Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Szurkolok Obi-nak, az az egy kétségem van, hogy ő képes lesz-e megfogni Vader-t. Mert tavaly ugyan szorosabb volt az Obi-Yoda, mint a döntőben a Vader-Yoda, de ez még nem feltétlen jelenti azt, hogy Obi is legyűrte volna egykori tanítványát. Pláne idén, amikor szerintem a sötét oldal követőit fűti a bosszúvágy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szurkolok Obi-nak, az az egy kétségem van, hogy ő képes lesz-e megfogni Vader-t. Mert tavaly ugyan szorosabb volt az Obi-Yoda, mint a döntőben a Vader-Yoda, de ez még nem feltétlen jelenti azt, hogy Obi is legyűrte volna egykori tanítványát. Pláne idén, amikor szerintem a sötét oldal követőit fűti a bosszúvágy. :)

 

Én 3 ip-címről és két mobilról már megtámogattam! Drukkolok neki!

Egyébként jól előreszaladtál Vaderrel, hisz ennek a mecsnek a győztese, még előtte le kell nyomja R2-t és valszeg Hant, és utóbbi ugyan Obinak tavaly ment, de hát ki tudja?

Mert ha ezt megnyeri Obi-wan, onnantól borul a tavalyi papírforma.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég hardcore volt ez az Obi-Yoda párbaj, de végül előbbi ment tovább. Most már tényleg kíváncsi leszek mire megy a többiek (Han és Vader) ellen, de bizakodó vagyok. :)

 

A mai párosítások eddig azt hozzák, amit vártam. Han masszív fölényben Chewie ellenében, Palpi pedig esélytelen Vader ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1% döntött, ennél szorosabban nem is alakulhatott volna. A két Fett eseténél a 70-30-at soknak érzem, túl azon, hogy semmi racionálisat nem látok Boba karakterének győzelmében. Csak egy kicsit kitérve még erre a jelenségre: egyfelől értem és elfogadom, hogyha nincs Boba Fett, akkor nem találták volna ki Jango karakterét sem, viszont a másik oldalról meg lehet azt mondani, hogy történeti szempontból Jangoból lett Boba! Mindenesetre, ha tényleg racionálisan nézem, akkor Jango (amellett, hogy a legacy-je is sokkal impozánsabb) képviseli a gyakorlatban azt, amit Boba esetében csak el lehet képzelni, szubliminálisan belelátni a figurába!

A mai párharcokkal kapcsolatban - ugyan még csak nemrég kezdődött el a szavazás - lehet, hogy tévedek és nem lesznek szorosak, izgalmasak, ahogy elsőre gondoltam. Tavaly Chewie messzebb jutott, mint Han (bár ez abból a szempontból nem releváns, hogy könnyebb ágon volt), most viszont elég rosszul áll a szénája. A másik nyolcaddöntőben pedig szerintem nem csak, hogy erről az oldalról, hanem kis túlzással az egész univerzum két legérdekesebb és legjobban megírt karaktere csap össze. Szóval ez a kör már csak ilyen lesz, feltehetőleg a négy legerősebb karakter közül kettőtől idejekorán el kell búcsúznunk. Visszatérve a mai felhozatalra, Palpatine a valaha volt legnagyobb bábjátékos és olyan nagyszerűen manipulál, tervez és destruál, mint a klasszikus heist filmek főhősei. Persze eleve kudarcra van ítélve, mert a saga legikonikusabb figurája, egyben alfája és ómegája ellen nem lehet esélye! Anakin/Vaderről elég csak annyi, mint amit Dooku mond Cad Baneről a TCW-ben: "Who needs no introduction!". Eddig ez is elég egyoldalúnak néz ki, de remélem azért egy 40% körüli eredményre fel tud jönni az Uralkodó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két Fett eseténél a 70-30-at soknak érzem, túl azon, hogy semmi racionálisat nem látok Boba karakterének győzelmében.

Simán az OT-prequel különbség és az eredetiség állhat a háttérben.

Boba kultikus figura lett, alighanem a páncélja miatt. Igazából ennek okát a mai napig nem értem, mert egy tök sótlan karakter volt a klasszikusban. Jól és titokzatosan néz ki a páncéljában és van egy szintén cool hajója, de ezen kívül semmi, ráadásul röhejes végjátékot is kap. Ennek ellenére el kell fogadni tényként, hogy az egyik legnépszerűbb SW-karakter.

