Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

Isteni ötlet ez a fejezetenkénti történet kivesézés. Benne volnék, csak ahhoz újra kellene nekem is olvasni. Majd szép lassacskán, hogy mindenki tudja követni. Majd kialakul valami.

Hétvégén voltam könyvtárban, és bent volt a Messiása !!!!! Eddig még soha nem láttam, hogy megvolna, rögtön le is csaptam rá. Bent volt az Istencsászára is, azt is kihoztam, újra nekiugrok. Jó lett volna az első könyvet is kihozni, de abból egyetlen példány sem volt bent. Nem ártana, ha szereznék egy sajátot otthonra.

 

és a salzburg-i dologról tényleg beszámolni, elsőként itt, a Dűne topicban!  

 

Én is remélem, hogy egy rövidke beszámolót kapunk majd róla.

 

Angolul lesz, de azt szívesen elküldözgetem érdeklődőknek.  

 

Érdeklődő vagyok :lol: Az angollal majd megbirkozom. Egyébként is le akarom porolni homályba került angol tudásom :lol:

Maradjunki inkább B. Willisnél, J. Deppet valahogy nem szeretném így viszontlátni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy valakinek (szerintem mindenkinek :( ) újra kell olvasnia a Dűnét, szerintem a fejezetes elemzés szükséges velejárója!:cry: Úgyértem, azért kezdünk majd bele, hogy egymás véleményét elolvasva, más megvilágításba helyezve essünk neki a történetenek! Szerintem!:cry:

 

MissKarrde: nekem is holnap jön a Messiása, remélem fog annyira ütni mint a Dűne!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén még másnak jártam a végére, nem tudtam belekezdeni, de talán ma már hozzákezdek :cry: Mármint a Messiásához.

Helyileg nem nagy a könyvesbolt választék (momentán egyről sem tudok) így 2 vagy 3 hét, mire hozzájutok egy saját példányhoz. Szóval ez a fejezetenkénti elemzés még ráér :( Amint olvastam, másnak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem olvastam a könyvet, szal' ez nehezen menne. :cry:

 

Bocsánat, igazad van. Mivel láttad filmen, feltételeztem, hogy olvastad is. Kérek engedélyt meghunyászkodni :wink:

Lehet, hogy kedvet kapsz majd arra, hogy elolvasd :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy kedvet kapsz majd arra, hogy elolvasd :(

 

Lehetséges. DE az is megoldás, hogy szisz felolvassa nekem. :cry: Kényelem rulezzzz. :cry:

 

Láttad te már milyen vastag a könyv? :cry: Be is rekednék, vagy nem értenél egy kukkot se mert hadarok :cry: .

 

Nekem még nincs meg egy könyv sem, csak megtapiztam a könyvesboltban, eddig csak Lem-et olvastam jobbára sci-fi irodalom álnév alatt. A Lynch féle film nekem tetszett, függetlenül attól, hogy mennyire rossz mint adaptáció.

A ep2-ben nekem sokszor van Lynch féle Dűne utánérzésem. A tapasztalat azt mutaja jobb a film után olvasni a könyvet különben a film csalódás lesz. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

60. oldal körül járok a Messiásában. Nem rossz eddig, de még csak a felvezetésnél jár. Pár nap múlva bővebben írok.

Azta, nekem meg még nem hozták ki!!! :x Amit eddig olvastál belőle azok alapján akkor tetszik? Na, ez igazán jó hír!:?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Igen, megkaptam de csak egy pár napja! Semmi időm nem volt olvasni és belemélyedni, így még csak ott tartok amikor Paul megemlíti Dzsingisz-Khánt és Hitlert mint a Föld Aranykorának császárjait és melléjük számadatokat szolgáltat! Ha van kedved, írhatnál néhány soros véleményt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, végére értem a regénynek! A könyv első 2/3-áról még nem szeretnék nyilatkozni, de az utolsó harmada a könyvnek, onnan hogy Paul elveszti a látását, egyszerűen gyönyörű! Onnan egész végig jelen volt az a hamisítatlan Dűne hangulat, ami miatt rajongójává váltam a sorozatnak! Ahogy egyre jobban teljesedett ki a történet, úgy kellett elviselnem az egyre hevesebben hevesebben jelentkező hidegrázásokat! :lol: De ebben a könyvben úgy is benne lesz még jó néhány olvasás természetesen az előző könyvekkel egyszerre, ugyhogy biztos komplexebb élményt fog nyújtani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány sor A Dűne Messiásáról. A történet egy része számomra nem volt meglepetés, mert korábban már olvastam A Dűne gyermekeit, melyből ez-az kiderül. Az valahogy nem lopta be magát a szívembe, de ennek is megvan a maga oka.

