Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Hmm... mintha még anno beszurtam volna a trilógia nyitódarabjának a képregény-változatát... abban például elég jól össze van foglalva  :wink:

 

Valóban, csak még nem néztem át. Gyorsan pótolom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik fórumon belebonyoldotam egy elég "érdekes" vitába. Többen azt állitják, hogy Lucas a Thrawn trilógiát hivatalos ep.7-8-9-nek fogadta el. Gyakorlatilag egyenértékű a filmekkel. Tudtommal ez a magyar kiadó hülyesége... ti mit tudtok ezügyben? Van arra bármi bizonyiték, hogy Lucas ilyet mondott volna? És az ellenkezőjére? Előre is köszi :D

 

igen, a 7-8-9-et a magyar kiadó találta ki (meg úgy tudom, a francia is). én úgy hallottam még a sztorit, hogy Lucas ezt a trilógiát elismerte, mint folytatás, de nem mint úgy, egyenértékű darab a filmekkel. szóval itt is van egy csomó verzió, a fene se tudja, mi az igaz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az összefoglalót. Háááát... Luke mint alapító Jedi -várható volt. Han és Leia együtt-várható volt. Aztán kellett valami gonosz, és kitalálták Thrawn-t. Nagy hadvezér volt, ám egy szó se esik róla a filmekben... Kicsit erőltetettnek érzem...viszont pár sor alapján, botorság lenne végső véleményt mondanom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképp olvasd el. Ahogy emlékszem, ebben a trilógiában még Luke nem alapító, csak Leiát próbálja egyengetni az Erő útján. Han és Leia még jó hogy összejön, egy gonosz meg mindig kell. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az összefoglalót. Háááát... Luke mint alapító Jedi -várható volt. Han és Leia együtt-várható volt. Aztán kellett valami gonosz, és kitalálták Thrawn-t. Nagy hadvezér volt, ám egy szó se esik róla a filmekben... Kicsit erőltetettnek érzem...viszont pár sor alapján, botorság lenne végső véleményt mondanom.

 

Luke majd csak a Jedi Akadémia trilógiában alapít új rendet. Thrawn a filmek idején az Ismeretlen Vidéken növeli a Birodalom területét, mivel a többi birodalmi tisztnek nem tetszett, hogy egy nem ember ilyen magas rangot ért el, Palpatine ezért elintézte, hogy a háttérben kamatoztassa tudását :)

 

Ha valóban úgy döntesz, hogy elolvasod a Thrawn trilógiát, akkor vigyázz a regény magyar fordításával, mert sok hiba van benne, és egész oldalakat le se fordítottak, kimaradtak a könyvből. ( A legjobb beszélgetések Pellaeon és Thrawn között :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valóban úgy döntesz, hogy elolvasod a Thrawn trilógiát, akkor vigyázz a regény magyar fordításával, mert sok hiba van benne, és egész oldalakat le se fordítottak, kimaradtak a könyvből. (A legjobb beszélgetések Pellaeon és Thrawn között.)

 

Ez komoly? ;) Döbbenetes... Meg tudnád mondani, mik maradtak ki, és melyik könyvekből?

Fel sem tűnt, amikor olvastam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez komoly? ;) Döbbenetes... Meg tudnád mondani, mik maradtak ki, és melyik könyvekből?

Fel sem tűnt, amikor olvastam...

Kimaradt néhány rész ahol Thrawn a művészetekről beszél Pellaeonnak, részletek az űrcsatákból, néhány jelenet C'baothal, Thrawn egy régi hibájáról beszél (ami valszeg a chissekkel kapcsolatos) ...

Most így fejből ezek ugranak be. A legtöbb baj egyébként az első kötetben van a fordítással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez komoly? :) Döbbenetes... Meg tudnád mondani, mik maradtak ki, és melyik könyvekből?

Fel sem tűnt, amikor olvastam...

Kimaradt néhány rész ahol Thrawn a művészetekről beszél Pellaeonnak, részletek az űrcsatákból, néhány jelenet C'baothal, Thrawn egy régi hibájáról beszél (ami valszeg a chissekkel kapcsolatos) ...

Most így fejből ezek ugranak be. A legtöbb baj egyébként az első kötetben van a fordítással.

