Ugrás a kommentre

Talzin


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Egy Sith-et sem láttam olyasmit csinálni, aminek köze lett volna olyan fogalmakhoz, mint szeretet, természetesség, építés, teremtés, stb.

 

Nem feltétlen tartom a szeretet, természetességet a teremtés kulcsának és erre egyet mondok Kaminó!!! Se nem szerettek az icipici kis klónokat, sem nem volt az természetes ahogy létrehozták őket :). Amúgy ha azt nézzük Sidious milyen hosszan kidolgozott és végre hajtott tervvel ragadta magához a galaxis irányítását akkor már az is megeshet, hogy a terv nem is az övé ő csak tovább vitte vagyis Plagueis azzal indította be az egészet, hogy megteremtem ezt a lényt, hatalmas Erő potenciállal és majd ha felnő a segítségével magamhoz ragadom a hatalmat. (bár ezzel már azért jócskán elkalandozott a képzeletem, de ki tudja :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen tartom a szeretet, természetességet a teremtés kulcsának és erre egyet mondok Kaminó!!! Se nem szerettek az icipici kis klónokat, sem nem volt az természetes ahogy létrehozták őket :).

És nem is lettek egészséges, természetes emberek. ;)

 

Amit igazából nem értek, hogy miért lenne egy élőlény létrehozása megkérdőjelezhetetlenül pozitív. Az Erő is egyfajta eszköz, amit sok dologra lehet használni. A cél, a szándék fogja eldönteni, hogy 1-1 tett jó vagy rossz. Ha valaki azért akar kreálni egy élőlényt, hogy az mondjuk hűen szolgálja őt vagy a romlott elveit, eszközként akarja használni egy gonosz terv beteljesítésére, akkor ez alapjában véve nem pozitív. Sőt, nekem kifejezetten illik a Sötét Oldalt használók profiljába, hogy még a teremtést is így kifacsarják, mert nekik semmi se szent.

Megint félreértesz. Nem azt írtam, hogy nem lehet teremteni ("talán összehozhatnak valami torz szörnyeteget"), de nem tudnak teljes értékű, egészséges életet teremteni ("olyan egészséges, életerős embert, mint amilyen Anakin"). Ez is egy ilyen mesei alapvetés, a gonosznak az ivadéka is gonosz. :) Talzinnak ezért nem lehetne az Erő által létrehozott gyermeke Maul, mert ő is egy egészséges zabrak volt. Nem olyan elkorcsosult valami, mint a klónok, vagy mint Opress, miután Talzin átalakította.

Persze a valóságban egy szadista állat és egy tömeggyilkos szörnyeteg nászából születhet rendes ember (bár még a valóságban is megvan rá az esély, hogy megörökli a szülők negtív hajlamait), de a Star Warsban ezek feloldhatatlan elemek. Ebben a világban a gonosznak gonosz, torz ivadékai születnek, mert meghágják a természetet. A jóknak meg jó sarjai vannak, mert ők harmóniában élnek vele. Ezekre a dolgokra kár rávetíteni a valóságot, nem is lehet.

 

Kicsit időzavarban vagyunk. Talzin feltételezett halála (képregény) az utolsó, amit kronológiailag látunk róla. Tehát max. az lehet, hogy a legvégén visszatért a Sötét Oldalról, hogy megmentse fiát. Sidious legyőzésére értelemszerűen nem lehetett reális megoldás az, hogy feláldozza magát egy sokkal esélytelenebb Maul-ért.

Az éjnővérek is meglehetősen természetellenes és gonosz célokra használják az Erőt (ha azt használják), szóval inkább a Sötét Oldalhoz köthetők. Persze a világ nem fekete-fehér.

Maximum te vagy időzavarban, fuss neki még egyszer a szövegemnek. ;) Nyilvánvalóan Maul ep1-es balsorsára és az azt megelőző eseményekre gondoltam, mert azt ugye tudjuk, hogy Sidious és Talzin az ep1 előtti évtizdekben bratyizott, nem az ep2 utáni időszakban.

