Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Yodával szemben esélye sem volt. Szerintem kicsit bundás ez a szavazás, olyanokat dobnak egymás mellé párba, ahol az egyiknek esélye sincs a másikkal szemben. Most komolyan, Qui-Gon Yodával, Lando Chewie-vel, Maul Vaderrel? Milyen világban élnénk, ha Maulnak lenne esélye Vader ellen? Vagy Piettnek Tarkin ellen. Piett menjen Ozzel ellen, Maul Dooku ellen, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most komolyan Vader, vagy Yoda ellen kinek lenne esélye? Maximum Obi-Wan-nak, Luke-nak, esetleg Solo-nak. Ha meg őket állítják szembe egymással már rögtön az elején, akkor mondjuk a legjobb 4-be nem a legjobb 4 fog bejutni, hanem pusztán azok, akik könnyebb ágon voltak (részben idén is így lesz). Ja és ebben az esetben is lesznek mismatchek, mivel ki fog jönni olyan match-up, ahol szintén simán jön a papírforma. Az olyan vetélkedésekben, ahol nem igazán kiegyenlítettek az erőviszonyok és van néhány igazán komoly tényező mindig arról szól a verseny eleje, hogy a gyengébbek kihullanak, az erősebbek pedig simán továbbmennek, s rájuk csak a végén vár majd releváns erőpróba. Legyen ez akár a Világbajnokságon, a Bajnokok Ligájában, vagy éppen a March Madness-ben... Ebben a szavazásban is megvannak a favoritok, akik hozzák a papírformát. Ahogy a MM-ben megvannak a külön konferenciák és az alapján áll össze a bracket, itt is megpróbálták így szétosztani őket 8 "főcsoportba", ezért néz ki így a tábla. Ebből kifolyólag egyébként Yoda és Obi/Luke sajnos már a következő körben összekerül, onnan viszont elég valószínű megint, hogy akárki is jut tovább (sanszos, hogy Yoda) simán nyer R2-val szemben. Az ágrajz alapján nagyjából ki lehet egyébként találni, hogy kik lesznek ott a legjobb 4-ben. Amúgy kár, hogy idén Ahsoka nincsen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nem lehet túl jól lebonyolítani egy ilyen "versenyt", legalábbis az utolsó 4-5 karakterig biztosan nem. Csak nyilván szempont, hogy minél több induló legyen, ne csak az a néhány, akik igazán esélyesek. Az se túl jó, ha az elején erős-gyenge párharcok vannak, mert unalmas lesz az egész. De annak sincs több értelme, hogy az erősek és gyengék egymással kerüljenek össze, mert akkor meg a vége lesz unalmas. :)

 

Most például nekem nem annyira jönnek be az induló "csoportok". Elég egyértelmű, hogy alapesetben a jedik és sithek közül legalább 3-nak ott lenne a helye a jobbak közt, míg mondjuk az alvilágból senkinek, de a fejvadászok/szeparatisták, fejvadászok, csempészek vagy a köztársaságiak közül is max. 1-1-nek. Ehhez képest az ágrajz miatt ez elég csúnyán megborul.

A koncepció alighanem az lehet, hogy úgyis csak a győztes, esetleg a döntősök kiléte lesz érdekes hosszabb távon. Itt nem osztanak érmeket, mint az olimpián vagy VB-ken. :) Innentől kezdve, aki nyerni fog, úgyis mindenkit maga mögé utasít, az pedig sarkalatos, hogy a döntőben sötét-világos párbaj legyen. Szóval az nem olyan fontos, hogy Luke most vérzik el Obi-val szemben vagy esetleg később bukna mondjuk egy Vader vagy Sidious ellenében.

Tavaly mondjuk érdekes volt, mert ha jól rémlik szorosabb volt a Yoda-Obi eredménye, mint a döntőben a Yoda-Vader-é. Összességében lehet előbbi volt az előrehozott döntő. :)

 

Egyébként idén is indult Ahsoka, csak az "előselejtezőben", ahol 4-es csörték voltak és simán kiesett. Tán pont Qui-Gon miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

igazán komoly tényező mindig arról szól a verseny eleje, hogy a gyengébbek kihullanak, az erősebbek pedig simán továbbmennek,

Na de Qui-Gon mindjárt az elején? Ő nem a gyengébb kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most komolyan Vader, vagy Yoda ellen kinek lenne esélye?

