Ugrás a kommentre

Zenemizéria


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A Star Wars fekete pontja, a zenei Copy/Paste-ok.

 

Én sosem hittem, hogy ilyesmi előfordulhat a filmezésben. Más filmben nem is találkoztem vele(Kivétel a HP2-ben az a kevés SW zene), de ez lehet, hogy azért van, mert koránt sem ismerek más filmet olyan jól, mint ezt.

 

Még a tv-sorozatokban elmegy, hogy sorozatosan azt a zenét halljuk, amikor jó történik, illetve rossz. De egy ilyen kaliberű filmben tűrhetetlen.

Hihetetlen nagy amatőrségnek tartom.

Nem is értem mit gondoltak azok akik odatették, hogy a rajongók majd nem veszik észre? Mikor minden egyes képkockát átnyálazunk.

 

Az egy más dolog, hogy lehet, hogy nekik nem fontos, de tönkre teszik az élményt, mert a zene, az idő folyamán hozzásimul a filmhez, beleég az agyba és ha meghallod ugyanazokat az érzéseket érzed, mint a film alatt, akár kép nélkül is. Ehhez idő kell, és sok nézés, de ha nem az az érzés jön elő, a jelenetnél ami kéne, hanem az előző akkor elrontják az élményt a szürakozást.

 

Ti hogy vélekedtek erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevésbé ismerem a zenéket, mint Te (még padawan vagyok zeneismeretből :D ); de van, ahol nekem is zavaró a zeneátvétel.

Viszont ha csak a zenét hallgatom, képes vagyok csak zeneként hallgatni (na ezt jól megmondtam), és nem mint egy filmhez tartozó aláfestést. Így nem zavar annyira, hogy egy zenéhez több kép is tartozik. Pl. Qui-Gon temetési zenéjét nagy kár, hogy berakták az epIII-ba, viszont hallgatni mindkét, sőt három zenei cd-n nagyon szeretem, mert gyönyörű.

Ez talán rossz példa, mert nem vagyok biztos benne, hogy copy paste.

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavarnak a copy paste-tok, sőt, jónak tartom ott őket, ahol felbukannak. Viszont azt, amelyik az ep3-ban Anakin és a rohamoszik bevonulása alatt szól, sehol sem találom a Klónok támadásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont azt, amelyik az ep3-ban Anakin és a rohamoszik bevonulása alatt szól, sehol sem találom a Klónok támadásában.

Pont ez a vicc, hogy pont azt tették bele az ep3 legdrámaibb pillanatának aláfestéseként, ami az ep2ből kimaradt. Nincs a filmben a zene, illetve csak nagyon rövid részlet belőle(Reek lovagolás környékén).

De például az ep2 DVD-nek a Geonozis-i menüjének az a zenéje.

Az ep2 Sundtrack cd-jén a 12. szám Love pledge and The Arena.

Ez lett volna az aréna téma, ami kimaradt, és a téma ugyan a reek meglovagolásánál megvan, de ez a jó, kis vonulós, "csak" az ep3ba került bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg talán jobban tetszik ez, mint hogy a Duel of the Fate-set hallom. Már az ep2 soundtrack CD-n meghallottam, és nagyon megtetszett, ezért is hallgatóztam annyira, de sohasem hallottam (gyanúztam, hogy benne se volt, de akkor ez most megerősítést nyert, THX lokatelli). És majdnem felugrottam örömömben, amikor Anakin erre kezdett bevonulni a Templomba.

 

A Copiy Paste-tek között viszont a legjobb a film végén az Imperial March, no meg a Duel of the Fates.

 

Egyébként, copy paste-ot példáúl a Jurassic Park részeknél is érezhet az ember, különösen a JP1 és 3 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPII zenei témái, nálam a ranglista csúcsát ostromolják! Fantasztikus dallamok vannak a soundtrackben. Az átvett anyagok csak az arénánál lehetnek zavaróak, ám már ott sem veszem észre az átvett ráészeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Talán egyetértünk abban, hogy John Williams nagyszerű zenét írt a Star Wars: II. Epizódhoz. A klónok támadása zenéje olykor mély, olykor baljós és komor, olykor pergő és akciódús, amikor pedig felcsendül a szerelmi téma, az Across the Stars, leírhatatlanul gyönyörű.

Az talán már kevesebbek számára tűnt föl (de azért a széles rajongótáborban elég sokaknak), hogy a filmben a zene meglehetősen átszerkesztett -- mondhatni átszabdalt -- , ahhoz képest, ahogyan a Londoni Szimfonikusok azt eredetileg John Williams vezetésével előadták, vagy ahogy a tavasszal megjelent CD-n hallható. Hiába, a modern filmkészítéshez hozzátartozik, hogy a zenét a keverés és vágás során szabadon szerkesztheti a rendező, a hangvágó. De vajon jó ez a végeredmény szempontjából? Erről megoszlanak a vélemények.

