Ugrás a kommentre

Zenemizéria


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Biztos, hogy ugyan az a zene szól? Amikor Coruscantba zuhan a Hand, akkor nem az a zene megy, mikor a Kereskedekmi föderáció zászlóshajóját robbantja fel Anakin, a Baljósban?

Alapjaiban egyetértek azzal, amit írtál, hogy fan film jelleget ad egy olyan rész ahol ugyanaz a zene megy, mint korábban, de ennél a jelenetnél újra egy visszautalást érzek Lucastól, hogy újra Anakin az akinek sikerült győznie. Ezekkel a zenei utalásokkal is összefűzi az epizódokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokkal inkább azzal, vagyok elégedetlen, hogy olyan zenéket hallunk ami nem ide készült.

 

Miért talán Johann Strauss a Kék Duna keringőt a 2001 Űrodüsszeiához irta? Nyilván nem. Mégis a filmtörténelem egyik legemblematikusabb filmzenéjévé avanzsálodott? Igen. Szerintem teljesen mindegy, hogy egy zenét ki hova ir... az általad emlitett részben pl. remekül szól a zene, mert jól érzékelteti ennek a résznek a kaland-szerüségét... az első fél óra sokkal inkább Indiana Jones jellegű, ahol hiába esnek hőseink egyik bajból a másikba, valójában semmiféle komolyan vehető drámába nem kerülnek Dookut leszámitva, ahol érezhetően más a zene és a hangulat is.

 

Egyébként Williams is hangsúlyozza, hogy az ep.1-ben megteremtett egy hangulat-világot és egy rakás új zenét irt, amiket aztán végig akart vezetni a prequeleken. Ezért fontos a "régi témák" feltünése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért fontos a "régi témák" feltünése.

 

EZ nem régi téma feltűnése. Hanem az ep1es soundtrack részlete. Ez nem ugyan az nagyon nem.

 

Szerinted a Londoniak nem játszották el ezt a részt, hanem egyszerüen betolták az ep.1 CD-t és rákeverték a jelenetre? Esetleg valami forrás, ami ezt bizonyitja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért talán Johann Strauss a Kék Duna keringőt a 2001 Űrodüsszeiához irta? Nyilván nem.

 

Ez jogos, de itt a film végén (gondolom) ki volt írva, hogy ez egy felhasznált zene. Mint monjuk minden filmben ki van írva, ha teszem azt a TV-ből hallatszik valami zeneszám, vagy a betétdalok előadója is ki van írva.

 

Itt mégsincs kiírva, hogy felhasznált zene Composed JW, from ep1 The Phantom Menace.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért fontos a "régi témák" feltünése.

 

EZ nem régi téma feltűnése. Hanem az ep1es soundtrack részlete. Ez nem ugyan az nagyon nem.

 

Szerinted a Londoniak nem játszották el ezt a részt, hanem egyszerüen betolták az ep.1 CD-t és rákeverték a jelenetre? Esetleg valami forrás, ami ezt bizonyitja?

Igen én ezt gondolom. (Ez igaz a mostani két ep2-es Chapterre is.).

Csak közvetett bizonyítékaim vannak.

Egyik a fülem, ami gondolom téged nem győz meg, de hallgas meg magad.

 

Másik az, hogy az ep3 zenei felvételi lista megvan és ez a rész üres illetve kérdőjel van. (Ezt SimonZ tette sorrendbe.) Tehát ,ha felvettek itt zenét, nem ez szerepel a filmbe, mert Lucasnak nem tetszett és újrairatta, vagy simán berakott a régi zenéből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rögzítési lista, ami a Making of könyv netről elérhető utolsó fejezetében volt. Ott felvételi sorrendben volt, SimonZ rakta a film időrendjének sorrendjébe.

 

Ahol nincs cím vagy kérdőjellel van írva valami az a beillesztett zenék helye, ami az eddigi részekből lett beillesztve, mindegyik beillesztett rész beazonosítható, hogy honnan való, nagy része szerepel megjelent Soundtrack cd-ken, de van olyan részlet is, amit nem tettek a cd-re (vagyis külön nem tudom a címét, csak azt, hogy teszem azt hol van az ep2-ben).

