Ugrás a kommentre

Talzin


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Én úgy voltam vele, hogy Talzin varázslásai ennek a sorozatnak a keretein belül megfértek és nem éreztem problémásnak, viszont ugyanez átültetve mondjuk élőszereplős mozifilmbe már kifejezetten zavarna és SW idegennek érezném. Sokat számit a közeg.

Meg a tálalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a mondat második felét is olvasd el, és rájössz, hogy hol látom én a Star Wars határait. ;)

Szerinted nem tettem meg? ;)

 

Serinte sehol nem kell meghúzni, éppen ez a lényege a fantáziavilágoknak, hogy kedvedre fantáziálhatsz. Persze nyilván az univerzum keretein belül (és persze a kivitelezés azért legyen minőségi), vagyis az olyan hülye példák nem érnek, hogy jelenjenek meg Kaszások a Mass Effect univerzumból, vagy borgok a Star Trekből, mivel ezek erőteljesen a Star Wars keretein kívül esnek.

Ezzel aztán nem lettem beljebb... Egyszer nem kell sehol határt szabni a fantáziának. Aztán mégis, az univerzum kereteinél. Aztán felhozol pár korábbi példát, melyek azért nem férnek a SW univerzum kereteibe, mert azon kívül esnek. Számomra ez nem túl kielégítő magyarázat. Egyszerűen önmagával indoklod az állítást. ;)

 

Viszont megjelenhet egy kiborg faj vagy egy hatalmas, élő űrhajó, mint ellenfél.

Ez tetszik a legjobban. Reaper-ek ne legyenek a SW-ban, mert az hülyeség, hisz ME-ből van. Ellenben ha behozunk ugyanolyan entitásokat, de máshogy hívjuk őket, akkor már beférnek a képbe. :D

 

Talzin-t se hívjuk boszorkánynak vagy varázslónak, mert ez nem egy középkori film vagy Harry Potter. A vuduzás se vuduzás és a zöld gáz se az, aminek látszik. De ha kitalálunk lényegében ugyanarra a dologra egy fantázianevet, akkor már be is illesztettük az adott világba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, most szándékosan játszod a hülyét, vagy csak azt tervezed, hogy kiborítasz? :P Mi nem érthető azon, amit mondok? Ha megjelenik ez

3014648-1997263879-18hhr.jpg

azzal a szándékkal, hogy 50 000 évenként szeretné kipusztítani a Galaxis űrutazó fajait, azt nem fogom elfogadni, mert ez a Mass Effect univerzum egy eleme. Ugyanígy nehezemre esne befogadni egy trabantot, egy borg kockát, a Serenity űrhajót, vagy Christophe Beck megjelenését, fejében a SkyLighttal (sőt, utóbbiért még perelnék is :D). Azért, mert ez nem a Star Wars eleme, nem oda találták ki, hanem egy másik univerzumba. Ilyen értelemben természetesen van egy határ, de azt hiszem, ez bőven az ésszerűség keretein belül mozog.

De ha megjelenik egy pb69 nevű, NEM Kaszás mentalitású, célú és kinézetű, nem azok hátterével felruházott élő űrhajó, azaz valami, ami nem egy Kaszás (mint ahogy már ezer másik sci-fiben ez meg is történt, hiszen ott vannak a Babylon 5 árnyainak és vorlonjainak hajói - amikről mellesleg a Kaszásokat koppintották... -, a Stargate: Atlantis lidérceinek hajói, a Farscape Leviathanjai, stb), azzal nincsen gond, mert a Star Wars fantáziavilágában nincs lefixálva, hogy márpedig élő űrhajók nem jelenhetnek meg, jóllehet, egyet sem láttunk még a hat filmben.