Innentől kezdve Jango koppintásnak tűnik, noha sokkal többet mutat a filmvásznon. De ez persze az OT-fanoknak semmit nem jelent. Lényeg, hogy Jango-t már nem övezi olyan kultusz, így eleve bukott helyzetben van.

Ismerek olyan embert, aki Jango-t és a mandalore katonákat is "Boba más páncélban" szinten kezelte. Valahogy erről az öltözetről a többségnek a kopott fejvadász ugrik be.

 

Amúgy Jango-t én is sokkal fontosabbnak tartom a SW univerzum sorsának tekintetében. Elvégre mégis ő a galaxis sorsát döntően befolyásoló klónhadsereg alapja és ilyen tekintetben (a sitheken keresztül) az oly fontos klónháború forráspontja. Nyilván pótolható volt és más is jó alapanyagként szolgált volna ezen célokra, de ő lett kiválasztva.

Emellett nemcsak, hogy ő Boba "apja", de kb. mindent neki köszönhet, minden tőle van. Ha belegondolunk, akkor a történet kronológiáját tekintve Boba soha nem tudott kilépni apja árnyékából. Ő is fejvadásznak állt, ő is mandalore páncélt használt, a hajóhoz is ragaszkodott stb.

 

Tavaly Chewie messzebb jutott, mint Han (bár ez abból a szempontból nem releváns, hogy könnyebb ágon volt), most viszont elég rosszul áll a szénája.

Nagyon úgy tűnik, hogy Chewie tavalyi sikere tényleg csak a könnyebb ágnak volt köszönhető, Han simán lenyomja. Hozzáteszem, elég természetes a dolog, elvégre Chewie is elég primitív karakter.

 

A másik nyolcaddöntőben pedig szerintem nem csak, hogy erről az oldalról, hanem kis túlzással az egész univerzum két legérdekesebb és legjobban megírt karaktere csap össze. Szóval ez a kör már csak ilyen lesz, feltehetőleg a négy legerősebb karakter közül kettőtől idejekorán el kell búcsúznunk.

Az elejével nehezen tudnék vitatkozni. Igazából csak Yoda-t sorolnám ilyen téren velük egy súlycsoportba.

A végére: mondjuk szerintem Chewie messze kilóg ebből a 4-esből és a mezei szavazóknak Palpi se jelent olyan sokat.

 

Visszatérve a mai felhozatalra, Palpatine a valaha volt legnagyobb bábjátékos és olyan nagyszerűen manipulál, tervez és destruál, mint a klasszikus heist filmek főhősei. Persze eleve kudarcra van ítélve, mert a saga legikonikusabb figurája, egyben alfája és ómegája ellen nem lehet esélye!

Minden zsenialitása ellenére szerintem ő a SW legméltatlanabbul alulértékelt karaktere. A hétköznapokban, ha szóba kerül a SW, akkor előkerül Vader/Anakin, Yoda, Obi, Boba, Han, de még Chewie vagy R2 is, az öregről meg szó se esik. Tavaly is elvérzett Boba ellen. Úgy érzem, hogy neki Vader mellett Obi és Yoda ellen se lenne esélye, de Han-nal vagy Boba-val is meggyűlne a baja.

 

Tulajdonképpen 2. :P

Lehet, hogy valójában 50,5-49,5 volt a végeredmény. :D

 

Remélem Grievous szétsz*patja Boba -t. :D

Ámen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepően szoros párharcok folynak ma!

Rex tényleg kemény!

És az ideji ágrajznak köszönhetően 2 tcw karakter is lehet a legjobb 8-ban.

Más kérdés, hogy Óriásit fog hasalni a mai bunyók két győztese, mert a jóknál Han, a gonoszoknál Vader várja a győztest..

Ez van! :evil:

 

Egyébként gondoltatok már arra, hogy nem mindegy kit milyen arccal dobnak vel a versusokra?

Megnézném az eredményeket monjdjuk az Öreg Ben arcával.

Vagy Vader-t még emberi pirosszemű változatban.

De ott van Jabba is aki tavaly ROTJ-os volt idén meg TCW-os...

 

Ez nem mindegy ám! :hmm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex százados eddig alázza Amidalát! :clap::yeah::D

Nagyon a szavazás elején vagyunk még, de számomra furcsa a helyzet. Mindkét front nagyon szoros, pedig TCW-s karakterek mennek filmesek ellen. Mondjuk szerintem idővel mindkét helyen a filmes karakter kerül előnybe, de nagy fölényre már nem számítok.