Mindenesetre elég brutálisan hangzik, hogy egy szimfonikus zenekarra írt művet a keverőszobában átszabdalnak, pedig három éve ez történt bizonyos mértékig a Baljós árnyak zenéjével, és most még feltűnőbb módon A klónok támadásáéval.

Azt hiszem, sokan osztják azt a véleményt, hogy a film utolsó fél óráját nyugodtan nevezhetjük zenei káosznak. Ebben a káoszban pedig nem csupán John Williams ehhez a filmhez komponált zenéje van totálisan átszerkesztve, de közel 20 percet hallhatunk beillesztve az I. Epizód zenei anyagából, valamint -- azt hiszem, itt kapnak infarktust a Williams rajongók -- a lyukakat számítógépes Star Wars játékok zenéje tölti ki.

Így fordulhatnak elő olyan furcsaságok, mint például hogy a droidgyár akciójelenetei alatt felcsendül Yoda mester zenei témája. Azt hiszem, vitathatatlan, hogy semmi keresnivalója ott.

A legnagyobb John Williams rajongói oldal, a JWFan.net készítői úgy döntöttek, feltéképezik a feltérképezhetetlent, és nem kis munkával, gyakorlatilag másodpercről másodpercre összegyűjtötték, hogy hol milyen zenét hallani a II. Epizód egyes jelenetei alatt, összevetve azt a zenei CD-n szereplő anyaggal is. A fent leírtak alátámasztására következik egy száraz, de annál döbbenetesebb részlet az összeállításból. Az alábbiakban kiemelt nem egészen 6 és fél percnyi filmrészlet zenéje 19 darabból lett összerakva. (Mint látható, némelyik csupán 2 másodperces! Elöl a jelenetrész megnevezése olvasható, utána pedig a hozzá tartozó zene hossza és pontos forrása.)

 

GEONOSISI CSATA 1. (6:21 p:mp)

Mace Windu megérkezik (0:06) * The Phantom Menace számítógépes játék -- sqdanger1.imc

Mace aktiválja a fénykardját (0:06) * ismeretlen eredetű zene

"This party's over!"/"A műsornak vége!" (0:06) * TPM:Ultimate Edition, 1. lemez, Track 3 [1:55-2:01]

Előbukkannak a Jedik (0:12) * TPM:UE 1. lemez, Track 4 [0:50-0:56/0:58-1:01/1:04-1:13]

Vissza a páholyba (0:02) * TPM számítógépes játék -- sqdanger1.imc [0:08-végéig]

Óriási túlerőben (0:10) * TPM:UE 1. lemez, Track 3 [2:02-2:13]

Szuper Harcidroidok támadnak (0:04) * TPM:UE 1. lemez, Track 9 [3:01-végéig]

A harc megindul (0:28) * TPM:Original Sound Track, Track 9 [1:58-2:26]

Jedik vs. Droidok (0:14) * TPM:OST, Track14 [0:50-1:04]

Lopott fogat (0:40) * SW:E1 RACER számítógépes játék -- Podloop1.wav [0:01-vége]/TPM:UE 1. lemez, Track 33 [1:44-végéig]

A harc folytatódik (0:32) * TPM:OST, Track 9 [2:27-2:59]

Támad a Reek (0:38) * TPM:UE 1. lemez, Track 12 [0:09-0:41]

Mace vs. Jango (0:04) * ismretlen eredetű zene

Mace lefejezi Jangot (0:03) * TPM számítógépes játék -- sqplayerdeath.imc

Jango halott (0:02) * ismeretlen eredetű zene

Count Dooku és Boba reakciója (0:08) * TPM:OST, Track 13 [4:34-4:42]

C-3PO a földön/Aggresszív véleménycsere/Obi-Wan vs. az Acklay (1:06) * TPM:OST, Track 5 [0:26-0:45/0:19-0:24/0:46-0:49/0:55-1:25/2:20-2:30]

"This is such a drag!"/"Nem bírom a huzavonát!" (0:20) * TPM:OST, Track 9 [1:36-1:57]

Körbevéve (0:39) * TPM:OST, Track 5 [1:51-2:23/2:29-végéig]

 

A teljes összeállítást, mely ennél azért olvasmányosabb részeket is tartalmaz (természetesen angolul) megtaláljátok ide kattintva.

A témára még visszatérünk."

 

Idézet, StarWars.hu hírek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon jól hangzik az EpII végére az Imperial March, de nekem jobbant tetszett volna úgy ha csak az V. részben halljuk teljes igazán a számot.Amikor a csillagrombolók gyülekeznek.