 

1M1 Fox Fanfare

1M2 Main Theme

1M3 Boys Into Battle

1M4 They’re Coming Around

1M4a Get ’em, R2!

1M5 The Elevator Scene

1M6 Count Dooku’s Entrance

1M7 The Death Of Count Dooku

 

2M1 (no title)

2M2 ??? – zuhanás?

2M3 Another Happy Landing

2M4 Revisiting Padmé

2M5 Grievous Travels To Palpatine

2M6 Scenes and Dreams

2M7 Be Careful of Your Friend

 

3M1 Council Meeting

3M2 Hold me

3M2a Palpatine’s TV Set

3M3 Palpatine’s Big Pitch

3M4 ??? – kivágott politikai szál zenéje? Kashyyyk?

3M5 Good-bye, Old Friend

3M6 Going to Utapau

3M7 Riding The Lizard

3M8 Obi-Wan Fares Droids

 

4M1x Drawing Swords

4M1a Good Guys Arrive

4M2 ??? – Winduék beszélgetése a templomban

4M3 Palpatine’s Seduction

4M4 Rolling with Grievous

4M4a Fighting with Grievous

4M5 Dialogue with Mace

4M5a Padmé’s Ruminations

4M6 I Am the Senate

 

5M1 Palpatine Instructs Anakin

5M2 ??? – bevonulás a templomba?

5M3 Lament

5M3a Bail’s Escape

5M4 Swimming, Droids and Yoda Farewell

5M5 News of the Attack

5M6 Moving Things Along

5M7 Anakin’s Dark Deeds

 

6M1 It Can’t Be

6M2 A Moody Trip

6M3 Padme’s Visit

6M4 Heroes Collide

6M5 (Choir only) ??? – Duel kórusa?

6M6 Yoda Falls

6M7 The Boys Continue

6M8 Rev. Yoda To Exile

6M9 Revenge Of The Sith

 

7M1 The Immolation Scene

7M2 Anakin Crawling

7M3 The Birth of the Twins

7M4 The Death of Padmé

7M5 Plans for the Twins

7M6 Padmé’s Funeral

7M7 A Home for the Twins

7M8 End Credits

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan példát mondok, aminek semmi jelentősége nincs sem történeti, sem zenei szempontból. Szólhatna ott akár a boci, boci tarka szinfónikus változata is, de nem az szól.

 

Arról a részletről beszélek amikor eltalálják a Handet és az elkezd közelíteni a Coruscant felé. Itt az escaping from Naboo szól, mikor ugyebár Qui-Gonék megszöktetik a királynőt...

 

Teljesen ellentétes a két jelenet. Az ep1-ben egy megszállt bolygóról menekülnek, és ez jó bizakodó érzéseket kelt bennem. Míg az ep3ban viszonylag nyugi van erre fel szétlövik a hajót és baj lesz.

Az ep1ben rosszból a jó felé mutatott a zene, az ep3ban teljesen ellentétes, jóból, rosszba, vagy rosszból még rosszabba megyünk.

 

Nekem ez teljesen elrontja az élményt. Ez a zenei részlet, az ep1 azon részére íródott, ez azt jelent, hogy a zeneszerző megnézte a jelentete, majd ellátta érzésekkel. Erre fel ezeket az érzéseket, ráteszik egy teljesen más részletre. Ezek a hangok nem ide íródtak, nem ide passzolnak, csak mindenféle hangmérnöki manipulációval kaphatunk hasonló hatást. Ezt a manipulációt és amatőr fércmunkának tartom, mint, mikor egy fanfilm alá vágjuk a zenéket.

