Ugrás a kommentre

Jelölések, díjak


Ajánlott hozzászólás

Star Wars zene utoljára '80-ben kapott Grammy-dijat.

 

Ami valljuk be nem túl igazságos dolog... bár nem tudom, hogy ez a Grammy-díj kiosztó hogy zajlik... úgy értem, hogy nyílván van külön filmzene kategória, akkor viszont túlzás nélkül lehet állítani, hogy Sw film '80-óta simán kaphatott volna díjat...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem ezeket az Oscar dijakat: A Birodalom visszavág-ot nem is jelölték legjobb filmre, helyette az "Átlagemberek" cimű film nyert (ki emlékszik ma már erre a műre?). '83-ban nem kapta meg a Jedi visszatér a legjobb vizuális effekteknek járó dijat, mert elhappolta előle az 'Igazak' cimű film, melyben a hős amerikai űrhajósok viszontagságai elevenednek meg (nagyon közepes egy film).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars zene utoljára '80-ben kapott Grammy-dijat.

 

Ami valljuk be nem túl igazságos dolog... bár nem tudom, hogy ez a Grammy-díj kiosztó hogy zajlik... úgy értem, hogy nyílván van külön filmzene kategória, akkor viszont túlzás nélkül lehet állítani, hogy Sw film '80-óta simán kaphatott volna díjat...

 

Donát.

 

Hát az első rész nálam megkapott minden díjat, és valami azt súgja nem vagyok egyedül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Igen, tudom, hogy nem, de szerintem ez legalább annyira felháborító, mint amit manapság Oscar-díj néven kiadnak. Vagy lehet, hogy úgy vannak vele, hogy John Williamsnak már úgy is van elég díja, minek neki még egy? Nem tudom, mert szerintem John Williams messze az egyik - hanem a legjobb - filmzeneszerző manapság. És amit az EPI-re összehozott, az messze kiemelkedő minden tekintetben. Úgyhogy nem tudom mi alapján döntenek a Gramy-díjról, de ha neki ez nem ért meg egy díjat, akkor nem hiszem, hogy egyáltalán más esetekben is lehet adni a véleményükre!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kihirdették a fontosabb Golden Globe jelőléseket (amit az Oscar előhirnőkeként is emlegetnek). Ez ugy lehetséges, hogy a jelölők már láthatták azokat a filmeket is, amiket még be se mutattak a mozikban.

Sajnos az ep.3 egy darabot se kapott, de ez annak tudható be, hogy a technikai dijakat még nem hirdették ki. Abban természetesen komoly esélyesként indul.

A legjobb filmért ezuttal csak és kizárolag alacsonyabb költségvetésű drámák szállnak harcba. A legjobb rendezésre viszont jelölték Peter Jacksont a King Kongért és Steven Spielberget a Munich-ért (amit ezen kivül a legjobb forgatókönyvért is jelöltek). Bővebben erre:

 

Golden Globe

 

Más: érdekes módon az imdb-n csak egy Grammy jelölést irnak :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze sehol a Rots, de ez nem meglepetés. Hogy jelölhetik a Kongot, és a Münichet, ha még be sem mutatták, az újságírók már látták?

 

Gondoltam, hogy JW-t nem a Rotssal, hanem inkább a gésával fogják idén nyomni, valahogy megérzés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azért az érdekes, hogy nem nagyon kerülnek szóba tavasszal vagy nyáron bemutatott filmek. Csak a őszi, vagy koratéli filmeket jelölik.

 

Ennek kizárólag üzleti okai vannak. Az ilyenkor bemutatott filmek (a látványos produkciókat leszámítva) csak akkor tudnak nagyot kaszálni, ha díjat kapnak. A tavaszi-nyári filmek viszont csak akkor profitálhatnának a díjakból, ha újra moziba raknák őket. Ezért Hollywood prakrikusan az év végi filmeket szórja díjjal. A dolog másik fele, hogy a kifejezetten Oscarra pályázó filmeket meg direkt ilyenkor mutatják be.

 

Én nem hiszem, hogy a Golden Globe-tól vártunk volna bármit is az Ep3 számára. Maximum McDiarmid jelöléséről álmodhattunk (azt is csak nagyon halkan :o ).

Az Oscar-jelölések száma lesz az érdekes. 0-tól 5-ig bármi előfordulhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az üzleti okokra nem is gondoltam, de ki vagyok rajta akadva.

Volt már olyan, hogy tavaszi/nyári film lett a legjobb film, lásd: Gladiátor. Nem mindig a téli filmek a nyerők. Viszont ebben az esetben meg ráfoghatjuk arra, hogy akkor jött ki dvd-n :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezek szerint soha nem az kapja(kapta), a díjakat, aki megérdemeli, aki a legjobb volt az évben

 

Biztos előfordul, hogy véletlenül egybeesik a kettő. :o

 

Komolyra fordítva a szót, szerintem soha nem az a baj, hogy ki kapja a díjat, hiszen az esetek 99%-ában megérdemli, hogy díjazzák a munkáját. Az igazságtalanságot mindig abban találjuk, hogy ki nem kapja meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs. Talán a BAFTA, de szerintem az még előbb van.

 

A GG és az Oscar között van, vagy az Oscar után. Nem vagyok benne biztos, mert a BAFTA és az Oscar között kicsi a különbség, és amióta előbb van az Oscar egy hónappal, talán az is előbb van. GG pedig január közepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb vizuális effektek Oscar dijára az alábbi 7 film esélyes (ebből fognak hármat kiválasztani jelöltnek, amiből 1 megkapja a dijat :))

 

-Batman Begins

-Charlie and the Chocolate Factory

-The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

-Harry Potter and the Goblet of Fire

-King Kong

-Star Wars: Episode III Revenge of the Sith

-War of the Worlds

 

A 7 esélyesből 4-hez van köze az ILM-nek, tehát majdnem biztos, hogy fognak jelölést kapni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.