Ugrás a kommentre

R2-D2 & C-3PO


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

C-3PO nehezen mentette volna meg a naboo jachtot :roll:

Erre az a tippem, hogy Lucas szereti az ellentéteket egymással párosítani, így jött ki ez a felállás is. R2, a folyton nyüzsgő, bajba kerülő droid került Amidala mellé, míg a nyugodt, bajt kerülő (de folyton belesétáló) C-3PO pedig az izgága, forrófejű Anakin mellé. Aztán persze mindenki a helyére ment. Ez az ellentétesség később is megmaradt, hiszen R2 került a nyugodtabb, bölcsebb természetű Luke-hoz és 3PO a hevesebb Leiahoz.

Ez tökéletes magyarázat, távolról szemlélve a történetet. :rock: Azonban közelebb menve nekem is az nem stimmel, amit Ody is emleget:
Emlékszem. :rock: De akkor is azt gondolná az ember, hogy próbált belevinni valamit magából.
Pontosan. :D A talin is beszélgettünk erről, és az merült fel még magyarázatként, hogy nem magának csinálta Thripiót, hanem az anyjának - bár igazság szerint ő is többre ment volna a nagyon operatív és leleményes Artu-val, mint a nem kissé nehézkes és körülményes Thripió-val. :roll: Persze Artu mindig is astromech droid volt, navigációra tervezték és nem háztartásban segíteni. :P

 

Végül is visszatérve Dzséjt fenti véleményére, az számomra mindent összevetve elfogadható. Lehetett volna persze másképpen, talán Anakin szempontjából kicsit logikusabban kitalálni, hogy kapcsolódik a két droid a családhoz, de az Anakin és Padmé közötti cserével úgyis a helyükre kerültek, ami ráadásul egy nagyon hangulatos momentum a kapcsolatukban (az Ep3 regényváltozatában különösem szépen leírja Stover ezt). :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Node ő mégse droidekát alkotott. :rock: A kis szöszi még a diplomáciára fektette a hangsúlyt. Máskülönben Thripio karjai helyén lézervetők lettek volna :D
Na hallod! Mekkora lett volna már. :roll:

 

 

Végül is visszatérve Dzséjt fenti véleményére, az számomra mindent összevetve elfogadható. Lehetett volna persze másképpen, talán Anakin szempontjából kicsit logikusabban kitalálni, hogy kapcsolódik a két droid a családhoz, de az Anakin és Padmé közötti cserével úgyis a helyükre kerültek, ami ráadásul egy nagyon hangulatos momentum a kapcsolatukban (az Ep3 regényváltozatában különösem szépen leírja Stover ezt). :rock:
Az előzmények nagy adag érzelmi töltettel is felruházta a két droidot. Persze már eddig is szerettük őket, de most legalább azt is tudjuk, hogy mi az értelmük és a történetben miért vannak ott ahol. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A talin is beszélgettünk erről, és az merült fel még magyarázatként, hogy nem magának csinálta Thripiót, hanem az anyjának - bár igazság szerint ő is többre ment volna a nagyon operatív és leleményes Artu-val, mint a nem kissé nehézkes és körülményes Thripió-val. :P Persze Artu mindig is astromech droid volt, navigációra tervezték és nem háztartásban segíteni. :roll:

Én is ezt akartam most bedobni, hogy az anyjának készült. Szvsz R2-val semmire sem mentek volna, mert Watto úgy elveszi tőlük, mint a huzat (plusz csak Jabba lehet olyan elvetemült, hogy tányér és pohárrakodásra használ egy asztromechet). A protokoll droidok ki vannak képezve házitündérnek, így több haszna van egy lakásban.

Aztán, a rabszolga sors azért nem ad olyan tág teret, ami alkalmas lenne arra, hogy újraprogramozzunk egy droidot (már az, hogy feltűnés nélkül építget droidokat és fogatokat is kicsit meredek elképzelés). Nem utolsó sorban, Anakin csak szerelő volt, sosem mutatott affinitást a programozásra. Kilenc évesen meg tuti nem. Programozni nem olyan, hogy leülsz aztán nyomogatod a gombot és lesz ami lesz. Szerelni így meg lehet tanulni, de programozni - ami ugye külön nyelv, külön logikai felépítés, hogy a szükséges eszközökről és programokról már ne is beszéljek. Watto szabad kezet adott Anakinnak néhány dologban, és a kölyök maga is elég jól tudott rejtegetni (hisz eldugott egy egész fogatot :D), de azért csodákra nem lehetett képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
  • 11 hónappal később...