:o:o:o Bazz, nekem meg pont az első kötet van meg... ezt nem hiszem el... pedig az egyik legjobb EU, magyar honban 7-8-9-nek harangozták be, és képesek voltak erre??? Az eszem megáll :o:o:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtom tudod-e, de a "Han Solo a birodalmi ügynök" egy magyar 'hamisitvány'  :evil:

 

Nem tudtam! :? Ez mit is jelent ponotsan?

 

Azt, hogy egy magyar emberke követte el mindenféle jogdíj kifizetése nélkül.

Én úgy tudom, hogy nem az volt az egyetlen hamisítvány, amit hazánk fiai elkövettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregényekről semmit nem tudok, regényből viszont egy egész polcnyi van otthon. Vannak köztük vacakok, és nagyon jók is.

Kedvenceim a Zanh könyvek, mind az öt (érdekes, hogy mindig csak a trilógiát emlegetik), és úgy tudom, hogy hamarosan ismét megjelenik itthon egy Zahn sztori.

 

Ody, én ajánlom, hogy olvasd el, max. utána elküldesz melegebb éghajlatra, mert nem tetszett. Én kifejezetten szeretem ezeket a sztorikat. Legjobb tudomásom szerint T.Zahn kitaláltja kedvenc EU karakterem, Talon Karrde a csempészvezér és információüzér :evil::?

 

Mint látom, más is nagyon szereti rajtam kívül az X-szárnyú sorozatot (a 4-ben még T.Karrde is szerepel :? ) Abból is megvan mind a 6 (jobban mondva az 1-4 nem egészen az enyém :? ). A folytatásnak készül a magyar kiadása, mert ugye nincs még vége a sztorinak.

 

A novellásokat szeretem még.

A Han Solo könyvek közül jó az Allston féle trilógia, annak ellenére, hogy néhol rendesen ellentétes a prequelekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

úgy tudom, hogy hamarosan ismét megjelenik itthon egy Zahn sztori.

Igen, decemberben jön ki a Survivor's Quest (A túlélők nyomában), droidekákkal és Karrdével, hála a Minerva kiadónak!

 

A folytatásnak készül a magyar kiadása, mert ugye nincs még vége a sztorinak.

Ha jól számoltam akkor az x-wing következő kötete ( Solo Command ) itthon jövő decemberben jön ki.

 

A Han Solo könyvek közül jó az Allston féle trilógia

Han Solo könyveket Brian Daley és Crispin írtak, Allston nem. De javíts ki ha tévedek!

 

Én úgy tudom, hogy nem az volt az egyetlen hamisítvány, amit hazánk fiai elkövettek.

magyar hamisítványok: Malcolm Webster: A Jedi hatalma, Dale Avery: Han Solo, a birodalmi ügynök, Han Solo és a fejvadászok, Han Solo háborúja.

Ezeket a könyveket mindenki nagyonnagyonnagyonmessze kerülje el! :!: :evil: :!:

 

EDIT: Az elkerülendő könyvek listájából kimaradt: Ed Fisher: Han Solo nomádjai. thx Coce_Plant

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt várom, de nagyon, hogy a Clone Wars könyveket itthon is kiadják.

A Darth Vader trilógiát ki nem hagyom, ha megjelenik. Számomra ez a legizgalmasabb téma, most az SW-ben.

 

Az Új köztársaságot addig követtem figyelemmel, míg Mara Jade, Skywalker nem lett. Luke facérsága megfoghatatlanságot kölcsönzött neki, mint Obi-Wannak. Anakin titokzatosságát nemhogy megőrzi a szerelem, még fokozza is. Mondom mindezt úgy, hogy nem olvastam Mara Jade Skywalkerről csak Mara Jade-ről. Valahogy mégis elveszít valamit Luke azzal, hogy családja lesz.

Persze tudom, az a módja a Jedi rend megújulásának és a régi csapdák kiküszöbölésének, ha emberibbé tesszük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt várom, de nagyon, hogy a Clone Wars könyveket itthon is kiadják.

Sajnos nincs rá sok esély. A következő évre már megvan, hogy mit adnak ki itthon ( 5 könyv!!!) utána meg nem lesz annyira aktuális a Clone Wars. Amerikában nem is lett olyan osztatlan sikerük, pedig én is szívesen olvasnám őket. Örüljünk, hogy egyáltalán kiadnak itthon SW könyvet újra.