 

Ez mind szép, csak ott hibádzik, hogy az EPI-ben a fogatverseny alatt is ugyanezt a zenét halljuk. Az nem zavar meg? Szerintem lehet, hogy tévúton jársz azzal kapcsoltaban, hogy Williams mit is gondolt erről a zenéről. Egy biztos: neked nem jön be a hangulata miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép, csak ott hibádzik, hogy az EPI-ben a fogatverseny alatt is ugyanezt a zenét halljuk. Az nem zavar meg? Szerintem lehet, hogy tévúton jársz azzal kapcsoltaban, hogy Williams mit is gondolt erről a zenéről. Egy biztos: neked nem jön be a hangulata miatt.

 

Hopsza, ez igaz.

Akkor az ep1 sem tökéletes zeneileg, pedig, ebben a hitben voltam eddig.

Már akkor elkezdték a kavarást.

 

Félreértés ne essék. Nem azt írtam, hogy Williams mit gondol erről a zenéről, vagy hogy milyen érzéseket akart kiváltani. Csupán annyit írtam nekem mit mond a zene és az a "mondandó" nem passzol ahhoz a jelenethez, mert az ep1-es jelenet ugrik be róla. Nekem bejön Williams minden zenéje, de ez nekem nem illeszkedik oda.

 

Annyit azért mondok, ha Én Williams helyében lennék, akkor nem engedném, hogy ezt műveljék a munkámmal, mint Amit Lucas művel. Nem adnám ilyenhez a nevem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit azért mondok, ha Én Williams helyében lennék, akkor nem engedném, hogy ezt műveljék a munkámmal, mint Amit Lucas művel. Nem adnám ilyenhez a nevem.

Hehe, ezzel szakmailag le is öngyilkoltad magad, mert ugye melyik rendező akarna olyan filmzeneszerzővel együtt dolgozni, aki beleugat a munkájába. Williams filmzeneszerző (is), ilyesformán a rendezőhöz kell igazodnia, és nem a rendezőnek hozzá. Azon túl, szerintem Lucas és Williams elég jó barátok azok, hogy az ilyen húzások akár közös belegyezés alapján is megszülethettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép, csak ott hibádzik, hogy az EPI-ben a fogatverseny alatt is ugyanezt a zenét halljuk. Az nem zavar meg? Szerintem lehet, hogy tévúton jársz azzal kapcsoltaban, hogy Williams mit is gondolt erről a zenéről. Egy biztos: neked nem jön be a hangulata miatt.

 

Bravó, Ody. Nagyon jó észrevétel és rátapintottál a lényegre :41: S lám ezeddig senkit nem zavart, hogy ugyanaz a zene az ep.1-ben kétszer is felvan használva... mert tökéletesen müködik igy is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zenefelvételi listáról: a kérdőjeleket én tettem be, mert a Making of könyv nemes egyszerűséggel kihagyta a listából ezeket a tételeket. És pont azokat, ahol copy-paste muzsika lett végül, pedig nem erről volt szó eredetileg.

Arra van bizonyíték, hogy a főtémát pl. nem vették fel, mert ezt írja a Making of könyv is, de talán Pablo naplójában is meg volt említve, szóval nem egy lehetetlen dologról van szó.

Arra is van bizonyíték, hogy nem copy-pastét terveztek eleve pl. a templomba meneteléshez, mert a könyv közli Lucas és Williams idevágó párbeszédét. Tudni kell, hogy amikor összenézik együtt a filmet, hogy megbeszéljék a zenét, már van rajta egy ideiglenes zenesáv, innen-onnan összevágva. Szóval, amikor a meneteléshez értek, Williams azt mondta, hogy ide érzése szerint valami masírozós, indulós zene kellene. A zenei szerkesztő, Ken Wannberg közbevetette, hogy szerinte az, ami az ideiglenes hangsávon van, egész jól megfelel. (Bár tudnám, mi volt ott, de van egy tippem: az, ami végül lett... :) ) Lucas hozzátette, hogy az egy dolog, hogy valami megfelel, de egy másik dolog, hogy tematikailag is korrekt-e.

