Ugrás a kommentre

Talzin


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Jól van elhiszem, hogy megvan mindenük egy pajzán együttléthez, de én biológialig nem gondoltam volna, hogy Maul nem fajtiszta zabrak..(Mert Talzin nem zabrak, ez ugye tény?)

Ami azt illetti valószínűleg Talzin apja is Éjfivér volt, szóval ő is alighanem félzabrak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van elhiszem, hogy megvan mindenük egy pajzán együttléthez, de én biológialig nem gondoltam volna, hogy Maul nem fajtiszta zabrak..(Mert Talzin nem zabrak, ez ugye tény?)

Talzin ugyanúgy dathomiri (ember nő-zabrak férfi hibrid faj), ahogy Maul és Savage. Csak míg a dathomiri nőstények a szürkés bőrszínt leszámítva inkább az emberre hasonlítanak, addig a férfiak inkább a zabrakokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Maul - Son of Dathomir

 

 

Szerintetek Talzin most végleg meghalt?

 

 

 

Szerintem végleg. Most nem zöld "ködbe veszett"(hajrá Bikini ;)), hanem élő testében sorvadt meg.

Mondjuk kipárolgott valami, de végülis Savage-ból is és Őt halottnak tekintjük ugye?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Son of Dathomir

 

 

Ahogy az élete, úgy Talzin halála is egy nagy rejtély. Egyik oldal mellett sem tudnék egyértelműen dönteni. Szerintem akkor van igazán értelme a képregénynek, ha Savage után ismét elvarrtak egy később problémát okozható szálat (hogy jóidőre, vagy végleg, az részletkérdés, hiszen Talzinnak csak az Ep4-5-6 idejére kell "eltűnnie"). Talzin visszatért a fizikai világba, Grievous pedig minden jel szerint megölte (épp mint Dakát, aki a hivatalos álláspont szerint halott), halványan se utalnak másra. Talzint ismerve persze nem lehetetlen, bár meredek lenne, ha szelleme ezt követően is megőrizte volna tudatát egy későbbi visszatéréshez (ekkor egyébként szerintem láttuk volna "köddé válni", ahogy korábban), ez azt sejtetné, hogy hatalmasabb Sidiousnál. Plusz meg kéne magyarázni, hol volt a háború maradék részében (erőt gyűjtött a visszatéréshez?), illetve miért nem érezte senki (Sidious, Maul), hogy életben van? Engem egyébként még az foglalkoztat, hogy mi lett Talzin utolsó örököseivel, az Éjfivérekkel? Mault egyértelmű okokból nem merik elhamarkodottan kinyírni máig erősen vitatott visszatérése után, viszont a többiek sorsa nem derült ki... csupán a Dathomirt megszálló szakadár sereget láthattuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is meghalt. Erre az utalhat amit Csoli is írt: maga a halála. Fizikai valójában halt meg, most nem vált köddé. Maul reakciója is sokatmondó, hisz majdnem hisztizett. :D Szerintem itt most elvarrtak egy szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés ez, bennem pedig rögtön a kettévágás utáni "feltámasztás" ötlött fel, mert Talzin már Maul TCW-s feltűnése előtt is köddé tudott válni így arra következtetek, hogy a naboo-i eset után áldozta fel fizikai létének egy részét Maulért. Amikor Savage visszavitte a Dathomirra ott csak az elméjét kellett Talzinnak meggyógyítania, illetve a póklábak helyett rendes mechanikus lábakat adott neki, itt nem hiszem, hogy sokat felkellett áldoznia magából, tekintve, hogy korábban Savage fizikumát is rendesen megváltoztatta a mágiájával.

Ebben lehet valami, sőt... elgondolkodtató. :hmm: Illene az eddig megismert Talzin módszereihez.

 

De hogyan tudta fényévekről feltámasztani? Vagy már akkor beleköltözött volna mint a képregénybe is láttuk? Ez már túl sok lenne így nem? :)

Dooku vuduzásánál kiderült, hogy Talzin mágiájának nemigen szab gátat a távolság. :)

 

Egyáltalán nem érzem, hogy olyan remekül megmagyarázták volna a dolgokat.

Nekem szerencsére nem voltak ilyen gondjaim. Kimondottan tetszett az újítás (amit sok rajongó gyomra nem vett be), hogy a sci-fi mellett a misztikum is teret kapott az SW-ben, egyesek számára merész módon. Egyedül Maul feltámasztásának tényén húztam a szám eleinte, a Talzin mágiája körüli zúgolódást viszont túllihegettnek érzem. Az Erőt mindig úgy képzeltem, mint egy felfoghatatlan "valamit", melyet sosem lehet teljes mértékben megismerni. Számtalan aspektusa, tulajdonsága, miegymás van... ezt a kezdetek kezdetén (Ep4) egyértelműen leszögezték. Ha egy bolygó elpusztítása eltörpül az Erő képességei mellett, nem értem, miért ördögtől valók azok a varázslatok, melyeket Talzintól láthattunk? Mert új? Talán ez volt a készítők célja... új módon megismertetni az Erőt, hogy más szemszögből vizsgáljuk. Talzin hatalmas, de mint kiderült, Sidious hatalmasabb. Így ebben sem látok befogadhatatlan újítást, ami alapjaiban rengetné meg Sagát, vagy ütközne ellentmondásba bármely szegmensével.

