Ugrás a kommentre

Star Wars filmzenék


Lenci

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
Engem is érdekelne. Nem valószínű, hogy rátalálok (még mindig nincs netem), de azt remélem, hogy valakinek sikerül. Azért nézem üzletben is (mindig nézem az SW zenéket, ha arra járok), hátha mégis hivatalos kiadvány.

Kérdés mindenkihez: megvan valakinek az epII zenéje valamilyen fájlban? Mondjuk mp3-ban? Az eredeti cd-t nem olvassa a cd-rom, de ez rá is van írva :D Vagy esetleg ötlet, hogy tudnám mégis beolvastatni valahogy?

hát én lehet hogy megtudom mondani de nem bisztos hogy beválik próbáld meg betenni a számítógépbe és telepícsd rá aztán vedd ki a cd-t és egy másik cd-re próbáld meg rá tenni ha ez sikerült akkor mondom tovább de ha ez nem fog bejönni akkor mondok mást mert van 5 féle variáció az egyik biztosan beválik ha érdekel akkor írj!

 

Köszi :P Megosztom Veletek, fórumosokkal, hogy igyunk az SW-re :D

én is kérek limonádét bár én inkább itthon iszok fantát

 

Ha látjátok valahol ennyiért, szóljatok! Köszi!

én láttam ha érdekel akkor elmondom hogy hol

 

Majd csak kiderül ez is idővel. :D

ja

 

Nem hangzik rosszul.

ja szerintem sem

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black, használd légy oly szíves a multidézés, ha egyszerre több embertől idézelt! Azaz az idéz gombot. Benyomod azoknál a posztoknál, amiket idézni akarsz, akkor + jelből - lesz, majd mikor a végére értél a posztoknak, rányomsz az "új topic" mellett lévő "válasz" gombra. És akkor egy postba kerül hat hozzászólásod, nem pedig hat egy-egy posztba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black, használd légy oly szíves a multidézés, ha egyszerre több embertől idézelt! Azaz az idéz gombot. Benyomod azoknál a posztoknál, amiket idézni akarsz, akkor + jelből - lesz, majd mikor a végére értél a posztoknak, rányomsz az "új topic" mellett lévő "válasz" gombra. És akkor egy postba kerül hat hozzászólásod, nem pedig hat egy-egy posztba.
Huhh ez nagyon bonyolult. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 8 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 évvel később...
  • 11 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Tegnap volt a MOM Kulturális Központban egy remek hangulatú SW filmzenei koncert a Pomázi Ifjúsági Fúvószenekar előadásában, amelyen én is részt vettem. Nagy szerencsémre ráadásul a jegyeket a csillagokhaboruja.hu filmzenei játékán nyertem, amelyekhez még egy szép SimonZ poszter is társult (A New Hope). :)

 

Az esti előadást megelőzte egy négy részes előadás csokor, amelyekből kettőt szintén Simon Zoli tartott, nagyon színvonalas és nem-rajongók által is élvezhető tartalommal, rendkívül összeszedetten. Ez persze nem véletlen, a SW filmzenék terén tartott előadásokban nem kezdő már, 9 éve pont egy hasonló előadáson ismerkedtem meg vele, 2007 augusztusában, mely találkozásnak egyenes következménye, hogy ennek a fórumnak a tagja lettem, azóta is nagy örömömre. :)

 

Az egész délutáni/esti program rendkívül jól sikerült, a kezdeti szervezési nehézségek ellenére. Dzséjt is ott volt a maga szűkebb SW-LEGO gyűjteményével, amelyet egy egész gyereksereg folyamatos rohamaival szemben kellett megóvnia a kisebb-nagyobb károsodásoktól, de ő állta a sarat. :)

 

Örülök, hogy ott lehettem, ezúton is köszönöm a csillagokhaboruja.hu hírportálnak a nyereményeimet, egy élmény volt az egész program, amely közben megint sikerült rácsodálkoznom arra a tényre, hogy a Star Wars Saga világa milyen csodálatos, mennyi élményt tud nyújtani, és milyen jó, hogy én is aktív részese vagyok ennek a világnak immár több, mint 9 éve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is írnék gyorsan pár gondolatot a vasárnapi Star Wars délutánról. Ahogy Pildi lentebb írta, én a lego gyűjteményemmel képviseltem a Star Warst e jeles napon, amire a teljes SW lego kollekcióm nagyjából háromnegyedét ki tudtam vinni, és nagyon kényelmesen el is fért mind - innét is köszönet a jól belőtt asztalokért. :)

A korábbi kiállításokból már fel voltam arra készülve, hogy nagy lesz a gyerekroham, de ekkorára nem számítottam. Valószínűleg azért, mert ide ingyenes volt a belépés és csak a Star Warsszal foglalkozott, több szülő hozta el a gyerekét, mint egy Hungaroconra, de volt olyan, hogy a három asztal teljes hosszúságában állt a gyereksor és mustrálták szépségeimet - vagy éppen kapták kézbe, próbálták meg átalakítani. :) Újfent megállapíthattam, hogy a Star Wars még hosszú ideig biztonságban lesz. Amilyen lelkesedéssel ezek a gyerekek mesélték nekem a filmeket és a sorozatokat, az nagyon szívmelengető volt. Őket tényleg nem érdekli, hogy Jar Jar, Darth Vader vagy Kylo Ren, CGI vagy maszk, prequel, calssic, sequel, TCW vagy Rebels, nekik egy van: Star Wars.