Az éjnővérek többsége pedig egyáltalán nem használja az Erőt semmiféle formában. Csak Talzintól, a vén nyanyától és Ventresstől láthattunk Erőpraktikákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem is lettek egészséges, természetes emberek. ;)

 

Itt a rövid élettartamra vagy mentális gondokra gondolsz? Mert ott van Boba Fett ő vele semmibaj az, hogy egy hidegvérű gyilkos lett azért van mert olyannak nevelték( illetve az apja lefejezésének is lehetett némi köze hozzá :D ), nem pedig a teremtéséből fakadóan.

 

Megint félreértesz. Nem azt írtam, hogy nem lehet teremteni ("talán összehozhatnak valami torz szörnyeteget"), de nem tudnak teljes értékű, egészséges életet teremteni ("olyan egészséges, életerős embert, mint amilyen Anakin"). Ez is egy ilyen mesei alapvetés, a gonosznak az ivadéka is gonosz. :) Talzinnak ezért nem lehetne az Erő által létrehozott gyermeke Maul, mert ő is egy egészséges zabrak volt. Nem olyan elkorcsosult valami, mint a klónok, vagy mint Opress, miután Talzin átalakította.

Persze a valóságban egy szadista állat és egy tömeggyilkos szörnyeteg nászából születhet rendes ember (bár még a valóságban is megvan rá az esély, hogy megörökli a szülők negtív hajlamait), de a Star Warsban ezek feloldhatatlan elemek. Ebben a világban a gonosznak gonosz, torz ivadékai születnek, mert meghágják a természetet. A jóknak meg jó sarjai vannak, mert ők harmóniában élnek vele. Ezekre a dolgokra kár rávetíteni a valóságot, nem is lehet.

 

 

Alapvetően senki nem születik gonosznak, Savage sem volt az csak olyanná lett.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a rövid élettartamra vagy mentális gondokra gondolsz? Mert ott van Boba Fett ő vele semmibaj az, hogy egy hidegvérű gyilkos lett azért van mert olyannak nevelték( illetve az apja lefejezésének is lehetett némi köze hozzá :D ), nem pedig a teremtéséből fakadóan.

A rövid élettartam, a mentális gondok, a milliárdos ikerség, hogy se apjuk, se anyjuk, stb. Boba Fett sem éppen természetes teremtmény, hiszen neki sincs se apja, se anyja, ő Jango Fett egy petricsészében teremtett másolata.

 

Alapvetően senki nem születik gonosznak, Savage sem volt az csak olyanná lett.

És ebből látszik, hogy Savage-ot nem Talzin teremtette az Erővel, sőt, valószínűleg még csak nem is az anyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint félreértesz. Nem azt írtam, hogy nem lehet teremteni ("talán összehozhatnak valami torz szörnyeteget"), de nem tudnak teljes értékű, egészséges életet teremteni ("olyan egészséges, életerős embert, mint amilyen Anakin"). Ez is egy ilyen mesei alapvetés, a gonosznak az ivadéka is gonosz. :)

Te is félreértesz. Teljes értékű és egészséges lényre is gondoltam, amikor írtam. Ugyanúgy nem látom miért ne lehetne egy velejéig romlott alaknak egészséges gyereke (bármilyen módon is teremtve azt), ami ráadásul nem is függ össze az erkölccsel. Az, hogy ki mennyire egészséges vagy életerős, független attól, hogy gonosz-e vagy sem. Amúgy meg azért Maul vagy Anakin se mondható épp olyan derék és jóságos embernek, hogy ne lehetnének a Sötét Oldal "ivadékai". ;)

 

Maximum te vagy időzavarban, fuss neki még egyszer a szövegemnek. ;) Nyilvánvalóan Maul ep1-es balsorsára és az azt megelőző eseményekre gondoltam, mert azt ugye tudjuk, hogy Sidious és Talzin az ep1 előtti évtizdekben bratyizott, nem az ep2 utáni időszakban.

Hidd el, nekifutottam párszor korábban is. :) Én Talzin feltételezhető haláláról beszéltem, hisz akkor áldozta fel magát totálisan a fiáért. Te hoztál elő régebbi dolgokat, aminek ehhez nincs igazán köze. A Sidious-szal való bratyizás ebben a kontextusban megint irreleváns. Azt teljesen más szempontból hoztam szóba még anno.

