Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Jó ez a kép is :peace:

 

Modi, köszi az infókat. Lowbaccáról nem tudtam, hogy ez lett vele, de ez nem is csoda, mert az Ifjú Jedi Lovagok sorozat után nem tudom, mi minden történik.

Leszedtem netről egy rakat képregényt, remélem, benne vannak a Securások is (elég sok van, így van rá esély, na majd otthon megnézem).

A Minervások meg menjenek a .....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, belenéztem az Outbound Flight angolba. Egek, minél előbb el kell olvasnom !!

Thrawn és Anakin egy könyvben, a háttérben Car'das és Doriana, no meg Obi-Wan (na jó, ott van még Cbaoth is) yes:

Nem tudja valaki, hogy ennek a könyvnek van-e egyáltalán előzménye vagy várható folytatása?

(Nem mellékesen, most már tényleg belelapozok a régi angol könyveimbe némi tudás frissítés végett, már elő vannak készítve. Hiába, no, az embert nem egyszerű update-elni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, belenéztem az Outbound Flight angolba. Egek, minél előbb el kell olvasnom !!

Thrawn és Anakin egy könyvben, a háttérben Car'das és Doriana, no meg Obi-Wan (na jó, ott van még Cbaoth is) yes:

Nem tudja valaki, hogy ennek a könyvnek van-e egyáltalán előzménye vagy várható folytatása?

(Nem mellékesen, most már tényleg belelapozok a régi angol könyveimbe némi tudás frissítés végett, már elő vannak készítve. Hiába, no, az embert nem egyszerű update-elni).

Outbound Flight:

 

Sokan bírálták Zahn-t amiatt, hogy a régebbi könyveiben túlértékelte a saját szereplőit, és itt most visszafogta magát. Az eredmény csodás: Thrawn zseniális, de nem legyőzhetetlen. A Chiss-ek ellenzik az eszméi miatt, a felettesei keresztbe tesznek neki. Doriana Sidious és Palpatine kettős ügynöke, aki nem tudja, hogy a 2 személy ugyanaz. A könyv elején Obi-Ani szál van a középpontban (mert a kiadó nagyon szereti a filmkaraktereket szerepeltetni :clap: ), de ahogy megjön a lehetőség Zahn kiteszi őket a storyból és az új főszereplő nem más mint: Jorj Car'das! :) Aki nem más mint... navigátor egy teherhajón. Na melyik EU könyvben láttunk már ilyet? Egyikben sem. A könyvben végig megvan a régi Zahn-könyvek hangulata, és emellett teljesen új helyszínek, fajok stb. Sokkal jobban elrugaszkodik a filmekbeli világtól mint az átlagos EU mű, de mégsem veszíti el a "SW hangulatot". A fenébe, a végén még ráveszel, hogy újra elővegyem.

A Vision of the Future-ben már röviden elbeszélt csata a könyv végén zseniális, a Neimoidiai kapitány reakciói... Nem akarok spoilereket írni úgyhogy abbahagyom.

 

A könyv folytatása a Survivor's Quest amit előbb írt de később játszódik ( Thrawn Keze könyvek után nem sokkal ). Ott Luke és Mara fedezik fel az elvarratlan szálakat.

Ha történeti sorrendben olvasod őket elveszik egy csomó meglepetés a SQ-ból, de sokkal tisztább képet kapsz.

Ha kiadás szerinti sorrendben, akkor sok lesz a meglepetés és a SQ nem igazán lesz érthető kezdetben.

A könyvben sok utalás van még az Álmok bolygójára (utolsó itthon megjelent EU könyv).

 

A Survivor's Quest stílusa teljesen elüt a többi Zahn könyvétől. Az egész olyan, mintha Zahn-ék leültek volna RPG-zni aztán leírta volna az egészet. Pl csabdába esnek egy liftben a szereplők. Az egyik liftben 2 Jedi, a másikban 4 rohamosztagos, a harmadikban a Chiss arisztokrata az ÚK diplomatával(nem pont így volt, kicsit egyszerüsítettem). Ezekután figyelemmelkísérhetjük, hogy a 3 csoport hogyan oldja meg ugyanazt a problémát. Kíváncsi vagyok neked hogy tetszene ez a stílus.

 

Az Outbound Flight-nál Thrawn indoka lehet furcsa, amiért véglis elpusztítja az OB-t. Kíváncsi vagyok arról mit gondolnál, ha elolvasod.

 

Az egyik legszebb borító:

Sehol semmi a filmekből

20050322_bg.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, Modi :) Mit ne mondjak, rendesen tovább csigáztál. Ebbe fogok először belekezdeni, bár valószínűleg hónapokig fog tartani, amíg kiolvasom. Utána jöhet a SQ. Sejtettem, hogy Car'das főszereplőféleség, mert sok helyen bukkantam a nevére. Ennek nagyon örülök, mert szeretem ezt a karaktert. Hehe, Car'das is navigátor volt, ez jó :)

Azt hiszem, az SQ-ben meg előjön a többi kedvenc csempészem is, de majd belenézek abba is.

Álmok bolygója megvan, az utalásokkal nem lesz probléma.

Egy picit fura a borítón Thrawn ábrázolása, de azt hiszem, jobban tetszik a többinél.

