Ugrás a kommentre

R2-D2 & C-3PO


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ha R2-öt géppej rakják be akkor , a Dagobah-n ,hogy kerül az X-szárnyúba?Ott nem volt gép.

 

Yoda belebegtette. :(

 

Komolyra fordítva. Ez az egyetlen esetleges érv amellett, hogy talán mégis működött a rakéta. Az is lehet, hogy akkor égett ki teljesen.

 

Látod erre nem is gondoltam.Lehetséges, hogy Luke belebegtette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha R2-öt az X-szárnyúba géppel rakják, akkor hogy kerül a Dagobah-n a gépbe?Ott nem volt gép.

 

Ugyanazt a kérdést feltetted kétszer... az irásod alatt ott a válasz :(

 

A kérdésben lévő gép az X-szárnyúra vonatkozik.A másik gép meg az emelőgép.

A válaszom viszont csak lehetséges.Nem bizonyított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-n szerintem egyébként is az "öregedés" jelei láthatók. Néha érdekesen, billegve halad, és sokkal lassabban mint fénykorában. Az meg a másik dolog, hogy sok funkciója már nem működik amit a Köztársasági filmekben megcsodálhattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Landoéknak azért kell odébb mennie, mert C-3PO-t fel kellett szedniük. Ez is idő. Meg az is, hogy R2 megkerülje a a bárkát (a vezetékek közt nem hiszem, hogy át tudna menni, miközben szál szét a bárka). Plusz, a Dagobahn színtén az oldalával előre esik, míg az ep3-ban a droid kezéből lábbal előre zuhan, azért kis különbség. Füstölnie meg azért kéne, mert engem csak az győzne meg arról, hogy bedölgött (te írtad, hogy ha Lucas akar valamit, akkor azt megmutatja).

Plusz az ep1-ben is használhatta volna, mégsem tette, pedig mennyivel kényelmesebb lett volna felrepülni a hajó tetejére a csövön át, mint felliftezni (kis elvont példa a miért emelje be gép, ha van hajtómű is ellenérvre :(). Vagy miért mászik lépcsőt, ha van hajtóműve, az is egyszerűbb.

No és a periszkópja, akkor az se működött? Pedig az N-1-esből elég lett volna azt kidugni a teljes feje helyett (muris lett volna).

A belebegtetésről: minek alázkodjon meg, ha egyszer maga is fel tud oda mászni? Pláne azután nem hiszem, hogy vállalkozna lebegtetésre, hogy elejteték. Na meg ugye a Bespinen is ki kellett valahogy szállnia, ott is használhatta a hajtóművet. Meg az ep6-ban is színtén a dagobahn (persze ezt mind mutogathatták volna, de szvsz baromi unalmas lenne ennyiszer látni ugyan azt a funkciót, a varázsa már az ep3-ban sem volt meg).

No meg az ep6-ban milyen dinamikus lett volna az a jelent, ahogy R2 ellöki C-3PO-t majd kilebega siavtag közepére, aztán felrobban a hajó és a végleges elmenekülés helyett még megállnak felszedni R2, holott ezt elrendezték egy snittben és nagyon szép, dinamikus, nem töri meg a hajtómű előmászása, R2 nehézkes emelkedése, stb.

Szóval, számomra R2 nem ritkult meg mondvacsinált hajtóműhibákkal, csak nem használta, mert fölösleges, vagy nem mutatták, mert minek, Obi-Want sem mutatták, hogy Padménál járt, mégis megtörtént. R2-t is látjuk az X-szárnyú tetején, logikus, hogy felrepült. Persze ezt én mondom (meg kéne erről Lucast is kérezni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-n szerintem egyébként is az "öregedés" jelei láthatók. Néha érdekesen, billegve halad, és sokkal lassabban mint fénykorában. Az meg a másik dolog, hogy sok funkciója már nem működik amit a Köztársasági filmekben megcsodálhattunk.

Jesszus, milye nem működik még???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszus, milye nem működik még???

