Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Akkor átfogalmazom: Az EU mint a filmeket kiegészítő média halott lesz, a szanálást túlélő történeteket beintegrálják egy egységes univerzumba. Legalábbis jelenleg így áll a helyzet. A gyakorlatban persze továbbra is úgy fog működni, hogy az új, készülő filmek (spin-offok stb.) felülírhatják ezeket a névleg egyenrangú sztorikat, hiszen nyilván egy filmrendező nem fog igazodni egy számára és a rajongók nagyobb része számára ismeretlen nyomtatott könyvtermékhez, akármennyire is jó az a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy érdkekes kérdés, hogy mi lesz a beintegrált történekkel. Az a baj, hogy ezzel kapcsolatban már találgatni is nehéz, mert bármi megtörténhet.

De ha a jövőbeni filmek bármikor felülírhatják a beintegrált történeteket, vagy a jövőben a Disney-érában megjelenő regényeket, képregényeket, akkor fel kell tenni több kérdést is.

1. Minek alakították meg a Story Group-ot, ami elméletileg koordinálná a jövőben a SW műveket? Felesleges lenne ezért külön bizottságot alakítani.

2. Minek adjon ki a Marvel SW képregényeket 2015-től? Azokat is akkor most már bármikor felülírhatnák később.

3. Miért hangoztatják ezt az egységesített univerzum dolgot? Feelesleges lenne, mert a jövőben így se úgy se lenne egységes az univerzum.

4. Miért adtak zöld utat az olyan regényeknek, mint a Maul, Empire and Rebellion könyvek? Miért nem csinálták ugyanazt ezekkel is, mint a Jaina-ról szóló Sword of the Jedi trilógiával, vagy a Paul Kemp duológiával? Miért mondják azt, hogy lesznek további felnőtt regények is?

Szóval itt túl sok olyan kérdés van, amire csak távolabbi jövőben kapunk választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig egyszerű a válasz: pénzért. A Disney hülye lenne nem kihasználni a lehetőséget, a képregény, videojáték stb. piac is hatalmas ám, komoly profitlehetőség. Az meg, hogy mi ütközik mivel, huszadrangú kérdés számukra (lásd a Marvel-szuperhősös sztorik, van olyan aki fejben tudja tartani a számtalan alternatív valóságot?)

 

A Story Group azért kell, hogy az EU-fanok megnyugodjanak, semmi másért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a pémz fontos dolog ezekben.

Viszont akkor megnit fel kell tenni: miért tartják vissza a Sword of the Jedi trilógiát? Miért tartják vissza a Kemp duológiát? Az 1313-at, vagy a TFU 3-at se kéne visszatartani. Ha ezek nem jelennek meg akkor az veszteség.

Azért, meg, hogy az EU-fanok megnyugodjanak teljesen felesleges egy ilyen bizottságot felállítani.

Meg aztán minek mondogatnak ilyeneket akkor: "Story Group has a hand in all facets of Star Wars storytelling, including movies, TV, games, and publishing."

 

Egy ilyen franchise-ra épülő dolog akkor működik jól, ha a kiegészítő termékek is fontos részét képezik a dolognak, hisz a kiegészítő termékeket is el kell adni.

 

Végül pedig: amig a SG nem nyiltakozza le hivatalos formában, hogy mi marad és mi nem addig marad ez aktuális állapot. Pl. megmaradhatnak az olyan művek, mint A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, Darth Plagueis, Kenobi, Darth Bane, Knight Errant, Knights of the Old Republic, Coruscant Nights, Republic Commando. Lehet alkotni úgy műveket, hogy ne tegyenek keresztbe egymásnak és megmaradjon a kreativitás is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben. Pl. a mando'a nyelvelt átvették a sorozatba. Úgy tudom, hogy a Satine ellen merényletet kísérlő illető ezen a nyelven szólal meg.

Legjobb tudomásom szerint a Mandalore dolgot úgy oldották meg, hogy a bolygón több kontinens van. A TCW által bevezetett új mandaloriak élnek egy kontinensen. A Traviss által leírt hagyományörző csoportok pedig élnek másik kontinensen, vagy kontinenseken. Egy bolygó ugyebár elég nagy.