Vadernek, Yodának, Obi-Wannak... Vagy még jobb: hagyják ki a búsba őket! Ezek a karakterek olyan kultikusak, hogy a végeredmény végül mindig közel ugyanaz lesz. Már most meg lehet próbálni megjósolni, kik lesznek a kövi listában:

 

R2-D2

Princess Leia

Yoda

Luke Skywalker*

Chewbacca

Han Solo

Padmé Amidala

Captain Rex

Tarkin

General Grievous

Boba Fett

Jango Fett

Darth Vader

Emperor Palpatine

Jabba the Hutt

Pre Vizsla*

 

*Náluk van némi bizonytalanság. Obi-Wan méltó ellenfele Luke-nak, Pre Vizsla és Mother Talzin megítélése meg a fene tudja, hogyan oszlik meg. Luke esélyét a kultikusabb státusz, Vizsla esélyét meg a király kinézet erősíti, de egyiknél sem lepődnék meg, ha a másik nyerne (azért Obi-Wan is szépen kiemelkedett az ep1-2-3-mal és a TCW-vel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Vadernek, Yodának, Obi-Wannak..." :? Ezt nem igazán értem. Ha az első fordulóban összecsapnak, akkor a második, vagy a harmadik körben lesz olyan mismatch, mint itt az elején, tehát ez nem megoldás. Ha meg csak őket kellett volna versenyeztetni (klónozás, duplikálás nélkül) akkor nem lett volna igazán értelme ennek a bracket-nek sem, amit direkt a Madness miatt csináltak. Akkor le lehetett volna bonyolítani 4-5 szereplővel a kompetíciót. Ha mindenképpen kiegyenlített versenyt akarnának, akkor működhetne, hogy kihagyják őket, bár én úgy tudom ez a szavazás ettől függetlenül nem erről szól, hanem hogy ki a legnépszerűbb. Ebben az esetben pedig azért kizárni valakit, mert túl népszerű, elég komoly kontraszelekciót jelentene. Így előfordulhat, hogy az elején vannak sima párharcok (a sporttal ellentétben nem nagyon lehet várni upset-et, mivel míg ott szinte minden megtörténhet, itt a rajongók úgyis a kedvencükre nyomnak majd), de a vége így talán hangsúlyosabb.

 

Karrde: Nem azt mondtam, hogy gyenge, hanem hogy gyengébb. Sajnos gyengébb, mint Yoda, vagy akár Obi-Wan, pedig én neki szurkoltam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodával szemben esélye sem volt. Szerintem kicsit bundás ez a szavazás, olyanokat dobnak egymás mellé párba, ahol az egyiknek esélye sincs a másikkal szemben. Most komolyan, Qui-Gon Yodával, Lando Chewie-vel, Maul Vaderrel? Milyen világban élnénk, ha Maulnak lenne esélye Vader ellen? Vagy Piettnek Tarkin ellen. Piett menjen Ozzel ellen, Maul Dooku ellen, stb.

Egyetértek.

 

... Amúgy kár, hogy idén Ahsoka nincsen.

 

Volt Ahsoka, csak nem jutott be a legjobb 32-be. Nem tudom tavaly hogy volt, de idén 4-es versusokból került ki a legjobb 32, és Ahsoka 4-eséből Qui-gon lett a 32-ben.

 

Tavaly mondjuk érdekes volt, mert ha jól rémlik szorosabb volt a Yoda-Obi eredménye, mint a döntőben a Yoda-Vader-é. Összességében lehet előbbi volt az előrehozott döntő. :)

Igen ez nagyon érdekes volt. Obi-wan többet ért el Yoda ellen mint Vader. Ebből gondolhatnánk, hogy az igazi ezüstérmes Obi-wan volt, hisz ez alapján lenyomta volna Vader-t.

De ez így nem teljesen igaz, megnézném élesben is.

Egyébként Yoda győzelme meglepett engem tavaly nagyon.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az elég világosan látszik, hogy bármely EU szereplőnek esélye sincs filmbelivel szemben. Még akkor sem, ha egyik részről egy "félhivatalos" animációs sorozat kulcsszereplőjéről van szó, míg másik részről kis túlzással egy egyfilmes töltelékről.