 

Csak gondolj vissza milyen rafinált volt az 1-2-3 -ban. :( Később pedig szinte egyik extra képességét sem használja. Persze meglehet magyarázni miért nem, csak nem mindegyik állja meg a helyét szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Landoéknak azért kell odébb mennie, mert C-3PO-t fel kellett szedniük. Ez is idő. Meg az is, hogy R2 megkerülje a a bárkát (a vezetékek közt nem hiszem, hogy át tudna menni, miközben szál szét a bárka). Plusz, a Dagobahn színtén az oldalával előre esik, míg az ep3-ban a droid kezéből lábbal előre zuhan, azért kis különbség. Füstölnie meg azért kéne, mert engem csak az győzne meg arról, hogy bedölgött (te írtad, hogy ha Lucas akar valamit, akkor azt megmutatja).

 

Ez utobbi mondathoz: nem látjuk hogy R2 használná a rakétáit, már pedig, ahogy te is irod, ha Lucas valamit akar, azt megmutatja... és a régi trilógiában lenne rá lehetőség :) Továbbra se értem R2-nak miért kéne megkerülnie a bárkát, ha egyszer megteheti, hogy felszáll és egyenesen odarepül... illetve akár oda se kell repüljön; azt is megteheti, hogy simán a sivatagba repül, csak ne a bárka tővébe, illetve ha mindenképp leakar esni, akkor legalább irányithatná a rakétákkal az esést, de ő inkább csak tehetetlenül előre esik. Azért ez utobbi elég érdekes... ahogy az is, hogy anno a hivatalos oldalon miért törték a fejüket azon, hogy az R2-esek hogyan veszitik el az oldalrakétájukat :)

 

 

Plusz az ep1-ben is használhatta volna, mégsem tette, pedig mennyivel kényelmesebb lett volna felrepülni a hajó tetejére a csövön át, mint felliftezni (kis elvont példa a miért emelje be gép, ha van hajtómű is ellenérvre :)). Vagy miért mászik lépcsőt, ha van hajtóműve, az is egyszerűbb. No és a periszkópja, akkor az se működött? Pedig az N-1-esből elég lett volna azt kidugni a teljes feje helyett (muris lett volna).

 

Liftezésről: Már miért lett volna egyszerübb berepülni, mikor a kar egy pillanat alatt felszivta. Nem értem. Az N-1-esből miért kéne periszkoppal kinézzen, mikor ugy van megcsinálva, hogy kilóg a "feje". Lépcsőt pedig miért ne másszon, ha egyszer tud lépcsőt mászni? Ezekben az esetekben egyáltalán nincs rákényszeritve... ellenben egy Dagobah-i mocsárba esésnél, meg egy bárkáról való leesésnél minimum jól jönnének azok a rakéták :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-n szerintem egyébként is az "öregedés" jelei láthatók. Néha érdekesen, billegve halad, és sokkal lassabban mint fénykorában. Az meg a másik dolog, hogy sok funkciója már nem működik amit a Köztársasági filmekben megcsodálhattunk.

 

Van ebben valami... a hologramm kivetitője is sokkal menőbb a prequelekben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-n szerintem egyébként is az "öregedés" jelei láthatók. Néha érdekesen, billegve halad, és sokkal lassabban mint fénykorában. Az meg a másik dolog, hogy sok funkciója már nem működik amit a Köztársasági filmekben megcsodálhattunk.

 

Van ebben valami... a hologramm kivetitője is sokkal menőbb a prequelekben :)

 

Túl sokat rugdosta Lucas a forgatáson :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számotokra csak annyira áll gyenge lábakon a magyarázatom, mint számomra a ti magyarázatotok :) Szép is ez így, amíg nem akartok meggyőzni arról, hogy az én magyarázatom rosszabb, mint a tiétek (szerncsére nincs ez így).

A liftezést a királyi hajóra értettem, nem az N1-re. Az N1-ben pedig ki kell tolnia a fejét (látható, hogy mikor behúzza a vacak, csak pár pillanattal később bukkan elő a feje, a lábainak kialakított rész pedig lejjebb van a kelleténél - ennek ellenkezője látható az ep2-ben, ahol először lemegy a fej, majd utánna bukkan fel a test a hajó alatt + a Fantasztikus gépezetekben le is lett ez rajzolva).