Ezekután a listáról kiderül, hogy ezt a részletet nem vették fel a filmhez. Több említés erről nem esik a könyvben. A végleges zene hallás alapján azonos az EP2 CD-n hallható verzióval, tehát szerintem ezekből egyértelműen az következik, hogy nem vették fel újra.

 

Bomarr: a fogatverseny alá egész korrektül passzol az a zene, bár feltűnt, hogy ismétlés. De a filmnek nem éppen egy sarkalatos pontján hallható, szemben pl. az EP3-as meneteléssel, ahol éppen ezért sokkal rosszabbnak tartom a copy-pastés megoldást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra is van bizonyíték, hogy nem copy-pastét terveztek eleve pl. a templomba meneteléshez, mert a könyv közli Lucas és Williams idevágó párbeszédét. Tudni kell, hogy amikor összenézik együtt a filmet, hogy megbeszéljék a zenét, már van rajta egy ideiglenes zenesáv, innen-onnan összevágva. Szóval, amikor a meneteléshez értek, Williams azt mondta, hogy ide érzése szerint valami masírozós, indulós zene kellene.

De hát ha Williams is egyetértett a menetelős zenével, és volt egy komplett menetelős, amit eddig nem hallhattunk ebben a formában egy részben sem, akkor mi a gond. Az, hogy három évvel előbb vették fel, csak nem használták fel? Ez szerintem nem gond. Fel nem használt anyag, ráadásul jó anyag, szvsz nagyon illik oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát ha Williams is egyetértett a menetelős zenével, és volt egy komplett menetelős, amit eddig nem hallhattunk ebben a formában egy részben sem, akkor mi a gond. Az, hogy három évvel előbb vették fel, csak nem használták fel? Ez szerintem nem gond. Fel nem használt anyag, ráadásul jó anyag, szvsz nagyon illik oda.

 

Ez mind szép és jó, de én ezt a zenét már hallottam az ep2 zenecd-n. Vagyis nekem ez nem új zene volt. Erre a részre én valami hihetetlen ütős vadiúj zenét akartam.

Hangsúlyozom, ha nem rakták volna fel az ep2 CD-re azt a részletet, és itt hallanám legelőször én lennék a legboldogabb, mert csodás muzsika.(De akkor sehol nem szabadna hallani, se dvd menü, se cd)

Az milyen jó kis sztori lett, volna, hogy pl."Ez az Arena-ra készült, de kivágtuk, eltettük későbbre. Lucas mondta, már tudja hová lesz jó..."

Ez egy aranyos tolerálható sztori, és ráadásul feltételezi a készítőkről, hogy előre gondolkodnak.

Kíváncsi vagyok mit szóltak volna egyesek, ha valaki 3 évvel ez előtt megjósolja, Hallod ezt a zenét, ez az ep3-ból van/lesz.

 

Ráadásul nekem itt még az egy nagyobb gondom, hogy ugyan ez az aréna zene volt a Kashyyyk első felbukkanásakor. Ott még tetszett is. Nem a film leglényegesebb része, egy kis átvezető képsornak tökéletes zenei aláfestés. Ezen kívül, még azt mondom, hogy vagy az egyik vagy a másik. De két helyen ugyanaz ?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon túl, szerintem Lucas és Williams elég jó barátok azok, hogy az ilyen húzások akár közös belegyezés alapján is megszülethettek.

Ha ez valóban így lenne, akkor nagyot csalódnék a kedvencemben. Nem hiszem, hogy ilyenekbe önként belemenne. Csak akkor ha nincs beleszólása.

 

Azt azért ne felejtsük el, hogy Spielberg ajánlotta Lucasnak Williamset, vagyis Ők nagyobb barátok, mármint Spielberg és Williams. 23 filmet csináltak már együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy filmszámban mérendő a barátság... ráadásul SimonZ alább idézett a making of-ból, amiből kiderül, hogy Williams nagyon aktivan bologatott erre a részre.