Maga Traviss is annak idején megjegyezte, hogy ki tudná magyarázni az ellentmondást, csak azt túlságosan nyakatekertnek érezné. Meg aztán ő a sorozata írásának kezdetén rákérdezett arra, hogy mit és menynit írhat a mandalórikról, és a Lucasfilm szabad kezet adott neki. Szóval joggal érezte magát becsapottnak. A Story Group pont azért kell, hogy ehhez hasonló bakik ne történjenek többé. Megmondják majd konkrétan a szerzőnek, hogy miről, mennyit lehet írni.

Erről eszembe jutott, hogy a Last Jedi c. Reaves-Bohnhoff regényben is benne van Mandalore, ott megemlítették halványan az új mandalorik kontinensén történt polgárháborút (bár a végére nem utaltak természetesen), de a helyszín a hagyományörző mandik kontinensén játszódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a pémz fontos dolog ezekben.

Viszont akkor megnit fel kell tenni: miért tartják vissza a Sword of the Jedi trilógiát? Miért tartják vissza a Kemp duológiát? Az 1313-at, vagy a TFU 3-at se kéne visszatartani. Ha ezek nem jelennek meg akkor az veszteség.

Azért, meg, hogy az EU-fanok megnyugodjanak teljesen felesleges egy ilyen bizottságot felállítani.

Meg aztán minek mondogatnak ilyeneket akkor: "Story Group has a hand in all facets of Star Wars storytelling, including movies, TV, games, and publishing."

 

Egy ilyen franchise-ra épülő dolog akkor működik jól, ha a kiegészítő termékek is fontos részét képezik a dolognak, hisz a kiegészítő termékeket is el kell adni.

 

Végül pedig: amig a SG nem nyiltakozza le hivatalos formában, hogy mi marad és mi nem addig marad ez aktuális állapot. Pl. megmaradhatnak az olyan művek, mint A gonosz útvesztője, Sötét Nagyúr, Darth Plagueis, Kenobi, Darth Bane, Knight Errant, Knights of the Old Republic, Coruscant Nights, Republic Commando. Lehet alkotni úgy műveket, hogy ne tegyenek keresztbe egymásnak és megmaradjon a kreativitás is.

 

A Gonosz útvesztőjénél van az egyik legnagyobb gond, ugyanis ellentmond a régi Clone Wars második részének, és eddig tojtak minderre, nem akarták eldönteni, melyik maradjon. Ez azért igazán szomorú, mert két nagyon átgondolt, nagyon erős műről beszélünk. Coruscant ostroma és a Sith-ek bosszúja előtti cselekmény természetesen részletesebben és kevésbé akciódúsan van elmesélve a regényben, ugyanakkor ott van a filmben Anakin jedi-próbája a félkarú magyarokkal, amiben hihetetlen spiritualitás, filozófia és szimbolizmus jelenik meg, kár lenne ezért. A probléma azzal van, hogy a próbájáról rögtön indulnak Obi-Wannal Coruscantra, ami így az új TCW-vel pláne furcsa, mert ez a sztori elméletileg Ahsoka tanítása után van. Ugye elméletileg a 21. és 22. rész közt van az ugrás, és a TCW.

De amúgy sajnos nekem az az érzésem, hogy ezzel max annyit fognak kezdeni az írók, h clone wars a kánon, a Gonosz útvesztője nem, arra pedig, hogy a TCW után egyszerűen nem következhet Anakin próbája, tojni fognak magas ívből. Ez pedig nagy veszteség.

 

Most néztem újra a Mandalore-trilógiát a TCW-ben, a Republic Commandokat nem olvastam. De hogy van akkor ez? Eleve ilyen ostoba ötlet, hogy a mandaloriak egy ilyen árja népség, mikor Jango Fettről inkább valami Csendes-óceáni nép jutna az eszünkbe (ha már a KotOR-ra tojnak, ahol a képregényben, játékban is Jango Fett-szerű fickók vannak, fekete hajjal). Az meg már a másik, hogy viszont a páncélban annyira hűek maradtak Fetthez, hogy mindenki egy az egyben olyan szerkót visel, és így semmit nem érzek, amikor láthatjuk A sisakot a második évadot lezáró trilógiában. És ahogy hallom, a Republic Commandoban ráadásul még nő is az összeegyeztethetetlenségek száma a mandaloriakkal kapcsolatban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gonosz útvesztőjénél van az egyik legnagyobb gond, ugyanis ellentmond a régi Clone Wars második részének, és eddig tojtak minderre, nem akarták eldönteni, melyik maradjon. Ez azért igazán szomorú, mert két nagyon átgondolt, nagyon erős műről beszélünk. Coruscant ostroma és a Sith-ek bosszúja előtti cselekmény természetesen részletesebben és kevésbé akciódúsan van elmesélve a regényben, ugyanakkor ott van a filmben Anakin jedi-próbája a félkarú magyarokkal, amiben hihetetlen spiritualitás, filozófia és szimbolizmus jelenik meg, kár lenne ezért. A probléma azzal van, hogy a próbájáról rögtön indulnak Obi-Wannal Coruscantra, ami így az új TCW-vel pláne furcsa, mert ez a sztori elméletileg Ahsoka tanítása után van. Ugye elméletileg a 21. és 22. rész közt van az ugrás, és a TCW.