A Clone Wars dara közben kedvet kaptam a szinte elfelejtett Droids sorozatra is, úgyhogy megnéztem az első részt. Tulajdonképpen kellemes meglepetés volt: valamiért egy nevetségesen gyenge animációs sorozatot vártam, ehhez képest egy egész okésat kaptam. Ugyanakkor ez a baj is vele: hogy csak okés. Túlságosan is belesimul a '80-as évek TV-s rajzfilmjeinek a színvonalába. Az első részben egyébként ez a sztori:

R2 és 3PO egy Ingo nevü bolygón kóborolnak és belefutnak két landspeed versenyzőbe, akik magukhoz is veszik őket. Csakhogy a srácok összetűzésbe kerülnek egy bűnbandával a Fromm-al. Egyiköjüket el is rabolják. Az ő kimentéséről szól a rész.

 

Az animáció mai szemmel már elég közepes, a karakterek lehetnének érdekesebbek, a gonoszok pedig markánsabbak. A bűnbanda fejének a jobb keze -akinek három orrlyuka van!- úgy néz ki mintha most szabadult volna a Captain Planet-ből. De mondom, mindezek ellenére rendben van. Semmi szégyenkeznivaló nincs itt. Nem egy Holiday Special.

 

Ahogy olvasom a készités folyamata egyébként hasonlóan zajlott, mint a Clone Wars-nál: Lucas a kezdetektől benne volt a készítésben. A részek alapsztoriját gyakran ő maga adta meg. Talán ennek köszönhető, hogy -ahogy olvasom- több utalás is van a prequelekben a Droids-ra. A negyedik részben -amit még nem láttam- van egy Boonta nevű verseny. Igy hívják ugye az ep.1 pod versenyét is. De feltűnik az a Bogden nevü bolygó is, amit Jango említ az ep.2-ben.

Ugyanakkor, ahogy az egyik készitő meséli a csatorna elég komoly korlátok köré szorította őket. Ahányszor csak egy picit is bevállalósabbak akartak volna lenni vagy ki akartak volna lépni a megszokott és elvárt panelekből, rögtön rájuk szóltak. Kár. Mindenesetre előbb utóbb azért megnézem, hogy mit alkottak a többi részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Lehet, hogy nagyon hülye kérdést teszek fel R2-D2-val kapcsolatban, de mindig is foglalkoztatott vele kapcsolatban valami. Mégpedig az, hogy a filmekben hogyan érti meg Luke, Anakin meg úgy mindenki azt, amit ő csipog? Nem emlékszem pontosan, de mintha többször is előfordult volna a filmek, könyvek, sorozatok során, hogy a droid "megszólalt", és az éppen körülötte tartózkodó személy pedig szóba elegyedett vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerintem meg ebbe abszolút felesleges az Erőt belemagyarázni, pláne, hogy a legtöbben, akik beszélik a binary-t, még csak nem is Erőérzékenyek. Nem kell mindenbe az Erőt látni, azért azon túl is tudnak létezni a lények. A Galaxis hitelességét öljük meg azzal, ha az Erő mindent könnyebbé tesz. Azért legyen már az egyszeri halandónak is érdeme, például annyi, hogy Sabine az Erő nélkül is megalázza Ezrát nyelvekben.

Amúgy sem mutatta még semmi jelét annak, hogy az Erőhasználó könnyebben tanulna. Ez inkább értelem, semmint Erőérzékenység kérdése. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Repülés: a két legjobb pilóta a filmekben Wedge Antilles és Poe Dameron. De a filmeken túl Hera Syndula sem salambalam, ellenben Kanan és Obi-Wan elég pocsék pilóták.

Lövészet: Leia még azt sem tudta, mi az az Erő, de már kenterbe verte a Jedi képzésben részesült Luke-ot, Padmé és Sabine sem éppen rossz lövészek, de Hant sem láttam túl sűrűn mellé lőni, mint ahogy Finn sem hibázott sosem. Sőt arányaiban Finn a legjobb lövő. Akárhányszor elsüti a fegyvert, valakit szíven lő.