Vedd csak elő nyugodtan, ha tetszett, Zahn könyveket újra elő szoktam kapni, ha rám jön :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem magyarul a legtöbb megjelent megvan. Angolul már jóval több van, mert köztük vannak a nálunk meg nem jelentek is. De az angol e-bookban van, ami azért rossz, mert monitoron kell olvasni :o De ha más lehetőség nincs, akkor marad ez a megoldás.

Mit olvastál eddig? Ettől is függ, hogy mit ajánljunk.

Könyv alakban is lehet venni angol nyelvűeket, Pesten tudok üzletet, ahol mindig lehet találni néhány könyvet (kb.4000 körüli áron, ami elég drága).

A magyar nyelvűeket leginkább antikvárban, áruk a csillagos égig is akár. Bár éppen idén adnak/adtak ki két sorozatot újra (Thrawn trilógia, Jedi Akadémia trilógia). Ezeket lehet kapni, majdnem 2000 Ft-os áron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul szinte mindent elolvastam, ami a könyvtárunkban bent volt (van pár kivétel, D. Maul - A vadászó árnyék, Mos Eisley mesék és az elveszett flotta trilogy).

 

Igazából olyan könyvek érdekelnének, amik a köztársaság előttről szólnak, vagy épp egy időben zajlanak a filmekkel (viszont az Álombolygóban én személy szerint csalódtam...).

 

Szóval ez a Kirepülés terv nagyon jól hangzana, csak nem tudom hol tudnám beszerezni, na és persze, hogy mennyiért...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyv alakban lehet, hogy még sehol, ugyanis az Államokban is csak néhány hónapja jelent meg, teljesen friss. Hogy nálunk lehet-e egyáltalán angolul, azt nem tudom, még nem láttam.

Nem igazán tudok olyan könyvről, ami Köztársaság előtti sztorit tartalmaz, de attól még lehet. Képregényből van több is. A lenti, az Outbound Flight prequel alatti, de hogy ezen kívül még mi szól erről az időszakról, azt sem tudom.

Reméljük, Modi tudja :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letöltöttem 181 darabot egészben :o Lit formátumvan volt, amihez kellett egy konvertáló program. Jelenleg pdf-ben és word formátumban vannak meg (persze más formátumba is lehet konvertálni), de ha gondolod, email-ben küldök egy listát, és ami érdekel, azt elküldöm. Vagy éppen a lentit megsasolás miatt :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor küldöm. A pdf egyszerű Acrobat formátum (mint a képes forgatókönyvek), nem hiszem, hogy gond lenne megnézned (a konvertáló meg amúgy sem kell Neked,mert az a .lit formátumhoz szükséges). Mondjuk a wordnek az az előnye, hogy lehet szerkeszteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden "tiszteletem" a Minerváé.Köszönjük szépen nektek, hogy elláttok minket, csóró kelet-európai embereket star wars könyvekkel.Csak így tovább.Kényszerítsük még rá az embereket, hogy ne az anyanyelvükön olvassák a könyveket, hanem angolul.Undorító ez az egész komolyan.Aki nem tud olyan jól angolul az dögöljön meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó honlapján van egy olyan menüpont, hogy "Kiadásra ajánlom". James Lucano két könyvét (Labírith of Evil, Darth Vader - The Rise of The Dark Lord) már beajánlottam, hátha lesz belőle valami. Más lehetőség szerintem nem nagyon jöhet számításba jelenleg. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ajánlottam ezeket, bár a történet leírásnál bajban voltam, ezért csak ajánlót írtam :peace:

Na de ha már ajánlottam, akkor mindjárt belevettem az Outbound Flight-ot is. Remélem, ennek a jogai még nincsenek egyik magyar kiadónál sem. Remélem, van rá némi esély, hogy kiadják valamikor magyarul ezeket a regényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó honlapján van egy olyan menüpont, hogy "Kiadásra ajánlom". James Lucano két könyvét (Labírith of Evil, Darth Vader - The Rise of The Dark Lord) már beajánlottam, hátha lesz belőle valami. Más lehetőség szerintem nem nagyon jöhet számításba jelenleg. :peace:

Ez egy szuper ötlet volt! :) Nem lehet rá szavazni? :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább csak ajánlót írtam a történet helyett, mivel nem olvastam őket. Meg hangsúlyoztam, hogy mekkora siker volt a III. rész a mozikban, és mennyire sikeres az előzmény- és az utózmánykönyv külföldön. Megírtam, hogy a Labyrinth Lucas jegyzetei alapján készült, tehát a rajongók nagy örömmel fogják forgatni, a másik meg Darth Vaderről szól, tehárt szintén stb., stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jo több iró:)

 

De pl Kyle Katarn ismeri Mon Mothmát a játék szerint

Kevin J. Anderson pedig szépen megválik az Új köztársoság államfőjétől(nem hal meg csak legyengülve próbál segiteni az Új köztársaságnak)

az Erő Bajnokaiban de hol van Kyle?:)

Szerkesztve: - Darth Fuge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits Kiadó honlapján van egy olyan menüpont, hogy "Kiadásra ajánlom". James Lucano két könyvét (Labírith of Evil, Darth Vader - The Rise of The Dark Lord) már beajánlottam, hátha lesz belőle valami. Más lehetőség szerintem nem nagyon jöhet számításba jelenleg. :)

Hát mindenesetre a a Jedi Akadémia Trilógia utolsó 2 részét még kiadják

aztán majd meglátjuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.