Viszont azzal sincs gondom, ha csakliznak ilyen más univerzumból vett dolgokat elemenként, mint ahogy azt már Lucas megtette: Dűne, Falsh Gordon, egyebek. Csak szabja át, ne egy az egyben jelenjen meg. Másolja, ne lopja. Pl.: Tatooine-nak két napja van és buckalakóknak, meg jawáknak hívják az őslakosokat, így az máris nem Arrakis, pedig Lucas Herbert bácsitól lopta el ezt a szép sivatagbolygót. Akárcsak a Birodalmat, ami szintén a Dűnében szereplő Birodalom egyenesági leszármazotta.

Vagy topicunk TÉMÁJA (nem diszkrét célzásnak szántam :D), Talzin nagyi, aki jó sok egyéb teológiai és fantasy mű hasonszőrű szereplőjének megtestesülése, de mégsem a wicca vallásban szereplő Úrnő 100%-os másolata. Ahogy maguk az éjnővérek is a wicca alapján lettek kidolgozva, de nem a valódi vallást tették bele a Star Warsba. Szóval, immár másodszor válaszoltam meg a kérdésed a nézeteim szerint. Harmadszorra nem fogom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam itt élesen különválik az SW Saga és az egyéb művek. Utóbbiakba sokkal több mindent el tudok fogadni mint az elöbbibe. A Sagánál kizártnak tartom hogy például az alább felfestett élő hajókat acceptálni tudnám de ha jól csinálják egy spin-off filmbe, rövidfilmbe, animációs vagy élő sorozatba akár tetszeni is tudna.

De ott is sok múlik a Dzséjt által emlitett köritésen. Ha például Talzin varázsolgatása nem egy-két történetben jelenik meg, hanem 10-20 részeken keresztül ez a központi téma, akkor az nekem már túl sok és nem SW. Így hogy a tágas és sokszinű univerzum egyik érdekessége, így részemről rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, most szándékosan játszod a hülyét, vagy csak azt tervezed, hogy kiborítasz? :P Mi nem érthető azon, amit mondok?

Egyik sem. :D Leírtam mi nem volt érthető, most már rendben van a dolog. ;)

Igazából annyi a megkötésed, hogy ne vegyenek át máshonnan 1-1-be dolgokat és ennyi. Ha másolnak is, de visznek bele saját ötletet és átszabják a dolgot, akkor már stimmel. Innentől kezdve Neked minden belefér a SW univerzumba, ami máshol nem jelent meg 100%-ig ugyanolyan formában. Erre voltam kíváncsi. Nem mondom, hogy nem lepett meg ez a hozzáállás, de természetesen elfogadom, "vita" lezárva. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a tálalás.

Így van. Mert ha Józsi bácsi a sarki kocsmában elkezdene a semmiből poharakat varázsolgatni az engem is zavarna. Így azonban Talzin és a szektája elég elszigetelt eset, akik elég misztikusak ahhoz, hogy simán lehessen akceptálni őket. Ezért is kár, hogy lelőtték a sorozatot mert biztos lett volna még ebben a szálban potenciál.

 

Én úgy voltam vele, hogy Talzin varázslásai ennek a sorozatnak a keretein belül megfértek és nem éreztem problémásnak, viszont ugyanez átültetve mondjuk élőszereplős mozifilmbe már kifejezetten zavarna és SW idegennek érezném. Sokat számit a közeg.

Pedig az SW univerzumot mindig tágítják valamivel, tolják ki a határokat. Fel lehet készülni, hogy megint jönnek be olyan dolgok amik "SW idegennek" lesznek titulálva. Jószerével csak így lehet izgalmassá és fejlődőképessé tenni ezt az univerzumot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az SW univerzumot mindig tágítják valamivel, tolják ki a határokat. Fel lehet készülni, hogy megint jönnek be olyan dolgok amik "SW idegennek" lesznek titulálva. Jószerével csak így lehet izgalmassá és fejlődőképessé tenni ezt az univerzumot.