De amúgy sajnos nekem az az érzésem, hogy ezzel max annyit fognak kezdeni az írók, h clone wars a kánon, a Gonosz útvesztője nem, arra pedig, hogy a TCW után egyszerűen nem következhet Anakin próbája, tojni fognak magas ívből. Ez pedig nagy veszteség.

 

Most néztem újra a Mandalore-trilógiát a TCW-ben, a Republic Commandokat nem olvastam. De hogy van akkor ez? Eleve ilyen ostoba ötlet, hogy a mandaloriak egy ilyen árja népség, mikor Jango Fettről inkább valami Csendes-óceáni nép jutna az eszünkbe (ha már a KotOR-ra tojnak, ahol a képregényben, játékban is Jango Fett-szerű fickók vannak, fekete hajjal). Az meg már a másik, hogy viszont a páncélban annyira hűek maradtak Fetthez, hogy mindenki egy az egyben olyan szerkót visel, és így semmit nem érzek, amikor láthatjuk A sisakot a második évadot lezáró trilógiában. És ahogy hallom, a Republic Commandoban ráadásul még nő is az összeegyeztethetetlenségek száma a mandaloriakkal kapcsolatban?

 

A Gonosz útvesztője már korábban felülírta több ponton a Tartakowsky-féle CW-t, mert a régi kánon alapján a regény tartalmaz G kánon elemeket. Ha jól tudom a régi CW ide vonatkozó részei részben megtörténtek, de a domináns A gonosz útvesztője.

 

A TCW-s új mandalórik egy adott kontinensen élnek, ennek helyszíneit láttuk a sorozatban. A hagyományőrző mandalórik a bolygó más kontinensein és helyszínein élnek. Van egy kiadvány, melyet 2010-2011 tájékán adtak ki és mely a TCW világaival foglalkozott. Ott ezt az összemosott koncepciót reprezentálták.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én nem tudom, nekem nem tűnik oly sötétnek a jövő...

 

Ha jól értem, elsősorban az EP VI utáni EU lesz ESETLEG felülírva, de azt mondták (nem?), hogy a korábbi EU nyújthat hozzá alapokat. E tekintetben a régebbi könyvek (SWTOR, RepCom, Lucerno könyvei, stb...) talán maradhatnak, s az újabbak sem kerülnek feltétlenül egy-az egyben a süllyesztőbe.

 

 

Egy minimális tisztelettel azért lehet úgy irányítani az egészet, hogy - bár hozzányúlnak -, mégse legyen a rajongók szembeköpése. Ugyanakkor az olvasott történetek élményét már senki nem veheti el tőlem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel maximálisan egyetértek :)

A hírből az is kiderült, hogy a Rebelsnek is lesznek EU-s vonatkozásai, a TCW-ben is láthattunk rá példát, tehát amit felhasználtak, azok már maradnak. És különben sem derült ki még konkrétan, hogy mi hova kerül, szóval sokkal többet nem tudtunk meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyjából az történt, amire számítani lehetett, de jó, hogy hivatalos körítést is kapott a dolog.