 

Viszont az elég szembetűnő, hogy a női szereplők helyzete elég sanyarú a SW esetében.

Az egy dolog, hogy Ahsoka és Ventress mindkét szériában esélytelenek voltak akárcsak egyetlen kört is menni és Talzin is besült. Az már viszont elég kemény, hogy tavaly a két harcias amazon (Leia és Padmé) egymást ugyan alaposan megszorongatta, de a továbbjutó Leia R2 ellen simán elbukott. Ezt a produkciót idén szinte pontosan ugyanolyan eredménnyel sikerült neki megismételni. Eközben pedig Padmé (egy tekintélyes, ámde papírforma továbbjutás után) egy TCW-s klónparancsnokkal szenved.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba kultikus figura lett, alighanem a páncélja miatt.

 

A végére: mondjuk szerintem Chewie messze kilóg ebből a 4-esből és a mezei szavazóknak Palpi se jelent olyan sokat.

 

Egyébként önmagában a történet nem követelt meg feltétlenül többet Boba karakterétől, tehát igazából nem tudom hibáztatni sem emiatt. Az ő iránti való rajongás jelensége rokonítható kicsit Maul Ep. I-es státuszával. Cool, badass, titokzatos - jelzőkkel lehetne illetni, érezni rajta, hogy több van benne, még ha sokat nem is látunk belőle. Más kérdés, hogy Maul még ott is többet mutatott, mint Boba. :D

 

Ott igazából én Obi, Yoda, Vader, Palpatine kvartettre gondoltam. :)

 

Viszont az elég szembetűnő, hogy a női szereplők helyzete elég sanyarú a SW esetében.

 

Igazából ebbe talán szerepet játszik a rajongók bázisa, illetve a kevés erős női karakter. (A kevés itt most annyit jelent, hogy férfiből sokkal több van. Ebből a szempontból érdekes lehetne az Ep. VII.) Aztán ott van az is, hogy Ahsoka és társai TCW szereplők, akiket sokan nem ismernek/nem kedvelnek a sorozat miatt. A filmes karaktereknél pedig szerintem egyáltalán nem gáz, hogy R2 legyűrte Leiát. A kis robot picit talán alul-értékelt abból a szempontból, hogy Vader (és C-3PO) mellett az egyetlen szereplő, aki végigkíséri a saga-t. Persze arany társával ellentétben sokkal vagányabb! Azt is érdemes talán tekintetbe venni, hogy a fanbase-t jobban megvizsgálva én még mindig úgy érzem (ugyan sok hölgy követi a SW-t, akár itt a fórumon is), de még mindig inkább a fiúk/férfiak felé tolódik el a nemek aránya. Hát én hamarabb tudok azonosulni R2-val, mint Leiával (ja és R2 unisex, bár egy lány valószínűbb, hogy Leiát választja). Mindenesetre a női karakterek, amellett, hogy arányaiban is jóval kevesebben vannak, a rajongók közül is talán kevesebben tudnak azonosulni velük. A főbb szerepekben (akár a fent említett négyes) csak és kizárólag férfiak voltak - ha ezt a hardcore feministák látnák, komplett esettanulmányt készítenének belőle - ezért lenne érdekes egy női főszereplő.

 

Egyébként én ma Padmére szavaztam Rex-el szemben. Nemcsak azért, mert 10 évesen szerelmes voltam belé :oops: , hanem inkább azért, mert szerintem a legjobb női karakter a SW-ban. Egyszerre nőies és mégis vagány, merész, bátor. Mindezt úgy, hogy közben tényleg nő tud maradni és nem csúszik át Allen Ripley-be, klasszikus női attribútumait legalább olyan jól tudja kamatoztatni, mint harci képességeit. Ez persze részben igaz Leiára is, de szerintem Padmé mindkét fő pontban (nőiesség, harciasság) jobban teljesít, mint Leia.