 

Az Új köztársaságot addig követtem figyelemmel, míg Mara Jade, Skywalker nem lett. Luke facérsága megfoghatatlanságot kölcsönzött neki, mint Obi-Wannak. Anakin titokzatosságát nemhogy megőrzi a szerelem, még fokozza is. Mondom mindezt úgy, hogy nem olvastam Mara Jade Skywalkerről csak Mara Jade-ről. Valahogy mégis elveszít valamit Luke azzal, hogy családja lesz.

A Thrawn kezés könyvben szerintem nagyon jól meg van írva Luke és Mara kapcsolata, nekem nagyon tetszett, és Lukenak is jót tett, hogy végre valaki szembesítette a hibáival. De az azután következő írók nagyon nem tudták eltalálni a Mara/Luke szálat. Az NJO-ban is elég személytelen az egész.

 

( Az avatarodat csak én nem látom, vagy másnak is egy piros x van ott?? )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, nem voltunk elkényeztetve az utóbbi időben... a 3.rész könyvváltozatát leszámítva a 2002es Az Álmok Bolygója óta semmi sem jött ki, és akkor is már elég pangás volt. a Fejvadász háborúkat be se fejezték...

A "Prequel-érát", ha nem számoljuk a filmkönyveket, és a Jedi-Növendék ifjúsági sorozatot, itthon mindössze 2 könyv képviseli. No comment...

De a Minervában bízok, hátha jobban végzik a dolgukat!

A Clone Wars könyveket én is támogatom! A Labirynth Of Evil és az új Darth Vader könyvet meg erősen ajánlom, hogy kiadják!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a  Jedi-Növendék ifjúsági sorozatot, itthon mindössze 2 könyv képviseli.

 

Jedi-növendék sorozatnak nekem kilenc darabja csücsül itthon a polcon

 

Igazad van, köszi, csak elírtam. Szóval így lett volna:

a Jedi-Növendék ifjúsági sorozatot LESZÁMÍTVA, itthon mindössze 2 könyv képviseli

 

 

a Jedi Növendékek nekem is megvannak mind

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rettenetesen szánalmas ami itthon folyik sw könyvek terén.Amikor látok , meg hallok amerikai könyvesboltokról ahol több emelet magasan csak sw könyvek vannak, akkor mindig ezsembe jut, hogy hol is van demokrácia?Most teljesen úgy néz ki, hogy az amerikai rajongó az többet ér mint mi.Ő mindent elolvashat a star wars univerzumról, mi meg 3 év alatt 2 könyvet.Ha nem Amerikában születtél dögölj meg.Gusztustalan egy hozzáállás.Nyilván megint arról a rohadt pénzről van szó.Azért nem adnak ki itthon sw könyvet mert nem érné meg a kiadónak.De a kiadó az, hülye mert szerintem rengeteg rajongó megvenné ezeket a könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

úgy tudom, hogy hamarosan ismét megjelenik itthon egy Zahn sztori.

Igen, decemberben jön ki a Survivor's Quest (A túlélők nyomában), droidekákkal és Karrdével, hála a Minerva kiadónak!

 

A folytatásnak készül a magyar kiadása, mert ugye nincs még vége a sztorinak.

Ha jól számoltam akkor az x-wing következő kötete ( Solo Command ) itthon jövő decemberben jön ki.

 

A Han Solo könyvek közül jó az Allston féle trilógia

Han Solo könyveket Brian Daley és Crispin írtak, Allston nem. De javíts ki ha tévedek!

 

Én úgy tudom, hogy nem az volt az egyetlen hamisítvány, amit hazánk fiai elkövettek.

magyar hamisítványok: Malcolm Webster: A Jedi hatalma, Dale Avery: Han Solo, a birodalmi ügynök, Han Solo és a fejvadászok, Han Solo háborúja.

Ezeket a könyveket mindenki nagyonnagyonnagyonmessze kerülje el! :!: :lol: :!:

 

EDIT: Az elkerülendő könyvek listájából kimaradt: Ed Fisher: Han Solo nomádjai. thx Coce_Plant

 

Köszi az infókat.

Elnézést, de én tévedtem az íróval kapcsolatban. A Crispin könyvekre gondoltam. Köszi a kijavítást. Még egyszer bocsi mindenkitől.