 

Megy most a Grievous-Ventress párharc és olyan egyértelmű, mint a Leia-Ackbar. Nekem nincs különösebb bajom előbbivel és nem is vagyok utóbbi rajongója, de furcsállom a helyzetet. Azért ha van a SW-ban faék egyszerűségű karakter, akkor Grievous toplistás e téren. A filmben alig kap szerepet és az se túl változatos, ill. a TCW se sokat lendített a karakterén. Ezzel szemben Ventress szerintem nagyon szép ívet fut be. Mondjuk ő is úgy indult, ahogy Grievous, de aztán elég pofás utat fektettek elé. Tudom, hogy raj a féldroid, négyfénykardos sárgaszemű szörnyeteg, de a kinézetén kívül nem sokat tud felmutatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a kinézetén kívül nem sokat tud felmutatni. :)

 

Akkor a legjobb négy közé várt Boba Fett-ről mit mondjunk? A filmek alapján ő is nagyjából ez a kategória, de az ő jelensége egyben megmagyarázza azt is, hogy Grievous miért fogja megnyerni ezt a párharcot. (Egyébként, ha az EU-t is belevesszük, akkor Qymaen jai Sheelal nagyon izgalmas karakter és neki is van egy bizonyos íve.) Amúgy ezzel együtt tetszik és egyet is értek azzal amit a filmes karakterekről írsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a legjobb négy közé várt Boba Fett-ről mit mondjunk? A filmek alapján ő is nagyjából ez a kategória, de az ő jelensége egyben megmagyarázza azt is, hogy Grievous miért fogja megnyerni ezt a párharcot.

Nagyjából ezt mondanám róla én is. :) Korábban már részletesebben kifejtettem a véleményemet róla. Bár ő legalább szerepelt mindkét trilógiában és a prequel-ben kapott egy kis mélységet a karaktere, amit a TCW tovább is vitt. Bár az tény és való, hogy tipikusan az OT fanok rajonganak érte annyira és messze nem az Ep.2 vagy a TCW miatt.

 

(Egyébként, ha az EU-t is belevesszük, akkor Qymaen jai Sheelal nagyon izgalmas karakter és neki is van egy bizonyos íve.)

Ez igaz, most kifejezetten a TCW-s dolgokra koncentráltam, mert szerintem az a többinél "hitelesebb, hivatalosabb" EU. Itt Grievous-szel nem kezdtek érdemben semmit, ugyanaz a sablonos papírkarakter, mint a filmben, míg Ventress-t szépen kibontották. Egyébként tudtommal utóbbinak is kerek sztorijai vannak a TCW-n kívüli EU-ban is. Szóval igazából csak annyi a hátránya, hogy neki nem volt meg az a pár jelenete egyik filmben sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon úgy tűnik, hogy Luke-nak esélye sincs Obi-val szemben. Lehet nem sok dolog változott tavaly óta az erőviszonyokat tekintve. :)

Mondjuk ezután szép, hogy rögtön egy Obi-Yoda csörte következik. Kíváncsi vagyok megint ez lesz-e az előrehozott döntő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW vajmi keveset nyom a latba, ezt idén leginkább a Grievous-Ventress párharcnál lehetett látni. Ahsoka idén irreális kihívás elé lett állítva, rajta keresztül inkább tavaly volt mérhető a TCW "átka", ahol simán elvérzett Chewie ellenében, pedig a vuki se egy bonyolult karakter. :)

 

Én is úgy érzem, hogy idén a sötét oldal diadalmaskodik, ha már tavaly Yoda nyert. Így pedig Vader a legfőbb esélyes. Kíváncsi leszek a Yoda-Obi duóra, tavaly ez volt a legszorosabb. Ami még izgalmas lehet idén, hogy végig nyomon követhető az aktuális eredmény, tavaly még nem így volt. Az igazán szoros párbajokban lehet némi hullámzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem sok értelmét látom ennek a "játéknak". Egyszer elment, de megint??? Az SW ikonok be vannak égve és lehet akármilyen jó a TCW vagy az új filmek, egy Yoda -t vagy Vadert a büdös életben nem fog megverni egy eredendően új érás karakter. Sőt, a potenciális győztesek névsora kb. három-négy főre redukálható. Roppant izgalmas...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jönnek a visszavágók. Kiderül lesz-e idén meglepetés.

Tavalyi eredmények:

R2-Leia 67/33

Yoda-Obi 55/45

Palpi-Dooku 77/23

Boba-Jango 78/22

Egyébként ami érdekes lehet tavalyhoz képest, hogy lesz egy Tarkin/Grievous, ami lehet, hogy szoros lesz és figyeltétek ,hogy Jabba és Padmé milyen könnyű ágon van, tuti a 8-ban lesznek..