Én meg azt nem értem, hogy minek repüljön ki a sivatag közepére, ha úgyis felszedik, ha lepottyan és láthatóan nem sérült. Gondolom, ha látja, hogy C össze-vissza töri magát, nem ugrik utánna. Tessék, itt is a magyarázat az ep2-re, ott C elég rosszul landolt, R2 máris repülésre fogta a dolgot. Itt puhán landolt, R2 máris nem repült (illetve repült, csak nem rakétákkal). Szóval, esélye megvolt rá, hogy használja a rakétákat, csak én értelmét nem látom (meg ő se látta :)).

A mocsárban viszont semmit sem ért volna a hajtóművekkel. Egy pillanat alatt a vízben volt, ráadásul az oldalára dőlve, esélye se lett volna előhúzni és begyújtani azokat.

 

Ody: nem emlékszem, hogy lett volna a hajtóművön kívül még valamilyen extra tulajdonsága. Mire gondolsz pontosan?

(A hologrammokat ne soroljuk ide jó, mert az egyformán rosszabb minőségű az ep4-5-6-ban az ep1-2-3-hoz képest és erről az ILM tehet, nem R2).

 

 

Bomarr: Landoéknak azért kell odébb mennie, mert C-3PO-t fel kellett szedniük.

 

Eléggé izzadságszagúak ezek a magyarázatok.

Pedig nem izzadok. Én meg néha úgy érzem, nem olvassátok el rendesen a hozzászólásom. Ezt úgy értettem, hogy több időbe tellett volna neki felszállni, átrepülni a bárka túlfelére, majd még landolni is (nem várhatta be azon a felén Landoékat, mert mikor elindulnak a droidokért, már robban a bárka, ezt most néztem meg, lebegni meg szvsz nem tud olyan sokáig, mert ahhoz azért züzemanyag is kell rendesen) és aztán C-3PO-t felszedni még, mint lepottyanni és ott a biztonságos homokban megvárni a csapatot. Egy felrobbanó hajón mégse várakozhat. Vagy lebegjen előtte, hátha leszedi a robbanás az égből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A liftezést a királyi hajóra értettem, nem az N1-re. Az N1-ben pedig ki kell tolnia a fejét. (látható, hogy mikor behúzza a vacak, csak pár pillanattal később bukkan elő a feje, a lábainak kialakított rész pedig lejjebb van a kelleténél - ennek ellenkezője látható az ep2-ben, ahol először lemegy a fej, majd utánna bukkan fel a test a hajó alatt + a Fantasztikus gépezetekben le is lett ez rajzolva).  

 

Persze lehet ragozni, de attól még tény, hogy igy van kialakitva az N1-es, tehát továbbra se értem, miért kéne használnia a periszkopját, ha kilóg a feje.

 

Én meg azt nem értem, hogy minek repüljön ki a sivatag közepére, ha úgyis felszedik, ha lepottyan és láthatóan nem sérült. Gondolom, ha látja, hogy C össze-vissza töri magát, nem ugrik utánna. Tessék, itt is a magyarázat az ep2-re, ott C elég rosszul landolt, R2 máris repülésre fogta a dolgot. Itt puhán landolt, R2 máris nem repült (illetve repült, csak nem rakétákkal).  Szóval, esélye megvolt rá, hogy használja a rakétákat, csak én értelmét nem látom (meg ő se látta :)).

 

Az ep.2-ben nem azért repül R2, mert 3PO rosszul esik, hanem mert kikell menteni Padmét. Egyébként meg hogyhogy esélye se volt rá, hogy használja? Ideje, tere volt rá... és oka is, hisz esni kellett, amit jobb irányitani, mint véletlenszerüen zakozni egyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A liftezést a királyi hajóra értettem, nem az N1-re.

 

Ott olyan rendszer volt. Egyik asztromech droid sem kezdett el röpködni.