Annyival pontositanék az idézett szövegemen, hogy a Saga-ba nem tudnék hasonlót elképzelni. Más (például spin-off vagy csak sima különálló) mozifilmbe oké. A Saga-nak van egy alaphangulata, illetve vannak saját témái, amibe nálam az nem fér bele, ha váratlanul tényező lesz egy olyan varázslási képesség, amiről egyetlen szó se volt a korábbi filmekben. Szerintem ha a felvázolt keretek között már nincs mondanivalójuk akkor legyen vége a Skywalker család viszontagságait taglaló SW Saga-nak és kezdjenek bele egy másikba. De máshova jöhet, ha jó a körités.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Egy kérdés. Természetesen értem hogy mit fogadsz el és mit nem ,elég részletesen kifejtetted. Viszont mi van E.T-vel? Másik univerzumból való(mi világunk), nem változtattak rajta semmit. Persze tisztelgés Spielberg elött, de akkor is ott vannak ami az sugallja hogy a mi rendszerünk és az SW világa közt kapocs van. Innentől ha benne lesz a Föld az Ep8-ban mondjuk akkor az sem gáz? Természetesen nem kötekedésből kérdem csak kiváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Egy kérdés. Természetesen értem hogy mit fogadsz el és mit nem ,elég részletesen kifejtetted. Viszont mi van E.T-vel? Másik univerzumból való(mi világunk), nem változtattak rajta semmit. Persze tisztelgés Spielberg elött, de akkor is ott vannak ami az sugallja hogy a mi rendszerünk és az SW világa közt kapocs van. Innentől ha benne lesz a Föld az Ep8-ban mondjuk akkor az sem gáz? Természetesen nem kötekedésből kérdem csak kiváncsi vagyok.

Teljesen jogos felvetés, de ezeket azért még tudom a helyén kezelni, hiszen egy pár pillanatig tartó jelenetben szerepelnek mindössze, tényleg csupán tisztelgés szintjén (ilyenből sok van, sok filmben). De ha mondjuk felszólalna a Szenátusban, Amidala pártját fogva, az kiakasztana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A harmadik évadot nézegetve feltűnt egy érdekesség Talzin mami és a Mortis lakói között. Ugye van az Apa, így fest (remélem megjelennek a képek):

FatherWings-AOMeg.jpg

Aztán a fia és a lánya, akiknek szintén van egy-egy szárnyas alakja.

Na most, itt van Talzin anyu furcsa viselete:

Nightsisters-SOTF.jpg

Eleve, elég légiesen jár, kijelenthetjük, hogy inkább repül. Ráadásul ruhájának felső részén vannak ezek a szárnyszerű cuccok, amik a gravitációra fittyet hányva szinte szárnyszerűen lengedeznek. Ez akár egy szimbolikus utalás is lehet(ne) Talzin valódi származási helyére és erejének forrására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az Atya is mondja, hogy kevesen tudnak a létezésükről.

Ebbe pont beleférnek a boszorkák.

Akiknek meg ugye Maullal voltak céljaik.

Aki meg ugye egyes elméletek szerint a Fiú megtestesülése a "kinti" világban..Sok jó lehetett volna még itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Egyébként nem tudom, hogy ez alapján, hogy kell értékelnünk Talzin képességeit. A 6. évad utáni események ezek?

Mert akkor Windu-val történt találkozása során sem halt meg..Meg lehet ölni egyeltalán? :?

A 6. évad után játszódik a képregény, miután az 5. évadnyitányt leszámítva, a 3. évad közepétől lineárisan zajlanak az események.

A 6. évadban bennem nem merült fel, hogy Talzin meghalt volna. Nem jutott hozzá az erejét biztosító életerőhöz, de ettől még kétlem, hogy mindjárt meghalt volna. Eltűnt, amíg nem talált másik módot a megjelenésre. Ha tippelnem kéne, egy nyakra mért fénykardcsapást ő is nehezen viselne, látványos boszorkányosság ide vagy oda .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 6. évad után játszódik a képregény, miután az 5. évadnyitányt leszámítva, a 3. évad közepétől lineárisan zajlanak az események.

A 6. évadban bennem nem merült fel, hogy Talzin meghalt volna. Nem jutott hozzá az erejét biztosító életerőhöz, de ettől még kétlem, hogy mindjárt meghalt volna. Eltűnt, amíg nem talált másik módot a megjelenésre. Ha tippelnem kéne, egy nyakra mért fénykardcsapást ő is nehezen viselne, látványos boszorkányosság ide vagy oda .