 

Tehát, jelenleg az alábbiak az új kánonba tartozó művek: a 6 film, a TCW, a Rebels, illetve majd a Darth Maul: Son of Dathomir, mely a TCW kiegészítésének tekinthető. Továbbá a tegnap bejelentett új regények is ide fognak tartozni, valamint minden, amit a jövőben bocsátanak ki. Kivétel ez alól a "Legends" fejléccel ellátott művek (pl. A Birodalom örökösei), melyek népszerűségüknek hála kiadásra kerülnek ugyan a jövőben, de nem fogják a "hivatalos" SW univerzum részét képezni. Jelen állás szerint ez főleg az Ep6 utáni EU-t érinti... ezt illetően az sem merész elgondolás, hogy minden egyes mű non canonná válik, egy alternatív SW univerzumot létrehozva. A közlemény szerint bár a jövőben is használni fogják az EU-t ötlethalmazként, a kreatív szabadság megőrzése érdekében teljes mértékben szabad kezet kapnak a filmek, sorozatok és minden egyéb jövőbeni SW tartalmat illetően, melyeknek csupán egymáshoz kell majd igazodniuk. Kíváncsi vagyok, mely művek "menekülnek meg" a Lucasfilm Story Group által. Érdekes, mert ezek egyúttal a filmekkel egyenrangú történetekké lépnek majd elő.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon jó írások lettek. :)

 

Egyébként biztos vagyok benne, ha a Story Group is engedi, hogy az egyes szerzők utalások szintjén vissza fognak csempészni kisebb volumenű dolgokat korábbi könyveikből (pl. bolygó-, faj-, cégnevek, esetleg karakterek). Szerintem ez megoldható lenne. A lényeg a Story Group kontrollja. Más kérdés persze, hogy ez a szigorú felügyelet sok jó írót elriaszthat a továbbiakban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Luceno hozza az eddigi szokását (vagy ha a Story Group engedi), hogy a saját műveiben bőségesen hivatkozik más alkotásokban megtörtént eseményekre, akkor akár egy könyvével is sokmindent átelemelhet az új kánonba. Kíváncsi vagyok, mennyire élnek majd ezzel a szerzők, és végül mennyi minden számít majd újra megtörténtnek, mégha a forrás is, ahonnan származnak, már nem lesz része a hivatalos idővonalnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nagyon jó kis összefoglalók, gratula, Dzséjt!!

 

Amúgy meg az jutott eszembe ezzel az egész EU kálváriával kapcsolatban, hogy nem is olyan rég még sírtunk, hogy a Disney megszüntette a TCW-t... Aztán meg kaptunk belőle egy minden korábbit felülmúló évadot.

 

Szóval én abban bízom, hogy nyugtával dícsérjük a napot, lehet, hogy ez a nagy EU-gyalu is fog tartogatni még kellemes meglepetéseket, s rengeteg korábbi figura, esemény, stb. vissza fog térni.

 

Ha meg nem, akkor nekem két SW EU-m lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

 

Én még arra is felmernék tenni egy kisebb összeget, hogy a népszerűbb könyvek megélnek egy retcon újra kiadást. Ott van Zahn, aki az ep2 után simán hozzáigazította egy novellában az ő klónjait a kaminoi klónok történetéhez. Sok regényen lehet, hogy változtatni sem kell. És hát na, ahogy a TCW is nagy kanállal mert át dolgokat, úgy a Rebels és a későbbi művek is simán csinálhatják ezt. Például a TCW-nek hála elég sok minden "fennmaradt" a Knights of the Old Republic idejéből, ehhez már csak írni kell egy könyvet abból az időből, és kész. A Mandalore-Jedi konfliktus kánon, innentől kezdve mi az akadálya, hogy írjon valaki egy a háborúról szóló könyvet, amiben szépen megemlíti Revant, Malakot, és a többit?

És ez csak bővülni fog. Apró elemekkel lazán vissza lehet csempészni a kánonba az EU nagy részét. Szerintem mire bemutatják az ep9-et, már majdnem minden helyre fog állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó írások lettek. :)

 

Egyébként biztos vagyok benne, ha a Story Group is engedi, hogy az egyes szerzők utalások szintjén vissza fognak csempészni kisebb volumenű dolgokat korábbi könyveikből (pl. bolygó-, faj-, cégnevek, esetleg karakterek). Szerintem ez megoldható lenne. A lényeg a Story Group kontrollja. Más kérdés persze, hogy ez a szigorú felügyelet sok jó írót elriaszthat a továbbiakban...

 

 

Ha Luceno hozza az eddigi szokását (vagy ha a Story Group engedi), hogy a saját műveiben bőségesen hivatkozik más alkotásokban megtörtént eseményekre, akkor akár egy könyvével is sokmindent átelemelhet az új kánonba. Kíváncsi vagyok, mennyire élnek majd ezzel a szerzők, és végül mennyi minden számít majd újra megtörténtnek, mégha a forrás is, ahonnan származnak, már nem lesz része a hivatalos idővonalnak.

