Ugrás a kommentre

Zenemizéria


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Visszatérve az EpII-re - mert hogy ebben a témában vagyunk :D - nálam a numero uno a filmben egyértelműen az, amikor Anakin dühöng a garázsban. Amikor mondja - lásd az aláírásom - hogy megöltem őket... mindet, stb... na, az alatt kegyetlenül szép zene szól, ami átnyúlik Yoda meditálásáig. Ez is - talán - az Imperial March áthangszerelése és megváltoztatása. Ami pedig szintén nagyon bejön, az az a zene, ami onnantól kezdődig, hogy Anakinék beülnek Larsékkal a kunyhóba, és elkezdi Clieg, hogy "Itt happens before dawn". Na, ott valami istentelenül jó zene van, ami aztán átvezet a Skywalker Simphony-ba és onnan meg egyenesen a Duel of Fates átírt változatába. Ez nálam az ezüstérmes.

A bronzos hármas holtverseny: Egyrészről a kaminó téma, ami tulajdonképpen a fent említett Larsos jelenetben is megjelenik, ha jól hallom ki, a másik a végén hallható birodalmi induló, a harmadik pedig az ezután következő Love theme. De talán ennél szebb a Nabboo-i love theme, ami mintha egy oktávval magasabb lenne, és néha-néha előfordulna benne egy-egy vendéghang is, de ez nem biztos. Szóval nálam ezek a kedvencek.

De! Külön díjjal díjaznám azt a zenét is, ami onnantól kezdődik, hogy Obi-wan így szól Lama Suhoz: "Impressive" és egészen addig tart, amíg meglátja a klónokat. Az a kazettán az A oldal záró taktusa, és elképesztően jó.

Emellett különdíjat érdemel még a Dooku Coruscantra érkező zenéje egészen addig, amíg felcsendül a birodalmi induló a seregszemle alatt. Itt baromi szép a kórus! (jujj itt nagyon élvezem a zenét!) mind a Sidious téma jó, mind a magas hangú kórus, az a szóló... belebizsergek. Talán azért, mert pont most hallgatom :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Való igaz, nem lehet összehasonlítani... de mégis, az EpI valahogy sokkal jobban van összehangolva. Az EpII-t néhol darabosnak érzem. Mármint a zenét. Sok jó, de különálló részből áll. Kevés a visszatérő motívum. A főtéma meg a Kamino téma fordul elő néhányszor, de más nem - meg persze a Duel of Fates, Skywalker Symphony, Imperial March). Valahogy nem érzem olyan összehangoltnak. De külön külön nagyon szeretem

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 6 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
Arról ki mit gondol hogy az EP2-ben Yoda Geonosisra való megérkezésekor az "Escape from Naboo" részlete szól?

Szerintem nagyon jól jön ki ott. Illik az üteme a LAAT/i-k lecsapásához és megadja a tempót és a feszültséget a Jedik kimenekítéséhez.

Nekem az ep2-ben zene tekintetében egyedül az arénás harc nem tetszik. Nem az a baj, hogy az ep1-ből van összeollózva, hanem az, hogy túl rendszertelen, nagyon érezhető az ollózás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a baj, hogy az ep1-ből van összeollózva, hanem az, hogy túl rendszertelen, nagyon érezhető az ollózás.

Pedig pont azért rendszertelen, mert ollózva van. Szinte már barbár módon.

Ezt akkoris hallani ha egyes jelenetrészletekre hangulatban, ütemben, vágásban és tempóban passzol a zene.

(pl Jango lefejezése)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az, ha rendesen, nem ilyen "spontán" módon lenne vele, akkor nem is lenne bajom. Pedig hangulatra tényleg jó nem egy helyen.

Igazából én csak az okára vagyok kíváncsi, hogy miért?

Miért kellett ez ha van egy John Williamsünk?

Érthetetlen.

Egyszer valaki elmondhatná.

Az meg mindennek a teteje, ha már csinálják akkor olyan színvonaló zenei vágások születtek, hogy még egy fanfilmben is sokkal jobban csinálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy spec a geonoisi csata után azért került ilyen ollózás, mert az utolsó pillanatig úgy volt, hogy nem lesz alatta zene. Aztán Lucas meggondolta magát, és már nem volt idő Williamsot és a londoni szimfónikusokat ugrasztani, hogy rittyentsenek oda egy pár taktusnyi mjúzikot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tűnik a leg logikusabb válasznak.

De azt eredményezte, hogy "megerőszakolták" a zenét.

 

De az egy dolog, hogy Lucas meggondolta magát, de miután megnézte a zenével visszakoznia kellett volna. Esetleg a dvd-re rendesen megcsinálni, ott extra újdonságként hatott volna. Mert egy zenét pláne ilyen összetett jeleneteknél, nem öt percbe telik összedobni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Most visszaolvasva a tavalyi hsz-eket, azért fontosnak tartom elmondai, hogy lehet, hogy néhány fontos jelentben fércmunka lett a zenei anyag, de számomra olyan gyönyörű zenei részek vannak ebben a filmben, kezdve a Yoda And The Younglings-szal, folytatva a Departing Coruscant-tal, a Meadow Picnic-kel, Anakin And Padme-val, és kicsúcsosodva a film végén lévő Imperial March-Accros The Stars váltással és az End Credits-szel, hogy minden baki ellenére egyszerűen imádom a Klónok zenéjét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze én is sajnálom.

A fanyalgás is csak annak tudható be, hogy nem ehhez voltunk hozzászokva. Ha eddig, ha egy SW film 120 perc volt és abban volt 110 perc zene, akkor az 110 perc vadonatúj az aktuális jelenetekhez komponált zene volt. Ebben a 136 perces filmben pedig "csak" 100 perc új zene volt. Más filmek örülnek, ha 50 perc zenét össze bírnak kaparni.

 

Ep2 még mindig fényévekkel veri az Indy4-et ahol hiába van szinte új zene, mégsem régi a színvonal. Nincs meg a lendület, hiányzik John Williams kreativitása. Ráadásul a Világok harca legjobb jelenetének a zenéjét is ismétlik(azért baj mert hiába jó zene, stílusa miatt egyáltalán nem illik bele az Indy zenék érces világába, teljesen más stílus), mikor be akarnak jutni a templomba. (kereszteződés jelenet, amikor az első tripod kiemelkedik)

 

Szóval az Indy4-ben kb annyi a jól sikerült zene, amennyi az ep2-ben fércelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt bánom hogy nem adnak ki kétCDset, (megtehetnék....) hanem hogy az egy CDs kiadványban nincs benne a teljes arénajelenet, meg nincsen külön "theme"-ként az a hullámzó veszély-fenyegetés-FELHŐ motívum ami pl Kaminón van....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt bánom hogy nem adnak ki kétCDset, (megtehetnék....) hanem hogy az egy CDs kiadványban nincs benne a teljes arénajelenet, meg nincsen külön "theme"-ként az a hullámzó veszély-fenyegetés-FELHŐ motívum ami pl Kaminón van....

Meg nincs benne a "Yoda kardot ránt" dallam :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.