Tavaly ez volt amúgy:

bracket_final_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a TCW karaktereit illeti, gyalázatos, hogy milyen csoportokba osztották őket. Még az az extrém véglet is eszembe jutott, hogy mi van, ha ez az egész egy Disney-lejáratókampány, és azt akarják bizonygatni - a százalékokra hivatkozva - hogy mennyire nem érdekelnek senkit a TCW szereplői, és így próbálnak támpontot keresni a kaszának. Node ez csak egy összeesküvéselmélet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...egész egy Disney-lejáratókampány, és azt akarják bizonygatni - a százalékokra hivatkozva - hogy mennyire nem érdekelnek senkit a TCW szereplői, és így próbálnak támpontot keresni a kaszának. Node ez csak egy összeesküvéselmélet. :D

Az, mert a Rebels karakterei is halál pontosan a TCW karakterei sorsára jutnak majd, erre nem egy láda sört, de a nyakamat is teszem.

A nagyvilág számára a Star wars karakterei mindig is a mozifilmekéiből álltak és remélem, hogy 7. rész is tud majd ilyen ikonszerű újakat felmutatni.

Egyébként most pont TCW "bunyók" folynak, nyomkodd a szavazatokat!! ;)

 

Nézegettem még az ideji táblát és most Han is 8-ban lesz, de ahogy nézem sajnos a kult-fejvadász útja simán a 4-ig vezet megint..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész szavazás egy jópofa dolog, egy netes marketingfogás, ami valószínűleg sok embert megmozgat, hiszen ez a célja, különben nem lenne. Ez azt jelenti, hogy a szavazók több csoportra oszlanak. Nagy vonalakban:

  1. elvakult OT fanok
  2. Saga (6 film) fanok
  3. Saga + EU (a további részletezéstől tekintsünk el) fanok
  4. SW felületesebb követői

A helyzet az, hogy a TCW ebből a szempontból elég sanyarú helyzetben van, mert csak a 3. csoport tagjainál merül fel, hogy ilyen jelöltre szavazzanak, de itt se garantált. Pl. hiába kedvelem nagyon Ahsoka-t, nem szavaznék rá mondjuk egy Luke-kal szemben.

A 2. és pláne az 1. csoport tagjai nemhogy nem szavaznak TCW-sre, de valószínűleg kifejezetten ellenszavaznak, bárki is legyen az ellenfél. A 4. csoportban pedig a többségnek jó eséllyel ismeretlenként tűnnek fel a TCW-s karakterek, így szintén nem szavaznak rájuk.

Ennek eredménye, hogy Ahsoka tavaly simán kiesett Chewie ellen, de idén se volt esélye Qui-Gon és Windu ellenében, ill. Ventress is elvérzett Grievous-szel szemben.

 

A 2. csoport dominanciájára utalhat tavalyról a szoros Padmé-Leia csata és Obi-Dooku győzelme Han-Tarkin felett, illetve idén a Luke-Obi duó. Szerencsére manapság már nem tömegjelenség a prequel fikázása és leválasztása.

A 3-4. csoportban kevesebben lehetnek, de utóbbi jelentőségét mutathatja, hogy tavaly Boba legyőzte Sidious-t (hihetetlen...) és R2 Leia-t.

 

Tavaly egyébként látványosan más szempontok szerint alakították ki az ágakat, mint idén. Nekem az szimpatikusabb volt, mint a mostani kategorizálás, de a változatosság gyönyörködtet. :)

 

(Bocs a fölös "elemzésért", de mindig is érdekelt ki hogyan látja a SW univerzumot, és minden bugyutasága ellenére egy ilyen móka elég jól rámutat bizonyos tendenciákra. :))

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ideje lenne megismerni a TCW -t nekik mert immár anélkül a filmek is csonkák. Ezt majd akkor érted meg ha megnézted az utolsó évadot, de kb. szerintem sejted miről van szó hisz már eddig is nagyszerű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a TCW karaktereit illeti, gyalázatos, hogy milyen csoportokba osztották őket. Még az az extrém véglet is eszembe jutott, hogy mi van, ha ez az egész egy Disney-lejáratókampány, és azt akarják bizonygatni - a százalékokra hivatkozva - hogy mennyire nem érdekelnek senkit a TCW szereplői, és így próbálnak támpontot keresni a kaszának. Node ez csak egy összeesküvéselmélet. :D