 

Tessék, itt is a magyarázat az ep2-re, ott C elég rosszul landolt, R2 máris repülésre fogta a dolgot.

 

Ne viccelj már. Szerinted csak azért repült R2 az EPII-ben, mert miután lelökte C3PO-t és látta, hogy az keményre esik, megijedt? Vagy talán fejest kellett volna ugrania a droidgyárba? Padmét akarta megmenteni, és sietni kellett. C3PO az útjában volt, és csak dumált, ezért lelökte. Teljesen érthető a rakétahasználat. Az EPVI-ban viszont semmi értelme, hogy fejest ugorjon a homokba, már csak azért is amit Bomarr írt. Jobb eltávolodni a hajó mellől, mint közvetlen mellé esni.

 

Ody: nem emlékszem, hogy lett volna a hajtóművön kívül még valamilyen extra tulajdonsága. Mire gondolsz pontosan?

(A hologrammokat ne soroljuk ide jó, mert az egyformán rosszabb minőségű az ep4-5-6-ban az ep1-2-3-hoz képest és erről az ILM tehet, nem R2).

 

Pl. a "lézervetője" az EPIII-ban, avgy említhetném az olajzós akciót is a droidok ellen. Egyszerűen akkor többmindenre volt képes, mint öreg korában. Ez teljesen nyilvánvaló számomra. Ettől azonban nem csökken R2 nimbusza, ettől nem kell félni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Eszembe jutott még egy eset :) Szóval Luke lebegteti R2-t, majd hirtelen elengedi. R2-nak minden oka meglenne, hogy bekapcsolja a rakétáit, hisz a visitásából itélve nem nagyon örül a helyzetnek. A körülmények mellesleg "tökéletesek" hisz függölegesen esik lefelé, és mint az ep.3-ban láttuk, ennél kissebb essésből is feltudta már magát fogni... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

miért kéne használnia a periszkopját, ha kilóg a feje.

Miért használjon hajtóművet, ha esni is lehet kockázat nélkül.

 

Az ep.2-ben nem azért repül R2, mert 3PO rosszul esik, hanem mert kikell menteni Padmét.

Mikor R2 felszáll, Padmé még nem volt benne az üstben, hőhe. Már jövőbe is lát? Akkor Padmé csak egy futószallagon ácsorgott.

 

Egyébként meg hogyhogy esélye se volt rá, hogy használja? Ideje, tere volt rá... és oka is, hisz esni kellett, amit jobb irányitani, mint véletlenszerüen zakozni egyet. :)

Elolvasod amit írok? Végig? Mert ilyet sehol sem mondtam az ep6-ra. Kifejezetten azt írtam, hogy "esélye megvolt rá, hogy használja a rakétákat", csak nem akarta. Esélye a mocsárban (ep5 - Dagobah) nem lett volna, ahol az oldalával egy pillanat alatt zuhant a vízbe és előtte meg Luke parancsolta meg neki, hogy maradjon a helyén. Szépek azok a hajtóművek, de azért nem ugranak elő egy pillanat alatt. Ezt igazolandó lemértem gyorsan az ep3-ban is 2 mp kell neki az indításhoz és ott talppal előre zuhant.

 

Ne viccelj már.

Pedig ezt csak viccnek szántam :) De Padmé akkor sem volt bajban még, amikor felszállt és tudtommal nem jövőbe látó.

 

Jobb eltávolodni a hajó mellől' date=' mint közvetlen mellé esni. [/quote']

Miért? Belefúródott teljesen, így a robanást vígan megúszhatta volna. De jól láthatóan könnyedén kirángatták onnan a filmben. Ezt nem értem. Minek akartok lerobbant rakétákat belemagyarázni egy teljesen működő jelenetbe. Mert nem használja, na és aztán. Az ep1-ben se használja. A poroltót és a periszkópot sem használja az ep4-ig 5-ig. A fógókarját viszont használja az ep3-ban is meg az 5-ben is. A lézervetője szvsz nem lézervető, hanem valami más, mert a kilőtt lézerrel nem droidra lőtt és kicsit másabb jellege van, mint a normál lézernek. Nem tom mi az, de nem rendes sugárvető és miután ott is csak úgy sebtiben haználta, annak aztán tényleg nem lett volna értelme sehol máshol, pedig az ep2-ben aztán lett volna alkalma használni.