Akrobatika: Cassie Cryar, eléggé megizzasztotta Ahsokát az akrobatikus mutatványok kellős közepén, de azért Jango Fettnek, Cad Bane-nek vagy Aurra Singnek sincs szégyelleni valója.

Az Erő természetfeletti képességeket adhat, de ez nem jelenti azt, hogy mindent könnyebb megtanulni, vagy azokat könnyű kivitelezniük - pláne nem, ha erre maga a Star Wars világít rá. Ha így lenne, akkor a Jedik istenek lennének, és egy Jango Fett nem lőne agyon egy Jedi tanácstagot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a gáz, hogy nem arról beszélsz amiről én, egy szóval sem írtam, hogy aki nem Erőérzékeny az nem lehet, jó sőt kiemelkedően jó egyikben vagy másikban, de aki rendelkezik az Erővel jelentős előnnyel indul.

 

szerk. Luke se lehet annyira szar lövész, ha leszedi a buckapatkányokat a T-16-osával, Cassie Cryar fajából fakadóan jobb az akrobatikában.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a legtöbb dolog épp azt mutatja, hogy az Erő könnyebbé teszi. Repülés, lövészet, akrobatika stb.

Ezeket szerintem is megkönnyíti az Erőérzékenység. Viszont a bináris nyelv megértését nem hinném. Max. gyorsabban tanul az illető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
2014. 03. 23. - 9:48, Bomarr írta:

A Clone Wars dara közben kedvet kaptam a szinte elfelejtett Droids sorozatra is, úgyhogy megnéztem az első részt. Tulajdonképpen kellemes meglepetés volt: valamiért egy nevetségesen gyenge animációs sorozatot vártam, ehhez képest egy egész okésat kaptam. Ugyanakkor ez a baj is vele: hogy csak okés. Túlságosan is belesimul a '80-as évek TV-s rajzfilmjeinek a színvonalába.  

Nahát! Én mindeddig nem is tudtam ennek a sorozatnak a létezéséről! De most felkeltetted a kíváncsiságom. :r2d2:

Ennek a rajzfilmnek egyébként nincs is külön topikja a fórumon? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Én mindig is furcsálltam, hogy 3PO-nak - vagy akármelyik másik droidnak a Sagában - vannak érzelmei. Folyamatosan aggódik, problémázik, nyafog... :D Tudom, hogy az egész mese, de akkor se tűnik nekem valami hitelesnek, elvégre gyakorlatilag csak egy gép. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én mindig is furcsálltam, hogy 3PO-nak - vagy akármelyik másik droidnak a Sagában - vannak érzelmei. Folyamatosan aggódik, problémázik, nyafog... :D Tudom, hogy az egész mese, de akkor se tűnik nekem valami hitelesnek, elvégre gyakorlatilag csak egy gép. 

Ha olvastál volna Tripla Zéróról és BT-1-ről nem az lenne a legfurcsább hogy C-3PO-nak érzelmei vannak.:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az jobban érdekelne, hogy mi lett velük? Minden gazdájuk halott. Anakin, Padmé, Luke és Leia - mi lett C-3PO-val és R2-D2-val az ep9 után? Poe úgy tűnik, megörökölte R2-t, legalábbis az exegoli csatában a kis droid vele repült - viszont igazából ez az egy olyan szakasza az egész PT-nek, amiben ők ketten együtt vannak (eleve R2 igen keveset szerepel a PT-ben, BB-8 teljesen kitúrta). Szóval nem igazán érzem azt, hogy ezután Poe megtartaná. C-3PO-t meg úgy tűnik, nem is nagyon szívleli. Bár lehet, hogy a Leia iránti tiszteletből mindkét droidot megtartotta, ha már BB-8 dezertált Rey-hez.

Vagy esetleg Chewie-val maradnak? Ő még kötődik a két droidhoz és mégis a barátaihoz tartoztak. Így megtarthatta őket, ha már egyszer Rey lenyúlta a Falcont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy érdekes kérdés. Szerintem a legkézenfekvőbb az, hogy Chewie-hoz kerülnek. Hiszen az új trilógia karaktereivel nem igazán alakult ki olyan kapcsolaz mint a nagy trióval. De tulajdonképpen bármi elképzelhető, lehet hogy történelem tanárok lettek valahol a Galaxisban:D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.