 

A kérdések szerintem kissé túl vannak bonyolítva, illetve némi alapellenszenvet érzek a Talzinnal kapcsolatos dolgok iránt. :) A tények és egy kis következtetés segítségével választ találhatunk néhányra. De lehet, hogy csak én próbálok mindent megmagyarázni. Akkor megpróbálom... azaz teszem:

 

Mi is történt korábban Sidious és Talzin közt?

Miután mindketten tudtak olyat, amit a másik nem, a kölcsönös haszon érdekében egymástól tanultak. De miután felfigyelt a benne rejlő lehetőségekre, Sidious elrabolta Talzintól Mault, majd a nő akarata ellenére Sith-té képezte, tanítványaként. Ezzel adott is volt a konfliktus, mely a TCW-ben (képregényben) csúcsosodott ki.

 

Ki is ez a Talzin és honnan a toszból van ekkora ereje?

Talzin egy dathomiri boszorkány. :D Nem Jedi, nem Sith - speciális módon képes használni az Erőt. Nyilván vannak gyökerei, ahonnan a tudását felhalmozta... de elképzelhető, hogy autodidakta módon képezte magát. Ennyi erővel: Yodának honnan a "toszból" volt akkora ereje? Kb. annyira derül ki az ő, mint Talzin múltja.

 

Mi ez a fekete (zöld) mágia?

A dathomiri boszorkák szokatlan Erőhasználatának szemmel látható megnyilvánulása. Ez miért fontos? :) Mi az a kékesfehér villám, amit a Sith-ek szeretnek a kezükből zúdítani? Majdnem ugyanez, Sith értelemben.

 

Miért bujkált, mire várt annyit?

Mint írtam, elképzelhetőnek tartom, hogy van valami a Palpi teóriájában (nem cáfolja semmi), így ebből indulok ki. Miután kimerítette Maul "visszahozásának" procedúrája, erőt gyűjtött saját maga, illetve a halál kapujából visszatérő Maul számára. Azért bujkált, hogy Sidiousék ne fedjék fel idő előtt, terve (egy Sith-ek nélküli Galaxis uralása) pedig ki tudjon teljesedni.

 

Miért Dooku-val fogllakozott a TCW-ben, ha Sidious-ra is rámehetett volna?

Mert Sidioustól a jelek szerint nem volt DNS-e (hajtincs), így a vudut sem tudta végrehajtani. Új tanítványt meg Dooku keresett, nem Sidious, így egyértelmű, kinél köthetett csak ki Savage... akivel mellesleg Dooku Sidious elárulását tervezte, legalábbis elméleti szinten.

 

Eleve miért akarta uralni a galaxist?

Mert az jó buli, ki ne akarna uralni egy egész galaxist? :yeah:

 

Az volt a nagy terv, hogy visszatér a fizikai síkra, hogy megölethesse magát?

Az volt a terve, hogy visszatér a fizikai síkra, és 1 az 1 ellen lenyomja Sidioust, minden zavaró tényezőtől (Dooku + mágia utáni legyengülés) és gerinctelen módon szurkáló Greivous nélkül.

 

Mi lett Maul sorsa?

Elmenekült a mandaloriak oldalán, minden bizonnyal nem vonultak nyugdíjba. További sorsára fény derül, ha itt az ideje... Ahsoka sorsát sem ismerjük (még), pedig kb. annyira nem mindegy, mint Maulé.

 

Korábban miért sínylődött az elmeháborodottságban egy szeméttelepen?

Mert megviselhette Talzin mágiája, amit a nő fia érdekében hajtott végre. De tippem szerint, én is elmeháborodott lennék, ha 12 évig egy szeméttelepen kéne élnem. :)

 

Minek küldte Savage-t egy nyaklánccal keresgélni, ha pontosan tudta hol van a fia?

Nem tudom, mikor derült ki, hogy pontosan tudta... annyit mondott, hogy Savage testvére a Peremvidéken él... ezt érezhette spéci anya-fia kapcsolat révén, dathomiri varázslat révén, valahogy.

 

Mire várt Sidious és Dooku ennyit?

Le voltak foglalva a Klónok Háborúja kirobbantásával, illetve annak megvívásával + nem találtak Talzin nyomára.

 

Ha Sidious-nak volt egy ilyen nagy hatalmú szövetségese, akkor minek árulta el és cserélte le hozzá képest bohócokra?

Mert egy nagy hatalmú szövetséges csak addig szövetséges, amíg érdeke származik belőle. Őket közel egyenrangúként igyekeznek ábrázolni, míg egy mester-tanítvány viszonyhoz ideálisabb, ha utóbbi jóval kevesebbet tud. Talzin az első adandó alkalommal elárulhatta a Sith-et, aki vélhetően több kockázatot látott a boszorkában, mint hasznot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondom, hogy mindent a szánkba kéne rágni, szóval nem gond ha maradnak homályos részletek. Igazából páran mondták, hogy a képregény fellebbenti a fátylat a nagy rejtélyekről és szinte mindent megmagyaráz. Na ez az, ami nem történt meg és ezen lepődtem meg. Nagyon remélem, hogy a hasonlóan aposztrofált TCW 6. évad nem ilyen szinten fog megvilágosítani. :D

 

Azt, hogy egy bolygó elpusztítása csak smafu az Erő hatalma mellett, szerintem nem ilyen módon kell értelmezni. Elvontabban, nem szó szerint, ill. nem lehet mindent ezzel megmagyarázni. Ha mondjuk Windu visszatérne a vélt halálból és csettintéssel pusztítana el komplett bolygókat, akkor azt is indokolhatnánk ezzel. Nem lenne túl egészséges magyarázat.