A másik ágon azért nyomtam egyet a TCW-re. Vizsla szerintem érdekesebb karakter, mint Jabba, még ha nem is olyan kultikus is, bár az valamilyen szempontból szomorú, ha ő képviselheti a sorozatot egyedüliként a legjobb nyolcban, mert karakterének oldalait tekintve, finoman szólva sem egy konkáv sokszög. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ő iránti való rajongás jelensége rokonítható kicsit Maul Ep. I-es státuszával. Cool, badass, titokzatos - jelzőkkel lehetne illetni, érezni rajta, hogy több van benne, még ha sokat nem is látunk belőle. Más kérdés, hogy Maul még ott is többet mutatott, mint Boba. :D

Enyhén fogalmazva... :) Boba annyit mutatott kb., mint Maul a tatooine-i jelenettel bezárólag. :D De amúgy tényleg, megtalált pár "elveszett" szereplőt, akiket más nem, aztán ennyi. Maul viszont utána még bemutatott egy nem akármilyen párbajt (nekem az Obi-Anakin után az a kedvencem) és megölt egy jedi mestert. A "halála" is méltóbb volt, mint Boba-é. Aztán az is közös pont lehet, hogy akár még a fejvadász is visszatérhet a "pokolból", ahogy Maul is tette.

 

Ott igazából én Obi, Yoda, Vader, Palpatine kvartettre gondoltam. :)

Ja, akkor félreértetem. Azt hittem a körnél az aktuális 4-es fordulót értetted.

 

Igazából ebbe talán szerepet játszik a rajongók bázisa, illetve a kevés erős női karakter.

Pont a kevés női karakter miatt gondolnám, hogy nagyobb megbecsülést érdemelnének. Mondjuk Leia nekem se volt annyira bejövős soha, külsőre se az esetem (mondjuk ki nem rugdostam volna az ágyamból :D) és amúgy is olyan mufurc. :) Padmé már minden téren pozitívabb nálam, de még így is úgy tűnik, hogy kettejük közül azért előbbi népszerűbb kicsivel.

 

Egyébként én ma Padmére szavaztam Rex-el szemben. Nemcsak azért, mert 10 évesen szerelmes voltam belé :oops: , hanem inkább azért, mert szerintem a legjobb női karakter a SW-ban. Egyszerre nőies és mégis vagány, merész, bátor. Mindezt úgy, hogy közben tényleg nő tud maradni és nem csúszik át Allen Ripley-be, klasszikus női attribútumait legalább olyan jól tudja kamatoztatni, mint harci képességeit. Ez persze részben igaz Leiára is, de szerintem Padmé mindkét fő pontban (nőiesség, harciasság) jobban teljesít, mint Leia.

Nálam egy pillanatig se volt kérdés, hogy Padmé-ra megy a voks. Mondjuk én még most is "szerelmes" vagyok belé. :D Amúgy totálisan egyetértek azzal, amit írtál.

Meg ugye mégiscsak a naboo-i válság (ezáltal az egész Saga induló helyzetének) központi figurája, Anakin szerelme (és átállásának egyik, ha nem a legfontosabb oka) és az ikrek édesanyja. Amúgy nekem még mindig olyan furcsa belegondolni, hogy ő Leia anyja, nem tudom miért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döntetlennél mi a helyzet? :)

Szerintem hosszabbítás. Amúgy nem hinném, hogy ténylegesen döntetlenre áll a szavazás. Úgy értem, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy darabra pontosan ugyanannyi szavazat érkezzen mindkét félre. A százalékok csak kerekített arányszámok, így az 50-50 takarhat amúgy darabra jelentős különbséget is, ha elég sokan szavaztak. Ez esetben pedig értelemszerűen az az 50-es jut tovább, amely több szavazatot rejt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor ez tényleg izgalmas. Hét perc múlva kiderül. :D Nincs bajom Padméval, de itt most Rex -nek drukkolok. :)

Mivel végig ő vezetett, nehéz elképzelni, hogy Padmé megfordítsa. Amúgy tényleg komoly dolgok történhettek abban a 6. évadban, ha Rex ekkora népszerűségnek örvend így hirtelen (itt is és szerte a világban). :):hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel végig ő vezetett, nehéz elképzelni, hogy Padmé megfordítsa. Amúgy tényleg komoly dolgok történhettek abban a 6. évadban, ha Rex ekkora népszerűségnek örvend így hirtelen (itt is és szerte a világban). :):hmm:

És nem is fordította meg. :)

 

Nyomjatok Grivire!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyomtam Grivire, de kevés lesz...

Mondjuk amit alább írtam azt még tartom.

Sokat számít az emberek asszociációja..A tegnap említettekből kihagytam a Mandalori-páncélost! Ennélfogva Bobát is megnézném, mit alkotna Daniel Logan képével! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.