 

Ami viszont ezúttal meglepett, hogy sok szülő is úgy képben van az ep1-2-3-mal, mintha minden nap azt néznék. Oké, lehet, hogy a gyerek miatt minden nap nézik, de konkrétan volt olyan szülő, aki igen nagy lelkesedéssel beszélt úgy a Bongóról, mint a csillagrombolóról. Sőt, sokan lazán felismerték a TCW-s legókat is, mi több, egy nagyjából anyámkorabeli nővel még azt is megbeszéltük, hogy az ep1-2-3-ból az ep2 a legjobb - noha azt elmondta, hogy ő nem szívleli az előzményt, és az ep3 szerinte a legrosszabb film mind a hét közül.

 

Sajnos az előadásokról én lemaradtam, pedig szívesen meghallgattam volna őket. De ahogy Karrdénak mondtam, inkább maradok le azokról, minthogy valami eltűnjön a legók közül. :) A koncertet viszont nem hagytam ki - addigra a legók már biztonságban eldobozolva voltak a kocsiban, C4-essel bevédve :D -, ami az est fénypontja volt. A Star Wars majdnem mindegyik kiemelkedő zenéjét hallhattuk (azt hiszem, csak a Battle of the Heroes maradt ki, az viszont szerintem eljátszhatatlan fúvós hangszerekkel), ep1-től az ep7-ig bezárólag. A legjobban a bulizenék (Victory Celebration, Ewok Celebration, Augie's Great Municipal Band, The Throne Room, Cantina Band és Jedi Rocks) szóltak, szó szerint bulihangulatot teremtettek. Külön öröm volt számomra az Ewok Celebrationt hallani, mert bár a Victory Celebration jobban tetszik, a "jub-nub" mindig feléleszti bennem a gyereket, aki több mint húsz évvel ezelőtt szembesült először az ep6-tal.

 

Egy szó, mint száz, remekül éreztem magamat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars majdnem mindegyik kiemelkedő zenéjét hallhattuk (azt hiszem, csak a Battle of the Heroes maradt ki, az viszont szerintem eljátszhatatlan fúvós hangszerekkel), ep1-től az ep7-ig bezárólag. A legjobban a bulizenék (Victory Celebration, Ewok Celebration, Augie's Great Municipal Band, The Throne Room, Cantina Band és Jedi Rocks) szóltak, szó szerint bulihangulatot teremtettek. Külön öröm volt számomra az Ewok Celebrationt hallani, mert bár a Victory Celebration jobban tetszik, a "jub-nub" mindig feléleszti bennem a gyereket, aki több mint húsz évvel ezelőtt szembesült először az ep6-tal.

Én kicsit féltem tőle, hogy vajon milyen lesz kizárólag fúvósokkal hallani ezeket a dallamokat, de szinte semmi hiányérzetem nem volt, amikor megszólaltak. Nekem is az említett "bulis" zenék tetszettek a legjobban, azok kimagaslóan jól szóltak, és hát az eredeti Ep6 befejezés nálam is erős nosztalgikus érzés volt, főleg, mert én már el is felejtettem, milyen volt a régi verzió, annyira megszoktam a Victory Celebrationt. :)

 

Azt sajnálom, hogy a koncert utáni közös fotóról lemaradtam. :( A kijáratnál bent még nézelődtem egy ideig, hátha meglátlak benneteket MissKarrdéval legalább egy köszönés erejéig, de aztán a család már nagyon menni akart, így elmentünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terem előtt maradtunk, és még ott beszélgettünk egy darabig. Zoli megnézte, hátha megtalál titeket a ruhatár/bejárat környékén, de gyorsan elmentetek, már nem voltatok ott.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi gond, végül is én léptem le hamar. Hiába, ez a hátránya, ha nem egyedül megyek egy SW-rendezvényre, bár egyébként örültem, hogy sikerült a családot rábeszélni erre a programra, és külön öröm, hogy még jól is érezték magukat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a visszajelzéseket! Szervező/előadóként meglepődtem az érdeklődésen, többen voltak, mint amire számítottam. Örülök, hogy Dzséjt is ott tudott lenni a LEGO-ival (legközelebb a csillagrombolót nyúlom :evil: ), és az 501-esek és a Lázadók (és R2) is szuperek voltak. Jólestek a visszajelzések a kiállított képeimre és az előadásokra is. Két kedvenc témámról beszéltem, a képvilág szimbolikáján keresztül a mitológiai/vallási áthallásokról, és a filmzenéről. Nagyon jól éreztem magam.

A koncert tényleg kiváló zárás volt a nap végére, és szerintem is a bulis számok mentek a legjobban. De a nyitó Jedi Steps/Rey's Theme is rögtön elvarázsolt.

És nekem azóta az Ewok Celebration megy a fejemben... :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Az Attacca Quartett vonósnégyes előadásában a Star Wars legismertebb zenei darabjai.

 

http://fidelio.hu/klasszikus/2017/03/17/igy_hangzik_a_star_wars_zeneje_egy_vonosnegyes_eloadasaban/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.