 

Van egy entitás, aki a semmiből varázsol tárgyakat, fényévekről vuduz valakit, a haverjával holtakat támaszt fel és sereget toboroz belőlük, egyszerű harcosból könyörtelen gyilkológépet csinál, manipulálja mások elméjét és testét (pl. Maul vagy Savage), láthatatlanná tévő cuccokat gyárt, szellemként lebeg ide-oda, előbukkan mások testéből, majd visszatér a való életbe.

Sidious vagy Yoda nem kispályások voltak, de közel sem összpontosult ekkora hatalom és erő a kezükben. Önmagában az, hogy Sidious megölte (ha egyáltalán meghalt, mert erre semmi bizonyíték nincs, értelmezhetetlenné vált a fogalom) még nem jelenti azt, hogy akkor már nem is volt erősebb vagy hatalmasabb nála (vagy másoknál).

 

A SW-ban van sok olyan jelenség, ami a való világunkban lehetetlen. Telekinézis, telepátia, fénykard, erővillámok, elmetrükk, Erőszellemek stb.. Ezeket többen használják a filmekben és összeforrt a SW-szal. Számtalan példát látunk rá, hogy abban az univerzumban ez megoldható. A jedik és sithek azért utalgatnak is ezek természetére és működésére.

Talzin mágiáival se lenne semmi gond, ha mondjuk máskor is előfordult volna hasonló. Ugyanis ezek már csak elég fontos dolgok. Ha már csak így hevenyészve, a semmiből előkerül egy ilyen kaliberű figura, aki eddig még sosem látott jellegű hatalommal és erővel bír, akkor legalább adnának rá bővebb magyarázatot. Így nagyon nehézkesen illeszthető be az univerzumba. Még csak szóba se nagyon került az Erő, mint olyan.

 

Értem, hogy tanultak egymástól, de egyikük se csinál olyat, amit a másik. A tervük is totál más volt. Maul-ról, Dooku-ról vagy Vader-ről elhiszem, hogy tanultak Sidious-tól. Azt is elhittem, hogy az öreg Plagueis-től tanult. Talzin és Sidious közt szinte semmi közös. Eleve meg se említi soha őt, noha Anakin-nak sok sötét titkot elmond. Pl. sokkal jobb lenne a helyzet, ha Talzin szerepét Plagueis töltötte volna be. Máris hitelesebb lenne az egész.

 

A várakozásokat nagyobb időtávra értettem. Sidious és Talzin útjai ellenségként váltak szét. Ha egymást tanították és felfedték a titkaikat, akkor a legfőbb veszélyforrást jelentették egymásnak. Ehhez képest több, mint egy évtized kellett hozzá, hogy egy amúgy (ilyen szinten) jelentéktelen Ventress elindítsa a lavinát. Láthatóan egyik fél se volt túl felkészült az egészre. Maul-ra nem is kellett volna ennyit várni. A visszahozatala semmi nem volt, Savage intézett mindent, az öregasszony csak varázsolt egy kicsit, semmivel se többet, mint korábban tucatszor. Meg nem eztán telt el sok idő feleslegesen, hanem az Ep.1 utántól. Pont, hogy a bujkálás adott időt Sidious-nak a megerősödésre. Az Ep.1 környékén könnyűszerrel eltakaríthatta volna Talzin az útból.

 

Sidious nemcsak a buli és a hataloméhség miatt akarta uralni a galaxist. Őszintén hitt a Sith Rend eszméiben és egy Sith Birodalmat akart felépíteni. Talzin meg csak úgy világuralomra tört, de legyen, van ez így. De miért nem lett volna ez jó neki a túlvilágról, ha egyszer ott sokkal erősebb volt? Gyakorlatilag sérthetetlen volt, bárhova eljuthatott, kedvére varázsolhatott, alig páran tudhattak a létezéséről és a valós erejéről. Minek akart ő fizikai síkon megküzdeni Sidious-szal, ahol pont nem volt erősebb nála? Mondjuk arra is kíváncsi lettem volna hogyan jutott egyáltalán arra a másik létsíkra...

 

Na most akkor Talzin mágiája mentette meg Maul-t a haláltól vagy nem? Mert ha igen, akkor ehhez semmi köze a sitheknek meg Maul-nak és Sidious is hülyeséget mond a TCW-ben. Talzin-nak csak tudnia kellett hol van Maul, ha ő vitte volna oda és tartotta volna életben. Ez esetben továbbra sem értem miért oda vitte és miért hagyta ott rohadni 10+ évig. Szóval esélyes, hogy Maul nem Talzin miatt került oda, ami persze megint kérdéseket vet fel.

Valahogy póktest nőtt az alfelére és elboldogult ott az őrület ellenére. Talzin érezte, hogy él, hogy szenved, de nem foglalkozott vele. Egy Savage-féle kifutót bármikor varázsolhatott volna magának és elküldhette volna a fiáért, ha már annyira fontos volt neki. Az se túl világos, hogy miért nem varázsolt magának erősebb sereget az éjfivérekből, ha Savage-ból tudott gyilkológépet faragni. Az éjfivérek most akkor netán mind Talzin fiai lennének?