 

Az éjnővérek többsége pedig egyáltalán nem használja az Erőt semmiféle formában. Csak Talzintól, a vén nyanyától és Ventresstől láthattunk Erőpraktikákat.

Nekem úgy tűnt, hogy nemcsak elméleti jelentősége van annak, amikor összekapaszkodnak és együtt kántálnak meg varázsolnak. Persze lehet, hogy Talzin ott megint csak a többi éjnővér Élő Erejét képes valahogy ideiglenesen, a szeánsz idejére hasznosítani. Amúgy az éjnővéreket boszorkányként emlegetik több ízben, feltehetően a "mágiás" dolgok miatt. Ha feltételezzük, hogy a varázslatok az Erőhöz közvetlen kapcsolódnak, akkor csak van némi kapcsolatuk vele. Elvileg az a "vén nyanya" is valami éjnővér-féle. Vagy ki tudja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is félreértesz. Teljes értékű és egészséges lényre is gondoltam, amikor írtam.

Nem értelek félre, éppen ez a gondom, hogy arra is gondoltál. Mert szerintem az nem lehet, ha az Erő Sötét Oldalával (a gonoszsággal) teremtenek is valami életszerűt, az csak és kizárólag valami szörnyeteg lehet, külsőleg, belsőleg egyaránt.

 

Amúgy meg azért Maul vagy Anakin se mondható épp olyan derék és jóságos embernek, hogy ne lehetnének a Sötét Oldal "ivadékai".

Vader egyértelműen nem a gonosz ivadéka, hiszen az Erő teremtette, és nekem Anakin Skywalkerként teljesen rendben lévő embernek tűnt. Maul valóban szörnyeteg kinézetű, és mivel Talzin ivadéka, ez a helyén is van. De az ő ördögi kinézete nem természetellenes elkorcsosulás, hanem kézileg gyártott szörnyeteg külsőt: értsd: agyontetoválták a drágát. Ha csak nem egy tintásüveg volt az apja, kétlem, hogy a mama méhében lett ilyen színes egyéniség. :D

 

Én Talzin feltételezhető haláláról beszéltem, hisz akkor áldozta fel magát totálisan a fiáért. Te hoztál elő régebbi dolgokat, aminek ehhez nincs igazán köze. A Sidious-szal való bratyizás ebben a kontextusban megint irreleváns. Azt teljesen más szempontból hoztam szóba még anno.

1. Nincs Talzinnak feltételezhető halála. Egy halála van, a Son of Dathomir című képregény negyedik füzetében és az végleges volt. Többször még feltételezett formában sem halt meg.

2. Talzin Darth Maul ep1-beli kudarcakor áldozta fel teste egy jelentős részét (de nem az egészet!), hogy megmentse. Nem tudom, te ez ügyben mi másra gondoltál, mert más ilyen esemény nem volt.

3. Elméleti magyarázatomban igenis releváns Sidiousszal történő bratyizása, mivel mint kiderült a Son of Dathomirból, ez még Maul gyermekkorában volt. Sidious ekkor árulta el Talzint és rabolta el tőle Mault, és elméleti szinten lehetséges, hogy Talzin már akkor sem érzett szeretet fia iránt, viszont, mivel az Sidious közvetlen közelébe került, meglátta benne a bosszú eszközét, ezért "támasztotta" fel aztán az ep1 idején.

 

Nekem úgy tűnt, hogy nemcsak elméleti jelentősége van annak, amikor összekapaszkodnak és együtt kántálnak meg varázsolnak. Persze lehet, hogy Talzin ott megint csak a többi éjnővér Élő Erejét képes valahogy ideiglenesen, a szeánsz idejére hasznosítani. Amúgy az éjnővéreket boszorkányként emlegetik több ízben, feltehetően a "mágiás" dolgok miatt. Ha feltételezzük, hogy a varázslatok az Erőhöz közvetlen kapcsolódnak, akkor csak van némi kapcsolatuk vele. Elvileg az a "vén nyanya" is valami éjnővér-féle. Vagy ki tudja. :)

Elég nyilvánvaló, hogy van kapcsolatuk az Erővel, mivel a Star Warsban MINDEN élőlénynek van kapcsolata az Erővel. Még Han Solónak is. Az más kérdés, hogy nem feltétlen tudják használni. Talzin, a nyanya és Ventress tudták. Lehet a többiek között is voltak olyanok, akiknek a midi-chlorian szintje elegendő lett volna a használathoz, csak hát senki sem képezte ki őket.