 

olajzós akciót is a droidok ellen

Én meg említhetném a füstölős akcióját az ep5-ben a rohamosztagosok ellen. Szerintem hasonlóan elegáns.

 

 

Na látod, ebben egyet értek, ott tényleg használhatta volna, azt leszámítva, hogy fölöslegesen elvonta volna a figyelmet Luke kínlódásáról. Viszont mert nem tette, még nem jelenti azt, hogy bedöglött, hiszen ahogy írtam, alézervetőjét sem használta Geonosison, pedig ott bőven használhatta volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért használjon hajtóművet, ha esni is lehet kockázat nélkül.

 

Ha kockázat nélkül lehet esni akkor ne használja... de itt egy bárkáról kellett leesni és nem is kicsit... ez nem éppen minden kockázattól mentes.

 

Mikor R2 felszáll, Padmé még nem volt benne az üstben, hőhe. Már jövőbe is lát? Akkor Padmé csak egy futószallagon ácsorgott.

 

Valami olyasmi. R2 azért gurul ki a királynő hajójából, mert segiteni akar Padmééknak. Ez elég egyértelmű, hisz mondja is 3PO-nak. Szerinted miért mennek onnan ki? Hogy lelökhesse a sokat pofázó 3PO-t? :)

 

Szépek azok a hajtóművek, de azért nem ugranak elő egy pillanat alatt. Ezt igazolandó lemértem gyorsan az ep3-ban is 2 mp kell neki az indításhoz és ott talppal előre zuhant.

 

Akkor szerintem elszámoltad magad. 2mp alatt simán leesett volna. Egyébként én is megnéztem és néztem az időt is: 1 másodperc alatt veszi elő (legalábbis én igy láttam :) )

 

Na látod, ebben egyet értek, ott tényleg használhatta volna, azt leszámítva, hogy fölöslegesen elvonta volna a figyelmet Luke kínlódásáról. Viszont mert nem tette, még nem jelenti azt, hogy bedöglött, hiszen ahogy írtam, alézervetőjét sem használta Geonosison, pedig ott bőven használhatta volna

 

Ez azért nem magyarázat. Márminthogy azért nem használja, mert elvonta volna a figyelmet. Most egy történeti elemet ne a történeten kivüli nézőpontból magyarázzunk. Maradjunk a film belső logikján belül (és ez nemcsak erre a jelenetre vonatkozik, hanem a bárkásra is). Használni kellett volna, de nem használta: tehát VALOSZINÜLEG nem müködik.

Egyébként bekell látnod, hogy pusztán azzal, hogy egyszer sem használja az oldal-rakétákat a régi részekben egyáltalán nem támasztja alá a te állitásodat, hogy BIZTOSAN működik. Szerintem a te álláspontod sem áll sokkal biztosabb alapokon, mint a miénk, söt :) (a Geonosison miért kellett volna használnia a lézervetőjét? Biztos jó lett volna, ha felhivja magára a figyelmet? :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kockázat nélkül lehet esni akkor ne használja... de itt egy bárkáról kellett leesni és nem is kicsit... ez nem éppen minden kockázattól mentes.

De kockázat nélkül lehetett esni, hiszen láttuk, hogy nem törte össze magát. Annyira meg azért csak jók a szenzorai, hogy eldöntse, mennyire veszélyes a homokba esni.

 

Valami olyasmi. R2 azért gurul ki a királynő hajójából, mert segiteni akar Padmééknak. Ez elég egyértelmű, hisz mondja is 3PO-nak.