 

Talzin-t árulta el Sidious. Megtette a mesterével is, mert szerinte mindent megtanult tőle. Na most Talzin-tól aligha tanult meg mindent. Leváltotta volna a galaxis bizonyítottan egyik leghatalmasabb entitását egy gyerekre, akiben potenciált látott? Maul később még Dooku vagy Anakin szintjét se közelítette meg. Egy mezei harcosból pár hét alatt összetákolt és "kiképzett" Savage közelebb volt az ő szintjéhez, mint ő mondjuk az előbb említettekéhez. Noha őt gyerekkorától fogva 10+ évig képezte egy hatalmas sith nagyúr.

 

Veszélyesnek veszélyes lehetett Talzin. Kockázatos szövetséges, ez tény. No de egyrészt ez a sithek rendje. Dooku vagy Vader nem volt veszélyes? Maga Sidious nem volt veszélyes Plagueis-re? Dehogynem, ez a Sith Rend alapvetése, miszerint egymással is vetélkednek a legfőbb trónért. Emellett se Dooku, se Sidious nem tisztelte annyira a boszorkányt, hogy anno annyira be legyenek tojva tőle. Másrészt, az öregasszony megmenekült és az ellenségévé tette. Ez így kevésbé kockázatos?

Mert ha megöli, akkor jól van. De így simán elárulhatta volna bármikor és érthetetlen miért nem tette meg. Ha felfedi Sidious-t, akkor az öreg terve befuccsol, eltakarítják, Talzin meg megvalósíthatta volna a sajátját. Dooku-t is simán megölhette volna, amikor ott járt és még bízott benne. Később amúgy azt hiszi halott, Sidious szerint Maul létezése cáfol erre rá. Na most, Maul akkor is élt, amikor még nem ment vissza Talzin-hoz. Szóba se hozza az anyját a TCW-ben. Vagy akkor mégis a boszorkány mentette meg valahogy, nem magától élte túl? A TCW-s jelenetek nem passzolnak ehhez az elmélethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Talzinnal a következő a bajom:

Az SW egyik legszebb vonása, hogy rengeteg helyről vesz át ötleteket majd azokat átgyúrja úgy hogy azok a maguk módján egyedivé váljanak. Kardozást, gengsztereket, varázslókat nem az SW-ben láttunk először. Köztudomású, hogy Obi-Wan karakterének megalkotásánál ott volt ihletőként például az Artúr királyt támogató Merlin is. De maga az Erő misztériuma és a jedik annyi egyedi, érdekes vonással rendelkeznek, hogy ezt képtelenség rossz néven venni.

Talzinnál úgy érzem hogy ez a találékonyság elveszett: ez egy sima fantasy boszorkány bemásolása az univerzumba. Amikor feltűnik és varázsolgat olyan mintha nem SW-t hanem valami Dungeons & Dragons filmet néznék. Szerencsére nem szerepel túl sok részben és azok az epizódok is viszonylag jól megvannak írva, tehát olyan nagyon nem kapom fel rajta a vizet, de ez mindenképp egy olyan pontja a TCW-nek ami nem tetszik és amiből remélem a jövőben minél kevesebbet láttunk. Persze mivel ez kánon meg van az esély rá, hogy jön még ilyesmi, sőt lehet az új trilógia tele lesz ilyen elemekkel. Ha így lesz annak nem fogok örülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a TCW-ből a 6x09-et, amiben szerepel Talzin. Először hallottam őt eredeti hanggal, és azt kell hogy mondjam, sokkal jobb úgy. A magyar szinkronja szerintem nagyon nem passzol hozzá. Folyton Evelyn jut róla eszembe a Két pasi - meg egy kicsiből, hiszen neki is az volt a magyar hangja... :lol:

Lényeg, hogy eredeti nyelven az igazi Talzin anya. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényeg, hogy eredeti nyelven az igazi Talzin anya. :cool:

És minden más szereplő is. :) Ha egyszer esetleg újranézed a teljes sorozatot (most már nekem is el kell kezdenem...), akkor mindenképp eredeti nyelven tedd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray, te gondolatolvasó vagy. :lol: Pont a napokban gondolkodtam el azon, hogy elölről kéne kezdenem az egész sorozatot, mert már egy csomó részre nem emlékszem. Bár úgyis nemsokára jön a Rebels, és nem akarom egyszerre nézni a két sorozatot... Majd még meglátom, mi lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Son of Dathomir kapcsán felmerült bennem egy eddig még nem tárgyalt kérdés: vajon Savage is Talzin fia? :hmm:

Sokáig úgy gondoltam, hogy Maul és Savage "testvérem" megszólításai csak egyfajta bajtársiasságot jelentenek, a bizonyos szempontból közös sorsukra utalnak. Meg ugye a nők is "nővérek". Aztán kezdett sok lenni az ilyen duma. Amikor meg kiderült, hogy Maul Talzin fia, akkor bennem is erősen felötlött, hogy Savage is benne lehet a családi buliban.

 

Mondjuk eleve a Dathomir-on a sok hím anyja eleve ki lehet? Vagy bizonyos éjnővérek vagy maga Talzin. Amit láttunk a társadalmukról, el tudom képzelni, hogy Talzin volt a "hangyakirálynő". Amit viszont még inkább el tudok képzelni az az, hogy az ottani élőlények nem a klasszikus módon fogannak és születnek, hanem Talzin mágiája által. Ilyen értelemben Talzin mindegyiküknek egyfajta "anyja", mint a teremtőjük. Ezt erősítheti, hogy apákról nem is esik szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokáig úgy gondoltam, hogy Maul és Savage "testvérem" megszólításai csak egyfajta bajtársiasságot jelentenek, a bizonyos szempontból közös sorsukra utalnak. Meg ugye a nők is "nővérek". Aztán kezdett sok lenni az ilyen duma. Amikor meg kiderült, hogy Maul Talzin fia, akkor bennem is erősen felötlött, hogy Savage is benne lehet a családi buliban.