A két zene ismétlődése pedig ott van az ep.1-ben is ugyebár az alább emlitett űrhajó menekülés és pod-race esetén :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó, de én ezt a zenét már hallottam az ep2 zenecd-n. Vagyis nekem ez nem új zene volt. Erre a részre én valami hihetetlen ütős vadiúj zenét akartam.  

Hangsúlyozom, ha nem rakták volna fel az ep2 CD-re azt a részletet, és itt hallanám legelőször én lennék a legboldogabb, mert csodás muzsika.(De akkor sehol nem szabadna hallani, se dvd menü, se cd)  

 

Ezzel maximálisan egyetértek !!! Szívemből szóltál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb idézett beszélgetésből én Lucas szavait is fontosnak érzem: az egy dolog, hogy valami megfelel, de tematikailag is korrekt legyen, és ez már más tészta. Ez az én fülemnek úgy hangzik, mintha nem értene egyet azzal, hogy csak úgy bármiféle masírozós zenét betegyenek oda.

 

És ismét hagsúlyoznám, hogy a film egyik kulcsfontosságú mozzanata kapott bevágott zenét, ráadásul másodjára bevágottat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb idézett beszélgetésből én Lucas szavait is fontosnak érzem: az egy dolog, hogy valami megfelel, de tematikailag is korrekt legyen, és ez már más tészta.

 

Igy van. Más tészta. Szerencsére ahogy a párbeszédből kiderül, Lucas ezt a szempontot is figyelembe vette és úgy ültette be ezt a zenét.

 

A másik meg az, hogy az ep.2 CD nem része az SW Saga-nak... ahogy a Darth Vaderes kulcstartó se. Az hogy mi van rajta vagy mi nincs, teljesen érdektelen a filmek szempontjából. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem érdektelen, mert a filmzene cd a film zenéjét tartalmazza :)  

Teljesen más eset, mint egy kulcstartó :P

 

Nem értem mitől lenne más. Egyébként az ep.2 CD nem a film zenéjét tartalmazza... Ha az első hangjegytől az utolsóig az lenne rajta, ami a filmben van, akkor igazad lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S lám ezeddig senkit nem zavart, hogy ugyanaz a zene az ep.1-ben kétszer is felvan használva...

 

Csak megsúgom, hogy a 4-5-6 -ban is van ismétlés egy filmen belül. :)

Jah, a Birodalomban, amikor keresik Luke-ot meg Hant, a Hoth-on és amikor a film végén menekülnek a Falconnal. (és épp kel fel a nap az egyik jelenetben... azt nagyon szeretem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

. Egyébként az ep.2 CD nem a film zenéjét tartalmazza... Ha az első hangjegytől az utolsóig az lenne rajta, ami a filmben van, akkor igazad lenne.

 

Hát épp ez a baj, hogy nam azt tartalmazza, hanem csak egy masszát. összemixelt szart. Ami még nem is időrendi sorrendbe került a cd-re.

 

A 456ban egy az egyben ismétlődő zenék NINCSENEK.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát épp ez a baj, hogy nam azt tartalmazza, hanem csak egy masszát. összemixelt szart. Ami még nem is időrendi sorrendbe került a cd-re.

Na, ez azért már erős volt. Kezd kicsit túldramatizált lenni a mizéria. A többi zene cd-n sincs mindig, minden időrendben, az "összemixelt szar" meg egyáltalán nem igaz, és több, mint tulzás. Eddig egyedül az ep1 duplalemez tartalmazta pontról-pontra a film zenéjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig egyedül az ep1 duplalemez tartalmazta pontról-pontra a film zenéjét.

Azért az SE duplalemezes kiadások, ami most megint megjelent a DVDvel együtt, az elég korrekt. Azok talán még jobbak, mint a duplalemezes ep1, amit szintén hagy még némi kívánni valót.

 

Én nem dramatizálok túl semmit. Az ep3 soundtrackcd, egyszerűen egy ilyen lemez. Vannak számok amik ugyan benne vannak a filmben, de a film 6 különböző részén. Mi ez, ha nem összemixelés?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.