Ha a folytatásoknál eltekintek a következő dolgoktól, amit én egy Dűne könyvtől várok, akkor onnantól kezdve nincsenek bajaim velük: az Arrakis legyen sivatag (ami ugye nem áll, mert a bolygó átalakítása folyamatban van), legyen benne homokféreg lovaglás, és minden más egyéb sivatagi esemény, no meg legyen több helyszínes a cselekmény. Tudom, hogy ezek a kritériumok lököttségek tőlem, de ezeket elvárnám. Miután túltettem magam rajta, már élveztem a könyv olvasását, tetszett. A cselekmények többsége Arrakeenben játszódik, csak a vége felé tér át a „sivatagba”. Idézőjelbe írom, hogy sivatag, mert ebben a sivatagban gyümölcsös és pálmafák vannak, sehol egy homokféreg a környéken. A könyv nem egy olvasós, érdemes rövid időn belül még egyszer nekifutni. Minimum. Nekem filozófikusabbnak tűnik, mint maga A Dűne.

 

Tegnap jártam Pesten, és megvettem első Dűne könyvemet, A gépírtó hadjáratot. Végre ez is összejött :D Még van előtte más olvasnivalóm, így egyelőre el kell raknom, de remélem, hogy jövő héten már neki tudok kezdeni.

 

Mielőtt láttam volna, hogy írtál, a fentieket begépeltem Wordben, beszúrtam, hogy mégse vesszen el :lol:

Örülök, hogy tetszett a könyv.

Össze fogom majd otthonra gyűjteni az összes könyvet lassacskán.

Írni is fogok még róla. Ezt folyton csak ígérgetem, de igyekszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán tegnap oriási meglepetés ért, amikor rájöttem hogy a könyv végén található egy kis Dűne-kronológia!:) El is olvastam, csak egy kicsit betett a gyomromnak az százhuszonakárhány Duncan Idaho-ghola! :) Remélem, ha egyszer a kezeimbe kerülnek ezek a könyvek, nem fog ennyire elcsépeltnek tűnni ez a gholoa dolog, mint így 2 oldalba összesűrítve... Csak ennyi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt én sem tudom, milyen lesz. Jobban mondva valamennyi sejtésem van. A következő könyvben (Dűne gyermekei) még ugyanez a Duncan lesz. A folytatás, a Dűne Istencsászára 3500 évvel később játszódik, és még egyelőre nem tudom, hogy mit tudunk meg belőle az elmúlt 3500 évről, és a sok Duncanről. Lehet, hogy nem sokat. Ott van nálam a könyv, "csak" hetek kérdése, mire el tudom olvasni. Ha a végére értem, megírom majd. De ez már csak decemberben lesz.

Nem tudom, nekem inkább az fekszi meg a gyomrom, hogy II. Leto (Paul fia) 3500 évig uralkodik, meg az ő jövővíziója, az Arany Ösvény. Ehhez egyébként újra kellene olvasnom a Dűne gyermekeit is. Na mindegy. Majd meglátom, mi lesz az Istencsászárában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja még egy dolog. Az Előjáték a Dűnéhez trilógiában (Atreides-ház és társai) "visszatérnek" a tleilaxiak (többet is megtudunk róluk ebben a trilógiában). Paul apjának, Letonak is kell majd egy olyan döntést hoznia, hogy egy nagyon közeli hozzátartozóját felélesztik, cserébe meg kell valamit tennie. Nem lesz akkor tét, mit Paul esetében, de a szitu majdnem ugyanaz. Végül ő is hasonlóan dönt, mint évtizedekkel később a fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja persze, II Leto! Csak úgy átsiklottam rajta, végülis meglehtősen mellékes szám az a 3500!:) Igen, a kérdés tényleg az, mennyit tudunk meg az eltelt 3 és fél évezredről, ha egyáltalán van olyan amit meg kéne tudnunk! És egyébként a Dűne Gyermekeiben ismét feltűnik Paul? hogyan és miként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul nem hal meg a sivatagban, Prédikátorként tér vissza (egy fremen fiú fogja vezetni a vaksága miatt), Alia rendszere ellen fog lázadni. Csak éppen szinte senki nem fogja tudni, hogy ő Paul, csak a család. Talán egyedül Letoval fog találkozni a családtagok közül a "sivatagban".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A salzburgi Tolkien--Herbert szöveg első változata (ez hangzott el a konferencián). Nov. végéig megszületik belőle egy rendes cikk-verzió is, szellősebb kifejtéssel, több példával, még némi plusz anyaggal. Remélem, működik így a link.

 

http://www.lamorlak.freeblog.hu/files/Mythologizing the Body.doc://http://www.lamorlak.freeblog.hu/fil...ng the Body.doc

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A salzburgi Tolkien--Herbert szöveg első változata Remélem, működik így a link.

 

http://www.lamorlak.freeblog.hu/files/Mythologizing the Body.doc://http://www.lamorlak.freeblog.hu/fil...ng the Body.doc

 

Ha beírom a címsorba, tökéletesen :o Köszi szépen. Ez épp elég hosszú, hogy jó sokáig el legyek foglalva a fordítással :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.