 

Mondjuk eleve a Dathomir-on a sok hím anyja eleve ki lehet? Vagy bizonyos éjnővérek vagy maga Talzin. Amit láttunk a társadalmukról, el tudom képzelni, hogy Talzin volt a "hangyakirálynő". Amit viszont még inkább el tudok képzelni az az, hogy az ottani élőlények nem a klasszikus módon fogannak és születnek, hanem Talzin mágiája által. Ilyen értelemben Talzin mindegyiküknek egyfajta "anyja", mint a teremtőjük. Ezt erősítheti, hogy apákról nem is esik szó.

 

 

Eleinte én is csak bajtársiasan tekintettem a "testvér" megszólításra, később aztán nagyon úgy nézett ki, hogy ez mélyebb annál. Amikor Obi levágta opress kezét illetve mikor Sidious megölte őt Maul különös törődéssel fordult irányába.

 

Az viszont ellene szólhat, hogy a Monster című epizódban mikor Savage-t végleges formába öntötte Talzin megölette vele Feralt a saját testvérét, aki jó eséllyel szintén a fia volt amennyiben Savage is az. Annak tükrében Mault mennyire óvta nem adna ki parancsolta fia megölésére.

 

Azt viszont remélem, hogy nem Talzin mágiája által születnek a dathomiri zabrakok, ezt már túlzásnak lrezném Talzin hatalmát tekintve.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont remélem, hogy nem Talzin mágiája által születnek a dathomiri zabrakok, ezt már túlzásnak lrezném Talzin hatalmát tekintve.

 

Plagueis képes volt rávenni a midikloriánokat, hogy teremtsenek életet. Szóval Star Wars idegen ezen képesség nem lenne,de Talzint én sem ruháznám fel vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte én is csak bajtársiasan tekintettem a "testvér" megszólításra, később aztán nagyon úgy nézett ki, hogy ez mélyebb annál. Amikor Obi levágta opress kezét illetve mikor Sidious megölte őt Maul különös törődéssel fordult irányába.

 

Az viszont ellene szólhat, hogy a Monster című epizódban mikor Savage-t végleges formába öntötte Talzin megölette vele Feralt a saját testvérét, aki jó eséllyel szintén a fia volt amennyiben Savage is az. Annak tükrében Mault mennyire óvta nem adna ki parancsolta fia megölésére.

 

Azt viszont remélem, hogy nem Talzin mágiája által születnek a dathomiri zabrakok, ezt már túlzásnak lrezném Talzin hatalmát tekintve.

Szerintem Opress csak annyira testvére Maul -nak mint Anakin Obi-Wan -nak. :) Opress kiválasztása is egy megmérettetésen dőlt el, ahol Ventress volt aki kiválasztotta a legjobbat. Opress szerintem ezer százalék, hogy nem Talzin fia volt. Az élet varázslás kapcsán pedig pb kicsit messzire kalandozott. :)

 

Plagueis képes volt rávenni a midikloriánokat, hogy teremtsenek életet. Szóval Star Wars idegen ezen képesség nem lenne,de Talzint én sem ruháznám fel vele.

Az csak kamu volt Anakinnak. Egy sith életet teremt? Na ne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az élet varázslás kapcsán pedig pb kicsit messzire kalandozott. :)

Pontosan tudjátok, hogy Talzin nekem eleve bőven sok és már csak az hiányzik, hogy életet is teremtsen. Ugyanakkor kíváncsi lennék rá, hogy ez az őt fenntartások nélkül elfogadóknak miért messzire kalandozás a többi mágiájához képest? Vagy miért lógna ki jobban a SW-ból, mint azok? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem amit csinált az mind belefért. De életet teremteni, amit csak a nagy Plaguies "tudott"...az már meredek. :) Lehet, hogy neked egy kutya az egész de nekem pl. nem.

Eddig arról volt szó, hogy az Erővel aztán bármit (legyen is az bármennyire durva) meg lehet oldani, elvégre egy bolygót is el lehet vele pusztítani stb.. :P Ezzel volt magyarázva, hogy Talzin a semmiből tárgyakat (pl. fénykardnak ellenálló fegyvert) varázsol, sith nagyurat vuduzik, (természetes Erőérzékenység híján) fekete mágiával használja az Erőt, másokból elszívott Élő Erőt fogad magába, halottakat támaszt fel, láthatatlanná tévő cuccokat csinál, megváltoztatja valaki fizikumát, erejét és gondolkodását, járkál a létsíkok közt stb..