 

 

Köszi!

 

Én még arra is felmernék tenni egy kisebb összeget, hogy a népszerűbb könyvek megélnek egy retcon újra kiadást. Ott van Zahn, aki az ep2 után simán hozzáigazította egy novellában az ő klónjait a kaminoi klónok történetéhez. Sok regényen lehet, hogy változtatni sem kell. És hát na, ahogy a TCW is nagy kanállal mert át dolgokat, úgy a Rebels és a későbbi művek is simán csinálhatják ezt. Például a TCW-nek hála elég sok minden "fennmaradt" a Knights of the Old Republic idejéből, ehhez már csak írni kell egy könyvet abból az időből, és kész. A Mandalore-Jedi konfliktus kánon, innentől kezdve mi az akadálya, hogy írjon valaki egy a háborúról szóló könyvet, amiben szépen megemlíti Revant, Malakot, és a többit?

És ez csak bővülni fog. Apró elemekkel lazán vissza lehet csempészni a kánonba az EU nagy részét. Szerintem mire bemutatják az ep9-et, már majdnem minden helyre fog állni.

Jó lenne. Remélem így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most bánom igazán, hogy kimaradt Revan a TCW-ból :(

Állítólag Revant azért hagyták ki a TCW-ből, mert ha benn maradt volna abban a formában, akkor ellentmondásba került volna Revan Old Republic korszakbeli életének bizonyos elemeivel. Ha jól tudom ezt Filoni állította, de ebben nem vagyok biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane szerintem egyébként is megmenekült volna, ő egy Lucas által kitalált karakter, az első epizód könyvváltozatában is említve volt (tényleg, ezek is canon-ok, vagy csak a filmek?)

Szerintem nem, már csak azért sem, mert cselekményükben több pontban is ellentmondanak a filmeknek (pl.: Sidious a Coruscanton van Qui-Gon temetésekor, ami azért elég paradox dolog :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Del Rey megerősítette, hogy valamennyi filmregény (köztük a TCW is) az új kánonba tartozik. Természetesen hozzáfűzték, hogy azon elemek, melyek ellentmondanak a filmeknek már nem (pl. hogy Obi-Wan és Owen testvérek). Nem ártana, ha az ellentmondásokat kiszűrve a filmregények is megélnének egy újra kiadást. Már csak azért is, mert számos olyan infóval gazdagodnánk, melyek az új rendszer részét képezik.

 

Abban egyébként én is biztos vagyok, hogy bizonyos események/elemek fennmaradnak a "régi EU"-ból, már csak azért is, mert a kánonná váló TCW számos ötletet emelt át onnan egy az egyben. Azt viszont kétlem, hogy komplett regények menekülnek meg. Talán a Bane-trilógia és a Plagueis pályázhatott volna a legesélyesebben erre, de már ezeket is láttam "Legends" logóval, ami magáért beszél. A ToR könyvek pedig elég sokat utalnak a non-canonná váló videójátékokra, így ezektől is érzékeny búcsút vehetünk, már ami a kánon-nem kánon dolgot illeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a filmkönyvek canon, akkor egyik kedvenc karakterem, Bel Iblis is az? Vagy az élete többi eseményét törlik vajon? Mivel szerepel a neve kétszer is az ep3 filmkönyvben, és nincs ellentmondásban a filmekkel az, hogy megemlítik :whistle: Nekem pont az a bajom, hogy karakterek és helyszínek tűnnek el úgy, hogy közben totálisan beleforrtak az SW világába; ráadásul a fene fog emlékezni mindig mindenre, hogy némelyik felbukkant-e hivatalosan vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a filmkönyvek canon, akkor egyik kedvenc karakterem, Bel Iblis is az? Vagy az élete többi eseményét törlik vajon? Mivel szerepel a neve kétszer is az ep3 filmkönyvben, és nincs ellentmondásban a filmekkel az, hogy megemlítik :whistle: Nekem pont az a bajom, hogy karakterek és helyszínek tűnnek el úgy, hogy közben totálisan beleforrtak az SW világába; ráadásul a fene fog emlékezni mindig mindenre, hogy némelyik felbukkant-e hivatalosan vagy nem.

 

Bel Iblis léte és a filmregényből kiderülő szerepe az kánon, de minden más már róla nem az szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.