 

Ez igaz, mert így az ep4-ből nagyon hiányzik a bir. induló

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem hiányzik. A birodalmi indulóhoz sok-sok birodalmi kell egyrakáson (vagy sok-sok birodalmi cucc), mint az ep2-5-6-ban. Az ep4-ben egyetlen hely van, ahol egyrakáson nyüzsögnek a rohamosztagosok, az pedig mikor Han beszalad a hangárba a rohamoszikat üldözve, de oda aligha illene ez a zene :D Szóval mivel nincs olyan jelenet, ahol kellően hatásos tud lenni ez a zene, nem is hiányzik nekem sehonnan az ep4-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Copiy Paste-tek között viszont a legjobb a film végén az Imperial March, no meg a Duel of the Fates.

Nana!

Azért pontosítsunk. a Copy/Paste azt jelenti, hogy másol beilleszt, tehát, ezen olyan zenék értendők, amik nem estek át áthangszerelésen és egyéb mahináción, csak fogta a kedves hangkeverő manus a régről felvett anyagot és nyomott egy copy/paste-ot.

Vagyis nem játszotta el a zenekar! (Csak akkor mikor eredetileg felvették) Ezt én felháborítónak tartom.

 

Az ep2 végi Imperial March egy gyönyörűen áthangszerelt, kicsit Köztársaságított változat.

Az áthangszerelt újrafelhasznált zenékkel semmi bajom, a Duel is át van hangszerelve az ep2-re. Kicsit az ep3ra is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis nem játszotta el a zenekar! (Csak akkor mikor eredetileg felvették) Ezt én felháborítónak tartom.

 

Ekkora produkciónál nem is értem, miért kell ezt csinálni. Nem igaz, hogy nem lehet teljesen új zenét írni, vagy áthangszerelni, ha már régebbi zenét illesztenek be. Vagy nem tudtak rendesen megegyezni a zenéről, ezért lett végül copy/paste.

Nekem sem tetszik ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a halálcsillagos részeknél, meg Vader Tantive IV-es belépésénél igen csak jól "mutatna"...jobban mint a jelenlegi zene

 

Annál a jelenetnél tényleg jó lett volna az Imperial march. Bár kezdésnek kicsit húzós zene. Mondjuk a dallam maradhatna, csak éppen át kellene kicsit variálni. és máris jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a halálcsillagos részeknél, meg Vader Tantive IV-es belépésénél igen csak jól "mutatna"...jobban mint a jelenlegi zene

 

Annál a jelenetnél tényleg jó lett volna az Imperial march. Bár kezdésnek kicsit húzós zene. Mondjuk a dallam maradhatna, csak éppen át kellene kicsit variálni. és máris jó.

 

kicsit pl. lágyabban, nem úgy mint az ep5-ben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis nem játszotta el a zenekar! (Csak akkor mikor eredetileg felvették) Ezt én felháborítónak tartom.

 

Ez biztos? Mármint, hogy akkor nem játszották el.

 

Tuti biztos, hasonlítsd össze. Ha különbség van az csak amiatt van, mert mivle a hangszereket külön veszik fel tudnak rajtuk erősíteni, illetve gyengíteni. Reekes résznél mennyi mindent lekevertek a az ep1es Bongós részből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a halálcsillagos részeknél, meg Vader Tantive IV-es belépésénél igen csak jól "mutatna"...jobban mint a jelenlegi zene

Ilyeneket felejtsük el, számomra ezek, olyan szentségtörések, hogy belehalok, ha ilyesmi történne.

Az ep4 a lázadók filmje semmi keresnivalója ott Birodalmi indulónak, sehol.

Nagyon jó ott a gonosz érzékeltetésének a nagy mély betétek. Tekintélyt parancsolóak.

Jelenlegi zene tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nagyon utálom hogy az ANH-ban a szeméttárolós jelenetnél kivették a zenét és beletették egy Tatooini jelenetbe.

 

Mi, erről én lemaradtam. Lehetne ezt részletesebben.

 

A DVD verzióban nincs benne ez a zene a jelenetben.Néma csönd van zenei téren.Vagy én hallgattam félre valamit?Előre is bocsi :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Pedig a halálcsillagos részeknél, meg Vader Tantive IV-es belépésénél igen csak jól "mutatna"...jobban mint a jelenlegi zene

Ilyeneket felejtsük el, számomra ezek, olyan szentségtörések, hogy belehalok, ha ilyesmi történne.

Az ep4 a lázadók filmje semmi keresnivalója ott Birodalmi indulónak, sehol.

Plusz így Vader személye is "titokzatosabb" lévén még a zene sem fűzi Luke apjához:) Az Ep5re marad a meglepetés:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.