 

Ezek után az nem fér bele, hogy nem a klasszikus módon szül gyerekeket, hanem mágiával oldja meg? Vagy csak egyszerűen arról van szó, hogy Nálad máshol van az elfogadhatatlanság határa és ez már pont kívül esik rajta? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig arról volt szó, hogy az Erővel aztán bármit (legyen is az bármennyire durva) meg lehet oldani, elvégre egy bolygót is el lehet vele pusztítani stb.. :P

Ez nagyon szép, de a magyarázat folytatását látom szándékosan felejted el folyton folyvást, szóval még egyszer: bármit meg lehet csinálni, csak tudás kérdése. Mert az korlátozza a használót, legyen az Jedi, Sith, padawan, Sith tanonc, vagy éppen éjnővér. Lehet teremteni életet az Erővel, el lehet pusztítani bolygót az Erővel, de csak akkor, ha a használó egyrészt rendelkezik elégséges midi-chloriannal ahhoz, hogy egyáltalán tudatosan érzékelje és használja az Erőt, másrészt, megtanulja azt tudatosan érzékelni és használni, harmadrészt, mint mindenben, ebben is legyen elég gyakorlata. Sajnos a Sith-eknek és úgy alapvetően az összes Sötét Oldal használónak, így Talzinnak is van egy olyan tulajdonsága, ami ellehetetleníti, hogy életet teremtsenek, mármint természetes, egészséges életet: képtelenek pozitív dolgokra. Nem tudnak szeretni, nem tudnak lemondani, stb. Talán összehozhatnak valami torz szörnyeteget (erre talán jó példa Opress mutációja, de mint látható, az is nyomban elhalt Opress halálával), de olyan egészséges, életerős embert, mint amilyen Anakin, semmiképpen nem, mert a Sötét Oldal használói a teremtés lényét sem tudják megérteni. És ha valamit nem értesz meg, azt meg sem tudod tanulni, és pláne nem tudod alkalmazni helyesen. Ezért ők a gonoszok. :)

 

Annak eleve nincs értelme, hogy Talzin mágiával csinálja fel magát. Eleve nem tudom, mi kifogása lenne a szex ellen, másrészt, minek csinálná így? Mit nyerne vele? Mi értelme lenne? Semmi!

 

Azt én is erősen kétlem, hogy Opress és Feral Maul vértestvére lenne. Talzin megmentette Mault valamilyen szinten, erre csak úgy hagyná feláldozni Savage-ot és Feralt? Felalt ráadásul ő maga ölette meg Opress-szel. Jó, nem hiszem, hogy a hagyományos anyai szeretet érezte Talzin fiacskája iránt, de azért az, ahogy Opress-t használta, és ahogy Feallal bánt, valahogy nem fér össze Talzinnal azután, hogy a testét is képes volt feláldozni Maulért. Plusz, ahogy Ody is írta, Savage-ék Ventress-nek hála kerültek képbe.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy Savage és Feral féltestvére volt Maulnak, mondjuk, ugyanaz lehetett az apjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Sith-eknek és úgy alapvetően az összes Sötét Oldal használónak, így Talzinnak is van egy olyan tulajdonsága, ami ellehetetleníti, hogy életet teremtsenek, mármint természetes, egészséges életet: képtelenek pozitív dolgokra. Nem tudnak szeretni, nem tudnak lemondani, stb. Talán összehozhatnak valami torz szörnyeteget (erre talán jó példa Opress mutációja, de mint látható, az is nyomban elhalt Opress halálával), de olyan egészséges, életerős embert, mint amilyen Anakin, semmiképpen nem, mert a Sötét Oldal használói a teremtés lényét sem tudják megérteni. És ha valamit nem értesz meg, azt meg sem tudod tanulni, és pláne nem tudod alkalmazni helyesen. Ezért ők a gonoszok. :)

 

Ez egyik részben sincs cáfolva vagy alátámasztva és a TCW-ben sincs ilyen ha jól emlékszem szóval akár miért ne lennének rá képesek. A másik, hogy Anakin esetében csak egy sejtet kellett létrehozniuk nem egy egész embert a többit elintézte a természet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon szép, de a magyarázat folytatását látom szándékosan felejted el folyton folyvást, szóval még egyszer: bármit meg lehet csinálni, csak tudás kérdése. Mert az korlátozza a használót, legyen az Jedi, Sith, padawan, Sith tanonc, vagy éppen éjnővér. Lehet teremteni életet az Erővel, el lehet pusztítani bolygót az Erővel, de csak akkor, ha a használó egyrészt rendelkezik elégséges midi-chloriannal ahhoz, hogy egyáltalán tudatosan érzékelje és használja az Erőt, másrészt, megtanulja azt tudatosan érzékelni és használni, harmadrészt, mint mindenben, ebben is legyen elég gyakorlata.

Nem felejtek én el semmit. ;)

Sokszor végigmentünk már rajta, hogy Talzin mikre volt képes, milyen tudás és hatalom birtokában volt. Pusztán meglepődtem, hogy akinek ez természetes és tökéletesen SW-kompatibilis, neki pl. a szaporodás egy alternatív, Erőközpontú megközelítése már nem az. Semmi gond nincs ezzel, mindenkinél máshol húzódnak az elvi határok. Kíváncsiságból rákérdeztem, ennyi. ;)

 

Sajnos a Sith-eknek és úgy alapvetően az összes Sötét Oldal használónak, így Talzinnak is van egy olyan tulajdonsága, ami ellehetetleníti, hogy életet teremtsenek, mármint természetes, egészséges életet: képtelenek pozitív dolgokra. Nem tudnak szeretni, nem tudnak lemondani, stb. Talán összehozhatnak valami torz szörnyeteget, de olyan egészséges, életerős embert, mint amilyen Anakin, semmiképpen nem, mert a Sötét Oldal használói a teremtés lényét sem tudják megérteni. És ha valamit nem értesz meg, azt meg sem tudod tanulni, és pláne nem tudod alkalmazni helyesen. Ezért ők a gonoszok. :)

Ez így azért elég erős feltételezés. Attól, hogy valaki gonosz, még nem kell 100%-osan negatívnak lennie. Tudtommal a SW-ban sincs olyan alapvetés, hogy az Erő sötét oldalát használóknak eleve lehetetlen bárminemű pozitív tulajdonsággal vagy érzelemmel rendelkezniük. Ahogyan olyan se, hogy a teremtés esszenciáját képtelenek volnának megérteni.