Amúgy meg, Ventress az élő példa rá, hogy az éjnővérek az Erőt használják: ő is éjnővér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értelek félre, éppen ez a gondom, hogy arra is gondoltál. Mert szerintem az nem lehet, ha az Erő Sötét Oldalával (a gonoszsággal) teremtenek is valami életszerűt, az csak és kizárólag valami szörnyeteg lehet, külsőleg, belsőleg egyaránt.

Továbbra se értem miért ne lehetne, vagy miből következne ez. De akkor tisztáztuk a dolgot, egyszerűen csak másképp látjuk a kérdéskört, de nem is kell mindenben egyetérteni. ;)

 

1. Nincs Talzinnak feltételezhető halála. Egy halála van, a Son of Dathomir című képregény negyedik füzetében és az végleges volt. Többször még feltételezett formában sem halt meg.

2. Talzin Darth Maul ep1-beli kudarcakor áldozta fel teste egy jelentős részét (de nem az egészet!), hogy megmentse. Nem tudom, te ez ügyben mi másra gondoltál, mert más ilyen esemény nem volt.

3. Elméleti magyarázatomban igenis releváns Sidiousszal történő bratyizása, mivel mint kiderült a Son of Dathomirból, ez még Maul gyermekkorában volt. Sidious ekkor árulta el Talzint és rabolta el tőle Mault, és elméleti szinten lehetséges, hogy Talzin már akkor sem érzett szeretet fia iránt, viszont, mivel az Sidious közvetlen közelébe került, meglátta benne a bosszú eszközét, ezért "támasztotta" fel aztán az ep1 idején.

1. Nem biztos, hogy a képregényben meghalt, semmi nem garantálja, hogy az végleges volt. Annak tűnt, ezért mondom mindig, hogy feltételezhető halála. De a (pláne vele) történtek után nem vennék mérget semmire. Erre az esetre gondoltam és nem is mondtam, hogy több halála lett volna.

2. Nem arról az esetről beszélek, hiszen ott "csak" annyi történt, amit írsz. Az életét a képregényben áldozta fel a fiáért, így nyilván arra gondoltam. Ezért nem annyira értem hogyan keverednek ide a jóval korábbi események.

3. Persze, csak mindennek semmi köze ahhoz, amiről most szó van, mert nem arról az önfeláldozásról (a "feltámasztásról") van szó.

 

Mondom én, hogy félreértettük egymást. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen pb-t támogatom ebben a kérdéskörben. A sötét oldalt használók is teremthetnek életet - hiszen ahogy pb is írta - az élet teremtés bármennyire is az élet egy csodája, simán használható gonosz célokra.

 

És az SW-ben van pozitív jelenete a gonoszoknak: amikor Sidious az égett Vader fölé térdel, az nagyon "emberi" a szó pozitív értelmében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig arról volt szó, hogy az Erővel aztán bármit (legyen is az bármennyire durva) meg lehet oldani, elvégre egy bolygót is el lehet vele pusztítani stb.. :P Ezzel volt magyarázva, hogy Talzin a semmiből tárgyakat (pl. fénykardnak ellenálló fegyvert) varázsol, sith nagyurat vuduzik, (természetes Erőérzékenység híján) fekete mágiával használja az Erőt, másokból elszívott Élő Erőt fogad magába, halottakat támaszt fel, láthatatlanná tévő cuccokat csinál, megváltoztatja valaki fizikumát, erejét és gondolkodását, járkál a létsíkok közt stb..

