt volna a többi részben és a megítélése is sokkal jobb lenne.

Tehát a lényeg, hogy rosszul osztották el a szerepét. Az Ep.1-ben a külső aranyos, vicces, feszültségoldó szerepe mellett szinte nem is volt belső értelme. Mire pedig olyan pozícióba és helyzetbe került, amikor igazán jelentős és fontos lett, akkor összecsapták a jeleneteit 2 min-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csak én érzek néhány komolyabb ellentmondást az 501-es légió kapcsán?

 

Azt írják, hogy egy maroknyi klóncsapatot képeztek ki az 501-es légióba. Később pedig azt, hogy a 66-osnál ők végeztek galaxis-szerte a jedikkel, ill. ők vonultak Vader-rel a Templomba is. Na most erre hogyan volt képes néhány klón? Legalább százas nagyságrendben kellett szétszéledniük a galaxisban, még akkor is, ha csak minden jedire egy végrehajtó jutott az 501-esből. Emellett pedig Vader is min. százas nagyságrendű klónsereggel vonult be a Templomba.

 

Aztán írták, hogy az 501-es légió közvetlenül Skywalker-nek engedelmeskedett.

Na most ez már alapból hülyeség, hisz az összes klón közvetlenül Palpi-nak (neki szinte legmagasabb prioritással) engedelmeskedett, hisz ő volt a hadsereg legmagasabb rangú vezetője. Miért pont az abszolút elitet bízta volna (maga helyett) Anakin-ra? Ill. pont Palpi irányítását láttuk a 66-os parancsnál is, de az említett Mundi háta mögötti kristályszerző akciónál szintúgy.

De ha fel is tesszük, hogy Anakin parancsolt nekik, akkor miért írják később, hogy a 66-os után Vader vette át az irányításukat? Ha már egyszer eleve övé volt a szerep.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Az nem Chewie volt, itt egy összehasonlító kép a két szőrtoronyról:

ch_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Ettől függetlenül, szerintem egyértelmű, hogy harcolt a csatában. Azon kívül, hogy a vuki ellenállás egyik vezető tagja volt, milyen vuki az, aki tétlenül nézi az otthona elleni támadást?

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül, szerintem egyértelmű, hogy harcolt a csatában. Azon kívül, hogy a vuki ellenállás egyik vezető tagja volt, milyen vuki az, aki tétlenül nézi az otthona elleni támadást?

Hát nem a filmben harcolt, az biztos. És milyen wookiee? Hát vezető. Azokat arra tartják, hogy stratégiázzanak, nem arra, hogy megdegeljenek a harcmezőn és a csapatok vezető nélkül maradjanak. Az ilyesmit nem a faj dönti el, hanem az ész. És Chewie-nak hál istennek, van sütnivalója.

 

Ez Chewie és Tarfull?

A felső képen? Az Itchy és Lumpy. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem a filmben harcolt, az biztos. És milyen wookiee? Hát vezető. Azokat arra tartják, hogy stratégiázzanak, nem arra, hogy megdegeljenek a harcmezőn és a csapatok vezető nélkül maradjanak. Az ilyesmit nem a faj dönti el, hanem az ész. És Chewie-nak hál istennek, van sütnivalója.

Jobban belegondolva, valószínűbb, hogy Chewie nem harcolt a csatában. Bár a Jedi-tábornokokat figyelembe véve, a magas rang nem jelenti feltétlenül a konkrét harc alól való mentességet. Viszont a cikk se ír olyat, hogy Chewie és Tarfful fegyvert ragadtak volna, és levonultak a harcmezőre droidokat aprítani. "Részt vettek a csatában", ami alatt bőven értendő az is, hogy egy faházból osztogatták a stratégiai parancsokat Yoda társaságában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.