 

Arról, hogy Talzin a Sötét Oldalt használná, a releváns TCW rész topikjában írtam. Nem zárható ki, de szerintem nem túl valószínű. Ugyanakkor Talzin már csak azért se túl jó példa, mert Maul-t, mint saját fiát mentette meg. Nem úgy tűnt, hogy a merő gonoszság és kegyetlenség vezette volna azon az úton, hogy a saját életét és kvázi sebezhetetlenségét feláldozza ezért.

 

Annak eleve nincs értelme, hogy Talzin mágiával csinálja fel magát. Eleve nem tudom, mi kifogása lenne a szex ellen, másrészt, minek csinálná így? Mit nyerne vele? Mi értelme lenne? Semmi!

Tetszik a megfogalmazás. :D Nem tudom, lehet nem szeret szülni vagy a Dathomir-on még nem végeznek császármetszést. :D Vagy van rá hatékonyabb megoldása, vagy nincs hozzá méltó apajelölt, akit elfogadna. Tényleg nem tudom, csak egy felvetés volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Opress csak annyira testvére Maul -nak mint Anakin Obi-Wan -nak. :) Opress kiválasztása is egy megmérettetésen dőlt el, ahol Ventress volt aki kiválasztotta a legjobbat. Opress szerintem ezer százalék, hogy nem Talzin fia volt. Az élet varázslás kapcsán pedig pb kicsit messzire kalandozott. :)

Azt nem tudni, hogy csupán Maul volt-e Talzin fia (szerintem igen, minden erre utal), az viszont biztos, hogy Savage és Feral Maul vér szerinti testvérei voltak (legalábbis félig), nem csupán bajtárs "testvérek". Emlékeim szerint, a régi (hivatalos) starwars.com-on Savage adatlapján írták is Maul kapcsán, hogy "his younger brother", tehát az öccse. :)

 

Egy ma már Legendsnek minősülő mű (Darth Plagueis) szerint, egy Kycina nevű Éjnővér volt Maul, Savage és Feral anyja, aki később Sidious gondjaira bízta az Éjnővérek által még felfedezetlen Mault, hogy ne kerüljön rabszolgasorba az Éjfivérek közé. Ebből Canon szempontjából annyi a releváns, hogy minden bizonnyal egy meglévő TCW koncepcióból indultak ki, ami Maulék testvérségét illeti. Szerintem a legvalószínűbb az, hogy a Talzin által "igénybe vett" Éjfivér - Maul apja - korábban egy másik Éjnővérrel ismerkedett meg közelebbről, melynek gyümölcsei Savage és Feral lettek. Ez magyarázza Talzin viszonylagos érdektelenségét ez utóbbiak iránt, ugyanakkor Maulék testvérsége is megmarad. Így kerek a dolog.

 

Az Erővel való fogantatás nem ördögtől való és SW-idegen egy midi-chloriánok által nemzett Kiválasztott után, de Talzin sem mindenható. Képességei bennem mindig a "nagyobb a füstje, mint a lángja" érzetét keltették. Látványos, szokatlan, nagy volumenűnek tűnő, ám hatékonyságát tekintve alulmarad a Sith-ekével szemben (nem sorolnám fel egyesével, miért). Talzin képességei kapcsán egyébként úgy gondolom, szélmalomharc alakult ki. Akinek nem jön be a boszorka karaktere (illetve a hozzá kapcsolódó elemek), azt valószínűleg semmilyen érv nem fogja más belátásra téríteni, bár részemről ez nem is cél. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így azért elég erős feltételezés. Attól, hogy valaki gonosz, még nem kell 100%-osan negatívnak lennie. Tudtommal a SW-ban sincs olyan alapvetés, hogy az Erő sötét oldalát használóknak eleve lehetetlen bárminemű pozitív tulajdonsággal vagy érzelemmel rendelkezniük. Ahogyan olyan se, hogy a teremtés esszenciáját képtelenek volnának megérteni.

Ez egyik részben sincs cáfolva vagy alátámasztva és a TCW-ben sincs ilyen ha jól emlékszem szóval akár miért ne lennének rá képesek. A másik, hogy Anakin esetében csak egy sejtet kellett létrehozniuk nem egy egész embert a többit elintézte a természet. :)

Hát, ha nektek a gonoszságról a természetesség és teremtés jut eszedbe, akkor persze, semmi sem cáfolja, de a Star Watshoz hasonló mesékben általában a gonosz nem olyan tulajdonságokkal van felvértezve, ami a jók sajátja. Márpedig a Star Wars gonoszai tankönyvszerű mesegonoszok. ;) Egy Sith-et sem láttam olyasmit csinálni, aminek köze lett volna olyan fogalmakhoz, mint szeretet, természetesség, építés, teremtés, stb. Sőt, kifejezetten kártékony, korcs kis lények, akik úton útfélen megerőszakolják a környezetüket. A Star Warsban a gonoszokban nincsen jóság, semmi, egy szikrányi sem. Legfeljebb addig van bennük ilyesmi, míg egyik irányból a másikba araszolnak, de amint átlépik a határt, elveszik belőlük. A Star Wars gonoszai nem az összetett jellemükről híresek. :)

 

Arról, hogy Talzin a Sötét Oldalt használná, a releváns TCW rész topikjában írtam. Nem zárható ki, de szerintem nem túl valószínű. Ugyanakkor Talzin már csak azért se túl jó példa, mert Maul-t, mint saját fiát mentette meg. Nem úgy tűnt, hogy a merő gonoszság és kegyetlenség vezette volna azon az úton, hogy a saját életét és kvázi sebezhetetlenségét feláldozza ezért.