 

Ezek után az nem fér bele, hogy nem a klasszikus módon szül gyerekeket, hanem mágiával oldja meg? Vagy csak egyszerűen arról van szó, hogy Nálad máshol van az elfogadhatatlanság határa és ez már pont kívül esik rajta? ;)

Pontosan arról van szó. Az élet ilyetén való teremtése mellett az én olvasatomban eltörpülnek a fentebb írt dolgok. Az Erő tud életet teremteni, de Talzin nem. Ráadásul mint ahogy alant lett taglalva, igazából nem is lett volna értelme.

 

Azt nem tudni, hogy csupán Maul volt-e Talzin fia (szerintem igen, minden erre utal), az viszont biztos, hogy Savage és Feral Maul vér szerinti testvérei voltak (legalábbis félig), nem csupán bajtárs "testvérek". Emlékeim szerint, a régi (hivatalos) starwars.com-on Savage adatlapján írták is Maul kapcsán, hogy "his younger brother", tehát az öccse. :)

 

Egy ma már Legendsnek minősülő mű (Darth Plagueis) szerint, egy Kycina nevű Éjnővér volt Maul, Savage és Feral anyja, aki később Sidious gondjaira bízta az Éjnővérek által még felfedezetlen Mault, hogy ne kerüljön rabszolgasorba az Éjfivérek közé. Ebből Canon szempontjából annyi a releváns, hogy minden bizonnyal egy meglévő TCW koncepcióból indultak ki, ami Maulék testvérségét illeti. Szerintem a legvalószínűbb az, hogy a Talzin által "igénybe vett" Éjfivér - Maul apja - korábban egy másik Éjnővérrel ismerkedett meg közelebbről, melynek gyümölcsei Savage és Feral lettek. Ez magyarázza Talzin viszonylagos érdektelenségét ez utóbbiak iránt, ugyanakkor Maulék testvérsége is megmarad. Így kerek a dolog.

 

Ebben az esetben érthetetlen, hogy miért rendeztek egy válogatót Ventressnek? Miért nem vitte el direktben Savage -ot és Feral -t Talzinhoz? Hisz más nem lett volna alkalmas a feladatra. Az nagyon banális, hogy éppen Savage nyerte a válogatót, pont ő aki annyira klappol a képbe mint egy puzzle darab. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben érthetetlen, hogy miért rendeztek egy válogatót Ventressnek? Miért nem vitte el direktben Savage -ot és Feral -t Talzinhoz? Hisz más nem lett volna alkalmas a feladatra. Az nagyon banális, hogy éppen Savage nyerte a válogatót, pont ő aki annyira klappol a képbe mint egy puzzle darab. :D

Hogy megtalálja a legkeményebb dathomiri harcost, aki felér Ventress terveihez. Azért, mert Savage és Feral Maul féltestvérei, miért lennének automatikusan a legjobb harcosok a klánból? :D Főleg a vértestvér Savage-Feral párosnál éles a kontraszt, ami a harci képességeket illeti. Irreleváns, ki kinek a rokona, szimplán a legjobb harcost keresték. Én amúgy nem kapcsolnám össze Talzin Maul utáni keresőhadjáratát és Ventress Dooku elleni tervét. Szerintem két különböző dologról van szó, főleg mivel Talzin később ellöki magától Asajj-t.

 

Az alábbi kép a starwars.com-ról van. Abban egyetértünk, hogy oda nem kerül fel hiteltelen infó? :) Így már szerintem tiszta sor.

sw_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi kép a starwars.com-ról van. Abban egyetértünk, hogy oda nem kerül fel hiteltelen infó? :) Így már szerintem tiszta sor.

 

Ez benne volt egy TCW rész végében. Nem zsákbamacska az sw.com -on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez benne volt egy TCW rész végében. Nem zsákbamacska az sw.com -on.

Így van. :)

A hangsúly az "another brother" kiemelésén volt, ami szerintem egyértelművé teszi, hogy nem Savage egy klántestvéréről van szó (amiből van jó pár), hanem egy Feral melletti másik testvéréről. De nem szeretném tovább OFF-olni Talzin topikját. :peace:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.