 

Megpróbáltam úgy idézni, hogy csak néhány sor legyen, de valamiért nem volt oké. Azt hiszem, még gyakorolnom kell.

 

Szisz avatarját én sem látom, csak x-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, köszi, csak elírtam. Szóval így lett volna:

a  Jedi-Növendék ifjúsági sorozatot LESZÁMÍTVA, itthon mindössze 2 könyv képviseli

 

 

a Jedi Növendékek nekem is megvannak mind

Ok, az előbb nem értettem mit akartál. Nekem is akkor annyi lehet, a Jedi növendék óta már figyeltem, és vettem amit tudtam. Nem is emlékszem mennyi könyv jelent meg, olyan kevés:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rettenetesen szánalmas ami itthon folyik sw könyvek terén.Amikor látok , meg hallok amerikai könyvesboltokról ahol több emelet magasan csak sw könyvek vannak, akkor mindig ezsembe jut, hogy hol is van demokrácia?

 

Semmi köze a demokráviához. Ami itthon folyik az a kiadók kapitalista felfogása, vagyis a kis haszon már nem is éri meg. Gondolj csak bele USA-ban mennyien vannak. Itt vagyunk 10 millióan, akkor ha már 1millió ember látta a filmet moziba, akkor jók vagyunk. Ennek szerintem 2-3%sem rajongó és persze az 1 millából le kéne vonni a többször nézőket. Akármilyen könyvet kiadnak megtérül, csak a kis haszonért, már nem is éri meg dolgozni. Itthon nem a fogyasztót akarják szolgálni, csak kicsalni a pénzét. Minden marhaságot átveszünk a nyugattól, azt nem sikerült, hogy a fogyasztót szolgálja a szolgáltató. Nem miattunk adják, ki a könyveket, hogy nekünk, jó legyen, hanem azért, hogy nekik jó legyen. Ezért már ilyen rétegkönyv amit relative kis réteg olvas nem éri meg, pedig, hasznuk van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden normális kiadó arra törekszik, hogy profitot termeljen és sajna tetszik nem tetszik, idehaza nem egy nagynevü fantasy/sci-fi kiadó ment már tönkre. Lehet újjal mutogatni rájuk, meg hogy milyen szemét kapitalisták, de amig nem lesz egy biztos vásárlőereje a fantasy/sci-fi könyveknek, addig kár a csodára meg a kiadók jóindulatára várni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem rajtam mentek csődbe az tuti. Én az SW-ket vettem/veszem, mint a cukrot.

Valahogy hasonlóan lennék én is, és leginkább könyvek terén.

Az SW könyveim többségét csak antikváriumban tudtam megvenni, mert sehol nem voltak kaphatóak a régi könyvek. Az újabbakat is alig lehetett elkapni. Jó, ha 1-1 példányt láttam valahol. Az álmok bolygója sem idei könyv, és idén tudtam megvenni, mert sehol nem láttam előtte. Bár ehhez hozzátartozik, hogy nem vagyok pesti, de azért elég gyakran járok Pestre, mindig nézem a könyveseket. Nem viszik túlzásba az SW könyvek kiadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nincs rá sok esély. A következő évre már megvan, hogy mit adnak ki itthon ( 5 könyv!!!) utána meg nem lesz annyira aktuális a Clone Wars. Amerikában nem is lett olyan osztatlan sikerük, pedig én is szívesen olvasnám őket.  

 

:)

Melyik az-az 5? Ezt honnan lehet tudni?

Az Aquila ad ki SW könyveket és a Minerva kezdi…van még más kiadó SW terén?

 

Valamelyik könyvkereskedésen keresztül be lehet szerezni angolul. Gondolom rendelés útján. Azokban a boltokban érdemes érdeklődni, ahol látni angol SW könyveket a polcon.

Több mint a semmi.

 

Az EP1 könyvváltozatát már amúgy is csak angolul kaptam meg, a minap. Kicsit későn kaptam észbe.

Nem tudom, hogy éri meg jobban. Internetről még sosem rendeltem.

 

 

 

A Thrawn kezés könyvben szerintem nagyon jól meg van írva Luke és Mara kapcsolata, nekem nagyon tetszett, és Lukenak is jót tett, hogy végre valaki szembesítette a hibáival. De az azután következő írók nagyon nem tudták eltalálni a Mara/Luke szálat. Az NJO-ban is elég személytelen az egész.