De mivel a Star Warsban csak és kizárólag az Erő létezik, így nyilvánvaló, hogy Talzin is azt használja, és mivel a trükkjei egytől-egyig ártalmasok, elég biztos, hogy a Sötét Oldalt használja. Az, hogy Maulért hajlandó volt ennyit áldozni, két dolgot jelenthet: nem szeretetből csinálta, hanem már akkor a Sidious elleni merénylet eszközét látta benne. Ez esetben - visszakanyarodva az eredeti kérdésre - Savage és Feral is lehettek a gyermekei, mert láthatóan egy lelketlen szörnyeteg, így simán feláldozná saját vérét is.

A másik, hogy akkor még nem volt a Sötét Oldalon, de mivel egy igen setét praktikát alkalmazott, átesett a ló másik oldalára. Azt biztosra megállapíthatjuk, hogy az éjnővérek nem eredendően gonoszak, inkább a két oldal határán egyensúlyoznak, de éppen ezért könnyen áteshetnek a vonzóbbik oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha nektek a gonoszságról a természetesség és teremtés jut eszedbe, akkor persze, semmi sem cáfolja, de a Star Watshoz hasonló mesékben általában a gonosz nem olyan tulajdonságokkal van felvértezve, ami a jók sajátja. Márpedig a Star Wars gonoszai tankönyvszerű mesegonoszok. ;) Egy Sith-et sem láttam olyasmit csinálni, aminek köze lett volna olyan fogalmakhoz, mint szeretet, természetesség, építés, teremtés, stb. Sőt, kifejezetten kártékony, korcs kis lények, akik úton útfélen megerőszakolják a környezetüket. A Star Warsban a gonoszokban nincsen jóság, semmi, egy szikrányi sem. Legfeljebb addig van bennük ilyesmi, míg egyik irányból a másikba araszolnak, de amint átlépik a határt, elveszik belőlük. A Star Wars gonoszai nem az összetett jellemükről híresek. :)

Ez így nagyjából jogosnak tűnik. Mondjuk én inkább úgy mondanám, hogy a SW gonoszai megpróbálnak elnyomni magukban minden jót, ami azért megvan bennük.

 

Amit igazából nem értek, hogy miért lenne egy élőlény létrehozása megkérdőjelezhetetlenül pozitív. Az Erő is egyfajta eszköz, amit sok dologra lehet használni. A cél, a szándék fogja eldönteni, hogy 1-1 tett jó vagy rossz. Ha valaki azért akar kreálni egy élőlényt, hogy az mondjuk hűen szolgálja őt vagy a romlott elveit, eszközként akarja használni egy gonosz terv beteljesítésére, akkor ez alapjában véve nem pozitív. Sőt, nekem kifejezetten illik a Sötét Oldalt használók profiljába, hogy még a teremtést is így kifacsarják, mert nekik semmi se szent.

 

Ezen kívül, miben lenne más, ha a klasszikus módon hoznának létre utódot? Az Erőhasználás nem függ össze a gonoszsággal. Ha egy gonosz axiomatikusan nem hozhatna létre életet, akkor sehogyan nem tehetné meg ezt, se az Erővel, se amúgy.

 

De mivel a Star Warsban csak és kizárólag az Erő létezik, így nyilvánvaló, hogy Talzin is azt használja, és mivel a trükkjei egytől-egyig ártalmasok, elég biztos, hogy a Sötét Oldalt használja.

Akkor sem a sithek, sem pedig Talzin (a jedik meg pláne nem) nem igazán látják át az Erő sötét oldalát és messze nem tudnak róla annyit.

 

Az, hogy Maulért hajlandó volt ennyit áldozni, két dolgot jelenthet: nem szeretetből csinálta, hanem már akkor a Sidious elleni merénylet eszközét látta benne. Ez esetben - visszakanyarodva az eredeti kérdésre - Savage és Feral is lehettek a gyermekei, mert láthatóan egy lelketlen szörnyeteg, így simán feláldozná saját vérét is.

A másik, hogy akkor még nem volt a Sötét Oldalon, de mivel egy igen setét praktikát alkalmazott, átesett a ló másik oldalára. Azt biztosra megállapíthatjuk, hogy az éjnővérek nem eredendően gonoszak, inkább a két oldal határán egyensúlyoznak, de éppen ezért könnyen áteshetnek a vonzóbbik oldalra.

Kicsit időzavarban vagyunk. Talzin feltételezett halála (képregény) az utolsó, amit kronológiailag látunk róla. Tehát max. az lehet, hogy a legvégén visszatért a Sötét Oldalról, hogy megmentse fiát. Sidious legyőzésére értelemszerűen nem lehetett reális megoldás az, hogy feláldozza magát egy sokkal esélytelenebb Maul-ért.

Az éjnővérek is meglehetősen természetellenes és gonosz célokra használják az Erőt (ha azt használják), szóval inkább a Sötét Oldalhoz köthetők. Persze a világ nem fekete-fehér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.