Padméékon segíteni, az nem ugyan az, mint kifejezetten Padmén segíteni, már pedig ti azt írtátok, hogy azért szállt fel, hogy Padmén segítsen (tudom, kötözködöm itt én már mindenen :)). Azt tudom, hogy azért ment, hogy segítsen nekik, de nem azért szállt föl, hogy Padmén segítsen. Felszállt, mert a barátai eltávolodtak, a hidat meg eltakarította valaki, így már csak repülhetett, vagy fejest ugrik, de hát azért másabb fémre fejest ugrani, mint homokba. Ráadásul C-3PO is hogy járt a fejessel :)

 

Szerinted miért mennek onnan ki? Hogy lelökhesse a sokat pofázó 3PO-t?

Én tuti azért mentem volna :)

 

2mp alatt simán leesett volna. Egyébként én is megnéztem és néztem az időt is: 1 másodperc alatt veszi elő (legalábbis én igy láttam )

Én meg a rakéta lángjainak előcsapásáig számoltam (ezt is írtam), és az kettő másodperc :P

Abban a jelenetben mondjuk én alapból úgy érzem, hogy R2 kicsit lassan esik (mondjuk csak pár cm-re a talaj felett lebegett), mert tényleg földet kellett volna érnie ennyi idő alatt. De hát azon a hajón eléggé rosszul működött a gravitáció.

 

Ez azért nem magyarázat. Márminthogy azért nem használja, mert elvonta volna a figyelmet.

Párdon, ezt nem magyarázatnak szántam se itt, se a bárkás résznél, csak megemlítettem, hogy a jelenlegi körülmények között macera lenne R2 röpködését bevenni (újra vágva a jeleneteket inkább beilleszthető lenne). Ez nem magyarázat akart lenni.

 

Egyébként bekell látnod, hogy pusztán azzal, hogy egyszer sem használja az oldal-rakétákat a régi részekben egyáltalán nem támasztja alá a te állitásodat, hogy BIZTOSAN működik. Szerintem a te álláspontod sem áll sokkal biztosabb alapokon, mint a miénk, söt :)

Belátom, lejjebb írtam is, csak a sőt maradt ki, de most hogy mondod, igaz, sőt, az enyém közelebb áll :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padméékon segíteni, az nem ugyan az, mint kifejezetten Padmén segíteni, már pedig ti azt írtátok, hogy azért szállt fel, hogy Padmén segítsen (tudom, kötözködöm itt én már mindenen :)). Azt tudom, hogy azért ment, hogy segítsen nekik, de nem azért szállt föl, hogy Padmén segítsen.

 

Ne felejtsük, hogy abból indult az egész, hogy azt mondtad, hogy R2 itt azért repül, mert 3PO rosszul esett. Idézem:

"Gondolom, ha látja, hogy C össze-vissza töri magát, nem ugrik utánna. Tessék, itt is a magyarázat az ep2-re, ott C elég rosszul landolt, R2 máris repülésre fogta a dolgot."

De akkor mostmár egyetértünk abban, hogy R2 segiteni ment és azért kezdett repdesni? :)

 

Párdon, ezt nem magyarázatnak szántam se itt, se a bárkás résznél, csak megemlítettem, hogy a jelenlegi körülmények között macera lenne R2 röpködését bevenni (újra vágva a jeleneteket inkább beilleszthető lenne). Ez nem magyarázat akart lenni.

 

Oké. De akkor ha ez nem magyarázat, akkor miért nem használta R2 itt az oldal-rakétákat. Hisz te is azt irtad, hogy itt tényleg használhatta volna... (Luke lebegtetésénél ugyebár)

 

Belátom, lejjebb írtam is, csak a sőt maradt ki, de most hogy mondod, igaz, sőt, az enyém közelebb áll :):P

 

:) Végülis végső megállapodásként lehetne azt is, hogy szimplán elismerjük, hogy mindkét verzió lehetséges, hisz egyértelmű bizonyiték egyikre sincs (bár persze a miénk a valoszinübb :P:) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem értem. Minek akartok lerobbant rakétákat belemagyarázni egy teljesen működő jelenetbe.

 

Mert szerintem illogikus. Ha tudnék repülni, akkor használnám is a szárnyam zuhanás közben.