 

Hát tudod sikolyban foszlott szerte és képanyagban nincs ennek folytatása, így én nyitva hagytam a lehetőséget. Kicsit különbözött a Massacre-beli elegáns távozásától-bár látod a képregényben az alapján is halottnak hitte Grievous.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tudod sikolyban foszlott szerte és képanyagban nincs ennek folytatása, így én nyitva hagytam a lehetőséget. Kicsit különbözött a Massacre-beli elegáns távozásától-bár látod a képregényben az alapján is halottnak hitte Grievous.

Ez igaz, bár én azt a sikolyt betudtam annak a kudarcnak, amit terve meghiúsulása okozott. Ha meghalt volna, arra szerintem egyértelműbben utalnak a készítők. Főleg az említett Massacre-beli eltűnése után, ahol néhányan szintén azt hitték, hogy meghalt, miután tüzet nyitottak a harci droidok. Az alapján, amennyit Grievous látott, szerintem sokan ugyanazt hittük volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudom mikor játszódik ez pontosan. De valószínűleg a hatodik évad után, hisz Tiplee már egyedül van Obi mellett, plusz célzás is elhangzik Tiplar halálára. Az viszont nem tiszta, hogyan került Maul -ba Talzin? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként kicsit fennakadtam azon, hogy egy humanoid nő zabrakot szüljön.

Utólagos álleejtős dolognak tűnik.

Elismerem, jó fordulat, de mivel a zabrak fajnak vannak hölgy képviselői is, biztos voltam benne, hogy Maul szín zabrak.

Persze sw és logikus biológia nem puszipajtások, de eddig nem gondoltam rá, hogy az éjnővérek keverednek az éjfívérekkel.

Így kimondva logikus is, de zabrak éjnővér nem volt, viszont minden éjfívér zabrak..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudom mikor játszódik ez pontosan. De valószínűleg a hatodik évad után, hisz Tiplee már egyedül van Obi mellett, plusz célzás is elhangzik Tiplar halálára. Az viszont nem tiszta, hogyan került Maul -ba Talzin? :D

Szerintem nincs benne, csak így kommunikál vele. Emlékszel rá, Talzin Dookuval is eljátszotta ezt a trükköt a Massacre-ben.

Epguide419.png

Ezért sem nyírják ki simán Mault a Sith-ek, hanem el akarják érni, hogy elvezesse őket Talzin búvóhelyére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként kicsit fennakadtam azon, hogy egy humanoid nő zabrakot szüljön.

Utólagos álleejtős dolognak tűnik.

Elismerem, jó fordulat, de mivel a zabrak fajnak vannak hölgy képviselői is, biztos voltam benne, hogy Maul szín zabrak.

Persze sw és logikus biológia nem puszipajtások, de eddig nem gondoltam rá, hogy az éjnővérek keverednek az éjfívérekkel.

Így kimondva logikus is, de zabrak éjnővér nem volt, viszont minden éjfívér zabrak..

Viscus fivér a "Witches of the Mist"-ben konkrétan mondta is, hogy Ventress a párjaként vitte magával Savage-t.

 

Ami pedig Talzin-t illeti, én egy pillanatig sem gondoltam, hogy meghalt volna a Disappeared-duo végén. Szerintem pusztán annak a varázslatnak a mellékhatásától szenved, amivel a Massarce-ben megszökött Grievous elől. Arra kellett neki az összegyűjtött Élő Erő, hogy rendbe tegye magát.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viscus fivér a "Witches of the Mist"-ben konkrétan mondta is, hogy Ventress a párjaként vitte magával Savage-t.

 

Jól van elhiszem, hogy megvan mindenük egy pajzán együttléthez, de én biológialig nem gondoltam volna, hogy Maul nem fajtiszta zabrak..(Mert Talzin nem zabrak, ez ugye tény?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.