Én inkább az ordas nagy baromság jelzőt használnám erre a helyedre, de ez én vagyok. :D

 

Szerintem amúgy ebben nincs nagy miszticizmus: az élőszereplős filmek (esetleg majd sorozatok) mindig is erőteljesebbek lesznek az animációs produktumoknál. Egyrészt, mert azok sokkal több emberhez jutnak el, másrészt, a valós dolgokkal jobban tud azonosulni az ember. Én is a húsvér emberekre szavazok, ha animációs figurákkal kerülnek szembe, mert közelebb állnak hozzám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritem a Yoda - Obi, Chewie - Han, illetve a Vader - Palpatine párharcok lesznek az igazán érdekesek a Sweet Sixteen-ből. Az első és az utolsó esetében pedig, aki ezt nyeri annak nem csak a Final Four-ban, hanem a döntőben is biztos helye lesz. Mondjuk a négy közé jutásért még szoros lehet Chewie/Han-nak a Padmé elleni matchup. Grievous a helyezését tekintve eddig komoly upset (mindkét körben magasabb kiemeltet győzött le). A legjobban egy Obi-Wan vs. Vader döntőnek örülnék, de kemény lesz a következő összecsapás a világos oldali konferenciában. Erről az oldalról tényleg előrehozott döntőnek tekinthető az a páros!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-D2

Princess Leia

Yoda

Luke Skywalker*

Chewbacca

Han Solo

Padmé Amidala

Captain Rex

Tarkin

General Grievous

Boba Fett

Jango Fett

Darth Vader

Emperor Palpatine

Jabba the Hutt

Pre Vizsla*

Megmondtam vagy megmondtam? :) Egyet nem találtam el, de az is olyan, ahol előre jeleztem, miért bizonytalan a dolog. Hát ennyi értelme van ennek az évenkénti szavazósdinak ebben a formában.

Lássuk a második kört:

 

R2-D2

Yoda

Han Solo

Padmé Amidala

General Grievous

Boba Fett

Darth Vader

Jabba the Hutt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritem a Yoda - Obi, Chewie - Han, illetve a Vader - Palpatine párharcok lesznek az igazán érdekesek a Sweet Sixteen-ből. Az első és az utolsó esetében pedig, aki ezt nyeri annak nem csak a Final Four-ban, hanem a döntőben is biztos helye lesz. Mondjuk a négy közé jutásért még szoros lehet Chewie/Han-nak a Padmé elleni matchup.

Szerintem ezek közül inkább csak az Obi-Yoda lesz kemény. Palpi tavaly simán elvérzett Boba-val szemben, így nem gondolnám túl erősnek, pláne Vader-rel szemben. Mondjuk az ő gyengesége engem nagyon meglep, de ez van. Chewie-t se érzem annyira jónak, hogy Han-t megszorongassa, de itt még igazad is lehet. Az Obi-Yoda volt tavaly szoros és most is alighanem az lesz. Padmé szerintem esélytelen az említett duóval szemben.

 

Grievous a helyezését tekintve eddig komoly upset (mindkét körben magasabb kiemeltet győzött le).

Igen, de ez leginkább az indokolatlan "kiemeléseknek" köszönhető. Ventress esetében előre borítékolni lehetett, hogy esélytelen egy filmessel szemben. Tarkin pedig nagyjából hasonló kaliberű szereppel bír, mint Grievous, viszont egyszerű emberként nehéz egy négy fénykarddal hadonászó, lövöldöző, guruló-mászó "transformer" droid valamivel versenyre kelnie. :)

 

A legjobban egy Obi-Wan vs. Vader döntőnek örülnék, de kemény lesz a következő összecsapás a világos oldali konferenciában. Erről az oldalról tényleg előrehozott döntőnek tekinthető az a páros!

Egyetértek. ;)

 

Megmondtam vagy megmondtam? :) Egyet nem találtam el, de az is olyan, ahol előre jeleztem, miért bizonytalan a dolog. Hát ennyi értelme van ennek az évenkénti szavazósdinak ebben a formában.

Nem vállaltál nagy kockázatot és az új listáddal már szerintem meg is lesz a 100% :) Igazából az Obi-Luke eredményét is erősen lehetett sejteni a tavalyiak alapján. A Han-Obi-Vader-Yoda kvartett tudna csak igazán izgalmas végjátékot produkálni. Amolyan 2. vonalként pedig mondjuk egy Boba-Luke-Palpi-R2 tartogatna izgalmakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.