 

Azt meg én nem értem, hogy miért annyira fontos neked, hogy R2 hajtóművei működőképesek legyenek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Gondolom, ha látja, hogy C össze-vissza töri magát, nem ugrik utánna. Tessék, itt is a magyarázat az ep2-re, ott C elég rosszul landolt, R2 máris repülésre fogta a dolgot."

Igen-igen ezt én írtam, de aláb írtam is, hogy csak viccnek szántam. A félreértés az én hibám, mert elfelejtettem a smile-t, de ezt nem gondoltam komolyan, hogy azért repült, mert C rosszul landolt.

 

Oké. De akkor ha ez nem magyarázat, akkor miért nem használta R2 itt az oldal-rakétákat. Hisz te is azt irtad, hogy itt tényleg használhatta volna... (Luke lebegtetésénél ugyebár)

Dunsztom sincs, nem látta, hogy az Erő elengedte, vagy le akart esni, mert rájött, az milyen jó... Yoda is ugorhatrott volna zuhanás helyett, mégis hasra esett :) De itt tényleg repülhetett volna na, ezt elismerem.

 

Végülis végső megállapodásként lehetne azt is, hogy szimplán elismerjük, hogy mindkét verzió lehetséges, hisz egyértelmű bizonyiték egyikre sincs

Ott a pont Bomarr barátom. Mindkettő lehetséges, mert egyikre sincs bizonyíték. Lehet ugyan olyan jó, mint rossz.

 

Azt meg én nem értem, hogy miért annyira fontos neked, hogy R2 hajtóművei működőképesek legyenek?

Egy okom van, hogy Lucas nem azért találta ki, hogy mi aztán elpusztítsuk. Ezért nem tetszik Chewbacca halála, a Jedi Templom, a Coruscant, meg minden olyan elpusztítása, ami nem a filmben történik. Ha Lucas el akarta volna pusztítani, tönkre akarta volna tenni, akkor az belekerül a filmbe. És ha egyszer Lucas erről nem nyilatkozott, akkor én védem R2-t. Plusz R2 a kedvenc droidom, nem szeretném, ha valami csak úgy tönkremenne benne. Aki túléli egy TIE lövedékét, annak ne legyenek tönkrement hajtóművei. Ez olyan, mintha Yoda már nem lenne olyan nagy Jedi, csak mert az ep5-6-ban nem láttuk ugrálni. Ez bennem van, az én készülékemben van a hiba, de így érzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem R2 meghajtójának működése egyszerű.

Lucas csak az ep2-re találta ki. :)

 

Hát, hogy őszinte legyek, én is szerettem volna ezt írni, de nem mertem előhozakodni vele :)

Egyszerűen nem létezett a rakéta az epIV-V-VI-ban. Azért nem látjuk sehol használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, hogy őszinte legyek, én is szerettem volna ezt írni, de nem mertem előhozakodni vele :)

Egyszerűen nem létezett a rakéta az epIV-V-VI-ban. Azért nem látjuk sehol használni.

 

Ezzel szerintem mindenki tisztában van. Csupán mi a film belső logikájában gondolkodtunk... szerencsére az SW nem annyira felszines alkotás, hogy ezt ne lehetne megtenni. De ahogy látom, közben pont is került a vita végére...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy okom van, hogy Lucas nem azért találta ki, hogy mi aztán elpusztítsuk. Ezért nem tetszik Chewbacca halála, a Jedi Templom, a Coruscant, meg minden olyan elpusztítása, ami nem a filmben történik.

 

De ez csak két rakéta! Ettől még nem lesz jelentéktelenebb R2. És ami a lényeg, nem hal meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez csak két rakéta! Ettől még nem lesz jelentéktelenebb R2. És ami a lényeg, nem hal meg. :)

Mondom, hogy a hiba az én készülékemben van, de nekem akkor se tetszik, hisz az a két hajtómű olyan része R2-nak, mint a lábai. Nem tárgy ő, hanem droid, akinek fontos lehet két hajtómű is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.