 

Sajna azokat nem olvastam csak a trilógia van meg. Azokban van egyfajta feszültség Lke és Mara közt, ami érdekessé teszi a kapcsolatukat. Jól nyomon követhető itt az egyéni fejlődés a másik hatására.

Volt valami másik nő is, aztán Mara hézagosan. Luke-nak egyre inkább magányos farkas aurája lett. A többi folytatás kimaradt az életemből s már csak azt halottam, hogy gyerekek és Mara Jade Skywalker.

 

Han és Leia kapcsolatából is fogyott az izgalom az első csók után. Később annyira bejósolható az egész.

 

A hangulata miatt a Különbéke tetszett.

A Fekete flottás, amelyikben Luke az anyja után nyomoz, Padmé ismeretében kicsit fura.

 

Érdemes volna egy SW összest csinálni. Az egység így elég kétséges :) .

Legszívesebben Matthew Stover-félét olvasnék.

 

Az EP3 óta jobban izgat a múlt és a részek közti történések.

 

( Az avatarodat csak én nem látom, vagy másnak is egy piros x van ott?? )

 

Most, mikor beléptem, én sem láttam. Újra be kellett linkelnem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik az-az 5? Ezt honnan lehet tudni? Az Aquila ad ki SW könyveket és a Minerva kezdi…van még más kiadó SW terén?  

Az itthon hamarosan megjelenő könyvek:

Timothy Zahn Survivor’s Quest

Troy Denning Tatooine Ghost

Kevin J. Anderson Tales from the Empire

Timothy Zahn Outbound Flight

Aaron Allston Solo Command

Mindegyiket a Minerva adja ki.

 

Volt valami másik nő is, aztán Mara hézagosan Luke-nak egyre inkább magányos farkas aurája lett. A többi folytatás kimaradt az életemből s már csak azt halottam, hogy gyerekek és Mara Jade Skywalker.

Melyik nő? Callista? Lumiya? Gaeriel? Teneniel? Ysanna? :)

Csak egy gyerekük van (Ben Skywalker)

 

Érdemes volna egy SW összest csinálni. Az egység így elég kétséges  .  

Legszívesebben Matthew Stover-félét olvasnék.

Pontosan mit értesz azon, hogy SW összes?

Stovertől ha tudod olvasd el a Traitort, mert nagyon jó! Jacen gyötrődését/átállását legalább olyan jól megírta mint Anakinét a ROTS könyvben. Zseniális :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik nő? Callista? Lumiya? Gaeriel? Teneniel? Ysanna?  :)  

Csak egy gyerekük van (Ben Skywalker)

 

Már rég olvastam, meg kell néznem a nevét. Valami politikus, asszem. Semmi különös, csak úgy volt megirva mintha, aztán semmi.

 

Pontosan mit értesz azon, hogy SW összes?

Stovertől ha tudod olvasd el a Traitort, mert nagyon jó! Jacen gyötrődését/átállását legalább olyan jól megírta mint Anakinét a ROTS könyvben. Zseniális :!:

 

A Traitort láttam angolul. Beleolvastam. Pénzileg most sok lett volna még az is.

Az összes alatt azt étrem, hogy egy könyvbe összegyűjteni több kötetet, (mint a Dűne). Úgy, hogy azok össze legyenek szerkesztve, mert így mondjuk Stover eléggé kilóg, magasan a többi fölé emelkedik, a bakik ellenére, amik nem is biztos, hogy bakik.

 

(Arra gondolok, amikor a Mustafaron mészárlás közben skarlátvörös lesz fénykard aztán Obi ellen megint kék.

Honnan lehet tudni, hogy készül egy ilyen kard?

Még azon sem lepődtem volna meg, ha a filmben átváltozik vörösre, ahogy erősödik benne a sötét oldal...)

 

Shatterpoint?

 

Olyan bizarr, hogy Jacen testvére Anakin és ugyanolyan műszaki zseni, mint a nagyapja...

Ben is hasonlít Benre?

A keresztnév mindig tanulnivalót takar, a vezetéknév pedig azt amit már tudunk, az örökséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.